Dejeuners, Diners SOUPERS, A. C. mn Tilburgl Gemeentefaadsvefgadering. Burgerlijken Stand. Advertentiën. DIENSDBODE Koude en Warme SCHOTELS, G&teaux, Nougats, Fantaisie-ijs Dessert, Chocolaterie, Bonbonsartikelen en. Comestibles. Laatste berichten. Kerknieuws. - Sport. Onderwijs. Ha n del sberi eh ten Patisserie Moderne. Cuisine Franchise Servies Tafellinnen en Zilver. KAATSHEUVEL. RAAMS DONK. Gevraagd met 1 Augustus a.s. een R. K. boven 18 jaaa. Adres Groote Straat 35 Waal wijk. met of zonder diverse CONFISEUR, CUISINIER. lieten de twee achter. Onder het vechten schijnt de eene partij, zekere J. B. Cor nelis, zijn mes te hebben getrokken en dit zijn tegenstander, F. J. Cromheecke een 22-jarigen gehuwden landbouwers knecht, in de borst te hebben gestoken. Eenigen tijd nadien passeerde op weg naar IJzendijke een kermisreiziger de plaats en vond den jongeling daar zwaar gewond liggendehij keerde spoedig op zijn schreden terug en deed bij de politie aangifte. JDeze bevond zich spoedig bij den getroffene en zond dadelijk naar IJzendijke om dr. Van Delden, die met zijn stoomfiets kort daarna op het terrein verscheenop zijn raad werd hij voor zichtig naar de woning van Cornelis gedragen en daar constateerde hij een 3 c. M. lange en 5 c. M. diepe wonde in de linkerborst, links van het hart, en ook dat de long geraakt was. De ge troffene had veel bloedverlies geleden. Als vermoedelijke dader werd van zijn bed gehaald' bovengenoemde J. B. C., te wiens huize de gewonde was gebracht hij is thans naar Middelburg overgebracht ter beschikking van de justitie. Hij blijft ontkennen te hebben gestoken. Het mes is ook nog niet gevonden. De toestand van den gewonde is hoogstgevaarlijk. De misdaad in de rue de la Pépinière te ParijsDe bekentenis van de moor denaars. Het onderzoek naar den moord op den oud-bankier Rémy in zijn hotel aan de rue de la Pépinière te Parijs, heeft een nieuwe wending genomen door de arrestatie van een tweeden bediende der familie Rémy. Na de misdaad heeft de familie haar intrek genomen op het kasteel Anel, nabij Longueil, departement der Oise. Een der bedienden vond daar in de jas van zijn collega, George Cour- tois, welke jas naast de zijne hing, een doos met kostbaarheden, welke aan de familie toebehoorden en sedert den moord zoek waren. Hij gaf van zijn ontdekking kennis aan mevrouw Rémy, die op haar beurt de gendarmes waarschuwde. Cour- tois werd door hen gefouilleerd en had de doos nog bij zich. Alle vermiste kostbaarheden waren er in, met uitzondering van een diamanten broche. Bij een huiszoeking op zijn kamer vond men nog 410 francs aan goud geld, in een doosje geborgen, welk doosje door mevrouw Rémy -eveneens herkend werd als het eigendom van haar echtgenoot. Courtois werd onmiddellijk naar Compiègne vervoerd, waar de procureur der republiek hem in verhoor nam. De kostbaarheden en ook het doosje met geld, verklaarde hij, had hij gevonden in den kelder van het hotel aan de rae de la Pépinière, waar zij onder de kolen verborgen waren. Hij bekende, dat hij de bedoeling had gehad, zich het gevondene toe te eigenen, maar aan den moord had hij geen deel ge nomen en hij beweerde daarvan ock niets te weten. Inmiddels was van de justitie te Parijs, die telegrafisch van het gebeurde was ingelicht, een bevel tot aanhouding en opzending van Courtois gekomen en nog denzelfden dag werd hij naar Parijs overgebracht, waar hij door den rechter van