Bekoorlijk Gemengd Nieuws. Burgerleken Stand. Stokpaardjes LelissmelkseeP aiEUWS UIT KAATSHrUVfL, TÊcelame. Ingezonden Stukken Telegrammen. is namens het bestuur door den heer Clausing een demonstratie met experi menten gehouden over »Lumière's directe kleurenfotografie.4 Het bestuur der vereeniging, overtuigd van de groote belangrijkheid dezer nieuwe uitvinding op fotografisch gebied, had twee zijner leden, de heeren Clau sing te Haarlem en Dewald te 's-Gra- venhage, naar Frankrijk afgevaardigd om dit' procédé nader te bestudeeren- Daardoor werden de leden van den Ned Fot. Kunstkring in de gelegenheid gesteld, reeds zoo spoedig kennis te ne men van deze uitvinding want de af gevaardigden waren in staat gesteld reeds nu voor die leden deze uitvinding, welke een gcheelc revolutie op fotografisch ge bied zal teweeg brengen, te experimen teeren. Zooals uit een achterstaande adverten tie blijkt, zullen de nieuwe platen, zoodra zij in den handel worden gebracht, ook verkrijgbaar zijn bij den heer A C. Ver hees, Hinthamerstraat, 's-Bosch. BAARDWIJK, a. s. Maandag zullen de monteurs hebben afgewerkt met het stellen der machine in de fabriek van den Heer de Vries en zullen de werk zaamheden machinaal a. s. Maandag een aanvang nemen, wij hopen dat zulke onderneming spoedig in Baardwijk na volging vinde. Het is thans een buitengewone drukte met de werkzaamheden aan het Kanaal Bosch Drongelen ruim 300 werklieden zijn er dagelijks werkzaam. Deze week is proef genomen met den ijzeren man die de volgende week voor goed in volle werking zal treden. Er zullen 4 locomotieven noodig zijn om de zandwagens te vervoeren die dit ijzeren gevaarte zal vullen. Aan het groote kunstwerk de brug in den Overlaat zijn de matrialen aan gevoerd om a. s. Maandag een aanvang te nemen met den bouw dier brug en zal het zoontje van den heer H. Mulders a- s. Maandag de eerste beton storten. Naar wij uit goede bron vernemen zal hier een Nieuwe Protestantsche Kerk gebouwd worden daar de tegenwoordige door ouderdom niet meer geschikt of bruikbaar is. DRUNEN. Op Maandag 1.1. arriveer den per tram ten 11'/s uur, de Zeer Eerw. Heeren Pastoor en Kapelaan uit Udenhout met ruim 80 leden hunner congregatie, om den dag in ontspanning in de congregatie alhier door te brengen. Na eene wel voorziene tafel alle eer te hebben aangedaan togen de jongelui aan het spel, en vermaakten zich op eene gepaste maar opgewekte manier, totdat ten ongeveer 4 uur de leden der Lie dertafel en fanfare van de Drunensche Congregatie kwamen opdagen, om dezen uitspanningsdag met een concert te komen sluiten. De uitgevoerde nummers vielen zeer in den smaak en eenige schoone voor drachten verhoogden het aangename ten zeerste. De Zeer Eerw. Heer Pastoor bracht in goed gekozen woorden zijnen oprech ten dank, aan allen die hadden bijge- diagen om de ontvangst te Drunen zoo aangenaam en gezellig te doen zijn, terwijl Zangers en Muzikanten door Z. E. W. gul werden onthaald. Zeer voldaan werd ten ruim 6 uur de terugreis aanvaard, begeleid door de Muziek tot aan het uiteinde des dorps, waar afscheid genomen werd, met een welgemeend >tot wederziens 1" VLIJMEN 12 Juli. Bij Koninkl. besluit van 8 dezer is aan den E A. Heer P- A. Zwaans op zijn verzoek eervol ont slag verleend ingaande 10 dezer als Burgemeester der Gemeente Vlijmen. Tijdelijk wordt nu het burgemeesters ambt waargenomen door den Wethouder de Weled, Heer L. v. Ooijen. De volgende week, waarschijnlijk Woensdagavond, hoopt de kegelclub »Wilhelmina" hare kegelbaan bij den heer M. de Laat in gebruik te nemen Rekening houdende met de ambitie der leden, zullen er op den openings avond al aardig wat balletjes over en langs de plank geslingerd worden. Een en ander zal ook wel de omwo