Tweede Blad. Provinciaal Nieuws. Nummer 15. Donderde 20 Februari 1908. 31e Jaargang. De Echo va,u WAAL WIJK19 Februari 1908. WAALWIJKS BELANG. Maandag 11. des avonds ten 8Vs uur, had in de achterzaal van het Hotel Ver- wiel eene algemeene ledenvergadering plaats. De Vice-president, de heer W. Tim mermans, opende ten ongeveer 9 uur de vergadering, heette de aanwezige leden welkom en drukte zijn spijt uit over de niet drukke opkomst, welke later echter nog flink aangroeide. Na medegedeeld te hebben, dat de heer H. Zeegers kennis gegeven had deze vergadering niet te kjnnen bijwo nen, verzocht hij den secretaris, den heer Jan Tielen het jaarverslag te willen uitbrengen. Uit dit lijvig jaarrapport blijkt dat de vereeniging zich ten doel stelt wij mogen dit hier nog wel eens neerschrij ven alles in het werk te stellen om den groei en bloei van Waalwijk op elk gebied te bevorderen, speciaal ook om het vreemdelingenverkeer in de hand te werken. Het eerste gedeelte van 't verslag was gewijd aan mededeelingen van huis- houdelijken aard, meer speciaal voor de leden bestemd. Dank werd vervolgens gebracht aan den van hier vertrokken edelachtb. heer K. A. M. Ridder de van der Schueren, eere-voorzitter der vereeniging, voor zijn veelzijdigen steun en hulp der vereeniging steeds betoond Door zijn opvolger, de Edelachtb. heer Th. de Surmont de Bas Smeele, werd daaraa het eere-voorzitterschap welwillend aanvaard. Naast de vele huishoudelijke bezig heden, aan de oprichting verbonden, is dadelijk als een voornaam punt ter hand genomen, de daarstelling eener flinke harmonie. Opgericht is, nadat gebleken was dat van eene samensmelting der beide be staande harmoniën niets kon komen, eene nieuwe vereeniging nl. de Waal- wijksche harmonie, die veel goeds be looft voor de toekomst. Op 't gebied van markten en land- bouwaangelegenheden werden doortas tende maatregelen genomen. In het na jaar werd een groote premiemarkt georganiseerd, die druk werd bezocht en veel succes had. Ook de Bavomarkt mocht zich in een druk bezoek verheu gen, terwijl de markten over het geheel beter werden. Na langdurige besprekingen nam de ver. het initiatief tot sluiting van den veekring voor den invoer van vee uit Holland en tevens voor de wijziging der jaarmarkten op den laatsten Donderdag van elke maand en de drie andere jaar markten in April, Sept. en October op den Donderdag voor den 15en, dus juist voor de quarantaine-dagen j Deze wijzi ging is door den raad aangenomen. Nu reeds blijkt dat deze regeling zeer veel belooft voor de verheffing onzer markten- Ook bij feesten, als Koninginnefeest, installatie van den burgemeester, wat door den raad geheel aan W. B. is opgedragen, het hulde brengen aan over winnende vereenigingen enz. enz. bleek meermalen hoe nuttig de vereeniging is. Gememoreerd werd verder nog de lezing over het kanaal 's BoschDron- gelen, door den ingenieur, den weled- gestr. heer O. van Lidth de Jeude het zich onledig houden met de Lointquaestie en het uitstekend geslaagde armencon- cert waardoor aan de armen f 259 kon worden gegeven. Een krachtig applaus vertolkte den dank van de leden aan den secretaris voor het kranig jaarverslag. Uit het hierna door den Penningmees ter, den heer v. Schijndel, uitgebracht verslag bleek dat de inkomsten hebben bedragen f 1130.75, de uitgaven f 1055.87, zoodat er een batig saldo is van f 74 88. Door de heeren Jos. van Gils en J. van Gooi, werden de rekeningen en be scheiden nagezien en in orde bevonden. Naar aanleiding van punt 3 mededee lingen plannen van het a. s. jaar, deelde de Vice-Voorzitter mede, dat onderhandelingen plaats hadden over het verkrijgen van een muziekkiosk. Met het oog op de kleine ruimte van het marktplein is het uit den aard der zaak wenschelijk dat deze een verplaatsbare is. Of zij in eigendom van de gemeente of wel van de vereeniging zal komen is nog niet bekend, doch als vrij zeker mag het worden aangenomen dat er eene komt. 