JNummer 67. Zondag 25 Augustus 1907. 30 Jaargan^ Derde Blad. GiootefeesteliikhedenteWaalwijk Provinciaal Nieuws. Uitvoeringen. iEUWS UIT KAATSHEUVEL, Telegrammen. BESOIJEN. Zondag 25 Augustus Volksmatinée te geven door de liedertafel »Oefening baart Kunst" in hare zaal in het Hotel Brokken. Aanvang 12 uur. Programma ad Libitum. Kermisuitvoering te geven door het Gemengd Koor Vooruitgang zij ons Doel*, van Waalwijk en Resoijen, in de zaal van den heer D. van der Zaken, Resoijen, met medewerking van den gunstig bekenden Karakter-Komiek den heer A. van Ierland, Tilburg, op Maandag 26 Augustus 1907. Aanvang 7Vj uur. (Zie programma's.) Dinsdag 27 Augustus Grande Soirée Amusante, den Heeren Leden met hunne Dames aangeboden, in de zaal van het Hotel Rrokken. Optreden van den be roemden Lihung Roko, (Lorens Retser Belly.) Aanvang 7Vs uur. .(Zie programma's.) Grande Soirée Amusante in de zaal van den heer W. Brokxen te Resoijen, op Woensdag 28 Augustus 1907, te geven door de Operette-Veree niging T.A.V.EN.U.E. van Waalwijk en Resoijen. Aanvang 8 uur precies. (Zie programma's.) VLIJMEN. Groot Matinée te geven door de lie dertafel Kunst na Arbeid* van Vlijmen, op Zondag 25 Augustus 1907, in de zaal van den heer M. de Laat, met welwillende medewerking van eenige heeren Dilettanten, aangeboden aan H H. Honoraire Leden met hunne Dames. Aanvang I2V2 uur. (Zie programma's) Rultengewone Soirée Amusante Grande Spectakel Concert Varié, op Zondag 25 Augustus 1907, in het Hotel de Wed. W. van Falier te Vlijmen Aanvang 8 uur. (Zie programma's). WAALWIJK, 21 Aug. 1907. ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina EN de installatie van den edelachtb. heer Th. D. L. de Surmont de Bas Smeele als burgemeester van Waalwijk. Het programma der feestelijkheden is officieel vastgesteld als volgt Zaterdag 31 Augustus. 2.18 uur. Aankomst van den Burge meester. Ontvangst aan 't station. In stallatie ten raadhuize. Luisterrijke Optecht door de geheele gemeente bestaande uit een vijftigtal groepen en praalwagens. 5 uur. Receptie. Kindercantate en korte uitvoering van het gemengd koor »Vooruitgang zij ons doel». 67 nur. Concert der Liedertafel Oefe ning en Vermaak* op de prachtig versierde kiosk. 8—11 uur. GROOT CONCERT 9 uur. Rijtoer van den burgemeester ter bezichtiging van de electrische verlichting. Schitterende illumina- tie's van Eere-poorten, Gemeen tehuis, Particuliere Gebouwen, Markt en Straten- Zondag 1 September. lll/2—12 uur. Matinée der Gemengde Zangvereeniging Vooruitgang zij ons Doel». 12—12Vs uur. Matinée der Liedertafel »Oefening baart Kunst*, Besoijen. 12'/jlVs uur. Matinée der Harmonie »St. Crispijn*. o— 7Vj— 8Vs uur. Concert der Liedertafel «Oefening en Vermaak». 872—lOVj uur. Uitvoering door de Waalwijksche Gymnastiek-vereeni- ging en de Gymnastiek-vereeni- ging »De Frank* op dè Markt. Idem, idem. Concert der Waalwijksche Harmonie. —o Door het gemeentebestuur wordt ten' 6'/2 uur in 't hotel Verwiel den edel- achtbaren heer Burgemeester een diner aangeboden waaraan tegen een vastge steld tarief de autoriteiten onzer ge meente officieel worden uitgenoodigd en de ingezetenen verder kunnen deel nemen, mits zij hiervan kennis geven voor Dinsdagavond a.s. aan den secre taris van W. B. o De buurtcommissies, die de versiering der verschillende buurten op zich namen en