Gemengd Nieuws. I NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Correspondentie. Reclame. Handelsberichten. De Heer B. Floris, paardenhandelaar alhier, kreeg in den stal van den heer P. floeks te Breda ran een jong paard eens klaps een 7.66 hevigen slag tegen borst en aangezioht, dat hij bewusteloos nederstortte. Door geneeskundige hulp was de heer F. spoedig weer bij keauis. De borst is ernstig gekneusd en de onderlip sterk gezwollen. Thans is de toestand bevredigend. RAAMSDONK8VEER. De afdeeling „Tooneel" van onze harmonie //De Eendracht' heeft in sfudie een mooi tooueelspel, ge titeld //Arbeid Adelt", alsmede een prach tig blijspel. Wij twijfelen niet of een en and«ir zal weder een volle zaal trekksn. De heer A. Broeders alhier behaalde op den te Vucht gehouden voordrachten wedstrijd den tweeden prijs. Bioscope-voor stellingGisteravond gaf de E«rate Ned. Electro Bioscope Mij. in de zaal van het hotel „Huis ten Deijl" alhier voor een talrijk publiek «ene schitterende voorstelling. Alle nummers werden zeer ten genoege van het puhliek afgewerkt. Ja finer, dat toen het la.ils'.e nummer on geveer was afgewerkt dc voorstelling wegens eane kleine fout aan de motor, moest wor den gestcaltt. KAATSHEUVEL 19 Febr. 1908. Bezoek. De cursisten in het veriernen van eerste hulp hij bedrijfsongevallen werden Ztterdag- avond vereerd mei een bezoek van den regeerings-couimissaris Dr. Bruiusma. Zijn edele woonde de les bij en betuigde zijne bijzoodere tevredenheid over de leerlingen, die ten zijnen overstaan de opgedane kennis practisch moesten toepassen. Naar wij vernamen zijn door de regeeiings- commissie, behalve de toegezegde subaidie, nog verschillende leermiddelen toegezonden o. a. een kist met verbaudstoffeu, eeue portefeuille met anatomische platen, eer.e volledige brancard, enz. Arbeidscontract. Tot ons genoegen kunnen wij melden, dat in de commissie, benoemd door den Diocosanen Leerbewerkers-arbeidersbond, tot het maken van een model-arbeidscoutract voor het schoenmakersbedrijf, het voorzitter schap is opgedragen aan den heer Corn. Roestenberg, president der R. K. Vakver eeniging te dezer plaatse. Van harte proficiat. 2e Jaarfeest van den R. K. Volksbond te Kaatsheuvel. Zooals aangekondigd was, hield de R. K. Volksbond te Kaatsheuvel op Zondag 9 en 16 Februari 1.1. zijr. 2e jaarfeest. Op beide dagen werd dezelfde orde van vergadering gehouden en hetzelfde programma "fgewerkt. Op Zondag 9 Febr. celebreerde de WVleerw. heer van Acht, Geest, adv. der R. K. Propaganda-club, en op 16 Febr. de Wel eerw. heer van Heeswijk, Geest. adv. van den R. K. Volksbond en Vakvereeuiging de H. Mis voor het geestelijk eti tijdelijk welzijn van leden en donateurs vau deu R. K. Volksbond. Om half twaalf had de officieele leden vergadering plaats. Nadat de president, W. Roestenberg de vergadering met een Christen- groet en een hartelijk woord van welkom en dankbare herinnering over het afgeloopen jaar geopend had g>f de secretaris Clir. Vester8 het jaarverslag. Dit was cene revue der .Bondsactie van dit jaar. Slechts met enkele woorden stippen wij het voornaamste van het vele, dat door den R. K. Volksbond in 1907 werd tot stand gebrachtDeelneming aan de verkiezing voor de kamers van Arbeid, de bekende actie tegen het vragen va i toegiften aan bakkers bij sommige gelegenheden, welke actie met de.i besten uitslag werd bekroond oprichting van eene R. K. Toooeelclub, welke tot heden blijk gaf van veel talentoprichting van eene R. K. Propggandaclub, die vol ijver en stndielust is; oprichting van eeae R. K. Vakvereeniging van Leerbewerkers, die aan eene lang geroeide behoefte voldeed, en thans reeds 220 leden telt; deelname aan het Kath. Soc.'Congres, 6e Dioc. Katholieken dag, waarheer. circa 150 leden optrokken, Propaganda-Bond te l'ilburg, welkt door de club voltallig werd bijgewoond, de Cursus in het verleenen vau Eerste Hulp bij bedrijfongevallen, actie voor volksgezondheid, «uz. enz. De Eerw. Penningmeester