MEN NIEl (WEER, L Attentie. ■)8!iSTt STlfflLOTHil Gepasteurïzeeide Roomboter, Koloniale waren en Comestibles Boekhouden. C, T(i, J, van den Il Bi nkoi Advertentiën, Bericht van Inzet. Notaris CANTERS Cf SNIJPLANKEN Se Keclauie. Marokko. BJ N NE NL A BUITENLAND. België. Frankrijk. Italië. aiidels berichten Eerste Langstraatsche Stoomzuivelfabriek. Ex! 'I immerwerkzaamheden. TROMPEN, ft Og altijd wacht het Personeel der Stoom schoen fabriek A. H. v. Schijn del op koopers der vorde ring van M. v. d KOLK te 3e- soijen. Zouden zij eenig vermoeden hebben van zijn dikwijls niet thuis zijn, wanneer vorderingen te zij nen laste worden aangeboden Geleid door deze veronderstelling willen wij gaarne aan een ern- stigen kooper eenige procenten korting toestaan. HET PERSONEEL. DRUNEN. a 0> a iO P- p- FIJNE Prijs deze week f 1.30 per kilo aan scherp concureerende prijzen. EN GROS. EN DÉTAIL. Vraagt prijscourant. Wederom ontvangen vanaf f 1.25. Mr. TIMMERMAN. Onderwijs in dubbel en enkel Boekhouden, Handelsrekenen en Handelsrecht. Opleiding voor Examen en pr act ijk, T< Lede 1 Sluit verzet tegen liet openbaar gezag, bleef hij zwijgen met somberen neergeslagen blik. Doch toen de oude buurvrouw werd opgeroepen als getuige en vertelde, dat Giacomino dood was toen sproDg de Eenoog op, doodsbleek, plotseling twintig jaar ouder en de vuist ballend tegen de rechters, riep hij met heesche stem Moordenaars! Moordenaars! Toen zakte hij onmachtig ineen. noemen en katholiek te blijven. P« Paus ziet in het modernisme een bedekt rationa lisme en beschouwt het als een der grootste g'-raren die de kerk kunnen bedreigen. Hierbij wordt nog opgemerkt dat de door den Paus veroordeelde moderne ideeën voor namelijk gevonden worden in de werken van de abhé's Loisy en Tyrrol. I)c Pink Pillen zullen u genezen. Dat zeggen wij aan hen die lijden. In vrle huizon wa-r man leed, waar men ween de, hebben de Pink Pillen gezondheid en vreugde gebr:.cht. Warneer de Pink Pillen in een huis binnen korarn, gaat de ziekte er uit. De Heer J. Huizing to Oosterhoogebrug bij Groningen meldt ons „Mijne vrouw heelt gedurende vele jaren asr. do maag geleden. Zij had geen eetlust en haar maag on niets verdragen. Natuur lijk wa* haar slechte maag oorzaak dat zij haar gezondheid verloor. Vele menschen hebben mij toen over de Pink Pillen ge sproken, en zoo ben ik er toe overgegaan die door mijn vrouw te doen gebruiken. Kort daarna nam zij een verbelcriug waar in den toestand van haar uiaag en in goheel haar gestel, tot groote voldoening van ons «ezin. Eenigen tijd later was mijn vrouw geheel- eu-al genezen.* De Fleer L. Bakker, Kre.upelstraat, 46 te. Schiedam, uchrijft ons „Mijn vrouw, 68 jaren oud, leed sedert laug aan rheumatiek, in zulk een hevigen giaad dat zij het minste huiswerk niet meer kon verrichten. Zij had al vele medicijnen gebruikt zonder er eenige baat bij te vinden. Daarop is zij op raad van familie de Pink Pillen gaan gebruiken. Ilaar toestand is spoedig verbeterd, en nu lijdt zij iu het ge heel niet meer." De Pink Pillen hebben millioenen gene zingen tot stand gebracht. Zij zyn de be waarder der gezondheid van het huis. Zij brengen den ziekeonmiddelijk verlichtingen genezen hem snel. Zij zijn ouovrrtroffcn tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagkwalen, rheumatiek, onregelmatigheden bij vrouwen. Prijs f i75 de doos, t 9.per 6 doozen. V rkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27. Rot terdam, hoofd-depoihouder voor Nederland er Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Een gevecht bij Marakesch is aanstaande. Er heerscht groote militaire bedrijvigheid. Moeley Hafid heeft aijn leger gereed ge maakt, daar verscheidene voorname stammen in den omtrek zijn broeder, den sultan Abdul Azi9, tegen hem steunen. Om zes uur Donderdagochtend hebben de Franschen hun marsch aangevangen in twee carrés van 6 compagniëo, elk met, 2 batterijen veld-artillerie bergkanonnen en twee mi- trailleusses en alle cavalerie, alles onder bevel van generaal Drude. Nh een reeks gevechten met de Arabieren, wier strijdkrachten niet zeer groot waren, zijn de Franschen gest dig in de richting Teddert vooruit getrokken, eiken tegenstand wegbezemend met ds bajonet, totdat Teddert in gezicht kwam. Na een kort bombardement van de tenten der Arabieren werd de infanterie tegen het vijandelijke kamp uitgezondeu. De vijand sloeg op de vlucht met achter lating zijner doodeu en het kamp werd geheel verbr nd. Do Franschen zijn met geringe, verliezen te Casablanca teruggekeerd Deze overwinning heeft grooten indruk gemaakt op de Marokkanen. De rust in de haven van Antwerpen wordt nu verder niet verstoord, zoodat de burg rwacht voortaan in twee ploegen om den anderen dag in het geweer zal komen, liet bureau der Fédération Maritieme wordt nog voortdurend bewaakt. De militairen zyn ingerukt-. Het was Donderdag zoo kalm, dat de Engelschen van de „Cambromin* te voet en :ondir bijzondere bescherming naar hun werk konden gaan. Er werd op 105 schepen gewerkt door 3036 personen vreem delingen. Een honderdtal Duitschers, die weigerden door te werken, werden naar huis teruggevoerd Thans zijn echter ook de buil- dragers, die zich alleen uit solidariteit hadden aangesloten by de beweging, een actie om loonsverhooging begonnen. Vierhonderd buitenlui iu de stad gekomen om hun werk over te nemen, weigerden toen zij hoorden van de loonactie. De kolendragers daaren tegen gingen weer aan den gang. Hun loon is voor de zakkenvullers van 7 op 8 francs, voor de dragers van 6 op 7 francs gebracht, Da patroons, die zich van de Féd. Mar. hebben afgescheiden, kunnen van „Willen is kunnen* arbeiders krijgen. De ElfFeltoren. De Eifeltoreu te Parijs wordt weer eens opgeschilderd, gelijk ook in 1898 en 1899 werd gedaan. De toren, die zijn voltooiing in 1889 een oranje-kleur had, werd later rood en daarna goudgeel geschilderd. Maar ditmaal zal hij voor het eerst in twee kleuren geschilderd wordenvan boven wit en van de derde verdieping tot beueden toe iu een byzondere kleur, welke een mengs-l is van ijzeroxyde en chroomgeel en „ferrubrou* wordt genoemd. Veertig schilders, die meD slechts met behulp van verrekijkers kan zien, zijn bezig met het werk, dat zeker wei drie maanden duren en niet minder dan 75.000 francs kosten zal. Nieuwe Encycliek. Uit Rome wordt aan de „Echo de Paris* het volgende gemeld Weldra zal een belangrijke pauselijke encycliek verschijnen tegen het katholiek modernisme. De Paus zal er de leer en de strekking van het modernisme uiteenzetten op bijbelsch, theolegisch en philnsophisch gebied. Hij zal aantoonen, dat het moder nisme niet alleen de negatie is van het traditioneele katholicisme, maar zelfs van de grondbeginselen van het christendom. Het is onmogelijk om zich modernist te MIddelbuar Technisch Onderwijs. In de vier en twintigste algemeene vergadering van de vereeniging tot be vordering van de vakopleiding van hand werkslieden in Nederland, zijn de vol gende conclusion gesteld lo. Aan goed geregeld Middelbaar Technisch Onderwijs bestaat dringende behoefte. 