Kindermeisje KEUKENMEID R. G. Machinisten, Diaaieis, Bank en Vuurwerkers Notaris B ANT Gemengd Nieuws. Advertentiën. Zit- en Slaapkamer "gevraagd R. C, Dienstbode Bericht van Inzet. Notaris de VOCHT Bericht van Inzet. Notaris de VOCHT, Reclame. BUITENLAND. België. R uslancL Amerika. Korea. Kleine Advertentiën. GUVRAAGD. verkoopen Üc dankbaarheid van een inwoner van Zult-Bommel. Uit dankbaarheid voor de verkregen wel daden en met den weusch dat velen nut mo gen trekken van zijne ondervinding, mach tigt ons een inwoner van Zalt-Bommel zijne verklaring te publicecren. De heer C. v. 0«ch, wonende Kerkstraat B 240 te Zalt-Bommel, meldt ons: Vanaf het oogenblik dat ik met Foster's Rugpijn Nierenpillcn begonnen ben, is het mij mogen gelukken een groote verlichting te bekomen in een nierziekte, waarvan ik reeds sedsit drie jaren het slachtoffer geweest ben. Ik had voortdurend een lievige pijn in den rug en in de lendenen en in de liezen de urine bevatte vrel bezinksel en was steeds troebel, de loosing geschiedde pijnlijk en branderig. Wat ik hier ook voor gedaan had, mijn ziekte werd steeds erger in plaats van min der, ik had ook veel last van duizelingen en schemeriugen voor de oogen. Vanwege, de hevige pijn die zich van het benedenge deelte van den rug tot in de schouderbladen uitstrekte, was het mij menigmaal onmoge lijk naar inijn werk te gaan en dit maakte mij zeer mismoedig. Ten slotte vestigde men mijn aandacht op Uw heilzame pillen en ik ben zeer tevreden, dat ik U kan mel den dat twee doozen mij veel verlichting geschonken hebben. Om echter zeker te zijn van een algeheels genezing zal ik nog eenigen tijd met de behandeling doorgaan Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die goed dunkt. Indien gij op de een of andere wijze lijdt aan de nieren loopt gij gevaar eene ont steking aan de nieren te bekomen, stesnen in de blaas, waterzucht, suikerziekte enz. want aangetaste niereu genezen nooit van zelfindien men ze verwaarloost en zonder hnlp laat, is het einde noodlottig. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Van Osch gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken Jroopers er op attent, dat op iedere doos de hand- teekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie-Dumoulin, Markt. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel ft f 1,76 voor één off 10.voor zes doozen. geude eenvoudige berekening levert er het bewijs van 1 fr. opslag vertegauwoordigt onder aftrek der gewone onkosten van de stouwersrekening, een verhooging van 15pCt. Het overwerk tot het lossen en laden van een vaartuig kan men gerust op 30pCt, schalteu en daar de werklieden voor dit werk met 100 pCt. willen betaald worden maakt dit nogmaals 30pCt. verhooging op de onkosten uit. Eindelijk moet men het uur dat zou vervallen voor 11 of 12pCt. in deze berekening opnemen. Men krijgt dus 15 en 20 en 11 of 12 gelijk aan 56 tot 57pCt. 1* Het Hbld. v. Anfio. schrijftMaandag beliep het getal vreemde dokwerkers 2972 man. En a nhoudend wordt dit getal nog vermeerderd. Verleden Zaterdag zijn nog een 200-tal Duitschers met den trein aange komen, die aan boord van de „Wittekind" geplaatst werden. Morgenmiddag worden er nog 200 Eugelsche werklieden met de „Valeria" verwacht. Doch daarentegen zijn er vandaag weer 140 Engelschen vertrok ken deze laatsten zijn ontevredenen en rumoerigen. Er werken ook Holl ndors. Een ei van, A. W., is