Derde Blad. I Provinciaal Nieuws NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Nummer 18. Zondag 1 Maart 1908. 81e Jaargang. t De Echo ra het Zuiden. WAAL WIJK, 29 Februari 1908. Waahvijks Belang. In de gisterenavond gehouden bestuurs vergadering van W. B. werd met alge- meeae stemmen op een na gekozen tot president de heer J. A. Houben, die deze benoeming met eenige hartelijke woorden aanvaardde. Bij de verdere afhandeling der agenda werd de kiosk-kwestie nogmaals terdege bespoken, besloten aan de voetbalclub W. V. op bepaalde voorwaarden eene medaille beschikbaar te stellen voor een te houden medaille-wedstrijd- Na breedvoerige discussie over de a. s. dienstregeling op de lijn 's Bosch- Zwaluwe werd besloten aan den minis ter van Waterstaat, Handel en Nijver heid een geargumenteerd adres te zen den om te verkrijgen, dat twee nieuwe avondtreinen zullen worden ingelascht, nl. des avonds 9 uur (gr.) uit 's Bosch, opdat dan aansluiting worden verkregen van de latere treinen uii Limburg en 't Noorden en de andere trein om 9.46 uit Lage-Zwaluwe, om aansluiting met de latere treinen uit Den Haag, Rotter dam, Brussel en Antwerpen. Voor dit adres zal steun gevraagd worden aan alle gemeentebesturen met een station aan de lijn 's Bosch-Zwaluwe, de Kamer van Koophandel te Waalwijk, verdere corporaties en personen die daarvoor in aanmerking komen terwijl aan de afgevaardigden der districten Waalwijk, Zevenbergen en Oosterhout, zoo "schriftelijk als mondeling hun mach tigen steun zal worden verzocht, om deze belangrijke verbeteringen voor onze streek te verkrijgen. Gasfabriek. Naar wij met genoegen vernemen zijn bij de gasfabriek alhier reeds 25 aan vragen om aansluiting voor muntgas meters en andere meters uit Baardwijk ingekomen d. i. slechts tot de stoom- timmerfabriek. Verder deelt men ons nog mede, dat de hr. H. Donkers aldaar 't initiatief heeft genomen om een lijst te laten circuleeren ter onderteekening, om dan gezamenlijk te requestreeren tot verkrijging van straatverlichting en aan sluiting van particulieren in de geheele gemeente Baardwijk aan de gasfabriek alhier. Vastenavond uitvoeringen, Aan uitvoeringen is'er in dit Winter seizoen geen gebrek geweest. Wij zou den haast moeten zeggen, gedachtig aan een oud spreekwoord Men kan ook van het goede te veel hebben. Nochtans de uitvoeringen met Vastenavond mogen zich steeds in zulk een belangstelling verheugen dat het de moeite loont daar nog eens met een kort woord van te gewagen, temeer wijl zij aan velen, die deze dagen in de gemeente doorbren gen, een welkome ontspanning aanbieden. Zondagmorgen zal de Liedertafel, ge trouw aan hare gewoonte, op Musis eene volksmatinee geven, welke wel weer over druk zal zijn. Dienzelfden avond geeft de operette-ver. T.A.V.E.N.U. haar groote uitvoering aldaar. De dezer dagen ver schenen en aan huis bezorgde program ma's spreken zoo duidelijk van hetgeen liefhebbers van operetten en scènes te wachten staat, dat wij ons hier van aan beveling kunnen onthouden. Wij willen alleen ieder, die van deze gelegenheid wil profiteeren, aanraden, zich een plaats te reserveeren, wil hij zeker zijn toegang te vinden. Denzelf den avond treedt de tooneelvereeniging Vooruitgang zij ons doel* bij den heer Jos. v. d. Werft op. Maandagavond zal de gemengde Zangvereeniging Vooruitgang zij ons doel«, met mede werking van den alom bekenden hu morist A. van Ierland uit Tilburg eene uitvoering geven in het lokaal bij den heer D. v. d. Zaken te Besoijen. Ook daar mag met reden een druk bezoek verwacht worden. Verder verwijzen wij naar de rubriek uitvoeringen. W. G. V. Hedenavond zal de W. G. V. op Musis Sacrum in besloten kring, een onderlin gen wedstrijd houden. Eenige personen buiten de Vereeniging zijn verzocht, als beoordeelaars te