iufr'&ttj.1"?* SS!-"«ïKSSS wTgTv: Gemengd Nieuws. Advertentién. Geldbelegging J. P. G. van der Meer De Cursns Vrije- en Orde-oefeningen. STAALBOEKEN Reclame. Ingezonden StukLen. Laatste berichten. publiek verkoopen Ben Chaoten of Handelsberichten. jOS. D1ELMANN, s. s. s. Heden ontvangen voor 1908 Heden morgen had eeu der gebroe ders Van der Lee aan den Voordijk wonende het ongeluk bij het wegdragen van manden daarmede in aanraking te komen 'met een a*u den zolder hangend geladen geweer. Plotseling klonk een schot en de jongeling stortte zwaar gekwetst ter aarde. Een lading grove hagel was den ongelukkiger! in de linkerzijde gedrongen. Naar wij vernemen beslaat er niet veel hoop op zijn behoud. De vastenavonddagen, welke ook hier in de laatste jaren door maskerade gevierd worden, gaven het vorige jaar ergerlijke tooneeltjes te zien. Wij verwachtten daarom dit jaar wel eeuige beperking van de ver gunning om gemaskerd en gecostumeerd over straat te gaan en ieder weldenkende zal dit zeker ten zeerste toejuichen. Pret met die dagen, goed, maar dan zulk ver maak, waaraan niemand zich behoeft te ergeren. Donderdag geeft de Harmonie yyCon- cordia* eene uitvoering bij den Heer II. Daelmans. Op deze uitvoering zullen ook eenige rangers uit onze gemeente hunne welwillende medewerking verleenen. Een drukker bezoek is dan zeker ook te wachten. VRIJ HOEVEN-C APPEL, 26 Februari. Vanwege de - Vereeniging „Ora et Labora* alhier trad Dinsdagavond 61/s uur op in het gebouw der Gereformeerde Ksik te Sprang, den Heer O. C. Hemisse, Onder wijzer aan de Cbr. School te Almkerk met het onderwerp „Het dal van Mechiddo.* Niettegenstaande het ongunstige weder constateerden wij dat er vrij goede opkomst was uil naburige gemeenten, doch tot onzen verwondering zagen wij maar enkele, per sonen uit de pl.ats zelve, eeu bewijs van weinig sympathieke gevoelens. Het referaat was uitstekend, zoowel wat vorm en inhoud als voordracht betrof. Dergelijke lezingen zijn zeer leerrijk en beantwoorden aan het doel der vereeniging nl de volksontwikkeling in Christenlijken geest. Dinsdagmiddag promoveerde aan de Hoogeschool tot doctor in de geneeskunde de heer M. B. Oerlemans, arts, geboren te Vrijhoeven-Capelle, op Academisch prucfschift getiteld Over perforatie. CAPELLE. Er heeft zich in deze ge meente slechts een loteling van de lichting 1908 voor de zeemilitie opgegeven, met name Marinus Kluijtenaar. Deze, loteling zal op Woensdag den 4 Maart des voorin te 101/* uur te Breda worden ingelijfd, Door Burgt :aoester en Wethouders alhier is benoemd tot plaatsvervangend opperbrandmeester de Heer J. van Pelt in de Heistraat en tot onderbrandmeester (Pers pomp) de Heer A. J. de Koon in de Kom De Polder tec Westen der CapeLche vaart is weer geheel ondergeloopen. Maandag avond was er eeu merkbare stijging van het water in de haven waar te nemen, zoodat daardoor de communicatie met het land van Altena dreigde verbroken te worden. Ge lukkig had dit echter niet plaats. LOONSCHENDIJK. De toevloed van leerlingen aan de Christelijke school alhier is zoo groot, dat zij in h-t vervolg moeten worden afgewezen. Het bestuur zal ten laatste nog moeten overgaan tot het ver- grooten der school, mits geen gebrek aan financiën aanwezig is. ASPIK, 25 Febr. De heer De Koning maréchaasjée te Zevenbergen, is door den Raad der Gemeente benoemd tot 2e