SMUURMCBT Notaris RANT Notaris RANT Afbraak. Notaris Canters HiïAMSMM mm. ANT, m EIJCK-v, d, Broek TROOSTEND «OMItTSiMTIL, Advertentiën. R.K. Huishoudster. MEUBELS en HUISRAAD. Deurwaarder Gerris Notaris DE VOCHT Notaris DE VOCHT TOEMAAT en OOGST. Notaris RIETRA zal publiek verpachten i BUITENLAND, Frankrijk. Duitschland. Turkije. Rusland» BINNENLAND. Wegens Verhuizing. verkoopen publiek verpachten verkoopen publiek verkoopen Bericht van Inzet. Bericht van Inzet. Overwegende dat genoemde wijzigin gen, hoezeer in menig opzicht onvolle dig en onvoldoende, uit haar aard ge- schikt zijn de toetreding van de Noord- brabantsche kiesvereenigingen te bevor deren en dus groote waardeering ver dienen dat echter wegens den ceconomischen, socialen en politieken toestand der Ka tholieken in deze provincie, mede ten gevolge van hun geschiedkundig verle den afwijkende van dien in de meeste andere gewesten, aan die toetreding groote bezwaren verbonden zijn dat bovendien onder de bestaande omstandigheden en in het stadium, waar in het kiesrechtvraagstuk in genoemden Bond zich bevindt, toetreding tot den Bond, en daarmede de behandeling van bedoeld vraagstuk op de wijze en binnen den tijd, waarin dat daar aanhangig is, voor de Noordbrabantsche Kiesvereeni gingen èn onraadzaam èn feitelijk on mogelijk moet worden geacht overwegende, dat derhalve de reden, waarop het verzoek van het Bestuur van den Algemeenen Bond van Katho lieke Kiesvereenigingen steunt, niet af doende voorkomt en geen aanleiding kan geven om af te wijken van het vorig advies tot niet-aansluiting. Overwegende voorts, dat de behan deling van het kiesrechtvraagstuk bij den achterstand van onze wetgeving op allerlei gebied geenszins in die mate urgent behoort te worden geacht, dat het geraden is daarover thans reeds in zijn geheelen omvang een oordeel uit te spreken dat het echter, met het oog op het door vele kiesvereenigingen uitgebrachte votum ten gunste van algemeen stem recht, van belang schijnt de bij den Provincialen Bond aangesloten Kiesver eenigingen ten aanzien van dit onderdeel van het kiesrecht-vraagstuk thans reeds te dienen van advies Overwegende, dat het algemeen stem recht niet alleen als stelsel behoort te worden verworpen, doch bovendien een votum ten gunste daarvan zeer beden kelijke gevolgen zoude kunnen hebben en in de Katholieke Staatspartij oneenig- heid en verwarring zoude stichten. Gezien artikel 3 sub b van het re glement van den provincialen bond van R.K. Kiesvereenigingen in Noordbrabant. Besluit de aangesloten vcreenigingen te adviseeren a. vooralsnog niet toe te treden tot den Algemeenen Bond van R.K. Kies vereenigingen in Nederland b. zich te verklaren tegen het alge meen stemrecht, en c. voor het overige ten aanzien van het kiesrechtvraagstuk vooralsnog eene afwachtende houding aan te nemen. Besloten werd van deze motie kennis te geven aan de aangesloten kiesver eenigingen en aan het bestuur van den Algemeenen Bond. Het schrijven tot dit laatste Bestuur gericht, luidt als volgt Aan Het Bestuur van den Algemeenen Bond van R.K. Kieszereenigingenin Neaerliind. Het verzoek om adhaesie, door U rechtstreeks gericht tot de besturen der kiesvereenigingen, tezamen vormende den »Bond van R.K. Kiesvereenigingen in Noord-Brabant* en «aarvan wij met belangstelling kennis namen, heeft ons aanleiding gegeven ingevolge artikel 3 sub b van ons reglement die besturen in deze aangelegenheid te dienen van advies. Wij hebben gemeend U van het door ons in deze ingenomen standpunt niet onkundig te mogen laten en hebben mitsdien de eer U hierneven te doen geworden een afschrift van genoemd advies en van den daarbij behoorenden geleidebrief. Met nadruk wenschen wij Uwe aan dacht er op te vestigen, dat het geens zins in onze bedoeling ligt om gemeen schappelijk overleg met uw bestuur uit te sluiten. Artikel 3 sub d van ons reglement draagt ons op, zoo noodig vast te stel len een program van actie of tot vast stelling van zulk een program van actie met andere organisaties samen te werken, terwijl artikel 11 ons de bevoegdheid geeft uit ons midden commissies te be noemen, ten einde den bond te verte genwoordigen bij eventueel te voeren besprekingen met andere organisaties en het doen van voorstellen aan de Vergadering naar aanleiding van die besprekingen. Gaarne verklaren wij ons bereid om eene dergelijke Commissie te benoemen, indien Uw bestuur eene bespreking mocht wenschelijk oordeelen, ten einde te geraken tot gemeenschappelijk over- leg, a. betreffende