»S%UTSI.(IT!J1IJ. Ni Ml lODHIKIItCHEK, Dejeuners, Diners SOUPERS, A. C. van Tilburg Gemeenteraaüsveigadering, BEKENDMAKING. Advertentiën. A. P. C. ROOTHAERT Vuehterstraat H il. 'S-HERT06ENB0SCH. Koude en Waime SCHOTELS. Gateaux, Nougats, Fantaisie-ijs Dessert, Chocolaterie, Bonbonsartikelen en Comestibles. Reclame. Handelsberichten. P&tisserie Moderne. Cuisine Fran<jaise en Zilver. BAARDWIJK. Febr. KIESRECHT. en Z: TILBURG. Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste constructie Ballen, Laken, Queuën enz, Interc. Telefoon 176. Fabriek van kunstledematen, breukbanden, buikgordels, rechthouders enz. Dagelijksch hierover te spreken. Zondags van 10 tot 12 uur. met of zonder Servies Tafellinnen DIVERSE OONJI8EUB*CUI*INIER. Bloemerstraat en daar moet het meisje gediend hebben. Het onderzoek leverde weldra meer bijzonderheden op en wel, dat het meisje en G. zich Zondagavond naar buiten hadden begeven. G. werd gehaald, doch hij beweerde aan het geheele geval onschuldig te zijn. Het meisje was bij ongeluk te water geraakt en hij was er niet in geslaagd haar te redden. G. werd echter in arrest gehouden en zal Vermoedelijk wel in anest blijven, want er hebben zich getuigen aange meld, die verklaren gezien te hebben, dat G. het meisje met gemeld in het water heeft geduwd. Toen men G. op zijn ruwheid had attent gemaakt, had hij de vrouwelijke getuige bedreigd eveneens in het water te trappen. Het meisje was intusschen in het water weggezonken en toen er redding kwam opdagen en men haar spoedig uit het slijk had gehaald, bleken haar levens geesten reeds geweken. G. had het toen op een loopen gezet. Hij moet reeds maanden met het meisje omgang hebben gehad. Allerlei geruch ten gaan rond omtrent den toestand waarin het meisje verkeerde. Maandag is het lijk gerechtelijk ge schouwd door de justitie uit Arnhem. G. blijft in arrest, doch blijft bij zijn ontkentenis. Ongeluk ter zee. Tijdens een dikken mist is Zondag morgen door het stoomschip «Vondel» van de maatschappij «Nederland», te Amsterdam, de schoener »Pool Fisher» van Barrow, aangevaren, met het gevolg, dat de schoener dadelijk zonk. De bemanning, bestaande uit 8 koppen verdronk. De »Vondel» vervolgde haar tocht naar Southampton met lichte averij. Blijkens een van den gezagvoerder van de «Vondel», kapitein Visser, bij de directie van de Stoomvaart-Maatschappij «Nederland» ontvangen telegrafisch be richt, was de «Pool Fisher» niet opge merkt omdat dit schip geen lichten op had. Een aanvaring in den vrij dikken mist was dus onvermijdelijk. De «Pool Fischer,» een klein zeilschip van ongeveer 130 ton, werd doormidden gevaren en zonk dadelijk. De opvarenden 8 man, verdronken. De pogingen tot redding mislukten. De aanvaring geschiedde gedurende de derde dagwacht op de «Vondel,» zcodat het ongeluk bezuiden Dungeness gebeurd moet zijn. De «Vondel» kreeg geen water in. De averij wordt te Southampton hersteld. Heden vertrekt de «Vondel» weer om haar reis te vervolgen, indien de repa ratie niet tegenvalt. Vijf inenscbcn doodgeschoten. Te Henly vond men ten huize van Fred. Holmes, eigenaar eener brouwerij, mevr. Holmes, haar dochter en 7 vrouwe lijke bedienden, doodgeschoten op haar bed. Holmes zelf werd vermist, maar later vond men ook zijn lijk in den tuin van zijn huis, eveneens doodgeschoten. Het schijnt dat hier een familiedrama is afgespeeld, dat door een diepe ge heimzinnigheid is omgeven- De finan- cieele positie van Holmes kan de oor zaak van het drama niet zijn. Ecu spoorweg-misdaad. Een ernstig spoorwegongeluk, dat zonder eenigen twijfel veroorzaakt is door een