S iP^lmsiEE' m\U P, OIIEINKIBCHË! Gemengd Nieuws. Burgerlijken Yuchterstraat H li. 'S-HERTOGENBOSCH. '7 H Ingezonden StukLen. Laatste berichten. Handelsberichten. Rijkspostspaj A A M A M 3 7i v« A V' V! A P v< 7i v A 7i Interc. Telefoon 176. Fabriek van kunstledematen, breukbanden, buikgordels, rechthouders enz. vf V! V V /i v< ?i V' geld wordt gesteld, wat over een jaar of twee wel kan geschieden, wat hoóger wachtgeld krijgt. De heer Zwaans. Hoe komen de sa larissen nu. De Voorzitter. Voor de hoofden der scholen komen ze nu op f 1100, en f 100 voor fransch, voor den heer v.d. Linden f 8,75 en f 50 huishuur en voor de heer Lemmen f 675. Bij acclamatie wordt het voorstel van Burg. en Weth. aangenomen. 4 Circulaire van Ged Staten aangaande de jaarwedde van den gemeenteontvan ger, met voorstel van Burg. en Weth. Door de Voorzitter wordt de circu laire voorgelezen. In deze circulaire betoogen Ged Sta ten dat het hun wenschelijk voorkomt de jaarwedden der ontvangers het vol gend jaar te herzien. Zij wenschen weer terug te komen op de vroegere rege ling, namelijk om eene percentsgewijze belooning toe te kennen. Die percents gewijze belooning wordt door hen eenigs- zins hooger voorgesteld als vroeger het geval was. De gemeenteraad wordt nu uitgenoodigd zijn gevoelen in deze mede te deelen. De- Voorzitter legt het schrijven van Ged Staten nader uit en zegt, zoo de regeling van 1866 die in 1900 is ver vallen thans van toepassing zijn zou de jaarwedde van den ontvanger over 1902- 1906 f35 hooger zou zijn geweest. Deze regeling heeft dus nadeelig voor hem gewerkt. B. en W. stellen echter voor Ged. Staten voor te stellen de jaarwedden te bepalen op een vast bedrag en deze te brengen van f 450, op f 500, en niet percentsgewijze te beloonen. Immers of de landerijen veel of weinig opbrengen dit heeft op de werkzaamheden van den ontvanger geen invloed daar de lande rijen door een notaris worden verpacht. Ged. Staten willen, dat de jaarwedde in evenredige verhouding blijft tot die van den burgemeester en den secretaris Wordt nu bijv. zooals in 't verschiet ligt eene geldleening aangaan van f 8000 a 10000, dan wordt de jaarwedde van den ontvanger hierdoor verhoogddit nu achten B. en W. niet wenschelijk en stellen daarom voor de jaarwedde te bepalen op een vast bedrag. De Heer Mommersteeg. Mij dunkt, mijnheer de voorzitter, dat de jaarwedde hoog genoeg is, was het niet beter ze zoo te laten. De Voorzitter. Wanneer we geen vast bedrag aangeven van f 500, dan zullen Ged. Staten de percentsgewijze beloo ning invoeren, welke in gewone jaren van ontvangst ook ongeveer f 500 zal bedragen. Als minimum zou dan worden genomen de tegenwoordige wedde a f450. Zonder eenige discussie wordt het voorstel van B. ea W. vervolgens bij acclamatie aangenomen. 5 Voorstel van Burg. en Weth tot vaststelling der verordening als bedoeld bij art. 18 sub 7 der Woningwet. Deze verordening bepalende op welke wijze het kenteeken als bedoeld bij de Woning'vet, hoe groot de letters moeten zijn aan een onbewoonbaar verklaarde woning moet worden aangebracht, wordt na voorlezing door den Voorzitter on veranderd vastgesteld. 