BILJiBKOMOlM LET WEL SIGAREN Tabak, Sigaien en Tabakspijpen St. JXicolaas- Etalage A. C. van Tilburg, Sigaren, C. v, i Ven-van Kempen. C, v, i Ven-van «Kempen. Gemengd Nieuws. Advertentiën. JOS WILM0NT, St. Hicolaas-Cadwux. LUXE-D00ZEN, St. Nicolass-Etalagc G. B. van Bavel, Sigaretten en Tabak Onderwijs. Ingezonden Stukken Rijkspostspaarbank, Handelsberichten. BILJART-CONCOURS H. van Hrnnen-Jansen. Uitnoodiging Fijne Chocolaadwerken. gevuld met de Fijnst* Chocolaad en Vruchten- bonbons, Lübecker Marcepain, Fondant-borstplaat, etc. Geslaagd. Met genoegen vernemen we, dat voor het examen boekhouden afgenomen van wege de vcreeniging van Leeraren in het Boekhouden gevestigd te Amsterdam is geslaagd de heer J. A. A. van Loon. Hij genoot zijne opleiding van den Heer P. Fontein Leeraar M. O. Boekhouden te Rotterdam. Den geslaagde onze felicitaties. Opnieuw ccn afschuwelijke kindermoord te Brussel. De moord op de kleine Jeanne Van Calck; wier gruwelijk verminkt lijk was teruggevonden in de Zwaluwenstraat te Brussel en van welken moord men he laas den dader niet heeft kunnen ont dekken, is nog niet vergeten en thans wordt de Belgische hoofdstad opnieuw in beroering gebracht door een gruwel, dat veel overeenkomst vertoont met den moord op Jeanne Van Calck. Hopen wij, dat er althans- dit verschil in zijn zal, dat men er nu in slagen zal, den ellen deling te vinden, die het kind aan zijn moordlust heeft opgeofferd. Het slachtoffer van dezen nieuwen moord is, evenals Jeanne Van Calck, 6 jaar oud. Zij heet Annette Bellot en woonde met haar ouders in de rue du Vautour no 29- Zondagavond half acht kwam haar moeder, Jeanne Bellot, op het politiebureau in de rue de Cureg- hem aangifte doen, dat haar kleine An nette werd' vermist. Zij had met haar man en haar 3 kinderen, jongens van 11 en 9 jaar en de kleine Annette, een bezoek gebracht aan haar vader in de rue du Dam. Het meisje had van haar tante eenig geld gekregen om lekkernij te koopen en was daartoe mét haar jongste broer, Jean, naar een winkel ge gaan, die omstreeks 100 meter verwij derd is van het huis van grootvader, Onderweg werd Jean aangesproken door een man met bruin haar en kwevel, omstreeks 40 jaar oud, die vroeg of hij sigaretten voor hem wilde halen, hij, de man, zou dan wel zoolang op het zusje passen. De knaap, die een geld stukje voor zijn moeite kreeg, deed het. Hij ging naar een sigarenwinkel in de nabijheid en zag van verre, dat zijn zusje met den man bleef staan op de plaats waar deze hem had aangesproken. Toen Jean met de sigaretten terugkeerde, wa ren de man en Annette spoorloos ver dwenen. De knaap liep nog eenige straten door, maar noch den man, noch zijn zusje vond hij terug, zoodat hij naar het huis van zijn grootvader ging en het gebeurde aan zijn ouders meedeelde. Terstond begaf de moeder zich naar het'naastbijzijnde politiebureau om aan gifte te doen en de politie nam uitge breide maatregelen, ten einde het kind op te sporen. Het signalement van de klehie werd overal verspreid. Annette was klein voor haar leeftijd, een mooi kind met blonde krullen. Zij was ge kleed in een Schotsch jurkje en sprak alleen Vlaamsch. In de buurt werd over al navraag gedaan, maar niemand kon cenige opheldering geven. Toen het nacht wérd en men nog steeds geen berichten omtrent het vermiste kind had, trokken politieagenten er op uit met de spéciale opdracht, om naar het kind te