instructie, mr. Abanel, in verhoor genomen, weldra tot een vol ledige bekentenis kwam Pierre Renard en hij zijn de moordenaars van den heer Rémy, Renard was het eerst op het denkbeeld van de misdaad gekomen en had tegen Courtois, toen deze zich eens tegenover hem beklaagde over zijn ge ringe verdiensten, gezegd »Geduld maar ik zal wel een middel verzinnen om veel geld te verdienen.4 Op den dag der misdaad, even voor 12 uur 's nachts, kwam Renard op de kamer van Courtois, met een mes in de hand en zeide tot hem, dat, als hij rijk wilde worden, hij nu de gelegenheid moest waarnemen. Hij, Renard, had besloten den patroon te vermoorden en Courtois moest hem daarbij helpen. De moordenaars ont kleedden zich geheel, teneinde te voor komen dat men bloedvlekken aan hun kleederen zou vinden. Alleen Renard had een mes bij zich, dat hij uit het buffet in de eetzaal had gehaald. Ze begaven zich naar de kamer van den heer Rémy, die nog niet lang geleden naar bed was gegaan en in zijn eersten slaap lag. Renard bracht den ouden m n een steek in den rug toe, waarbij de heer Rémy opsprong en zich wilde verdedigen. Toen hield Courtois hem van achteren vast, terwijl Renard hem met het meS afmaakte. De moordenaar was geheel met bloed bedekt, want het slachtoffer waren niet minder dan 14 wonden toegebracht. Toen de dood was ingetreden legden de moordenaars het lijk neer op de plaats waar het ge vonden is en wieschen zich aan de waschtafel van den verslagene, om zoo doende alle bloedsporen van hun lichaam te doen verdwijnen. Groote verontwaardiging heêrscht te Gerace naar aanleiding van een onder zoek in het St. Anna-hospitaal, waarbij bleek, dat van de 143 kinderen, die het vorige jaar in het hospitaal waren ge bracht, er 142 van honger zijn gestorven. Het personeel is ontslagen. Knoeierijen aan de gasfabriek te Breda. Gebleken is uit een zeer streng onder zoek, dat de fraude gepleegd is bij den verkoop van cokes. Zes werklieden aan de .gemeente-gasfabriek zijn geschorst en in hechtenis genomen na lange ver- hooren hebben zij bekend. Reedsjaren- iang is er voor groote hoeveelheden ver duisterd, door middel van bons, die werden achtergehouden en opnieuw uit gegeven. De controle schijnt over het algemeen veel .te wenschen overgelaten te" hebben ook met het rondbrengen der cokes is zeer geknoeid. Vier werklieden, die naar Antwerpen waren gevlucht, zijn teruggekeerd Het onderzoek duurt voort. »N. C." Marinus Brouwer, de moordenaar der Scheveningsche Boschjes, die uit Meeren- berg was ontsnapt is te Zundert, bij de Belgische grens, door een onderwijzer ontdekt, en door de maréchaussée gevat en naar den Haag opgezonden. i mn p jpn i>' LUI. JJ «55F»: i Openbare vergadering van den gemeente raad op Dinsdag 21 Juli 1908 des morgens ten 9'/, uur. Voorzitter de Edelachtbare heer van Besouw. Te ongeveer 9.45 uur opent de Voorzitter de vergaderinguanwezig de heeren A. H. Verster, Verhagen, v. Kuijk, Lombarts, v. d Heuvel, Elias, de Bresser, Teuhugs en vaD Dortmondafwezig de heeren Ilesselmans, van Beurden, Rijken en Daleu. De Voorzitter vorzoekt den Secretaris voor lezing te geven van de notulen der vorige vergadering deze worden na voorleziug cn- vcrauderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde De Voorzitter Van de kasteleins is een adres ingekomen, houdende verzoek om te bepalen dat bij gelegenheid vau kermis de kramen en tenten om 11 uur gesloten moeten zijn en