Tweede Blad. provinciaal Nieuws. Gemengd Nieuws. Nummer 9. Dand&rd^g 30 feaaaa19Q& NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. lieclame. 31e Jaargang. DeEcho van tot Zuiden. WAAL WIJK29 Januari 1908. Concert Licdertufel. Een helsch donkere avond, snerpende wind, geweldige regenbuien schenen Zondag te willen samenspannen om het bezoek op Musis Sacrum zoo gering mogelijk te doen zijn. In weerwil van dit alles was de ruime zaal tot in de uiterste hoeken met een zeer net en aandachtig publiek geheel gevuld. En niemand, wij zijn er van overtuigd, zal iich den tocht door wind en weer be klaagd hebben, want zelden werd door onze Liedertafel en haren solist voor ditmaal, den heer Chr. de Vos. helden tenor aan de Vlaamsche Opera te Ant werpen, zooveel goeds en schoons ge boden als Zondagavond. Uit alles bleek, dat Oefening en Vermaak haar uiterste best had gedaan, om de voor dit con cert bestemde koren zoo volmaakt mo gelijk te vertolken. De zuiverheid, nuanceering, klank- en toonvorming lieten dan ook maar zelden iets te wen- schen over alles klonk beschaafd en zeker, met dien gloed en die overtui ging, welke zelfs een eenvoudig werk nog tot een streeling voor gehoor en gemoed maken Daarom verdienen >Waldesrauschen* van Ulrich, Goeden Nacht* van Hol, »Aan des Zangers graf» van Berner, >Sonntag« en »Griisset Sie mir* van Abt, gelijken lof als de grootere en technisch moeielijkere werken >Panis Angelicus* van Verhallen, >Hymne* van de Vliegh, »Ossian* van Beschnitt en >Fröhliches Rheingold* van Heuser. Vooral laatstgenoemd koor (een geschenk, naar wij vernamen, van den Eere-Direc- teur, den heer Frans de Cortie) maakte op allen een diepen, verheffenden in druk, die in een schier oorverdoovend applaus een spontane uiting vond. Ook >Das einsame Röslein* van Hermes, gezongen door Waalwijks Vocaal kwartet viel algemeen in den smaak. Nu konden wij nog wel opmerken, dat wij den tempo van het kwartet gaarne eeu tikje vlugger hadden gehad, dat één klein oogenblikje in >Grusset Sie mir* de doch neen, basta ditmaal de critiek zelfs in gebuild tarwemeel wordt nog een zemeltje gevonden, en wie zijn dorst met zuiver, frisch bronwater lescht, denkt niet aan een mogelijk daarin nog voor komend stofje. En de heer De Vos Reeds aan den inzet der »Aria* uit de Freischutz, van Weber, konden zij, die tot heden nog niet het voorrecht genoten dezen tenor te hooren, tot de ontdekking komen met een zanger te doen te hebben, die aan een bij uitstek krachtige, welluidende stem, een uitmuntende geschoolde voor dracht paart. De angst, de liefde, spot en wanhoop, die in deze muziek zoo meesterlijk in tonen belichaamd zijn, werden op voortreffelijke wijze uitge beeld, zoodat reeds aan het slot van zijn eerste nummer, de zanger aller sympathie en toejuiching schier stor menderhand veroverde. Doch ook in het meer stemmige genre, zooals b-v. in de Aria uit >Elias« van Mendelssohn, blonken de superieure kwaliteiten van zijn orgaan en dictie uit, zoodat het applaus niet ophield, vóór een reprise van dit too dankbaar, melodieus en toch zoo intens gevoelde werk gegeven was. Het succes bereikte echter zijn hoogtepunt in het »Graals verhaal* uit de opera Lohengrin. Onmiddellijk na de uitvoe- ,ring hiervan bracht de secretaris der verceniging, de heer A. C. v. d. Heijden den artist een woord van hartelijken dank voor de verleende medewerking, welke dankbetuiging door den solist gaarne aanvaard «werd, en hem deed besluiten nogmaals deze prachtige aria ten beste te geven. Hoogst voldaan verlieten allen fla afloop de concertzaal en de meesten, zoo niet allen, hebben volkomen inge stemd met de woorden van genoemden secretaris en mede in stilte dank ge bracht aan de Liedertafel voor haar ijverig, onvermoeid streven, om