willen fungeeren. Het beste succes zij haar met dezen wed strijd toegewenscht. Flinke verzending. Dezen morgen stond op de trottoir voor de machinale schoenfabriek van den heer A. v. Schijndel een zeventigtal groote kisten met schoenen voor dcver- zending gereed. In onzen tijd van slapte biedt zoo'n gezicht een verkwikkelijk schouwspel, dat ons bemoedigt en met grond doet hopen, dat de malaise voor deze industrie aan het verminderen is Flessebentrckkerij. De heer A. H. van Schijndel, eigenaar der Waalwijksche stoomschoenenfabriek, zendt ons welwillend eenig materiaal toe, waaruit biijkt, dat ook elders de firma's van verdacht allooi zich trachten te nestelen. Het kan voor den handel van belang zijn, ook den naam van dit zaakje vast te houden. Op den kop der brieven luidt hij aldus Comptoir Franco- Hollandais, gros-demi-gros, A. P- Lucas, Cabergerweg, Wijk C 60 b Vieux-Vroen- hoven lez Maastricht. De heer van Schijndel, schrijft ons] o m. •In den brief van 3/2 vroeg de firma mij om prijscourant, welke ik haar toe zond. Ik was echter zoo vrij, intusschen bij de door haar opgegeven bankiers firma te informeeren, daar mij de zaak reeds zeer verdacht voorkwam en deze was zoo welwillend mij den bijgevouwen brief daarop te zenden. Verdere informaties waren eveneens van zeer slechten aard, als afblijven, op lichters enz. Een paar dagen later ontving ik de bijgesloten order, die ongeveer f 2500 bedraagt, en, ofschoon ik zeer goed begreep, dat de zaak niet pluis was, schreef ik hun, dat het beter was, eerst in iedere soort een paar voor monster te nemen, en dat het mijne gewoonte was, de eerste zaken op rembours te doen, aangezien mij de firma niet be kend was. Hierop heb ik echter van de firma niets meer gehoord, doch wel werd mij intusschen nog medegedeeld, dat de firma was vertrokken naar Coburg Tel. Rectificatie. Het ongeval van de 21-jarige dochter van H. vermeldend, schreven wij dat zij bezig zijnde met het ruiten zeemen, door een ruit viel. Dit is niet zoo. Zij is doordat zij op een stoel wilde stappen, die kantelde, door een ruit gevallen. BAARDWIJK. Bij den Heer Muldeis zal gedurende de vastenu»ondd»gen te» biljart concours gehouden worden. De prijzen zulle» bestaan uit eenige reuzen konijnen naar wc. ve-nemen zijn het prachtexemplaren de konijn die voor eerst.» prijs zal dienen bereikt het, kolossalen g«wicht van p. m. 15 pond. DRUNEN. Donderdag 20 dezer hadden in da congregatie-zaal de jaarvergadering der Hanze, al'deeling Drunen plaats. Na opening werd door den secretaris, den heer C. Bitaille ;t volgende jaarversDg uitgebracht M. H. Wanneer ik mij ga nederzetten, om van onze middeustandsvereeBiging „de Hanze" ons eerste Jaarverslag in orde te brengen, doe ik dit met een gevoel van innige tevredenheid en ook met vrees, wait, als het. spreek woord alle begin is moeilijk" ooit in toepassing kan worden gebracht, dan g<-loof ik, dat het nu hier wel op zijn plaats is. Toen in het begin van April 1907 voor het eerst de Z-er. Eerw. Zeer Gel. Heer Dr. Nouwen» hier in Drunen kwam spreken over de oprichting van „de Hanze" in onze gemeente Drunen had Z. Eerw; 't eerst het oog op de reeds bestaande Coöperatieve Vereeniging „8t Crispinu-," met welke vereniging Z Eerw. op een Zondagmiddag confereerde met gevolg dat alle leden van St. Crispinus zich wilden aansluiten, aan de toen in hel uitzicht gestelde middenstands- verecniging „de Hanze" Met zulke mooie vooruitzichten vol moed aan don arbeid getogen. Door de goede zorgen van onze Eerw. Geestelijkheid met den Hoog Eerw. Dcke 1 aan het hoofd, weid nog in diezelfde ma nd eene algemeene vergadering belegd, voor alia belanghebbenden in Drunen, waarin als sprexer zou optreden de Zeer. Eerw. Z. G. Heer Dr. Nouwens, die ons in eene gloedvolle "u pittige rede aantoonde, hei