door de politie aangehouden, omdat hij in een twist met stakers met een revolver had gedreigd. Nabij Brussel zijn een paar Duitschers aangehouden, die op de politie hadden ge schoten. Iu hun bezit vond men 40 kaartjes Esschen-Antwerpen en papieren, op de d<.k- werkerste Antwerpen betrekking hebbend Men denkt met anarchisten te doen te hebban. Nog altijd worden er pogingen aange wend voor het in het levn roepen "an een nieuw scheidsgerecht. Nu weer heet het, dat de minister van arbeid en de Voor zitter der Handelsknmer en de patroons, d; burgemeester en Kamerlid Vandervelde, de arbeiders zouden vertegenwoordigen. Van een betreurenswaardig voorval is er Zaterdagmiddag bericht gekomen de ver warde toestand te Antwerpen heeft een slachtoffer geëischt. Een dronken schipper nitte beleedigingen tegen een soldaat. ^Z^g eens, vuile piot, kom eens hier, ge durft niet hé? Ik zal u eens 'n bal in uw lijf schieten" en deed deze woorden van drei gende gebaren vergezeld gaan. Ce soldaat beweert den man driemaal gesommeerd te hebben alvorens te schieten. Toen vuurde hij en de schipper zonk terstond dood ineen. De bootwerkers uit Rotterdam, die zich hadden laten aanwerven als werkwilligen, hebben een allesbehalve gunstigen indruk achtergelaten. In het logement, waar zij ouder dak waren gebracht, hebben de heeren vergaderden besloten de 6 frs,, die zij bij voorbaat ontvingen, in den zak te steken en er terstond vandoor te gaan. Dat is dan ook geschied en Zaterdagmorgen hebben zij op de meeting in „Alaska" zich en de ver gadering vroolijk gemaakt met een verhaal van hun neldendaad, bovendien hebbeu zij in bun hotel de tabak en de sigaren, die er voor hen klaar stonden, medegenomen, evenals de tafelmessen der hotelhoudster. Brood, dat zij niet veroberen konden, gooi den zij in de vuilnisbakken en alle bier, dat zij onder hun bereik kouden krijgen, dronken zij op. De hotelhoudster heeft een klacht ingediend bij de justitie. Men heeft de lijst opgemaakt ran de verliezen, door de houtkooplieden geleden bij den brand in den Ferdinanduspolder. Ziehier de cijfers Vermaelen fr. 500.000 Mercier, 100.000 A. de Cock, 100.000 De Langde Van Hoof. 400.000 Hoebeke 30.000 Demanet, 500.000 Van Huffel Smour (stoomzagerij) 165,000; Franck, 200.000 Rensing, 200.000 Landmesser, 150.000 I)e Feyer Snauwaert, 350.000 Brahm Co, 15.000 Lens Olsen, 16.000 Cobbaert Jussiaut 400.000; De Wandeleer 50.000; Gesnot, 725.000. In het geheel circa 4 millioen. Er zijn kooplieden, die hun rekening nog niet hebben ingezonden, anderen die niet verzekerd waren. De firma De Cock verloor Dinsdag, ook door brandstichting, voor 20.000 fr. hout. De Federation Maritime heeft een mani fest tot de burgerij gericht, waarin aange toond wordt, dat de eischeu der Antwerp- sche bootwerkers een verhooging van meer dan 50pCt. op het tegenwoordige loon be- teekenen. Die eischen, zoo heet het be palen zich niet alleen, zooals men het in het algemeen gelooft, tot een vermeerdering van 1 fr. per dag, maar ook tot ecu ver meerdering van honderd ten honderd op het overwerk, in plaats van de 50 pCt. die nu toegestaan worden, en verder ook het acht uren werk. „Deze gezamenlijke eischen bedragen meer dan vijftig per honderd verhooging op de loon en die heden betaald worden. Dit cijfer hoe groot ook, is toch juist. De vol- Ooggetuigen van het jongste pogrom l Odessa doen over het gebeurde aldaar ver halen, waarbij men