misdadige hand, had Zater dagavond plaats op de spoorlijn van Statte naar Landen. Om 6.45 vertrekt de laatste trein uit Statte, die om 7.53 te Landen aankomt cn waarmee ge woonlijk de mijnwerkers, die in het bek ken van Luik arbeiden, huiswaarts kee- ren- De trein was Zaterdagavond nog een kilometer verwijderd van het station Warmont, toen de locomotief ontspoor de. De machine viel om, de ketel ont plofte en 3 personenwagens werden ineengedrukt, om kort daarop in brand te geraken. Spoedig kwam er hulp uit Warmont en men moest verscheidene personen die in de vernielde wagens beklemd waren, uithakken. De stoker was door den schok van de machine geslingerd en lag aan de kant van de weg. Zijn toestand is hopeloos. Nog zijn zwaar gewond de hoofdconducteur, een conducteur en reizigers, terwijl 20 reizigers minder ernstige kwetsuren in kwamen, meest brandwonden. De ma chinist vond men, met gedrukte borst, dood onder de locomotief. Toen het vuur was gebluscht, ontdekte men ter stond, dat men hier met een misdaad te doen had. Een stuk rail was uitge nomen en men vond ter plaatse nog den sleutel, die gediend had om de schioe- ven los te draaien. Het is een sleutel van ander model dan die, welke ge woonlijk door de spoorwegarbeiders ge bruikt wordt- De boosdoeners hebben slechts enkele minuten den tijd gehad, om hun gruwelstuk te volvoeren, want 12 minuten vóór den passagierstrein was een goederentrein over deze plaats ge reden De drijfveer van de misdaad moet diefstal zijn- De laatste trein, die op Zaterdag over deze lijn rijdt, neemt de weekontvangsten der verschillende stations op, zoodat er een aanzienlijk bedrag aan geld in trein aanwezig was. De brand schijnt evenwel den misdadi gers belet te hebben dit geld te rooven. Het parket uit Hoei heeft Zondag on middellijk een onderzoek ingesteld, maar is er nog niet in geslaagd een spoor van misdadigers te vinden. Nieuws van belang voor Waalwijk Wanneer het schip is gezonken weet icder- een U te vertellen, hoe het gered had kun nen worden. Hoeveel waarheid is er ïiiet in dit oude gezegde. De eenige raad die .vaar de voor oos heeft, is diegene welke ons bijtijds gegeven worde. Dit is juist waar om een Culemborgmhe raadgeving zoo goed en waardevol is, want zij geeft hoop. en moed aan iederen nierlijder. Zij zegt U hoe ge weder gezond kunt worden, doch gij moet dezen raad tijdig op-olgen. M< juffrouw G. v. d. Ham, Goilberdiiigen- poort 7 te Culemborg meldt on9 Het is ruim twee jaar geleden sinds de, pijn in den rug en lendenen begon. Ik had snijdende ztckeu in den rog gepaard met hoofdpijn en dui zelingen eu meestentijds waren mijne enkel» en porien dik opgeloopen. Doorloopend ge voelde tk mij zwaar vermoeid, vooral s mor gens bij bet opstaan Mijn urine bevatte veel bezinksel en was steeds vuil en troebelik was totaal ongeschikt geworden om eenig werk te verrichten en op mijn jeugdigen leeftijd van 24 jaar, was ik zeer melancho liek door de gedachte, dat ik op deze wijze verder zuu moeten sukkelen. Ik aoorde. toen van Foster's Rugpijn Nieren Pillen en hoe veel goed deze pillen hier in de buurt doen toen ik er mee begon ondervond ik dat dit de medicijn was die ik moest hebbcu. Ik ging voort met Uw pillen en na een dag of acht gevoelde ik veel verlichting mijn nieren werken thans weer natuurlijk, ik be weeg mij w er met gemak eu gevoel mij inderdaad een geheel ander mensch dan eenige maanden geleden. Proefondervindelijk kan ik zrggen dat uw geneesmiddel prachtig werkt. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. (Waterzucht) Deze gevaarlijke kwaal dieut te worden toegeschreven aan het overvloedig water afkomstig uit het bloed, dat. doorge drongen is tot in het weefsel der huid en dat eigenlijk had moeten worden uitgedreven door filtcering indien de nieren in goeden toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menscheu werd ons ineae- g«deeld dat dergelijke gevallen volkomen genezen werden door Foster's Rugpijn Nie ren Pillen. Vcrzekrr U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. v. d. Ham gehad heeft. Wij waarschu wen tegen namask en maken koopers er op attent, dat op iedere uoos de handteekeuing van Jzmes Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie- Dnmoulin, Markt. Toezending geschridi franco na ontvangst van postwissel k f 175 één voor of f 10.voor zes doozen. Openbare vergadering van den gomeeDteraad op Zaterdag 8 Februari 1908, des avonds ten 8 uur. Voorzitter de EdelAchtbare Hoer J. A. J. van Heijat Te ongeveer 8.15 uur opent de Voorzitter de vergadering aanwezig de heeren Klerkx, Pulles, Schonis, Schrijner en van Heijst afwezig met kennisgeving het lid van Beijnen an een vacature, ontstaan door het overlijden van Loeft. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. 1. Benoeming tijdelijk wethouder. De Voorzitter. Daar wij maar een Wet houder hebben op 't oogenblik en deze onge steld is, is het noodig geworden om art 90 der gemeentewet in toepassing te brengen, anders Btaat het geheele raderwerk der ge meentewerken voor een groot gedeelte stil. Er kan nu geen enkel stuk worden wegge zonden. Art. 90 zegtDe Wethouder, die ongesteld of afwezig is, of met de tijdelijke waarneming van het burgemeesterschap belast is, wordt, zoodra noodig, vervangen door een ander lid van den Raad, door dezen te benoemen. Zoodanig lid, buiten het geval van onge steldheid van den wethouder, gedurende meer dan eene maand onafgebroken met de be trekking belast zijnde, heeft voor dien tijd aanspraak op de jaarwedde en het presentie geld, daaraan verbonden. Zooals ge dus hoort, wordt in dit geval geen jaarwedde gegeven. Tot stemopnemers worden benoemd de heeren Pulles en Schonia. Met algemeene stemmen wordt gekozen de heer B. Sêhrijner. De 7oorzitter. Neemt u nwe benoeming aan De heer Schrijner. Ja. De Voorzitter. Dan feliciteer ik n met uwe benoeming en hoop dat gij de belangen der gemeente zult behartigen, zooals gij dat altijd hebt gedaan. Al de leden sluiten zich bij 's Voorzitters wensch aan. De heer Schrijner. Ik dank de beereu voor het in mij gestelde vertrouwen. 2. Af- en overschrijving 1907 en 1908. De Voorzitter. Er zijn eenige kosten ge komen, waarvoor op de begrooting niet is voorzien. O. m. zijn er kosten gekomen voor onderhoud der telefoon, watergebruik in de onderwijzerswoning en het verven van de urinoirs Dit alles kan echter worden afge schreven van den post onvoorziene uitgaven. Verder is de post voor het onderhoud der woningen met f 76,78 overschreden. Dit komt voornamelijk hierdoor, dat er andere menschen in zijn gekomen. Bij verhnizing moet een huis eens worden nng'zieu, dan moet een vloer worden veri ieuwd of een kamer moet worden böbaugcu enz. Ook de post voor de besmet!ing is door de vele gevallen van typhus die wij gehad hebben, overschreden. De post voor de verlichting dar straten is met f 15.40 overschreden. Dit moet hieraan worden toegeschreven, dut de petroleum duurder is geworden en ook dat een paal is moeten vernieuwd" worden. Deze is door een voerman stuk pereden. Hij heeft echter, hoewel het geval geheel een ongeluk is, in de halve kosten voorzien. Burg. eu Weth. waren van oordeel dat het onbillijk zou zijn om voor een oude paal