Nummer 77 80 Jaargang, Derde Blad. Provinciaal Nieuws. Reclame. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Rechtszaken. WAALWIJK, 28 Sept. 1907. Collecte. De Burgemeester van Waalwijk, Gezien de aanschrijving van Heeren Gedepu- teerHe Staten van Noord-Brabant dd. 5 September j.l. en het schrijven van de desbetreffende Commissie, maakt bekend: dat op Zaterdag den 5 October aan staande eene collecte aan de huizen der ingezetenen zal gehouden worden ten behoeve van landbouwers in de Ge meenten Son c.a., Lieshout, St Oeden- rode en Nunen c. a., wier veldvruchten in den nacht van 5 op 6 Augustus j.l. door zware hagelslagen vergezeld van onweder en stormwind groote schade is toegebracht. De Burgemeester van Waalwijk. Th. de Surmont de Bas Smeele. Iicrhalingsonderwijs. Wij maken ouders en verzorgers er nogmaals op attent, dat Dinsdagavond a.s. om 7 uur de aanneming van leer lingen voor het herhalingsonderwijs zal plaats hebben. Zij, die dit onderwijs bijwonen kunnen ook het heele jaar door van de teekenlessen gebruik maken, welke Zaterdags gedurende twee uren op onze teekenschool gegeven worden. YVaalwijks Belang. Lag het in de bedoeling van W. B. om ook met de Bavo markt nog een oi ander te doen, dat het bezoek aan de ze markt zou kunnen doentoenemen, in de laatste bestuursvergadering werd besloten om voor dit jaar deze zaak te laten rus ten, vooral daar deze markt (3 October) zoo slecht valt voor den vee-invoer in België, dus toch geen druk bezoek van kooplieden, noch flinke aanvoer van vee is te wachten. Daarenboven is de re geling voor eenige uitspanning op an der gebied thans moeielijk meer te ma ken. Een voornaam motief is verder de financieele toestand der vereeniging. Wij hopen dat bij den rondgang dei- bestuursleden in de a.s. week velen zich als lid zullen opgeven, men heeft bewijzen dat deze vereeniging hier op zijn plaats is en met genoegzamen steun veel zal bewerken in 't belang der gemeente. Verder kunnen we nog mededeelen, dat de weledgestr. heer Van Lith de Jeude ingeneur bij het kanaal 's-Bosch- Drongelen, aan »Waalwijks Belang* heeft aangeboden eene lezing te houden voor de leden over het kanaal, 's-Bosch Drongelen, zijn doel, werking enz. in ver band met den nieuwen Maasmond. Zeer zeker voor onze streek een onderwerp van 't grootste belang om eens juist te weten waarvoor al die groote werken, die we rondom ons zien eigenlijk dienen deze lezing wordt aan de leden van Waalwijks Belang aangeboden ,en is voor Waalwijk allten voor de leden van W. B. toegankelijk. Verder verzoekt het bestuur van W. B. eenieder, die van de laatste feeste lijkheden nog versierselen als wimpels, vlaggedoek, .schilden, atributen of wat ook in zijn bezit heeft dit bij den pre sident of secretaris van W. B. te doen bezorgen. Deze zullen dan alles bij el kander bewaren, een inventaris daarvan op maken, dan kan zulks bij eventueele feestelijkheden steeds dienst doen 't zij bij koniuginefeest of wat ook. Wij hopen dat hieraan zal worden voldaan. Markt. Zelden is de laatste jaren zulk een markt geweest, vooral wat de aanvoer van vee betreft, als Vrijdag 1.1. Zoowel de quantiteit als qualiteit waren zeer goed- Komt steeds puik vee hier aan W. V. Nogmaals vestigen wij de aandacht op de groote seriewedstrijden, die morgen door W. V. worden gegeven. Wil het weder wat meewerken en dat is te verwachten, dan staat ons een aangename middag te wachten en isflj er geen twijfel of't publiek van Waalwijk1 en omstreken zal weer danig van zijn belangstelling doen blijken in de voet balsport, te meer nu 't seizoen op een dergelijke wijze geopend wordt. De Waalwijksche Harmonie luistert de fees telijkheden op. De regeling is als volgt Aanvang i Eerste wedstrijd van 1 tot 2Va uur. Tweede wedstrijd van 23/4 tot 4Vi uur. Beslissing 5 tot 6Va uur. Deelnemende gezelschappen: A.V.W. Breda. P. H., Vucht. Sparta, Geertrui- denberg. W. V., Waalwijk. Entrée le Rang 25 cent, 2e Rang 15 cent. Honoraire