zoèkeri. Intusschen was de justitie ge waarschuwd eft dé kleine Jean werd door den procureur, des konings in verhoor genomen. Den geheelen nacht brach ten de arme ouders van het kind in doodsangst door, doch de berichten ble ven maar steeds uit. Eindelijk, om 8 uur Maandagmorgen, kwam er nieuws, maar helaas, verpletterd nieuws de klei ne Annette was teruggevonden, dood, gruwelijk vermoord. Omstreeks dat uur werd de agent van politie Vandeueynde, die in de wijk'An- derlecht naar het kind zocht, aangespro ken door 3 hoedenmakersknechts in de rue Nieuwmolen, die naar hun werk gin gen en hem vertelden, dat zij op een open terrein aan de rue Bara, door een schutting daarvan afgesloten, een meisje op den rug hadden zien liggen, schijn baar dood. De agent begaf zich terstond met de hoedenmakers daarheen zij klom men over een schutting en daarachter lag het vreeselijkehet lijk van een meisje. Aan de kleeding zoowel als aan het aangezicht en haar, dat geheel over- e'enstemde met het signalement, herkende Vandeneynde onmiddellijk de kleine Annette Bellot. Het kind was verworgd, na gruwelijk mishandeld te zijn. De mooie blauwe oogen stonden wijd open, met een uitdrukking van schrik, een weinig schuim stond op de lippen, de kleederen waren aan flarden gescheurd. Het nieuws van deze vreeselijke ont dekking verspreidde zich als een loopend vuur door de geneele buurt en tal van nieuwsgierigen hooplen zich op voor het terrein dat dadelijk door een paar agen ten werd afgezet. Vandeneynde had inmiddels reeds zijn commissaris gewaar schuwd en deze verscheen met 2 in specteurs ter plaatse. Men bedekte het lijk met een jas en wachtte zoo de komst der justitie af, die ook reeds was ge waarschuwd. De plaats waar het lijk gevonden werd, is zeer eenzaam, gele- Smith seinde voor zij de kerker inging gen aan een verlenging van de rue Bara, die uitloopt op het kanaal van Charleroi. De justitie kwam om 10 uur en stelde het eerste onderzoek in. Het open terrein, waarop het lijk gevonden werd, behoort tot de houtwerf Walschaert en een werk- van die werf verklaarde dat hij al man een uur geleden iets had zien liggen op de plaats waar het lijk werd gevonden, maar hij was niet gaan zien wat het was. De houding van dezen werkman, Paul v. S. genaamd en wonende te Saint-Gilles. kwam de justitie zoo verdacht voor, dat de rechter van instructie hem voorloopig te zijner beschikking hield. Uit allerlei omstandigheden bleek, dat de moorde naar zeer goed op de hoogte moet zijn geweest met den plaatselijken toestand op de houtwerf Walschaert. Het verder onderzoek deed de juistitie 2 getuigen vindenmevr. Schutkens, wonende in de rue des Gonjons en Thérèse Sipido 'n winkelierster van den boulevard de la Revision, De eerste verklaarde dat zij Zondagnacht omstreeks halféén door de rue Bara was gegaan en daar een man ontmoet had, die een groot pak droeg Juffrouw Sipido, die een kleinen winkel in chocolade en suikerwerk heeft, ver klaarde dat Zondagavond een man met een klein meisje in haar winkel was ge weest en voor dat meisje een stuk cho colade had gekocht, Bij het lijk van het kind gebracht, herkende zij dit terstond als het meisje, dat met den man bij haar was geweest. Daarna confronteerde men haar met Paul Van S. maar in hem her kende zij den man niet. Die man toch had zwart haar en een knevel Paul v. S- daarentegen is lichtblond. Vervolgens werd Van S. met den kleinen Jean