6 Voorstel van Burg en Weth. tot onbewoonbaar verklaring der woning van M. Stupers, Voordijk. Uit het schrijven van de Gezondheids commissie, dat door den Voorzitter wordt voorgelezen, blijkt dat de woning onge schikt is om verbeterd te worden. Het huis is zeer vochtig, vooral de slaap stede, bij sterken regen staat het water onder den vloer, zoodat alles verrot. Versche lucht kan er niet binnen ko men, terwijl het bovendien geheel be smet is met ongedierten en het eenige vertrek slechts 4 Ms groot is, en 1.75 M hoog, De Voorzitter. Burg. en Weth. stel len voor volgens advies van de Gezond heidscommissie, het huis onbewoonbaar te verklaren. Zouden wij het niet doen, dan geloof ik, dat de Gezondheidscom missie van haar recht om bij Ged. Sta ten in beroep te gaan, wel gebruik zou maken. Trouwens eenmaal moet de tijd toch komen en wij hebben nu de slechtste woning genomen die er is. Wij stellen voor de tijd van ontruiming te stellen op 4 maanden, dus 28 October. De heer van Heesbeen. En wat moet er dan met de lui gebeuren f De Voorzitter. Burg. en Weth. heb ben hun voorstel genoeg overwogen. Wanneer de menschen niet in staat zijn huur te betalen, dan moet het arm bestuur hierin tegemoet komen, dat is het eenigste middel. Wanneer er vol- De heer Mommersteeg. Ik vrees maar, dat bij regen het water in alle wonin gen aan den dijk gelegen, zal loopen En wat dan. De Voorzitter. Maar het treft overal niet dat de bedstede juist aan dien kant is geplaatst. Bovendien, deze woning voldoet aan geen enkele eisch. Er kan geen lucht in komen om de vertrekken te zuiveren. Ik weet zeker, dat U ze niet zou willen binnentreden. Ik ben er in geweest, maar zeg dan ook uit volle overtuiging dat die woning in alle opzichten onbewoonbaar is. De heer Mommersteeg. Men bouwt toch de woningen altijd onder aan den dijk. Dus dan worden die na verloop van tijd allemaal afgekeurd- De Voorzitter. Met de nieuwe veror dening kan onder aan den dijk niet meer worden gebouwd. Ziet u maar eens bij van Kuijk, die kreeg ook geen vergun ning om onder den dijk te bouwen. De heer van Heesbeen. Ik ben er geheel en al tegen, dat wij de woningen gaan afkeuren, waar moeten wij met het volk blijven. De heer van Stokkum. Ik zou wel eens willen vernemen wat redelijker is, de menschen in die ongezonde krotten te laten wonen, of zorgen, zij het dan met moeiten, dat zij een beter onderdak krijgen. Laten zij die het gevoelen van Burg. en Weth. niet deelej, dan een betere weg aanwijzen De heer Mommersteeg. Ditmaal zal ik voort stemmen, doch in 't vervolg zal ik er altijd tegenjzijn om onbewoon baar te verklaren. De Vooizitter. Dat moet u zelf weten, mijnheer Mommersteeg, doch wat zoudt u doen als u voorzitter van deze ver gadering en burgemeester waart- De woningwet onuitgevoerd laten liggen zeker. Ik ben verplicht deze wet te hel pen uitvoeren en doe het voorstel als het onderhavige heusch niet uit pleizier, daar ik zelf voor het feit zal komen te staan de bewoners met de politie er uit te zetten daar ze de woning niet zullen verlaten. Na nog eenige discussie en nadat door den heer Zwaans is gevraagd hoe het met de woning van Schellekens gesteld is waarop de Voorzitter antwoordt dat hij daar liever niet aan begint, wordt het voorstel van Burg. en Weth. met algemeene stemmen aangenomen. (Slot volgend nummer.) zins achtenswaardige ouders in het geval een zware slag. De knaap draagt thans het militaire pak en zou, na de vervulling van zijn dienstplicht, naar Indië vertrekken. In het verhoor verklaarde hij de feiten gepleegd te hebben, omdat hij er telken male een onweerstaanbaren drang toe gevoelde. Een verdachte brand. Zondagnacht heeft in het perceel 114 aan den Denneweg in den Haag een brand