Leden hebben vrijen toe gang. Een goede maatregel. Met genoegen hebben we gezien dat alle straatlantaarns van een nummer zijn voorzien. Deze maatregel is zeker hoogst gemakkelijk. Bij eventueele ongemakken aan een of ander lantaarn kan men op eenvoudige wijze den .directeur op dit euvel attent maken. f W. Travagllno. t Op 59-jarigen leeftijd is te Haarlem overleden de W. Travaglino oprichter en oud-voorzitter van den Alg. Ned. Bond van Schoenfabrikanten. «De Schoenindustrie» wijdt een harte lijk artikel aan de nagedachtenis van den persoon die zooveel voor de indu strie en den Bond heeft gedaan, die met alle macht en kracht streed voor de belangen vnn den Bond, wiens stichter en ziel hij was. Broodprijzen. Sinds Amerika groote partijen graan welke voor Europa bestemd waren, heeft teruggekocht, en de oogst in ons wereld deel aanzienlijker minder schijnt te zijn dan andere jaren, zijn de prijzen van alle granen aanmerkelijk gestegen. Dat het brood dus beduidend duurder moest worden was hiervan het rechtstreeksch gevolg. De broodprijzen in onze gemeente zijn tha-ns door de bakkers van Waalwijk Besoijen en Baardwijk vastgesteld als volgt Roggebrood 2 K.G. h Zoetbrood l1/» KG- a Tarwebrood l'/a KG- a Klein Tarwebrood 71/s Tegenover de beduidend hoogere prijzen staat echter het feit, dat de brooden het bovengenoemde gewicht moeten hebben zoodat de verbruiker er ten slotte wel bij vaart. Overtreding hiervan zal vol gens politieverordening strafbaar zijn. Zij, die zelve het gewicht van brood wenschen te controleeren zullen er aan moeten denken, dat bovengenoemde gewichten gelderrvoor ongebakken brood, dat het gebakken brood, door uitdamping, waierverlies enz. tot ruim 1 ons lichter wordt. De verkiezing te Zevenbergen. Men meldt aan 't Centrum Eenige R. K. notabele ingezetenen van Oosterhout hebben Z. D. H. den bis schop van Breda en de plaatselijke geeste lijkheid kennis gegeven van hun voor nemen om een afdeeling »Oosterhout« op te richten der nieuwe R. K kiesver- eening van Zevenbergen. Bereids is eene krachtige propaganda ter hand genomen en is mes er zeker van deze week eene afdeeling van pl m. 100 man te stichten. Op de deputatenvergadering der R. K. kiesvereeniging van Zevenbergen, die 21 ct. 21 22 ons 11 cent. wordt in den brie! voorgesteld het bij eenroepen eener aïgemeene vergadering, toegankelijk voor alle R. K. kiezers die, voor zoover nog geen lid, direct als lid zouden kunnen worden aangenomen met recht van onmiddellijke deelname aan de werkzaamheden der vereeniging. Op den brief wordt binnen eene week antwoord verwacht. Over acht dagen heeft eene nieuwe deputatenvergadering der kiesvereeniging van Zevenbergen plaats. Is dan óf geen óf een onvoldoend antwoord van de kiesvereeniging Noord-Brabant ingeko men, dan breekt de nieuwe kiesvereeni ging alle verstandhouding met de oude af en neemt zelt hetwerk onder handen, om door het stichten van eene groote kiesvereeniging, ingericht volgens de eischen des tijds, te gemoet te komen aan de billijke eischen van het meeren- deel der R. K. kiezers in het district. Want hierover zijn alle onbevooroordeel- den het eens en de stembus van 13 September heeft zulks bewezen de meerderheid der Katholieke kiezers in het district Zevenbergen is op de hand der nieuwe kiesvereeniging. BAARDWIJK. Dezer dagen had onder de leden der handboogschutterij „Soranus" gevestigd bij den heer Mulders alhier een onderlinge prijsverschietiug plaats. Van de fraaie prijzen wist de heer C. Schouis met een flink aantal punten de eerste te be machtigen. Bravo aan den kranigen schutter 1 Onder het genot vau een heerlijk vischmaal werd de avond verder in de beste stemmiug doorgebracht en liet eeo indruk van de beste verstandhouding onder de leden achter. Morgen Zondag zal een prijsversc'nle- ting plaats hebben onder de scherpschutter? van St. Ainbrosius. De prijzen die reeds zijn a uigekocht wekken de schutters reeds op er morgen eeus flink