Gemengd Nieuws. Laatste berichten. Handels berich ten. Gemuntefaml zijn in alphabetische volgorde csnuidnat gesteld de heereu A L. van Beurden, (aftl G. van Biuebergen. B. van Daalen (aftr.) A. A. H. van iionsewijk (aftr.) Th. van Moergestel. P. van der Pluijm. Ar. (aftr.) en F. A. van der Pluijm. De stemming zal plaats hebben op Maan dag 8 Juli a.s. des vourmiddags 8- tot des namiddags 5 uur. naar „Haan wijk", 'vaarde heer J. v. Giers- bergen hen hartelijk en gastvrij ontving. Doel van de wandeling was op deze be kende bezitting van den lloogwelgeb. Heer Bar. De Senarclens de Grancy een paar uur tjes door te brengen met het bezichtigen van een en ander. Allereerst waren de jod- gens in de gelegenheid eenemaaimachine te zien, welke later in werking werd gesttld. Ook werd een bezoek gebracht aan den veestal, die om zijne zindelijke, frissche heldere inrichting, de bewondering der jon gens gaande maakte. De bijenstal, waarin tal van goed gevulde kasten waren opge steld. trok ook zeer de sandacht der leer linger). Van Haanwijk toog het gezelschap nanr St. Michiels-Gestel, waar een bezoek werd gebracht aan den pas aangelegdm boomgaard van den h^cr Swagenmakers en de kwee erij van den heer Van Roo«malen. Eindelijk werd de wandeling voortgezet naar VHerlogenbosch en bracht de tram van 8 unr de jongens vermoeid aan, maar zeer voldaan over het leerrijke, aangename uitstapje weer te huis. 1.1. Maandag brachten een groot aan- tal heeren Geestelijken van de Abdij te Heeswijk een bezoek aan den Z Eerw, Heer Pastoor alhier. De kerkelijke diensten wer den dien dag de feestdag van den H. Joannes den Doopermet bijzondere plech tigheid verricht, en vooral de heerlijke zang door het koor, gevormd uit de herren stu denten der Abdij, uitgevoerd maakte indruk op flc geloovigen. Wanneer zoo het Gre- goriaansch gezongen wordt is het een ge- uot er naar te luisteren Gister "bracht een gezelschapje dames en heeren, in een rijtuig door Vlijmen toe- ende, nog al eenige opschuddiug ouder de jeugd, welke op Zon- en feestdageu pleegt samen te komen in de buu t vau het tram station. De in het rijtuig zittende personen gooiden nu en dan geld op den weg en de jongens vielen er op aan als de pakjesdra gers aan een druk station op een van den trein komend belast reiziger. Herhaaldelijk zag men een troepje jongens op den weg liggen, vechtende en worstelende om eenig geldstuk machtig te worde Lief en leed gingen h nd aan hand bij de ontknooping Van zoo'u tooneeltje, want terwijl sommigen zegevierend met een paar centen of zelfs met een dubbeltje uit het worstelperk tra den konden anderen met een gescheurd" broek of jas of gek. eusd en geschramd het k mpterrein verlaten. De namen der heden voor de gemeen teraad gestelde candidaten zijn Heesbeen van P. J. Heivoort van Johannes Jobs. Pz Hooff vau A. Mominersteeg H. Zviaaus P. A. Aftredende leden zijn P. J. van Heesbeen, A. van HuoiF, P. A. Zwaans en J. van Engelen. SPRANG. Herkozen tot leden van den Raad Meijer C. G. H. H. Verhoeven B. Vos M. Dzn. geweest, want zij moesten zich dezen keer slechts met een 6r-n korpsprijs tevreden stel len, eene greote zilveren medaille. CLk onze Harmonie „Concordia" maak te Zondag een uitstapje naar Eindhoven, w.iar door „Apollo's lust* een festival was uitgeschreven. Eene fraaie herinneringsme daille heeft zij na terugkeer van dit uit stapje aan haar banier kunnen hechten. Moge de tijd niet verre meer zijn, dat „Concordia" zich krachtig genoeg zal voelen om ook weer eens in een wedstrijd uit te komen. land- en tuinbouwwintercursus onder leiding aiEuws urr kaatshhuyél. van den heer H. v d. Linden eene wandeling - KAATSHEUVEL, 25 Juni 1907. Commissie. Van wega den B v. N. O. hebben ook zit ting genomen om den commissiejtot oprichting van eeu cursus voor de Hoofdacte de heereu Büzinck en Kluytenaar. Conecrt. 