nut de voordeelen en de noodzakelijkheid, van het vereenigingaleven. Deze rede weid met een welverdiend en daverend apph.us toegej icht De uitslag van deze welsprekende redt* was; dat den zelfden avond ruim 40 lede» toetraden en reeds een voorloopig besluu. werd gekozen: bestaande uit de Heeren H. v. d Geld, j H. Jansen, Ant. Brok, M. Elshout er. L. Bataille. Kort hierop werd wederom eene alge meene vergadering aangekondigd, waarin de Z. Eerw. Z. G. Heer Dr. Nouwens, ons onderhield over de statuien, die toen weiden goedgekeurd, en waarbij op voorstel van Dr. Nouwens bij acclamatie liet voor loopig bestuur definitief werd gekozen ver klaard. Teveus sprak Dr. Kouwens o s nog over het nut en de voordeelen die in het algemeen gelegen zijn, in de oprichting van eene Rtbat-Ze*el<ereeiiigiiig, wa>rioe loco in hr.giusel werd brsl ten. Tot or zen Geestelijke Adviseur wrd ons aangewezen da WVlcr-raarde Heer Cou- wenb'-rg die ons steeds met raad en daad heeft ter zijde gestaan. Toen begon de taak van liet Bestuur om het begonuen werk met kracht door te zetten, en de vcrdcie werkzaamheden te regelen. Op de eerste bestuursvergadering werden de functies onderling xerd f»M, wat tol uiltdag had, dut werden b no< n il tot Voor zitter J. H. J.vnsi n lot Vice-voorziUer If. V. d. Geld, tot S'-crelaiis I.. Braille tut 2de Secretaris Ant Brok tot lVjningwieester M. Elshout. Mei genoegen kan het be>tuur op zijne werkzaamheden leiugzien, want op de eerstvolgende algemeene vergidering kwam reeds lot stand de Rvbit-zegelverceniging die re ds met 1 Juli in werking is getre den en in hel eers'e halfjaar voor f 702.50 zegels uitgaf, aan korting voor contante betaling. E«n zt-ker bewijs dus, dat hier in Drunen niet alle8 wordt gepofd. Op deze vergadering werd ook eenige toezegging gedaan om te geraken tot op richting van een cursus voor het boekhouden waarna het bestuur zich onledig hield met de voorbereidende werkz aamheden aan dezen cursus verbonden. Met voldoening uiag hier worden gezegd dat dit alles vlot van stapel liep, want door de welwillende steun van het gein en- trbestuur weid eene subsidie verleend groot, f 40, waarvoor hier nogmaals onzen op rechten dank. zocdat men reeds op 29 Oct 1907 met de lessen kon beginnen. D ze lfs«en gegeven door den Leeraar den WelEd. Heer C. Th. van den Berg te Waalwijk vallen zeer in dpn smaak, zoowel van leerlingen als van den leeraar zelf, en het is voor het bestuur een waar genoegen dit te kunnen constateeren. Intusschen werden de noodige maatregelen genomen om te komen aan subsidie voor 1908 Ook <iit gelukte zeer goed, want op 30 November 1907 werd bij schrij en van den Minister ?an BinnenUndsche zakm ons ter kennis gebracht, dat er f 50.op de begrooting was uitgetrokken. Het ge meente bestuur gaf toezegging en het Pro vinciaal Bestuur heeft ook f 1500 beschik baar gestald, voor handelscursuszen in onze Provinpi". Bereids is ook door on* hiervoor subsidie aangevraagd, zoodat voor 1908 de cursus kan gegeven worden zonder verdere kosten van de deelnemers terwijl nu reeds in uitzicht kan worden gesteld, dat voor 1909 zoo zal kunnen worden voortgegaan met een eenjgszins uitgebreider programma Tot ons leedwezen moeten wij er bier echter bijvoegen dat er meermalen is op aangedrongen bn door onzen Eerw. Adviseur met ernst op gewezen i«, om te komen tot de oprichting van een Gilde der Bakkers wat tot heden nog een vrome wensch is gebleven, hetzelfde kan ook worden g-usegd van de overige ambachtslieden. Laat ons hopen dat wij la'er nog een» het genoegen mogeu smaken de oprichting dezer beide gilden te kunnen vermelden. Dan nog ter vermelding waardig is, dal door het centraal Bestuur is opgericht eene arbeidsbeurs en dat tot Agent voor Drunen is benoemd L. Bataille ofschoon dit voor Drunen