WALT, J, v, d, talie Maantjes en tieitoelei kOLOMlLE Gemengd Nieuws. Burgerlijken Stand. Advertentiën. Wilhelmus de Sr&aff Gathuina, Maas, een Jongmensch Reclame. Sport. Kleine Advertentiën. Hoe ver is het hier vandaan DRUNEN MAR1US FRANCISCUS ANTONIUS. Gevraagd op een Kantoor eene goede hand schrijvende, vooi Copiëer en licht Kantoorwerk. BROOD-, KOEK- EN BANKETBAKKERIJ ?ijn Banket, Chocolaad en Suikerwerken EN Alkoholvrije Likeuren en Limo nades (eigen fabricaat.) „Voor het Koninginne-feest III11 minatieblokjes aan scherp concu reerende prijs". stemming is gelegen, ouder de door den districtsvecarts aan te geren voorwaaiden. Van iedere toegestane afwijking is door den betrokken commissaris der Koningen kennis te geven aan den bnrgemeester der gemeente van bestemming. Celebes. De correspondent te Batavia van de N. R. Ct. seint heden Een afdeeling marechaussees onder kapi tein F E. Heijligers is het gebied der Berg-Tomori binnengerukt ter bestraffing van de verraderlijke overvalling der patrouil les onder da luitenants Matlhes en Kies. Tolitoli en Tolusi werden getuchtigd en leden zware verliezen. Vele goederen van de vermoorden zijn teruggevonden. Den 14den dezer is deze atdeeling mare chaussees, vercenigd met brigades, te Malili gelegerd, naar Lintoe opgerukt, om Makole Maroendoe, het hoofd der Beig-Tomori, te bestraffen. een Het vervoer van honden. Door de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen en de Nederl. Centraal- spoorweg-Mnatscliappij is len aanzien van liet vervoer van houden op hare lijnen o.ui. bepaald, dat voortaan honden in derde klasse- njtuigatdeelingen worden toegelaten, indien de chef van het station van vertrek daar voor toestemming heeft verleend. Deze overtuigt zich daartoe vooraf, dat geen der mede-reizigers in deze atdeeling daartegen bezw. ar heeft. De honden moeten onder weg steeds door hun geleiders worden vast gehouden. Het vervoer van een hond op deze wijze geschiedt tegen den vrachtprijs van plaatskaart 3e klasse tot bestemming. Kon. bezoek aan Zeeland. In een Zondag te Philippine gehouden vergadering der visschers, hebben thaus, naar de Middelb. Ct. meldt, 17 hunner ge- teekend om met huu vaartuig aanwezig te zijn bij de visschersvlootrevue in het En- gelsche vaarwater op 13 September, terwijl een aantal der kleine visschers hebben ver klaard, wanneer de. werkzaamheden hun dat niet beletten, ook te zullen tegenwoordig zijn. Buiten de te Vlissiogeo en Breskcns thuis behoorende visschers, zijn er thans reeds ruim 100 vaartuigen van de Wester- Schelde voor deelneming aangegeven. Christoflel naar Flores. Men schrijft aan het Bat. Nbl. uit Tjimahi Het is thans met zekerheid bekend dat een compagnie Amboineezeu van het hier gelegerde vierde bataljon dezer dagen zo 1 vertrekken naar Elores. Iu afwachting van de sanctie van hoogerhand worden alvast maatregelen ge troffen om die compagnie, zoodra definiti tot de uitzending is besloten, te doen ver trekken. Het commando zal worden opgedragen aan den kapitein Christoffel, wiens taak in de Bataklanden is afgeloopen. Begrijpelijk dat er, voor een excursie on der dezen aanvoerder, genoeg liefhebbers voor Floris te vinden zijn. Vredesconferentie. Uit den Haag meldt men ons Naar wij vernemen, heeft in de zitting der commissie voor de arbitrage de Engel- 8che delegatie gisteren verklaard, dat zij bereid was mede te deelen, Welke gevallen in het Portugeesche voorstel voor verplichte arbitrage Engeland zonder voorbehoud zou kunnen aanvaarden, ten einde het bereiken van een