»TE STMTSLOTIIJ, Lijders aan Jicht of Rheumatiek Van Zalm's Kruiden W. F. G. J. VAN ZALJYi Joh. van Roessel. Tweede flollatnlsche Maatschappij van Levensverzekering Gemengd Nieuws. A. P. C.R00THAER1 mjjn kwaal is niet meer te genezen Hf ÖQUD EN ZILVER. Reclame. "EUWS UIT JCA ATSHEUVEL. Handelsberichten Radicaal zijn genezen. f 1,10 per pakje of f 3,de 3 pakjes te HAAMSTEDE Zeeland. Hinthamerstraat A 21, 's-HertogeiiDosch. Onderlinge Maatschappij. Opgericht 1870. ÖSY1SÏSS3ÏJ3AABS.322. Jhr. Mr. H. W. VAN ASCH VAN W1JCK, Arnhbm, Lid der 2e Kamer Staten-Generu C. WITLOX, Waalwijk. TILBURG Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste constructie Ballen, Laken, Queuën enz, mogen niet meer zeggen In alle plaatsen solide afnemers gevraagd. Reparatiën geschieden net, spoedig en billijk, Deze kunnen bij ANDRÉ VAN ROESSEL* Slager Waalwijk bezorgd wc den. VRAAGT PROSPECTUS DER Koüinkiijk goedgekeurd. Hoofdagenten in de 2e Inspectie Gelderlpn Noord-Brabant. De d.'actie had de attentie de vertegen woordigers der per* daaibij uit te noodigen. 't W s er reeds gezellig aan tafel en er werd druk getoost, 'lelegramraen werden g< ronden aan H. M. de Koningin en den koning van België Van H. M. de Koningin wa» vuor het einde van het diner reeds een antwoord lerug ontvangen. Onze bes'e wenschen voor de nieuwe onder- neming Er is geen beter bewijs dun de getuigenis van lieden ran Waalwijk. Wij wenschen Uwe aandacht te vestigen op een der belangrijkste punten outer sa menspraken mat htt publiek. M h:.alt immer gevallen aan van personen up aw buurt. I inrnd, in Engeland woo achtig, bou U misschien een weisprekenden brief kunnen schrijven vol waarheid, maar gij zult er waarschijnlijk de voorkeur aan geven, er een uit Uw eigen buurt te ontvangen nietwaar Dc TIcer Kogels, Parallelweg C 84 te Waalwijk, meldt on*: Ik ben blij dat ik beseud raakte met Foster's Rugpijn Nieren Pillen want hierain en aan niets anders heb ik het te danken dat mijn tienjarig zoontje Joseph, absoluut grnezen w-jrd van eene verschrikkelijke nieraandoeuing, die het hoofd geboden had nan verschillende voor geschreven medicijnen. Sedert drie weken bevond zich d urine van mijn kind veel bloed, hetgeen veroorzaakt word door een nierblocdiug dit was verschrikkelijk om aan te zien en niettegenstaande alle goede zor- gi n ging de jongen niet vooruit. Bij toe val hoorde ik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen en hoe groot was mijn geluk toen mijn zoontje na het gebruik van iweedoozeu Uwer weldoende pillen ge,heel en al gene zen was en ik zal het mij sleeds ten plicht rekenen Uw heilzaam geneesmiddel aan alle nierlijders te recoramandeeren. Ik, oudergeteekendc, vcrkliar, dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze, die U goed dunkt. De bovenstaande verklaring, zoo eenvou- dien oprecht bewijst ous het doeltreffen- de van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Het ;s een zeker middel voor alle ongesteldhe den der nieren en der blaas, cvsnals voor haunc ecnle kenteekenen als pijn, stramheid en zwakte in den rug, opstopping, over vloedige uriuelooxing, bezinksel der urine, rugpijn veroorzaakt door een koude, aandrang van bloed in de nieren of blaas, ontsteking enz. on al de ziekten daaruit voortvloeiend, zooals suikerziekte, waterzucht, verlies vau eiwitstoffen, onreinheden in hei bioed enz. Vermijd dus de