gemeente veldwachter. RAAMSDONK(Dorp) 25 Febr. Onze voetbalclub „S. S. 8." zal hare oefeningen iu het vervolg houden op het nieuwe terrein dat zij dezer dagen van de heereu P. vin Dongen Sr. en M. de Roou huurde voor den prijs van f 80 per jaar. Vcor de ont wikkeling van het verenigingsleven iu onze gemeente is het zeer aanbevelenswaardig ook deze jeugdige club zijn honoraireu steuu te verleeneu. Op de 11. Zaterdag bij Mej. M. de Bont te W aspik gehouden vergadering werden de 5 aftredende bestuursleden der coöpera tieve roomboterfabriek allen herkozen. - Naar wij vernemen zal de heer Her manie, opzichter bij den Waterstaat, onze gemeente dezen zomer verlaten, 't Ware o. i. niet kwaad, als het gemeentebestuur zijn oog eens op deze woning liet vallen voor een ruim hulppostkantoor met inter communale telefoon. Op de jl. Zaterdag ten huize van den lieer C. F. Kommers te Raamsdonksveer gehouden vergadering bepaalde „de Vereeni ging tol verbetering van het Paardenras in de Langstraat en Omstreken dat het dekgeld van haren hengst „Gardist* f 10 zal be dragen met nog f 5 veulengeld. Het dier zal vooreerst alleen hier ter dekking staan. RAAMSDONKSVEER. Succes. Konden wij de vorige week melding maken dat de heer A. Broeders op de voordrachten wedstrijd te Vught den tweeden prijs be haalde, jl. Zondag ging hij in de Kaïnpioen- wedstrijd aldaar met den eersten prijs strijken. Naar wij vernemen is alhier een On derlinge Varkensverzekering opgericht onder den Daam „Eensgezindheid Leden, die alsnog willen toetreden, worden daartoe in Moord te Antwerpen. Een gruwelijke moord is Zondagavond te Antwerpen ontdekt, gepleegd op een koffiehuishoudster, die in haar woning dood gevonden werd. Op no. 16 in de Stationstraat, 'n groot huis met 2 ver diepingen, is gevestigd de taverne Lo- reley, welke gehouden wordt door een ongehuwde vrouw, uit Antwerpen ge boortig, Emilie Van Kerckvoorde ge naamd, 32 jaar oud" Zij woonde alleen en had een dienstbode, Juliette Reynan geheeten, die buitenshuis woonde, maar mej. Van Kerckvoorde had juist beslo ten, dat de dienstbode bij haar moest komen inwonen en Zondagavond zou Juliette voor het eerst in de Stations straat s'apen. Om halfvijf Zondagmid dag kwam een kennis van mej. Van Kerckvoorde aan haar huis en was niet weinig verwonderd het café gesloten te vinden, hoewel de gordijnen omhoog wa ren. Nog zonder kwaad vermoeden ging hij heen en kwam een half uur later terug. Nog altijd was de deur van het koffiehuis gesloten, maar de gordijnen waren nu gezakt. Ongerust geworden, liet de bezoeker nu door een smid de deur openen en trad binnen. Hij zag of hoorde niets en zijn roepen bleef on beantwoord. Hij liep het geheele huis door. De kamers op de eerste en tweede verdieping waren gesloten, ook de bad kamer, maar daar was alleen een knip op de deur en met eenigepogingen wist hij die deur te openen. Een vreeselijke aanblik deed zich hier aan hem voor. Op een rustbank lag mej. Van Kerck voorde, gebonden, dood. Hij ging da delijk naar buiten en waarschuwde de politie, die met een dokter ter plaatse kwam. Laatstgenoemde kon slechts den dood constateeren en merkte op, dat zij reeds verscheidene uren geleden moest gestorven zijn. Het onderzoek ter plaatse, dat de justitie dadelijk instelde, deed veronder stellen, dat de moordenaar als gewoon bezoeker in het café gekomen was en dat