zich sfvraagt hoe zoo iets in de 20ste eeuw in Europa mogelijk is. De Bond van ecbt-Russischo mannen d. i. n.l. de rechtsche revolutiepartij, had een legertje bijeengebrtcht, bestaande uit eenige honderden jongelieden, onder welke een aantal halfwas-gymnasiasten. Deze jeug dige recruten waren allen goed gewapend en gedrild door een gepensionneerd officier. Bovendien behoorden tot deze strijdoiga- nisatie nog een groot aantal andere leden, die onbelemmerd de Joodsche bevolking op straat mishandelden, dikwijls onder 't oog der politieagenten, die daarbij werkelooze toeschouwers bleven. Bij het laatste po grom maakte het voorgenoemde leger doorloopend gebruik van messen en revolvers. In hun doodsangst klauterden de Joden op de daken of verborgen zij aich in hoeken en gaten. In troepen van 15 tot 20 trok. ken deze „echte Russen" door de straten, waar ze alle Joden, die zij op hun weg ont moetten, wondden met hun revolvers of neersloegen met hun gummiknuppels en daarbij hun strijdkreet„Dood aan de Joden deden weerklinken. Kind noch grijsaard werden door hen gespaard. In het Joodsche hospitaal moesten een aantal kinderen van 4 tot 10 jaren worden opgenomen. In ds aan Joden toebehoorende winkels werden de eigenaars eerst zwaar gewond en daarop maakten de helden zieh dan meester van de winkelwaren, die van hun gading waren, en dit alles geschiedde onder welwillend toezien van de autoriteiten, aan wier hoofd de be kende gouverneur generaal Kaulbars staat. Een oud-admiraal der Ainerikaansche marine uit zich in Navy Journal zeer pes simistisch over den tocht van het Atlantisch esiader naar den Grooten Oceaan. Hij noemt de schepen voor dien tocht ongeschikt en acht de bemanning onvoldoende gevormd. Admiraal Erani heeft thans de kolen- voorziening der schepen op die reis geregeld. Er zullen 21 schepen voor gebruikt worden vier er van zullen de schepen tot Trinidad, vijf tot Rio de Janeiro begeleiden, vier an dere worden vooruitgestuurd naar de straat van Magelhaen, vier naar Callao en vier naar de Magdalenabaai. Er zal met een gemiddelde snelheid van 10 knoopen gevaren worden. Waarschijnlijk zal de vloot 9 Maart in Magdaleuabaai aankomen en daar zullen een maand lang schietoefeningen in volle zee gehouden worden. De helft begeeft zich dan naar Pugetsound, de andere naar Ssu Francisco, waar de schepen tot het einde van den zomer blijven. De terugweg wordt geuomen via de Filippijnen en door het Suezkanaal. In Korea is door de Japansche be langstellende vrienden natuurlijk eeu nieuwe kroonprins benoemd de joDgste zoon van den vorigen keizer. De Times verneemt uit Tokio, dat de Koreaansche opstandelingen het geregelde verzet hebben opgegeven, Zij leggen zich nu toe op vernieliug van den spoorweg en de telegraaflijnen en het vermoorden van Japanners. Zij hebben in den laatsten tijd 17 Japanners onder afgrijselijke folteringen ter dood gebracht. Zelfs hun lijken werden door een woedende menigte van mannen en vrouwen geschonden. Een sluwe oplichter In verband met de brutale berooving van een kantoorbediende op het Post kantoor te Amsterdam, waarbij de dief onder voorgeven een beambte van de posterijen te zijn, zich meester wist te maken van een aangeteekend stuk, in houdende een 3-tal wissels van aanzien lijke bedragen, kunnen wij nog het volgende brutale staaltje mededeelen De benadeelde, de heer B., werd dezer dagen opgebeld door den directeur van het