de café's om 12 uur. Tot heden toe is dat altijd een uur vroeger geweest, Dat adres is gericht tot den raad doch het behoort tot de competentie van Burg. en Weth. weshalve wordt het niet in bohande ling genomen. De heer v. d. Heuvel vraagt niet naar aanleiding van dit adres het woord, doch hij wil er gaarne even op wijzen dat hij in een volgende vergadering een voorstel zal doen om de kermis te verzetten. Nu heeft deze plaats op Donderdag, Vrijdag, Zaterdag en Zondag. Liever zou hij zien, dat de kermis wordt gehouden op Zondag, Maandag, Dins dag en Woensdag. Volgens sprekers meening is het beter kermis te houden in 't begin van de week, uls do laatBte dagen. In 't begin ziju do men- schen als van zelf uitgedost terwijl de laatste dageu der week de menschen over't algemeen genomen veel te verdiept zijn iu hun zaken. Van een practische zijde beschouwd is het ook makkelijker. Met kermis ontvangt men in don regel familie en kennissen. Heeft de kermis nu plaats in 't begin van de week, dan gaat dat makkelijk. Doch heeft deze plaats op 't laatst van de week, dan valt dat daarentegen moeielijker, zoowel voor de be zoekers als voor hen die de menschen ont vangen. Voor de slagers en bakkers is het ook al beter, evenals voor hen die het plezier ontvlieden en gaan reizen hetzij voor plezier of voor zaken. Ook de kasteleins zouden er mede zyn gebaat. 't Komt spreker voor, dat indien de kermis wordt verzet, het een grooter kermis zal worden. Men ontvangt meer familie, de Gilden's kunnen dan wat meer doen enz. Als de geestelijke en burgerlijke autoriteiten in vereeniging met de fabrikanten en alle weldenkende burgera samen werken, dan gelooft spreker, dat de kermis Woensdagavond beslist uit zal ziju. In een volgende vergadering hoop ik dat dezo quaestie in behandeling zal worden ge nomen. De Voorzitter. Wanneer uw voorstel vol doende wordt ondersteund, wordt het in behandeling genomen. 3. Eervol ontslag van den onderwijzer Schoenmakers te Loonopzaiid, Uit het adres dat door den secretaris wordt voorgelezen blijkt, dat Schoenmakers met ingang van 1 Augustus eervol ontslag vraagt onder dankbetuiging voor de vele blijken van belangstelling en sympathie onder vonden van het Dag. Best. De Voorzitter. Ik stel namens het Dag. Bestuur voor het gevraagde ontslag eervol te verleeneu en breng hem dauk voor de vele diensten aan de gemeente bewezen. Naar aanleiding van dat ontslag is aan de school te Loonopzand een vacature ontstaan. Gedurende een half jaar is er een tijdelijke onderwijzer geweeBt, Deze heeft ook gesolle- citeerd. Mijnheer Heil, heeft volgens het hoofd der school altyd uitstekend voldaan. De school opziener achtte het echter noodig dat een op roeping werd gedaan. Een persoon, Petit te 's Bosch, is opgekomen, doch deze heeft zijn stukken weer reeds teruggevraagd. De reden dat er zoo weinig sollicitanten zijn moet gezocht worden in het feit dat Heil leeds lang als tijdelijk onderwijzer is werkzaam geweest eu het als vaststaand mocht worden aangenomen dat deze zou worden benoemd. Het hoofd der school en de schoolopziener schrijven dat het een goede onderwijzer is. Hierna wordt de heer Heil met algemeene stemmen benoemd tot onderwijzer. 3. Ingekomen schrijven van de onderwijzers aan de openbare school te Loonopzand, houdende dankbetuiging voor de nieuw vast gestelde salarisregeling. De onderwijzers geven te kennen dat zij met nog meer ijver de belangen der school zullen behartigen. De heer van Dortmond. Dat is een groot verschil met mijnheer v. d. Horst. 