Tweede Blad. 'rovinciaal Nieuws. BINNENLAND. rtlEUWS UIT KAATSHEUVEL, Nummer 96. Donderdag 5 December 1907. 3üe Jaargang. JA ARM ART te Waalwijk op Donderdag 5 December. 1907. 6. 7. 3e Echo vin het Zuiden. Lult. Geo. J. A- Vetter. Men seint uit Gravenhage Beden-raiddag is alhier op 70-jarigen «ftijd overleden de gepensionneerd ijtgeneraal J. A. Vetter, oud-comman- mt van het leger in Ned. Indië, com- audeur in de Millitaire Willemsorde, dder in de orde van den Nederland sen Leeuw, vooral bekend door de ombok-expeditie. Door petroleum—walm gestikt. Men seint uit Lobith De kapitein van de sleepkraan Johanna, eurs, heeft op zijn reis te Emmerik zijn ide zoons door petrolteum-walm in de juit gestikt gevonden. Geen publiek. De candidaat der S. D. A. P. in het Iesdistrict Sneek, de heer Vliegen, •edt in verschillende plaatsen als spre- pr op. Te Jutrijp waren naar men aan de Crt. meldt 4 belangstellenden op- ekomen. De heer Vliegen besloot toen aar niet zijn program te ontwikkelen. Ook in andere dorpen, Hommerts bij oorbeeld, kwamen geen menschen isteren. WAALWIJK, 4 Dcc. 1907 Voetbal. Zondag speelde W. V. II.* een com petitie wedstrijd, tegen Victoria* uit Bosch- Gedurende den ganschen wedstrijd, was \V. V.« de sterkere, doch ook enkele uien beleefde het »W. V.< doel ge- aarlijke momenten. Na een kwartier lelens, weet >Victoria" door goed spel e leiding te nemen. Ze konden zich ierin echter niet lang verheugen, want Dg geen 5 minuten later, maken de celzwarten door goed opbrengen gelijk -1. Hierdoor aangemoedigd, blijft IV. V.c volhouden, met het gunstige I sultaat, dat ze spoedig de leiding Kcemt 2—1- Met dezen stand wordt gedraaid. Na rust heeft Victoria* niets meer te brengen, en worden ze totaal door V.« ingesloten. Er zal ongeveer minuten gespeeld zijn, als >W. V.* corner ten deel valt, die goed ge- men, door een Victoria speler in eigen el wordt gezet 31. Hierna weet Vs.* rechtsbuiten E. Zeckendorf, e bijzonder zijn dag had, nog 3 maal scoren, zoodat deze wedstrijd met een verdiende, overwinning der 2e elf- Iers van de >W. V-* eindigde. B. v. N. 0. Vergadering van de afd. Langstraat in den B. v. N. O. op Zondag 8 De mber, des middags te half 3 in de 1 Musis Sacrum» te Waalwijk. Agenda 1. Opening en notulen. 2. Ingekomen stukken 3. Is aansluiting bij 't. N. V. V. ge- enscht Inleider de heer A. C. Kluij- ïaar. Voorstellen algemeene vergadering. 5. Beschrijvingsbrief voorvergadering. 6. Verkiezing afgevaardigde naar de gem. vergadering. 7. Rondvraag en sluiting. St. Crispiju. Zondagavond ten 6 uur had op de Pauluszaal eene algemeene verga- ering plaats van de R.K vakvereeniging oor schoenmakers St. Crispijn van "aalwijk en Besoijen. Ongeveer half zeven uur opende de oorzitter met den gebruikelijken groet vergadering, heette allen, vooral de euw toegetreden leden, hartelijk wel- m en deelde mede, dat met 1 Januari beginnen een bondsblad zal verschij- n hetwelk den leden gratis zal worden cgezonden. Voorts deelde de Voor- er mede dat op Zondag 19 Januari Kaatsheuvel de algemeene Diocesane 'ergadering zal worden gehouden. Als afgevaardigden hiervoor werden ozen de heeren F. Passier, C. Paa- chens en A. v. d. Ven. De Eerw. heer adviseur deed daarna ededeeling dat de vakvereeniging voor leerlooiers is opgeheven en dat be oten is dat de looiers die zich willen ereenigen, zich bij St. Crispijn kunnen nsluiten. Het bestuur zal daarom met en lid (een looier) worden vermeerderd, kiezen door de looiers. Verder deelde Z.Eerw. mede dat op ondag 15 December de Eerw. heer mb. Poel eene bespreking zal houden ver contributie van de weerstandskas. Hierna werd de vergadering die zeer ruk was bezocht, gesloten. Markten. Naai wij vernemen is de