algtuieene overeenstemming te ver gemakkelijken. Deze vrij talrijke gevallen, waarop Engeland's bereidverklaring betrek king heeft, omvatten het douanetarief, het meten van den tonneninhoud van schepen do verhouding van vreemdelingen ten aanzien van belastingheffing of van het verkrijgen of bezitten Van goederen. Voorts bepaalde verdragen omtrent internationale arbeiders- bescherming, aanvaring van schepen bescher ming van letterkundige en andere kunst werken, handels- en nijverheids vennootschap pen, maten en gewichten, verpleging van minvermogende zieken en verschillende qua- estiën van internationaal privaatrecht. Ten slotte geschillen omtrent schadevergoeding, wanneer het beginsel der vergoeding erkend is. Overigens zouden rechten, buiten het grondgebied van den staat gevestigd, hier buiten vallen. Dsrpsdrama. f: Te Saint-Piere-des-Maccabées, een klein plaatsje in Frankrijk is een broedermoord gepleegd. De twee broers Jean-Marie en Alexandre Cres, 49 en 47 jaar, hadden elkaar reeds lang een doodelijken haat gezworen naar t aanleiding van telkens terugkeerende twisten over hun uiteenloopende belangen. Alexandre, de jongste veel minder sterk dan zijn oudere broer, en die bij hand tastelijkheden steeds het onderspit dolf, besloot ten laatste Jeane-Marie te dooden. Een paar dagen geleden zag hij zijn broer diens vee naar de wei drijven en verschool zich tegen den avond in een bosch, waar Jean-Marie door moest komen om zijn woning te bereiken. Hij wachtte niet lang. Eenige minuten later kwam de niets vermoedende voorbij- Alexandre liet hem passeeren, sprong hem onverhoeds van achteren op den ruffi greep hem met de nijpende vingers met alle kracht om den hals en worgde hem. Daarna wachtte hij den nacht af, laadde het lijk op zijn schouder, droeg het naar de woning van zijn broeder, en legde het daar op het bed, na het te hebben ontkleed en met een laken bedekt. Ver volgens ging hij weer naar het bosch waar het vee rustig was blijven staan en dreef het naar den stal. De twee volgende dagen gaf hij hun, die hun bevreemding te kennen gaven over het niet verschijnen van Jean-M&rie ten antwoord, dat zijn broer hem geen zier raakte. Den avond van den tweeden dag echter gaf hij tegenover een jongen uit het dorp zijn vrees te kennen, dat zijn broer wel eens dood kon zijn, en verzocht hem n;ee te gaan naar het huis van Jean-Marie, ten einde zich op de hoogte te stellen. De jonge man stemde toe en beide begaven zich naar het huis van de ver moorde, waar ze het lijk reeds in staat van ontbinding vonden. Verschrikt ging de jongen in 't dorp vertellen, wat hij had gezien. De vrede rechter en de gendarme van Satillieu werden gewaarschuwd, en de verdenking van de magistraat vestigde zich dadelijk op Alexandre, wiens zonderlinge houding hem trof. en op wiens hemd bloedvlekken te zien waren. Ondervraagd zijnde begon Alexandre met te ontkennen, maar toen hij door verder vragen in het nauw gedreven werd en de herkomst der bloedige vlekken niet kon verklaren, eindigde hij met zijn moord te bekennen. Hij is naar de gevangenis van Tournon overgebracht. Een eigenaardige klacht is te Wageningen bij de marechaussee ingediend tegen een bekend type. Adam had den vorigen dag een pakje »Coza« gekocht. Dat was hem in de hand ge stopt als gegarandeerd middel ter ge nezing van drankzuchtigen. >Zie-de, Commandant, nou steet er op dat pekske, dat je iederen avond een lepeltje mot innemen. Maar 'k wou in eens heulegaar van den drank af. En daarum nam ik ok maar alles tegelijk in. Maar jong, wa' bin 'k daar aokelik van gewis. En vanmerge ha'k toch zoo'n raor gevuul. 