daarvoor eene goed geslaagde collecte hielden, zijn saamgesteld als volgt HAVEN. Jan Quirijns, president, P. Mombers, Secretaris B. Smelt, Penning meester en Jac. Michael, W. Hens, J. van den Dungen, H. van Huiten, leden. MARKT. H de Vocht, Eere-voorzitter, P. Verwiel, D Kakebeen, J. J A. van Loon, Jos. v. d. Werff, L. Jonkergouw, Chr. van Liempt, F- Rath, A. Gerris, C. de Greefï, R. van Mil, A- van Hilst, G. van Huiten. HOEK. E. W. Klijberg-Pernot, M. A. van Loon-Eras, H. C Meulkens, G. van Loon-Sars, Ch. Hoffmans, L. Aarts, L. Laarakker, H. de Brouwer, B. van Bavel, W van Heesch. STATIONSTRAAT. H. van Everdin- gen, Corns. Donker, N Nieuwenhuijsen, Ant. Gloudemans, Jos. Pulles-van Gerven, Henri van Drunen, Th. v. d. Sanden en Nic. Hendriks. ST. ANTONIUS-PAROCHIE. A. de Ruijter, Leon Vicheroux, P. van Steensel, C. Trimbach, G. Vrinte, C. van Eethen. De jury voor den optocht bestaat uit de heeren O. W. H. van Tussen broek, Ph. Timmermans, H. Wiesman, D. A Kakebeen, Jan van Riel. De Eerewacht die het rijtuig van den burgemeester escorteert, bestaat uit de heeren Bernard Timmermans Wz. Petrus van Schijndel, Bernard Smelt, Rudolf van Mil, Alphons van Roessel, llenri Hoffmans. Deelnemende gezelschappen (Dit is niet de volgorde in den stoet daarvoor moet nog geloot worden). I. St. Paulusvereeniging, (rijtuig). Personeel stoomlooierij van Iersel, Witlox Co. (groep). Fietsclub »Prins Hendrik» (groep). Kegelclub »Semper Laeti» (wagen). Poedelvijanden R. K. Vereeniging van Kantoor- en Handelsbedienden (rijtuig) Spaarzaamheid en Vlijt, (wagen). Waalwijksche Gymnastiek-Vereeni- ging (groep). Deputatie Liedertafel Oefening en Vermaak (rijtuig) 10- Waalwijks Mannenkwartet (rijtuig) II. T. A. V. E. N. U. (groep) 12. Voetbalclub W. V. (wagen) 13. Fietsclub Wilhelmina (groep) 14. Alg. Noordbr. Coupeursv. (rijtuig). 15- Ons Genoegen (groep). 16. Voetbalclub Prins Hendrik (groep). 17. Harmonie St. Crispijn. 18. Ora et labora (wagen). 19. Waalwijksche Harmonie. 20. Eerewacht. 21- Gymnastiekver. De Frank (groep). 22. Personeel C. Ch de Greeff (groep). 23 Tooneelvereeniging Vooruitgang zij ons Doel (wagen) 24. Afd. Waalwijk» R. K. Kiesvereeni- ging. 25. Liedertafel Vooruitgang zij ons Doel*. 26. »De Hanze* (rijtuig). 27. Wegwerkers S.S- (wagen). 28. R. K. Werliedenvereeniging »Leo- Bond*. 29 R K- Vakvereenigingen »St. Crispijn* en »St. Crispinianus*. 30 Gilde St. Crispijn. 31. Kamer van Koophandel (rijtuig). Hierbij moeten nog gevoegd worden de verschillende rijtuigen van Burge meester, leden van den raad, Waalwijks Belang en vereenigingen, die eerst heden avond beslissing konden geven. Uiter lijk Zondagavond kunnen zich de ver eenigingen opgeven tot deelname aan den optocht bij den secretaris van W. B. Raadsvergadering Vacnntie koloniën. Door de afdeeling Waalwijk van het Centrale genootschap van Kinderherstel- lings en Vacantie koloniën zijn wederom twee kinderen, ditmaal meisjes, naar het koloniehuis »Zonneheuvel« bij Ouden bosch opgezonden. De heer F. Marks secretaris der afdeeling heeft ze begeleid en zal ze later ook weer afhalen. Paardenhandel. Als een bewijs dat hier nog wel beste paarden gefokt worden, kan dienen, dat door den landbouwer Adr. v. d. Sanden alhier, de vorige week aan den heer v. Lanschot te 's-Bosch een 3 jarige bruine ruin werd verkocht voor