't Plan bestaat, om dan om de 14 dagen daar iruziek en zanguitvoeringen te doen geven door de hier bestaan de vereenigingen en ook van buiten. Hierdoor zal worden verkregen, dat de Waal wijkers meer in de gemeente blijven en ook dat er Zondags meer vreemde lingen komen. Voorts is in overweging genomen om een voorjaars of najaars- premie-markt te houden, 't Koninginnefeest zal ook, alhoewel op meer bescheiden voet dan 't vorig jaar worderf gevierd. Feestelijk heden georganiseerd door voetbalclubs turnvereenigingen enz. zullen moreel en en als de kas 't toelaat ook finaniceel worden gesteund. Gezien het succes dat wij met het armenconcert hebben gehad, zal ook dit jaar in de wintermaanden weer een armenconcert worden gegeven Verder zal getracht worden om met St. Nicolaas iets te organiseeren, waardoor de arme kinderen een prettige en genoeg lijke dag zullen hebben. (Bravo's). Ons arbeidsveld is dus ruim genoeg. Zou het b.v. niet op onzen weg liggen eene commissie voor woningbouw (ar beiderswoningen) in het leven te roepen Alles behoeft niet in een jaar te gebeu ren, doch wij kunnen in overweging nemen het zien te verkrijgen eener bad en zweminrichting, het oprichten op be scheiden schaal van een huishoudschool voor jonge meisjes, het oprichten van een ijsclub, het organiseeren van een concours hippique, van honden- land bouw-, bloemen- en vaktentoonstellingen enz. enz. Nogmaals, alles behoeft niet in een jaar te gebeuren, doch u kunt er van overtuigd zijn dat het bestuur vol am bitie is en ook het aanstaande jaar niet zal stilzitten. (Bravo's). 4- Verkiezing van 3 leden van het bestuur wegens periodieke aftreding der heeren Zeegers, Verwiel en van Schijndel. De heeren De Vocht en Jansen wor den tot stemopnemers benoemd. De uitslag der verkiezing was als volgt. Uitgebracht waren 32 stemmen. De uitslag der stemming was als volgt J. v Schijndel 31, P. Verwiel 29 en J. Houben 25 stemmen. Voorts verkre gen de heeren De Vocht 3, Fr. v. Gils 2, Timmermans-Verschure 2, A. Jansen 2, A. Rubbens 1 en A. van Liempt 1 stemmen. Zoodat herkozen werden de heeren J. van Schijndel en P. W. H. Verwiel en gekozen de heer J. A. Houben, die allen de benoeming hebben aangenomen. De heer Fr. van Gils brengt namens de geheele vergadering hartelijk dank aan het bestuur voor de veïe werkzaam heden, die het in het afgeloopen jaar, ondanks de moeilijkheden in het bestuur, heeft verricht, Hij is overtuigd dat, nu er volkomen samenwerking zal komen, de resultaten nog schitterender zullen zijn. (Applaus). Nadat de Vice-.Voorzitter dank aan den heer Fr. van Gils had gebracht voor de vleiende woorden, sloot hij deze le jaarvergadering. De ilausse op de nuidenmnrkt In De Schoenindustrie wordt ons artikel over «Hausse op de Huidenmarkt* in zijn geheel overgenomen en daarop door de redactie 't volgende naschrift gegeven Wij hebben ons dus niet vergist toen wij in December schreven, dat de ge volgen van de kolossale daling van de huidenprijzen wel eenigen invloed op het leer zou hebben maar niet in die mate als sommige leerhandelaars het wel voorstelden en misschien gaarne wenschen nl. dat de boel er geheel on der zou gaan. Wij gaven ook als onze meening te kennen dat na Nieuwjaar de prijzen der huiden weer wel wat zouden herstellen. Dat echter de prijs weer zóó hoog zou oploopen dat hadden we niet verwacht en gelooven ook niet dat dit stand zal houden. Door de groote ver- koopen die de laatste maanden hebben plaats gehad zal een ieder weer vrij goed voorzien zijn en nu eenmaal de prijzen even hoog zijn, ware