gaf rekening en verantwoording der inkomsten en uit gaven. De inkomsten bedroegen f 449,66, de uitgaven f 409,57'. Het bilig saldo f 40.08' plus eeD deposito van f 150 der Rabatspaarvereeniging. De secretaris van bet R. K. Ziekenfonds gaf een zeer bevredigend verslag van de ziekenkas, In den korten tijd van zijn bestaan bad het ziekenfonds reeds f 336,32 aan doktersrekeningen ziekengeld uitbetaald In het laatste half jaar is de reserve voor doktersgelden onaangetast gebleven. Het bezit van het ziekenfonds bedroeg f 234,29. Het aantal leden klom tot 153. Hierna hield <le Weleerw. Heer Tervooren, kapelaan te Berkdijk eene pakkende lezing over het drankmisbruik in verband met vereeniging. Hij schetste het hedendaagseh alcoholisme, dat in wezen verschilt van de aloude dronkenschap. Een nieuwerwetsche kwaal moet ook met moderne geneesmiddelen behandeld worden. Het alcoholisme brengt ontzaglijke nadoelen voor den werkman naar ziel en lichaam. De drankbestrijding is het kardinale punt, waarom lotsverbetering draait en het streven naar verheffing op stoffelijk en geestelijk gebied zal niet gaan zonder een matig arbeidersvolk. Alleeu „de matige zal heerschen". Willen dc arbeiders heerschen in den goeden zin, d. w. z. willen zij werkelijk met hunne redelijke eischen voor den dag komen, dan moeten zij indruk maken door hun matig eu onbesproken leven dat is het sterkste wapen in deu goeden strijd. Actie tegen het alcoholisme moet nummer één zijn op het program vau eene werklieden vereeniging. Met klem en warmte werd deze rrde, van talrijke mooie orgel ijkingen doorvlochten, voorgedragen. Na een woord van oprechten dank stelde het bestuur voor den Eerw. spreker, die reeds meerdere malen voor de belangen van den werkman ijverde, het ^erelidmaatschap op te dragen. Dit voorstel voud een levendigen bijval. Na deze lezing vroeg de Propagandist Mar. Elshout het woord, en opperde den wenscb, dat ill den R. K. Volksbond eene drankbestrijdersvereeniging van werklieden zou worden opgericht, en lichtte dit breed voerig toe. Er volgde een debat tusschen den inleider, den voorzitter, bet lid C. Monteé en den Eerw. adviseur. Deze laatste stelde bet voorstel van den lieer Elshout zeer op prijs, m niet twijfelend aan zijne oprechte bedoelingen, achtte hij tuch een dergelijke vereeniging uiet wenschelijk, waar reeds ter plaats* eene St. Paulusvereeniging bestaat. Doch wel gevoelde hij iets voor eene onderafdeeling van werklieden-drank bestrijders, die zou aansluiten en de St. Paulusvereeniging krachtig steunen. Dat moest zijn een sprcik korps, een keurbende met meer dan gewone offervaardigheid alléén afschaffersdie het insigne droegen, werrechte bij in dat korps te zien ingelijfd. Deze moeten ijveren ouder de w rkliedeu voor de algemeene drankbestrijding om van lieverlee het aantal afschaffers of kruisver— bonders de St. Paulusvereeniging te doen toenemen. De vergadering was het met deze conclusie eens, en dus zullen pogingen aangewend worden, oui niet naast, maar in de St. Paulusvereenigiug. eene onderafdeling Tan kruisverbonders-wrrk- lieden op te richtenen deze pogingen zullen door toedoen van den R. K. Volks bond in het werk gesteld woiden Na nog eenige mededee.ingen gedaan te hebben sloot dn Voorzitter op dc gewone wijze de vergadering. Des avonds om half zes weru het bekende antulcobolisch dram* „Ken van beide wegen" opgevoerd dat de leden zeer boeide en aan menig oog tranen van aandoening en mede lijden met den gealcoholiseerden werkman ontlokte. De tooueelclub speJde op uitne mende wijze. De avond werd volgemaakt met nog eenige kluchtspelen en muziek van den gramofoon, welwillend voor deze gele genheid afgestaan door deu ZeerEerw. Heer Lom bar ts, Rector te Voorburg. Eenieder ging voldaan huiswaarts. Goede tijding. Aan >De Leerbewerker4 van 15 Febr. ontleenen wij het volgende: Maandag 3 Februari 11. is een dag van beteekenis geweest voor twee vereeni- gingen ter dezer plaatse die in den geest