Postkantoor, die hem vroeg of er iets naders in verband met den bru talen diefstal was vernomen en of reeds bericht uit Parijs was ontvangen, dat de wissels daar gepresenteerd waren, of dat wellicht reeds naar Parijs getelegra feerd was om bij aanbieding de wissels niet te voldoen. Gaarne, zoo voegde de directeur er allerhoffelijkst aan toe, zou hij met den heer B. een onderhoud te zijnen kantore hebben, waarom hij den heer B. zijn rijtuig zend, waarmede deze naar het Postkantoor zou worden gereden. De heer B. maakte nog bezwaar en verzekerde dat dit laatste onnoodig was, daar hij wel even kon komen oploopen. Maar hij zwichtte ten slotte voor de vriendelijke woorden van den directeur en beloofde het rijtuig te zullen wachten. Intusschen al wat dien middag kwam, het rijtuig niet, waarom de heer B. den directeur van het Postkantoor opbelde met de vraag hoe het er nu eigenlijk mee zat. Wie stelt 's heeren B 's verbazing voor, toen hij vernam, dat den directeur nóch van het onderhoud, nóch van een rijtuig iets bekend was, en dat hij dus dien middag eenvoudig een gesprek had gevoerd vermoedelijk met den sluwen oplichter, wien het er om te doen was geweest uit den mond van den heer B. zelf te vernemen hoever het reeds met de door de recherche genomen maat regelen stond en..- of de haven in Parijs nog veilig was om daar de gestolen waar zonder kans op aanhouding aan den man te kunnen brengen I Nog kan men aan een en ander toe voegen, dat de schelm zich te Amsterdam bevindt, althans dezer dagen heeft hij bij een bankier in de Kalverstraat de kleinste drie wissels gepresenteerd tijdens afwezigheid van den patroon, die zich op de beurs bevond. De bediende zeide eerst zijn patroon over de zaak te moe ten spreken en verzocht den man 's middags terug te komen. Intusschen was hij wel zoo wijs zich niet meer te vertoonen. De recherche zet haar nasporingen ijverig voort. Russische gruwelen. Onder een troep Russische landver huizers. die te Grimsby aankwam, be vond ?ich een jeugdige Israëliet, Hzek Briestein genaamd, komende van War schau en op reis naar Manchester, waar zijn moeder woont. De man was aan den hals verbonden Hij deelde mede, dat voor 3 maanden een bende zijn huis binnendrong en zijn vrouw en 3 kleine kinderen vermoordde. Zijn vrouw werd de hals afgesneden, de kinderen rukten de wreedaarts aan de beenen van elkaar. Een andere Joodsche vrouw 3 maanden geleden getrouwd, die bij hem inwoonde, werd eveneens de hals afgesneden. Toen hij poogde zijn gezin te redden, trachtte men ook hem den hals af te snijden, maar hij ontkwam en werd in het hospitaal opgenomen, om later, toen zijn moeder uit Engeland geld gezonden had, daarheen te ver trekken. Een geheimzinnige ontvoering houdt op dit oogenblik de Brusselsche justitie bezig. Den 23 Augustus werd een 14-jarige schoenmakersjongen, die bij zijn moeder in de rue du Damier woont, op straat, terwijl hij naar zijn werk op de Place des Martyres ging, door een heer aangesproken zoo vertelde hij althans die hem mee lokte naar een rijtuig, hem dwong in te stappen en met hem wegreed, waarheen, weet hij niet, want de portieren waren gesloten. Na anderhalf uur gereden te hebben, dwong de heer hem een ge- illustreerde briefkaart, met den Leeuw van Waterloo er op, aan zijn moeder te schrijven, waarin hij haar meedeelde, dat hij nooit zou terugkomen. Vervolgens reed het rijtuig met den jongen en zijn ontvoerder