4. Ingekomen schrijven van den heer Joukergouw, bouwkundige alhier. Uit het schrijven, dat wordt voorgelezen, blijkt dat de heer Jonkorgouw zich aanbeveelt als bouwkundige. Hij wijst er op dat met het oog op de Volksgezondheid en ae richtige uitvoering der woningwet het van groot be. lang is, dat een bouwkundige, die geheel on partijdig is, door de gemeente wordt aange steld. De Voorzitter. Voor de goede uitvoering der woningwet is een paar jaar geleden door alle gemeenten ressorteerend onder de gezond heidscommissie te Waalwijk, een bouwkundige benoemd. Deze mo't alles nazien. Veor ons is dat zeer goedkoopwij behoeven maar 1 cent per inwoner to betalen, dat is 77 gulden. Als wij iemand voor ons zelf moesten aan stellen," dan werd dat veel te duur. Ik stel dan ook namens het Dag Best voor afwijzend op zijn verzoek to beschikken. Goedgekeurd. 5. Vaststelling rekening 1907. De Voorzitter. Do rekening over hef dienst jaar 1907 sluit met een batig slot van f3330051/,. De tijd breekt aan dat de rekening mod wordeu nagezien en ook de begrooting voor het dienstjaar 1909. Deze moeten door een commissie worden onderzocht. Het vorig jaar heeft deze commissie bestaan uit de heeren D Bresser, Verhagen eu Elias. Hf t is gebruikelijk dat er eeu uit Loonvpzaud bij is. Bij stemming wordeu dezo heeren wederom benoemd. 6. Benoeming leden voor het college van zetters, wegens aftreding van d -n lieer A Sprangers en A. H. Verster. Als leden voor de voordracht worden ge kozen Als le candidaat de heer A. opraugers. Als 2o candidaat de heer De Bresser. Als le candidaat de heer A. U. Verster. Als 2e candidaat do heer vau den Heuvel. 7. Verzetten najaarsmarkt. De Voorzitter. Algemeen is altijd gezegd dat de najaarsmarkt te Kaatsheuvel veel te vroeg was gesteld. De landbouwers uit Vrijb. Cappel, LoouecheDdijk en Sprang kunnen op dieu datum de markt niet bezoeKau, aangezien do beesteu nog in do wei loopeu Toen wij in •.eu vorige vergadering hierover al eens hebben gesproken is het lid ltijkeu opgedragen eens na te gaan wat de gescbikste tijd was. Hij is gisteren bij mij geweest eu zei toen van 25 November, duags voor do groote markt te Waalwijk. De heer de Bresser. t Zul dc bedoeling toch niet zijn dat, als 26 November op een Zaterdag valt dat de markt dan op Vrydag 25 Nov. wordt gehouden. De Voorzitter. Neon de laatste Woensdag voor de laatste Donderdag van de maand No vember. Tr De heer v. d. Heuvel. Komen wij dan met in conflict met andere plaatseu. De heer van Knik. Ja met de Bossche markt, dat is een voorname markt, t W as beter wp Dinsdag. De heer De Bresser. Dau bobben wij weer een andere markt, Rotterdamsche. De Voorzitter. Dat geeft voor hier niets. De heer Lombarts. Komt dat wel goed uit 't Is zoo laat 25 November. De heer Elias. Als er maar liefde was, dan zouden ze nou ook wel komen. Maar er is geen liefde, ze kunnen de beestjes wel uit de wei halen. De heer van Knik. Nu is 't wel wat vroeg. Als de vliegen nog zoo steken haal je de beesteu niet uit de wei. De heer De Bresser Laat eenige monscheu hier nog eens over nadenken. De Voorzitter. Ik heb het op de agenda gezet om het spoedig af te doen, vooral als de markt dit jaar nog gewijzigd moet worden. Het moet dau nog naar de naburige gemeenten worden gezonden of dezo er geen bezwaar tegen hebben. De heer De