nenden in feestelijke stemming brengen. CAPELLE, 11 Juli. Bij de herstem ming voor lid van den gemeenteraad tusschen de heerenA. W. Heijmans en A L. Sneep (aftredend lid) zijn 246 stemmen uitgebracht, waarvan 8 van onwaarde. De Heer A. W. Heijmans bekwam 109 stemmen, de Heer A. L. Sneep 29. De laatste is dus herkozen. De 12-jarige Herman J. P. Rijken leerling van de openbare school in de Nieuwstraat, is gister geslaagd in het toelatingsexamen van de le klasse van het gymnasium te 's-Hertogenbosch. VRIJHOEVEN-C APPEL 12 Juli. Even als 't vorige jaar zal ook a s. Woens dag de Zangvereeniging Hallelujah" een uitstapje maken naar Arnhem. De rijtoer zal nu evenwel dienen om 't andere gedeelte der schoone omstreken te be zichtigen. Als een zeldzaamheid kan gemeld worden, dat bij den Heer H. Stam een schaap, sinds eenigen tijd een kalt zoogt. Uit goede bron vernemen wij, dat onze dorpsgenoot H. Gouda in plaats van 25 Juli reeds 23 dezer per Batavier lijn naar Canada vertrekken zal. RAAMSDONK (Dorp) 12 Juli. Her stemming Gemeenteraad. Dorp Veer Totaal Uitgebracht j 147 st. 287 st. 434 st. Onwaarde i geen geen geen De Bruin 93 158 251 Simonis 54 129 183 Gekozen de heer De Bruin (aftredend). ♦♦TILBURG, 9 Juli. Bij gelegenheid van het 10-jarig bestaan der gymnastiek- en schermvereeniging de Germaan zal een openlucht-uitvoering en wedstrijden gehouden worden op het voetbalterrein van Willem II, op Zondag 14 Juli; hier aan zullen deelnemen Kunst en Kracht 's-Bosch Hannibal, 's-Bosch Waalwijk- sche gymnastiek- en schermvereeniging de Frank, Waalwijk Neerlandia, Boxtel Willem II, TilburgOlympia, Tilburg, en de Germaan, welke laatste echter niet zal mededingen naar de prijzen. De deelnemende gezelschappen zullen worden ontvangen in den tuin der N. K. Harmonie, waarna de optocht met muziek naar het terrein zal trekken, al waar de wedstrijden ten 3 uur een aan vang zullen nemen. DUSSEN, 12 Juli. Door den Heer A. Verhoeven Mz. smid alhier, is een ace- tyleengaslicht toestel geplaatst, welk in alle opzichten uitstekend voldoet. De gasketel, met 4, zich daarnaast bevindende, met carbid gevulde bussen, zijn geplaatst in een bak, gedeeltelijk gevuld met water. In elk dier bussen, bevindt zich een gleuf, elk op verschil lende hoogte. Bevindt zich nu in den ketel geen gas, dan daalt deze in den bak water, waardoor een der gleuven water in een der bussen toelaat. Hier door mengt zich de carbid, en door een daar zich in bevindende buis wordt het gas in den ketel gevoerd, welke dan weer stijgt. Naast de gasketel bevindt zich een gasvilter welke de schadelijke bestanddeelen wegneemt. De lichtsterkte van dit acetyleengas is volgens beschrijvingen 15 maal ster ker dan van steenkolengas. De kleur van het licht komt het zonlicht nabij. Bij een lichtsterkte van 16 normaal kaarsen verbrandt 1 pit per uur volgens berekeningen voor 83000 cent. Ieder een die dus van een degelijke, heldere en tevens niet dure verlichting wil ver zekerd zijn hij schaft zich een dergelijk toestel aan. Den Heer A. Verhoeven, die der gelijke leidingen aanlegt succes KAATSHEUVEL, 13 Juli 1907. Processie Kevclaur. De processie van Kaatsheuvel en om streken naar Kevelaar, zal dit jaar plaats hebben, op Zondag 4 en Maandag 5 Aug. a.s Werd eenige jaren terug, gewoonlijk gebruik gemaakt van een extratrein, dit is de 3 laatste jaren niet meer het geval, omdat op de Hollandsche lijnen, des Zondags geen extratreinen beschikbaar worden gesteld. Verschillende muzi kanten van de Harmonie »Euphonia4 zullen de reis meemaken tot begeleiding der verschillende gezangen. KoHinklijkc goedkeuring Door de alhier opgerichte coöpera tieve inkoopsver(eene onderafdeeling van den R K. Patroonsbond), Pres L v d. Hoven is de Koninklijke