Nummer 65. Zondag 18 Augustus 1907. 30* Jaargang. Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Tweede Blad. Gemeenteiaadsveigadering, ANTOON TIELEN, Uitgever: Keclame. BUITENLAND. België. Duitschland. Marokko. Dit Blad verse! ijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnement» pj ijs per 3 maanden f0."5. Franco per post door het geheele rijk f 0.90. Brieveningezonden stukkengelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. WAALWIJK. Telefoonnummer 38. Advertintibn 17 regels f 0.60 daarboven 3 cent per regel, groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën Smaal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Voor plaatsing van een groot aantal regels en advertenties bij abonnement worden speciple zeer voordeelige contracten gesloten. Reclames 15 cent per regel. DEUNEN. Dinsdagavond had eene openbare ver gadering plaats van den Raad dezer gemeente. Voorzitter was de Edelachtb. heer C. P. van Huiten, buigemeester. Alle leden waren tegenwoordig. De notulen, door den secretaris voor gelezen, werden zonder wijziging vast gesteld. Allereerst werd toen voorgelezen een schrijven van Gedeputeerde Staten, waar bij aan den Raad werd medegedeeld, dat de wijziging, door den Raad in de bouwverordening aangebracht, nog niet goedgekeurd was kunnen worden, omdat de tijd tot onderzoek te kort geweest was. De Commissie tot onderzoek der ge meenterekening verklaarde vervolgens bij monde van den heer Van Spijk geen enkele onregelmatigheid gevonden te hebben waarom zij adviseerde tot goed keuring, hetgeen dan ook geschiedde. Eene drukke discussie ontspon zich naar aanleiding van een gemeentewerk, dat reeds verscheidene weken onder handen is, nl. het boren van eenen put voor drinkwater in den Woltshoek. Daar het water naar het oordeel der Gezond heidscommissie nog steeds niet voldeed aan de eischen die men aan goed drink water stellen mag, werd besloten nog 2 Meter dieper te boren, doch daarmede de zaak dan ook te beeindigen en den put verder af te werken, welke de nieuwe resultaten ook mogen wezen. Ten slotte werd met algemeene stem men gunstig beschikt op een adres van de afdeeling »Drunen« van de midden standsvereeniging »De Hanze4, waarbij deze vereeniging voor de lessen in het boekhouden eene subsidie vroeg van f 40, benevens vrije beschikking gedurende de wintermaanden over een lokaal der openbare school met vuur en licht. Daarna ging de Raad over in geheime vergadering tot onderzoek eener reclame tegen een aanslag in den Hoofdelijken Omslag. D. v. N. DUSSEN. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Woensdag 14 Augustus 1907, des voormiddags ten 9 uur. Voorzitter de WelEd achtb. heer van Honsewijk. Te ongeveer kwart over 9 uur opent de Voorzitter de vergaderingaanwezig de heeren Schoenmakers, A. H. van Honsewijk, H. Verhoeven, A. B. v. d. Koppel, L. v. d. PluijmJzn,B v. Dalen, A. L. van Beurden, P. Verschoor, K. Leemans en P. v. d. Pluijm Azn. Aan de orde 1 Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuwgekozen raadsleden met een bezwaarschrift tegen de verkiezing. De Secretaris. Er moeten nu drie leden gekozen worden die de commissie vor men en de geloofsbrieven onderzoeken. De Voorzitter. Dan zullen w| stem men. Telkens maar een op het briefje schrijven. De heer L. v. d. Pluijm. Wel ja, dan duurt het wat langer. Na stemming, vrije stemming en hei stemming worden gekozen de heeren P. Verschoor, Schoenmakers en A. B. van der Koppel. De Secretaris. Wil de commissie nu maar even met mij naar de