tegen aan te paffen Moge het weder medewerken dan zijn het voor hen morgen weer een paar gezellige uurtjes VLIJMEN, 27 Sept. 1907. Het eenige nieuws dat van hier te melden valt, betreft de frerfelijkheden, die voor eene waardig ont vangst van onzen nieuwen Burgerae.ster wordeu op touw gezet en hoofd ea handen d-r ingezetenen volop bezigheid verschaffen. Maandag 1.1. is door den Raad dezer ge meente eene Commissie gevormd, bestaand' uit de. heeren leden van dien Raad en eenig< notabelen der gemeente en deze Commissi» beeft al dadelijk, wetende dat vele handen het werk licht maken, zich verzekerd van de hulp van nog een vijftigtal heeren, die in subcommissies zijn ingedeeld. Elke sub commissie is belast met eene zekere taa' en lettende op den ijver waarmede deze de lijn, zulk een groot" aantal prima kali- Zaterdag jl. te Zevenbergen werd ge- beesten als gisteren aangevoerd, behoorthouden en waarop 20 heeren tegen- tot de zeldzaamheden, ja vindt zijn weer- j woordig waren als vertegenwoordigers ga niet op de grootste veemarkten van der verschillende parohiën voor het district, is besloten een brief te richten aan het Bestuur der oude kiesvereeniging »Noord-Brabant«, waarin woidt voorge steld te komen tot ééne nieuwe krach ons land, zooals ons gisteren verschil lende veekoopers en landbouwers ver telden. Was de aanvoer groot, de handel was het niet minder. Onze markten beleven j tige kiesvereeniging, gebaseerd op de wel een gunstigen tijd en trekken, wat j statuten van de kiesvereenigingen van veel belooft voor de toekomst, algemeen de aandacht der veehandelaars en vee koopers in Holland, België en Spanje. Als een bewijs dat er nogal wat om gaat in onze streek diene dat er tus- schen Vrijdag en Maandag 400 aan 't station alhier geladen moeten worden, waarvoor een 30tal veewagens zijn aangevraagd. Waalwijk, Grave of van de kiesvereeni ging voor de Tweede Kamer te Zeven bergen, met dien verstande, dat in het nieuwe reglement behalve andere ook deze bepaling worde vastgelegd »Het stuks lidmaatschap der Provinciale Staten is onvereenigbaar met het lidmaatschap van het hoofdbestuur der kiesvereeniging*. Als beste middel om hiertoe te geraken commissies vergaderen, mogen we verwachten d it, al is de tijd kort, bet geheel der feest viering op a.s. Donderdag luisterrijk zijn z-tl. Wat de versiering der buurten betreft di'ze is geheel overgelaten aan hr.t iniatie der buurtbewoners .en naar wij er van hoorden durteu wij voorspellen, dat ook d -ze wel tot zijn recht zullen komen. De feestcommissie bestaat uit de heeren Eere-voorzitter P. A. Zwaans, oud-l>urge- uieester, voorzitter M. de Vaan Wz. secretaris C. .1. A. van Heivoort en de ledenN. v. Oijen, P. J. van Heesbeen A. F. Mommersteeg, M. H. Boom, G. A v. Stokkuui, H. Mommersteeg Cz., J. van Heivoort J.Pzn., A. H. de Vaan, M. van Wordragen, A. van de Pas, pastoor, P. K T-cx, Dr. H. W. F. Wegers, J. H. Th. de Smit) J A. II. M. Gerritse, P. J. v. Hont J. D. v. d. Liuden en M F. v. Heivoort Verder zijn benoemd de navolgende sub com missiën, wier presideuten leden zijn der feestcommissie. Voor het vaststellen van den feestgicl en het programma tot voorzitter de heer P. J. van Hout, tot leden de heeren G vau Heesbeen, J van Heivoort Jz., J. H H. Lemmens, J. de Kroon en H. van der Linden. Voor de ontvangst en de aanbieding van den eerewijn tot voorzitter de heer P. K. Tacx, tot leden de heeren P. A. Zwaans, A. F. Mommersteeg, J. de Smit, M. de Vaan Wz. en A. v. d. Pas. Voor de muziek tot voorzitter de heer J. v. Heivoort J.Pz., tot leden de heeren Hub. van Heesbeen, Joh. v. Wagenberg, Th. v. Hest, A. Mommersteeg, J. v. d. Udenhout en Adr. v. d. Ven Pz. Voor de bruidjestot voorzitter de heer P. J. v. Heesbeen, tot leden de heeren H. W. F. Weijers, Silv. vau Wagenberg, P. van de Ven, Joh. de Smit, J. A. H. M. Gerritse en Hub. van Hest. Voor de vereenigingen tot voorzitter de beer M. H. Boom, tot leden de heeren Joh. van