hare prestaties steeds hooger op te voeren, aan den directeur, den heer J. Sars voor zijn zorg en leiding, den heer Ant. Hurkmans Lz. voor zijn degelijk accom pagnement van koren en soli en vooral aan den heer Chr. de Vos, wien zij, met .ons, voorzeker een spoedig »tot .w^cerziens* hebben toegeroepen. A. N. B. v. S. Maandag 1.1. werd bij den heer Marinus te Tilburg de jaarlijksche hoofdbestuurs vergadering, tevens algemeene verga dering van den Algemeenen Nederland- schen Bond van Schoentabrikanten ge houden. De vergadering was slecht bezocht. Eene breedvoerige discussie over 't informatiewezen en mededeeling van de verschillende concessies die de maat schappij voor Handel en Recht aan den Bond wilde doen, werd besloten circu laires over deze zaak aan alle bonds leden te zenden, om te zien, tot welk getal men kon komen, om dan later met de maatschappij definitief af te werken. Besloten werd na geanimeerde be raadslaging aan de afdeeling Oisterwijk f50 subsidie te verleenen in de prijzen voor een te organiseeren wedstrijd bij a.s. congresvergadering en een spreker te laten komen over 't Arbeidscontract.* Katk Sociale Actie. Het was waarlijk een genotvolle avond die het plaatselijk comité der Katholieke Sociale Actie ons Zondag bereidde. De heer J. J. A. Houben, secretaris van het comité heeft des avonds ten 6 uur op de St. Pauluszaal bij den heer Adr. v. d. Werff een lezing gehouden. Tot onderwerp had spreker daarvoor gekozen Volksontwikkeling en Volks huisvesting* en dit gekleed in een vorm zoo smakelijk en afwisselend, die geheel wegnam het eentonige dat dergelijke lezingen dikwijls pleegt aan te kleven. En daarbij was zijne taal zoo begeeste rend en zijne voordracht zoo gevoelvol, dat de toehoorders hem als het ware aan de lippen hingen. Te betreuren, jammer is het daarom, dat er nog zoovelen zijn weggebleven, die er hadden moeten zijn. In de kroeg en op straat wordt door werklieden zoo dikwijls geklaagd over slechte woningtoestanden en wordt er ergens de weg aangewezen ter verbete ring, dan blijft men weg, dan blijtt men er buiten. Na medegedeeld te hebben, dat de Katholieke Sociale Actie zich bizondet beijverd om overal in den lande bouw- vereenigingen op te richten en te zorgen dat het volk meer ontwikkeling krijgt, reden waarom hij hedenavond voor ons optrad, toonde hij aan waarom Volks ontwikkeling noodzakelijk was. Spreker begon met er op te wijzen, dat het kind door de ouders moet wor den onderwezen in den Godsdienst, dat is de eerste noodzakelijke opvoeding. Dan komt de school. Daar moet het kind leeren en goed leeren. 't Is zoo jammer, zoo bedroevend, zegt spreker, dat kinderen van school gehaald wor den zoo gauw als het maar mogelijk is om misschien voor een of twee kwartjes in de fabriek te gaan werken. En waar blijven die centen Dikwijls worden ze nog naar de kroeg gebracht. En het kind Dat kan lezen en schrij ven, maar meer ook niet, dat ziet, als het ouder is geworden, zich den pas afgesneden om vooruit te komen. Ook van herhalings- en teekenonder- wijs, dat hier in Waalwijk wordt gege ven. moet worden geprofiteerd. Alleen door ontwikkeling, goede christelijke ontwikkeling, kan het den mensch goed gaan, komt men tot betere sociale toestanden. In zijn tweede gedeelte zette spreker meer speciaal het woningvraagstuk uit een. Hij wees er op, hoe de wet het gemakkelijk heeft gemaakt om goede gezonde arbeiderswoningen te kunnen bouwen en op hoe vele plaatsen men reeds in het bezit van dergelijke wonin gen is. Spreker besprak breedvoerig de nadeelen van slechte, ongezonde arbeiderswonin gen. Hij wees er op, hoe talloos vele kinderen reeds in hun eerste levens jaar sterven, hoe velen een teringachtig, een kwijnend bestaan lijden, hoe de mannen de woningen ontvluchten