burgemees terskamer gaan. De Voorzitter. Dat »s goed, dan sluit ik zoolang de vergadering. Na ongeveer 3 kwartier komt de Secretaris met de commissie-leden de raadszaal wederom binnen. De Secretaris. Nu moeten de leden die herkozen zijn, zich verwijderen. Nadat deze zich verwijderd hebben begint de secretaris een lang rapport voor te lezen. Hieruit blijkt dat de commissie advi seert om de herkozen leden toe te laten daar geen termen zijn gevonden tot niet toelating en het bezwaarschrift, dat tegen de verkiezing is ingebracht, is onderzocht en is gebleken, dat de aangehaalde be zwaren van geen invloed op de verkie zing zijn geweest. In het bezwaarschrift staat onder meer, dat een zekere A. van Dinteren tot de stemming is toegelaten, die niet op de dezerslijst staat, dat de burgemeester personen in een rijtuig heeft laten rijden dat bestemd was voor een candidaat en dat hij op plaatsen gezegd zou hebben op zijn candidaat te moeten stemmen dat ze dan de schoolgeldbriefjes wel konden stuk scheuren, dat een zekere van Balkom geen oproepingskaart heeft ontvangen en toch heeft gestemd. Re- questranten, die dit adres aan de Com missaris der Koningin hebben gezonden, welke het nu weer aan den raad heeft gezonden, vragen beleefd doch dringend deze stemming als ongeldig te verklaren. De Secretaris. De commissie heeft de zaken onderzocht. Adr. van Dinteren staat op de kiezerslijst 19078 abusie velijk geboren te Dussen dat moet zijn Werkendam, maar er kan niemand an ders mee bedoeld zijn dan hij Boven dien heeft die stem geen invloed op de verkiezing gehad. (Een stem er tusschen door). En die andere bezwaren die in het request zijn opgesomd, hebben die geen invloed op de verkiezing gehad. De Secretaris. De commissie is van oordeel, dat de bezwaren voldoende weerlegd zijn en adviseert tot toelating. De Voorzitter. Zijn er heeren die stemming verlangen De heer L. v. d. Pluijm. Moeten wij daar nog over beslissen 1 De Voorzitter. Wat, wat moet je. De Secretaris. Je kan natuurlijk stem ming verlangen en dan tegen of voor stemmen. De Voorzitter. Leemans wat doe jij, De heer Leemans. Ik ben met die zaak zoo slecht op de hoogte, 't Komt me allemaal zoo vreemd voor. Ik blij" buiten stemming. De Voorzitter. Buiten stemming, secre taris leest het bezwaarschrift nog eens voor. De secretaris leest het schrijven in zyn geheel nogmaals voor. De Voorzitter. Nu is 't stemming over het rapport- De Secretaris. Als je nu bezwaren hebt tegen het rapport dat de commis sie zoo juist heeft overgelegd, dan kan je die indienen. De Voorzitter. Nu Leemans wat doe je nu. De heer Leemans tot den heer L. van der Pluijm. Wat doe jij er mee. De heer van der Pluijm. Ik blijf er buiten. Ik wil er mij niet mee inlaten. De Voorzitter. Ik heb toch gezegd dat je er voor of tegen moet stemmen. De heer van der Pluijm. Dan ben ik er tegen. Hierna wordt met 6 tegen een stem, die va.i den heer L. van der Pluijm be sloten de herkozen leden toe te laten en de bezwaren die tegen deze verkie zing zijn ingediend van de hand te wij zen. De Voorzitter verzoekt den secretaris voorlezing te geven van de notulen der vorige vergadering. De Voorzitter. Heeft niemand iets op de notulen aan te merken. De heer L. van der Pluijm. Kan de notulen van de geheime vergadering ook niet eens even worden voorgelezen. De Voorzitter. Neen, nou niet De heer A H- van Honsewijk. (wet houder) Die worden in een eerstvolgen de geheime vergadering voorgelezen. Hierna worden de notulen onveran derd goedgekeurd en vastgesteld. 