't Was jammer dat Apollo's eerste zoraer- concert 11. Zondag zoo slecht bezocht was. Zoo flink werden de stukken gespeeldzoo mooi waren deze Voural «Cznrdas' was mooi, aangrijpend I De muzikanten hebben weer blijk gegeven, dat zij bet in de muziek tot eene aardige hoogte hebben gebracht Moge een volgende keer de belangstelling wat grooter zijn 1 II. Kindsheid. 1.1 Maandag was het weer een dag voor de kleinen Opgesteld bij de Eerw. Zusters, trok ken zij zingend naar de kerk, in hun midden het Kindeke Jezus. Vaantje^ en bruidjes eu stralende kindergezichten vertolkte dit alles niet hunne liefde tot dan kleinen Kin dervriend? Om 9 uur werd eene H. Mis opgedragen. Telkenmale zien wij dit feest verlangend tegemoet. Eu hoe dikwijls ook terugkeerend het blijft voor ons nieuw, het blijft aantrekkelijk, het werkt steeds op ons gemoed, die r»im kindervreugde, die ongehuichelde liefde Moge onze gegoede in gezetenen het zich rane vreugdewerk achten, dezon dag nog mooier, nog aanfrekkelijker voor de kinderen te maken Candidaten. Tot candidaten voor 4 leden van den gemeen teraad zijn gesteld de hseren J. B T. v. d. Heuvel, J. v. Lier, Th. A. M. v. Dortmond, H. de Jong, N. J. L. H. Lorabarts, H. J. v. Woensel, M. A. v. Beurden Wzu. Stemming 5 Juli a. s. Aangenomen. Met genoegen deelen wij mee, dat de Heer A. Stravers het verzoek van het Bestuur van «Euphonia" heeft ingewilligd en het onder directeurschap heeft aangenomen van genoemde Harmonie. Dit feit werd M. Maandagavond door den President, den werkenden leden meegedeeld en door deze met gejuich begroet. Het behoeft CAPELLE. Stemming ter verkiezing van twee leden van den gemeenteraad op Woens dag 3 Juli a s. Cindidaten zijn A. W. Heijmans. Mz. M. J. Rijken. Ar,, (aftr.) A. L. Sneep, (aftr.) De voerman C. v. P. kreeg heden, terwijl hij in den stal bezig was met voeren, een hevigeu slag van een paard. Gelukkig is het niet zoo erg als het zich aanvanke lijk liet aanzien, want de ongelukkige gaat goed vooruit. Baldadigen (men denkt ook aau wmkzuchtigen) hebben op der, akker van B. v. P. in de Heistraat het koran afge- su"den. Het is te hopen, dat de politie er in slaagt de daders te pakken. RAAMSDONK(Dorp) 25 Juni. Candidaat- steliing. Tot candidaten voor hak* lidmaat schap van den gemeenteraad alhier zijn ge steld de heeren E. C. de Wit, 8 v. Don gen en M. de Bruin (alleu aftredend) en W. Simonia de Kok. Stemming a.s. Woensdag 3Juli. Baldadigheid. Door enkele brooddronke ns n zijn verLden Zondagavond omstreeks elf uur ter hoogte van de R. K. Kerk op De Bergen weder eeuige damhekken afgebroken. Door de politie zal een waakzaam oog gehouden worden, zoodat dergelijke banali teiten niet meer zullen voorkomen. Ongeval. De heer J. Kuijsters werd bij het overtrekken der Maas aan het Oa- pelsche Veer door zijn paard op den voet getrapt, waardoor hij viel en zijn linker knie ernstig kneusde. Dr. Quirijns verleende ge neeskundige hulp. DUSSEN, £5 Juni '07. Bij de. heden gehouden verkiezing van 4. leden voor de goen twijfel of Euphonia gaat met deze twee nieuwe Directeuren van Beurden en Straver een schoons toekomst