om naar een kroeg te gaan omdat er geen gezelligheid bij hen thuis in het kleine, vieze, vochtige vertrek is, hoe de kinde ren, als ze wat ouder zijn geworden, ook reeds de woning ontvluchten om op straat rond te slenteren, hoe de slechte woningen de onontwikkeling, de zede loosheid en godsdienstloosheid in de hand werken. Dit alles, dit vele, is te verhelpen- Gemakkelijk te verhelpen door het oprichten van bouwvereenigingen- Daarom moer eenieder die daartoe is geroepen meewerken tot oprichting daarvan. Zeelieden, zoo zei spreker, die schip breukelingen trachten te redden met gevaar van hun eigen leven worden door geheel Europa gehuldigd, overal klinken hun namen met eere. Welnu, er zijn nog duizenden men- schenlevens te redden. En wij kunnen dit doen zonder gevaar, zonder dat wij ons eigen leven daarvoor opofferen. In dien wij slechts aan de arbeiders eene gezonde woning geven, waarin lucht en licht, dat God zoo overvloedig heeft gegeven, is. En dat kan door slechts een heel klein kapitaal bijeen te brengen, wat men natuurlijk terug krijgt, terwijl men er bovendien nog 4% rente van trekt. Spreker wijst er ook nog op dat het in de toekomst eene zeer soliede geldbelegging zal blijken te zijn. Nadat spreker nog heeft uiteengezet, hoe het Rijk voorschot verleend en hoe zoo'n vereeniging werkt, eindigde hij zijn leerzame rede met den wcr.sch dat ook hier in Waalwijk spoedig eeu bouwver- eeniging het licht moge zien. Een langdurig applaus bewees, hoe zeer de aanwezigen hadden genoten. De Voorzitter, de heer P. Wijten, dankte den Spreker en hoopte dat de heer Houben nog meermalen hier zou spreken. Bond van Schoenmakerspatroons— vereenigingen. ïn de door de voorloopige commissie van bovengenoemden Bond gehouden vergadering is besloten Het ontworpen reglement en de statuten aan de goed keuring van de leden te onderwerpen. In verband hiermede noodigt zij secre tarissen van schoenmakersvereenigingen en schoenmakerspatroons-vereenigingen beleefdelijk uit tot bijwoning eener ver gadering op Dinsdag 18 Februari om U/s uur n.m. te Amsterdam, in een nader bekend te maken lokaal en wor den verzocht zoo mogelijk vóór 9 Fe bruari e.k. aan den ondergeteekende kennis te geven van het voornemen tot bijwoning der vergadering. Getracht zal worden bij circulaire de uitnoodiging tot bijwoning voor belanghebbenden te doen toekomen. Zij die door toevallige omstandigheden niet in het bezit komen van eene circulaire, gelieven het boven staande als uitnoodiging te beschouwen. Namens de voorloopige commissie tot oprichting van een Bond van Schoenmakerspatroons-vereenigingen De Secretaris, N VAN DER VLERK, Parklaan 19, HAARLEM. Mr. LoefT. Wij lezen in het Huisgezin >Uit beslist goede bron bericht men ons »uit Baardwijk, dat de afgevaardigde ter »Tweede Kamer voor het district Waal- »wijk, de heer mr. J. A. Loeff, in geen vgeval deel zal uitmaken van het te vor- »men ministerie.* Ook wij vernamen uit betrouwbare bron, dat bovenstaand bericht in zoo verre juist is, dat mr. Loeff tot dus verre de al of niet aanneming in beraad houdt, maar alle kans bestaat op niet aanvaarding eener portefeuille zijnerzijds. Aanbesteding. Het bouwen van een magazijn, kan toor enz. voor den heer H. Levie te Besoijen is bij herbesteding opgedragen aan Zwijts Treffers, alhier. W. G. V. A.s. Maandagavond zal de W. G. V. hare winteruitvoering ge»/en, opgeluisterd door de Waalwijksche Harmonie. Het programma is met zorg saamge- steld en belooft veel goeds, ook de harmonie zal haar beste beentje vooruit zetten, zoodat der vereeniging een druk bezoek, het publiek een genotvolle avond te wachten staat. VLIJMEN, 28 Jan. In de vergadering van de afdeeling Vlijmen van den N. C. Boerenbond 11. Vrijdagavond gehouden, is besloten het bouwen van