Bellot geconfronteerd en ook deze verklaarde, dat hij niet de man was, voor wien hij cigaretten had gehaald. Die man had, en volgens den knaap, kastanjebruin haar knevel. Paul v. S. is daarna terstond weer in vrijheid gesteld. Verder heeft de justitie vernomen dat in den nacht van Zondag op Maandag een man, die duidelijke blijken van verstands verbijstering gaf zich heeft aangemeld in het hospitaal St. Jean, waar hij voorloopig is gehouden. Deze man beantwoordt geheel aan het signalement van hem, die Zondagavond de kleine Annette heeft ontvoerd, Vooist heeft een kastelein die aan de quai de l'Indastrie woont en Van Dijck heet, aan de justitie meegedeeld dat hij Maandagmorgen om 7 uur bezoek kreeg van een man, die eenige vertering maakte en daarna zeide geen geld te hebben. Hij had evenwel een pak bii zich, dat hij den kastelein in pand gaf en dat hij Dinsdagmorgen zou komen halen. Hij ging zei hij naar een dorp in de omgeving van Brussel De houding van dien man kwam den kastelein zoo verdacht voor, dat hij het pak opende. Het hield een bebloed hemd, een bebloede handdoek en een paar klompen in. De man scheen ongeveer 20 jaar oud. Zijn signalement komt overeen met dat. hetgeen juffrouw Sipido heeft opgegeven van den man, die met de kleine Annette in haar winkel is geweest. Men meent hierin een ernstig spoor gevonden te hebben. De verdenking tegen den krankzinnige van Saint-Jean is inmiddels onhoudbaar gebleken. Het lijk van het ongelukkige kind was naar het hospitaal Saint-Pierre vervoerd en daar gerechtelijk geschouwd. Gebleken is, dat men de kleine gesmoord heeft, door haar neus en mond dicht te houden. Als een bijzonderheid wordt nog gemeld, dat men in den hals van het kind, tus- schen de kleederen, een haar van een knevel heeft gevonden. Na de lijkschouwing had in het hos pitaal nog een hartverscheurend tooneel plaats het lijk van het kind moest door de familie worden herkend, in tegen woordigheid van den officier van justitie. De moeder werd het eerst binnengelaten. Met wankelende schreden, ondersteund door haar zuster en haar oudsten zoon, naderde de beklagenswaardige vrouw. Toen men het laken van het lijk had weggenomen, moest men de moeder met kracht terughouden, zij wilde zich op het treurig overschot van haar kind werpen. Men moest haar het lokaal uit dragen en haar toestand is zorgwekkend. Daarna kwamen de vader en nog een tiental verwanten. Allen herkenden de dooden en verlieten weenend deze droe vige plaats. Om eea hood. Ongemeen is wel het geval van een echtpaar, dat om een hond de gevan genis in gaat. De heer en mevrouw Smith hadden zes jaar geleden een her dershond gekocht, en twee jaar geleden raakte het beest zoek. Onlangs zagen zij bij de Williamsons een houd, dien zij als hun verloren lieveling herkenden en namen hem mee. De Williamsons daagden de Smithen voor den rechter om den hond terug te krijgen, en na een lange reeks getuigen gehoord te hebben, besliste de rechter, dat de Smit hen zich in den hond vergist had den en zij hem aan de Williamsons terug moesten geven. Maar de Smithen hiel den vol, en weigerden. De rechter ge lastte toen, den heer en mevr. Smith wegens minachting van de rechtbank, in de gevangenis op te sluiten. Mevr. aan haar zuster »Zorg voor mijn huis, want ik zal Trixie (zoo heette haar hond) niet voor alle rechters van Engeland opgeven. Ik ga de gevangenis in ter wille van mijn hond, en ik