de eerste worsteling tusschen hem en het slachtoffer moet plaats gehad hebben in de kamer achter het café, waar een karaft met water op de tafel werd omvergeworpen. Toen moet mej. Van Kerckvoorde zich van haar aanval ler hebben losgerukt en naar de bad kamer zijn gevlucht, waar zij een revol ver geborgen had. De moordenaar moet haar echter opnieuw hebben aangegrepen alvorens zij van haar revolver die nog in de kamer gevonden werd had gebruik kunnen maken. Hij heeft haar gebonden en een prop in den mond geduwd. Het is nog niet met zekerheid uitgemaakt of het slachtoffer verworgd, dan wel door den prop verstikt is. De buren hebben een vrij nauwkeurig signalement van den vermoedelijken moordenaar opgegeven en een belang rijke verklaring is nog gedaan door een vrouw, Putz genaamd, die het café De la Concorde houdt. Deze heeft eenige dagen een kostganger gehad, wiens signalement nauwkeurig met dat van den vermoedelijken moordenaar over eenkomt. Hij zeide te heeten Raymond Delloy of Belloy, dat wist zij niet nauwkeurig, Franschman en electricien te zijn en hij had kennis aan Juliette Reynan,-de meid uit de taverne Loreley. Donderdag vertrok hij na zijn kostgeld betaald te hebben en zei, dat hij naar den Congo ging. Juliette Reynan is te Parijs geboren, 25 jaar oud, had eeist te Brussel gediend en was eerst kort geleden te Antwerpen gekomen. Een onderzoek, dat men aan het station heeft ingesteld, moet hebben uitgewezen, dat een man en een vrouw, wier signalement geheel overeenkomt met dat van Delloy en Juliette Reynan, Zondagmorgen met den eersten trein uit Antwerpen zijn vertrokken, vermoedelijk naar Rotter dam. De signalementen van de verdach ten zijn overal heengezonden en de justitie heeft uitgebreide maatregelen genomen om te trachten hen in handen te krijgen. Ongeluk of misdaad DEN DUNGEN. Gisteren nacht heeft onder de gemeente St- Michiels-Gestel een hoogst ernstig ongeluk plaats gehad. Door de extra- stoomtram van 's-Bosch naar Eindhoven, die 11 uur 10 uit 'sBosch vertrok werd in de Hoogstraat onder St. Vlichiels-Gestel de 26-jarige landbouwers- cnecht H. Van Rixtel, uit die gemeente, die op de tramlijn lag overreden. De dood trad terstond in. De machinist had nog met zoo'n kracht geremd, dat de tram ontspoorde, doch mocht hem niet geluk ken het ongeluk te 'voorkomen. Den on gelukkige werd den hals afgereden en werden armen en beenen verbrijzeld. Het was huiverig om te zien. Kort nadat het ongeluk had plaats gehad waren de Ed- Achtb. heer burgemeester en de veld wachters Van Run en Tielemans Ier plaatse, door welke beide laatsten het lijk luk meldt nog, dat de ongelukkige jonge man reeds overleden was. toen men hem onder de wagens uithaalde. Door den inmiddels ontboden genees heer Dr. K. Verzijl werden ook nog een paar messteken geconstateerd, één in de zij, en één in het hoofd terwijl het lijk zonder jas was, en met slechts één schoen en sok. Is hier misdaad of een ongeluk in 't spel Dit zal nader onderzoek moeten uitmaken. 