gewoed die politie en justitie tot een ernstig onderzoek aanleiding geeft. Een politieman die op zijn ronde den brand in die zaak, een kruidenierswinkel, ontdekte, sloeg het glasruit van de voor deur in. Daardoor in de gelegenheid in den winkel te komen, trof hij daar den 23-jarigen bewoner. De kruidenier deelde mee omstreeks 1 uur door een inbreker te zijn over vallen die hem mishandeld had en, na een som gelds te hebben gekaapt, den brand heeft gesticht. De brandweer, inmiddels te hulp ge roepen, wist den brand tot de vier kamers van het achterhuis le beperken. De be,voner is naar het politiebureel aan het Alexanderplein geleid en heeft er een scherp verhoor ondergaan, dat het ergste voor hem doet vreezen. Een moordaanslagTe Borgerooster- veen dicht bij de Pruisische grens, is Zondagavond omstreeks 10 uur een nfoordaanslag gepleegd, waarover het Hbldhet volgende meedeelt Ruurd de Vries oud 21 jaar, is door Jan Bloemberg, oud 20 jaar, met een mes in den buik gestoken. Hij werd hiertoe door minnenijd gedreven. De steek kwam zoo ernstig aan, dat de in gewanden naar buiten traden. De Vries is per tram naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd, doch er bestaat geen hoop, dat hij in leven zal blijven Bloem berg vluchtte over de grens, doch keerde nog des nachts terug en werd in hech tenis genomen. Een opzienbarende moord te Parijs. Te Parijs is in den nacht van Zaterdag op Zondag de schilder Steinheil in zijn woning door inbrekers vermoord. Het zelfde lot onderging zijn schoonmoeder, die bij hem in huis woonde. De vrouw van den schilder, hoewel eveneens verwond, leeft nog. De inbre kers zijn het eerst in haar kamer gekomen. Mevrouw Steinheil heeft aan den rech ter van instructie verteld; Ik ben verrast terwijl ik diep in slaap was, door drie mannen en een vrouw, die zich op mij wierpen. Terwijl de een mij met een revolver dreigde, bonden de anderen mij vast aan de stijlen van het bed Een van de moordenaars, die mij voor de dochter van Steinheil aanzag, zeide Je vader heeft verleden maand schilderijen tentoongesteld in zijn huis en schilde rijen verkocht dat is zoo en waar is het geld Ik duidde een lade aan in een meubel van mijn kamer. Intusschen keek de vrouw mij aan en riep de mannen toe. Maak haar toch dood. Waarom zou je haar sparen Ondanks mijn angst, trof mij die stem en toen ik naar die vrouw keek, meende ik in haar een vroeger model van mijn man te herkennen. Weer een spoorwegengelak. Gisterochtend is de D-trein van Os- tende naar Keulen bij Chênée ontspoord, vermoedelijk ten gevolge van verkeer den wisselstand. Het voorlaatste rijtuig I werd tegen een stootblok geworpen en doende woningen zijn, welke, dooi dat middendoor, waarbij ook nog een de bouwondernemers hierin voorzien, gashouder ontplofte. Drie personen zijn er spoedig zullen zijn, zal dit niet zoo heel moeilijk zijn. De heer van Heesbeen. Dat is toch ondoenbaar voor het armbestuur. De Voorzitter. Wij moeten er toch toe overgaan. Als wij niet verplicht waren zouden wij het niet doen. Hier in Vlij men is het pas 't eerste thuis dat wij onbewoonbaar verklaren, terwijl er in het district in alle gemeenten reeds lang zijn afgekeurd, 't Allerslechtste is nu genomen. gedood, een groot aantal anderen meer of minder zwaar gewond. De Inktwerper! Gelijk bekend arresteerde de politie Zondag in het Vondelpark te Amsterdam een jongeman, die er zijn werk van scheen te maken japonnen van dames met inkt te bezoedelen. Ieder moet wel veronderstellen, dat we hier te doen hebben met een treurig geval van abnormaliteit. Voor de alles- (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik plaatruimte voor 't vol gende, ontleend aan ,,De Bode'r. Bij voorbaat dankend. M. Dreigend ontslag te Dussen. (Iügazonden door 't Hoofdbestuur.) De 11e Mei jl. ontvingen wij van kollega A. NASS te Dussen (N.