Derde Blad. Abonneeit u op dit blad. Provinciaal Nieuws Gemengd Nieuws. De maag doet lyden, de Pink Pillen brengen verlichting NIEUWS UIT KAATSHÏUYEL Ingezonden StukLeu. Nummer 54. Zondag 5 Juli 1908. 31c Jaargang. WAAL WIJK, 4 Juli 1908. Soldaten Morgen, Zondag, des voormiddags ten 12 uur, zal op de zaal van St. Paulus vereeniging eene bijeenkomst plaats hebben van R. K. miliciens en land weermannen. Dotl is, om te geraken tot definitieve opzichting van een af- deeling. Alle miliciens en landweermannen van Baardwijk, Waalwijk en Besoijen worden uitgenoodigd op bovengemeld uur in de zaal aanwezig te zijn. Het groote nut van den R. K. miliciensbond, zal dan worden uiteengezet. Waarschuwing. Door verschillende ingezetenen werd een briefkaart ontvangen, die uit Waal wijk is afgezonden. Op deze in 't fransch geschreven kaart, staat een gebed met een bijschrift. Men verzocht ons tegen een en ander te waarschuwen, als zijnde het daarop vermelde een staaltje van zuiver bijgeloof. Examen. Met genoegen vernemen we, dat de heer Arnoud Verwiel alhier met gunstig gevolg het examen-boekhouden Mercu- rius heeft afgelegd. De heer Verwiel ontving zijne oplei ding van den heer C. v. d. Beigh, leeraar boekhouden M. O. te Waalwijk. Den geslaagde en leeraar onze feli citaties. Kermis. Naar wij vernemen hebben thans de navolgende vermakelijkheden ingeschre ven, Stoom-caroussel van BennerOpen draaimolen CinematograatTheater waarin Olympische spelen worden ver toond Mureum van Land en Zeedieren SchiettentWaarzegtent; Amerikaansche veiligheids-luchtschommelGebakkraam en verder Koek en Galanteriekramen. Voorts is het gemeentebestuur nog in onderhandeling met een mechaniek museum, lang 22 meter en heeft het circus Libot zoo juist een plaats gehuurd tegenover het station. CAPELLE. De heer Michael te Dalfsen, deelt ons mede dat hij niet is benoemd tot opzichter van den Rijks waterstaat, maar wel dat hij geslaagd is voor opzichter. VRIJHOEVEN-CAPPEL Verleden Woens dag gaf het fanfarekorps «Sirena" te Vrij hoevenCappel een concert op het terrein nabij het gemeentehuis onder leiding van Den heer A. 8travers. Alle nummers werden prachtig uitgevoerd. Wij hopen dat het be stuur ons nog meermalen zoo een genotvollen avond zal aanbieden. Dat een massa volk op de been was, is wel te begrijpen en keerden allen hoogst voldaan huiswaarts. In deze gemeente zal in de maand September a. s. inkwartiering plaats hebben in verband met de in die maand te honden groots manoeuvres. KAAMSDONK 3 Juli. Aan het postkantoor Raamsdouk en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juni 1908 ingelegd f888980 en terugbetaald f 14577,83*. Laatste boeknummer 4073. RAAMSDONK Dorp 3 Juli. Naar wij ver nemen is de persoon uit Bergenopzoom, die naar aanleiding van onbetrouwbare kinder praatjes als verdacht van onzedelijke hande liugen met minderjarigen alhier werd gear resteerd, reeds weder op vrije voeten gesteld. RAAMSDONKSVEER. De Heer Joh. H. Schoenmakers alhier is benoemd tot lid van het Uitvoerend Comité voor den Diocesanen Katholiekendag in het bisdom 's Hertogenbosch zulks ter vervanging van den Heer M. van Hout te Helmond. Naar wij vernemen heeft onze harmonie «De Eendracht" èn van Oosterhout èn van Waspik eene uituoodigiug outvangen om aldaar een concert te komen geven. Zaterdag j.l. liep met goed gevolg van de ijzerenscheepstimmerwerf der firma