tegemoet. Procesverbaal. Door de Marechaussée alhier zijn in de par. St. Joachimsmoer, deze week tegen twee bier huishouders procesverbaal opgemaakt, wegens verkoopen en in voorraad hebben van stérke drank. Festival. Naar wij uit vertrouwbare bron vernemen bestaat bij het Bestuur van «Euphonia" bet plan, em het te geven Festival ia de maand Aug. a. a. te verdoelen over twee dagen wegens het groot getal inschrijvingen vau deelne mende gezelschappen. Het zal niet doenlijk zijn op een dag om elk gezelschap, zijn twee nummers ten gehoore te doen brengen en dit zou te bejammeren zijn. Er zal dus voor liefhebbers van muziek en ook zang, te genieten zijn, want behalve vele Harmonieën, hebben ook reeds verschillende Liedertafels hunne deelneming toegezegd Met verlangen zien wij dit schoone muziekfeest tegemoet. .Mogs het weer meewerken om dit feest naar wensch te doen Blagen. Ongeluk. Verleden Zaterdag werd zeker W. S per kar huiswaarts gebracht, met een wonde aan het been. door dat hij in het hooiland het ongeluk bad. met het grasmaaien ook zijn been te verwonden. Hij heeft zich dadelijk onder behandeling van den dokter gesteld Een ander zekere Sulsters op de Hil had op de fabriek van H. G. het ongeluk, bij het uit korten van een hak zichzelf een wonde in den buik toe te brengen met een schoenmakers mes. Hoewel nog al ernstig, is de wonde toch niet levensgevaarlijk. Inbrekers gevat. 25 verkleedingen. Vermoedelijk behooren zij tot een internationale dievenbende en zijn de juweelen door medeplichtigen in Engeland in ontvangst genomen. Smith en Barbier ontkennen alle schuld maar er zijn voldoende aanwijzingen tegen hen om henin voorloopige bewaring te stellen. Du- pont is weer vrijgelaten omdat inderdaad niet gebleken is dat hij in eenig verband tot hen stond. In de boterfabriek te Macharen bij Osch is Zondagnacht ingebroken door twee mannen die er ruim 80 ponden boter hebben gestolen. Een brigadier van de Rijksveldwacht zag hen op hun terugkomst, kreeg ver moedens, riep hen aan, waarop zij na hun buit te hebben laten vallen, het ha zenpad kozen. Een is er echter gepakt de ander dreigde met een of ander voor werp(geweer of breek ijzer), maar kreeg van den brigadier een schot. De gevan gene werd naar Osch vervoerd, vanwaar de marechaussees er dadelijk op uitgin gen om den anderen Inbreker op te sporen, die ten huize yan zijn kameraad gevonden werd. De politie heeft met deze 2 Ossenaren een bijster goede vangst gedaan. Men vermoedt, dat zij aan dc inbraak bij de wed. Essens aldaar onlangs gepleegd, schuldig staan en aan vele varkens- en kippendiefstallen. De reis om dn wereld in 40 dagen. De Engelsche overste Burnley-Camp- bell, die de wereld in 40 dagen en 19'/f uur rondgereisd is, heeft aan iemand van de Daily Mail bizonderheden van zijn tocht verteld. Zijn uit gaven bedroegen in het ge heel f 1800 betrekkelijk weinig, maar hij had dan ook zoo min mogelijk bagage meegenomen, tezamen niet meer dan een 50 H. G. Het onaangenaamste deel van de reis van de reis vond hij de trein rit door Siberië, door het aanhoudende steppen en vooral door de stof. De reis was bizonder meegeloopen telkens vond hij de aansluiting. Hij heeft geen extra- treinen of booten gebruikt, Ziehier de dato van de reis 3 Mei 7,20 nm. vertrek uit Liverpool 10 Mei 3 nm. aankomst te Quebec10 Mei 5 nm. v. uit Quebec; 14 Mei 5 vm. a Vancouver; 14 Mei 12.30 nm. v. Van couver 16 Mei 5 vm. a. Jokohama 27 Mei 7 nm. v. Jokohama 28 Mei 9.30 vm a. Tsaroega; 28 