2o. Middelbaar Technisch Onderwijs moet, wil het vruchtdragend zijn, voor afgegaan worden door eenige jaran praktijk. 3o. De beste weg om tot een goede oplossing t« geraken is; dat het Rijk zoo spoedig mogelijk maatregelen neme tot het oprichten van de eerste Middel bare Technische School. 4o. Ten einde ook hen, die op veraf gelegen plaatsen wonen, in de gelegen heid te stellen om van de Middelbare Technische School te profiteeren, richte men gelijktijdig aan die school een cor respondentie-onderwijsinrichting in". Ned. Kath. Journalistenkring De jaarvergadering zal dit jaar gehou den worden te Nijmegen op den 15en Sept. des voormiddags te half twaalf in het Oranje-hotel", aldaar. Op de agenda komen o m. voor Jaar verslagen van secretaris en penning meester. Bespreking der behandeling eener klacht van den heer L. Lammers, in zake zijn ontslag aan de Nieuwe Haarl. Ct. en voorstellen in verband daarmee. Voorstel van het lid, den heer Fr- Loew om aan art. 14 der statuten toe te voegen een nieuw lid, luidende aldus Van de vijl gewone leden mogen er slechts twee hoofdredacteur zijn. Voorstel van denzelfde: betreffende commissie van onderzoek in zake een centraal bureau voor de katholieke pers. Eventueele nieuwe voorstellen, welke alsnog door de leden voor 10 Sept. kunnen worden ingediend. Verkiezing van 3 bestuursleden we gens periodieke aftreding der heeren Arts en Helmer en ontslagname van den heer Van der Kallen. Verkiezing van een voorzitter. Staten-Generaal. De leden van de beide Kamers der Staten-Generaal zijn thans in vereenigde vergadering bijeengeroepen op Zaterdag 14 dezer, des namiddags 3 uur, in het lokaal van de Tweede Kamer, ter sluiting van de gewone zitting der Staten-Generaal. Tweed* Kamer. De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdag 17 dezer, te drie uur, ter aanbieding van de Staatsbegrooting voor 1908, het opmaken van een nominatie voor het voorzitterschap en de benoe ming van voorzitters en tweede-voor zitters der afdeelingen. Men meldt ons uit Den Haag Naar wij vernemen, moet wegens de geringe ruimte, die de vergaderzaal der Tweede Kamer aanbiedt en het groot aantal aanwezige vreemde autoriteiten, het aantal toegangskaarten tot bijwoning der openingsvergadering op 17 dezer zeer beperkt worden. De presidentsloge zal ditmaal bestemd worden voor Nederlandsche autoriteiten. Koninklijk bezoek aan Zeelaad. Gisterenmorgen omstreeks 10 uur kwam het Kon. Echtpaar te Rilland Bath, de grens der provincie Zeeland, aan, waar het werd ontvangen door mr. Dijckmeester, Commissaris der Koningin, die vervolgens de reis naar Middelburg mede maakte. Te kwart over II kwam de Vorstelijke trein te Middelburg finnen, waarna de Koningin en de Prins zich naar de 1ste klasse wachtkamer begaven. Daar bood jonkvr- M. de Casembrood aan H. M. een prachtigen ruiker aan. In de fraai met bloemen versierde wachtkamer had de voorstelling plaats der verschillende autoriteiten. Het oponthoud duurde zeer kort en weldra begaf het Vorstelijk Echtpaar zich naar het rijtuig dat door een jubelende menschenmassa