D. P. vau Suijlekom en Zn alhier te water het nieuwe Rijnschip „Pieternella." Onmiddelijk daarna werd de kiel gelegd voor een sleep kaan genaamd «Emma Eliza" groot 1200 ton. DUSSEN. Op den feestdag van de apostelen Petrus en Paulus, had de Maria—Vereeniging alhier algemeene vergadering. De Eerw. Directeur sprak daarin over den strijd die wij voeren tegen den drank, o. m over het tegengaan van drankmisbruik en drinkgewoonten in eigen omgeving, over het stipt naleven der Statuten en het trouwe lezen van het bondsblad Drankbestrijding." Verder besprak Zijn Eerw nog de alge meene vergadering van den Bosschen Dioce sanen Mariabond en het aldaar gesprokene, en bracht een woord van dank aan hen, die aan den bloei en vooruitgang der Vereeniging gewerkt hebben, en aan allen dia ook thaBS wederom hebben bijgedragen om deze alge meene vergadering naar wenech te doen slagen. Ten slotto nog een hartelijke opwekking tot de leden, om te volharden in den stryd, daarna sluiting op de gebruikelijke wijze. 2 Juli. Naar ons gemeld wordt heeft Merv. J. H. op 't Eynde te Dussen een aan klacht wegens laster ingediend tegen het dagelijksch bestuur der gemeente Dussen. BREDA, 3 Juli. Bij de heden gehou den verkiezing van een lid voor den gemeenteraad* zijn uitgebracht 948 gel dige stemmen- Hiervan verkreeg de heer Frans Smits (kath.) 537 en de heer H. C Snethlage (vrijz.-dem.) 411 stemmen, zoodat is gekozen de heer Frans Smits. VLIJMEN, 3 Juui. De opkoopers van fruit besteden hier thans de volgende prijzen. Zwarte bessen 16 cent per kilo, frambozen 14 cent en roede bessen 9 cent. Van eene veiling van fruit hoort men hier niets meer. Zou die wellicht niet meer noodig wezen? Naar wij vernemen heeft de wielrijders club «Kampioen" alhier het plan aan het bloemencorso te Den Dungen op a s. Zondag deel te nemen. Pakt de «Kampioen" daar even mooi uit als het vorige jaar hier bij bij gelegenheid van den intocht des burge meesters dan krijgt ze zeker veel bekijks en wat meer waard is ook wel eene bekroning. DRUNEN. Naar men ons mededeelt zullen op de te houden inkwartiering op 19 en 20 September in deze gemeente worden inge kwartierd, 16 officieren, 735 onderofficieren en minderen en 8 paarden. Verleden Donderdag 2 dezer waren ten femeentehuize drie militairen om deze in wartiering met don Burgemeester to bespreken. Naar verluidt zullen ook in het noordelijk gedeelte dezer gemeente manoeuvres gemaakt worden. a. s. Zondag 5 Juli zal er een al gemeene vergadering gehouden worden van de algemeene Geitenverzekering des nm. ten 7 uur in het café van M. H. v. d. Westen. Alle houders van dat soort vee, leden en niet-leden worden beleefd uitgenoodigd deze vergaderiig bij te wonen. Inboven genoemd café zal ook a.s. Zondag door het Kruisboogschut tersgezelschap >Prins Hendrik'' hetjaar- lijksche koning schieten plaats hebben om 5 uur nm. zal er een aanvang ge nomen worden BAARDWIJK. Gisteren trad voor de leerlingen der openbare school alh. op onze oud bekende Edmund Richard Adriani, prestidiguateur Africain, vroeger artist van 't circus Barnum en Baily, die tijdens zijne voorstelling de kinderen van 't begin tot het einde boeide vooral 't eitjes leggen, zijne bekwaamheid als kleermaker enz. getuigden van veel handigheid. Genoemde heer heeft uit stekend voldaan, getuigende uitdrukking van tevredenheid, die,hij bekwam van heeren onderwijzers die hem een