wijziging onzer markten door Gedeputeerde Staten goedgekeurd, en zijn de publicaties de juiste datums aangevende, reeds ver zonden. St. Nlcoluas. Zondagavond werden de kinderen van het geheele personeel der firma Van Gend Loos alhier, door den directeur den heer van Es en echtgenoote uitge- noodigd om in een der kantoren het St. Nicolaasfeest te komen vieren. Allerlei versnaperingen werden den kleinen door den H. Man die in persoon met Michel verscheen, toegedacht, ter wijl zij werden onthaald op melk-choco- lade met het noodige, zoodat deze avond van gul onthaal, een groot genot voor de kleinen en hunne ouders was en zeer zeker eene groote voldoening voor den heer en mevrouw van Es, die hiermede een mooi voorbeeld geven. Verkiezing Provinciale Staten Zevenbergen Gedeputeerde Staten dezer provincie hebben bepaald, dat de verkiezing van een lid der Provinciale Staten in het kiesdistrict Zevenbergen vacature Mr. A. J. M. Smits zal plaats hebben op Dinsdag 14 Januari 1908 en dat, zoo noodig, stemming en herstemming zullen geschieden op Vrijdag 24 Januari en Dinsdag 4 Febr. d.a.v. Gemeente ruadsvergadcring. Openbare vergadering van den raad der gemeente Waalwijk op Woensdag 4 December 1907, des avonds 68/* uur. Aan de orde 1. Ingekomen Stukken. 2. Aanbieding van de rekening over 1906 en begrooting voor 1908. 3. Machtiging tot verpachting van het Marktgeld voor 1908. 4. Reclames tegen de aanslagen in den H. O. Bekendmukiag. De Burgemeester der gemeente Waal wijk maakt bekend, dat de herbergen en tapperijen op Donderdag 5 Decem ber 1907 kunnen geopend blijven tot des nachts 12 uur. Waalwijk 4 December 1908- De Burgemeester, Th. de Surmont de Bas-Smeele. Kantiul 's-Bosch—Drongclen. Gisterenavond ten 8 uur had in de achterzaal van hotel Verwiel de door ons aangekondigde lezing plaats over 't kanaal 's-BoschDrongelen, door den ingenieur den weled gestr. heer Van Lidth de Jeude welwillend aangebodenaan de le den van Waalwijks Belang. De zaal was goed bezet, hoewel we gaarne nog meer Waalwijkers gezien hadden. De vice-voorzitter de heer Willem Timmermans de vergadering openende, achtte zich verplicht den leden mede te deelen waarom hij dezen avond presi deerde en wel om deze reden, dat de president het bestuur had doen weten, dat hij zich niet meer met de zaken der vereeniging wenschte in te laten en zich ook in Februari niet meer herkiesbaar stelde. Na deze mededeeling riep de vice-president den geachten spreker en 't publiek een hartelijk welkom toe en dankte den heer Van Lidth de Jeude bij voorbaat voor diens bereidwilligheid. De heer Van Lidth de Jeude daarna 't woord verkrijgende gaf het het pu bliek eene allerduidelijkste uitlegging van 't ontstaan, de plannen van de werken van den Nieuwen Maasmond, het doel daarvan enz., om daarna speciaal het waar om, het doel, de werking van het ka naal 's-Bosch-Drongelen, dat vooral dient ter voorkoming van ongewenschte over stroomingen, maar ook om bevloeiingen in de hand te krijgen, uiteen te zetten. Na de pauze werd meer speciaal de uitvoering van 't kanaal besproken, de grondslag, de daarmee in verband staande werkzaamheden, het bepalen van de hoogte enz. der dijken, van de ontgra ving, de machines, speciaal de excava- teur-transporteur, die zoover Spr. bekend was, nog nooit in Holland werd gebruikt, wat zeer zeker pleit voor de voortva rendheid van hh. aannemers, die deze machine uit Hongarije lieten komen en welker aannemers een woord van hulde voor de kranige en krachtige uitvoering werd gebracht. Daarna werden de kunstwerken be sproken, nl. bruggen en duikers, die door de Beton-Maatschappij te 's Graven- hage worden vervaardigd Wij kregen een duidelijk beeld van hetgeen het gewapend