Hé Anthraciet Boekhouden. Pelterijen PELTERIJEN GIZliSTÜS ZIJLMM V L E ESCH H OU W ERIJ. Het Kwaad verefgerde steeds, Advertentiën. Ontvangen A, C. TROMMELS A. P. C.R00THAERT C, Th, J, van den Gebrs. v. d. Brekel Koloniale waren en Comestibles Gebr. v. d. Brekel. Stoomwerktuigen. Machines voof Schoenfabrieken, Vsillghidstosstsllea voor allo Machineriin. SMEEDWERKEN, Oe Wed, Joh, Verhuist Zonen, Stad- en Landbewoners, Arbeiders en Arbeidsters. (Tx VI Ssrste kwaliteit Rund- sn KalfsvleeBch. Reclame. Eene lading puike Luchtdroog^oestellen Walk vaten voor looierijen compl ete Dril f werken Fen opgang makende uitvinding EN FIJNE VLEESCHWAREN. Extra fijne gekookte en gerookte Ham, gerookt Vleesch enz. MACHINAL! UXT8KXJDÜXJ. tweede deel van zijn wèloverwogen plan hij zou de hand slaan aan zichzelf. Weer afgetrokken, met den loop in zijn mond, zoodat zijn verhemelte en wang ernstig werden geraakt en gekwetst maar niet zóó, dat hij er het leven bij inschoot. Zes kogeltjes bezat hijéén er van doodde het meisje, een ander wondde den man, nog een ander zat op het wapen, toen het gevonden werd. Waar de overige zijn gebleven, wist Stammers niet, mogelijk schoot hij ze af zonder te treffen. Nadat dr. Kortmand uit Zoeterwoude, den dood van het meisje, wier stoffelijk overschot men gauw door een zak voor het oog had bedekt, had geconstateerd werden de verwondingen van den dader onderzocht door een candidaat-arts uit Leiden. Stammers beweerde nog, terwijl hij bij het lijk zat, dat hij zeer veel van het meisje had gehouden en dat het alleen was de vrees voor het ruchtbaar worden van zijn genegenheid voor haar die hem er toe geleid had de misdaad te be drijven. Ook verklaarde Stammers nu eens, dat hij 's nachts best had kunnen weg- loopen en dan weer, dat hij te versuft was om zich van de plek te verwijderen. Naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden werd in den loop van den mor gen door burgemeester Van Gils een veldwachter gezonden om een brandcard, om de doode te vervoeren. Die kon echter voor dat doel niet worden afgestaan, zoodat men zijn toe vlucht zou nemen tot een schuitje, ter wijl de man met een rijtuig naar het Ziekenhuis zou vervoerd worden, het geen ook geschiedde. Met den trein van 11 uren is de Offi cier van Justitie uit Den Haag aange komen. Hij werd per rijtuig door den burgemeester van Zoeterwoude van het station gehaald en heeft zich ook bege ven naar het Boerhaave-laboratorium waarheen het lijk was overgebracht, ter wijl tie dader ook in het Ziekenhuis werd onderzocht. De toestand van den dader bleek echter zoo ernstig, dat het door de doctoren noodig werd geoordeeld, dat hij voorloopig daar zal moeten blijven om te worden verpleegd. L.D. Ken ontzettend familiedrama. Gisteren in de vroegte heeft zich in Berlijn een familie-drama afgespeeld, dat in de Michaelkirch Strasse, de anders zoo stille wijk, vreeselijke opschudding heeft teweeggebracht. De 34-jarige portier, Karl Lorbeer, woonde met zijn vrouw, dochter en zoon, in een kelderverdieping van een huis in de genoemde straat. De echtelieden be vonden zich in vrij gezeten omstandig- ïeden, daar de man als pakker in een fabriek van electrische machines weke lijks van 27 tot 30 mark en meer ver diende, en de huisheer hem voor het schoonhouden van het huis, behalve de vrije woning, nog 20 mark per kwartaal gaf. Sedert eenigen tijd echter heerschte er tusschen man en vrouw vaak oneenig- heid, daar de eerste dikwijls laat thuis kwam, en voor het huishouden maar 13 mark bijdroeg. Den vorigen Vrijdag legde hij, zondei opgaaf van redenen, in zijn fabriek het werk neer, en kreeg 40 mark uitbetaald. Eergisteren liet hij zich ook zijn huis heer zijn kwartaal vooruit betalen. Waar boeien aangedaan en zoo vonden wij hij het geld gelaten heeft, weet men een vergadering en er werd besloten 't meisje te dooden. Het opperhoofd en den imedicijnenman4 werd deze opdracht toevertrouwd. In