2 Aanbieding der gemeenterekening over het dienstjaar 1906. De Voorzitter. We zullen een com missie benoemen voor het nazien der rekening. Tot atemopnemers benoem ik de heeren Schoenmakers en A. B. v. d. Koppel. De Heer A. H. van Honsewijk. Zou die commissie tevens de begrooting, die aanstaande is, niet kunnen onderzoeken. De Voorzitter. Ja, dat kan wel. We zullen de commissie aldus dan maar dezen. Na stemming, vrije stemming en her stemming worden gekozen de heeren A. van Beurden, P. Verschoor en A. B van der Koppel. 3 Wijziging van de gemeente-begroo ting voor het dienstjaar 1907 De Secretaris- Van Ged. Staten is een schrijven ingekomen, naar aanleiding van een gevoerde briefwisseling met de ge meente Capelle, dat de bijdrage voor de Gezondheidscommissie met een cent per inwoner wordt verhoogd, zulks naar aanleiding van een vroeger genomen Desluit. Verder moet naar aanleiding van een vroeger genomen besluit om de salaris sen van den Burgemeester en Secretaris te verhoogen van enkelen kosten wor den af- en overgeschreven. De heer L. v. d. Pluijm. Heeft de raad daartoe besloten. De heer A. van Beurden. Wij hebben advies mogen geven. Door den secretaris worden de posten die af- en overgeschreven moeten worden voorgelezen. De Voorzitter. Is het goed dat we zoo, zooals door den secretaris is voor gelezen, af- en overschrijven Aldus wordt besloten. 4. Goedkeuring der rekening over 1906 en van de begrooting voor 1908 van het Burgerlijk Armbestuur. Door den secretaris wordt de rekening voorgelezen waaruit blijkt dat deze sluit in ontvangsten met 641»24V> en in uit gaven met f 558-70, waarschijnlijk batig slot f 82.54l/9. De Voorzitter. Heeft niemand aan merkingen Dan worden ze aldus vast gesteld. 5. Vaststelling eener verordening voor het bouwen en de bewoning van keeten op griendgronden. De Voorzitter. Het advies van de Gezondheidscommissie is hieromtrent nog niet ingekomen. Ik stel daarom voor deze zaak aan te houden tot een vol gende vergadering. De heer van Beurden. Is er al iets bekend wat de andere plaatsen als de Berg en Made hierin zullen doen. De Voorzitter. Neen, maar die hooren onder een andere Gezondheidscommissie thuis. De heer van Beurden. Dat ze niet onder dezelfde Gezondheidscommissie ressorteeren geeft niets 't Is gemak kelijker als wij gezien hebben wat deze plaatsen zullen doen. De Voorzitter. Ja wij zullen het dan maar aanhouden. Aldus wordt besloten. 6. Ingekomen stukken. a. Goedkeuring van Raadsbesluiten. Van Ged. Staten is >en schrijven ingekomen houdende goedkeuring van de genomen besluiten. b. Procesverbaal van kasopneming. De secretaris Door burgemeester en wethouders is in dato 15 Juli bij den gemeente-ontvanger proces-verbaal van kasopneming gedaan. Uit het onderzoek is gebleken, dat de boeken en registers in orde waren en dat het dien overeen komstig bedrag f 5 269.35V» waarvan f 2000 op de Rijkspostspaarbank is, in kas aanwezig was. c. Dankbetuiging van onderwijzers. De secretaris. Van de heeren onder wijzers is een schrijven ingekomen hou- dendé dankbetuiging voor de door den raad genomen besluiten om de salarissen te verhoogen. Voor kennisgeving aangenomen. De secretaris. Door eenige ingezetenen is een schrijven gezonden naar den in genieur van den Waterstaat. Door den secretaris wordt het schrijven dat door den ingenieur aan den raad is overgelegd, voorgelezen. Hieruit blijkt dat eenige ingezetenen om verbetering aandringen van de Dusse. Zij verzoeken den ingenieur om de lekken aan de schutting te