beton Is, hoe die bruggen worden vervaardigd enz.ook deze Mij. werd een woord van lof voor haar kranig werk gebracht. Alles werd toegelicht door flinke tee- keningen, fotos, enz. Het zou ons te ver voeren hier in bijzonderheden te treden, we zouden dan alles van 't begin tot einde moeten geven, want alles was even interessant. Wij ontvingen zoo'n duidelijke kijk op hetgeen dit grootsche werk, dat we dagelijks om ons zien, voor onze streek en die boven den Bosch is, wat be langen daaraan verbonden zijn, we leerden een en ander van de techniek van zulk een werk, het ontwerpen, de berekeningen, de uitvoering, de tal van omstandigheden waarmede men rekening heeft te honden, iu 't kort iedereen zal dezen avond genoten hebben en geleerd van deze kranige rede, op zulk een gemakkelijke en sympathieke wijze door den heer Van Lidth de Jeude voorge dragen. De geachte spreker heeft zeer zeker velen in Waalwijk en omstreken ten zeerste aan zich verplicht. Ten slotte dient nog vermeld dat verschillende vragen werden gesteld, o.a. door den edelachtb. heer Burge meester van Baardwijk, wat zou ge schieden met de bevloeiïng van de polders achter Baardwijk en Waalwijk, waarop spr. mededeelde dat hierop nog geen antwoord kon worden gegeven, maar wel deelde hij mede, dat het vroegere bevloeiïngswater geen Maas maar Dommel- en Aa-water was. Speciaal is door spr. nog gewezen op 't groote belang voor de ontginning van woeste gronden in dit kanaal gelegen. Door den heer Corn. Witlox werd spr. hartelijk dank gebracht en 't publiek tot steun van Waalwijks belang, dat zeer zeker met voldoening op dezen welgeslaagden avond mag terug zien, aangespoord. ELSHOLJT. Lustig wapperde j.l. Don derdag het dundoek iu het feestvierend Elshout. Heden toch werd in groote opge wektheid herdacht de 5ü-jari^e stichting en der Meisjes- èu der Jongens-congregalie. Voorafgegaan door een triduum, tijdens welk de ZEerw. Pator Capuciju Egidius door zijn bezielend woord op zoo voortref felijke wijze de plichten, en teveus de groote zeer groote voordeelen der congregatie schetste, werd Donderdag 27 Nov. door een algemeene II. Communie het zeldzaam feest ingezet. Eene solemneele H. Mis bekroonde de kerkelijke plechtigheden, terwijl het overige van den jubeldag gewijd werd aan gepaste feestvreugde, onder lach en kout eu wat dies meer zij. De ruime zaal, zoo die der meisjes- als joDgens-congregatie getuigden van smaak in 't decoreeren eu gaven reeds zonder meer, eene feestelijke stemming aan het gemoed. De dames-congreganisten en Eerw. Heeren Broeders die ook weer hier toonden hoe lief en innig dierbaar de congregatie hun ia hebben schijnbaar gewedijverd om den voorrang in de versiering. Beiden zij onzen bester. dank voor haar en hun moeitevollen arbeid gebracht. Ten 10 uur maakte de jongens-congregatie een wandeling door de versierde straten ouder de jubelende toonen onzer fanfare. Te ver zou het ons voeren, door elke uiting der feestvreugde in 't bijzonder te bespreken. Evenwel mag niet onvermeld blijven de hartelijke toespraak van den ZEerw. Pater tot de Gouden jubilarevsehet treffend woord van den ZEerw. Heer Pastoor en het woord van den Eerw. Heer Kapelaan, waarna laatstgenoemde overging tot de onthulling der beelden van St. Jozet en Alo^sius, die als blijvend aandenken aan 't gouden jubeltij in 't vergaderlocaal der congregatie zullen prijken. Der gouden jubilaresse werd onder hartelijke toespraak geoffreerd een heerlijk gepolichra- oieerde H. familiegroep. Toasten en voor drachten vooral op de jubilaresse en eeu onbekrompen onthaal door de mildheid der 50-jarige congreganiete hielden de dames gezellig vereend. Eene schitterende avonduitvoering door de joagens-congreganisten