Mei 6 nm. v. Tsa- roega 30 Mei 2.15 nm. a. Wladiwostok 30 Mei 7 nm. v. Wladiwostok; 31 Mei a. Charbin 4 Juni a. Irkoetsk - 10 Juni 2.38 nm. a. Moskou 10 Juni 6 nm. v. Moskou; 11 Juni v. Warschau; 12 Juni v. Berlijn; 13 Juni 11 vm. v. Oostende; 13 Juni 2.50 nm. a. Dover. Ernstig ongeluk. De sneltrein Amsterdam-Parijs van 1.15 die kwart voor vijf voorbij Capellen rijdt, is om dezen tijd op een limonadekarretje geloopen, dat de baan vrij had gevon den. De eigenaar, Kockx uit de Kasteel- pleinstraat te Antweipen, die met twee jonge gasten, 18 en 14 jaren oud, den wagen, die met twee paarden bespannen was, voerde, is doodelijk getroffen. Hij zieltoogt hier in een naburig huisje. De 14-jarige knaap was op slag dood. De 18-jarige is bewusteloos medegevoerd door den sneltrein naar Antwerpen. De reizigers bleven ongedeerd en hielpen mede de plaats opruimen. De machine is alleen eenigzins beschadigd. De baan- wachtster, een weduwe met 5 kleine kin deren, bezwijmde onmiddelijk. Een paard is gedood, het andere kon wegvluchten en is ongedeerd teruggevonden. Droevig ongeluk Er is Zaterdagavond een droevig on geluk gebeurd op de Egelantiersgracht te Amsterdam. Daar was dc 4-jarige Willem v. d. Velde uit de Tuinstraat aan het spelen, dicht bij den walkant. Het ventje viel op eens te water. De kindertjes, die met den kleinen Willem speelden, liepen verschrikt He daders van de inbraak, die op weg en durfden in den beginne niets Pinkster-Maandag in de winkel der ju- zeggen, want zij zouden, zoo verteld welierster Lemonnier te Parijs plaats had werd, het knaapje een duwtje hebben zijn thans te Rijssel gearresteerd, Zooals wij destijds reeds meldden, hadden twee mannen een winkel gehuurd naast dien van mad. Lemonnier in de gallerij van het Palais Royal, zij hadden den wand doorgebroken en voor 100,000 francs aan edelgesteenten gestolen. Na den dief- gegeven om te zien of 't zwemmen kon. Of dit waarheid bevat, weten we niet. Toen 't al veel te laat was kwamen de kleinen huilende vertellen bij hun ouders wat gebeurd was. Een oude man, die moeilijk loopen kan, had uit een der vensters aan de stal waren de beide spitsboeven gevlucht overzijde van de gracht het kind in het naar Ostende, zooals men vernomen had, water zien vallen. Hij deed nog moeite door hun signalement aan alle stations- hulp te krijgen, doch eer hij de menscheti beambten bekend te maken en zij werden beduid had wat er geschiedde, was 't gevolgd door den agent der geheime ook al te laat. politie Haijron, die te Ostende vernam, dat zij naar Engeland waren overgestoken. Het kind was in de diepte verdwenen. Iemand sprong te water, dook ver- w O I O f» UbVl y VJ WXt Ook daar, te Londen, spoorde hij hen scheidene malen, doch vond niets, op, maar hij arresteerde hen niet, omdat Er was inmiddels een groote menigte zij, juist toen hij hen vond, op het punt toegestroomd. De politie begou te dreg- stonden om naar Frankrijk terug te kee- gen op de aangewezen plek; van zes ren. In Engeland had zich nog een 3e bij hen gevoegd, die met hen naar Frankrijk overstak en brj aankomst te Rijssel werd het drietal gearresteerd. De hoofdschuldige is een Amerikaan, Smith genaamd, zijn metgezel heet Barbier en de derde is een handelsbediende, Dupont. Deze beweert evenwel, dat hij op reis met hen heeft kennis gemaakt en niet in betrekking tot hen staat. De gestolen diamanten zijn niet bij hen bevonden, maar in de bagage van Smith vond men verscheidene inbrekers-werktuigen en tot achten