de te volgen richting, b. een vast te stellen kort program en c. verder te nemen algemeene maatre gelen, zooals artikel 2 van het reglement van Uwen bond zulks aangeeft. Wij mogen vertrouwen, dat eene wederzijdsche gedachtenwisseling als bovengemeld zal strekken tot vrucht bare samenwerking en tot bevordering en instandhouding der eenheid van de Katholieke Staatspartij. De Provinciale Bond van R.K. r Kiesvereenigingen in Noord-Brabant was de w.g. W. A. FICK, Voorzitter. W. J. F. JUTEN, Secretaris. De heer mr. W. M. van Lanschot, griffier der Staten, legde wegens drukke ambtsbezigheden, zijn functie als secre taris van den Provincialen Bond neder. In zijn plaats werd benoemd de heer W. J. F. Juten. Het Bestuur bestaat thans uit de heerenW. A. Fick te Oosterhóut, Voorzitter mr. P. H. Loeff te 's-Herto genbosch, Onder-Voorzitter; C. J. Ver beyen te Roosendaal, Penningmeester en W. J. F. Juten te Bergen op Zoom Secretaris. Nauheim aan een hartkwaal overleden. Hij man, die zijn vloot op weg naar de. Oost-Aziatische wateren, in de Noordzee, door angst verbijsterd, op visschers-pinken liet schieten, in de verbeelding dat dit Japauiche torpedobooten waren. Daarna bleef hij maanden lang werkeloos bij Madaga?cai liggen, om eindelijk zijn noodlot t» gemoet te gaan en bij Tsoesjiraa zijn vloot totaal door de Japanners te zien vernietigd. a a jx jsr jx Het is ons des te pynlyker de menschen aan de maag te zien lyden, waar wy weten dat zy door de Pink Pillen genezen kunnen worden. President Fallières is Maandagmiddag te Kopenhagen aangekomen. De Deensche ko ning, de mannelijke leden van de koninklijke familie, de leden van het Fransche gezant schap en de minister van builenlaudsche zaken begroetten den president aan boord van de //Verité". Koning en president begaven zich vervol geus naar den wal, waar z door de o.iiris- ter», het corps-diplomatiqae en de burgerlijke en militaire overheden werden ontvang» n. Hierop reden de koning en president Failu res in een door huzaren begeleid, met vier paarden bespannen rijtuig naar het kasiei-1 Amaliënburg, waar getafeld en gespeeld werd. In de straten stonden de troepen en haie opgesteld. De Deensche b'aden brengen hartelijke begroetingsartikelen. Ook de Zwetdsche bladen zijn president Fallières al aan het betoasten, in afwachting van zijn komst. Het Engeliehe parlementslid Max Waech- ter, die zeer ijvert voor vermiudeiing der bewapening, en propaganda maakt voor#de Vereenigde Staten van Europa", heeft on langs den Duitschen keizer over zijn denk beelden gesproken. De keizer interesseerde zich zeer voor het denkbeeld van een staten bond in Europa met het doel een einde te maken aan de enorme verkwisting voor militaire doeleinden. Elke gedachte, die de zaak des vredes dienen kan, reik ik de hand, moet de keizer gezegd hebben in het midden latend, op welke wijze die krasse beeldspraak ooit in werkelijkheid is om te zetten. Het plan, dat den keizer werd toe geschreven, namelijk een statenbond onder opperheerschappij vau Duitschland te willen vormen, kwam heel niet ter sprake. Het aantal inwoners van Duitschland is in het jaar, dat 30 Juni eindigde, geste gen tot 68.017.000. Het vorig jaar bedroeg het 61.097.000 en nog een jaar vroeger 61.177.000 In 1871 werden 40.997.000 personen geteld, zoodat sedert de stichting van het Duitsche rijk een vermeerdering te constateeren valt van rond 22 millioen in woners, d. i. meer dan 53 pCt. Da berichtgevers worden het er nu lang zamerhand over eens, dat de jong Turksche propaganda in het leger belangrijke vorde ringen maakt. Verschillende teekenen doen dan ook een openlijk verzet bij de officieren van het 8de legercorps verwachten. Op welke wijze dan ook, voorloopig schijnt Bulgarije niet bereid tot een samenwerking met de jong-Turken, die de Bulgaren niet vertrouwen. Wel neemt men de mogelijkheid aan van een entente tusschen Grieken en Jong-Turken, omdat de Griekeehe benden tegenwoordig sterker zijn dan vorige jaren. Uit Adrianopel wordt gemeld, dat 100 officieren aldaar het telegraafkantoor hebben bezet en aan den sultan dezelfde ei«chen stellen als de revolutionn&iren te Monastir. Hieruit blijkt, dat de Jong-Turksche bewe ging zich hoe langer hoe meer verbreidt. Te Monastir heeft een officier een aanslag gepleegd op den divisie-generaal Osman Hidajas-Pascha. Een aantal detachementen nabij Monastir geconcentreerd, hebben geweigerd dienst te doen tegen de muiters. Het heet, dat den commandant van de versterkingstroepen uit Auatolië last is