Bresser. Laten wij maar eeu commissie benoemen die onderzoekt wanneer de markt het best zal gehouden kunnen worden. Lombarts is ook nogal op do boogto. De heer Lombarts. Niet met markten. Ik bezoek alleen de Waalwijksche markt. Besloten wordt hierna dit jaar de markt nog op da oude datum te doeu plaats hebteu en als ledeu voor de commissie tot onderzoek te benoemen de hfereu Lombarts, Rijken en van Kuik. 8 Schrijven van Ged. Staten houdende wering van de nonvlinder. Uit het schrijven blijkt dat het noodig is dat maatregelen genomeu moeten worden tegen de nonvlinder welke in België reeds zooveel schade heeft aangebracht in de bosschen. Besloten wordt in de politie-verordening eenige artikelen bij te voegen daarop be trekking hebbend. De Voorzitter. Ik las gisteren toevallig m de courant dat de nonvlinder in de bosschea tusschen Loonopzand en lilburg was gezien. Aangezien er in onze gemeente nogal bosschen zijn is het noodzakelijk dat wij maatregelen tegen bestrijding daarvan nemen. De heer Lombarts. De bast is hier al erg ziek. De Voorzitter. Des nachts kan de nouvliu- der het best worden gevangen. Hier zal dal echter moeilijk gaan, daar men, als men met licht in de bosschen komt, voor een strooper met den lichtbak zal worden aangezien. Na nog eenige gedachtewisseling wordt besloten de door den inspecteur van het Staatsboschbehper voorgeschreven bepalingen in de politie verordening op te nemen. Daar niemand verder meer het woord ver langt sluit de Voorzitter do openbare ver gadering en gaat de raad over in geheim comité De Weleerw. heer E. de Wit te Ca- pelle (N.-Br.), missionaris van het Missie huis Scheut, zal den 17 Sept. a.s. via Genua naar zijn bestemming, de Philip- pijnen, vertrekken. Retraite voor R. K. Journalisten. In het Retraitehuis te Venlo wordt een retraite voorbereid voor R.K. journalisten waarschijnlijke datum 10 13 Augutus. treurspel „Don Garcia Moreno' opgevoerd Alle jeugdige acteurs vertolkten hunne rollen Op uitstekende wijze. Nadat de prijzen waren uitgereikt sprak de Zeereerwaarde ZeerGeleerde Heer L Schrijnen, Directeur, het slotwoord. Op welsprekende wijze bracht hij dank aan Z. D. H- den Bisschop, den Burgemeester Gemeentenraad, leden van Tweede Kamel en van Gedep- Staten voor hunne tegen woordigheid en hun steun. Met groote voldoening mocht hij erop wijzen, dat het Bisschoppelijk College ook dit jaar zijn goeden naam gehandhaafd heeft. Alle leer lingen van het Gymnasium slaagden in hun eindexamen terwijl de afdeeling Han delsschool in den loop des jaars de goed keuring mocht verwerven van den Inspec teur van het Handelsonderwijs. Aan 12 van de 16 leerlingen werd het einddiplo ma uitgereikt. Ook de voorbereidingsklas sen zullen na de vancantie op ruime lokalen en aparte studiezaal kunnen wijzen Na deze luid toegejuichte redevoering werd de plechtigheid gesloten. Bisschoppelijk College te Roermond. Woensdag 15 Juli had in het Bisschop pelijk College te Roermond de plechtige prijsuitdeeling plaats onder voorzitting van Z. D. H- Mgr. J. H. Drehmanns, Bis schop van Roermond. Eerst werden door Z. D. H. den Bis schop de ruime nieuwe gebouwen plech- tig ingewijd, waardoor de verschillende afdeelingen van 't College na de vacan- tie over ruimere lokalen zullen beschik ken. Vele geestelijken en wereldlijken autoriteiten woonden deze inwijding bij, en na afloop wees Z. D. H. op de hooge beteekenis dezer heilige handeling. Vervolgens