ziekte, terwijl gij direct bij de eerste verschijiisfleii de kiemen doodt, welke sich voordoen. Verzeker U, dat men U de echte Foster's Rugpij» Nieren Pillen geeft, dezelfde die de. Heer Kogels gehad heeft. Wij waarschu W'-n tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handtesken ing van Jamos Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie- D'unoulin, Markt. Toezending geschiedt fran co na ontvangst van postwissel h f 1.75 voor of f 10.voor ze9 doozen. to Amsterdam. Om half acht vergaderden de leden zich in de zaal om van daaruit te trek ken naar do woniDg van haren directeur, den heer M. v. Beurden. Daar bevond zich ook de heer G. Brohm uit 's Bosch, sedert jaren instructeur en waaraan »Euphonia" voor alles haren roem te danken heeft. Hij is het mede die «Euphonia" van de eene over winning naar de andere voerde. De muzikan ten getuigen en voelen het zelf, waar hunnen Brohm den dirigeerstok zwaait zijn sij zeker van de overwinning. Dit alles bleek duidelijk toen men, nadat de beide Directeuren in feestelijken optocht naar de zaal waren geleid de twee bekroonde nummers te Amsterdam werden uitgevoerd, onder leiding vau Brohm Dat pittige, ronde, afgewerkte, diejuiste tempo'i dat militaire, waarmee »Euphonia" allerwege zulk succes behaald, is van hem te loeren Door den Pres. werd daarna den heer G Brohm als bewijs van hoogachtisg «n wnar— deering, eeu belooniug in couvert aangeboden on den heer M. v. Beurden, directeur, een prachtige barometer, hetwelk door beide heeren met een woord van dank werd aan vaard. De leden werden gul getrakteerd en werden na twaalf uur onthaald op worsten brood met koffie. (Te laat had men bedacht dat het die dag (Zaterdag) Vastendag was Van zelf spreekt het, dat de gezellige geest geen oogenblik verloren ging. Nog dient vermeld dat de Burgemeester voor zijne belangstelling in «Euphonia" werd be noemd als Eerelid, hetgeen door de werkende leden met schitterende fanfares werd begr et. Precessie Bokhoven. Maandagmorgen vertrok van hier de processie naar Bokhoven waaraan door een flink getal pelgrims werd deelgenomen. Reeds vroeg was men van hier gegaau, om zoodoende te Drunen de eerste H. Mis bij te wonen, en toen, voorwaarts naar het genadeoord Vau St. Cornelia, kinderbeschermer bij uitnemend heid 'S-avonds keerde de pelgrims in opge wekte stemming in ons dorp terug. KAATSHEUVEL, 24 Sjpt,. 1907. Beneend. Da Eerw. Heeren ran Heeswijk en v. Agt zijn door Z. D. H den Bisschop van 's Bosch b-noeiud tot geestrlijk adviseur resp van de R. K. Vakvereeiiiging eu de R K. Prop. Club. Moge de 2 nieuwe vereenigingen met de (wee ijverige geestelijken als adviseur groeien c:i bloeien en in de toekomst rijke vruchten afwerpen. Twist. Op den Hil had Zondagavond een hevige vechtpartij plaats, waarbij zekere P. deerlijk aan het hoofd gewond ward. Ruim een uur duurde het tumult, waarna ze zich huis waarts begaven na eerst nog bij S. de ruiten te hebben stukgeslagen. Katholiekendag. L.l. Zondag begaven zich van hier een 150 man onder leiding van den Eerw. Heer L v. Heeswijk near 's Bosch om den Ka tholiekendag aldaar bij te wonen. Met vreugde gingen zij, wijl er gehandeld zou worden over hunne eigen belangen met geestdrift keerden zij weder, wijl zij zich moer dan ooit bewust waren niet alleen te stian in den strijd. Zij hadden daar die talrijke scharen medearbeiders gezien, arbei