minder aantrekkelij schijnt te zijn, want er is tot nu toe door niemand hiervan gebruik gemaakt, Te 's Bosch weid opgericht een incasso en informatiebureau ook hiervoor werd L Bataille benoemd tot Agent, waarvan tot heden ook nog door niet één lid weid ge profiteerd; binnen zeer korten tijd hopen wij U in kennis te kunnen stellen, met iemand die expres hierover een causerie zal komen houden, en wij veitrouwen zeer zeker dat als dan teu minste door enkele leden hiervan zal worden gebruik gemaakt, om zich als lid voor het incassobureau op te geven. Tot afgevaardigde voor den 6den Diocesa- nen Katholieken dag, gehouden op 22 September te 's Bosch, werden benoemd de Heeren J. H. Jansen en Lucas Manders die beiden de hun opgedragen taak naar behooren hebben vervuld. Gaarne vermelden wij dat de contributie die voor het eerste jaar f 2,00 bedroeg in de vergadering van 22 Dt-c. werdt ver minderd tot 11,00, terwijl in deze verga dering tot nieuw lid werd aange ouien de Heer W. Brok. Thans Mtjne Heeren 1 gekomen zijnde aan het einde van mijn eerste jaarverslag der Vereeniging „de Hanze* durf ik er op wijzen, dat de resultaten onzer werkzaam heden seer bevredigend mogen worden genoemd, hopende en vertrouwende dat bij een volgende gelegenheid, het zelfde kan worden gemeld, iels waaraan geenszins valt le twijfrleu wanneer wij in aanmerking uemen, den goeden wil en den ijver der bestuursleden, en den grooten steun die wij hebben in onzen ve waardeerden Adviseur dm Weleerwaarde Hear Couwenberg. Vervolgens bracht de heer M. Elshout het verslag van den financieelen toestand uil, waarbij bleek dat er een batig saldo was van f 68.34, De president nehtte tot beide heeren eert woord van hartelijken dank, waarbij de geestelijke adviseur, de heer Couweubergh zich aansloot, mede hulde brengende aan den on vermoeiden president den l\eer J. H. Jansen, allen aanmoedigende zoo hard mo gelijk in 't belang der vereeniging, die reeds veel deed, maar nog veel meer kan bereiken, te werken. Na afloop hield de ralia'Z'eel vereer igini/ eene vergadering. Waarbij hletk del 10°/o overbleef om nog onder de leden tj vrr- deelen. Ook deze vereeniging heeft dus goed gewerkt. Van wel ingelichte zijden vruamert wij dat de Jongelingen Congregatie alhier h ren leden met de a.s. Vastenavon Idagen als naar gewoonte een paar gezellige avonden gaat bereiden Maandag avond zil de '1 ooneelvereeuiging optreden niet liet Anti-alcoholische Drama „Een van beide wegen.* Dinsdagavond z-1 na verschillende dege lijke nummers voc<al eu iustrumeutaal muziek en het komische terzet „De gedropen student," tot slot worden uitgevoerd het chineesch tooneelstuk Tisch-Tong-Khan. Gelet op den onvermoeiden ijver van de leden der Tooneelvereeniging, de welgekozen voordrachten en de eigenaardige Oostersche costumeering, zal zij haren ou !cn roem weer met succes handhaven. Te meer nog, daar aan costumes en theater-versiering vooral in het slotnummer Tiech-Tong-Khan kosten noch moeiten gespisrd zijn Wij twijfelen er da rom niet aan of de belang stelling zal ook dit j.iar niet voor die van anderen jaren behoeven onder te doen. VLIJMEN 28 Eebr. Toen 11. Dinsdag middag de tram van omstreeks half vijf zich met een matig gangetje naar Den Bosch voortbewoog, bevond zich een zekere De G. uit Drunen met paard en kar op den Provincialen weg ongeveer halfweg tnsschi-n de Hut en Vlijmen. Plotseling deed lift paard een zijsprong en kwam met het voertuig dwars over de tram'ijn staan. Ongelukken schenen onvermi delijk, maar dank ij het snelle krachtige remmen van den machinist werd de train juist voor de kar tot stil-tand gebracht en liep alles goed af. Is men er in den regtl als de kippen bij om de machinisten he' te snelle rijden te verwijten, het is ons aangenaam dezen machinist een