zal er in blijven.» Mishnndcllng Men schrijft uit Nistelrode Toen gisteren-avond circa 9 uur de niets kwaads vermoedende schilder Antoon v. Duren huiswaarts keerde, ontmoette hij tusschen de tapperijen van Van Haan del en Wolters op den openbaren weg drie personen, die hem niet al te vrien delijk toespraken. Alhoewel hij zijn pas verhaastte, werd hij door dezen achter volgd en onverwachts aangevallen, ge slagen en gesneden. Het calé van Van Haandel waarin hij meende te gaan was gesloten en ver volgde toen zijn weg al bloedende huis waarts waar hij den dienstdoenden rijks veldwachter Couwenbergh ontmoette die zich spoedde naar de plaats des onheils om zoo mogelijk de boosdoeners op te sporen dat hem niet gelukteintegendeel hevig verzet had plaats zoodat zijn hond en revolver moesten dienst doen, waarop Couwenbergh zich bij den burgemeester vervoegde die met den inmiddels ont boden gemeente-veld wachter Van der Heijden, die op een andere plaats sur veilleerde, het onderzoek heeft voortgezet, hetwelk tot ongeveer drie uur duurde. Het is te hopen dat de schuldigen hunne welverdiende straf niet zullen ont gaan, Van Duren toch is een vreedzaan. burger, die nimmer iemand hindert en bij iedereen in hooge achting staat. Vreeselijk voor de ouders. Van twee kleine kinderen, die, alleen thuis gelaten, brand stichten in de wo ning van een schilder in Hochstiidtén, stikte een tweejarig meisje; het 3'/ija rige knaapje kon slechts met moeite in 't leven worden teruggeroepen. Gevolgen vun geldverlies. In München werd de bankierjozef Alt uit opwinding over zijn door spekulaties ge leden verliezen krankzinnig, en begon van zijn venster uit op voorbijgangers te schieten, waardoor een paniekje ont stond ten slotttf werd de man gekal meerd en naar een inrichting voor ze nuwzieken overgebracht. Moord te Zeist. Gisterenmorgen is de huisvrouw van Van Vaalen door de politie gearresteerd en ter beschikking van de justitie naar Utrecht getranspoiteerd, als verdacht van medeplichtigheid in de moordzaak op H. Drost alhier. Na een ijverig onderzoek der politie is het haar mogen gelukken zoodanige aanwijzigingen tegen deze vrouw in handen te krijgen dat zij ge arresteerd kon worden. Het »N. v. d. D.» meldt nog: Een eigenaardige bijzonderheid be treffende dezen moord is nog niet mede gedeeld, namelijk dat de vermoorde Hendrik Drost de derde van dien naam is, die door moordenaarshanden van het leven werd beroofd, binnen den tijd van slechts weinige jaren. Niet alleen, dat z:j denzelfden naam dragen, maar zij zijn werkelijk bloedverwanten, ofschoon eenigs zins ver. De eerste Hendrik Drost, was boeren knecht aan den Dwarsweg, onder de gemeente Amerongen en stierf enkele urennadathij bij de zoogenaamde keet aan den Haspel van iemand een doodelijken slag op het hoofd had gekregen. De tweede Hendrik Drost was de zoon van H. Drost Sr. in de Groep, onder Amerongen hij werd ruim een jaar geleden op gruwelijke wijze te Amersfoort vermoord, alwaar hij rangeer der was aan het station, dit was ook een roofmoord. De dader of daders van dien moord zijn onbekend gebleven. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur Met verwondering nam ik kennis van den inhoud van het ingezonden stuk, voorkomende in Uw blad van j.l- Zon dag, onder het opschrift »Bier en Jene- verkiezing te Raamsdonksveer,< temeer daar de schrijver van het stuk een voor stander schijnt te zijn van den gevallen candidaat, want voor dezen was het toch, dat reeds bij de eerste stemming zeer geijverd werd, met behulp van het mid del, door inzender zoozeer afgekeurd. Hij behaalde daarmee dan ook de eerste maal zoo'n groot succes, dat de voorstanders of z. g. n. kampvechters van den gekozen candidaat bij zichzelf gedacht zullen hebben, wij moeten bij de herstemming dit middeltje ook eens te baat nemen. En het is bekend met welk succes. Nu wil onze geloovige kiezer het echter doen voorkomen, als of al de stemmen uitgebracht op den met »eere< gevallen candidaat, stemmen waren, niet geworven door middel van Bier en Jenever doch ik meen hier gerust het spreekwoord: >De pot verwijt den ketel, dat hij zwart ziet* van toepassing te kunnen brengen. Ik ben echter zelf niet eens kiezer, heb ook voor geen van de beide candidaten geijverd, en ben dus geheel onzijdig. Met den inzender wil ik echter hopen dat in 't vervolg bij de verkiezingen de drank buiten spel blijve, en de kiezers zich niet meer laten verlagen tot «stem vee*. Laten wij daarom voorstellen, de café's op die dagen, wanneer verkiezin gen plaats hebben, te sluiten. Met dank voor de verleende plaats ruimte, verblijf ik met achting, N. N. Raamsdonk 2 December 1907. UITSPRAKEN KANTONGERECHT WAALWIJK. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Beaoijeu op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste: f 1.16 de laagste: f 1,08 De pr. der eieren was 7 71/, cent. ROTTERDAM, 2 Dec. Uitgemaakt is het, dat er ter we reld geen beter adres is voor in allerlei soorten en prijzen. dan bij STATIONSTRAAT. WA AL WIJK. A 1)68 zeer geschikt voor P.S. Iedereen die werkelijk een mooi cideau wil koopeu, moet zich haasten want ullrs wordt uu aan spotprijzen verkocöt. ZATERDAG-AVOND zal in het Café den Heer H. VAN DRUNEN-JAN SE» een aanvangen, waarvan de prijzen zijn als volgt le prije 20 gulden. 2e 15 3e 10 4e 5 EINDE 12 JANUARI. Hopende met een druk bezoek vereerd ti worden, blijf ik Hoogachtend, I CAFÉ. tot een bezoek aan de bestaande uit een groote sorteering Eene prachtige collectie Aanbevelend, CONFI8EUR, CUISINIER. van eene uitgebreide sorteering CII0C0LAAD, SUIKERWERKEN, Lubeekcr Marsipain in doo/.cn es Figuren, Snrprises enz. Steeds bij mij voorhanden in ruime keu»: Candij-, Sucade-, Snipper en Ontbijtkoek. Echte Honing Taai—Taai. Chocolaad-Tabletten en Cartonnagei, BRUIDSUIKERS en DESSERTS. Alle soorten GROENTEN en VISCH in blik, AUGURKEN, PICALLILI, Liebichs en Cibils Vleesch-Kxtract, enz. DAGELIJKS VERSCHE Boterletters en onze bekende Speculatie en Eantasie-taarten. Koek- en Banketbakkerij WAALWIJK, bij de Markt, tegenover de R. C. Kerk, Wederverkoopen genieten Jlink rabat. Het beste adres voor fijne is bij Kistjes van 100, 50 en 25, alsook in luxe verpakkingen io vele en beslist goede soorten ver krijgbaar. KEUS GEHAALD RN MES BLIJFT ZE HALES Aanbevelend, 1J-~ '1 Aan het postkantoor te Waalwijk en de, daar onder reseorteerende, hulpkantoren werd geduren de de ran&Dd Novmber 1907. Ingelegd 1 11872.52 Terugbetaald f1242214 Het laatste, d>>or dat kantoor uitgegeTen boekje draagt het nummer 1449. Uitspraken kantongerecht Waalwijk den 28 November 1907. W. F. K. te Besoijen, overtr. prov. tegl. 2 m. f3 of 2 ra. 2 d. H. M. te Baardwijk, overtr. pol. verord. f 1 ld.; dezelfde, overtr. ali- voor f3 ld. A. S. te alsvoor overtr. motor- rijw. regl. f 1 1 d. C. de B. te Drunen leer plichtwet f 2 2 d. J. M. v. de V. te alsvoor overtr. prov. regl. 1 ja«r proeftijd sub». 