het dwaas heid om nog maar te blijven koopen dit is trouwens ook niet te denken en een gevolg zal daarvan wezen dat de markt dan weer wat flauwer worden zal op zijn minst geen opgaande maai eer iets afgaande prijzen zijn naar onze meening dan in de naaste toekomst te wachten. De ciitieke toestand der laatste maanden is wel bezworen, althans het geld is veel goedkooper en ruimer maar de gevolgen van de crisis zijn we nog niet te boven. De aangebrachte wonden op de geldmarkt waren daarvoor te diep dan dat dit ook in den handel en indus trie niet zijn heillooze gevolgen heeit teweeggebracht en juist in handel en industrie duurt dat aan den dag van vandaag nog voort. Uit het buitenland leest men van alle groote zaken, in krimping door gebrek aan orders, dat is in alle vakken en ook evengoed in de Schoenindustrie. Op vele schoenfa brieken in het buitenland wordt met halve kracht gewerkt. Enkele groote schoen en lederfabrieken zijn in den laatsten tijd over de kop gegaan, in een woord alles wijst er op dat het in het buitenland misschien nog slechter is dan in Holand. Slaan wij ook in ons eigen land even een blik in 't ronde dan zien we wat een werkeloosheid overal heerschtin Amsterdam waar zoovele diamantwerkers al den geheelen winter zonder werk loopen, in de bouwvakken, in de auto mobiel-industrie nergens iets te doen, dit werkt natuurlijk op de schoenindustrie schadelijk terug. Hier hoort men er nog niet veel van dat fabrieken gedeeltelijk stop gezet hebben, maar als deze zomer geen verbetering brengt, dan is het voor het najaar te duchten, dat hoe ongaarne ook, men tot dien maatregel wel zal gedwongen worden. Zou het nu te denken zijn dat waar de schoenindus trie staat voor het geval om eerder de zaken in te krimpen dan uit te breiden, dat de prijs van het leer weer direct in de hoogte zal gaan, als gevolg van een naar onze meening slechts tijdelijke hausse der huidenprijzen. Wij gelooven het niet, evenmin als wij in December konden gelooven dat de prijsvermindering van het leer zulk een hooge vaart zou nemen, evenmin geloo ven wij dat nu van den prijs-opslag. Kalm aan koopen, hetgeen dat maar juist noodig is zouden wij thans een ieder durven aanraden. Kinderhcrstellings- en Vucuntiekolonics. Jaarlijksche algemeene vergadering op Donderdag 20 Februari a.s. ten 9 ure 's avonds precies, in 't Hotel Gerris te Waalwijk. Punten van behandeling 1. Opening door den Voorzitter. 2. Jaarverslag door den Secretaris. 3. Rekening en verantwoording door den Penningmeester. 4. Benoeming van een commissie van 3 leden en 3 plaatsvervangers tot on derzoek van de rekening en verantwoor ding. 5. Verkiezing van drie bestuursleden wegens periodieke aftreding der heeren A. C. v. d. Heijden, D. A. Kakebeen en J. F. Marks. 6. Meedeeling van het Bestuur, rond vraag en sluiting. WIHielmina III W. V. 1-2. Bovengenoemde wedstrijd had Zondag te 's Bosch plaats. Reeds bij het vertrek uit Waalwijk scheen het, dat het geluk niet met ons was, want toen de trein vertrok waren we maar met 10 man, doordat er één den trein gemist had. Begrijpelijkerwijze zaten we al in angst, dat we den wedstrijd met 10 man zouden moeten spelen, doch aan de halte Dru- nen-Heusden, werden wij van deze pijn lijke gedachte bevrijd doordat op eens de lie man bij ons was; hij had nog juist den tijd gehad op den bagagewagen te springen om zich zoo in Drunen bij ons te voegen. Nu welgemoed naar den Bosch en als om 12 uur scheidsrechter Dupont be ginnen blaast, trapt >W. V.'s» center voor af en stormt de voorhoede op het «Wilhelmina» doel los doch deze ook niet voor de poes, weten met den hevigen wind in den rug tot steun het spel te verplaatsen. Het eerste kwartier wegen beide partijen tegen elkaar op. Van beide zijden worden