pluimpje te mogen geven voor zijne betoonde oplettendheid en acti viteit, waa-door een groot ongeluk vermeden werd. De jongeling J. v. d. Lpe, die ver leden Dinsdag zoo ongelukkig door een geweerschot in de zijde getroffen werd, dat meh voor zijn leven vreesde, blijkt nu, hoewel zijn toestand nog verre van goed is, toch beterende. Voor eene goede, zorg vuldige verplegiug is hij Donderdag naar het Ziekenhuis in Den Bosch vervoerd, mede, naar men zegt om er eene operatie te ondergaan Moge hij spoe ig weer gan-ch her-teld in Vlijmen terugkeereu. In eene proclamatie, welke a.s. Zon- dag bij gelegenheid der Vastenavonadageu ler kennis van de Vlijmensche ingezetenen zal worden gebracht, wordt er den i»reze- tenen opgewezen, dat met die dagen vooral streng toezicht zal worden gehouden op het zich verkleeden van mannen in vrouwen- kleeren eu van vrouwen in manskleeren. Te hopen is het, dat deze waarschuwing voldoende zal zijn om da' misbruik met de Vastenauonddagen te doeu ophouden. Z. D. H. de Bisschop van VHerto genbosch heeft de Z E. Heer A. van der Pas benoemd tot Directeur van Maria-Ver eeniging en den E«rw. Heer P. L. van den Heuvel tot adviseur van de Paulusvereeni- g>"£- Van de uitvoering Donderdagavond door de Harmonie „Concordia" bij den heer H. DaHmans gegeven mag gezegd worden, dat zij goed geslaagd is. De muzieknummers werden onberispelijk ten gehoore gebracht en ook de zaugstukken, waarop eenige diletanten het publiek onthaalden vielen zeer in den smaak. Jammer dat zoo weinigen van deze uit voering genoten, zij verdiende een drukker bezoek Was voor een paar weken het veld zoo goed als droog, thans door den aan - houdenden was is het geheel onder water geloopen en dreigt de verbinding met Bok hoven en Engelen verbroken te worden. Voor het grasland is de e overstrooming gewenscht, daar het door de afzetting van slib eene gratis bemesting ontvangt en voor den grasgroei een eerste vereisch'e is de aanwezigheid van veel vocht in den bodem SPRANG. Deze dagen kwam iemand tegen half elf 's avonds thuis en zag het schuurtje bij zijn woning openstaan. Hij sloot het doch vond het den volgende morgen weer open. Voor een waarde van circa vijf gulden aan konijnen, was er uit ontvreemd. Van de daders na tuurlijk geen spoor. VRIJH.-CAPPEL 1 Maart. a.s. Dins dag zal de reeds lang verwachtte, en reeds aangekondigde uitvoering van 't fanfarecorps alhier, plaats hebben, onder leiding van haar Directeur, A. Stravers. 't Programma bevat een 12 tal num mers waaronder begrepen zijn, die der heeren die welwillende medewerken nl- 1. H. L. Scherp, te Geertruidenberg Viool. 2. H. A Plateel, te Capelle Piano. 3. A. Stravers, Kaatsh. Clarinet- 4. A. v. Gulik, Bugle 5. H. v. Gulik, Trombone. 6. A. v. Amelsfoort id. Tuba. Het concert zal aanvangen des avonds 71/s uur in de zaal van den heer L. F. van Dongen te Capelle. We twijfelen ook niet of deze nog zoo jonge vereeniging zal 't aan belapgstel- ling niet ontbreken. CAPELLE. Het meisje, van wier ont voering we eenigen tijd geleden melding maakten, is heden naar hare ouders te Rotterdam teruggebracht. Hoewel het meisje er zeer bang voor was, kon de heer d. H er zich niet tegen verzetten aangezien de rechter den vader inmid- dels weer in de voogdij over zijn kii deren hersteld heeft. f De werkman M. v. T. uit deze gr1 1 meente heeft bij de werken tot verleg ging van den Maasmond achter Baarc wijk zoodanig zijn hand geklemd, dat h zich onder geneeskundige behandelinj moest stellen. Dit is reeds de derde ui deze gemeente, die bij die werken eei ongeluk krijgt. Naar we vernemen zal de ongelukkig! volgens de Ongevallenwet een uitkeerinf krijgen, zoolang hij niet in staat is zijr werk te verrichten. Algemeene vergadering op Woens dag 4 Maart 1908, ter herberge van L. F. van Dongen te