f700. BAARDWIJK. Kermis. Ondanks het slechte weder was het gep Zondag hier Hink kermis Er was een vroolijke opgeruimde stemming zoowel van vreemden als inwoners. Veel men8chon waren op de been, vooral toen de Harmonie van Drunen »St. Crispijn" door de straat defileerde om den koning (den heer J. de Kort) der handboogschutterij nSoranus" in opocht te begeleiden naar den V eer Mulders waar deze vereeniging is gevestigd, na bij autoriteiten een serenade te hebben gebracht. Daarna had een coucert plaats bij den heer Mulders door »St. Crispijn" dat zeer in den smaak viel. Jammer dat het door 't ongunstig weder in de zaal moest plaats hebben. Het soirée des Maandags bij den heer Mulders door den heer Coruelisseu uit 's Bosch gegeven, was ook zeer goedgeslaagd. De heer Cornelissen weet door zijn echt comisch op treden en aardige nummers de lachspieren in beweging te brengen, de opkomst echter liet eeuigszins te wenschen over, wat zeer te be treu en was voor zoo'n genotvollen avond. Dinsdags des morgens 9 uur zag men de leden van het gilde «St. Ambrosius" reeds in optocht door de gemeente trekken. Dit gebruik dateert reeds van voor 200 jaar. Bij den koning wordt door de scherpschutters een salvo ge lost, waarna hii door de leden uit zijne woning 9. wordt afgehaald en zoo met talrij ke zilveren platen omhangen in hun midden voortschrijdt om gezamenlijk bij autoriteiten saluutschoten te brengen. Bij den heer Pulleus, waar dit gilde iB ge vestigd, aangekomen, werd een prijsverschie- ting gehouden. De «St. Ambrosiusprijs" waar van we in oen vorig nummer melding maakten werd eervol verdiend door den heer v. Liempt die geen schot miste, de eerste prijs doer de heer L. v. Herpt, koning van het gilde, die hierdoor zijn ouden roem weer handhaafde. Bij het uitreiken der prijzen werden onder schoone toespraken afwisselend door de heeren J, v. d. Mee en J. v. Lier, deze aan de krn- SPRANG. Maandag j. 1 maakte de Chr. Zangzereeniging "Excelsior" aliiier een uit stapje, naar den Haag en Scheveningeii. De voornaamste bezienswaardigheden werden daar in oogensohouw genomen. Hoogst voldaan en in de prettigste stemming keelde het gezelschap 's avonds weer huiswaarts. CAPELLB. De publieke spreekcel is in 't hulppostkantoor alhier reeds aange'oiacht. Er moeten nu nog draden in een toestel worden aangebracht, doch hiermede wordt, naar wij uit goede bron vernemen, jammtr genoeg vooreerst nog geen begin gemaakt. De landbouwer J. M. vond dezer 11 in de wei een zijner beste koeien zoodanig door de andere gestooten, dat het dier niet in staat was zich te bewegen Zeker een schadepost voor den cigeuaar. VRTJHOEVEN-CAPPEL. Ter secretarie dezt-r gemeente ligt gedurende vijf maanden voor een ieder ter inzage het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag voor het dienstjaar 1907. De lijst der bij de tussehen tijtlsche van de in de maand Juli j. 1. gehouden keuringen van toegelaten en niet. toegelaten spiingslieren ligt op-de secretarie dezer ge meente voor belanghebbenden ter inzage. Atgek. en aa-igepl. een bekendmaking, waaibij de Burgem, dezer gemeente ter kennis van belanghebbenden brengt, dat de Minister v Waterstaat bepaald heeft, in verband met de omstandigheid, dat aan den invoer van Nederlandsch rund ree, in sommige laudeu moeilijkheden in den weg worden gelegd, naar het oordeel der bui- tenl-ndsche