1 maand tuchtschool. H V. te Nieuwkuik dronkenschap f2— 2d. C. K. te alsvoor overtr. spoorweg- regl. f3 2d. Ha. S.Ja. N. en Wa. v H. al en te Vlijmeu overtr. prov. regl. ieder fl 1 d. J. te alsvoor overtr. veldpolitie, f3 2 d- M. J. L., W. J. J. v. O., G. v. W., en P. H. B. allen te alsvoor overtr. alsvoor ieder f2 2 d. J. H. W. H., en C, H. v. H. beiden ta als voor overtr. pol. verord. ieder f 1 ld. P. J. H. B. te alsvoor overtr. motor- eniiiw. regl. fl ld. J. J. R. te alsvoor, straatschenderij, te- ruggava aan ouders. J. J. B. te 's Bosch overtr. prov. regl. f 3 1 d. A. P. S. te Sprang dron kenschap 1 5 3 d. G. B. te alsvoor bvertr. alg. veiligh. wet f 3 3 d. J. F. te Cappele overtr. tramwsgregl, (verzet) vonnis bekrach tigd. S. F. te Wuspik leerplichtovertr. f 10 3 d. J. C. de W.te Kaatsheuvel straatschenderij f 10 3d. W. A. A. te alsvoor burengerucht f 6 3 d. W. v. D., H. P, M., en E. D. allen te alsvoor overtr. alsvoor ieder f4 3d. P. D. te alsvoor dronkenschap 13 2d. A. P. te Herpt overtr. veldpolitie f 8 3 d. P. P.. en J. v. H. beiden te Amerzoden overtr. motor— rijw. regl. ieder f 1 ld. E. de B. te 's Gra- venhage en A. v. d. B. te Woensdrecht overtr. pol. verord. ieder f 1 ld. J. B te Babilo- niènbrosk overtr. prov. regl. f 1 1 d. BESOIJEN, 26*~Nov. 1 Tarwe 9.50 a 1075 per 100 K.G Kogge was van f 6.50 tot 7. Gerst. Winter per 100 kilo f9.25 19.75 Zomer per 100 kilo f9.25 a f9.75 en Chevalier per 100 kilof 9.f 10. Haver per 100 k.l 7.50 a 7.90 Witte Boonon, van 11.12.25 Bruine boonen van 12.f 12. Blauwe Erwten naar kook kwaliteit .erkocht van f9.50 tot 10.50 en vertrouwdebook daarboven Koolzaad f k f ROTTERDAM 3 Dec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 30 paarden 0 veulen», 0 ezel, 978 magere en 623 vette runderen 220 vette 151 nuchtere en 137 •jraskalveren 4 schapen of lammeren, 0 varkens 237 biggen, 2 bokken of geiten. Koeien 33 tot 387* ct., ossen 34 tot 38 ct., stieren 28a 34 ct., kalveren 427a 50 ct., per 7i kilo Melkkoeien 150 a 260 kalfkoeien f 160 a f310 stieren 1 95 a 175 pinken 80 150 graakalvaren 30 a70. vaarzen f 90 a 170, alles mager vee biggen f5.a 12.paardeD 1 40 a 110. Nuchtere kalveren fok- 13.4 19. elacht- f 5.— 4 11.— Op d« botermarkt werden aangevoerd 62/8 en 32/16 vn. en 280 1. «tukken a 7» kilo. Prijs le. qual 58, 2e qual f 54, 3e qual. f50 Per 7i kilo 777, a 80 ct. GORINCHEM, I Dm. 1 e aanvoer van granen was heden gering met gew oneD handel, llietarwe I 10.— a 10.25 roode dito 9.60 a 9,80 witte dito 1 9.75 a 9.85 ml. rogge 7.50 a 7,60 Bui ten 1 dito 7.40 k 7.50 gerat 5,a 5 20 havtr 3,75 k 3,85 ui ven boonen f 7,50 a 7 60 blauw# erwten 0.a 0.afles per hectoliter. Kippen f 0.70 a f 0.90 per stuk. Eieren 11.85 1.95 per 26 atnka. Boter 68 k 73 ct. per 7i kilo. On de veemarkt waren beden aangevoerd 996 runderen 13 nuchtere kalveren, 6 vette varkena en 365 biggen. le Qu*i- Kalfkoeien Kalfvaarzen Guiate vaarzen Melkkoeien 11/, jarige oaaen Kinken Graakalveren Nuchtere kalv. Aangevoerd 6 vette per half kilo, biggen van stak. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; acha- pen fa en lammeren f k fper stuks 1180 k 270 f140 a 210 1120 i 170 1160 k 220 f 90 a 120 I 60 k 90 1 25 k 50 8 16 vaikens van 22 a 23- ct 8- all. per SL Nicolaas

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 6