tot weerziens toeriepen bij eene volgende gelegenheid. Gisteren ontving de heer Lombards Pres der Roomsch Kath. vakvereen. alh. van Z. D. H- de Bisschop de tijding dat de W. E heer Meeuwese kapelaan alh. is benoemd tot adviseur van voorn, vereen. Moge onder een langdurig sa menwerken Z. E-de vakvereeniging zien bloeien. KAATSHEUVEL 4 Juli 1908 Goed afgeloopen. Toen de vrouw van Corn. V. te St. Joachims— moer eergisteren de koeien naar de weide bracht, werd zij door een dezer tegen den grond geworpen. De anderen schrokken hiervan en sloegen ook op hol Zij sleurden haar een eindweegs mee, en verwondden haar aan hals, schouders borst en beenen. Aangezien de omstandigheden mag de vrouw van geluk spreken dat zij er levend ie afgekomen. Haar toestand is be vredigend. benoeming 1ste en 2de Secretaris. Door de ontslagname van C. Vesters als lste Secr. van onze R K. Volksbond en door de verkiezing van Jan v. d. Hoven tot Pres welke 2e Secr. was, waren dus deze twee functieën vacant. In de deze week gehouden bestuursvergadering werd als lste Secr benoemd Jan v Amelsfoort, die echter d benoeming niet aannam. Bij tweede stemming werd gekozen Adr. Aarts, en als 2e Seci Adr. Kops. De benoemden gefeliciteerd I Aardappelziekte. üp verschillende aardappelvelden alhier vertoond zich de slechts enkele jaren bekend zijnde zg. krul/iekte. Het kenteeken is o a het verdorren en verschrompelen der t la- deren. Bij voorkomende gevallen is het zaak om alleen van onaangetaste struiken, pooters voor het volgend jaar te bewaren, daar men auders, groot gevaar heeft om het volgend jaar, hetzelfde verschijnsel te onder vinden. Algemeene vergadering. A.s. Zondag 5 Juli om halt' zes nm. zal in de zaal van «Euphouia" een Algemeene vergadering plaats hebben van de leden van onze R. K. Volksbond. Behalve het verslag door den Secr. installatie van den nieuwen Pres. zal door" den Heer v. Rijen Secretaris v. d. Arbeid, eene lezing gehouden worden over de inrichting en actie van eene Algemeene R, K. Werkliedenvereniging. Na de pauze zal de tooneelclub den leden bezig houden met voordrachten en het An— tialcoholisch kluchtspel in 2 bedrijven «Janus de Wonderdokter." Een en ander word door pianomuziek afgewisseld. Om de overtollige drukte wat te verdeelen, komen a.s. Zondag de leden wier namen beginnen met de letter, M. tot Z. en wier namen beginneD met A, tot en met L. op Zondag 12 Juli. Op beide dagen de zelfde orde der veigaderiDg. Inkwartiering. Naar men verneemt, znllen in ons dorp ook een 900 tal militairrn worden ingekwar tierd bij de a.s. maeoeuvres. *t Zal een heele drukte geven. Een huishooger dan de Et felt or en, zal thans te New-York verrijzen. Een levensverzekeringmaatschrippij, de »Epui- table Life Insurance Company* heeft be sloten een luchtkrabber te doen bouwen van 62 verdiepingen die een hoogte zal bereiken van 304 meter. In het gebouw komen 38 liften en wanneer het voltooid en gemeubileerd is, zal het 24 millioen gulden kosten. Moord te München. De Bulgaarsche kunstschilder Mirtsschoff was te München gehuwd geweest, maar zijn huwelijk waar uit 2 kinderen waren voortgekomen, werd op verzoek van zijn vrouw ontbonden. Toen de schilder nu vernam.dat zijn vrouw een nieuw huwelijk met een schoenmaker wilde aangaan, begaf hij zich naar haar woning en trachtte haar met een mes den hals af te snijden. Op haar hulpgeroep snelde een