Wagenberg, Th. van Hest, Jac. Corman, M. de Vaan Wz., A. van Oijen, M. J. de Vaan, M. Luijbeo, M. van Falier Jz. en Hendrik van de Ven. Voor de vei lichtingtot voorzitter de hoer M. T. van Heivoort, tot leden de heeren M. J. Mommersteeg, A. Corman, Joh. van Hest (brouwer), H. van Gaal en G. A. van Stokkum. Voor de versieringen van het gemeente huis tot voorzitter de heer N. van Oijen, tot leden de heeren P. A. Zwaans, M. de Vaan Wz., E. Jausen, J. de Vaan (kweeker), J. van Vlijmen, W. Luijben, L. Franken en G. A. van Stokkum. Voor de gardes d'honueurtot voorzitter de heer A. H. de Vaan, tot leden de heeren M. van Falier Vz C. Pulles, F. v. d. Lee, L. Boom Hz., H. de Roos, W. D.ielufans, G. d. Water en J. Pulles (Haarsteegzijde) Voor de rijtuigen tot voorzitter de heer A. F. Mommerstepg, lot leden de heeren H.. Mommersteeg Cz., M. van Wordragen, Aug. v. Hest, Henri v. Wagenberg en Ant. Corman. Voor den optochttot voorzi ter de heer H. W. F. Weiiers, tot leden de heeren Joh. v. Wagenberg, Ant. Corman, Henri v. Wagenberg, W. de Wijs, Joh. de Smit, 1 A. M. v. d. Linden, A. v. d. Avoort en G. v. Wordragen. NIEUWKUIJK. Tegelijk met de in diensttreding der benoemde onderwijzeres Mej. Teunissen aan de bijzondere school der Eerw. Zusters alhier, zal het onderwijs aanvangen voor de meisjes van het 3e en 4e leerjaar. HAARSTEEG, 27 Sept. '07. Aanstaanden Dinsdag 1 Oct. openbare Raadsvergadering te Haarsteeg, gemeente Hedikhuizen, des voormiddr.gs te 10 ure. SPRANG. De Harpe Zions, die eerst van plan was eene uitvoering te geven einde October of begin November, heeft deze thans uitgesteld tot den eersteu Kerstdag a.s. RAAMSDONK(Dorp), 27 Sept. Klooster. Het onderwijs in de nuttige handwerken in de Zusterschool alhier zal gegeven worden door de Eerw. Zuster Cornelia van de con gregatie der Eerw. Zusters te Schijndel. Een schot uit den trein. Deze week loste een persoon, zittende in een 8e klas w;igen van den trein van uur, richting Zwaluwe, een revolverschot buiten het portier. Onze geachte gemeente-veldwachter, die juist bij den overweg stond, werd gelukkig niet geraakt. Oogenblikkelijk werd naar Geer- truidenberg getelefoneerd, doch de station chef aldaar had geer. gelegenheid het gesprek vóór de aankomst van den trein op te nemen. Eerst in Lage-Zwaluwe Vernam uien van een reiziger uit dezelfde coupé, dat de schieter in Den Berg was uitgestapt. Zijn signalement is bekend, De politie doet ijverig onderzoek. DUSSEN, 27 Sept. 'U7. Dezer dagen is de prijs van het tarwebrood wederom met 1 cent per 2 K.G. verhoogd. Aanhoudend stijgen der graanprijzen is hiervan de oorzaak. zijn beeu to schoolbank. wonden aan een spijker in een Het been zwol opde dokter constateerde bloedvergiftiging. Wijl genoemd* onderwijzer er gauw bij was, zal do zaak nog vrij goed afloopen. li. K. Yakvcrecniging. Op Zondag, 7 Octzal de R. K. Vak- vereeniging hire eerste rerg*dering houden. Alsdan zal het ontworpen reglement worden voorgelezen en arlikels-gewijze worden be handeld. Erg. Toen bet paard van IJ. Donderdagnamid- dag voor de kar stond, zakte het ineen en was in een oogenblik dood. De eigenaar had het beest met verzekerd. Wel org dus St. Ellsabcthsvereeuiglag. Evenals de St. Vincentius-Vereeniging waarvan wij eenige tijd geleden, eenige grepen uit het jaarverslag gaven, mag ook onze St. Elisabethsvereeniging een zegen voor onze armen genoemd worden, heigeen kan blijken uit de volgende gegevens: Aan kleederen en beudegoed, werd in het. afgelojpen jaar voor f 90.uitgegeven. Aan zoete melk, eieren, vleesch tnz. enz. voor ruim f 300.Alles te zamen be droegen de uitgaven f 396.58. De ont- vangsteu bedroegen aan contanten f 535,43. Iet batig saldo bedraagt voor dit jaar 138,85. Behalve verschillende liefdegiften in nstura, werd in het afgeloopen jaar f 185 ontvangen bij overlijden van enkele wel doeners n.m. f 100 bij overlijden van lenricus v. d. Zanden, f 50 van Walt. v. leurden, f 25 van W. Hesselmans- Sprangers, f 