'sH. Crt De correspondent te Den Dungen van de 's Hert- meldt dat uit het nader on derzoek van het lijk van den iongen man, die gisterennacht te St. Michiels- Gestel overreden werd, ingesteld door de veldwachters Van Run en Tielemans, gebleken is, dat er geen misdrijf in het spel is. Van een en ander is proces verbaal opgemaakt. Donderdag a. s. zal het lijk ter aarde worden besteld. De correspondent van het blad te St. Michiels-Gestel schrijft nog het volgende Toen wij u gisterenmorgen in alle haast per buitengewone gelegenheid het bericht zonden van het ontzettend on geluk, waarbij een 26 jarig jongeling het leven verloor, spraken wij daarbij het vermoeden uit, dat er wellicht misdaad in het spel was geweest. Wij hadden toen niet dan eenige ter loops opgevangen berichten. Thans nu wij meer gegevens hebben kunnen ver zamelen, blijkt het al meer en meer, dat de ongelukkige door eigen schuld is verongelukt, althans de wonden wijzen duidelijk uit, dat hij door de extra tram is verpletterd en overreden. Zoo o a. is een der armen boven den elleboog gebroken, borstkas en boven- schedel zijn geheel inééngedrukt, terwijl ook het onderlijf verschillende blauwe plekken vertoont, waarschijnlijk veroor zaakt door de wielen der rijtuigen, ter wijl de ingewanden uit het lichaam puil den. De meening wint meer en meer veld, dat de ongelukkige tusschen de tramrails is in slaap gevallen. Misdaad schijnt dus geheel uitgesloten te zijn, te meer daar de getroffene niet bekend stond als een vechtersbaas. De tram had geen al te groote vaart, en de machininist, die iets zag liggen, remde uit alle macht, doch kon niet ver hinderen, dat de locomotiet en eén per sonenwagen over het lichaam gingen Het eerste rijtuig derailleerde, terwijl de rails werden ontzet. De inzittenden, een aantal dames en heeren, begaven zich te voet naar Schijn- del, waar de losse machine, intusschen eenige rijtuigen te St Oedenrode was gaan halen, hen kwam afhalen. Belangrijke Diefstal. Zaterdagavond werd uit Hulst een be drag van 56,424 francs per spoor afge zonden aan de Henegouwsche Bank te Beigen. Het zakje met geld werd te Mechelen overgebracht in een van Ant werpen gekomen sneltrein Een beamb te nam het aan en gaf een bewijs van ontvangst af op het oogenblik dat de sneltrein zich weer in beweging stelde. Onderweg bemerkte een hoofdbeambte, dat het garen, waarmee het zakje was toegenaaid, stukgesneden was, en te Brussel werd in tegenwoordigheid van een hoofdambtenaar vastgesteld, dat het zakje niet meer bevatte dan 1424 francs een biljet van 1000 trancs en 424 francs aan twee-franc, en francstukken. Vijf en vijftig biljetten van 1000 francs waren er uit verdwenen reeds meermalen blijken heeft gegeven onze inwoners iets vermakelijks te willen schenken, laatst, nog toen ze den heer de Bont te Dongen engageerde, uitsluitend voor hare begunstigers, dat die club moge groeien en bloeien en hare groote uitgaven voor land etc. moge verlicht worden door toe te treden als lid of begun stiger van dit gezelschap. Laat ons samenwerken om dit schoone spel, dat op alle plaatsen, door allerlei standen, door oud en jong wordt gespeeld ook hier door flinke deelname krachtig te stennen. Met warme belangstelling zien wij de uit werking van ons verzoek tegemoet. U. M do Red dankend voor de afgestane plaatsruimte, PEDRO. Raamsdonk( Dorp) 24 Febr. 1908. Borrek, 26 feberewoarie. Mijn Heer van de Eggo van het Zuidde wil de vur meou ook is wè in de krand zette want ik lees altijd gere wa nieuws Nouw ik hep lest is geleze det ze de Be zoize kermis mede Woleze kermis gelijk hebbe gezet en ma wijf zee det ze woo des sa det hiei ook mer deeje want ge kaant oe jonges en meskes heel wolikze kermis wek mer uit zakke