der Christelijke liefde en aan de hand der Pauselijke encyclieken het gebouw onzer sociale samenleving willen optrek ken. Wij bedoelen hier den R. K. Pa troonsbond voor het Lederbewerkersbe- drijf en de R. K. Vakvereeniging van lederarbeiders. Naar aanleiding van eene particuliere kwestie was bemiddeling van het bestuur van den K. R. Patroonsbond ingeroepen. Voor den eersten maal had eene bijeenkomst plaats der besturen van beide vereenigingen, en naar best ver mogen werd aan de zaak een bevredi genden uitweg gegeven. Wederzijds wer den nog over verschillende aangelegen heden van gedachte gewisseld'-verkeerde toestanden zoowel aan de eene als aan de andere zijde blootgelegd, alles op de aangenaamste en vredelievendste wijze- Het Bestuur van den R. K. Patroonsbond erkende verder volgaarne, dat de vak- vereenigingen der werklieden nuttige instellingen zijn, en beloofde van haren kant niets onbeproefd te laten, om de vakvereeniging haar doel te laten berei ken, mits zij met een zacht beleid en met wijze gematigdheid naar verbeteringen zal streven, waar die noodig blijken. Mochten toch al onze andere R. K. Werkgevers (en die zijn er nog velen) zich aansluiten bij onzen RK Patroons bond, dan zal voorzeker door onderlinge samenwerking en goede verstandhouding de bloei onzer industrie en welvaart onzer gemeente verzekerd zijn. A. C. C. Apello. Zondag 1.1. gaf onze harmonie yApollo" een coneert, dat flink geslaagd mag hielen, hoewel de opkomst der honoraire leden wel wat beter had kunnen zijn. De stukken, die gegeven werden, voldeden fiiuk. Buitenge woon in den smaak viel Onbeschaafde Negers", door onzen karakter-humorist H. v. Rooy, zoo prachtig gespeeld. Het komisch duet fHet afscheid van Kees en Trui", deed allen schateren van het lachen. Apollo heeft zijn best gedmn, Apollo heeft wat degelijks geleverd Teerarond Gisteren Diudagavond werden alle hulp- comaaisarissen met de Besturen vau den Volksbond en Ziekenfonds op de bovenzaal van „Apo'.lo" onthaald op worstenbrood met koffie, en de noodige .potjes bier, als belooning voor de trouwe plichtsbe trachting die zij gedurrnde het afgeloopen jaar getoond hebben, met het wekelijks en maan delijks ophalen der gelden voor de beide vereenigingen Worden bij andere instellingen hiervoor betaalde agenten aangesteld, door deze hulp cemm wo den al deze werkzaamheden gratis verrich t. Een enkele gezellige avond is dus niet overdreven. Ëu toch zijn er nog zg „dwars kijkers" «.ie deze daad voor onbillijk en overdreven achten De heele avond werd genoeglijk doorgebracht, verschillende zaken omtrent hun werkkring werden begproken, en de noodige versterkingen van den inwendigen menschen alle eer aangedaan Allen waren zeer voldaan. Onvoorzichtig Dezer dagrn bad de 60 j irige Wed v. Rijswijk alhier het ongeluk, haar been te branden, dooidat een straal kokend wate», uit een pot met kokende aardappelen viel, die geheel haar been brandde, zoodat de hulp yan Dr d» Both moest worden inge roepen. De 20 jarige zoon van L D hakte zich met een scherp hakmes een diepe wonde, in het been zoodat ook den dokter morst worden ontboden De zoon van J L sprong over een sloot en verstuikte den voet zoo- dat men hem naar huis moest drsgeu. Het vervolg Raadsverslag Vlijmen moeten wij tot een volgend nummer laten liggen. Red. GU behoeft Waalwijk niet te verlaten. Oua u te overtuigen van iels dat gij hier onder uw bereik bebt. De opeoh rtige ver klaring van een inwoner van Waalwijk boe zemt iedereen belang in, het komt er niet cp aan welken leeftijd hij heeft of tot welk geslacht hij behoort. De heer B. C. Speekenbrink, de ons wel bekende soufiseur en patissier, Hareneinde te Waalwijk, z gt ons Ik kao niet nalaten U te meldm welk een prachtige uitwerking Foster's Rugpijn Nieren Pillen bij mij gehad hebben en ik k?.n ze, niet genoeg loven. G - ruimen tijd geledeu kon ik de eerste ken- teekenen waarnemen van pijn iu de leude- nen en in deu rug, die steeds erger werd totdat mijn