tegenwoordigheid van den geheelen stam werd het zieke meisje geworgd en eerst toen het dood was, voelden de indianen zich tegen den boozen geest gevrijwaard. En, hoe ongelooflijk het ook mag klinken, de ouders van de vermoorde betaalden het opperhoofd en den medicijnenman een groote som, iti den vorm van pelswerk, visschen enz. Zoodra de beambten van het Indianen-departement van den moord hoorden, begaven zich eenige politiea genten naar het dorp en arresteerden de beide moordenaars zij werden naar het station Norway House getranspor teerd en bevinden zich nu in arrestzij verzochten met zachtheid behandeld te worden, daar zij slechts hun >plicht* hadden gedaan en niet bewust waren van een misdaad gepleegd te hebben zij hadden precies zoo gehandeld als hun vaders onder gelijke omstandighe den gehandeld zouden hebben. Moord to Lolden. Wanneer men de Van-Goyen-kade ten einde loopt, de Wouterenbrug overgaat en zijn weg links kiest, de spoorbaan Leiden-Woerden over, komt men op een pad langs den Vliet, dat geen officieelen naam draagt, maar in den volksmond word genoemd het Zwarte Pad.4 Om het natuurschoon, dat beide zijden van dit pad aanbieden, met haar vele ver gezichten, is het meer en meer overdag een geliefkoosde wandelweg van velen geworden. Maar niet enkel als de zon schijnt, ook des avonds heeft dit pad om zijn stilte voor menigeen groote be koring. Een eindweegs dit niet breede pad opgaande, ontmoet men ter rechterzijde een laan, die leidt naar den zoogenaam- den oliemolen der firma Couvée, uit Leiden. Op deze laan nu werd Dinsdagavond omstreeks 10 uur een drama afgespeeld. Toen wandelden daar de 22-jarige Leidsche schilder Albertus Stammers, gehuwd, vader van 3 kinderen, wonende in de Haverzaklaan, met de 20-jarige Elizabeth Aalbersbergen, in betrekking als kindermeisje bij een familie aan de Breestraat te Leiden. Het was niet de eerste keer, dat zij zich samen des avonds zoo betrekkelijk ver van de stad verwijderden. Na eenigen tijd te hebben gewandeld, gingen zij samen aan een der slootkanten van de laan in het gras zitten en toen het is ijselijk om het neer te schrijven, schoot de jongeman opeens met een revolver het meisje dood. Woensdagmorgen vroeg, toen werk lieden zich naar hun arbeid begaven, vonden zij den man met bebloed aan gezicht in het gras zitten, het lijk van het meisje uitgestrekt naast zich, haar strooien hoed lag bij haar. Zoo had hij hier den ganschen nacht gezeten 1 Welk een ontdekking in den vroegen morgenstond I Wat konden zij beter doen dan de politie waarschuwen Daarom deden zij i dit ook, met het gevolg, dat weldra ter plaatse verschenen de brigadier der Rijks- veldwacht P. Vet en de rijksveldwachter Monna. Onmiddellijk werd ook de burgemees- van Zoeterwoude gewaarschuwd, die zich dadelijk naar de bewuste plek be gaf. Inmiddels waren den dader de hand- hem in het gras zitten. Na de komst der politie werd de laan voor het nieuwsgierige publiek afgezet. De vader en broer van het slachtoffer werden toegelaten. Stammers kwam ons voor te zijn een tengere man met gele gelaatskleur. Zijn gezicht was beloopen met bloed, een gevolg van een poging om zichzelf na zijn daad het leven te benemen- Hij was zeer goed in staat te ant woorden op de vragen, welke hem ge daan werden, al scheen hij nu dan ver suft en slaperig te wezen. Hij was dan, zooals hij ons op het terrein der misdaad mededeelde, gaan wandelen en daarna met het meisje gaan zitten. Bij zichzelven had hij besloten, dat het de laatste maal zou wezen, dat zij samen zouden uitgaan, maar het meisje had hij hiervan niets gezegd. Zijn vrouw had hij gezegd naar een verga dering te gaan. Om gevolg aan zijn besluit te geven had hij in de Vrouwesteeg gekocht een kleine revolver met zes patronen- Zijn vrouw wist niets van zijn omgang met dit meisje en hij scheen het vreeselijk te vinden, zoo de wereld er achter kwam. Vandaar het bij hem gerijpte en tot werkelijkheid geworden