kwam de kroon zetten op den schoonen dag, terwijl in den laten avond een slotzang uit de jubelenden opwaarts steeg. Haar ter eer oader Wier Maagdelijke schutte de congregatie nog steeds meer en meer moge bloeien en groeien in ledental, ten geestelijken en tijdelyken zegen ran haar en hen, die de congregatie liefhebben, hoogachten en hoog zullen houden. En zoo behoort wederom de viering van het Gouden Jubelfeest tot het verleden, evenwel niet om ih deu stroom der Lethe te verzinken, maar steeds zal ze als eene dankbare, eD blijde herinnering den congre- garmten bij blijven. De congregatie groeie en bloeie is de slechtste wensch van steller dezes NIEUWKUIK. In navolging van vele plaatsen in den omtrek, schijnt ook hier de manie te ontstaan, om naar Duitschlaud werk te gaan zoeken. Verschillenden zijn reeds vertrokken, terwijl thans wederom een tweetal zich daarheen begeeft Men zal goed doen, alvorens men tot eene dergelijke onderneming besluit, zich met den juisten toestand van dat land op de hoogte te stellen. Met hot oog op de talrijke concerten, die hier in den laatsten tijd plaats hadden, zal het eerste winterconcert der Harmonie tijdelijk worden uitgesteld en eerst in Januari van het volgend jaar plaats hebben. Voor een belangstellend publiek trad de heer Huizinga deze week op met het onderwerp Bemesting', in het café van den heer G. de Jong, alhier. Zijn duidelijke ▼oordracht, zijn glashelder en bevattelijk betoog stelde elk bezoeker in «taat den spreker met genoegen te volgen, zoodat ongetwijfeld deze belangrijke rede de rijkste vruchten voor onze lau ibbuwende gemeente zal afwerpen en wat meer zegt menigeen er toe zal brengen met den ouden sleur te breken en de Dieuwe systemen te gaan navolgen. Oudergewoonte vierde ons kerkkoor deze wec?k het. patroonsfeest der H. Cecilia, 's Morgens werd een plechtige H. Mis op gedragen en na afloop begaven de zangers zich naar het café van den heer A. Merks. Door ODderlinge voordrachten en muziek nummers werden de feesturen genoeglijk doorgebracht en een stevige disch maakte een waardig en pavseud slot kan dit schoone feest. DRUNEN. Hedenavond ten 6 uur zal de raad der gemeente eene openbare raads vergadering houden. AAN DE ORDE: Ingegekomen stukken, waaronder adres van den gemeentebesleller houdende verzoek om een jaarlijksche bijdrage van f25.; Aangehouden behandcliug opmerking ge- meentebegrooting 1908 Bespreking wijziging regeling veearts veekring Hsusden Benoeming regeerend en toeziend arm- meester bij gewone aftreding. In ons volgend nummer geven wij een gedetailleerd verslag. Door Htereu gedeputeerde Staten van Noord-Brabant is het besluit van den raad dezer gemeente houdende wijziging der bouwverordening goedgekeurd, zoodat de ingezetenen voortaan kunnen bouwen met de zoogenaamde drieliugeu eu Belgische sternen, daar de muren maar eeu dikte behoe ven te hebben van 0.18. M. Ook wordt th'iiis voldaan aan de bouwverordening wanneer slechts een vertrek de gestelde oppervlakte heeft nl. 12 Ms, hetgeen voor vele boeren en burgertjes zeer welkom is, daar deze nog al graag een kleine keuken cn ten klein opkamertje willen hebdeu. Zondagavond omstreeks half tien had alhier op de Kuiksche Heide een lage aan randing plaats. Een zekere de G. naar huis keerende, werd onverwachts door een paar verkleede personen met knuppels zoo danig op hst hoofd geslagen, dat hij bewusteloos neerviel. Zoodra hij gevallen was namen de ellendelingen de vlucht. Moge het der politie gelukken deze laf— hartigeu in handen te krijgen, om hen een welverdiendo straf niet te laten ontgaan. VLIJMEN, 3 Dec 1907. Een onzer ingezetenen, de WelEd. heer J. lloncoop slaagde 1.1. Vrijdag te Utrecht voor het artsexamen. Den