begaven zich allen naar de feestzaal, waar voor een talrijke menigte de prijsuitdeeling plaats had. Na begroe ting van Monseigneur en een lied, door het studentenkoor gezongen, werd het Dc Olympische spelen te Londen. Zooals men weet zijn in 't begin der vorige week de Olympische spelen te Londen aangevangen, waaraan ook door verschillende Hollanders werd deelge nomen. Aanvankelijk hadden ze heel weinig succes. Sinds Vrijdag middag gaat 't echter beter en vallen reeds verschei dene succesjes aan te stippen. In den wielerwedstrijd over 5 K. M. was in de eerste serie van Spengen no. 1 in 8 min. 39 4/5 sec. en won met 3/5 wiel- lengte. Hij klopte verschillende buiten- landsche renners van naam. In de 4e serie was Ulysses (Breda) no. 1 in 8 minuten 42 2/5 seconde. Hij klopte o.m. Cameron (Amerika), Magee (Engeland), Passmore (Zuid-Afrika, Poulain en Texier (Frankrijk), en Schulze (Duitschland). Ulysses reed mooi en spurtte ongeveer 600 meter, won met 1/4 wiellengte. In den personeelen schermwedstrijd op sabel was in de eerste poule luit. Doorman no. 2 en in de 3e poule wist Mr. A. J- Labouchere de eerste plaats te verwerven. In de 4e poule was luit. Schuhmacher no. 3. Deze drie landgenooten komen alle drie in de tweede ronde. Op den degen is het de onzen minder goed gegaan. Wel wou Labouchère den 3en kamp en werd in den lOen kamp luit. Doorman samen met Amphlett (Eng.) een, maar tot zoover onze be richten loopen de eerste acht kampen liepen gisteren af zijn zij de eenigen, die in de tweede ronde komen. In de 5e, 9e en 11e kamp waren M. J. van Löben Seis, luit. W. P. Hubert van Blijenburgh en S. Okker niet onder de eerste drie. Het schermen tusschen ploegen is 1.1, Maandag begonnen. Ned. kwam tegen Engeland uit. Omtrent de Zaterdag behaalde resul taten valt 't volgende te melden Bij de wielerwedstrijden waren 60.000 toeschouwers aanwezig. In de finale over 5000 meter was le Jones, Engeland, 2e Schilles, 3e Af fray, beiden Frankrijk, en 4e van Spen gen Nederland. Bij het schermen hadden de Hollan ders succes. De heeren dr. A. J. La bouchère, luit- J. Doorman, luit. W. P. Hubert van Blijenburgh, luit. G. van Rossum en A. van Hulstijn komen in aanmerking voor de demi-finales in den personeelen wedstrijd op de sabelde heeren Labouchère en Doorman boven dien in den wedstrijd op den degen. Deze finales zullen deze week plaats hebben. New York—Parijs. De Protoswagen in Nisnny Nowgorod. Na een tocht van 41 uur is de Iio- toswagen, die op den 16en Juli van Kasan vertrok, op den 18en smoigens om 6 uur te Nowgorod aangekomen, waardoor het grootste deel van den weg Kasan—Moskou achter den rugis.^ Tus schen Nisnny Nowgorod en Kasan liggen 5 52 K. M., zoodat de Protos een ge middelde snelheid van 322 K. M. per dag bereikte. Denzelfden morgen om 8 uur werd de tocht voortgezet, en men hoopt de 436 K. M. naar Moskou in ongeveer 12 uur af te leggen. De Moskouer Auto mobielclub maakt zich tot een schitte rende ontvangst gereed. Men zal den Duitschen wagen een eind tegemoet rijden, om hem dan in feestelijken optocht de stad binnen te leiden. Daar zal ter eere van de koene automobilisten een feestmaal plaats hebben. Van Moskou uit gaat de tocht verder over Twer, Nihni - Wolotschok en Wal- dai naar St. Petersburg. De afstand is 7097a K. M., en zal aldus ongeveer 2 dagen duren In St. Petersburg wint de daar eerst aankomende wagen den der St. Petersburgsche Automobielclub. Van