goedkeu ring, op haar statuten aangevraagd en zal eerdaags in de Staatscourant prijken. Slechts een 14 tal leden patroons zijn toegetreden Vele patroons schijnen het groote nut hiervan nog niet in te zien. Wel te bejammeren. Plotselinge dood. Verleden Woensdagavond had de on geveer 50 jarige C Couwenberg, op het Fort, waar hij met zijn zuster woont, het avondmaal gebruikt waarna hij door een hevige benauwdheid overvallen en was een uur daarna een lijk, zonder dat ge neeskundige of geestelijke hulp kon wor den verleend. Het geval wekt natuur lijk hevige ontroering. Dit zijn nu in de pat. Kaatsheuvel alleen 4 groote lijken in 5 dagen tijd Herstemming. De herstemming voor 4 leden van den Raad zal plaats hebben op Dinsdag 16 uli a.s. Daar van de 7 candidaten geen enkele het voldoend aantal stemmen ver kreeg het geen hier nog nooit gebeurde, zoo zal dan ook, den strijd hevigei zijn dan ooit te voren Het gerucht wil, dat voor een bepaalden candidaat, een auto4 zal aanwezig zijn, om de kiezers uit alle hoeken naar de stembus te brengen. Het stembureau houdt zitting te Kaats heuvel in de Raadzaal ten stadhuize van 's morgens 8 tot 's nam 5 uur. Met spanning wordt de uitslag afge wacht. Benoemd, Door den Commissaris der Koningin is herbenoemd als lid der gezondheids Commissie zetelende te Waalwijk. Dr- W. L. M. de Both, alhier. De dankbnarhrid ran een inwoner van Den Bosob. Uit dankbaarheid voor de veikregeu wel daden en met den wes.sch dat velea nut mogen trekken van zijne ondervinding, mach tigt ons een iuwouer van Den Borch, zijne verklaring te publiceeren. De Heer J. van de Broek, wonende Bree- de Haven 171 te 's-Bo^ch, meldt ons Ge durende geruimeu tijd heb ik geleden aau libvige pijnen in den rug en in de zijden. Ik bad altijd eeu vermoeid afgemat ge voel, dat mc slechts met moeite in staat stolde mijn work naar behooren te verrich- ten. Ik bad veel list van plotselinge hui veringen en zoo langzamerhand had ik miju eetlust geheel verlorm. Ik wa? reeds ver- fclieidene malen hiervoor onder behandeling geweest, doch mijn toestand bleef hetzelfde. Men zeidc mij dat ik aan de lougen leed en ik maakte mij zeer ongerust want alle medicijnen brachten mij geen stap verder Gelukkig kwam ik in kennis met Fosters Rugpijn Nieren Pillen. Ik nam ze in en mocht reeds na een payr d gen een aan merkelijke verlichting bespeuren, en na ver loop van tieu dagen kon ik niet meer het minste van mijn ellendige ziekte waarnemen. Dank U* uitstekende pillen hen rk geheel gen zen. Ik voel me g drongen U mijn harlelijken dank te betuigen, want ik had zulk ten oedige genezing niet verwacht en t*ijfe.lde er hard aau of ik nog wel ooit grnezen zou lk oudergi'teekonde verkliar d<t het bo venstaande waar is c-n machtig U het pu bliek te m*ken op elke wijze die U goed dunkt. Ken welbekend geneesheer verklaarde dat do ziekte der nieren de ergste i« aller ziek ten met uitzondering van tuberculose. De reden hiervan is dat men meest geen notitie neemt van verschijnseleu die verward wor den met andere ziekten terwijl de nierziekte zich meer en meer uitbreidt en zich onop gemerkt co;r plicati'S voordoen, totdat hij zich diep in het gestel geworteld hp- ft Let dus op de <*erste veischijnselen ven pijn in de zij, neem Uw maatregelen nog ueden want morgen is liet misschien te laat. Verzeker U (lat men U de echte EOS- TER'S RUGPIJN NIEREN PILLEN geeft, dtZidfde die de hr. v.d. Broek gehad heeft Wij waarschuwen tegen namaak en maker» koopers er op ittent, dat op iedere doos de handtce- kening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie-Duuioulin, Markt. Toezending geschied' franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één of f 10 voor zes donzen. i li 'ii i ••■'iVfl r De misdaad