buurman toe, maar de schilder loste een revolverschot op hem, dat hem in het hoofd trof. Hij werd naar het hos pitaal vervoerd,waar hij weldra overleed De vrouw had ook verwondigen aan den hals bekomen, maar niet levensgevaarlijk. De dader is ontkomen. Ernstig ongeluk te Turnhout. Men meldt uit Turnhout: Een ernstig ongeluk heeft gister plaats gehad op de nieuwe ijzeren brug, die over het kanaal van Turnhout wordt gelegd, bestemd voor de uit Nederland komende treinen, en welk werk wordt uitgevoerd door de Maatsch. Finet uit Jambes onder leiding van den ingenieur Monard. De brug moest den 1 Juli gereed zijn doch de oplevering was drie dagen uit gesteld. Door het breken van een hydrau lische dommekracht \erschoof de helft van de brug 30 cM. waardoor een vijftal werklieden, die aan het werk waren ern stig werden gewond. Een hunner, Jozef Schoenmakers, oud 37 jaar, werd met gebroken armen op genomen de 36-jarige Jozef Peeters had zéér ernstige inwendige kneuzingen be komen Va;i den Auwenland was zwaar aan het hoofd gewond. Alle drie wonen in Turnhout. Twee werklieden uit Heren thals, Gaston Doms, 16 jaar, en Jan Van Herle, werden eveneens ernstig gewond Geneeskundige hulp werd verleend door de dokters Somers, Van Doren en Ver- meisch. Het parket van Turnhout heeft zich ter plaatse begeven. Ernstige botsing tusschen een auto en een motorfiets Gisternamiddag heeft, volgens een te Brussel uit Verviers ontvangen telegram, een ernstig automobiel-ongeluk plaats gehad Een automobiel, waarin zich bevonden de heer J. Regout, uit Maastricht, en zijn chauffeur, reed naar Teux, toen, voor een boederij, nabij Justenville, zij in botsing kwam met een motorfiets, die van den anderen kant kwam De weg draait op die plek scherp. De heer Regout hield rechts en deed al het mogelijke om een botsing te ver mijden, wat hem niet gelukte. De motor werd .geheel verbrijzeld en de berijder vreeseliik gewond. In een naburig huis gedragen bleek, Hat hem het bekken ernstig was gekwetst en de beenen op verschillende plaatsen waren gebrokèn. De buik en de dij lagen open en het lichaam vertoonde nog ernstige wonden aan hoofd en borst. De ongelukkige, de 24-jarige Schultz, uit Verviers, is om halfzes overleden- Hij was automobiel-racer. Hij nam o. a. deel aan de wedstrijden van Targa Flo- rie, op Sicilië, waar hij voor de firma >impéria reed en no. 2 aankwam. Even eens reed hij in de courses van de Ar dennen en den Taunus. Vrouw en kinderen vermoord. Een man het Duitsche dorp Landsberg kreeg ,n twist met zijn vrouw, doordat hij te lui was om te werken, zich door haar liet onderhouden en zich nog menigmaal bedronk van haar geld. Toen zij hem dit verweet, werd de dronkaard zoo woedend, dat hij de vrouw met een bijl de hersens insloeg. Hiermee was zijn woede nog niet gekoeld, zoodat hij met hetzelfde wapen zijn 2 zoontjes, 6 en 5 jaar oud, doodde. Hij is gearresteerd en heeft een volledige bekentenis afgelegd. Vreeselijk ongeluk. Een zonderling ongeluk, dat het leven heeft gekost aan een mr.chinist is onlangs bij Voghera, Lombardije, gebeurd. Nabij deze plaats passeerde hij met zijn trein een andere, die verscheidene waggons had, geladen met ijzeren platen. Een deze laatste, die wat verder uitstak dan de andere, sneed den machinist, die zich eenigszins buiten zijn locomotief had gebogen, het hoofd af. Niemand had het gebeurde gezien, omdat de machinist