dende aan hetzelfde doel, waarvoor zij werkcuzij hadden die talrijke geestelijk* n gezien, die met hen wilden wc-rken en strijden zij hadden gehoord, hoe eendracht sterk maakt, hoe tweedracht ontzenuwt. Vol enthousiasme op de terugreis wisten zij dit alles te verhalen, wisten zij hoog op te geven van het werken en streven der Kath. Organisatie. Markt. Heden werd alhier de najaarsmarkt go. houdsu. Wat de drukte betreft, deze had wel beter kunnen zijn. De aanvoer van vee was uiterst gering. Kramen stonden er nogal, doch koopers veel minder. Het bezoek was aid anders nogal vry goed. Feestavond. Jl. Zaterdagavond was door het Bestuur der Harmonie »Euphouia'' den werkenden leden een feestavond bereid, als belooning voor den ge- toonden ijver by gelegenheid, van het concours Zeven menschen verbrand. Uit Amsterdam meldt men Een verschrikkelijke ramp zooals er hier ter stede, gelukkig, in jaren niet is voorgekomen, had gisteren nacht plaats in een huis aan de Marnixstraat bij de Raampoort, en verspreidde gisteren morgen, toen de stad ontwaakte en de droeve tijding van mond tot mond ging, schrik en ontsteltenis in alle kringen. Zeven menschen, nl. vier mannen, een vrouw en twee kinderen, bewoners van perceel Marnixstraat 275, zijn nl. een prooi der vlammen geworden, terwijl een oude man zwaar gewond is. De brand ontstond te ruim half één op de achterwoning der eerste verdie ping, waar de letterzetter L. Rust (gedurende tal van jaren werkzaam op de drukkerij van dit blad.) met vrouw en drie kinderen huisde. Rust had het nachtlichtje op de beddeplank gezet het viel er af, in het kapokbed en deed dit oogenblikkelijk ontvlammen. De man wendde nog eene zenuwachtige en haastige poging aan om de vlammen te dooven, terwijl zijn vrouw gillend naar de kinderen liep, om hen vóór alles in veiligheid te stellen. Maar het mocht Rust niet gelukken de reeds fel bran dende kapok te dooven, en terwijl zij, door hun brandgeschreeuw de andere bewoners van het huis trachtten te waar schuwen, renden zij de trap af, en snelden ze door de haastig geopende straatdeur naar buiten- Zij waren gered I Intusschen speelden zich in de pas door hen verlaten woning verschrikke lijke tooneelen af, waarvan twee heeren, genaamd J. J. Roelofs en W. H. Does burg, de getuigen waren. Beiden hadden in den Stadsschouwburg de voorstelling bijgewoond van Oud Heidelberg, en «tonden nu voor de woning van den laatste, Marnixstraat 271, nog even te praten. Zoodra Rust met zijn gezin naar buiten waren gekomen, alarmeerde Does burg de brandweer, terwijl Roelofs de trap opvloog om te zien of er nog te blusschen was. Maar de vlammen hadden zich reeds volkomen meester gemaakt van het terrein. Uit de achterwoning van Rust loeiden zij aan, en kronkelden omhoog gezogen door de trapportalen die bij branden als schoorsteenen werken, zich op naar de volgende verdiepingen. De menschen daar begrepen in welk gevaar zij verkeerden, al was er dan ook op de bovenverdieping een brandgang, waarvan zij ten slotte hoopten te kunnen gebruik maken. Een akelig angstge schreeuw vervulde het huis en klonk boven het geknetter der vlammen uit. Vaders en moeders liepen als wild heen en weer met hunne kinderen, of trachtten nog iets van hunne haven en goed te redden Roelofs redde nog een kind dat door een der vaders naar beneden werd gebracht. De rook was toen al verstik kend. Sommige