langs een grooten omweg dcor de stad naar de Abdij reed, waarvan het middengedeelte tot woning strekt aan den Commissaris der Koningin. Bij het binnentreden werd H. M. een ruiker aangeboden door mej. Dijckmees ter, H. M. vertoonde zich nog eenmaal op het balcon, wat het sein was voor een hartelijk gejuich. H. M. was gekleed in een rose reistoiletde Prins was in admiraals- uniform. Te half één had er een dejeuner plaats in het gouvernementshotel, waarna 1700 kinderen en een 300-tal leden van zang-vereenigingen een hulde brachten door het zingen van de cantate »Wel- kom." Vervolgens hielden een 1000-tal kinderen, begeleid door het Middel- burgsch Fanfarekorps, een klepper- marsch. Tien minuten voor tweeën vertrok het Koninklijk Echtpaar naar Vlissingen om een bezoek aan De Schelde en het Raadhuis te brengen. Op het Raadhuis werd H. M. begroet door een toespraak van den burgemeester, die H. M. en den Prins welkom heette. Op de werf De Schelde bezocht het Kon. Echtpaar het bijna voltooide mail stoomschip »Kawi.« waar Dh. Arie Smit de Vorstelijke Bezoekers rondleidde. In het salon van den prachtig afge- werkten stoomer, hield Dh. Arie Smit een welkomstrede. Na deze rede bood Dh. Jos. van Raalte, directeur, aan H. M. een ge.llustreerd album aan. in dof rood marokijn gebonden, bevattende de geschiedenis der maatschappij. Bij de terugkomst uit Vlissingen werd door de Koningin en den Prins gereden over den Nieuwen Vlissingschen weg, langs West Souburg, waar stil gehouden werd. Daar sprak de burgemeester een kort woord van welkom, de verzekering gevende van de verknochtheid der in woners aan het Huis van Oranje. Te ongeveer 5 uur was het Kon. Echtpaar weder te Middelburg terug. Duizenden waren zoowel te Vlissingen en Middelburg als in de omliggende dorpen op de been en overal scheen aan het gejubel geen einde te komen. Op het Raadhuis werden de Vorstelijke Bezoekers, na een korte begroeting, rondgeleid door de autoriteiten en werd de rijke schat van oudheden bezichtigd. Omstreeks half zes reden Koningin en Prins weer naar de Abdij terug. Gisterenavond te 7 uur had in de Staten-zaal een feestmaaltijd plaats, die de Provinciale Staten van Zeeland de Koningin en den Prins aanboden. Te negen uren, toen de maaltijd af- geloopen was, begaven zich de hooge Gasten naar de Concert- en Gehoorzaal ter bijwoning van het Gala-Concert, waarvan Zij langs een omweg om de verlichting te bezien, naar de Abdij terug reden. Het Koninklijk echtpaar, dat te 12,25 te Zierikzee aankwam, werd aan het tramstation opgewacht door den burge meester en na verwelkoming werd H M. vanwege de gemeente een bouquet aan geboden door de jongejuffr. F. W. Ver wijs, dochter van den burgemeester. Geëscorteerd door de Eerewacht werd hierna gereden naar het raadshuis. Tijdens den rit werd aan het Havenplein een welkomstlied gezongen door enkele ge mengde Zangvereenigingen en een man nenkoor, onder leiding van den heer J. H. Letzer. Op het Kerkplein werd wederem een welkomstlied gezongen, thans door 300 meisjes, leerlingen van openbare en bijzondere scholen. Bij de aankomst ten stadhuize werd wederom een bouquet aangeboden, thans door de jongeheer J. Moolenburgh, Na de gebruikelijke voorstelling van de raadsleden en de verschillende gasten, werd aan H. M. en Z. K. H. een dejeuner aangeboden, waarbij tal van genoodigden aanzaten. Aan het dijeuner werd een