en dor dans ze tot snaags twolf uurre en daar wort nooit niks van gezeet mer is het borkze kermis dan maagt er niks gebnre en dan kunde ze mer weer uit z&kke en dan gouze na rotterdam en den Hoag en no a. j sterdam en det kost allrmol veul geld en het got allemoel bork uit, heel de werel wit des zet goet kanue gebruikke mer det leet niks onde groote atoerietiete die wille nie hebbe det er gedans wordt me de kermis want daar stout mede leste kern es ue mooije urgel in ne herberg en doar giDg ik ook gere na lustere en toen nie no wals spuide ginge er twee jongens ont walse en de veldwachters kwame der iu mer de kasteleiu was er bai, Perzesver- baal om det tie jongens danste is let nouw nie ougepermeteerd mijnheer, toen ik jonk wus hief ik met me wijf drie dagge kermis en dan hammo die kermis daage veel piasier en toen kwame er nog al vreemde famielies over det is tog goed voor een ieder veur een herberg, do Blagter ne bakker en die in ne winkel zit elk heet er dau tog we on mer now is het net anders om nouw got geld allemaol no de vremde Plotse, mer nouw zijn er jongere kraagte ou de roat gekorae en ik hoop det ze det is anders on de steel zalle stroke went now hebbe ze in de leste vergo dering al gesproke over gaslicht daor had me wijf al Piassier in deme in krant konue leze wet det in do vorgodering word geprot ze zee det altiet iu de krant moes staon as vergodering is dan wete wij krek net de Ileere zoo nl zev-ge, nouw me Heer ik Zeg u dank voor u Plots in de krant. 'n Abbenee. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) 1 a"8" ,UP d,eD aat' m zal eeo '"ga. werd overcrehranbf tering verg worden gehouden in het café van len heer 1\ y»n Leeuwen 's avonds te half even. M y wenschen deze vereeniging een loeiende toekomst toe. werd overgebracht. Misbruik van sterke drank heeft hier wellichtweder een rol gespeeld. Onze correspondent te St. Michiels-Ges tel «lie ons bericht over hetzelfde onge- Zeer geachte Redactie Met de plaatsing van onderstaand stukje zoudt (J ons ten zeerste verplichten. Het zag er werkelijk donker uit. NeeD, we dachten heusch ze zal sterven. Pas had ze haar eerste levenslicht aanschouwt of met eene ernstige ziekte werd het zoo kostbare leven van onze lieve kleine bedreigd. Nóch abdijsiroop, nóch piukpillen, deden hunne anders zoo weldadige werking gevoelen. Geueesheereu konden geen hulp vorleeuen, alleen door eene zachte, kalme behandeling be stoud de mogelijkheid, dat het zwakke li chaampje van deze wonderschoone, veelbeloven de lieveling kou gered worden. De doodskleur, bedekte reeds baar gelaat, droeve zag men het uur van scheiden met rassche schreden na deren, totdat op eens als door een wonder, de ziekte eene plotselinge wending nam 6d hoe ongelooflijk het U waarde lezerfes) o.okjnoyf schijnen in een minimum van tijd heeft de kleine hare verloren krachten weder ingehaald. Thans is ze weder volkomen gezond, ze is de algemeens lieveling van (het Dorp) en men geeft flinke bijdragen om het kostbaar leven tot volledige ontwikkeling te brengen. Ja, geachte lezer(es), we voelen wel, dat U belangstellend wordt wie die lieve kleine wel mag zijn, nu bet is om kort te gaan odzo «Voetbalclub S. S. S.