naar een kasteel, dat door een hek was omringd. Hier bracht men hem in een kamer, waar nog 3 jongens waren, die weenden en om hunne ouders riepen. De schoenmakersjongen begon luid om hulp te schreeuwen, waarna men hem afranselde en op water en brood zette, maar hij ging voort met schreeu wen en den volgenden dag bracht men hem, weer in een gesloten rijtuig weer naar Brussel terug. Daar vertelde hij zijn wedervaren aan de politie, die er eerst niet veel aan geloofde, maar op het lichaam van den knaap werden duidelijk de sporen van de ondergane mishandeling waargenomen en nu gaf men hem met een inspecteur mee, om in den omtrek der stad te zoeken naar het kasteel, wiar hij gevangen geweest was. Na eenige dagen vruchteloos alle alleenstaande villa's en kasteelen bezocht te hebben, wees de knaap een kasteel aan, dat op het grondgebied van het arrondissement Leuven gelegen was. De politie deed daar een inval en vond daar inderdaad den plaatselijken toestand ge heel overeenkomstig de beschrijvingen van den knaap. De zaak is thans in handen van de justitie te Leuven, die het onderzoek onder de grootste geheim houding verder leidt. Paaiek. Te New-Market in Engeland geraakte tijdens een kinematografische voorstelling een staketsel aan den uitgang van het gebouw in brand. Er ontstond een hevige paniek, waarbij ongeveer drie honderd personen gekwetst werden het gedrang was zóó sterk, dat een aantal menschen tegen de brandende planken gedrukt werden, waardoor zij ernstige brandwonden bekwamen, terwijl een vrouw er het leven bij inschoot. Bcrgstertlng. Door een bergstorting werd het douanen- huis op den Juncol in de Sierra de Cor dilleras (Chili) verwoest. In het huis bevonden zich 50 menschen die allen omgekomen zijn. De Engelsebe juweelendleven hebben een buitengewoon vruchtbaar seizoen beleefd in de laatste 3 maanden toch zijn, naar schatting der politie, niet minder dan voor 3 millioen gulden aan edelgesteenten deze kunstenaars van het breekijzer tot buit gevallen. Bovenaan staat de diefstal von de diamanten der Patrick-orde uit het kasteel te Dublin, die alleen f600.000 waard waren en waarvan de daders nog niet zijn opge spoord ondanks de belooning van f12.000 die daarvoor uitgeloofd is. Zelfs de scherpzinnigheid van Conan Doyle, die hier zelf op uitgetrokken is, heeft tot dusverre nog niet tot het minste resultaat geleid. Ook zoekt de politie nog vruchte loos naar de juweelen van lady Buchon die uit den salonwagen van den hertog van Sounderland in den Schotschen snel trein zijn geroofd. De dame en de spoorwegdirectie hebben elk een prijs op het terugvinden van het gestolene gesteld, maar tevergeefs. Een juwelier te Richmond werden voor f25.000, een op den Harrowroad te Londen voor f 16.000 en een goudsmid te Oxfordstreet voor f20.000 aan kostbaarheden ont stolen en in geen van deze gevallen heeft de politie, trots de ijverigste na sporingen, nog eenig spoor gevonden. Een hardhandige tandmeester. In een hospitaal te Chicago is een man gestorven aan een gebroken hals, door het trekken van een kies veroor zaakt. De kies zat zoo vast, dat de tandmeester onder het trekken, den hals wervel van den man brak. Ontsteld over hetgeen hij gedaan had, bracht hij zijn ongelukkige patient zelf naar het hospitaal maar deze was niet meer te redden. Een jonge vrouw, veel vrijen tijd heb bende, vraagt beleefd Verstel- of Naai werk aan huis of iets dergelijks. Brieven