'k Hè nog nooit zooveul trek in den borrel gehad Nou vraag ik jou, commandant, is dat nou bedrie gerij of geen bedriegerij De commandant, die heel goed be merkte dat Adam 's morgens werkelijk heel veel trek in een borrel moest ge had hebben, maande onzen aanklager aan zijn klacht voorloopig nog maar in te trekken. Maar Adam heeft gelijk, als hij coza- poeder een schandelijk bedrog noemt. Tram—ongeluk. Uit Nistelrode meldt men aan de 's Hertogenbosch Ct. Zondag had alhier een treurig ongeluk plaats. Een zekere v. d. Helm, uit Heesch, een jongeling van 18 jaren, wilde op de reeds in beweging zijnde tram springen. Hij miste de sprong en viel tusschen de wagens, de wielen gingen hem over de borst, zoodat de wagen ontspoorde, de dood was dan ook on middellijk, zooals de dadelijk geroepen geneesheer moest constateeren. Dichter-raadslid Bij herstemming voor lid van den Gemeenteraad te Breda werd niet her kozen het lid van den Raad Ph. L. Jacoby, maar wel Dr. J. Van den Brink en A. C. Bom. Zooals men weet, is deze herstemming door den gemeenteraad met 8 tegen 7 stemmen nietig verklaard. Het lid van den Raad Jacoby heeft aan die stemming geen deel genomen, doch heeft zich vóór de stemming uit den raad verwijderd, hetgeen hem om verschillende redenen kwalijk genomen is. Naar aanleiding daarvan het volgende ingezonden stukje van hem in «De Bredanaar» Aan Breda: Aan de eene zij is 't vloed, aan d'and'ren [kant is 't eb. HierHoseah 1 DaarKruist Hem I Ik heb Nooit U laag gevleid, ik handelde naar [recht. Ik wil wel uw raadslid zijn, maar nimm [nooit uw knecht. Ph. L. Jacoby. Een geheimzinnig geval. Een geheimzinnig geval houdt de re cherche te Amsterdam wederom bezig. Eenige dagen geleden zond de heer O. van den Amsteldijk aldaar een pakje, inhoudende f800 aan bankbiljetten, aan den heer S., lid van den gemeenteraad. De kruier, die met de bezorging belast was, kwam met de boodschap bij zijn patroon terug, dat hij het pakje op on verklaarbare wijze verloren had, ver moedelijk op de Weteringschans. In- tusschen meldde zich gisteren iemand bij de politie aan, die mededeelde een pakje gevonden te hebben, dat geheel beantwoordde aan het vermiste en waarop ook het adres van den heer S. was op geschreven. De vinder zou volgens zijne mededeelingen, geen tijd hebben gehad het pakje persoonlijk bij den heer S. te bezorgen en had het daarom aan een hem onbekenden jongen gegeven gegeven adres te bezorgen. De jongen heeft het pakje niet bezorgd cn het groote raadsel, hetwelk de recherche thans heeft op te lossen, is dit: Bestaat de onbekende jongen al of niet Zoo hij inderdaad bestaat, waar bleef hij met de bankbiljetten, en zoo hij eventueel slechts in de verbeelding van den eer lijken vinder bestaat, in wiens bezit be vinden de bankbiljetten zich dan Gisteravond is door de politie te Amsterdam een 14-jarige jongen aange houden, verdacht van verduistering van een op den openbaren weg gevonden pakket, waarin ruim f 800. Bedoeld pakket was Woensdagmiddag verloren door den loopjongen van den makelaar Oostveen. Het pakket werd later door een heer gevonden, die kort daarna werd aangesproken door den thans aangehouden jongen, die verzocht het gevondene aan hem te geven daar hij wist wie het verloren had. De heer was zoo onverstandig aan het verzoek te voldoen, sinds dien heeft men niets meer van het geld vernomen. Nader vernemen wij nog, dat in de woning van den gearresteerden jongen nog f650 aan contanten werd