rug ten laatste zoo zw..k eu pijnlijk wits, dat wanneer ik bukte, mij nauwelijks kon oprichten. De laatste zes maanden wasj de pijn zoo lievig dat ik er heelemaal ge bogen van liep. Men zeide mij dat het heup- jicht was en dikwijls was ik niet in staut het geringste werk te doen en inozs ik liet bed houden. Alles wat ik ervoor aangewend had schonk mij niet dr, minste verlichting. Toen ik mij over mijn heupjicht bek'aag- de, raadde een van mijn kennissen mij aan het eens met Uw pillen te probeeren. Ik ontbood een doosje en reeds bij het b< gi i gevoelde ik hiervan de weldadige werking, ik ging door met de pillen en na het ge bruik van twee dooien gevoelde ik mij een ander mensch. Mijn rug whs steeds sterker en zonder pyn en uit dankbaarheid voorde volkomen genezing, wil ik steeds gaarne an dere lijdt-1s op Uw voortreffelijk geneesmid del wijzpn. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U hot pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Het gevaar dat een nierziekte na zich sleepen kan. De nierziekte komt zachtjes aan en men kan haar jaren onder de leden hebben zonder dat de lijder de ware oorzaak zijner kwaal kent. Misschien heeft'hij hoofd pijn, pijn in de lenden, z-nuwpijo, heuppijn rheumatiek, eeD gevoel van overspanning en buitengewone prikkelbaarheid, vermoeidheid en neerslachtigheid, hartzwakte, waterzucht enz. Verzeker U dat men U de echte Foder's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezeifde die de hr. Sperkeübrink gehad heeft Wij waarschu wen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handtuekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie Duuioulin, Markt. Toezeuding geschiedt Irauco na ontvangst van postwissel a f 175 één voor off 10.voor zes doozen. Om het brood. De eigenaar van vLaubers Restaurant4 in de New Yorsche Ghetto-wijk heeft besloten, den hongerenden, die deinde buurt gelegen scholen bezoeken, dagelijks gratis eten te geven. De aandrang" om van dit milde aanbod gebruik te maken, overtreft alle begrip .want de werkloosheid onder de arme be volking dezer wijk heeft een nooit gekend hoogte bereikt. Er kan altijd maar een deel der zich aanmeldende kleinen worden bedacht, en zoo hebben ook vechtpar tijen om den voorrang plaats. Eergisteren-leverden de kinderen een geregelden strijd, waaraan pas een eind kwam door het optreden van een groot aantal politieagenten. Vele kinderen wer den gewond. De vensters van het restaurant werden ingeslagen, tafels en stoelen werden ver nield en overal liggen de scherven van het aardewerk. De eigenaar is van oordeel dat dit treurige tooneel had kunnen ver meden worden, wanneer de politie van te voren wat moeite had gedaan, om orde te houden onder de arme stumpers, die snakten naar een lepel soep. Om de nog steeds in aantal toenemende werkloozen aan arbeid te helpen, is het stadsbestuur (voornemens* onmiddelijk over tegaan tot den bouw van een nieuwe lijn van den ondergrondschen spoorweg- Hierdoor zouden 175.000 man aan werk worden geholpen De kosten wor den door de commissie voor de financiën op 10 millioen dollars gesteld, waarvoor onverwijld het krediet zal worden aan gevraagd. Gevullen Grootheid Men verwondere zich over niets meer. De Londensche bladen kondigden eer gisterenavond een nieuwtje aan, dat, zoo het bevestigd wordt, alle records van zonderlingheid vrijwel slaat. Raissoeli, de befaamde Marokkaansche bandiet, Rassoeli, de beruchte zwerver, roover, revolutionair, koppensneller enz. gaat zich vertoonen op de planken van een Londensch variëté-theater. De directeur, die den gefnuikten woes tijnleeuw heeft geëngageerd, is gisteren aan boord van de Himalaya4 naar Ma rokko vertrokken, en brengt hem mee naar Engeland. De ongelukkige zal, in gezelschap van verscheidenenzijner trawanten, »fantatias4 uitvoeren. O tempora, o mores I De ongebreilde Zoon der oneindige Zandwoestijnen nummer een op een café chantant programma. Een spoorwegmisdaad In den zelfden geest als in België