verbeteren, opdat geen onrein water of vuil meer in het riviertje kan komen, dat de rivier meer moet worden schoongemaakt en van onkruid moet worden zuiver gehouden. Voorts om meermalen zuiver water in de rivier te laten loopen. De ingenieur schrijft terug dat hij de aangehaalde bezwaren heeft laten onderzoeken, doch dat gebleken is, dat de schutting niet lek is waardoor vuil water zou binnenkomen maar wel door de scheisloot. Voorts schrijft hij verder dat hij maatregelen zal nemen, dat zoodikwijls als het hoofd der gemeente het noodig acht versch water zal worden binnengelaten. Daartoe behoeft hij dan maar een boodschap te laten doen bij den machinist van het watermachine te Keizersveer. Na nog eenige discussie die hierover ontstaat tusschen den heer A. van Beurden en den Voorzitter waarbij deze de toezegging doet, dat hij de zaken eens zal onderzoeken en zal trachten dat verbetering in deze zaak komt, wordt de vergadering gesloten. TEGEN DE VERMOEIDHEID. De Pink Pillen. In werkelijkheid zijn er in ieder onzer organen twee onderscheiden krachten, hoe wel zij in den grond gelijksoortig zijn de eene dagelyksch, altijd gereed, al ijd gebruikt; de andere verborgen, in voorraad, die niet dan bij buitengewone omstandigheden op treedt. Deae waarneming moest er ons toe brengen nooit buitensporigheden te begaan. Het is toch voor die buitensporigheden dat het gebruik der voorraadskrachten noodig is maar daar die krachten slechts langzaam en moeielijk worden hersteld, is bet duide lijk dat men er zoo zsldzaam mogelijk ge bruik van moet makenen dit is vooral waar voor ouderen van dagen, wier organisme door de jaren verzwakt is Indien wij een beroep doen op onze voorraadskrachten is dit omdat wij vermoeid waren. Er is een middel dat maakt men niet vermoeid be hoeft te zijn, en geen beroep noodig heeft op de voorraadskrachten. Dat middel is gebruik te rasken, zoodra men zich maar een weinig afgemat gevoelt, van de Pink Pilleu, die een ware bron vau krachten zijn. Om goed aan te too en welke in deze beteekenis de macht der Pink Pillen is, halen wij hier twee gevallen aan, blin delings genomen onder duizenden die er mee overeenstemmen. Mejuffrouw A. M. Mole- graaf, oud 22 jaren, 14 Touwslagersstraat te Rotterdam, schrijft „Ik heb geleden aan bloedarmoede en zwakte. Ik had pijn in de beenen en dezen konden mij nauwelijks dragen. Ik sliep des nachts slecht. De geringste inspanning was mij te veel en te zwaar. Ik heb alles gedaan wat mogelijk was om mij te versterken en dit is mij niet gelukt. Door het lezen van de talrijke genezingen dank zij de Pink Pillen verkregen, ben ik er toe oveigegaan ze ook eens te neiren. Dal was voor mij een gelukkige uitkomst, want de Pink Pillen hebben mij een uitmuntende gezondheid weergegeven. Ik ben weer geheel op krach ten gekomen*. De Heer B. van de Wal te Heemstede schrijft „Ik verkeerde in een aeer Biechten ge zondheidstoestand. Ik had geen eetlust meer en was uittermate vermoeid. Ik was uitgeput en kon des nachts niet slapen. Gelukkig ben ik toen de Pink Pillen gaan gebruiken die mij volkomen van mijn zwakte genezen hebben*. De Pink Pillen genezen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen, schele hoofdpijn, zenuwpijnen, heupjicht. Prijs f 1,75 de doos, f 9.