de geheele kosten te laten betalen, vooral als het ongeval door een ongeluk is geschied. Met algemeene stemmen wordt besloten deze posten af- en over te schrijven. De Voorzitter. Op de begrooting voor 1908 hebben wij de post voor armlastige krankzinnigen pro memorie uitgetrokken, omdat wij het gelnk hebben gehad in 15 jaar geen krankzinnigen ter verpleging te hebben. Geheel onverwachts hebben wij er nu echter een ter onzer verpleging gekregen. Daar de begrooting zeer krap was opgemaakt, heb ik slechts door te passen en te meten de post op de begrooting kunnen brengen. Krijgen wij echter nog oen krankzinnige voor onze rekening, dan moeten wij de belasting gaan verhoogen. 't Is wel treurig, maar 't is toch zoo. De verpleging van zoo'n krankzinnige kost f250, waarvan wij van het Rijk en de pro vincie f80 terug krijgen, f170 moet dus nog worden gevonden eu nn stel ik voor om van de subsidie voor de armen f 100 te nemen. Eenige jaren geleden heeft de raad besloten aan het armbestuur f 100 meer subsidie te verleenen, omdat d--ze haar begrooting telken male met een nadeelig saldo zag sluiten. Nu heeft hij dit meisje ook niet moer te onder honden, daarom stel ik voor f 100 subsidie minder te verleenen. De rest kan dan nog van audere posten worden overgeschreven. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 3. Vaststelling politieverordening. De Voorzitter. Ged. Staten hebben de politieverordening teruggezonden en in hun nota merken zij op, dat in een art. moet staan in plaats v*n door den Burgemeester, door Burg. en Wethouders. Dit kan dikwijls zeer lastig zijn, maar 'tis wet en daar moet de hand aan worden ge hom 'en. Besloten wordt nu de verordening vast te Btelleu op 8 Februari. 4. Ingekomen Stukken. a. Proc-sverbaal van kasopneming. De Voorzitter. In dato 30 Dec. hebben Burg. en Weth. bij den gemeenteontvanger procesverbaal van kasopneming gedaan. Uit het onderzoek bleek dat de boeken en registers ordelijk en regelmatig waren bijgehouden en dat het dien overeenkomstig bedrag, f 508.02 in kas aanwezig was. Voor kennisgeving aangenomen. b. Rapport over een monster water, on derzocht 14 Dec. 1.1. De Voorzitter leest het rapport, gezonden door de firma Lamers en Inderaaus te 's Bosch voor. Hieruit blijkt dat de conclusie is van het onderzoek, dat het water ongeschikt is ▼oor drinkwater Het water is vau de straat- pomp, dus filtr teren helpt ook al niet. De heer Pulles. Moet de gemeente zorgen vooi goed driukwater? De Voorzitter. Neen, verplicht zijn wij het, niet, maar 't is toch voor hat gemak der menschen. Wij zullen over het drinkwater wel meer last krijgen. Ik heb gehoord dat de hoofdinspecteur er zich al mede heeft bezig gehouden. 5. Onafgedaan adres van de R.K. Vak vereeniging St. Crispijn en St. Crispinianus. De Voorzitter. Dit adres is in een vorige vergadering aangehouden, omJat het toen pas ter elfder ure wsb ingekomen en do leden geen tijd hadden gehad om er eens over te denken. De vereeniging stelt zich voor een wedstrijd te houden en daaraan een tentoonstelling te verbinden. In het adres wijzen adressanten op het groote belang van zoo'n wedstrijd en tentoonstelling en op de vele kosten die daaraan zijn verbonden. Zij verzoeken daar voor beleefd eene subsidie van f 50. De Patro msverreniging heeft van dit adres adhaesie betuigd. De heer Schrijner. Wij zullen hier een subsidie aan moeten geven, zoo er afkom6n gaat uiet. De her Schonis. Voor onze gemeente is het beslist iets goeds Het geld dat wij daaraan geven, zal wel ziju besteed. De heer Klerkx De gemeentekas laat wel niet toe, dat wij groote