toespraak gehouden door den burgemees ter, den heer Ch. VV. Vermeijs. Na afloop van het dejeuner werd een cercle gehouden, waarna vervolgens door een groot gedeelte der stad werd gereden voor den terugkeer naar het station. Overal door de stad, waar het kolos saal druk was het heele land van Schouwen was naar Zierikzee gekomen werden de vorstelijke bezoekers luid toegejuicht en de geestdrift was buiten gewoon. De geheele in feestdosch ge stoken stad leende zich bij uitstek tot een opgewekte, prettige stemming. voegde beoordeelaars kan de huide markt nog belangrijk verder achteru gaan. De eenige factor ten goede de betere stemming voor gelooid led* in alle soorten en qualiteiten maar toc'. meer bijzonder in de beste waar. Dooi gaans zijn de leerprijzen hooger daj verleden maand en met den dag neem de behoefte en de kooplust toe. Dank zij den ingetreden zomer (lee het ingetreden zomerweer) is er ineen meer leven in de schoenmakerij gekomen in hoofdzaak voor fijn schoenwerk. Ee- zomerachtig najaar kan in deze branch! nog veel goed maken. Eiken schors, zoomede alle soortet looimiddelen zijn gevraagd wel een be- wijs, dat de looierij met vertrouwen dt toekomst tegemoet gaat. Als de huidenprijzen in evenredigheid gesteld worden met de leerprijzen ver wacht men een druk werkseizoen. DLJSSEN, 13 Sept. Boterprijs per K. Q, van f 1.14, f 1,23, Middelprijs fl.2( Aanvoer 78 K.G. Eieren f 1,00 de stuks. KAATSHEUTBL, 13 Sept. De prij» der boter was heden op de mi» Jjöog'te^prijs f 1,44 ruiddelprijs t 1.40. laagit, Heden viel aan de gemeente Zierikzee en Goes de eer van het Kon- bezoek te beurt. Om 8 uur werd in het gouvernements hotel in de Abdij naar Veere gereden, alwaar H. M. en Z. K- H. werden begroet door den burgemeester, waarna naar het Raadhuis werd gereden, alwaar de ge meenteraad bijeen was. Het korte op onthoud op dit aloude raadhuis werd benut door het Kon. echtpaar om de bekende beker ran Maximiliaan van Bourgondië te bezichtigen. Hierna begaven Zij zich naar de gereedliggende provinciale stoomboot Westerschelde» van de prov. stoomboot- dienst om daarmede naar Zijpe te sturen. Aan boord werden Zij ontvangen door de leden van Gedep.. Staten en werd toen inmiddels de Kon. vlag en Koninkl. standaard in top geheeschen. «De «Westerschelde», het nieuwste schip van den prov. stoombootdienst was eenvoudig doch netjes versierd. De le klasse niet-rook-salon was voor het konklijk echtpaar gereserveerd en de le klasse rook-salon voor het gevolg. De «Westerschelde» zette van Veere onmiddelijk koers naar het Zijpe en werd bij het uitzien van de zandkreet gelegen heid gegeven tot het aanschouwen der vloot-revue Na aankomst aan het Zijpe, werd na begroeting door enkele autoriteiten, de reis naar Zierikzee vervolgd met een extra-trein in de Rotterdamsche tramwf g- maatschappij. Op de dorpen die gepasseerd werden, werd even stil gehouden en hadden H. M. en Z. K. H. overal de meest harte lijke huldebetuigingen in ontvangst te nemen. Te Zierikzee was de feestviering reeds des morgens om half acht begonnen met klokgelui, terwijl van half negen tot half tien het carillon werd bespeeld, afgewisseld door koraalmuziek op den grooten toren. GOES. Van Zierikzee werd, weder via Zijpe naar 't Catsche Veer gevaren, thans was Goes als doel van het bezoek. Bij aankomst aan het Catsche Veer werd na een verwelkoming dadelijk naar Goes