-Br.) een schrijven, waarin hij ons mededeeling deed, van B. en W. te hebben ontvangen het navolgende adres, met verzoek om to dienen van bericht Aan B. en W. der gemeente Dussen. De R. 0 Mannenbond «Ous Belang", goed gekeurd bij besluit van tiara Majesteit de Koningin van 20 April 1904 No- 14, Staats blad 114, geeft met eerbied aan het Dagelij kscb Bestuur der gemeente Dussen te kennen dat zij met verontwaardiging en leedwezen de ergernis gadeslaat, gegeven door A. (x. P H. Nass, onderwijzer aan de openbare school Wijk B., op punt van publieke zedigheid; dat zij overtuigd zijn van het groote belang der zedigheid tot groei en bloei onzer ge meente; dat tegenwoordig overal veel gedaan wordt om de zedigheid vooral in de jeugd te hand haven en te bevorderen daarom vraagt «Ons Belaug" zoo spoedig mogelijk die maatregelen te nemen, welke hot Dagélijksch Bestuur wettig en noodzakelijk acht om deze ergernis te doen ophouden en den genoemden onderwijzer te verwijderen Hetwelk doende, enz. Het Bestuur van «Ons Belang» (w. g.) Th. van Mobrgbstkl, voorz. n T. A. v. d. Pluim, vice-voorz. r A. C. Pols, secr. waarop Nass het volgende antwoord zond «Onder terugzending van het adres van den R. K. Mannenbond «Ons Belang" heb ik de eer Uw College mede te deelen, dat ik mij beslist vrij weet van de in bovengenoemd schrijven aangeduide beschuldigingdat ik daarom Uw College niet anders kan dienen dan van absoluut ontkennend bericht.» Ter onzer informatie deelde Nass verder mede, dat de zoogenaamde ergernis daarin bestond, dat hij binnenkort ging trouwen met een gescheiden vrouw van de Hervormde godsdienst, die overdag bij hem inwoonde en zijn huishouden deed, terwijl hijzelf binnen kort van de Katholieke tot de Hervormde godsdienst zon overgaan. Daar ons de zaak allerminst ernstig leek, zagen wij geen reden iets te doen en besloten we af te wachten wat er verder zou gebeuren. De 19e Mei jl. ontving Nass echter het volgende schrijven Dussen, 16 Mei 1908. Onderwerp Voorstel ontslag als openb. onderwijzer. Antwoord op brief van 5 Mei 19Q8. Naar aanleiding van verschillende bij ons ingekomen klachten omtient uw gedrag en het dienaangaande door ons ingesteld onder zoek, zien wij ons genoodzaakt u te moeten mededeelen, dat onze zedelijkheidsbegrippen het ons niet veroorloven om u langer als openbaar onderwijzer in deze gemeente te handhaven. Wij geven u daarom in overweging om voor 30 dezer uw ontslag als onderwijzer aan de openbare lagere school in Wijk B alhier aan 'to vragen, daar anders door ons aan den Raad zal worden voorgesteld om het u onge vraagd te geven. Burgemeester en Wethouders van Dussen, (w. g.) A. v. Honsbwijk. De Secretaris, (w. g.) Snijders. Aan den Heer A. G. P. C* Nass, ondeiw. te Dussen. Hot leek ons nu nuodig.de zaak persoonlijk te gaan onderzoekeu, en Zaterdag jl. togen Hart en Lamers er op nit. Na een onderhoud met Nass bleek ons, dat hem noch mondeling noch schriftelijk, eenige nadere aanduiding zijner misdragingen zijn ter kennis gebracht dan de bovenaangehaalde