gevaarlijke aanvallen ondernomen, doch voor doel gekomen, wordt ofwel naast, over óf tegen de lat geschoten, zoodat succes uitblijft In de volgende periode is »Wilhelmina> iets sterker en weet ze dit ook door het maken een punt uit te drukken 1—0. Door het onvermoeide verdedigen echter van Jos. Nieuwenhuijsen kan «Wil- helmina» vóór rust de scoren niet hooger opvoeren en wordt er met den stand 10 in het voordeel van den Bosch, gedraaid. Algemeen denken we, dat we nu met den wind in den rug, vlug enkele goaltjes zullen fokken, doch dit is niet het geval, want onmiddelijk na de rust is Wilhel mina beslist sterker. Dit kon echter niet langer duren, alles dringt mêe op. Jaap bemachtigt den bal, geeft deze aan A. Weijnen, die met een flink schot gelijk maakt 1 1. Nadien blijft »W. V.» sterker, doch kan dit niet in het maken van een punt uitdrukken en reeds denken we de scheidsrechter voor ophouden te hooren fluiten, als »W. V. nog een aanval on derneemt, Weijnen een prachtschot lost, wat de keeper houdt, deze werkt echter niet vlug genoeg weg en N. van Loon is er als de kippen bij om «W. V.» de leiding te bezorgen 2 1. Nog enkele minuten zi;n te spelen, waarin de stand o ïveranderd blijft, zoodat »W. V.Wel verdiend met 2 -1 won. Wegens het slechte weer, moest het 7e elftal den wedstrijd staken. Bij het ophouden had >W. V. ID met 4-0 de leiding. Boom en van Ierland. De uitvoering Zondagavond op de bovenzaal van den heer Adr. v. d Werff door den bekenden karakter-komiek den heer A. van Ierland en den heer A. Boom bas baryton gegeven, werd weder om zeer druk bezocht. Evenals een vorige maal was de heer v. Ierland van 't begin tot 't einde eenig. Ook de heer Boom viel na ieder nummer een krachtig applaus ten deel Men wordt niet moe naar dezen zanger te uisteren. Gezien het nog kort geleden gege ven verslag over eenzelfde uitvoering, meenen wij thans met deze regelen te kunnen volstaan. Vooruitgang zij ons Doel Zondag a.s. zal de Tooneelvereeniging «Vooruitgang zij ons Doel, op de boven zaal van den heer Chr. v. d. Werft eene uitvoeiing geven. Opgevoerd zal woTden het bekroonde drama in 3 bedrijven «Vergeten en vergeven* het kluchtspel in 2 bedrijven «De mislukte erfenis* en eenige komische voordrachten. Entree f 0,20 per persoon, voor heer en dame f 0,30, terwijl vanaf heden bij den heer Chr. v. d. Werft" plaatsen zijn te bespreken a 10 cent. Politieznken Maandagavond werd zekere B. met een mes aan zijn arm verwond. t Is uit de talrijke en veruiteenloo- pende lezingen van't voorval, niet op te maken, hoe 't geval zich juist heeft voorgedaan. Door de rijkspolitie zijn de laatste dagen in deze streek verschillende overtredingen der drankwet geconsta teerd Rechtszaak r d. Pluijin llcijinuns,Dussen. Tegen hedenmiddag 1 uur zijn een twintigtal personen uit Dussen (Hank) en Dussen gedagvaard om te verschijnen in 't hotel Heessels aldaar voor den kantonrechter van Heusden, fungeerend rechtercommissaris om getuigenis der waarheid af te leggen. Het zijn de per sonen, die onlangs in de smaadschrift zaak als getuigen voor de rechtbank te 's-Bosch verschenen, en men vermoedt dat thans eene instructie tegen veld wachter Heijmans is geopend. Groote brand in de Hootperserij te Helmond. Waarschijnlijk door het warmloopen van den hoofdas ontstond heden tusschen 5 en 6 uur brand in de stoomhooiper- serij van de fit ma Oerlcmans Zonen Door den hevigen wind viel aan blus- schen niet te denken en brandde alles in korten tijd tot den grond af. Van de machines, die eerst verleden jaar geplaatst zijn, is niets verzekerd De voorraad hooi, die geheel in vlam men is opgegaan, wordt op ongeveer 150,000 pond geschat. Paardenfokkerij. Bij de Rijkspremiënkeuring van dek hengsten van ten minste 3 en