gereden, en werd het vorstelijk Echtpaar begeleid door een eerewacht. le ongeveer 5 uur werden de hooge bezoekers op het stadhuis ontvangen en werd door de drie Goessche muziekge zelschappen het Wilhelmus en het Meck- lenburgsche volkslied uitgevoerd, terwijl op de trappen van het stadhuis door eenige jonge dames aan H. M. een bloe menhulde werd gebracht. Tijdens het verblijf van H. M. op het stadhuis, werd op de Groote Markt een voorstelling gegeven van een fragment uit een optocht van Jacoba van Beieren in 1428. Daarna werd een rijtoer door de ver sierde straten der stad gemaakt en de geestdrift die voor het Vorstenpaar aan den dag werd gelegd, is onbeschrijfelijk. De Zuid-Bevelandsche boeren en boe rinnen waren in hun schilderachtige klee derdracht met honderden naar de Ganze- stad getrokken en zij vooral juichten het vorstelijk paar geestdriftig toe. Na de rijtoer door de stad, begaf de koninklijke stoet zich thans naar het station en werd van daar per extra-trein om ongeveer 6 uur de terugreis naar Middelburg aanvaard. 4e Klasse. Trekkiüg van 11 September. Getrokken prijzen. Prijs van f 2000 No. 8859 400 2013 r 200 r 718 16083 100 7199 9796 10779 12245 17083 20414 Trekking van 12 September. Getrokken prijzen. PrijB ven f 1000 No. 2150 v 400 15460 T l WAALWIJK 13 Sept, 1907. Aanvoer 215 stuks. Veel omzet. Kelfkoeien prijzen van f 170 tot 295. Kalfvaarzen prijzen van f 145 tot f285 Varkens aangevoerd 35 stuksprijzen van 16,50 tot 110.50 Boter per kilogr. 1.22 tot fl.33. Aanvoer 533 XG Eieren prijzen van 41/, tot 5 cent per stuk. Onthouding is in den huidenhandel nog altijd 't wachtwoord I De oudste vakmannen herinneren zich niet een zoo flauwe ongedecideerde stemming als er nu reeds maanden in dezen voornamen tak van handel heerschende is. Op alle stapelplaatsen van Europa neemt de voorraad beduidend toe en nergens bestaat voldoende kooplust. Om een voorbeeld te geven van den excep- tioneelen toestand halen wij slechts aan, dat er einde Augustus in Havre, een der voornaamste wereld-huidenmarkten, p.m. 206,000 huiden aanwezig waren tegen ongeveer 36,000 op 't zelfde tijdstip in 1906. De verkoopen bedroegen in Au gustus 1907 ongeve«r 106,000 stuks tegen ruim 215,000 in Augustus 1906, en zoo is 't ook overal elders gelegen. Naar menschelijke berekenning zou men zeggen kan deze toestand niet lang meer duren- In de looierijen is bijna geen voorraad van ruwe huiden aanwezig. Er wordt niet gekocht, in de hoop van nog veel goedkooper te zullen slagen. De eerste hand komt den kooper» tegenmoet maar men verlangt nog be duidend meer concessies. Volgens be le Druilen, bericht dat het ten verzoeke van de Familie VAN KRIEKEN geveild Huis, bevattende twee woningen, uiet Erf, gelegen op de Kuiksche Heide aan den Prozincisleu Straat, weg onder Drunen, sectie B nummer 1587 groot 2 aren 70 centiaren, tengevolge van inzet cn verhooging staat op f 300. De toewijzing zal plaat# hebben op Vrij dag 27 September 1907, des namiddags 6 uur, ter herberge van de Erven FRANS DE Vt IT op de Kuiksche Heide te Drunen. 0 cfi wv t- Binnen de kom der gemeenten Drunen, Baardwijk en Waalwijk Donderdag franco aan huis. HANDEL IN Minzaam aanbevelend. Kaï der N Bui iteeds worde lilt Verders aanbevelend voor alle Caté, Putsterg, Waalwijk. Leeraar M. O. Groote straat No. 351, WAALWIJK. 0|

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 6