gevonden. Het huisgezin, waarvan de knaap deel uitmaakt, verkeerde in groote moeilijk heden en kon ieder oogenblik op straat worden gezet. De vader schijnt toen van het geld, dat in het pakje was, zich het hoogst nondige te hebben toegeëi gend. (Tel.) Geweldige brand. Weer is er in Amerika een geweldige brand geweest op eene badplaats. Te Old Orchard in Maine zijn 17 hotels en honderden huizen verbrand, zoodat 10 000 badgasten dakloos waren. Een dienst bode, die haar haren krulden, gooide eene lamp om, en zoo ontstond de brand. De schade wordt op meer dan Vs mil- lioen dollar geschat. Men spreekt van drie dooden en zegt, dat tijdens den brand hotelbedienden en ook gasten kostbaarheden roofden- Toen Dinsdagmorgen de schilder G. J. P. Wirds werkzaam was voor een perceel in de Admiraal van Ghentstraat te Utrecht trok het zijn aandacht, dat uit de bovenverdieping van het huis op den hoek van de Mich. Adr. de Ruijter- straat no. 30 bewoond door de familie C. Meinke, voortdurend een dikke rook naar buiten drong. Toen deze aanhield stelde B. een onderzoek in het was hem echter niet mogelijk de eerste étalage te bereiken, het geheele portaal en de trap waren reeds met rook gevuld. De heer W. haalde een ladder en wist zich door openschuiving der ramen toegang te verschaffen. Het bleek toen, dat op de voorkamer brand was uitgebroken, door het kantelen van een lichtje op den schoorsteen, tengevolge waarvan bedde- goed, waarop een kind lag te slapen, vlam had gevat. De kleine kon nog nèt intijds in veiligheid worden gebracht De brandweer inmiddels telefonisch ge waarschuwd, behoefde geen dienst tc doenmet emmers water door tal van gedienstigen aangedragen, wist men de vlammen te dooven. Het verkoolde beddegoed werd zekerheidshalve op straat geworpen. De vrouw des huizes was door den schrik bewusteloos geworden. Een vluchteling gedood. De beruchte inbreker Mostert, die vooral bekend is om zijn diefstallen in de kerken der Rijnprovincie, poogde dezer dagen uit de gevangenis van Trier te ontsnappen. Reeds was hij door twee ijzeren poorten gekomen en had aldus de binnenplaats bereikt, maar hier werd hij door de bewakers, die hem verrasten, dood geschoten. Uit nadere bijzonderheden over dit feit blijkt, dat Mostert, die vroeger reeds eens ontvlucht was, sterk geboeid was. Hij had zich van zijn ijzeren boeien weten te ontdoen, die gedeeltelijk in zijn cel lagen, belde 's nachts om zijn bewaker en toen deze binnentrad, sloeg hij hem met een ijzeren stang op het hoofd, zoodat hij bewusteloos neerviel. Toen maakte de bandiet zich meester van de sleutels van den bewustelooze, opende de deuren en ging de binnen plaats op. Twee bewakers vervolgden hem en schoten hem neder. Het meisje van Mostert, dat in dezelfde gevangenis zit opgesloten, moet van de vlucht iets geweten hebben. Na den val van Mostert hief zij een vreeselijk gehuil aan. Een der gevangenbewaarders is, ver dacht van medeplichtigheid aangehouden Vreeselijk automobiel ongeluk in Amerika Een auto met een rijken fabrikant uit Bristol, met name Root, en vier fami lieleden er in, hield een wedstrijd met een trein op den spoorweg New-York, New Haven en Hartford Het ging een eind goed, maar gaandeweg naderden trein en auto een puut, waar de rijweg met een vrij scherpen bocht den spoor weg kruist. Blijkbaar wist men dat in de auto niet De machinist trachtte de metischen in de auto te beduiden, dat rij stoppen moesten, maar deze hoorden niet of begrepen hem niet De ma chinist zette den trein aan om te trach ten het kruispunt