autoriteiten, een minder guns- tigm toestand voor onzen veestapel is, alle per spoor naar het buitenland te vervoeren runderen, door een geexamineeiden veearts moeten worden gekeurd. Dezer dagen vond men des morgens in de nabijheid van het gemeentehuis een rijwiel. Daar de eigenaar onbekend was werd hetzelve in bewaring genomen door de politie. Na geblesen onderzoek scheen het toe te behooren aan een zekere J, B. uit Sprang, die zich des avonds bij den gem. veldwachter, vervoegde ter afhaling van zijn eigendom, wat hem ook gegeven werd. straatweg met zijne motorfiets in volle vaart tegen een telegraafpaal, waardoor hij zijn arm brak en zich inwendig zwaar kneusde. De heer De R. werd door eenige van O01- terhout komende officieren op den grond liggende gevonden en oogenblikkelijk naar de kazerne te Geertruidenberg vervoeid. De motor ia zwaar beschadigd. NIEUWKUIK. De heer Winthorst, hoofd der O L. school alhier, deed deze week met gunstig gevolg examen Duilsch L. O. terwijl onze dorpsgenoot, de heer P. v. Mol, slaagde voor het 2o gedeelte notarieel examen. Den geslaagden onze felicitation. Ook hier zal 31 Augustus, Koniu- ginne verjaardag feestelijk herdacht worden. De Harmonie „de Eendracht" stelt zich voor bij die gelegenheid op den namiddag eene muzikale wandeling door het dorp te maken en later bij goed weer concert te geven in den tuin van den Heer Merk». Een mooi besluit van de „Eendracht" om dien dag op dergelijke wijze te herdenken. VLIJMEN 33 Aug. Wij mogen niet vergeten te vermelden, dat ook bij de Wed. W. Van Palier gezorgd is, dat er voor de kermisvierders te genieten valt. Zondag toch geeft de heer G. Stroober met zijn specia- liteiteu-gezelschap eene soirée amusante, welke zeker wel veel volk zil lokken. Ook het marktveld is thans, wat in geen kwarteeuw het geval was, het tooneel van eene vroolijke bedrijvigheid. Kermisgas ten zijn druk bezig met het opbouwen van draaimolens en gebakkraam en de jeugd is e-eD drak in de weer met in den weg loopen n de paarden te monsteren, die zij met de kermisdagen hoopt te berijden. Zoo doodsch als het vorige jaren hier met de kermis op het marktplein was, zoo leven dig zal het er nu zijn. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Maandag 26 dezer voor middags 11 uur. Aan de orde Bespreking Vakschool. Men wordt verzocht de ter visie lig gende stukken, waaronder een adres aan den minister van Binnenlandsche Zaken te gaan inzien. nige schutters overhandigd. Bij deze gelegenheid is een schoon portret vervaardigd door den heer Stornebrink, waar op de leden van dit gilde met vendils en standaard, waarvoor door deze namens de vereeniging hartelijk dank wordt gebracht aan den heer Stornebrink. Circus Pigmans. Hoewel een beetje ver uit de kom der gemeente geplaatst, was dit circus eiken avond propvol en geen wonder,- het is dan ook bijna ongeloofelijk, wat de heer Pigmans met z io'n betrekkelijk klein personeel voor den dag weet te brengen. Wij weten niet wat meer te bewonderen het schoone dressuur der paarden, dan wel het optreden der clowns en de sterke toeren der athleten. Naar wij vernemen zal a s. Zondag de slot- voorstelling gegeven worden. Een ieder die de heer Pigmans nog niet heeft bezocht, raden we aan van deze laatste gelegenheid gebruik te maken. Soirée Leemputten. Voor een niet over talrijk