bewoners vielen als be dwelmdneer, anderen snelden naar boven om althans nog het leven te redden. Eindelijk braftdde het geheele gebouw. Als een vurige oven stond het in den donkeren nacht. Binnen was alles stil geworden men dacht dat de menschen zich gered hadden. De brandweer werkte met volle kracht, en gaf water uit tal van stralen, zoodat men om hak" twee den brand baas was, en het gevaar ge weken meende. Maar bij het doorzoeken van het huis werd op de bovenste ver dieping, in den brandgang die redding zou brengen, een hoop verschrikkelijk verminkte lijken van menschen gevonden, zes in getal, terwijl er bovendien nog een werd gevonden, drie hoog achter. Het waren lo. de 24jarige bakkers knecht A. de Soet en diens jonge echt- genoote mej. de Soet en hunne beide kinderen, één van l'/s jaar en één van 5 maanden; 2o. de 72jarige juffrouw J. M- Balke cn haar 45jarige zoon J. H. Balke, diamantslijper. De oude vader C. H. Balke, 'n man van 72 jaren, ligt met ernstige brandwonden in het Wilhelmina- gasthuis 3o. de 33jarige sigarenmaker H. Smits, wiens vrouw met twee kinderen aan den dood ontkomen zijn. Gelukkig bestaat de zekerheid dat al deze ongelukkigen door den rook reeds het bewustzijn hadden verloren vóór de vlammen hen bereikten. De verkoolde overblijfselen werden in brandcards en lijkenmanden naar het gasthuis gebracht. Omtrent de oorzaak van de ramp worden nog dc volgende bijzonderheden gegeven, verschillend van de eerste be lichten: De brand ontstond, naar reeds hierboven werd meegedeeld, bij L- Rust, bewoner der eerste verdieping, een werkeloos typograaf. Zijn gezin bestaat uit vrouw en drie kinderen, respectieve- 9, 8 en 2Vgjaar. De twee oudsten sliepen te zamen in het voorvertrek, het jongste in de alcoof bij de ouders. Rust had Zondagavond een dienstbode, zuster zijner vrouw, op bezoek gehad, en deze was te ongeveer half twaalf heengegaan. Vrouw Rust begaf zich toen te bed, terwijl de man zelf nog wat opbleef om de courant te lezen. Daarna nam hij, naar gewoonte, de brandende petroleum lamp in de hand om muggen te vangen. Bij het bed der kinderen gekomen, wilde hij een dezer, dat zich bloot gewoeld had, wat beter toedekken. Het kind maakte echter plotseling in den slaap een onwillekeurige beweging en sloeg de lamp uit zijn hand. Dadelijk vatten de bedgordijnen en het bedde- goed vlam De kinderen verkeerden in groot gevaar, doch Rust, hoewel hevig verschrikt, had nog de tegenwoordigheid van geest om zijn kinderen terstond uit bed te trekken en om hulp te roepen. Tevens poogde hij de bedgordijnen af te rukken en wierp hij een emmer water over de vlammen. Noch zijne pogingen, noch die van een paar voorbijgangers mochten echter wat baten. Rust moest met zijn gezin en de helpers ijlings vluchten. Het houten trapportaal was spoedig door gebrand, en toen was er niets meer te redden. De brandweer, die een post heeft op de Rozengracht bij de Nassau- kade, dus dicht bij het brandende per ceel was, evenals de politie (het politie posthuis Raampoort bevindt zich in de Marnixstraat, vlak bij perceel 275), oogenblikkelijk ter plaatse, maar niemand kon meer naar boven. Verbijsterend snel klom de vlammenzee naar boven, en in de ontzaglijke hitte en den zwaren rook waarmede de zolderverdieping spoe dig gevuld was, kwamen allen om, in het gezicht van de haven. Afgrijselijk moet het schouwspel zijn