uitgaven doen, maar hier moeten wij toch wat aan geven. De Voorzitter Op de post onvoorziene uitgaven staat nog f 15, ik stel \oor die te geven, 't Is wel weinig, maar ze moeten het goed hart maar aanzien- Er is niets meer Van de andere posten kan ook niets meer worden afgenomen, want iets dient nog te worden vastgehouden. De heer Klerkx. Als wij dan maar geven wat wij hebben. Nadat eenige leiien nog op het groote nut wijzen van zoo'u tentoonstelling, wordt bij acclamatie besloten eene subsidie van f 15 toe te staan. De heer Schonis vraagt nog of de vereeni ging het geld voor 1 Maart kun krijgen. De Voorzitter antwoordt hierop, dat zoodra Ged. Staten het besluit hebben goedgekeurd, zij de centen krijgen. De beer Klerkx zegt hierna nog gehoord te hebben dat de Waalwijksche gasfabriek tot de Houtzagerij haar buizen zal doorleggen en stelt daarom de vraag of zij dat verder ook mag doen. De Voorzitter. De fabriek heeft concessie om door geheel de gemeente buizen te leg gen. Dat geschiedt dan zonder kosten der gemeente. De heer Klerkx. Zou het niet doenlijk ziju zijn om hier overal gas te krijgen. Is de aanleg te duur-, of hoe zit het De straat verlichting van beden is treurig. De Voorzitter. De financiën der gemeente laten het niet toe. De commissie van de gasfabriek wil hebben, dat wij nieuwe lan taarns plaatsen, in deze dio er nu staan doet zij het niet en dan worden de uitgaven groot. Petroleum is not voordeeliger ook. De heer Klerkx. Als die oude palen werr den yarkocht dun zullen de kosten toch zoo heel h og nog niet loopen. Maar ik begrijp niet waarom in deze lantaarns geen gas ge bracht kan worden. Zijn ze te laag of wat is het? ""De Voorzitter. Ik heb met Gragtmans er over gesproken eu die heeft het mij gezegd dat ze in deze lantaarns geen gas willen aan brengen. Na nog eenige discussie dringt de heer Klerkx er op aan in deze toch nog eens een nauwkeurig onderzoek in te stellen. De heer Klerkx. De oude brandspuit, kan die niet meer in orde worden gemaakt Bij branden heeft men er niets aan. De Voorzitter zegt dat, alhoewel het in orde maken opzichzelf zoo'n groote koste'' niet met zich zullen medebrengen, het in werking brengen van deze spuit toch veel kost, want men moet zoowat een 60 menschen er bij aan het weak zetten, die eenmaal moeten worden betaald. Als de financiën het toelaten wattle Voorzitter er wel voor om nog een stel slan gen aan te koopen voor de waterleiding. De heer Klerkx. Als er dan maar zorg wordt gedragen dat alles in orde is. Bij een vorige brand was de boel bevroren. De Voorzitter. Daar kan met papier en zout in worden voorzien- Nog wijst, de heer Klerkx op het verbazend harde rijden van de tram door de gemeente en vraagt, vooral nu heeren Ged. Staten zelf komen vragen of er geen klachten omtrent de tram zijn, of daar niets tegen kan worden gedaan. De heer Schrijner. Ik heb daar vroeger al eens met Donkers, toen deze nog wachtmeester was, over gesproken, maar die zei ja, ik weet ook wel dat ie veel te hard rijdt, maar maakt dat maar eens uit, dat kan je niet, zei hij, De hoer Pulles. Als je "in de tram gaat zitten, dat kan je toch nagaan of er werkelijk te hard wordt gereden. De heer Klerkx. Vroeger was in de zomer nog een waterbak achter de tram wat het veroorzaken van bet stuive nog wat tegen ging, maar tegenwoordig is er dat ook al niet meer aan. In de zomar, wanneer het wat droeg is. werpt zoo'n tram een «tof op, dat het verschrikkelijk is. He Voorzitter. Zoo'n sproeiwagen er achter helpt zooveel niet. Als een volgende tram komt is alles toch weer droog- De heer Klerkx. Ik stel voor dat Burg. en Weth. deze zaak eens ernstig in overweging te geven. De Voorzitter. Wij zullen er eens over denken- Hrirna gaat de vergadering uiteen. 