ten hoog ste 6 jaar oud, ingevoerd na de Rijks- najaarskeuring 1907, gehouden te 's Her togenbosch, den 15 Februari 1908, werd ééne premie van duizend Gulden, toe gekend aan le «Vereeniging tot verbetering van het paardenras in De Langstraat en Om streken», te Raamsdonk, voor haren goudvoshengst «Gardist*, welke hengst werd geplaatst als No. 1 van de aange- voerden van het warmbloedras 2e Den Heer F. H. Schutter, te 'sHage voor zijnen koffievoshengst «Robert d'Ophain*, welke hengst werd geplaatst No. 1 van de aangevoerden van het koudbloedras 3e. «Vereeniging tot verbetering van het paardenras in Het Land van Heus den en Altena*, te Meeuwen, voor haren zwart bruinen hengst «Ehrenberg* Deze hengst werd geplaatst als No. 2 van de aangevoerden van het warmbloedras; 4e. Den Heer Adam Punt te Fijnaart voor zijnen hengst «Lancier de Fosteau* Deze premie werd voorwaardelijk toege kend, en de hengst geplaatst onder No 2. van de aangevoerden van het koud bloedras. Vergadering. Algemeene vergadering van de 14e Afdeeling «Langstraat» der Noord-Bra- bantsche' Maatschappij van Landbouw, op Vrijdag 21 Februari 1908, des voor middags om 11 uur, in het hotel Verwiel te Waalwijk. TE BEHANDELEN: 1. Rekening 1906 en 1907- 2. Begrooting 1908. A AIS BESTEDINGEN Op Woensdag 11 Maart, ten 11 ure, zal aan het ministerie van waterstaat te 's-Gra- venhage worden aanbesteed Het uitvoeren van baggerwrk in de ri vieren de Maas de Bergsch* Maas en den Araer, van Crèvecoeur langs Heusden tot Zwaluwe, alsmede in den bovenmond van het H"*usden8ch kanaal, den mond van .let Oude Maasje bij K-izersveer en de Donga, behoorendn tot de werken voor het onder houd van de Bergsche Maasbegrooting f 24.900. BESOIJEN. Zondagavond gaf de Lie- derufel ,/Orfeiiing baart Kunst* haar tweede wintoconcert, dat goed geslaagd mag worden beschouwd. De verschillende koor nummers van het programma werden ondpr leiding van den kranigen Directeur ver dienstelijk uitgevoerd, vooral D; wind zingt liederen door 't Woud' van Keereweer dat voor 't eersi werd gezongen en zeer veel moeielijkheden bezit, werd goed voor gedragen. De Heer A. van Os zong zeer ge/oelig jMona', een zeer melodieuse tenor solo en oogstte veel bijval. Ook de heer C. Miltenburg uit Arnhem droeg de ver schillende scènes en coupletten bijzonder goed voor en hracht op deze wijze weder ruim het zijne bij voor het slagen van dit concert. Een woord van hulde mag ook den pianist, den heer A. Ilurkm lis niet onthouden morden voor zijn degelijk accom pagnement. BAARDWIJK. I'i den nicht van Za terdag op Zond 'g jl. hebben tot nog toe onbekenden bij verschillenden iu onze ge meente diefstal gepleegd. Onder andere hij C. K. 11 kippen en een h.ian; deze hoewe, niet behoeftig is toch ook zeker niet mild met aardsche goederen bedeeld, daarom is zoo'n daad des te lafferbij de wed. V. ecu slijpsteen, benevans een paar gordijnen gestolen nog op een andere plaats een nieuwe borstrot (een oude liet men hangen.) De politie doet streng onderzoek. Moge hot h-ur gelukken spoedig de onverlaten op te sporen. Als een bijzonderheid kunnen we melden dat Jos. Verhagen alhier een koppel kanarievogels heeft die nu reeds 3 jongen het levenslicht deden aanschouwen. Verder heeft hij nog 10 paren gezamenlijk met 33 eitjes, dus een zeer vroegtijdig en goed begin met zijne fokkerij. DRUNEN, 18 Febr. Er hebben "ich voor deze gemeente in de maand Januari 36 lotelingeu voor de lichting 1909 aan gegeven. Als een zeldzaamheid deelt men ons mede dat bij den landbouwer W. de Wit alhier een varken 23 jongen heeft geworpen. Naar mm ons mededeelt- heeft het iremretiirbrsiuur beslot'n, alle personen uit leze gemeente die werkeloos zijn op hun verzoek werk te verschaffen. Voorwaar een prachtig b-sluit in