geweest dat de ongelukkigen, van allerlei leeftijd en beiderlei kunne, boden. De oude Palke is, op onverklaarbare wijze gered zijn zoon lag op de knieën voor de branddeur, de moeder niet ver daar vandaan. Nog eenige tragische bijzonderheden omtrent den noodlottigen brand in de Marnixstraat te Amsterdam Omtrent den bakker arnold De Soet, van twee hoog achter, die met vrouw en beide kinderen verongelukte, vernam men nog de volgende bijzonderheden De Soet was werkzaam aan de brood fabriek van de Wed. De Jonge. Hij ver richtte, op zijn speciaal verzoek, steeds nachtdienst, waarvoor hij steeds om zes uur des avonds op de fabriek moest zijn. Zondag 22 September echter, wijl zijn schoonmoeder jarig was, had hij verlof gevraagd om des machts om half twee •te mogen beginnen en in zijn plaats werkte gedurende dien tijd een noodhulp. Des middags was De Soet met eenige cameraden van de fabriek nog gaan kijken naar den brand op den Singel en des avonds omstreeks acht uur had lij met vrouw en kinderen het huis zij ner ouders in de Tichelstraat verlaten en was hij naar huis gegaan om vóór zijn nachtarbeid nog wat te rusten. De loodgieter De Soet, die in hetzelfde perceel 3 hoog vóór woonde, is een broer van den overledene en getrouwd met de zuster van de gestorven juffrouw De Soet. Ook zij waren met hun kindje in de Tichelstraat op bezoek. Toen omstreeks halfeen de brand was uitgebroken, heeft de vrouw van den loodgieter De Soet, terwijl zij naar be neden vluchtte, haar zuster nog op het portaal van twee hoog gezien en deze toegevoegd Mensch, red je toch I Een buurjongetje had toen de vrouw van den bakker nog toegeroepen Geef mij alvast maar de kinderen 1" Maar juffrouw De Soet, die niets dan een hemd aan had, schaamde zich en gooide de deur dicht. En och, ze vond het ook zoo hard, zoo vreeselijk hard, om haar heele hebben en houden, haar keurig-prober huishoudentje, waarvan heelemaal niets was verzekerd, zoo maar over te laten aan die vernielzuchtige elementen... toen werd het aldra te laat om zich met man en kinderen naar beneden, de straat op, te redden. En boven, bij den nooduit gang, daar vielen ze ten offer, daar verkoolden en verschrompelden hun lijken tot onherkenbare massa's. De oudste broer van De Soet, wo nende op 277, ging zijn ouders waar schuwen, die in dc 2e Hugo de Groot dwarsstraat wonen. Die waren des avonds naar den schouwburg geweest cn had den daarna nog in »De Kroon" een broodje gegeten. De vader, niets ver moedende nog van de vreeselijke waar heid, ging terstond met zijn zoon mee. »Toenzagik delijkenmanden aandragen", vertelde ons de arme vader, zijn oogen rood ontstoken, zijn stem vol tranen, »en toen moest ik naar het Wilhelmina gasthuis om uit de verkoolde lijken mijn kinderen te herkennen. En ik kón ze niet meer herkennen, alleen aan de kleeren zag ik, dat het mijn zoon was de gezichten waren toegeschroeid V' r I II »p»a I»je« i ILJ44(1 I H» Ui W I BESOIJEN, 24 Sept. l)e prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijeu op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste: f 1.47 de l.iagste I 1,36 D<- pr. der eieren was 6 a ö^jCent. GORlNÜHEM, 23 Sept. I e aanvoer van granen was heden gering met ge-v ocen handel. Ristarwef 10- a 10 15 roode dito 9 u 9 20 witie dito 9 25 ii 9*50 inl. rogge '7 30 a 7 40 Bui ten 1 dito 7 85 a 7 50 gerst 5.