het pakhuis op te dragen aan de Wed. J. Luijben, door wie op de laatst gehouden aanbesteding was in geschreven voor f1170. De heeren Van der Ven, burgemeester en C. van Wagenberg, Vrijdagavond van de jacht onder ilelvoirt huiswaarts keerende hadden het geluk op dien terugtocht eeu deen of wilden zwaan te schieten. Daar deze vogels moeilijk te naderen zijn en zich zelden door heeren jagers laten verschalken mag dit schot een waar buitenkansje ge noemd worden. Behelzen de loopende geruchten waar heid dan zal in den loop der volgende maand het St. Gartrudisgesticht door de Eerwaarde Zusters betrokken worden en eerlang een begin worden gemaakt met het geven van bijzonder onderwijs aan de meisjes van Haarsteeg-Vlijmen. Aan den wedstrijd in komische voor drachten te Roosendaal te houden en wcar- voor een 11-tal flinke geldprijzen zijn uit geloofd hoopt ook deel te nemen de heer M. van Vugt, een zeer populair humorist uit o.ize gemeente. Wij verwachten van genoemden heer, dat hij uit zijn uitgebreid repertoire eene gelukkige keuze zal doen en met de gekozen voordracht te Roosendaal een glansrijk succes zal hebben. De heer J. Coppens, lid van het be stuur van de afdeeÜDg Vlijmen van den N. C. Boerenbond, die dit jaar moest aftreden, is op de laatst gehouden algemeene verga dering weder tot lid van dat bestuur geko zen. Op die vergadering is ook rekening en verantwoording gedaan en bleek 0. m. dat door de leden van den N. C. B. voor een bedrag vau ruim f 10000 gulden voe dermiddelen zijn aangekocht. Zondagmiddag is door de leden der Mariaverceniging in het klooster der Eerw. ^Zusters de eerste vergadering gehouden ter verkiezing van een bestuur. Tot le en van dat bestuur ijn gekozen Mevr. v. d. Ven van Beurden, Mevr. Weijers-Blom, Me*r. van Wagenberg-Corman, Mej. A. van Wa genberg, Mej. M. vau Beurden en Mej E. van Vlijmen, die onderling de bestuursfunc ties zullen verdeelen, Ook voor de afdeeling van het Kruis- verbond is op dien dag het bestuur gevormd bestaande uit de heeren G. R. v. d. Ven, M. Boon, J. van Vlijmen, J. v. Wagenberg en W. de Wijs. D« kegelclub Wilhelmina* heeft op het kegelconcours te Oosterhout met 188 kegels deu len korpsprijs behaald, eert fraaien zilveren lauwerkrans. Dit succes is zeker wel eene groote verrassing voor deze jeug dige vereeuiging, die niet met zulke hoog gespaunen verwachtingen naar het terreiu van den wedstrijd trok. Maar je weet niet hoe een dubbeltje eu evenmin hoe een ke gelbal rollen kan. Herhaaldelijk duiken er hier geruchten op, dat ook Vlijmen hare vereeniging „Vlij- men vooruit* of Vlijmens Belang* g*at krijgen. Wij honen van harte, dat deze ge ruchten bewaarheid zullen worden, want ook in onze gemeente kan zoo'u vereenigiüg nuftig werken. Wij zijn iniusschen nieuws gierig wie in dezen het initiatief zal nemeu, wie der ingezetenen de koe bij de horens zal p.kken. De heer A. v. d. Ven lid van „Alle Negen* heeft zich op den kegel wedstrijd te Oo.slerhout kranig geweerd. Hij behaalde er toch den len ««riep/ija eu 2eu personee- len prijs, respectievelijk f25 enflü groot. „Alle Negen" zelf had dezen keer geen s acces. NIEUWKULJK Verleden Zondag gingen twee onzer dorpsgenooten n.l. de Heeren v Eggelen en M. Elshout naar Vlijmen M ter mededinging aan het concours van komische voordrachten, door dé Handboog ecbutterij „Buiten Verwachting" uitgeschre ven. En met trotsch doen wij mededeeling van het fe.t, dat onze beide dillettanteu bekroond uit den wedstrijd te voorschijn zijn gekomen, De Heer van Eggelen wist niet minder dan 2 prijzen te veroveren, en wel den len en tevens den z. g. „publieksprijs", terwijl de. Heer Elshout den 4en prijs behaalde, Vooral eerstgenoemde heeft in ouze naburige g- meente met zijn talent geschitterd, en dat men zijn