denkbeeld het meisje van het leven te berooven, daar na zijn eigen levenslichte blusschen Zoo zat hij daar, hij zei het zelf, gelaten, als ware het iets heel gewoons het meisje rustend tegen hem, tot hij o peens het wapen met de rechter hand heur tegen den linkerslaap drukte, af trok en haar ineens dooddehij wist ten minste niet beter of het meisje was di rect d«od. Twen i#u hij telvotrcn hét nog niet. Gisteren stond Lorbeer vroeg op, zocht de levensverzekeringspolissen voor zich en zijn vrouw op, en gooide ze in 't vuur. Daarop nam hij zijn ontslagbil jet en schreef op de rugzijde, >Jou de vrijheid, mij mijn kinderen.4 Tegen half zeven nam hij zijn revolver en doodde zijn zoontje door een schot in het hart. Ook zijn dochtertje joeg hij een kogel door de borst, welke wonde evenwel niet onmiddelijk doodelijk was. De razende man stormde daarna de trap op, opende een luik op de vierde verdieping klom langs een ladder naar den zolder, kroop door het dakvenster en zoo op het dak. In de goot staande loste hij een schot op zichzelf, dat ech ter miste, en stortte op de binnenplaats neder, waar hij met verpletterden sche del en gebroken beenen dood bleef liggen. De oorzaak van deze afschuwelijke daad moet gezocht worden in de woe dende ijverzucht, die de man jegens zijn 29-jarige, mooie vrouw betoonde. Hij vermoedde, geheel ten onrechte even wel, dat zij in intieme betrekking stond met eon beambte. Lorbeer stond als een beleefd en werkzaam mensch bekend. Bei geheel gezin vergiftigd. Niet door mispels, maar door padde stoelen blijkt het gezin van Samuel Ferrow te Ipwich te zijn vergiftigd. Ook de 2 laatste overlevenden, Farrow en zijn 18-jarige dochter Laura, zijn thans overleden. Farrow was een ar beider, die al verscheidene weken werk loos was geweest, zoodat het gezin in den) zich met bessen, paddestoelen en vruchten die zij in net naburige bosch gingen zoeken. Sluchtofler van zijn plicht. Nabij den overweg Kirchhain van den spoorweg Kassei-Frankfort liep een bier wagen, zonder voerman en waarvan het paard op hol was gegaan, tegen de af gesloten boomen, waardoor deze braken. De baanwachter Rhein greep het paard, maar werd er door meegesleurd de spoorbaan op, juist toen de trein aan kwam, die man en paard verpletterde. Ben luehtreizigster verongelukt. Te Oleane, in den Amerikaanschen staat Oregon steeg een dame per ballon op en zou met de parachute afdalen, maar nauw was zij in de parachute of zij liet deze los en viel te pletteren. Gebleken is, dat zij eenige dagen gele den, bij een afdaling, haar pols verzwikte die nog niet geheel hersteld was, toen zij het waagstuk opnieuw ondernam. Een zonderling Spoorwegongeval. Een zonderling spoorwegongeval had plaats met den sneltrein van Berlijn naar Keulen, een harmonica-trein. Even voor bij Hannover brak de trein doormidden, het voorgedeelte reed voort en het achtergedeelte bleef op den weg staan, vanwaar het het 40 minu'en later werd weggehaald. Diefstal run 10,000,000 doil. Te Harrisburg in Pennsylvania zijn reusachtige knoeierijen ontdekt van amb tenaren die zich hebben verrijkt door vervalschingen bij den bouw van een nieuw »kapitool« voor dien Staat. Behal ve bouwmeesters en aannemers zijn er ook Congresleden onder in verband met den diefstal reeds gevangen genomen personen. De schade aan den Staat berokkend komt de 10,000,000 doll, nabij. De Pink Pillen hebben het verjaagd. Do Heer Hert, Harenstraat 177, Delfs- haven, schrijft Mijn vrouw die nu 32 jaren oud, i> leed gedurende vele jareu aan bloedarmoede en aan pijn in de lendenen. Alles wat men haar had geraden om te doen, heeft zij ge daan, maar dat alles is, helaas, volmaakt vruchteloos geweest. Gsen verbeterng, geen verlichting, integendeel, de toestaud van de zieke was verergerd. Het kwaad nam voort durend toe en wij waren uiterst ongerust. - 1 dc diepste armoede verkeerde. Zij voed Mej. A. Hertz (Cl. de Vries). Mijn vrouw, getroffen door de