&5.10hav«i 3,75 a 3,85 uivenboonen (7,40 a 7 50 blauwe erwten 0h 0,alles per hectoliter. Ge markt voor herkauwende dieren is tijdelijk gesloten. Kippen f 0.60 a f 0.80 per stuk. Eierev 11.05 1.15 per 26 stuks. Boter 60 i 65 ct. per kilo. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 321 runderen 14 nuchtere kalveren, 8 vette varkens en 657 biggen. te qual. Kalfkoeien f 180 A 260 Kalfva&rzen 1140 a 190 Guiste vaarzen Melkkoeien 11/, jarige ossen Pinken Graokalveren Nuchtere kal®. (100 a 180 i170 S 210 f a I 60 i 90 f 25 li 50 8 k 14 Aangevoerd vette vut keus van 21 it 251/, et per half kilo, biggen van 6,t 12. per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen 1'a en lammeren f fper stuks ROTTERDAM, 24 Sept. Tarwe 9.15 a 11.25 per 100 tt.G Kogge was van f 6 2b tot 6.90 Gerst. Winter per 100 kilo f8.75 19.25 Zorr, per 100 kilo f8.25 a f8.85 en Chevalier per kilofd it f 9.40. Haver per 100 k.f 7 50 a 8. Witte Boonen, van J3.14. Bruine boonen van 8.50 f 10.50 Blauwe Erwten naar kook kwaliteit erkotj van f9.tot 10. en vertrouwdekook daarbo* Koolzaad f a f ROTTERDAM 24 Sept. Op de veemarkt w»ren heden aangevoerd paarden 0 veulens, 1 ezel, 1161 magere en vette runderen 135 vette 151 nuchtere cn 1 graskalveren 11 schapen of lammeren, varkt 208 biggen, 3 bokken of geiteu. Koeien 34 tot 30 ct., ossen 32 tot 38 ct., stien 28 a 35 ct., kalveren 40 ft 45 ct., per kilo. Melkkoeien 150 a 265 kalfkoeien f 175 k f35 stieren 90 175, pinken 60 a 145 graskalTer, 23 a 58. vaarzen f 80 a 180, alles mager biggen f7.50 a 15.50 paarden f 40 a 250. Nuchtere kalveren fok- 11.i 16. slack f 8.— k 10.50 Op de botormarkt werden aangevoerd 76'8( 49/16 vn. en 300 1. stukken a 1/fl kilo. Prijj qual 54, 2e qual f 50, 3e qual. f 46 Per kilo 70 a 75 ct. 5e Klasse. Trekking van 23 September. Getrokken prijzen. Prijs van f 15U0 No. 5281 v 1000 1957 9267 12146 r 400 18742 290 5892 100 429 1427 4021 5235 6207 7787 13846 17567 20921 5e Klass. Trekking van 24 September. Getrokken prijzen. (Naur de voorloopige lijst.) Prijs tan f 1000: 2612 11191. 4007391 16975 20232 200: 3850 4619 7030 11064 15897 ,100: 300 968 7483 16050 16317 16» 17010 18195 18675. Reparatiën en levering van spoedig en tot de minste prijzen. want duixende en nogmaals duizeode zullen U bet bevestigen, dat Menschen die 25 3U jaar aan hadde gelaboreerd, nu door de De Van ZALM'S KRUIDEN hebben sinds 1894 wonderen! neen! meer ali wondert verricht. Waar alle geueesheeren verwonderd van waren Hierbij eukele adressen van personen die hun gezondheid enkel en alleen aan kruiden danken De Echtgenoote van den Heer H. Stouten te Nieuwerkerk (Zeelaud) die er 80 jan aan had geleden. De Echtgenoote van den Heer H. F. Horenstra te Harich (FriesUn is na alle middelen onder resultaat na het gebruik der kruiden geheel genezen. D Heer C. Goudrmn te Krimpen a/d IJssel is na een ellendig lijden van 17 jaar door van Zalm's Kruiden totaal hersteld. Mejuffr. G. van Duijn. Echtgenoote van den Hee H. Keijxer te Valkenburg bij Leiden is na een vreeselijk 'ijden van 80 jaar door Wereldberoemde van Zalms Kruiden geheel genezen. En wou ik zoo voortgaan, dan kan ik een boekdeel vullen met adressen van Menechr die door de Kruiden zijn genezen maar genoeg De KRUIDEN worden Franco geleverd na ontvangst vaD postwissel st met gebruiksaanwijzing per rembours f 0 15 hoog er.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 6