werd gedregd, echter bleef het ventje zoek. De politie ging twijfelen aan het verhaal. Evenwel op aandringen van de menschen en op het volhouden van de kinderen, dat wel degelijk de kleine Willem Van der Velde in het water gevallen was, werd het dreggen weer voortgezet met behulp van het politiebootje. Na talrijke vergeefsche pogingen werd het lijkje opgehaald, eerst laat in den nacht. Men kan zich veronderstellen hoe diep de smart van de ouders is. Overwonnen worstelaar. Op de kermis van Neuilly, nabij Parijs, stond een tent met worstelaars, die het publiek uitdaagden om met hem te kam pen. Een kurassier, te Saint-Cloun in garnizoen, nam aan zich met den voor- naamsten worstelaar den >onverwinlijken Wizler*, zooals hij genoemd werd, te nieten. De strijd duurde 25 minuten en de kurassier, een 23-jarige reus, Leon Deville genaamd, bleef overwinnaar. Met zijn kameraden vierde hij zijn overwin ning in een der koffiehuizen en om 1 uur 's nachts keerde hij van daar terug, toen hij op den weg plotseling werd aangevallen door Wizler, die hem met een knuppel te lijf ging en hem een ge- duchten slag op het hoofd toebracht, zoodat hij verwond werd. De soldaat haalde daarop zijn dienstrevolver te voorschijn en vuurde op zijn aanvaller, wien een kogel in de borst drong, zoodat hij in ernstigen toestand naar het hos pitaal moest worden vervoerd. Deville is gearresteerd, maar zal vermoedelijk niet vervolgd worden, omdat hij uit zelfverdediging heeft geschoten. Maandag ongeveer 7 uur had een groote volksoploop plaats op de parade- te 's-Bosch. Al spoedig verluidde het, dat een der jongens, die daar aan het voet ballen waren, den aldaar surveilleerenden agent per ongeluk den voetbal tegen het hoofd had geschopt, naar aanleiding waarvan de agent zijn wapenstok zou hebben getrokken en den jongen zoo zou hebben >geranseld«, dat hij hevige verwondigen had bekomen aan het hoofd en geheel bewusteloos was geslagen en daarna gedragen in het wachthuis der veld-artillerie. Later hoorden wij het oog erger, de jongen was reeds dood. Al spoedig bleek echter dat deze voorstellingen on juist waren en de zaak was dat eenige jongens, waarvan een nog al goed ge dronken had, het den voetbalspelers nog al wat, misschien uit aardigheid, hinderlijk maakten. De agent van politie wilde dengene die dronken was arresteeren om hem naar het politiebureau te brengen, waar tegen zich een van deze kameraden verzette, door te rukken en te trekken aan den arrestant. Ten slotte liet de agent zijn arrestant los en greep daarop den verzet-plegende. Deze begon direct den agent te schoppen, waarop de agent den arrestant tegen den grond wierp. Deze pakte toen den agent daarop om de beenen met vermoedelijke bedoeling om den agent tegen den grond te trekken. De agent trok daarop zijn wapenstok en heeft daarmede, na her haalde sommatie om los te laten, het jongmensch verschillende slagen toege diend, naar meening van eenige burgers wel te erg, die dan ook zich partij stelden voor den arrestant, Eensklaps werd de jongen bewusteloos en spoedig ging het verhaal, zooals wij boven mededeelden. Op last van Dr. Heken, die nog al spoedig ter plaatse was, werd de jongen per brancard naar het ziekenhuis over gebracht. Gelukkig bleek al spoedig dat de zaak niet zulk een karakter had als men aanvankelijk meende. Na een goede, rustige nacht heeft het jongmensch hedenmorgen reeds het gasthuis ver laten en is door den dokter geconsta teerd, dat de jongeman eenige blauwe