motie van de R K. Mannenbond en het schrijven van B. en W. eveneens hierboven afgedrukt. Nass' aanstaande vrouw ontving op een schrijven Aan de Burgemeester het volgende antwoord Dumod, 18 Mei 1308. Ik heb de eer u als antwoord op uw schrij ven, gedagteekeud 7 Mei 1908 en eerst gisteren door mij ontvangen, te berichten, dat het mij spijt u te moeten mededeelen, dat ik ook na kennisneming van den inhoud van dat schrijven met u van gevoelen blijf verschillen. De heer Nass is als R. K. in deze gemeente gekomen en op zijn verzoek geplaatst geworden aan eene school, waarvan de bevolking nage noeg uitsluitend R- Katholiek is. Ik kan der halve bij den heer Nass geen onbekendheid veronderstellen met de omstandigheid, dat het aan een Katholiek nimmer veroorloofd is vei- keering aan te knoopen en een huwelijk aan te gaan met de \rouw van een ander, ook al ie dat huwelijk door echtscheiding ontbonden verklaard. Het is tronwons bekend, dat de heer Nass daarop door de Katholieke gees telijkheid is attent geworden. Ik moet het betreuren, dat de heer Nass zich in deze gemeente heeft laten benoemen aan een sehool mot een nagenoeg uiteluitend Katholieke bevolking en dat hij het gemeen tebestuur alhier daarna wetens en willens door zijn optreden dwingt tot het nemen van ook voor dat bestuur hoogst onaangename maatregelen tegen hein. Als burgemeester is het mij niet veroor loofd toe te laten, dat een onderwijzer ban delingen pleegt, strijdig met den eerbied, verschuldigd aan de godsdienstige begrippen van andersdenkenden. Ik kan u slechts ver zekeren, dat hot gemeentebestuur alhier eu ik datgene zullen doen, wat wij in' dezen als omzeil plicht moenen te moeten beschouwen. Het zal ons echter hoogst pijnlijk wezen, wanneer wij tot hot uiterste zullen moeten overgaan en ik durf u daarom met aandrang verzoekon, om al uw invloed bij den heer Nass te willen aanwenden, opdat vóur 30 dezer a s. eene aunvraag om eervol ontslag als on derwijzer door hem aan den Raad alhier worde ingezonden. Hoogachtend, Uw dw. dr. A v. Honsbwijk. Daar ons uit deze brief niet bleek van enige onzedehke huudelwijs van Nass, gingen we op bezoek bij den Burgemeester, om van deze nader te vernemen, wat Nass ten laste gelegd wordt. Deze was echter niet bereid ons enige nadere inlichtingen te geven eu toen wij bleven auudriugeu, en ongemerkt Burgemeester er toe brachten een en ander te gaan mededelen, verzocht hij ons, dit merkende, maar heen te gaan, daar hij met ons, als 't geen wij reeds wisten door ons niet als onzedelijk kon worden aangemerkt, toch niet verder praten kon. We bezochten nu met een der leden van het afdeelings best uur «Land van Hensden en Altena» de bh. Wethouders Honsewijk tn Schoenmaker en de predikant der Herv. ge meente. De eerste wilde ons, naar hij verklaarde, geen wapens in de hand geven, door de be schuldigingen tegen Nass mede te deelen, bij wilde niet op de zaak vooruitloopen, had de brief van den burgemeester niet gelezen, en scheof alle veraiitwoordoJijkheid op den R. K. Mannenbond. Op onze opmerking, dat wij hem slechts vroogeu naar de waarheid omtrent dn beweerde misdragingen vau Nass, en het toch al zeer vreemd was, dat die wapens zou opleveren vóór Nass in plaats van tegen hom, dat niet de R. K. Mannenbond, maar het college van B. eu W. verantwoordelijk was voor een eventueel voorstel aan de Raad tot omgevraagd ontslag, het mocht alles niet ba ten, en we gingen even