te Uden. Gisteren morgen is de vermoedelijke dader van den Zondagavond gepleegdeu moord, J. K.,..t gevankelijk naar 's-Bosch getransporteerd. Naar ik verneem, heeft de gearresteerde, na eerst ontkend te hebben, na het justitieel onderzoek be kend den noodlottigen slag te hebben toegebracht. De verslagene H- Prinzen is gisterenavond begraven. Reeds lang bestond er een veete tus schen deze twee personen, die zulke treurige ontknooping moest hebben. De vermoedelijke dader J. K. heeft vrouw en kinderen, ook de verslagene was ge huwd, maar had zijne vrouw verlaten en woonde bij zijne moeder in. De aanleidende oorzaak dezer misdaad ligt weer besloten in het »cherchez la femme*. Gesnupt. Een beruchte dief, die sinds lang een groot gedeelte van Noord-Holland on veilig maakte werd dezer dagen gear resteerd. Des nachts heeft hij echter een paar spijlen van 't cachot weten door te vijlen, en heeft zich door een gat van 25 bij 30 c. M- weten te werken. Toen is er overal in de buurt een groote drijfjacht op hem gehouden. Maar een paar dagen zonder resultaat. Gisteren is hij toen hij weer met een inbraak onder Castricum bezig was, door een paar boeren gegre pen en aan de politie overgeleverd. Hij was zeer fijn als badgast gekleed. Gruweldtad der Gurribaldisten. Uit Milaan wordt een gruweldaad ge meld, de vermoording van 2 priesters door Garribaldi-vereerders. De Wiener Reichspost4 meldt hieroverDe veree- nigde anti-clericalen te Milaan maakten van de Garribaldifeesten gebruik tot een waanzinnige opruiing tegen de Katholieke Kerk. De opgezweepte volksmenigte trok, gemeene liederen zingend, door de stra ten en wierp de ruiten in bij de voor name katholieken. Voor de kerk stieten de aanvoerders der bende vreeselijke godslasteringen uit en spoorden hun volgelingen aan, de deur te bestormen maar de Carabiniers hielden hen terug. Woensdag herhaalden zich die walgelijke tooneelen Honderden vanwerkschuwende kerels werden in herbergen door anti- clericalen half dronken gemaakt en daarna door de straten van Milaan gevoerd. Voor de kerk der Capucijnen gekomen riep een der aanvoerders Weg met de Kerk l< en honderden vielen de kerk aan om ze te plunderen. De weinige carabi niers werden omgeworpen en nu zou de kerk prijs gegeven zijn aan de onteering indien niet twee Capucijnen met helden moed den ingang verdedigd hadden. Een hagel van stokslagen viel op de weer looze priesters, messen flikkerden en in weinige minuten waren zij doorkerfden met bloed overstroomde lijken. Onder- tusschen hadden de carabiniers verster king gekregen en dreven de bende uiteen. De beide Capucijnen waren reeds over leden maar zij hadden toch bereikt, dat de kerk bewaard werd voor onteeringen De Amcrlkaausehe rijkaards De Amerikaansche rijkaards zijn in Europa berucht om de kleine fooien die zij geven. Wij hebben wel gehoord van een koetsier in onze stad die na een rit van Amerikanen een Nederlandschen cent fooi kreeg. De Duitsche kranten maken nu met veel ophef melding van de krenterigheid van vier Amerikaansche milliardairs die dezer dagen, met ver gunning, van den Keizer diens landgoed te Cadinen hebben bezocht. Zij logeerden daartoe twee dagen in een hotel te Elbing De huisknecht van het hotel had zich in dien tijd eens bijster uitgesloofd, om het den heeren met ijverig schoenpoetsen kleercnborstelen enz. naar den zin te maken, in de verwachting dat menschen die met hun geld geen raad weten, hem wel vorstelijk zouden btloonen. Op den dag van het vertrek ging hij mee naar het station, kocht er een perronkaartje en hielp tillen. Tot afscheid drukte een van de Amerikanen hem als gezamenlijke fooi een mark in de hand. Als men daar de 10 pf. voor het perronkaartje aftrekt, had elk van de milliardairs den man