plekken had op den rug en een schram in het aangezicht en dat de jongen niet bewusteloos is geslagen, maar tijdens de worsteling met den agent een zenuw toeval had gekregen. P. Ct. Werklieden naar China. Men meldt uit Werkendam 't Was 's morgens vroeg reeds zeer druk bij de aanlegplaats van de stoom- booten der reederij Fop Smit. Honder den verdrongen er zich en het middel puut werd gevormd door een twaalftal mannen. Waarom zij de algemeene be langstelling wekten Zij vertrokken binnen enkele minuten naar Antwerpen om vandaar de groote reis te aanvaarden naar Shangai, waar zij de groote rivier werken zouden helpen uitvoeren, toege wezen'aan de Hollandsche inschrijvers. Het zijn meest vaders van gezinnen, die vrouw en kinderen achterlieten om min stens 2'/j jaar van huis te gaan in het Verre Oosten en daar den kost te ver dienen voor hen en de hunnen. Zoo gaat het hier vaak. Toen het hoofd der eerste openbare school deze week eens naging waar de verantwoor delijke vaders van de leerplichtige school kinderen nu eigenlijk te vinden waren, bleek bet, dat zij voor ruim 35 pet. el ders waren in Nederland te Helder, Texel, Callantsoog, Delfzijl, Vollenhove, Zwolle, Blokzijl, 's-Gravenzande, Hoek van Holland enz. enz., maar verder ook te Petersburg, Kroonstad, Randers (De nemarken), Kopenhagen, Ismaïh'a, Port Said, Rosario, Buenos-Ayres, (Z.-Ame rika) etc. etc. Moeder ontvangt geregeld wekelijks een flink bedrag door middel van de aannemers, vader leeft van het overblijvende in het verre 'and en bij tusschenpoozen komt het hoofd des gezins thuis, soms na één, twee maanden soms na twee, drie jaar om allen eens te zien, om een paar weken uit te rus ten en dan weer naar den vreemde te vertrekken en den strijd om het bestaan Je strijden met nieuwen, frisschen moedl t Eischt zeker moed om zoover van huis en gezin den kost te gaan verdie nen, maar 't geeft goed geld ook. Over enkele dagen b. v. vertrekt een vader naar Shangai, die twee dochters en een zoon^ meeneemt en die 's weeks daar f 195 minstens zal besommen. Moeder blijft met de overige kinderen thuis. De dochters zullen op het werk voor vader en de anderen, ook de aannemers, voor een Hollandsche keuken zorgen. De Zang wedstrijd run do Licderiafci „Onderlinge Oefening. Zondagavond is in da serie der zangwed strijden van deliedertafcl «OnderlingeOefening" te Amsterdam in de «Hoogste Eereafdeeliug" gezongen door vereonigingeu van elke natie- naliteit, die een eersten prijs in eene afdeeling van uitnemend hebben behaald, alsmede voor ereenigingeu, die reeds in deze afdeeling hebben medegedongen' Verplicht koor „Pro- cella", «De Storm", Jacques Presburg. Deelnemende vereenigiugeu Mannergasang verein «LiedertaM", M.Glad bach (Duitschland) directeur M. Müller, koor naar keuze -Aurum au Libertatum", L. Ktfer «Utrecht- 8che Mauneuzaugvereeuiging", Utrecht, direc. P. J, Jos Vraukeu, koor uaar k, uze «Psalm 137", Dan. De Lange; Mauoergesaagverein «Harmouia" Aken (Duitschland), directeur Hubert Mai, koor naar keuze «Der Morgen", Ferd. HillerKoninklijke Zangv reeniging «Rotte's Mannenkoor", Rotterdam, directeur A B. H Vevhey, koor uaar keuze «Deus nostra Spes" (Psalm.) L F Brandts Buys «Les Orphéonistes Valenciennois" Valencien nes (Frankrijk), directeur Henri Carpay. koor nnar keur.e «La Nuit du Sabbat", Ambroise Thomas. Het was bij de uitvoering gisteravond zoe m-'gelijk nog voller dan de vorige keeren. Ook de burgemeester was under de toehoorders. In hat verplichte