5e Klasse.— TrekkiDg van 10 Getrokken prijzen. Prijs van f 1000 No. 15577 r 400 6131 9879 18722 200 5944 6305 10324 19072 - 100 499 3766 4190 9220 11811 17496 18740 5e Klas9C. Trekking van 11 Gelrokken prijzen. Prijs van f 10000 No. 10586 400 2195 3304 9599 13863 20327 6834 12278 19896 Febr. 15906 9075 12769 200 100 3267 5499 2283 4244 7135 7512 13869 14078 18564 14449 17734 13180 18199 4681 9798 14903 16708 20017 13289 20631 6785 11116 16627 De Burgemeester van Waalwijk. Gelet op artt. 11 12 en 13 der Kieswet. Noodigt uit de mannelijke inwoners der ge meente. A. om wanneer zij in eene andere gemeente over het laatst verloopen dienstjaar in eene der Rijks directe belastingen zijn aangeslagen, wat de grondbelasting betreft in eene andere ge meente of in meer gemeenten te ismes tot een bedrag vpp ten minste één gulden, daarvan door overlegging der overeenkomstig het bepaalde bij art. la, voor voldaan geteekende aanslagbil jetten vóór dea 15en Februari e.k. te doen blyken B. die mede-eigenaars zijn wegens onroerende goederen eenei onverdeeld» nalatenschap, wier namen niet bij den aanslag in bet kohier zijn vernield, mits hnn aandeel in dien aanslag ten minste één gulden bedraagt, om daarvan voor den 15en Fobrueri c.k. aangifte te doen C. die krachtens art. lb. aanspraak meenen te kunnen maken om geplaatst te worden op de kiezerslijst, om daarvan voor zooveel noodig vóór den 15cn Februari c.k. aangifte te doen Voor hen, dit krachtens vroeger gedane aan gifte op de loopende kiezerslijst voorkomen, is ingevolge art. 20 hernieuwde aangifte ennoodig iadieu de plaatsing op die lijst berustte op: lo bewoning van een huis of gedeelte van een huis of V8n een vaartuig, mits tij op 31 Januari alsnog hetzelfde huis of een gedeelte eau het zelfde huis of hetzelfde vaartuig bewonen: 2o genot van peüsioen of verleonde lijfrente; 3o bezit van eene inschrijving in de Groot boeken der Nationale Schuld ot van een inleg in de Rijkspostspaarbank, in eene Gemeentelijke Spaarbank of in eene Spaarbank, beheerd door het Bestuur van eene lechjspersoon.ijkheid be zittende Vereeniging, van eene Naamlooze Ven nootschap. van eene Coöperatieve Vereenigiug of van eene Stichting: 4o aflegging van een examen. Daarentegen is hernieuwde aangifte wel noodig voor hen, wier plaatsing op de lijst berustte op: lo bewoning van een huis of gedeelte van een buis of van een vaartuig, indien zij niet meer op 31 Januari hetzelfde huis ot een gedeelte van hetzelfde huis of betzelfde vaartuig bewonen ot 2o op genet van inkomen In dienstbetrekking of als inwonende zoon, m het bedrijf of beroep der oudere werkza m, hetzij met of zonder ge not van pensioen of lijfrente, aan welke, zoo nj nog in de gemeente wonen voor den östen Fe bruari e.k. een aangiftebiljet ter invulling wordt toegezonden, hetwelk weder voor den löenFe— biuari moet worden ingele»erd. Ambtshalve (dus zonder aangifte) worden op de kiezerslijst geplaatst, die genoemd in art. la der kieswet, behoudens die bedoeld onder A hierboveD. Zij die in het afgelo 'pen jaar ïuwoner eener andere gemeente geworden zijn, kunnen o.m. volstaan met overlegging alda»r der aanslag biljetten, meda or.der A hierboven vermeld. De aanslagbiljetten bedoeld onder letter A en de bewijsstukken, bij de aangifte onder letter B beloeld, waartoe moeten behooren het aanslag biljet of door den ontvanger gewaarmerkt kos- trloos af te geven duplicaat daarvan, eene opgaat an het bediag van liet