kunst op de ware hoogte heeft geschat, bewijst wel de uitslag van het concours. Zij hebben gewedijverd met waarlijk superieure krachten zooals een der Juryleden terecht opmerkte, en juist daa.om is hun succes van zoo'n groote waarde. Onder de mededingers waren er die reeds elders le en 2de prijzen behaalden. Daarom onze hartelijke felicitatie en wel- gemeenden dank aan de, beide N Kuiksche heeren, die de eer van ons dorpje Zondag te Vlijmen zou schitterend hoog hielden. RAAMSDONK. Ernstige vecht partij. J.l. Vrijdagavond circa 10 uur kregen B. T. en B. v. D. zoodanig twist, dat het mes werd getrokken, v. D. bracht daarmee B. T. een groote 2 c. M. diepe snede in den hals toe, soodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Roomboterfabriek. „Nooit gedacht". Onze roomboterfabriek schijnt haren naam te willen handhaven, te oor- deelen naar de rlvcht welke zij thans reeds genomen heeft. Op het oogenblik is men reeds genoodzaakt geweest om een onder directeur te benoemen. Ook worden nu reeds 2000 L. melk per dag mesr afgele verd dan toe;i de fabriek voor 2 maanden in werking werd gesteld. De Heeren C. de Roon, C. Sagt en Dingeman Timmermans vertoeven thans in Duitschlaud om voor de „vereeniging tot verbetering vau het paardecras in de Lang straat e. o gevestigd te Raamsdonk eenen nieuwen hengst te koopen. Voor den heer P. Fijneman en kin deren werd gisteravond in het café van den heer M. v. d. Eeden door den heer N. v. d. Put voor f 550 ingeset een huis eu er; te dezer plaatse. De vereeniging „Vriendenkring* vierde Zaterdagavond in het café van deu heer H. Bouwens haar jaarlijksch feest, 't Was voor de 20 leden, die steeds in de beste harmonie leven, ook ditmaal een recht genoeglijken avond. Voordrachten met en zonder zang wisselden elkander geregeld af, menigmaal werd er getoozt en het fliuk diner was voor menigen Luculles een zeldzame lekkernij. Laat in den avond keerden allen ordelijk huiswaarts. RAAMSDONKSVEER, 28 Jan. Gisteravond trad in het „Huis teu Deil" voor een talrijk publiek op de Heer Abram de Winter Jr., die een 5-tal stuk ken ten beste gaf. Vooral no. 2 „Een tegenstander van de drankwet* viel goed in den smaak, terwij] ook de overige num mers het Veerache publiek blijkbaar vel vermaakten. Velen roepen De Winter Jr. een „tot weerziens" toe. ZEVENBERGEN, 25 Januari. Bij de gisteren gehouden stemming voor een lid van de Provinciale Staten is gekozen mr. A. J. M. Smits, aftredend lid met 3822 stemmen. De tegencandidaat J. A. Oomen verkreeg 2485. DU SS EN, 28 JaD. Loop der bevolking 1907. Op 31 Dec. '06 telde de gemeente 1629 m. en 1628 v; totaal 3257 zielen. Zij vermeerderde door geboorten met 45 m. en 50 v. totaal 95 door vestiging met 52 m. en 80 v. totaal 132; samen 97 ra en 130 v. totaal 227 zij verminderde door overlijden met 29 m. en 29 v. totaal 58 door vertrek met 69 m. en 110 v. totaal 179; samen 98 m. en 139 v. totaal 237. Hieruit blijkt dat de bevolking in 1907 is verminderd met lm en 9 v. en dat zij den 31 December '07 bedroeg 1628 m. en 1619 v. totaal 3247 zielen. De WelEdele Haer G. Kleber ontvan ger der directe belastingen enz. alhier is in gelijke betrekking benoemd te Haarlem mermeer. KAATSHEUVEL 28 Jan. 1908. Benoemd. Onze R. K Vakvereenigiug heeft benoemd tot pers commissaris de heer A. Schalken. Van harte gefeliciteerd! Lezing. De heer C Roestenberg hield 1.1. Zondag voor de leden der R. K. Vakvereeniging eene lezing, over de plichten d«r bestuursleden omtrent de vereeniging en omgekeerd. Duide lijk en helder zette hij deze plichten uiteen. Trouw waren de leden opgekomen en toonde belang te et» lien in allee, wat de vereeniging aangaat. Teren. Maandag hielden onze beide harmonien hun jaarlijkscben teerdag. Liet het weer zich zeer ongunstig