wijs weg als we ge komen waren, of het moest zijn, dat we de overtuiging kregen, ook na het bezoek aan Weth. Schoenmaker, dij al evenmin iets kon of wilde vertellen, dat men Nass niets anders kan ten laste leggen, dan zijn voorgenomen huwelijk met tiju tegenwoordige huishoudster, die de nacht niet in zijn huis doorbrengt, en zijn overgang van de Katholieke tot de Hervormde kerk. De heer N. Klaassen, Ned. Herv. preüikaui verklaarde ons dan ook, dat hij Nas van naby kende als zijn catechisant, eu er van overtuigd was, dat er op zijn zedelijk leven niets viel aah te merken, oeuj verklaring die bij gaarne schriftelijk wil herhalen. Een bezoek bij het hoofd der school, die ook al niets wist, zich zelf niet herinnerde over de zaak in bet dorp te hebben hooren praten, bracht ons de zekerheid dat er op het onderwijs van Nass, niets is aan te merken, on de kindoren van hem houden. De schoolopziener, die wij de volgende dag bezochten, had van de zaak nog niets gehoord dan hetgeen Nass hemzelt na ontvaDgst \au het eeiste schrijven van B. en W. had mede gedeeld. Ook deze was over Nass als onder wijzer tevrtdeu. Uit volle overtuiging hebben wij dan hem ook aangeraden, geen ontslag aan te vragen. De Raad die in meerderheid (8 van de 11 leden) Katholiek is, zal nu waar schijnlijk de bedreiging van B en W. wel uitvoeren, al maakt hij zich ook belachelik voor Gedeputeerde Staten, die een ontslag om zulk ten reden zeer zeker niet zullen goed keuren. Voorloopig blijft ons echter niets anders te doen, dan af te wachten, wat de vroede mannen van Dussen besluiten zullen. Raadsvergadering. Vrijdag, 5 dezer, nam 6$j uur. 1. Vaststelling van het kohier v.d. H. O. LOON-OP-ZAND. Het salens van den brievengaarder, den heer J. L. Vermeer alhier, is met f75 verhoogd. Een hond van A. de L heeft een zoontje van den heer J. v. L een groot stuk vleesch uit de kuit gebeten. Het dier was zoo woedend, dat het bijua niet van het been te rukken was, ofschoon de eigrnaar er bij was. Terstond is er de dokter bij gehaald, die de wonde heeft verbonden. Het scherpschuttersconcours bij den kastelein M. Beereus alhier, uitgeschreven door „Broedermie is uitgesteld tot 21 dezer. BESOIJEN, 27 Mei. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijeii op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste: f 1.82 de laagstef 1,22 Oe pr. der eieren was 8i/2 ent. GORINCHEM, 1 Juni. Le aanvoer vbd granen was heden gering met gewonen handel. Rietai we t 9.IC a 9 25 roods dito f 8,20 a 8,40 witte dito I 8,25 a 8.50 inl. rogge 7,35 a 7,55 Buitenl dito 7.25 4 7.50 gerst 4,90 a 510 haver 3,80 a 3,90 nivenboonen 7,60 a 7 70 blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. On de veemarkt waren heden aangevoerd 145 rnaderen 6nuchtere kalveren, 5 vette vai-kern en 502 biggen. le qual. Kaltkoeien Kalfvaarzen Gniste vaarzen Melkkoeien l'/j jarige ossen 1180 u 260 f140 a 190 1110 A 140 1170 21U 100 a 130 Pinken 60 100 - Graskalveren f 40 a 55 Nuchtere kal»-. 8 1 16 Aa 5 vette vaikeus van 20 a 21 (ter half kilo, biggen van 16,*14.per stuk. A&ngevocrd 2 schapen on 251 lammeren; scha. pen f 15 a 25 en lammeren f 8 A 114 Der stak Kippen f 0.80 a 1 1.10 per stuk. Eieren 10.75 A 0.80 per 26 stuks. Boter 60 A 621/j ct. per '/s kilo. ROTTERDAM, 1 Juui. Tarwe 10.a 10.75 per 100 K..G Rogge was van 16.tot 6.75 Gere:. Winter per 100 kilo f9.19.50 Zomei per 100 kilo f9.