alleen was zonder stoker. De trein zette zijn weg voort tot aan het station van Ponte Curone, waai men met schrik het onthoofde lijk van den machinist op de locomotief zag. De ramp van de Villede Bruges'. De Elder Dempster lijner Albertville" van den Congo te Antwerpen aange komen, bracht nadere berichten mede over het vergaan van de Ville de Bru ges", waaruit blijkt, dat bij deze ramp meer dan 70 menschen het leven hebben verloren. De boot was onderweg van Stanleyville naar Leopoldville. De inboorlingen die den kapitein van het vergane schip en diens vriend heb ben afgemaakt met hun speren en daarna opgegeten, ziin allen aangehouden Er zijn er niet minder dan 30, die nu op gesloten zitten te Lissala, waar ze streng ondervraagd worden door den substituut De machinist van de Ville de Bruges", de eenig overlevende, die getuige was van het vermoorden van den kapitein en diens vriend, ligt in het hospitaal. Zijn vlucht en het gruwzame schouwspel hebben hem het verstand doen verliezen. Vanaf den dag van het ongeluk heeft er onafgebroken een piket soldaten in de nabijheid van het wrak gestaan om het te bewaken en groepen inlanders hebben meermalen gedoken om lijken boven te halen, doch er is tot nu toe nog geen enkel lijk gevonden. Zelfs heeft men geen hoop meer nog lijken boven te brengen, daar men den dag na de ramp vele krokodillen rond het wrak heeft zien zwemmen en alge meen wordt gevreesd, dat de slacht offers een prooi zijn geworden van die verschrikkelijke dieren. Een sleepboot is nu ter plaatse gezon den om te trachten het wrak weer vlot te brengen. Ondank is nog altijd 'swerelds loon J. L Meyer, een man die indertijd over millioenen kon beschikken hij was een der groote houtkoningen in Wisconsin klopte verleden week bij het armhuis te Milwaukee aan om opname. Als men nu weet dat hij, 40 jaar geleden, het geld gaf voor dt oprichting van het gebouw en ook aanzienlijke sommen voor de in standhouding gaf, kan men begrijpen hoe hard het was, toen de bestuurder hem mededeelde, dat er voor hem geen plaats was, omdat hij twee jaar geleden naar Chicago verhuisde. De man heeft kinde ren, die er allen goed inzitten, maar wei geren hem te helpen. Een paar personen die indertijd door hem geholpen v\ erden o.a. een conducteur van zijn spoorweg de Northwestern Union RR-, hebben echter de hun bewezen diensten niet ver geten. Uit dankbaarheid daarvoor heb ben zij nu de verzorging van den 80-ja- rigen man opzich genomen Droevige ramp te SliedrechtEen der gashouders der Sliedrechtsche gaslabriek was sedert koiten tijd onklaar geworden en besloten werd tot reparatie over te gaan. Gistermorgen werkte reeds eenige werklieden in den ketel, doch op last van den directeur, den heer W. Van Hoeve werd het werk gestaakt tot gisteravond 7 uur, omdat hij niet wilde, dat men langer dan een half uur in den ketel zou ver toeven. Gisteravond begaven zich dus een 4 tal werklieden, n.l de gasfitter Harrewijn de metselaar 't Jong en de stokers Mijn- ster en W. Saarloos in den houder. Zij schijnen na eengen tij J door de salmiakgassen bedwelmd te zijn geraakt, althans toen de directeur, de heer W. Van Hoeve, na een half uurtje kwam zien, zag deze op het toestel, dat in den ketel was aangebracht, nog slechts twee der man nen in bedwelmenden toestand zich aan het hout vastklemmen. De Heer Van Hoeve schijnt zich toen tot redding zijner