aanzien en beloofde er van eene muzikale waudelrag weinig te zullen komen, 's middags klaarde het echter in zoo verre op, dat die tournéo kon doorgaan Bij afwisseling speelde de muziek of zong de Liederiafel. In den namiddag werd den leden een flink diner aangeboden, waaraan zich allen te goed deden. De dag werd verder zeer genoeglijk doorgebracht. Muziek, zang, ▼oordrachten wisselden elkander af. We gunnen van harte onze kranige muzi kanten zoo'n feestdag. Ontsmet. Bij den bakker Joh. A. alwaar de vorige week de dochter stierf aan typhuskoorts, is van rijkswege alle beddegoed, en alleB wat met de zieke in aanraking is geweest, onder politie toezicht verbrand. Het geheele buis is verder geheel ontsmet. Vau verdere ziekte verschijnselen hooren wij Goddank niet, en zal het dus bij dit eene slachtoffer blijven. Benoemd. De plaats van Gemeeentewerker welke door het overlijden van Toon Aarts vacant wa» is weer aangevnld. Uit de vele liefhebbers is benoemd, de 25-jarige Jan Zwaans. Moge hij met zorg en overleg zijn taak vervullen. Tegencandidaat. Was er verleden jaar bij de verkiezing der aan de beurt van aftredend zijnde bestuurs leden geen tegencandidaat gesteld, en aldus de stemming overbodig, dit jaar is dit niet het geval Bij den Secr. is een lijst ingeleverd met de vereischte handteekening voor den Heer Adr. Kops. Er zyn dus voor 4 plaatsen een 5 tal candidaten nm de aftredende leden W. Roesteuberg, Pres Jan v. d. Hoven Sscr Jac. Trier en Jan v Amelsvoort en Adr. Kop*. Wij zijn benieuwd naar den uitslag. Verteld te Vucht. Een inwoner van Vucht vertelt hier vry en openhartig hoe hij beterschap heeft be komen van ren bedroevende huidziekte. In woners van Waalwijk, die een geneesmiddel zoeken voor aambeien, prikkelende huiduit slag of eenige andere huidziekte, zullen het de moeite waard vinden om van den goeden raad van hun buurman nut te tiekken. De heer H. v. d. Lindt, wonende te Vucht, deelt ons medeSedert ge»-uimen tijd ben ik opgeschept geweest me! uitwen dige aambeien, ik kan u moeilijk beschrij ven de last en ellende, die ik daardoor had te doorstaan. De jeukiLg was onuitstaan baar er dikwijls kon ik niet eens stil blij ven zittan, terwijl ie mij ook bij het loo- pen veel last veroorzaakten. Men raadde mij aan Uw Foster's Zalf eens te probeeren en ik ben blij, dat ik hiertoe overging, want ik bekwam een enorme verliohting direct bij toepassing hiervan en na verloop van zei dagen was ik geheel van deze ellendige kwaal verlost, waarvoor ik u mijn hartelij ken dank betuig en ik zal steeds gaarne Uw geneesmiddel recommandesren. Ik ondergeteekeude verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te makeu op elke wijze die U goed dunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster'e Zalf geeft, deselfde die de heer v. d. Lindt gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopera «r op attent, dat op iedere dooa de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie-Dumoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel fc f 1,76 één voor of f 10.— voor zes doozen. De Calliaaa-diamant. Uit Amsterdam meldt men aan de N. R. Ct. Naar wij vernemen is aan de firma I. J. Asscher alhier en J. Asscher en Cie. te Parijs de bewerking opgedragen van den beroemden Cullinan-diament, het kostbare Engelsche kroonjuweel- De steen is te Amsterdam de vorige week, onder streng toezicht, aangekomen, en wordt nu dag en nacht zorgvuldig door bizondere politie bewaakt. Eiken avond sluit men den cuilinan ten kantore der Amsterdamsche firma in een dubbele brandkast. De firma deelde ons mede dat zij voor de bewerking waaraan de bekwaamste werklieden der fabriek zullen deelnemen ongeveer een jaar tijds noodig zal hebben.

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 5