heer J. Honcoop en lamilie ouze hartelijke gelukwenschen. De eerste winteruitvoering tan ,Les Amateurs* is een waar succes geweest. Vond de groote repetitie op Donderdagavond reeds een flink gehoor, de uitvoering zelf op Zaterdag had een rolle zaal getrokken. De verschillende comiscbe zangnummers werden vlot voorgedragen en deden de toe hoorders schudden vso het lachen. Ook het prschtige pianospel van deu heer De Poorter droeg veel bij tot de opgewekte stemming van het publiek, 't Was in een woord een genotvollen avond. VRIJHOEVEN-CAPPEL. Algek. en aangepl. een bekendmaking, inzake kiezers lijsten voor de Kamers van Arbeid, speciaal met betrekking tot de verplichtingen die tuiten op hoofd of de bestuurder van eeu bedrijf. Afgek. en aangepl. een publieatie betreffende voorbereidend militair onderricht meer iu het bijzonder aanmelding voor het onderzoek ter verkrijging van een bewijs van voorgeopfendheid. Burgem. en weth. dezer gemeente berinneren belanghebbenden aan hun ver plichting tot aangifte ter inschrijving voor de natiouale militie in de maand Januari a.s. Voor het deen der aangifte ter inschrijving zal meer bepaald gelegenheid gegeven worden op Zaterdag den ll Januari 1908 des voormiddag» van 10 tot 12 uur. CAPELLE. De landbouwer J. T. alhier vond gisterenmorgen eea koe dood in zijn stal, Het dier hsd zich zelf opgehangen. In verband met zijn benoeming te Baarn is door den heer A. C. Kluijtenaar, onderwijzer in de kom alhier, tegen 1 Januari 1908 ontslag aangevraagd. De verpachting van de Kaai en Haven gelden in deze gemeente zal plaats hebben op Zaterdag 11 December a.s. des namiddags te 6 uur. De voorwaarden der verpachting liggen op de secretarie alhier, ter lezing. RAAMSDONK(Dorp), 3 Dec. Hedenavond brak er eeu binnenbrand uit bij Mej. de Wed. M. Schroot-Balmakers, die echter nog bijtijds werd gebluscht. De spuit behoefde niet te werken. Een bed en twee stoelen zijn verbrand. Waterschade aanzienlijk. Oorzaak van *den storm in een glas water* onbekend. Mej, M. Zijlmans alhier hoopt Zondag a.s. haar 50-jarig jubeleum te vieren als prefecte der congregatie der jonge docbteis O. L. V. Onb. Ontv. De ZEerw. Heer Pastoor Frencken zal der jubelaresse namens hare medeleden een fraai geschenk aanbieden. Ouze geachte dorpsgenoot, de heer F. J. Fourdraiue, is bij beschikking van den Minister van Waterstaat wederom be noemd tot buitengewoon opzichter bij de werken tot verbetering van de Maas. Op de verleden Zaterdag ten huize van de Dames Gez. Floris gehouden aan besteding werd zangenomen de levering van voererwten 32 zak, door H. de Roon te Waspik h f 7 59 per sak van 80 K G. van lijn meel, 70 balen, door J Oomen te Oosterhout it f 9.55 per baal van 100 K.G van lijn gruis, 104 balen, door J. Oomen te Oosterhout h f 9.45 per baal van 100 K.G Algemeene vergadering van de ,Land- bouwreieenigi g Raamsdonk(Dorp)* op Za terdag i December 1907, des avonds om 6 uur, ten huize van Gez. Floris te Raams- donk(Dorp.) DOEL: 1. Notulen van de vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Ingekomen verzoek om lid der ver eeniging te worden van P. C. Boona Jz. te Raa:nsdonk(Dorp) en Bart Snijders te idem. 4. Mededeeling van den uitslag van het monaterouderzoek uit de verschillende partijen aangekochte kunstmeststoffen en krachtvoedprmiddelen, najaar 1907, voor zoover zulks reeds bekend iz. Uitkeering korting eu boete, betref fende diverse pzrtijen, najaar 1907, aangekochte kunstmeststoffen. Betaling van krachtvoedermiddelen. Rondvraag en sluiten. RAAMSDONKSVEER, 3 Dec. Aan het postkantoor Raamsdonk en de daaronder ressortecreude hulppostkantoren werd ge durende de maand November 1907 ingelegd 5. f 18078,35 en terugbetaald f 