dus met 22'/s pf. bedacht. N. R. C. Brandstichting 7 Reeds korten tijd na het uitbreken van den jongsten brand in de cavalariekazerne te 's Gravenhage werd vermoed, dat hier zoowel als bij den brand van eenige maanden te voren, gedacht moest worden aan kwaadwilligheid. Een ijverig en streng onderzoek werd ingesteld, doch leidde tot geen resultaat totdat de politie op het denkbeeld kwam een ambtenaar, werkzaam bij de Haagsche recherche, in een huzarenpakje te steken en, hem door latende gaan voor een nieuwen recruut, in aanraking te brengen met de verdachten, die, naar men ver moedt, verstoord waren over de intrek king van den maatregel betreffende het blijvend gedeelte. Hij meldde zich daartoe een 10-tal dagen geleden aan, aan de poort van de Alexanderskazerne, waai hij het verlangen te kennen gaf, als vrijwilliger bij het re giment te worden ingelijfd en werd daarop als huzaar recruut aangenomen. Spoedig werd hij gekeurd, in uniform gestoken en deed alle diensten, die door recruten worden verlicht, kreeg rijles, enz. Zijn papieren die op gefungeerden naam ge steld waren, bleven echter nogal lang uit zoodat het teekenen voor het dienstver, bond nog niet geschied was, toen hij Woensdagmorgen plotseling uit de kazene was verdwenen. De volgenden dag rukte het eskadron- waarbij de verdwenen recruut diende, uit en hield op zijn tocht stil voor het po litiebureau aan de Laan van Meerdervoort waar werd afgestegen en enkelen werden binnengeroepen Tot hun groote ver bazing ontpopte zich daar de verdwenen recruut in den inspecteur bij de Haagsche recherche H. Misset, d'e hen aan een langdurig verhoor onderwierp. Naar aanleiding van dit verhoor moesten enkele der verdachten gearresteerd zijn en zich op het oogenblik in het arrestan- lokaal van de Alexanderskazerne bevinden. Vreeselijke dood. Te St. Quen, nabij Parijs waren werk lieden bezig in een fabriek een oven met cement te bezetten. Op zeker oogen blik gingen zij heen en sloten de zware ijzeren deur. Maar een der werklieden was achtergebleven en werd aldus ge vangen gezet. De oven zelf brandde niet maar de twee ovens, die er van weers zijden aanpalen, straalde een zoo grootte hitte uit, dat de ongelukkige in zijn her metisch gesloten gevangenis letterlijk gebakken werd. Toen zijn kameraden zijn afwezigheid gewaar werden, gingen zij zien en zij vonden het lijk vlammend in den oven liggen. Het slachtoffer was een Engelsch- man, 30 jaar oud. Een zangvereeniging verongelukt Een omnibus, waarmee circa 20 leden eener zangvereeniging van een te St. Ambroix gegeven concert terugkeerden naar St. Jaen de Marejols, in het Fran- sche departement Gard, viel hij bij een kromming van den weg in een diepen ravijn. Een zanger werd gedood, 8 zwaar gewond, de overigen bekwamen lichte kwetsuren- Vermist. Men meldt uit Oosterhout d. d. heden Te Oosterhout wordt sedert Dinsdag jl. vermist de 13 jarige zoon van den landbouwer A- R op het Oosteind, De jongen, die in dienst betrekking is bij een landbouwer te Teteringen, was dien dag met nog een dienstknecht werkzaam in een weiland te Moerdijk en verliet volgens verklaring van zijn oudere makker, het werk om zich naar zijne ouders alhier te begeven. Noch bij dezen noch bij zijn baas t( Teteringen is hij wedergekeerd. Men verdiept zich in gissingen omtreni deze geheimzinnige verdwijning. Is hier een misdaad of een ongelul in het spel De politie is een ijvciig onderzoek b? gonnen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). RAAMSDONKSVEER, 12 Juli. Naar wij uit goede bron vernemen is door den heer W. F. Simonis aan de firmj Jos. v. Aalst Zn. alhier (eene specia liteit op dit gebied) opgedragen de le vering van een ouderwetsche pantalon met breede gelegenheid als zijnde dit het