mannen ook in den ke tel gewaagd te hebben, met het noodlot tig gevolg, dat ook hij in het water viel dat 3 a 4 M, hoog in den ketel stond en waarin beide stokers reeds gevallen en gezonken waren. Zijn zoon, het ongeluk bemerkende, wilde zijn vader en de andere werklieden te hulp komen, waartoe hij een veel groo- ter gat in den ketel maakte. Maar, helaas alleen Harrewijn en 't Jong konden nadat ze er waren uitgehaald bijgebracht worden. Directeur Van Hoeve en de stokers Mijnster en Saarloos bleken echter jam merlijk verdronken te zijn. Zij allen waren hoofden van gezinnen. De verslagenheid te Sliedrecht is groot. Een nieuwe zeereus. Het nieuwe, voor den Norddeutschen Lloyd in aanbouw zijnde stoomschip „George Washington zal een registertonnenmaat hebben van 27000 ton, een lengte van 722 voet en 5 duim, een breedte van 78 en een holte van 80 voet. Het schip zal 520 le-klasse passagiers kunnen huisvesten in 263 hutten 377 2e-klasse pasagiers vn \V) haVL^fi en 614 3e-klasse passagiers in 160 hutten en 1430 tusschewdekspassagiers, totaal 2941 passagiers. De bemanning zal bestaan uit 525 koppen alle hutten zijn buitengewoon groot- Het schip, het eerste van den Noord- deutschen Lloyd, dat meer dan 20 000 ton meet, zal vermoedelijk in den herfst te water worden gelaten en in den loop van het volgend jaar in de lijn Bremen- NewYork komen. Onder den Pantoffel In Nordhasted, Sleeswijk-Holstein, werd dezer dagen het gewone jaarlijksche feest gevierd, dat onder de bewoners bekend staat onder den naam >Das Frauenbier". De mannen worden dien dag door de vrou wen uitgenoodigd op een bier- en dans partij. Het sterke geslacht heeft dan niets in te brengen de dames zijn gast vrouwen en noodigen de mannelijke muurbloemen ten dans. Ten teeken van de almacht der vrouw liangt dien avond een reusachtige pantoffel onder aan de gaskroon, midden in de zaal. De oorsprong van dit oude pantoffel- feest is te vinden in een oude legende. Eens werd het plaatsje Nordhasted door een rooverbende overvallen, juist op een tijd, toen alle mannelijke bewoners werk zaam waren ver van de plaats hunner inwoning. De verdediging van het dorp tegen de gevreesde roovers was aan de vrouwen overgelaten, en deze trokken onversaagd op om de indringers te ver drijven. Met kokend water en gesmol ten lood verdedigden zij have en goed en zoo flink, dat de roovers op de vlucht gingeD. Sedert hebben de vrouwen in Nord hasted het een dag in het jaar de eer, om het jaarfeest van dien afweer te her denken, waarbij de mannen als gasten van de vrouwen aanwezig mogen zijn. En het gaat op het >Frauenbier" al even genoegelijk en vriendschappelijk toe als op alle andere feesten. 1 m+mêm - (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie Dikwijls heeft 't mij en velen reedö tot bous wordens toe geërgerd, hoe bekrompenachter lijkt ideeën onze vroede vaderen nog erop nahouden omtrent arbeidsloon. Als 'u diep treurig staaltjehoe in 't 18de jaar na de verschijning van de Encykliek «Rerum Novarum", die voor den arbeider met z'n gezin als loon voor z'n handenarbeid 'n menschw aar dig bestaan opeischt, met die eischen hier wordt omgesprongen, 't volgende Onze gemeentewegwerker, die zich zelf, z'n vrouw en negen kinderen heeft te onderhouden, geniet 'u jaarloon van f250, dus per week f 4.80 Daar gaat af voor woninghuur f0 90 (geloof ik) blijlt dus f3,90. Die man moet dus zich en de zijnen voeden, kleeden, ver warmen, enz met 390 centen per week, dat is per man en per dagruim S cent. Vraagt elk mensch, dien naam waardig, zich niet af, hoe zulke gruwelijke toestanden nog mogelijk zijn? 