koor vau den heer Jacques Presburg, «Procella" e Storm), aldus vin den we in de Crt. ondeugeud aangeteekend, kwamen eon menigte klippen voor, die dotr de meeste der vijf mededingende vereenigic» gen prachtig omzeild werden. Op zichzelf geeft dit koor 'u tafereel vau een groep voor- beeldig-gelaten schipbreukelingen De ouge— lukkigen schijnen, met de grootste kalmte, op 'n zwemgordel zittend, den dood in te gaan. De stemming van gapende leegte is bij uit stek getroffen iu deze cempositie Verder constateert de Crt., dat er bij de uitvoering der keuze-koren weer vele goede prestaties waren. De kroon spande hetgeen er iu de twee nummers ten gehoore gebraoht werd d< or de zaugvereenigiug uit Aken, directeur Hubert Mai. Dat «Morgen" van Hiller met z'n prachtigen climax aan 't slot was 'n zonsopgang iu optima forma. Lang na middernacht viel de uitslag. Deze luidde als volgt le Prijs (10—3 stemmen een gouden me daille met kroon, bezet met diamanten, en f 1500, Aken zaugvareeuiging «Harmonie" 2e prijs a, (7—6 stemmen,) gouden medaille eu f750, «Les Orpbéouistes ValenciennoU", Valenciennes 2e prijs b. (7—6 stemmen), (extra door de jury toegekend), Rotte's Mauueukoor, Rot terdam 3e prijs (6—7 stemmen) (verguld zilveren medaille en f 250), Miinuerges. Ver. «Lieder tafel", Gladbach 4e prijs (algemeene stemmen), groi.t zilveren medaille (geschenk van H. M. de Koningin) Utrechtsche Zangv., Utrecht. 1 'I li' 1 Moordaanslag in Den flaag Gisterenavond heeft in de Kranen- straat eene ernstige misdaad plaats ge had. Twee vrouwen uit een hofje, ge naamd, Klaver en de Leur kregen twist. Hun mannen bemoeiden er zich mee. De Leur sleepte Klaver op straat, bracht hem verschillende steken en sneden toe, waarvan een in den buik, zoodat de ingewanden eruit puilden. Geruimen tijd lag het slachtoffer bloedend in den win kel, tot de politie kwam en de dader met zijn vrouw arresteerde en den ver wonde in hoogst ernstigen toestand naar het ziekenhuis bracht. Moord in Amsterdam De rechtbank te Amsterdam veroor deelde den dader van den moordaanslag in de Blasiusstraat te Amsterdam tot 3 jaar gevangenisstraf, BESOIJEN, 24 Juni. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag fe Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste f 1,20 de laagste1 1.09 De pr. der eieren was 31/s 4 cent. GOR1NCHEM, 24 Juni. De aanvoer van granen was heden gering met gewoier. bundel. Ristai we f 8 20 8. 35 ronde dilo 7,60 u 7,70 witte dito t T 75 a. 7.85 fnl. rogge i 7.20 a 7 40 Buiten] dito 7.15 o 7.25 gerst 1 4.90 n 5.10 haver 3,60 a 3,75 ivenboonen 17,50 a 7 60 blauwe erwten 0ii 0.— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 158 runderen 16 nuchtere kalveren, 40 vette varkens en 902 biggen, le qual. Kalfkoeien 1190 (V 260 Kaltvaarzen f 150 a 210 Guiste vaarzen I 110 i 140 Mclkkoeieu 180 f) 240 11/, jarige osssn f 90 a 130 Pinken I 60 i 90 Giaakalveren f 30 a 50 Nuchtere kal*. 10 10 Aangevoerd 40 vette varkeus van 21 a 23 ot per halt kilo, biggen van t 6,— a 14. per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen fa en lammeren 1' k foer stuks Eiercü 090 n 1.per 26 st uks. Bour 60 I 65 ct. per '/i kilo. ROTTERDAM, 24 Juni. Tarwe 9 25 a 10.50 per 100 K.G Kogge wae van I 6 60 tot 7. Gerst. Winter per 100 kilo f 760. 1 0.— Zomer per 100 kilo f 8.75 a f9.00 en Chevalier per 100 kilofS f8.50. Haver per 100 k.f 8.75 a 9. Witte Boonen, van 13.14. Bruine boonen va* 8.f 9.60

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 6