voorbij te zijn als de auto er wezen zou, maar de auto hield den trein bij. Zij reden beide toen met sing was onvermijdelijk. De aufo vloog tegen den kolenwagen in stukken. Root en een tante werden dadelijk gedood, zijn moeder, een zuster en een nicht stierven spoedig. Er gebeuren dezer dagen weer zooveel ongelukken bij het bergen be klimmen, dat 't niet bij te houden is. Gisteren zijn de lijken gevonden van drie inwoners van Luzern, die Woensdag uittogen om de Jungfrau te bestijgen en in een afgrond gestort zijn. De moord te Monte Carle. Vere Goold heeft in de gevangenis een aanval van delirium gehad- Hij verbeeldt zich, dat men zijn beenen afgesneden en in een zak gestopt heeft De man raast op ontzettende wijze en wordt gevaarlijk voor zijn omgeving. De justitie heeft bij het echtpaar Goold, de moordenaars van EmmaLewin een groot aantal kostbaarheden in beslag genomen- Zooals men zich zal herin neren, beweerde Goold in zijn bekentenis voor den rechter van instructie te Mar seille, dat hij Emma Lewin in een op welling van drift had gedood, niet om haar te bestelen en dat hij haar juwee len alleen had weggenomen om het slachtoffer des te beter te kunnen doen verdwijnen. Thans heeft de justitie nauwkeurig onderzocht, welke der in beslag genomen juweelen van Emma Lewin en welke van Goold zelf waren en ze vervolgens afzonderlijk doen taxee ren, met het resultaat, dat de kostbaar heden van de vermoorde op een waarde van 25.000 francs geschat zijn, terwijl die van de moordenaars hoogstens een waarde van 1200 francs vertegenwoor digen. Nog heeft men op de kamer van Emma Lewin, in het hotel Bristol te Monte-Carlo, een groot aantal dia manten gevonden, die eveneens ge taxeerd zullen worden. De gezondheids toestand van Vere Goold wordt nu weer bevredigend genoemd, tot spijt van zijn verdediger, die al pogingen heeft aan gewend, om hem krankzinnig te doen verklaren en zoodoende buiten vervol ging te stellen. Mijn-ongeluk. Een 60-tal mijnwerkers had in de kolenmijnen van Annesley, nabij Not tingham (Engeland) plaats genomen in een trein van leege kolenwagens, ten einde een galerij te bereiken, die tame lijk ver van de afdalingsschacht verwijderd was Op weg daarheen ontspoorden eenige van die wagens, welke met gioote snelheid reden, waardoor van de arbei ders, die er in zaten, 2 gedood en 12 gewond werden. Correcte dief. Iemand te Dongen verloor bij gele genheid der kermis zijn poitemonnaie Twee dagen later evenwel vond hij deze nabij zijn woning terug. Bij onderzoek kwam hij tot de ontdekking, dat het geld daaruit was verdwenen, doch in plaats daarvan bevatte zij eene kwitantie, waarop zijn naam vermeld was. 't Is mooi I met het verzoek het pakje aan het op j een duizelingwekkende vaart. De bot- Een onlangs voorgekomen geval 1e Go- rinchem is vrij belangrijk. Haar het zoo dicht in de buurt gebeurd is, achten wij liet van belang te publicecren. Hier is het. De heer H. Zillig, wonende Heerenlaaulje 318 te Gorincherr, meldt ons; Sedi rt ge- ruimen tijd had ik voortdurend verschrik kelijk pijn in den rug en in de lendenen. Bij mijn werk was dit zeer lastig want iedere keer wanneer ik bukken moest, was de pijn bijzoader hevig. Toen ik vernam dat Foster* Rugpijn Nieren Pillen voor rug on lendenpijn zulk een speciaal en afdoend middel was, wenschte ik hier dadelyk ge bruik van te maken en de uitwerking was even vlug als krachtig, want in één week was ik totaal genezen en sedert dien tijd heb ik niets meer van mijn vroegere pijn gevoeld. Proefondervindelijk kan ik dit