eenige middel om bij eene volgendi gelegenheid met meer succes eene can didatuur voor het lidmaatschap van dec gemeenteraad te aanvaarden. WAALWIJK. GEBOORTEN Ida Johanna d, v. D. van Driel en Sips Heoiica Ma ia d. v. H. Hensei en M. vac R tl. OVERLIJDEN Gertruda van E* echtgenoot» vac H. du Folter 40 j*ren Cornelia Eljtabeth Koppens 2jaren KAATSHEUVEL. Ve» 1 13 Jali. GEBOORTEN: Theodorus z. van H. Verduijn ec C. M. Swaans Adrianus z. van H. Ver duijn en C. M. Swaans Adrian ui Cor nelia z. van A. Vrieuten en H. Beeruna Huiberdina a. van H. Klis en M. IJpelaar Johanna Desideria d. van J. Schoenma kers en W. Th. L'erroakers. Johaonei Peter z. van J. Snijders en H. Rozeobrnnd Theodoru8 z. van F. Mutsara en A. J Grootewagers Adriaans Hendrik z. van C. Steenbergen en M.V.Hollants Petrui Johannes i. van C. Roesten berg en H. J, Sins Antonius Arnoldiis z. van C. Ruec- tenberg en H. J. Sin» Adrianus Antoniur i. van J. van Noije en M. IJpelaar Cornelia Petronella d.van L. J. Wijde raam en J. O. Simonis VYilhelmina Johann» d. vnn W. J. Dieltjensen M. L Donkern Adrianus z. van J. van do Louw en J. van Riel Muiinua Larabertua Johannes z vai N. H. C. Daraen en 41. Hoevenaar Cor- noha d. van P. Pruymboom en D. Netten Maria Eng'lina d. van P. van Riel et L. Diddcn. OVERLIJDEN Jacobus van Dongen 36 j. Francina Wilhelmica Beerene, 10 mud. Wilhelmus Hesselinaus, echtgen. van Pie- Ironella SpraBgers, 57 j. Catharine Din gen* Ligtvoet, 11 mud. Helena Adriam Pagie, 13 weken Feuna de Roij, 3 weken Johanna Cornelia van Rooij, 10 weken An'onias Leonardus Cornelius van Ges tel, 5 mud. Adriaaa de Beer, echtgeu. van Adrians Oosterwaal 57 j. Hendriks Kummeren, weduwe van Hendrik Maas 63 j. Johanna van Riel, echtgen. van Jas Kliju, 54 j. Martinus van der Schoor echigen. van Wilhelmina Josephina Maai 68 j. Theodorus Verduijn, 10 dagen. Hendrikus Couwenberg, 63 j. HUWELIJKEN: Marynus Laros, 39 j. en Maria Pols 34 j. HUW. AANGIFTEN: Jan Baptist, Bartholomew van Buul,30j. en Johanna vao Rooij,29j. RAAMSDONK. Van 5 12 Juli. GEBOREN Leendert Hendrik z. van Leendert van der Waals eu Josina H. Kleiju. Catha rina Johanna d. van Comelis van Strien en Co. Delia Snijders. OVERLEDEN: Maria Hendrika van Geel eehtge- noote van Comelis Robbe, oud 42 j. aoocuc. - ^jtMamni»i—nriafr»—— SAN DIEGO (Californië), 11 Juli. Dc officier, die het bevel voert over het fort Rosecrans, meldt, dat er een Japan ner is gearresteerd, die teekeningen van het fort maakte- Hierop staat een zware straf LONDEN, 12 Juli De avondbladen bevatten een telegram uit San Diego, meldende dat het gebeurde groote op winding en verbittering heeft veroorzaakt. De A.merikaansche inwoners hielden vij andige betoogingen in de Japansche wijken. De Japanners uit de omliggende streken, bevreesd voor hun leven, vluch ten in grooten getale naar de stad De toestand is ernstig. Londen, 12 Juli. (Part.) Nadere tele grammen uit San Diego melden, dat de Japanner die aldaar in hechtenis werd genomen terwijl hij bezig was het fort Rosecrans te fotograteeren, een officier van het Japansche leger is. Hierdoor wordt het gebeurde zekerlijk niet on schuldiger. Het voorval doet de in Californië heerschende verbittering van de Amerikanen jegens de Japanners toene men, terwijl de aldaar wonende Japan ners door een paniek bevangen, bij honderden vluchten, uit vrees dat de Amerikanen hun geweld zullen aandoen. De toestand is ernstig •r5wr.-7B« '-i-w-iv - '-—->-5» wordt elk gezicht door Hozend, jeugdig- frisch uiterlijk, zachte, blanke huid, en verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt de echte vun BERGMAN Co., Raüebeul niet fabrieksmeik „Stokpaardjes* 50 cis. p. st. bij ANTOON TIELEN

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 10