— a f9.40 en Chevalier per IOC kilof 9 25 f9.75 Haver per 100 k.f 7.25 a 7.75 Witte Beonen, van 8.10. Bruine boonen van 9.f 13 50 Blauwe Erwten naar kook kwaliteit erkochl van f9.50 tot 10.en vertrouwdekook daarbovei Koolzaad 1' 1 ROTTERDAM 2Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 25 paorden veulens, 0 ezel, 12f' vette runderen 243 vette 29 graskalveren 0 schapen of lam 210 biggen, 0 bokken of geiten Koeien 34 tot 38 ct., ossen 30 32 a 34 ct., kalveren 40 a 47'/i Melkkociena 210 250 kalfk stieren 120 a 260 pinken 90 s avaarzen f 130 a 6i! biggen f6.a 12.paarden Nuchtere kalveren fok- f 8.- 4 11. Op de botermarkt werden a' 40/16 vn. en 304 stukken a qual 52, 2e quel f 48, 3e kilo 65 a 70 ct. Aan het postkantoor te Wa onder resïorteercnde, liulpkanG de de maand Mei 1908. Ingelegd 1 9135 24 Terugbetaald f7107.54 Het laatste. d..or dat kantoor draagt het nummer 5032. CAPELLE. Over Mei. GEBOREN: Paulus, z. van Corl /eist en Janeke Verduin Johanna, d. van Gerrit van Ierse!! hanns van Dee Melia Adrian? Hendrikus vau der Schans en Mes Mariuus, z. van Marinus en Anno Maria van der Schans Maria, d. van Willem Molegraaf e.] VerduijnJohanna Maria, d.van van Bpek en Teuna van Zeist. OVERLEDEN Soetje Paans. 7 maan? Anionic vao Peer, 10 maanden Snijder», 10 m-iandeo Jan van Bail jaren. GEHUWD: Huibert de Roon, 11 j. en Piï ternella Hendrino van Vuuren, 22 j. Adrtaan \an Pelt, 27 j. en Adriaua Anna Spierings, 26 j. Johannes Petrus Fran- ciscus Vermeulen, 36 j. te Roosendaal, en Huib rdiüa Johanna Vermeer, 23 j. Christianus Jacobus Hulst, 26 j. te Sprang en Maehiellje Tactor, 26 j. HUWELIJKS-AFKONDIGINGEN: Willem Buijks. 31 j. te Waspik en Geertrui Berg- mat s, 34 j. Martinus Roomer, 26 j. en Anna Maria Vos, 26 j. te Raamsdonk Jacobus de Jong, 2ó j. te Loonopzand en Helena van der Schans, 23 j. Adriasn Rijken, 24 j. te Loonopzand en Wilhelmint van Masirigt, 23 j. te Dussen, laatst te Capelle. DUSSEN. Vau 15 tot en met 81 Mei. GEBOORTEN: Peter zoon van Pieter van den Oven en Johanna Gerdina de Jong Joannus Antonius Willem Eijkhout en Geertrnida Maria van Bieseu Oornelis Adriana Theodosia dochter van Petrui Marinus Weterings en Maria Louisa van der Pluijm Wilhelmus zoon van Cor nells Piinsen en Hendrika van Garven. HUWELIJKEN: Adrianas Rijken, 28 jaar ts Dussen en Maria Christina v. Pluijm 25 jaar Aart Colijn 21 jaar te Meea..ax> eu Antonia Clu6ina Hoevenaren 23 jaar te Duasen Paulus van der Zouwen 24 jaar te Ameide en Francijna Ouwerkerk 27 jaar te Dussen Petrus Dominicus Blom- divert 84 jaar te Dussen en Elisabeth Petronella Rijken 29 jaar te Dussen. OVERLIJDEN: Ma;ia van Dinteren wed. van JohaDites van der Pluijm 89 jaar Jean Baas, weduwn. van Antonia Wilhelmin» de Jong, 94 jaar. Trekking van 2 Juni. 5e Klasse 5e Lijst. HOOGE PRIJZEN. No. 4614 en 12241 ieder flOÜO. No. 12635 f400 No. 13974.13529,16526.16745 en 17842 ieder f 200 No 3214, 435U. 5217, 5492 872, 6954, 12450, 13146, 14263 en 18379 ieder f 100. KAMP E tl geheel onschadelijk voor menschen,huis- diereu en gevogelte. In Avicultura van 28 Juni '07 schrijft den lieer A. J. BICKERCAARTEN te Baaru, in antwoord op de vraag uaar etu afdoend middel t^gen Ratten iu een kippenkooi: „Een zeer goed middel tegen Ratten is verkrijgbaar bij WILLEM KRAAL, Kampen. Bij mij verdwenen daardoor bijna alle Ratten". Prijs 80 Cts. fr. p. p. f 0.40. Dagélijksch hierover te spreken, 's Zondags tad 10 tot 12 uur.

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 6