Capelle 's avonds ze ven uur. AAN DE ORDE: Aanschaffen van lijnmeel en verdere! Veevoederartikelen. De Rederijkerskamer •Vrienden trouw* alhier gaf gisteren avond eene uitvoering in de zaal van den Heer L. F. van Dongen. Mochten wij menige winter van deze vereeniging melden, dat zij tot genót gen der aanwezigen optrad, dit maal mag haar weder een woord van lof niet ont houden worden en niet alleen aan de oudere werkende-leden komt dit woord toe, vele der nieuwe krachten deden hun best. De Eer eens Vaders*, dram. schets in 4 bedrijven, werd zeer goed en met gevoel gespeeld. Het nastukje »Ik ben een weinig verstrooid*, voldeed eveneens uitmuntend. De verstrooidheid der spe lers verwekte vroohjkheid en gelach on der het publiek. Dit laatste was niet zeer talrijkongeacht deze geringe op komst heerschte er een allerprettigste geest en had ieder ruim genoten Met een bal werd deze gezellige bij eenkomst gesloten. KAATSHEUVEL 29 Febr. 1908". Sehoen-industrle. Hoe ver het onze Kaatsheuvelsche schoen-industrie reeds gebracht heeft, blijkt wel uit het feit, dat door een Duitsche firma, die op de a. s. tentoon stelling van schoenen te Berlijn (711 Maart) met een aanverwant artikel expo seert, bij den heer v. Dortmond-Pennock j schoenen ter opluistering zijner expositie zijn aangevraagd. De heer v. Dortmond heeft welwillend verklaard een 5 a 6tal paren ter beschikking te stellen. Wij wis- ten wel, dat het fabrikaat van genoemden patroon hier te lande hoog stond aan- geschreven, doch dat het ook reeds over de grenzen zoo gunstig bekend is, was ons niet bekend. Euphonla. Is voor een paar weken de harmonie Euphonia" Koninklijk" verklaard een titel maar al te zeer passend voor zoo'n korps hier in den omtrek thans heeft genoemd gezelschap ook het koninklijk wapen aangeschaft, 't Is een i waar prachtstuk, uit zwaar eikenhout gebeeldhouwd. Moge de harmonie haar 1 naam eer blijven aandoen. R. K. Patroonsbond. 1.1. Dinsdagavond hield onze R. K. Patroonsbond eene vergadering. Met den gebruikelijken Christelijken groet opende de voorzitter, de heer M. v. Beurden, de vergadering. Verschillende ingekomen stukken werden behandeld. Vooral voor ons van beteekenis was de behandeling van het >ópzeggings-termijn". Omtrent dit punt werd besloten, dat coupeurs en arbeiders van machines hun werk moes ten opzeggen met 6 weken. Ook om gekeerd zouden de patroons dit doen. Zwikkers moesten 14 dagen van te voren kennis geven van vertrek Wilden om gekeerd de patroons hen ontslaan, dan zouden zij ook 14 dagen te voren waar schuwen. Een mooie maatregel, zoowel in 't belang van patroon als werkman. Omtrent den arbeidsduur kon men nog tot geen besluit komen. Verder werd bepaald, dat in het vervolg de leden op boete van 10 cent verplicht waren de vergaderingen te bezoeken, welke den laatsten Dinsdag van de maand zouden gehouden worden We hopen in het vervolg wat meer leden op de vergadering te zien. In een streek, geheel industrie, mag men toch verwachten, dat vooral de patroons alles zullen over hebben voor hun werk. Kwartetconcours. Zooals door het Bestuur van •Eupho nia" bepaald is (en wij toen ook- mee deelden) zal op Zaterdag 29 Febr. in de zaal der Harmonie het concours gehou den worden van de kwartetten, gevormd uit de werkende leden der Harmonie. Een 7tal kwartetten zullen meedingen. Naar wij vernemen zullen 5 geldprijzen worden uitgeloofd. De wedstrijd zal om 8 uur 's avonds aanvangen. Wij ver wachten natuurlijk een massa belang stellenden. 'De strijd belooft hevig te zijn- Wij zijn benieuwd. Vcértlg iirengebed Het 40-ureng-bed zal op heden Za rdagavo ui om 6 uur in onze beide parochiekerken geopend worden met plechtig Lof en »Veni Creator". Gedu rende de 3 volgende dagen Zondag,

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 9