« Kort na haar bestaan begon de aftakeling reeds, men zag goede krachten verdwijnen, ofschoon de lust bij de overblijvendeu nog steeds bleef voortleven, doch om oen match te spelen, daarvo* r waren ze te zwak. Door het flinke en doortastend optreden van het Bestuur der club en als gevolg vnn den fiuaocieelen steun van de zijde der inwoners, heeft de ver eeniging een prachtig stuk bouwland uitge kozen, liggende aan den straatweg, tegenover bet café der dames Gez. Fiona, om daar die genotvolle en zoo men zegt gezonde sport te beoefenen. Wij spreken de hoop uit, dat de club, die Een dankbaarheid van een inwoner van Waalwijk. Uit daukbaarhe d voor de verkregen jrel- daden en met den wensch dat velen nut mogen trekken van zijne ondervinding, in ch- t'gt ons een inwoer van Waalwijk zijne vol gende verklaring te publicreren. De heer W. 11 v. Wijk, wonende Sta tionstraat C 20 te Waalwijk, meldt ons Voordat ik gebruik maakte van Foster's Rugpijn Nieren Pillen ben ik drie jaar lang het slachtoffer geweest van een onge steldheid der blaas. Ik Ivad verschrikkelijk veel last met de urine, die zeer moeilijk en pijnlijk kwam en met onvoldoende hoeveel heden. Het was verschrikkelijk lastig voor mij en het gebeurde soms dat ik dagen ach ter elkaar wegens den hevigen aandrang slecht met moeite mijn werk kon verrichten. ik wist niet wat ik hiermee inoe-'t be ginnen, daar alles wat ik er tot nog toe voor gedaan had ronder resultaat was ge- blevpn en afgaand op al de goede berichten omtrent Foster's Rugpijn Nieren Pillen, wild-* ik hiermede nog eens een proef ne men. Op uw vraag of ik hierdoor ver lichting bekomen heb, kan ik volmondig ja zeggen. Een enkel doosje waa reed# voldoende oua de pijn nagenoeg geheel te doen verdwijnen, doch om den wortel van het rwaad totaal uit te roeien, zal ik nog ei n doosje innamen en bij voorkomende ge legen heid zal ik gaarne dit heilzaam genees middel aan andere lijders bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek |te maken op elke wijze die U goed dunkt. Rugpiju duidt aan dat er een overmatige hoeveelheid urinezuur in het lichaam is. Dit vergif veroorzaakL Je urine-ongesleld- IWen want get verstopt niet- allen de nie ren, doch belemmert tevens de kanalen welke van de nieren naar de blaas gaan en tege lijkertijd brengt het de prikkeling en ont steking der blans met zich mede. Het jrinezvur is de hoofdoorzaak der blaasont steking, van stoornis der urine, van eiwit stoffen enz Fosters Rugpijn Nieree Pillen lossen het urinezuur op eu helpen de nieren om op natuurlijke wyze af te voeren. Verzeker U dat men U de echte Foster's rVug-p-j'u AYeren Filïen geert', «dsxAfdf Wfe utf lieer van Wijck gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak enmakeu koopers er op atteut, dat op iedere doos de handteekeuing van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waal wijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie- Dumoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel üt f 1,75 één voor off 10.voor donzen. Ristarwel 8.25 a 8.50 roode dito f 7,85 8,— witte dito I 8.— ii 8.25 inl. rogge <7,80 a 7,40 Buitcol dito 7.25 a 7.50 gerat 5,a 5 15 haver 3,80 a 3,90 iuivenboonen 17,50 a 7 60 blauwe erwten 0ii 0,alles per hectoliter. On de veemarkt waren heden aangevoerd 205 runneren 21 nuchtere kalveren, 21 vette varken# en 285 biggen. Ie qual. KaltkoeieD 190 5 275 Kalfvaancen f140 a 210 Guistc vaarzen flOO i 130 Melkkoeien 1180 k 230 21/, jarige ossen f a Pinken f 50 i 80 Graskalveren f Nuchtere kal*. 