iranco Bureau dezer courant onder letter G. K. Pieter W. H. Verwiel en Mathilde W. M. Veiwiel-Jurrissen hebben het genoegen kennis te geven van de geboorte van een fliuken Zoon. Waalwijk, 11 September 1907. Heden overleed te Middelburg, tot onze droefheid, na een langdurig lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mevrouw de Wed D. J. H. VAN TUSSENBROEK geb. Quirijns, in den ouderdom van 78 jaren. O. W. H. van TUSSENBROEK P. J. van TUSSENBROEK- Huijsman. D. J. H. VAN TUSSENBROEK. Waalwijk, 29 Aug. 1907. Na eene kortstondige ongesteldheid overleed heden mijne geliefde Echt- genoote Hendrika Goedhart-Baks, in den ouderdom van ruim 59 jaren. J. D. GOEDHART, WILïIELMINA v. d. BEEK. Besoijen, 1 Sept. 1907. GEVRAAGD alhier: GEMEUBELDE met pension, tegen 1 Oct. a.s. Franco brieven met opgaaf van prijs per maand aan den Uitgever, onder letter B. ondergeteekende betuigt zijn besten dank voor de betoonde belangstelling bij gelegenheid zij ner benoeming tot Burgemeester van Waalwijk en voor al de moeiten en zorgen aan zijne fees telijke ontvangst besteed. TH. L D. de SIRHORT de BAS SMEELB. Zoo spoedig mogelijk te Waal wijk een zeer net en beschaafd boven de 16 jaar. Brieven onder letter A. P. aan het bureau dezer courant. Tegen 1 Nov. of eerder te Geertruiden- berg GEVRAAGD eene nette eene burgerpot kunnende koken en van goed getuigen voorzien, tegen flink loon en veel verval. Adres Bureau dezer courant letter S. In een klein gezin zonder kindoren eene bekwame zoo noodig behulpzaam te zijn in de regeling van het huishouden. Goed loon en verval, Zonder g. g. onnoodig zich aan te melden. Brieven onder letter A. B. Bur. dezer Courant. Bij de werken Afwaterings kanaal 'sBosch-Drongelen kunnen direct bekwame geplaatst worden. Adres DE GROOT KALIS, Baardwijk, te Waalwijk, zal ten verzoeke van den Heer H. J. VAN RIEL te Waalwijk en Kinderen, bij inzel op Woensdag 11 September 1907 ten koffiehuize van JAN FRANSEN ti Waalwijk, bij toealag op Woensdag 2ö September 1907, ten koffiehuize van ADRIANUS VAN VELDHOVEN aldaar, telkens ten of na 7 unr des avonds, publiek ONDER WAALWIJK. Koop 1. Huis, Schuurtje, Erf en Tuin, in de Stationstraat over de Lijn, sectie B No. 1933, groot 0-02.97 H.A. Koop 2. Dubbelhuis, Schuur tjes, Erven en Tuinen, noordwaarts naast koop 1, sectie B Nos. 1931 en 1932, groot te zamen 0.05-90 H.A. Koop 3. Huis, Schuurtje, Erf en Tuin, noordwaarts naast koop 2, sectie B No. 1930, groot 0.03.13 H.A. Bij dtn toeslag komen koopen 1, 2 en in massa. Zie verder de Biljetten. te Waalwijk, maakt bekend dat de onroerende goederen van wijlen den Heer H. W. LOEFF met de verhoogingen in bod staan als volgt ONDER OUDHEUSDEN. Koop I op f 3000. ONDER DRONGELEN. Koop II op f 2000. Koop III op f 950. Koop IV op f 4000.— Koop V op f 2160. Ds toeslag blijft bepaald op Dinsdag 24 September 1907, des avonds te 7 mi in het koffiehuis van A. j. KROL te Elshout Dagelijks kan ten kantore van voornoem' den notaris worden gehoogd. te Waalwijk, maakt bekend dat het onroerend goed vu de familie DE KORT onder Waalwijk met de verhoogingeu in bod staat op f 4000.- De toeslag blijft bepaald op Maandaf 23 December 1907, des avonds te 7 ur ten koffiehuize van J. P. BOTERMANStf Waalwijk. Dagelijks kan ten kantore van voor noemden notaris worden gehoogd. rii i U.t.-JII LUW f l ÜIÜLH--II"i.'Bir'- o-

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 2