—per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27. ",0*" terdam, hoofd-depoihouder voor Nederland er Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Donderdag bobben prins en prinses Albert het nieuwe havenbekken van Antwerpen geopend. Het heeft een wateroppervlakte van 28 bedaren en een kadelengte van 3000 meter De stakers hebben zich Donderdag stil gehouden. De leiders hadden vooral daarom beloogingen afgeraden, omdat zij hopen op de sympathie van het publiek, voor het geval der raeders hun bedreiging waar maken en de algemeene uitsluiting in de haven afkondigen. Daardoor zouden 30.000 man getroffen worden. Keizer Wilhelm vertoeft na zijn Noorsche reis en de ontmoeting met den Czaar voor enkele dagen te Wilhelmshöhe. De rust der vacantie was daar bijna door eeu vreese- lijk ongeluk verstoord. Prinses Victoria-Louise maakte met de kleine meisjes een wandeling in de heerlijke ruime lanen van het park, toen een oude kastanjeboom met ontzettend gekraak neer stortte, rakelings langs het hevig ontstelde troepje. De. kindereu begonnen angstig te gillen en dreigde in onmacht te vallen. Keizer Wilhelm, die niet ver van de plaats van het ongeluk tennis speelde, kwam op het geraas van dau val toesnellen, en troostte de kleine prinsesjes, die heete tranen schreiden. Op het kasteel heerschte wegens het ge beurde groote ontroering. Maar spoedig was dit kleine geval ver geten, wijl de voorbereidingen moesten worden getroffen voor het heel de wereld interes— seerende bezoek van koning Eduard. Dat heeft thans plaats gehad. De gaat kwam te laat, meer dan twee uren zells, door storm of mist op zee. Er waren duizenden nieuwsgierigen, die nu nog langer dan anders moesten wachten en kinderen die langs den weg geschaard stonden, gingen maar weer naar huis. De ontmoeting was hartelijk en hef pu bliek juichte. Bij het avondeten br cht de keizer een dronk uit, waarin hij teide, in het bezoek van den koning een uitdrukking van fa milie- en vrieudschapsgevoolsns van den koning te zien voor de keizerin, hem zelf en zijn huis, tevens in den koning de ver tegenwoordiger te zien van het groote En— gelsche volk en in ziju bezoek de uitdrukking van de goede betrekkingen tusschen de twee volken. Hij dronk op het welzijn van den koning, de koningin en het Engelsche konink lijke huis en op het Engelsche vólk. Koning Eduard antwoordde in het Dnitsch. Vooreers1. dankte hij ven heeler harten voor de hartelijke ontvangst vanwege de keizerin den keizer, hst leger en het volk. Zijn bezoek noemde hij te kort. Het is, zeido hij, zijn grootste wensoh, dat er tusscnen Duitschlaud en Eugeland slechts de bests en aangenaamste betrekkingen zullen beslaan. Hij verheugde et zich zeer over, dat ds keizer en do keizerin hem spoedig in Enge land bezoeken zullen. Hij was vast overtuigd dat niet alleen ziju familie maar ook het Engelsche volk Hunne Majerieiten met de grootste vreugde zou ontvangen. De koning dronk op keizt-r en keizerin. Daarna is koning Eduard den Oosten- rijkschen keizer te Ischl gaan bezoeken. De correspondent van de Kölnische Zeitung te Taoger is in zijn verklaringen over het voorgevallene te Casablanca eenstemmig met den man van de Daily Mail. Hij beweert namelijk, dat het onoordeelkundig optreden van commandant der „Galilee* oorzaak geworden is van de plundering dei stad door de Arabieren. Waarom en handje vol soldaten geland, dat nauwelijks een blok huizen omsingelen kon, voordat het eskader was aangekomen Voor de geleden schade, waarin Duitschers een groot aandeel hebben, stelt de correspondent den cominmd-.nt dan ook verantwoordelijk. Dezelfde correspondent vertelt^ trouwens nog meer in het nadeel der Franschen, De Echo van het Zuiden en Courant,

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 5