12 18 Aangevoerd 21 vette vaiken# van 21 a 23 ct. per half kilo, biggen van 1 8,— 12.per stuk. Aangevoerd 0 schapeD en 0 lammeren; scha pen fa en lammeren f a foer stuk. Kippen f 0.70 a f 0.90 per stuk. Eieren 10.80 0.90 per 26 stuks. Boter 70 k 75 ct. per '/j kilo. ROTTERDAM, 24 Febr. Tarwe 8.25 a 9.per 100 K.G Rogge was van f6.tot 6.50 Gerst. Winter per 100 kilo f9.19.50 Zomer per 100 kilo f9.— a f9.40 en Chevalier per 100 kilof 9.25 f9.75 Haver per 100 k.f 7.— a 7.60 Witte Boonen, van 10.— 11.25 Bruine boonen van 11.— f 11.75 Blauwe Erwten naar kook kwaliteit verkocht van f9.tot 9.50 eD vertrouwdekook daarboven Koolzaad f k f ROTTERDAM 25 Febr. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 32 paarden 0 veulens, 0 ezel, 1159 magere en 736 vette rundereD 192 vette 817 nuchtere en graskalveren 2 schapen of lammeren, 0 varkens 232 biggen. 0 bokken of geiten. Koeien 29 tot 37 ct., ossen 29 tot 36 ct., stieren 26 a 33 ct., kalveren 45 a 57'/, ct., per >/j kilo Melkkoeien 140 k 250 kalfkoeien f 160 a f 295 stieren t 70 a 160 pinkeu 70 ii 145 graskalveren avaarzen f 75 a 165, alles mager vee biggen f6.50 a 14.paarden f 50 a 160. Nuchtere kalveren fok- 10.— k 15 slacht- f 5.— k 8. Op de botermarkt werden aangevoerd 854 en 28/16 rn. en 228 stukken a l/s kilo. Prijs 'Ie qual 68, 2e qual f 64, 3e qual. f60 Per'1/, kilo 80 a 85 ct. Men seint ons 's GRAVENHAGE. Het Koninklijk rijtuig- waarin Koningin en de Prins zat, en door de prins bestuurd, werd heden middag in de Parkstraat aangereden door een electrisch tramrijtuig. De schok was vrij hevig. Het voorstel en een der achterwielen werd afgerukt. Het Koninklijk echtpaar is als door een wonder geheel ongedeerd gebleven. De Koningin begaf zich kort daarna te voet naar de Koningin moeder om haar ge rust te stellen. De Trambestuurder had geen schuld aan het ongeval. NOTARIS te Raamsdonk, zal groot 100,33,31 H.A., verdeeld in 20 koo- pen, ondermissa's en generale massa, thans weiland, doch zeer geschikt voor bouwland aan den grooten weg van Goriuchem naar Breda en langs het Oude Maasje (Bergsche Maas) op 20 minuten afstand van Raams donksveer en van het Station Staatsspoor Geertruidonberg. Zitdagen te Raamsdonks- veer. Inzet 10 Maart 1908, bij A. P. DE REIJER. Toeslag 17 Maart 1908, bij C. F. KOMMERS, telkens 's naD.iddags 2 uur precies. Veilingsboekjea met kaart verkrijgbaar bij den notaris voornoemd, tegen betaling van 25 cent. het rorig jaar opgericht door de Waalw. Gymu, Verins- zal op WOENSDAG 4 MAART opnieuw aanvangen. Zich aan te melden bij den heer A. G. LAARAKKER, hooldonderwijzer alhier, bij wien tevens nadere inlichtingen te verkrijgenzijiï. Voor Besoijen kan men zich .renden tot den heer C. v. LIE^PV ouderwijzer te Besoijen. BESOIJEN, 25 Febr. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste: f 1.49 de laagste: t 1,32 De pr. der eieren was 3 it 31/, cent. GOR1NCHEM, 25 Febr. L'e aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Eene uitgebreide collectie van de nieuwste Behangselpapieren van de gewone tot de fijnste Salonpapieren. Prachtige keuze in Effen en Fantasie Ingrain Naturels, Friezen en Randen, IJkenhout, Marmers en Tegelpapieren, Vitrauphonie (glaepapier) enz. Alles tegen zeer lage prijzen. Staalboeken op aanvraag te bezorgen. Aanbevelend, Schilder en Behanger.

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 6