probate middel aanbevelen. Ik ondergi teekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Verwaarloos nooit een pijn in den rug, gij denkt dat het een lichte ongesteldheid is, maar in werkelijkheid zijn het uw niereu. De natuur waarschuwt U op deze wijze dat TIw nieren de belangrijkste Uwer organen zwak zijn en de hulp vragen. Zij zijn over laden geworden en kunnen hun werk niet meer volbrengen. Daar de nieren de ver zamelplaatsen van het lichaam zijn, is het bun werk het bloed te filteeren en scheiden zij 30 gram onzuiverheden af per 24 uur. Indien zij hiertoe uiet in staat zijn, hoo- pen zich deze onreinheden op in het gestel, doordringen bet geheele lichaam en veroor zaken rheumatiek, neuralgie, heuppijn, jicht, lendenpijn, hartzwakte, schele hoofdpijn, fLuwten, enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de lieer Zillig gehad heeft Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekeuing van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie-Dumoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel k f 1,75 voor één of f 10.voor zes doozen. «i Peking—Parijs. De Telegraaf-correspondeut meld Sedert Zaterdag hebben wij een afsta, van 680 werst afgelegd. Morgeuochtend t pen wij vroegtijdig te Warschau te In alle stede", waar wij doorkwamen, de bevolking vol bewondering en zeer ht vaardig. De beide ^Dion-Boutons7' en de //Spijk., hebben uitmuntend geloopen. Zondag haddl wij veel last van regen en mist. 'a Namj dags werden wij aangevallen door een iro, hoeren; er werd iret revolvers gescboUt wij zijn de baas gebleven. Wij zijn Russisch-Polcn binnengekomen. De Spijk* wagen loopt altijd goed. Over 't algen* zijn de wege i berijdbaar. De „Dion-Bo tons" loopen ook goed, maar met onze sn( beid zijn wij altijd vooraan. Zelfs onzreo current erkent de deugdelijkheid van d> Spijkerwagen. Men verwacht Dinsdag a.s. in Parijs zijn. Van 1 Jali lot 15 Augustas. GEBORENGijsberdina Maria, a. van Leonard Klerks en Francijna Ballier. Calh»/it d. van Willem van der Lee «n Ardi: ▼an der Lee. MarliDus z. van Adri»t> vac Loon en Francijna Petronella Puulis van Delft. Johannes Antonius t. vi Ilendrikus van Dranen en Catharina Kruijf. Cornelius Johannes z. van Hi drikne van Halten en Elizabeth Ravensleijn. OVERLED1N: Adrian us Klerks echtgenoot v| Ad na Maria van do Wiel 77 jaren. Adriana Henskcns 4 maanden. Cornel Smits 27 dagen. Johannes Schapenden wedaWnaar van Maria Lncia Fresi 51 jaar. Antonie Hartraans weduwné ran Cornelia de Beer 82 jaar. Petr Johannes van Drunen 7 maanden. Fri cijna van Vugt weduwe van Johant Kogels 85 jaren. Helena van Drun echtgenoote van Martinus Eugenius Brac 31 Jaren. Adriana Smits 5 weken, GEHUWD: Johannes van Veldhoven en Johanna Pulles 27 jaren. 52 jsri VOORLOOPIG BERICHT. Gedurende de Kermis Café-Chantan voorstellingen in het Café „Central* Bc8oijen, Directie WESSEL van Rottsrdaii "Ai'-LILl '.T—WW—i i Den I2en September a. hopen onze dierbare Ouders en Grootouders EN hun 50-jarige Echtvereeniging te herdenken. Namens hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Waalwijk, 14 Aug. 1907. f Tot mijne diepe droefheid f overleed Zaterdag 1.1. plotse ling in St. Elisabethsgasthuis te Arnhem, mijn innig geliefd kind Na een leven van slechts drie maanden volgde bij zijne moeder in 't graf. A. J. J. VAN LIEMPT. Didarn, 20 Aug. 1907. brie ren onde dit blad. Eigenhandig geschreven ^0. 12 aan het Bureau van Alles eerste kwaliteit. Coucureerende prijzen. Beleefd aanbevelend.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 2