deze tijden nu er zoo veel arme lieden zonder werk zijn. Ook het armbestuur zal met dit besluit zeer ingenomen zijn. VLIJMEN, 18 Febr. Zaterdag 11. had de landbouwer L. Zeeuwen bij het afgaan an den hooizolder het ongeluk van de adder te rallen en zich bij dien val ernstig bezeeren aan hoofd en schouder, zoodat hij zich onder behandeling van den dokter inoeat Stellen. Zondag is alhier in den ouderdom vau 68 jaar overleden de WelEd.Gsstr. Heer M. L Mommersteeg. De overledene, die reeds sedert verscheidene jaren aan eene slepende ziekte lijdende was, en zich daarom uit het maatschappelijk leven geheel had teruggetrokken, was voor dien tijd jaren lang Wethouder dezer gemeente en lid der Pro vinciale Staten van Neonl-Brabant, in welke ambtelijke betrekkingen hij zich een man met een helder hoofd toonde. Vooral zijne adviezeD in waterschapsaangelegenbeden werden zeer gewaardeerd en op prijs gesteld. Bij gelegenheid van het bezoek van H. M. de Koningin in Augustus 1904 aan onze proviucie gebracht, werd hem voor zijne vele verdiensten het ridderkruis der Oranje- Nassau-orde geschonken. Ook was de overledene als President en later als Be schermheer der Harmonie ^Concordia', de ziel van dit gezelschap, dat zijne vele lauwe ren, ziju bloei iu vroeger jaren voor eau groot deel te danken heeft aau den onbe krompen steun van zijn hooggeschatten President en Beschermheer. Katholiek in inerg en been gaf de Heer Mommersteeg herhaaldelijk blijk van zijn diepen gods dienstzin door ij»erig mede te werken aan de tot standkoir ing van godsdienstige in stellingen. De bijzondere jongensschool in onze gemeonte is vooral door zijne vorstelijke mildheid kunnen gesticht worden. Met len Heer Mommersteeg is van ons heenge gaan een nuttig b rger der maatschappij, een hechten «teun der kerk. Door de Gymnastiek- en Schermver- mn'gii.g Kunst en Kracht' van 's-Herto- genbusch, wordt op Zondag 23 Februari 1908 eene Propaganda-uitvoering gegeven in de zaal van den Heer H. Daelmans te V lijmen. Up het programma komen voor Oefeningen aan rek en ringen, vrije oefeningen, staafoefeningen enz. De-harmonie zal bij deze uitvoering hare gewaardeerde medewerking verleenen. Aanvangavonds 3 unr. le Rang 30 ct. 2e Rang 20 ct. DUSSEN, 18 Febr. Het 6-jarig zoontje van den heibergier K. had dezer dagen hit ongeluk van den hooitas te vallen. De ontbod-n geneesheer Dr. Millenaar consta teerde dat een arm was gebroken. Na»r aanleiding van het be,rich», voor komende in )e Drie Provincën', als zon dn Utrechtsen* beetworteleuikerfabriek dit j,.ir gren cmtracten alsluiien daar het Ir rrein verkocht wa» aan de Mij. tot Expl. au Slaais«poorwegf-n, verzoekt men' om mede te deel*n, dat het tegendeel waar is, daar genoemde fabriek reeds bezig is aan het «Muiten van bieiencoutracten voor de levering 1908 iu Friesland, Groningen en Ni'Ord-Holland. WASPIK. De handel in hooi is minder levendig, doordat Engeland om 't uitbreken ven mond- en klauwzeer, geen Hollandsch hooi meer ontvangt. De prijzen zijn dan ook dalende. Drzer dagen werd van de werf der firma Gebr. van de Rijken te water gelaten de stalen sleepkaan ^Christine', groot 625 last voor rekening van den heer A. Doren te. Rotterdam en onmiddellijk de kiel gelegd voor een stalen sleepkaan, groot 550 last voor rekening van den heer C. Rostemakers te Roosendaal. RAAMSDONK(Doep), 18 Febr. Door de firma Internationale Guano- en Snper- phosphaatwerken Albatros' te, Zwijndrecht, is op de laa'st gehouden aanbesteding der dhiiuwvereeniging Raamsdonk dorp' aan genomen de leve ing van 54000 K.G. su- erph ,sphikt met 14°/0 wateroplosbaar phosphor 2 57 de 100 KG. en 4000 K G. K ï-nei m-i 12,4wateroplosbare Kali f2.29 de 100 K.G.

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 5