op de spoorlijn van State naar Londen, is gepleegd en daar aan 2 menschen het leven kostte, heeft men thans ook nabij het Fransche station Breval gepleegd, maar is gelukkig nog verijdeld kunnen worden. Een wisselwachter werd daar bij avond door 3 mannen overvallen, die hem knevelden en daarop begonnen de rails op te breken, waarover straks een trein van Parijs naar Cherboug moest rijden. De aanslag werd echter gezien door een anderen spoorbeambte, die met een lan taarn den trein tegemoet liep en deze nog tijdig wist te doen stoppen. De 3 mis dadigers zijn ontkomen en de wisselwach ter kon geen signalement van hen opge ven want zij waren vermomd. Mijnramp. Terwijl 40 arbeiders aan het werk wa ren in een galerij van de Coppice Pitt, behoorende tot de de kolenmijnen van Breveton, Engeland, drong plotseling een waterstroom in de mijngang door, zoodat de mijnwerkers in alle haast moesten vluchten voor het instroomende water. Velen waadden er reeds tot hun knieën toe in- voordat zij een plaats konden be reiken waar zij buiten gevaar waren. Menig blijk van heldenmoed is hierbij gegeven door arbeiders, die niet gevaar voor eigen leven kameraden gered hebben. Toch zijn nog 2 mijnwerkers en een jongen verdron ken. Was het ongeluk eenige uren vroeger gebeurd, dan zouden er honderden slacht offers te betreuren zijn geweest. Oplichters. Een paar dagen geleden stapten in een groot hotel op de place Royale te Brussel drie Hollanders af, waarvan de oudste een goede zestiger scheen te zijn die zich liet inschrijven onder den naam van Hoek burgemeester van Zurichzee, vergezeld door zijn neef en zijn nicht, het jeugdig echtpaar Van Tallenberg, dat op zijn huwelijks reis was. Een zeer omvangrijke bagage, die den hotelhou der het grootste \rertrouwen inboezem de, bracht het geheele hotel-personeel op stelten, en den gasten werd de meest hartelijke ontvangst bereid En waarlijk, de drie Hollanders, die in het bezit waren van eene flinke appetit en van een onverstoorbaar humeur en wel fijnproevers van wijnen en victualiën schenen te zijn, keken op geen geld 1 Alle dagen, 's morgens en 's avonds, stroomde de champagne in overvloedige mate, zoodat op het einde der afgeloo pen week, de rekening het respectabel sommetje van 1780 francs en 30 centi mes beliep 1 Enkele malen reeds had de hotel houder getracht (o 1 heel discreet en in de vormen, om de gasten afrekening te verzoeken, maar kiesch als hij was, durf de hij het feest niet verstorendat een buitenkansje was voor hem en hij wilde niet het voorkomen hebben alsof hij die deftige lui wantrouwde. Bovendien, was de omvangrijke ba gage niet een voldoende waarborg Maar alles neemt een einde.-.,. Zondag-avond keerde het trio niet in het hotel terug Maandag-morgen duur de de éclipse nog voort..— zoodat tegen den middag de hotelhouder, eindelijk toch eens wat ongerust begon te wordenhet avontuur aan den commissaris van po litie in de rue de la Régence ging ver tellen. Bleef niets anders over dan de bagage te openen en er beslag op te leggen. Helaas 1.. De talrijke koffers en pak jes bevatten niets dan steenen, in oude vodden gewikkeld. Na een nauwkeurig signalement van de drie oplichters gegeven te hebben, keerde de. hotelhouder huiswaarts, zwe rende, maar een weinig te laat, dat men hem niet meer zou beetnemen. Bijzonderheden over den Cullinan-diuuiant. Het oorspronkelijk gewicht van den ruwen steen was 3027 karaatwanneer hij afgeleverd zal worden^verwacht men, dat de geslepen steen ongeveer 2000 karaat zal wegen, één juweelen-karaat 20.53 Ctgr. zijnde, dus nog geen half kilogram. Er zullen dan 58 facetten aan geslepen zijn, dat is het meest voor komend getal voor geslepen diamanten. Hij vertegenwoordigt naar de intrensieke waarde een bedrag van zes miljoen gul den, doch om zijn zeldzaamheidswaarde kan men hem gerust op twaalf miljoen schatten. De vorm, dien de steen zal krijgen, wordt geheim gehouden, volgens voor schrift van den Koning van Engeland, die de