10 van de Wed. van Nieuw- stadt. Al de liefdegiften komen ten goede van onze armen. KAATSHEUVEL, 27 Sept. 1907. R. K. Volksbond. De heer C. A. Hoes uit Tilburg, zal op 17 en 24 Oct. a.s. voor de leden van den R. K. Volksbond eene lezing houden in de zaal van ,Euphonia«, alhier Naar wij uit zekere bron vernrren zal in de maand October eene Aïgemeene Vergadering plaats hebben van den R. K Volksbond. Als spreker zal optreden den WelEerw Heer Dekkers, voor een tie tal jaren assis tent alhier, thans conrector te VBosch. Met belangstelling zien wij deze vergadering tegemoet. St. Jan. De icherpschutters-vereeuiging „St. Jan" behaalde op het concours te Tilburg den len korpsprijs en deu 2en, 3en en 4en personeelen prijs. Het gezelschap, gevestigd bij den heer P. Vugts, behaalde den 2en korpsprijs en den 7eu personeelen prijs. Gefeliciteerd 1 Feest. Enkele weken geleden vierde de heer P van Woensel zijn zilveren huwelijksfeest Woensdagavond nu gaf hij den werkende leden van „St. JanA een flink tractaat. Muziek, zang en voordrachten wedijverden met elkaar. Een gezellig glaasje werd ge dronken op het welziju van den mildeu gever en diens echtgenoote. Voor slot werd een maal met worstenbrood aaugeboden. Ieder had zich uitstekend geamuseerd. Ongeluk. De onderwijzer J. M. had het ongeluk Nieuws vun belang voor Waalwijk. Wanneer het schip is gezonken weet ieder een U te vertellen, hoe het gered had kun nen worden. Hoeveel waarheid is er niet in dit oude gezegde. De eeöige raad die waar heid voor ons heeft, is diegene welke ons ijds gegeven wordt. Dif is juist waar om een Culemborgsche raadgeving zoo goed en waardevol is, waut zij geeft hoop en moed aan iederen nierlijder. Zij zegt U hoe ge weder gezond kuut worden, doch gij moet dezen raad tijdig opvolgen. Mejuffrouw G. v. d. Ham, Goilberdingen- poort 7 te Culcmborg meldt ons i Het is ruim twee jaar geleden sinds de pijn in den rug en lendenen begon. Ik had snijdende steken in den rug gepaard met hoofdpijn en duize lingen en meestentijds waren mijne enkels en polsen dik opgeloopen. Doorloopend ge voelde ik mij zwaar vermoeid, vooral 's mor gens bij het opstaan. Mijn urine bevatte veel bezinksel en was steeds vuil en troebelik was totaal ongeschikt geworden om eenig werk te /errichteu en op mijn jeugdigen leeftijd van 24 jaar, was ik zeer melancho liek door de gedachte, dat ik op deae wijze verder zou moeten sukkelen. Ik hoorde toen van Foster's Rugpijn Nieren Pillen en hoe veel goed deze pillen hier in de buurt doen, toen ik er mee begon ondervond ik dat dit de medicijn was die ik moest hebben. Ik ging voort met Uw pillen en na een dag of acht gevoelde ik veel verlichtingmijn nieren werken thans weer natuurlijk, ik be weeg mij weer met gemak en gevoel mij inderdaad een geheel ander mensch dan eenige maande^ geleden. Prosfondervindelijk kan ik zeggen dat Uw geneesmiddel prachtig werkt. Ik oudergeleekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze, die U goed dunkt. (Waterzucht) Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toegeschreven aan het oevervloedig water atkoinatig uit het bloed, dat doorge drongen is tot in het weefsel der huid en dat eigenlijk had moeten worden uitgedreven door filtrecring indien de nieren in goeden toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menschen werd ons mede gedeeld dat dergelijke gevallen «•olkomen ge nezen werden door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verzeker U dat men U de echte Fojter'a Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. v. d. Ham gehad heeft. Wij waarichu- wen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteeken- ing van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie- Dumoulin, Markt. Toezending geschiedt fran co na ontvangst van postwissel A f 1,76 één voor of f 10.voor zos doozen. Bcdrlegelijke bankbreuk. Heden stond voor da rechtbank te 's Bosch

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 9