talrijke verklaringen van genezing door de Pink Pil len, die men in alle bladen kan lezen, eu bovendien door al het goede dat zij om zich heen over dat middel hoorde zeggen, heeft ze ook willeD gebruiken. Al het goe de dat meD van de Pink Pillen zegt is ver diend. Het is aan een geneesmiddel on mogelijk meer goed te doen dan de Pink Pillen aan mijn vrouw hebben gedaan. Zij hebbcu haar hersteld, versterkt, genezen, zoo goed dat et niet het minste spoor van hsar ziekte overblijft. Deze volmaakte uit slag is bovendien zeer suel bereikt, wat nog te meer opmerkelijk ia De Pink Pillen hebben geen bovenna tuurlijke, maar een eenvoudig menschelijke macht. Zij hebben de kracht het bloed te vernieuwen, het rijk en zuiver te maken. Al onze kwalen komen daaruit voort dat ons bloed, om even talrijke als verschillen de redenen, zijn normale samenstelling niet meer heeft. Daar alle organenen van het lichaam in het bloed kracht putten, zijn die organen verzwakt als het bloed verarmd is, en ge heel het organisme raakt meer eu meer van streek. De Puik Pillen stellen u iu staat aan uw bloed alle verlaugde zuiverheid en rijk dom te geven. .Het is daarom en ook we gens hiar macht op n -t zenuwstelsel dit sij bloedarmoede, bletkzucht, algemeene zwakte, maagkwalen, schele hoofdpijn, heupjicht en rhenmatiek genezen. Prijs f 1,75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27. Rot terdam, hoofd-depothouder voor Nederland er Apotheken. Franco toezending tegen poetwissel. Aanbevelend, WAALWIJK. TILBURG Levert met aucces snelloopende volgens de nieuwste constructie Reparatiën en levering van Ballen, Laken, Queuën enz. spoedig en tot de minste prijzen. Vraagt teckeningen en prijsopgaaf Onderwijs in dubbel en enkel Boekhouden, Handelsrekenen en Handelsrecht. Opleiding voor Examen en practijk, Heuvelstraat. TILBURG. Grootste, vertrouwdste en meest! uitgebreidste magazijn van der provincie, berichten bij deze dat zij eerstdaags evenals vorige jaren bij den Heer JOS. YAH DE WE RFF eene groote Expositie van zullen houden, zoowel van de fijn- ste als de goedkoopste Lecraar M. O. Groote straat No. 351, WAALWIJK. HANDEL IN aan scherp concureerende prijzen. EN GROS. EN DÉTAIL. Vraagt prijscourant. Minzaam aanbevelend. Voor al onze Bontsoorten woidt ten volle ingestaan. Aanbevelend, Herstelplaat* van FABRICEERT EN MONTEERT Specialiteit in het repareeren van Vermaakt STANZMESSEN in alle modellen. LEVERT EN MONTEERT GROVE EN FIJNE MECANICIEN, Bij de Markt. Waalw^k. waardoor jaarlijks millioenen gespaard kunnen worden, is, JSf W, SODOL verlengt, viervoudig de duurzaamheid der zolen, is bestand legen vooht, uitslaan, vuil, broosheid van het leder EN SPAART GELD Verkrijgbaar ft 60 Cents per flacon: Te Waalwijk bij Gebrs. KONST te Meeuwen bij P. BAXte Wr.spik bij M. VISSERS te Almkerk bij H. W. KLOOTSte Hauk bij A. VAN BERGEN. Op alle plaatsen flinke Vertegenwoordigers gevraagd tegen hooge provisie. Franco brieven motto ,,Sodol" buaeau van dit blad. Zij, die in werkelijkheid genezing willen viudeu bij kaalhoofdigheid of het ontijdig uitvallen van't haar, wenden zich in vertrouwen tot J. CERATI, Haarknndige, Zoutsteeg, 4, AMSTERDAM, ubaluiterd le etage. Aan hen,Ddie nn onderzoek tot behandelin worden pangenomen, wordt herstel gega- rendeerd. ffDe Courant* dato 1903 schreef onder ra<-er Tot genoegen van alle kaalhoofdigen, welke hun haar terug «ensciiec te krijgen, willen wij gaarne vermelden, dat door het middel van den heer CERATI werkelijk iets afdoeden schijnt verkregen te zijn tenminste wij kunnen constatecren, dal een heer, reeds jaren als kaalhoofdig bij ons bekend, na eene behandeling van slechts weinige maanden, werkelijk zijn haar terugkrijgthet hoofd is thans reeds ge heel met nieuw jong haar bedekt, dat gestadig aansterkt Telefoon Groote Eiken dag der week voorradig Beleefd aanbevelend. Attentie. uiv. Haargroei.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 6