eigenaar is van den Cullinan, en hem later een plaats zal inruimen bij zijn kroonjuweelen, waarbij er geen is, die hem in grootte, pracht of waarde in de verste verte nabij kan komen. Nu de voornaamste operatie afgeloo pen is worden de verdere bewerkingen bestudeerd. Die zijn echter lang niet zoo belangrijk als de eerste. Daarna wordt de diamant, die dan reeds wat fatsoen zal hebben gekregen, aan den slijper ter hand gesteld. Deze moet natuurlijk ook een eerste vakman zijn. Tijdens het werk wordt hij opgesloten in het groote, helderlichte, afzonderlijk gelegen vertrek op de tweede verdieping van den zijvleugel der fabriek, hij met drie assistenten en een der firmanten. Gedurende een geheel jaar, dat is de tijd, dat de bewerking vermoedelijk zal duren, zullen zijn werkuren van 's mor gens zeven tot 's avonds negen zijn, zonder dat hij het vertrek mag verlaten, ook niet voor zijn maaltijden. De kamer grenst aan het kantoor van de firmanten, die er den sleutel van bewaren. Het slijpen en polijsten zal op bijzon dere wijze geschieden, met gereedschap pen, die afzonderlijk voor den Cullinan gemaakt zijn. De kloverstok lijkt wel een dikken bomstok voor een turkschen trom, de slijpersschijf is een vierde grooter dan de gewone, en zal 24000 omwentelingen per minuut maken, 't Boort is natuurlijk in veel grooter hoe veelheid noodig dan in de gewone ge vallen. Over de kluis, waarin de diamant 's nachts bewaard wordt, nog dit, dat het een van de geweldigste is, die er bestaat de muren zijn meer dan een halven meter dik van cement en ijzer. Er zou den veertien dagen noodig zijn om er door te komen. En dan nog 1 De kluis deur kan slechts geopend worden met een cijferslot, dat de chefs van de firma alleen kennen. Achter de zware deur is een hek van ijzeren staven. Pas als dit opengesloten is, kan de inwendige ruimte electrisch verlicht worden. In de ruime kluis staat de brandkast, als ma honiehout geschilderd er zijn geen slo ten aan te zien, doch achter een geheim schuiipaneel zijn er negen. Als de bui tendeuren van de brandkast geopend zijn, moet nog een loketje opengesloten worden, en wat er dan te zien komt vindt men elders beschreven. Het gebouw wordt door eigen gewa pend personeel en politie dag en nacht bewaaktde kluis afzonderlijk door twee beambten, die 's nachts door een elec trisch controletoestel elk half uur van hun tegenwoordigheid ter plaatse moeten doen blijken wijzen de controleteekens slechts een seconde te laat dan worden de bewakers ter verantwoording ge roepen. i(Hbld.) 1180 ik 220 f a - f A t A 8 i vaikens van 19 a 247a (8,- 15. 18 ot. per per half kilo, biggen ran •'uk- L. Aangeroerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen f_ k «n lammeren f -Af per stuk. Kippen f 0.70 a t 1.— per stuk. Bierea 10.90 i 1.— per 26 sinks. Boter 75 i 77Vs ct. per kil°- ROTTERDAM, 17 Febr. Tarwe 8.75 a 9.50 per 100 K.G Rogge was van f6.15 tot 6.65 Gerst. Winter per 100 kilo f9.19.50 Zomer per 100 kilo f9.- a f9.40 en Chevalier per 100 kilof 9 50 k f9.90 Haver per 100 k.f 7.60 a 7.75 Witte Boonen, van 9.— 11. Bruine boonen van 8.— f 10. BlaDwe Erwten Daar kook kwaliteit .erkocht tan f9.tot 9.50 od rertrouwdekook daarboven Koolzaad f 6 l BESOIJEN, 18 Febr. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste: f 1.54 de laagste (1,48 De pr. der eieren was 8 A 37$ cent. GOR1NCHEM, 17 Febr. i e aanvoer van granen was heden gering met gew oiitt handel. Ristarwe f 8.75 a 9.roode dito f 8,a 8,25 witte dito l 8.10 a 8.30 inl. rogge :7,40 a 7 50 Buitenl dito 7 35 a 7.60 gerst 4,80 a 6— kaver 3,75 a 3,85 uivenbóonen f7,50 a 7 60 blauwe erwten 0.a 0,— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 1 5 rumoeren 12 nuchtere kalveren, 44 vette varkens en 67 -biggen Ie qual. kalf koeien 1*190 o 270 Kalivaarzen 1 *40 a 210 Guiste vaarzen 1100 A 140 Melkkoeien 21/, jarige ossea Pinken Graskalveren Nuchtere kaW. Aangevoerd vette 35)

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 6