5718. Laatst* Boeknummer 8810. Is er van de exploitatie eener steen- kolengasfabriek door de firma La F&ibreen Bakker niets gekomen, thans doen hier ge - ruchten de ronde over den aanleg eener Electrische Centrale Verlichting. Eene plaats als de onze heeft behoefte aan flinke ver lichting en velen zullen moderne verbetering in dezen toejuichen. De werkman, die de vorige week 's nachts in de machinefabriek van Schipper eu Van Dongen zulke hevige brandwonden ontvangen had, is Dinsdagmorgen om 6 uur aan de bekomen wonden overleden. Men veronderstelt, dat hij de laatste dsgen niet meer bij zijn verstand was. Een stoker van het Stoomgemaal te Keizersveer, genaamd Stolk, had Maandag middag het ongeluk met de hand tusschen de machine te komen, zoodat het eerste lid van den duim totaal afgesneden werd. De nieuwe scheepswerf van Thijssingen Oostlauder, »de Vondeling', die haar naam ontleent aan de plek gronds, waarop se gebouwd is, nadert hazr voltooiing. Mazndzg is :eeda de kiel vzn het eerste stoomschip gelegd. Zondag I December was het de dag dat het hoofd der Openbare school, de WelEd. heer SmeijeTs, den dag herdacht, waarop hij vóór 25 jazr als hoofd der school alhier in functie trad. Hoewel het een huiselijk feest was, heeft het hem niet aan welgemeende gelukwenschen ontbroken. De harmonie onzer gemeente gaf eenige stukken ten beste, die een opgewekte stemming onier de belangstellenden te weeg bracht. Door schoolkinderen, onderwijzers, enz. werd hij met prachtige geschenken vereerd. We hopen, dat de Heer Smeijers nog vele jaren aan onze school moge varbonden blyven. DUSSEN. Zondag j.l. vergaderde de leden der R. K. Mznnenrereeniging yOns Belang*. De Voorzitter opende op de gebruikelijke wijze de vergadering en bracht hierna een beknopt verslag uit over bet verhandelde op de te 's-Bosch gehouden vergadering en gaf daarna het woord aan den ZeerEerw, Heer Pastoor, die een flinke rede hield. Nadat door een paar personen van de gelegenheid tot debat was gebruik gemaakt ging de vergadering uiteen. KAATSHEUVEL, 3 Dec. 1907. Armen—concert. A. a. Zondag geeft Apollo het jaarlyksoh armen-concart. Evenals andere jaren zal de zaal weer stampvol zijn. Om afwiaseling in het programma te brengen is de karakter humorist C. de Bondt nit Dongen geëngageerd. Wie genoemden heer de vorige maal ge boord beeft, zal ook dit jaar niet thuis blij ven. Ook de heer C. Kroes, xylophonist, te 's Bosch zal zijn medewerking verleeuen. Ingezetenen Zulke concerten verdienen ten zeerste Uwe sympathie. Door ie met een bezoek te vereeren zult gij medewerken tot een goed doel. Beeznaeh. De Gebr. Boesnach gaven ll. Zondagavond eene uitvoering in het café van den heer C. Smit. Overal waar genoemde heeren optreden is hun succes verzekerd. Ook hier 1 De nummers welke zij ten gehoore gaven vielen zeer in den smaak, waren mooi. Daverend#' applaus vielen hen ten deel. Ieder, die de uitvoering bijgewoond beeft, is ten zeerste vol daan. We hopen beide komieken weer spoe dig in ons midden terug. Déraillement. Zondagavond derailleerde de laatste tram nit Tilburg op de hoogte van den heer P. van Berkel, alhier. Na een uur kon de reis weer worden voortgezet. Ongelukken kwamen niet voor. Er wordt aan kwaadwilligheid gedacht, daar steenen in den wissel zaten. De zaak iz in onderzoek. fngeluk. Hoe gevaarlijk kinderen soms kunnen spa- len blijkt weer uit het volgende feit. Een paar kinderen waren aan 't slootje springen. Aan den eenen kant was de sleot met struikgewas bezet. Een knaap springt, blijft met een voet in de struiken vastzitten, valt achterover en breekt een been. In zoo'n toestand ontvingen hem zijn ouders. Leerryk

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 5