St. Petersburg gaat de tocht over 662 K. M. naar Jskow, Dunaburg naar Kowno, de laatste groote Russische stad van den tocht. Kort daarna passeert men bij Lycll- kuhnen de Duitsche grens en vandaar gaat het verder over Gumbinnen en Insterburg naar het 200 K. M. van Kowno verwijderdeVKoenigsberg, de eerste groote stad in Duitschland. Die afstand zou dan in 4 a 5 dagen afgelegd kunnen worden. ij"' ii ujuw mm WAALWIJK, 17 Juli 1908. Verban* aangevoerd 80 at. Varkens prijzen van f 6 tot 10.50 Boter per ktlogr. 1.28 tot 1.37. Aanvoer 405 KG. Eieren prijzen van 3l/j tot47j cent per stuk. BESOTJEN, 21 Juli. De prijs der boter, 1. 1, Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste: f 1.38 de laagste f 1.29 De pr. der eieren was 37a ceQt GORINCHEM, 20 Juli. Te aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Ristarwe 1 8.90 a 9.10 roode dito f 8,a 8,25 witte difo i 8,25 a 8.35 inl. rogge !7,60 7,70 Buitenl dito 7.40 a 7.50 gerst 5,80 a 5 90 haver 3,80 a 3,90 uivenboonen 16,20 a 6 30 blauw» erwten 0.a 9.alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 192 rumoeren 7 nuchtere kalveren, 18 vette varken» 349 biggen. le qual. kallkoeieD 1180 260 Kalfvaarzen f 140 a 200 Guiste vaarzen 1100 i 140 Melkkoeien 1170 210 l'/j jarige ossen f 90 k 130 Pinken I 60 a 90 Graska)veren f 25 a 40 Nuchtere kal-, 12 16 Aangevoerd 18 vette vaikcns van 20 a 22 ct per half kilo, biggen van 16,— a 10.per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen f 0 a 0 en lammeren f 0 f ner sink Kippen l 0.70 a f 1.per stuk. Eierc* 10.95 1.per 26 stuks. Boter 70 t 721/» ct. per !/s kilo. ROTTERDAM, 20 Juli. Tarwe 10. a 10.75 per 100 K.G Rogge was van f0.tot 0.-- Gerst. Winter per 100 kilo f 0.10.Zomer per 100 kilo f 0.a f0.en Chevalier per 100 kilofO.— 4 f0.— Haver per 100 k.f 7.15 a 7.50 Witte Boonen, van 0.00. Bruine boonen van 0.f 00 Blauwe Erwten naar kook kwaliteit erkocJW van f0.tot 00.en vertrouwdekook daarboven Koolzaad f h f ROTTERDAM 21 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 40 paarden 0 veulens, 0 ezel, 836 magere cc 348 vette runderen 249 vette 168 nuchtere en 75 graskalveren 3 schapen of lammeren, 8 vark. 53 biggen, 0 bokken of gciteD. Koeien 36 tot 39 ct., ossen 36 tot 39 ct., stieren 29 a 32 ct., kalveren 40 a 47V» ct., per kilo ilelbkooiena 130 260 kalfkoeien f 150 a f270 stieren 10 a 240 pinken a graskalveren. 20 a 32. vaarzen f 100 a 120 alles mager vee biggen f0.a paarden t 130 a 180. Nuchtere kalveren fok- 14.i 22.slacht- f 8.— a 12. Op do botermarkt werden aangevoerd 126/8 en 38/16 vr. en 282 stukken a kilo. Prijs 1«. qual 54, 2c qu 1 f 50, 3e qual. f48 Per l/j kilo 67Vt a 727s ct. GEBOREN: Huiberdina d. v. Adrianus H. de Roolj eu Maria Verduijn Jacobus z. v. Adrianus H. dc Rooij en Maria Verduijn. - Marinus Cornelis .Lcobu9 z. v. Jacobui van Disseldorp en Huiberdina G. v. Croij. Cornelis Gerardus i. v. Johannes van Strien en van Wilbelmina van Gils. Leonardus ADtonius z. v. Wilhelmus vaa Kuijk en van Maria Anna H. de Jong. Petronella Cornelia d. v. Cornelis v. d, Plas en van Petronella de Jong. HUW.-AANGIFTEN Israël Koeter oud 29 j, koopman en Wilhelmina Maria Tak oud 29 j., zonder berosp, beiden wouende te Raamsdonk. OVERLEDEN Cornelia Antonius Broeders oud 8 dagen. Cornelia Elisabeth Maris Kamp oud 1 dag. Petronella Broeders oud 88 j. wed. A. v. d. Pluijm. Aanbevelend,

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 2