'u Man in de kracht z'us luveus verdient in gemeente-dienst voor elk der zij uen om te voeden, te kleeden, te verwarmen, te dekken, enz vijl centen per dag Is dat uu 'u menschwaardig bestaan W ij weten reeds al te lang, wat nergens mogelijk is, is hier mogelijk. Zouden ze dat in Den Bosch en Den llaag nog niet weten Duizenden worden uitgegeven aan school- bouw, plein en wegen, aan tractementsver- hooging van Burgemeester enz. en op de 15, 16, 17 duizend gulden groote jaarlijksche bö- grooting, zie het loon der werklieden dat gij hun hebt onthouden, scht ett ten Hemel en hun geschrei is doorgedrongen tot het oor van den Heer der Legerscharen. Osociale actie! weldra viert Gij uw zil veren geboortefeesten wat bergen van be krompenheid, achterlijkheid en onwil hebt Gij nog uit den weg te ruimen Dussen, 2 Juli 1908. Tomie. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik UEd. eenige plaatsruimte ▼oor onderstaande regelen. 11. Maandag werden we alhier in de zaal van den heer van Dongen vergast op een vocfr onze gemeente hoogst zeldzaam concert, het welk door het „Koninklijk Mnziokgezelscbap Euphouia" werd gegeven. Mocht ooit op uitvoeringen eenige kritiek volgea, ditmaal niet, alle nummers werden met luiden bijval door een gedistingeerd pu bliek geapplaudisseerd en onder de hoogBt bekwame leiding van hunnen directeur de heer M van Beurden zeer verdienstelij k geexecuteerd Euphonia behield wederom haren ouden roem. De twee komische voordrachten vielen ook zoer in den smaak, voornamelijk lianueske van Druinpt. De lachspieren kwamen hierdoor ook eens in beweging. Betreurenswaardig was het evenwel vooi het bestuur, hetwelk het iuiatief nam hier eeDS een concert te geven, zoowel als voor H. H. werkende leden, dat de zaalslechts matig bezet was. Oorzaak hiervan waB voor een groot gedeelte zeer toevallige omstandigheden. Dé wcnsch van de dankbare zeer voldane kunst minnende toehoorders was dan ook, dat Eu phouia zich niet late afschrikken voor een vol gende maal. Indien in 't vervolg de distributie van pro gramma's aan wat hetero handen werd toe vertrouwd, het tijdstip van uitvoering wat gunstiger werd gekozen en men eens een in teekenlijst tot het nemen van plaatskaarten liet circuleeren, dan ben ik boslist overtuigd, dat dit gezelschap voor een volle zaal zond# optreden. Dit ernBtig aan muzikale inwoners van Ca— pelle in overweging gevend» om verder be trekkelijke fiasco's te \oorkomen. U dankzeggende voor de verleende pla lts ruimte. Hoogachtend, Uw dw. dienaar, A. V. 'sGrevelduinCapelle, 1 Juli 1908. P.S. Te laat voor plaatsing vorig ontvangen. nummer Red. Mijnheer de Redacteur. De het-ï N. N. No. 2 had beter pleitbezorgers knDnen tceffan, dan hij in die twee schoener makers gevonüïn heeft. Ik kan hem er niet mee feliciteeren.' Ik. w:A Qü*l die kletspraat niet ingaan 't hangt als koek aan elkaar. De heer N. N. No 2 is ten minste nog een beschaafd man in zijn schrijven. Hem wil ik gaarne van repliekdienen. Mijnheer de Redacteur In Uw blad van 21 Juni j.l. komt een ingezonden stuk voor, geteekend R. en handelende over onze verordening op de

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 5