aandeel in deo aanslag en de noodige bescheiden ten bewijse van het gemeenschappelijk bezit, ca de vaststelling der kiezerslijsten a»n belanghebbenden teruggegeven. Modellen voor de aangiften bedoeld onder B en C zijn ter Secretarie kosteloos verkrijgbaar. De inguvulde fcrmuliereu kunnen kosteloos per post aan dan Burgemeester worden toege zonden met inachtneming van het volgend voor schrift dat de omslagen met aangiften en stukken moe ten dragen boven nan de voorzijde het opschrift „Vrij van briefport, ingevolge art. 50 der Kies. wet" en in den linkerbenedenhoek de vermeldito van den naam en de woonplaats van den af-, zender, gewaarmerkt door zijne handteekrninp In de tabel; bedoeld in de artt. 1 en 2 dj, kieswet, is voor zoover de gemeente Waalwijk betreft, het volgende bepaald Waalwijk Huur. prijs f 1,25. Minimum inkomen f 350, Vrij» woning of inwoning f 62,50. Vrije kost en in. woning f 250. Waalwijk, den lsten Februari 1908. De Burgemeester Voornoemd, Th. de Surmont de Bas Sraeele. OPSOBPING IN MILITAIREN DIENST. De Burgemeester der Gemeente Waalwijk roept bij deze op den milicien-verlofganger CORNELlS VAN DER WENS der lichting 1903 van het 2e Reg. Vest.-Artillerie, om, voorzien van al de door hem van het korps medegenomen kleeding. en uitrustingstukken, zakboekje en verlofpa, onder de wapenen te komen, waartoe hij zich op Maandag dan 24 Februari 1908 des uamiddagi vóór vier uur moet aanmelden bij zijn corps iu garnizoen te NAARDEN. Waalwijk 4 Febr. 1908. De Burgemeester voornoemd, TH. de Surmont de Bas Smeeli. BESOIJEN, 11 Febr. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Beaoüen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste: f 1.38 de laagste f 1,28 De pr. der eieren was 3 a 31/, cent. GOR1NCHEM, 10 Febr. De aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Ristarwe f 8.90 9.10 roode dito f 8,— a 8,25 witte dito 1 8,25 a 8.35 inl. rogge 7,20 a 7,30 Buiten 1 dito 7.25 ft 7.40 gerst 5,10 a 5 20 haver 3,70 ft 3,80 ,'uivenboonen f 7,50 a 7 60 blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 227 runderen 10 nuchtere kalveren, 17 vatte varken» en 80 biggen. Ie qual. Kaltkoeien 1190 ft 280 Kalfvaarzen f 140 a 210 Guiste vaarzen f 100 ft 130 Melkkoeien 1180 ft 220 21/, jarige ossen f a Pinken 1 ft Graskalveren f ft Nuchtere kal*. 8 ft Aangevoerd 0 vette vaikens van 22 a 23 per half kilo, biggen ran t 6,— 11. stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen fa en lammeren f ft foer stuk. Kippen t 0.70 f 0.90 per stuk. Eieren 10.95 ft 1.05 per 26 stuks. Boter 73 ft 75 ct. per >/j kilo. ROTTERDAM 11 Febr. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 25 paarden 0 veulens, 0 ezel, 1196 magere en 786 vette runderen 217 vette 413 nuchtere en graskalvereu 0 schapen of lammeren, 0 varken» 137 biggen, 3 bokken of geiten. Koeien 30 tot 37 ct., otsen 30 tot 37 ct., stieren 26a 33 ct., kalveren 45 a 55 ct., per kilo Melkkoeien 135 ft 250 kalfkoeicn f 165 a f 300 stieren (80 a 165 pinken 70 a 140 graskalveren avaarzen f 75 a 170, alles mager vee biggen f6.a 14.paarden f 45 a 90. Nuchtere kalveren fok- 11.ft 17 slacht- f 5.— ft 10.50 Op de botermarkt werden aangevoerd 30/8 en 28/16 vn. en 238 stukken a l/s kilo. Prijs 1#. quftl 66, 2e qual f 63, 3e qual. f60 Per kilo 80 a 85 ct. Wij Schat Wa stcllin willek eens ruisch klanki farenc en ge indrul prach daar strekt voor bewu stellir andei een 16 et. per Reparation en levering van spoedig en tot de minste prijzen. Vraagt teekeningen en prijsopgaaf. ner ver) fijnl een Aanbevelead,

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 6