publiekj wat zeer te betreuren was, had bij den heer L. v. Cromvoirt Dinsdagavond het Grande Soirée Amusante plaats, waarbij optrad de heer Henri van Leemputten, na bootser van dieren en muziekinstrumenten, specialiteit in het nabootsen van de vrouwen stem, monologist te Antwerpen, met mede werking van het Waalwijksch Mannenkwartet oZang en Vriendschap. Het zou te ver voeren alle nummers afzon derlijk te beoordeelen. Alleen zij dit gezegd vau den heer van Leemputten dat hij ons dezen avond heeft doen genieten van iets nieuws, iets schoons. Hij heeft recht zich specialiteit te noemen in het nabootsen der vrouwenstem, want vele dames zouden hem benijden wat deze heer maar nabootst, evenzoo ook met het nabootsen van dieren is de heer van Leemputten een kunstenaar, die niet gemak- kelijk zijn weerga zal vinden. Is Waalwijksch Mannenkwartet voor ons geen vreemde meer, hebben we reeds meer malen van het schoone dat dit kwartet voor den dag weet te brengen melding gemaakt, dezen avond is het hier weer veel in waarde gestegen, het ceft zeer ver onze verwachting overtroffen, vooral «Zang om de Lente van v. Wamel werd prachtig vertolkt. Een woord van lof mag zeer zeker niet onthouden worden aan den heer G. Verhoeven voor zijn schoone voordracht «Lente", lied voor tenor van v. d. Linden. De beer Verhoeven beschikt over een schoon geluid. Wij feliciteeren bun di recteur die met voldoening op dezen avond mag terug zien, daar hij onze sympathie en dankbetuiging voor zooveel schoons van ons heeft weggedragen. Zoo is deze kermis weer in 't verledene, zonder wanklank. Wij hopen dat as. Zondag de nakermis in dezelfde stemming moge eindigen. Vernamen we een tijd geleden, dal alhier een telefoonkantoor zou komen, thans kunnen we melden dat we al spoedig hier van zullen kunnen profiteeren. Het materieel is deze week reeds gearri veerd. Het Bestuur van het fanfarecorps „Sirena" heo.ft in den loop dezer week een Algemeene leden vergadering uitgeschreven, en wel op Donderdag 29 a. s. in de O. L. school alhier. Punten van behandrling zijn I Mededeeling v. h. bestuur. II. 'Wijziging v h. reglement. III. Aanvraag Koniuklijke goedkeuring. RAAM8DONK Dorp 23 Aug. Armenbrood De levering van het brood voor de hulp behoevenden der gemeente is aangenomen door den hier P. Heere. BESOIJEN. Deze week werd een groote houd door den tram in de Bezooiensche steeg overreden. Het dier was oogenblikkelijk dood. De dienst onder vond door dit ongeval geen vertraging, Schadepost. Deze week brak een 8 jarig paard van den heer Johs. Schoenmakers bij het dartel springen over een greppel zijn poot. Daar de breuk dicht bij de hoef was, dacht men aanvankelijk, den poot wel to kunnen zetten, doch op advies van den heer De Joug, rijksveearts te Capelle werd bet diur geslacht. Op hol. Een der paarden van den heer Adr. Knaap schrok bij het station van den trein naar KeveLar, rukte zich los en rende De Schans op. Gelukkig was de ïeer J. Heere Pzn. zoo flink, met opgeheven armen, ouder 't uitstooten van een krachtig „hu voor het zenuwachtig ros te sprin gen en het aldus in zijn snelle vaart te sluiten. De heer P. v. Dongen Jr. wist het dier ter hoogte van Gez. Kloris te grijpen, legde het een strop in den bek en gat het aan den eigenaar. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. RAAMSDONKSVEER. Naar wij uit vertrouwbar® bron vernemen zal de derde pijler aan den kant van 'i Veer der in vredestijd ongebruikte brug van hier naar Den Berg van overheidswege worden opge ruimd. Dit geschiedt naar aanleiding van een request vau den heer Van Suylekom, scheepsbouwmeester alhier, die voor '1 bou wen van grootere schepen een w.jderen doorgang noodig heeft. Voor de veiligheid zal er echter een verplaatsbare, ijzeren in richting worden gemaekt, die den pijler in tijd van oorlog zal kunnen vervangen. 23 Aug. Ernstig ongeval. Gisterenavond reed de heer H. de Roon Wan, millicien te Geertruidenberg op den Oosterhoutschen KAATSHEUVEL, 24 Aug. 1907. Prijs verloting. De uitslag der verloting onder de deelnemende gezelschappen aan 't festi val is als volgt Harmonie «De Eendracht'' Drunen verzilverd piston. Harmonie S. v. d. B. Rotterdam f15. Harmonie «Virtus Nobilitat Artem" Waspik f 10. Den dirigeerstok onder de Liedertafels ver loot, «Oefening eu Vermaak" Waalwijk. Het kunstvoorwerp (een rooktafel) door de twee kasteleins aan het marktplein uitgeloofd onder de gezelschappen die op de kiosk aldaar 2 nummers uitvoerden is ten d el gevallen aan de Harmonie «Deugd veredeld de kunst" Lage Zwaluwe. Zeldzame plechtigheid. Eene zeldzame plechtigheid had 11. Woenz- dagmorgen alhier plaats. De oudste zoon van de Wed. v. d. Wee voor enkele weken priester Sewijd, droeg om 10 uur eene plechtige H. lis op. De jeugdige Priester werd geassisteerd door onze kapelaans den WelEerw. Heer van Acht. als Diaken en kapelaan van Heeswijk als Sub-diaken. Door twee broers, van den celebrant, studenten van het groot Seminarie werden twee mindere functiën aan het altaar waargenomen. Het hoogaltaar was in feestdos. Het zang koor zette het beste beentje voor, en voerde zeer verdienstelijk een 3 stemmige Mis van Perosi nit. Na de Offerande werd door hen nog gezongen. «Elegit te Dominus". Eene aanzienlijke schare geloovige vulden het kerk- gebouw om van deze grootsche plechtigheid getuige te zijn. De geachte familie v. d. Wee gefiliciteerd met het groote voorrecht een zoon als Godsprieiter aan het altaar te zien. Ongelukken. Eergisteren heeft bet zoontje ven de Wed. v. d. Ven tengevolge van een val b\j het stoeien met andere kinderen zijn been gebro ken. Het zoontje van Adr. G. viel zijn schouder uit elkaar. Het zoontje van A. v. T. in de Molensteeg kreeg van een speelmakker een schop tegen het onderlijf, zoodat insgelijkz geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Wanneer men tegenwoordig het wild en woezt spelen onzer straatjeugd aanziet, is het nog wonder, dat niet meer ongelukken gebeuren. Prop.—elub. Werd onlangs hier van wege den R. K. Volksbond een prop. club opgericht, gistere* ontvingen de leaen hunne eerste les van de* Eorw. Heer L- v- Heeswijk. Moge zg flink werken tot heil der organisatie LOONOPZAND, 23 Aug. J,l. Woensdag avond omstreeks hall negen ontstond er ten- gevolgo van het omvallen eener lamp brand op den zolder bij J. v. d. Sch Deze deed nog alle pogingen tot blnsschen, doch het baatte niet. Het huis brandde af, de inboedel werd gedeeltelijk gered. Beide zijn verzekerd. ANTWERPEN, 23 Augustus. Dc Fédération maritime besloot heden den strijd tot het uiterste vol te houden, en stond 1,000,000 frs. toe om de kozten te dekken.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 5