gegeven naar Monastir op te trekken en den opstand met geweid te fnuiken. Volgens de Siècle heeft generaal Robi- lant, de opperbevelhebber van de gendarmerie in Macedonië, aan de buitenlandsche officie onder zijn bevelen een vertrouwelijken brief gericht, waarin hij zegt, dat uit alles blijkt, dat de Jong-Turksche beweging er goed ingericht is en misschien een groote beweging aanstaande is. Admiraal Rodjesfwensky, een der ridders van de droevige figuur uit den Russisch- Japanschen oorlog, is in de Duitsche badplaats I verhouding tusschen deze autoriteiten Het conflict in de Rfjnsleepvanrt geëindigd. In een Maandagmiddag te Rotterdam gehouden huishoudelijke vergadering van den Machinisten- en Stokershond is be sloten, den door het conflict voor de machinisten en stokers in het leven ge roepen minder gunstigen toestand in aanmerking genomen, voor zooveel dezen bond aangaat, het conflict op te heffen. Getracht zal worden de werkloos ge worden machinisten en stokers, waar dit eenigszins mogelijk is, weder op hun oude plaatsen aan boord van de Rijn- sleepbooten terug te krijgen. Dreigend tekort voor 1909. De Haagsche Briefschrijver van het N w s. meldt, dat er, naar men hem ver zekerde een „kolossaal" tekort op de Staatsbegrooting 1909 zal zijn. „En er moet daarom (van Financiën tot de overige Departementen) een nieuwe aanschrijving zijn uitgegaan om alsnog te schrappen en te bezuinigen waar dit maar moge lijk is- Men zou zelfs zoover gaan en dat is in ons militair régime wel een bewijs van allerhoogsten nood om te overwegen, de legermanoeuvres achter wege te laten. En dan nog zou Minister Kolkman er niet in slagen, een balans te maken zonder een aanmerkelijk na- deelig saldo. „Voor iemand, die zijn voorzichtigen voorganger de 10 opcenten ontnam, op grond, dat de toestand der financiën dien buitengewonen maatregel niet eisch- te, moet zulk een staat van zaken dubbel onaangenaam zijn. Met belastingverhoo- ging kan deze Minister nu toch zéér moeilijk aankomen. Dit aan de intrede van een verkiezingsjaar te doen, ware bovendien iets bovenmenschelijks, een poging tot politieken zelfmoord. De be grooting zal en moet dus wat sluitend worden gemaakt. „Maar voor degenen, die belasting opbrengen is 't niettemin een duister vooruitzicht. Want al dat bezuinigen zal meerendeels slechts uitstel zijn Als 1909 achter den rug is en de planken zijn door de heeren kiezers weer aan elkaar getimmerd, dan zal de rekening moeten vereffend worden." Hdllaadsch melkvee voor Mexico. Van een welbekend Spaansch kapita- ist, die in de onmiddelijke nabijheid van de hoofdstad Mexico op een aan hem behoorend uitgestrekt landgoed eene modelboerderij wenscht te vestigen, waarop men zich in het bijzonder zal toeleggen op het kweeken van melkvee van Hollandsch ras, heeft J. ten Napel, de vertegenwoordiger van het A. N. V„ aanvraag om inlichtingen ontvangen, op dat de mogelijkheid kan worden over wogen om rechtstreeks van Nederland naar Mexico Hollandsch melkvee van zuiver ras met stamboom in te voeren- Zij, die in bijzonderheden dit onder werp betreffende, belang stellen, kunnen zich met in het Nederlandsch gestelde brieven richten tot den heer J. ten Na pel, Apartado No. 1619, Mexico D. F. In het bijzonder worden prijzen ge vraagd van 4- en 5 jarig melkvee en van 2-jarige stieren (vrij van tuberculose). Photografiën zullen op prijs worden gesteld. De prijzen moeten zijn zoo mogelijk c. i. f. Veracruz of f. o. b. Antwerpen, lamburg of Plymouth (Engeland), ter wijl het vee (ook tegen sterfte) indien mogelijk verzekerd zou moeten zijn van plaats van afvaart tot Mexico D. U., eventueel tot Veracruz. Er bestaat in Mexico veel vraag naar vee van Hollandsche afkomst, hetwelk gewoonlijk uit de Vereenigde Staten van ^oord-Amerika wordt ingevoerd. (Neerl.) De directeur-generaal der posterijen en telegralie. Dezer dagen ontleenden wij aan het Hbl. het bericht, dat de heer G. J. C. A. Pop, directeur-generaal der posterijen en telegrafie, ernstig overweegt als zoo danig af te treden, daar hem niet de zelfstandigheid wordt gelaten, welke hij voor een goed beheer van het bedrijf noodzakelijk acht. Wij vernemen uit volkomen vertrouw bare bron, dat van heengaan bij den heer Pop vooreerst wel geen sprake zal zijn, om verschillende redenen. Wat de reden betreft, die hem daartoe volgens het Hbl. zou leiden dat den heer Pop »niet de zelfstandigheid wordt gelaten, welke hij voor een goed beheer van het bedrijf noodzakelijk acht» dit slaat waarschijnlijk op het feit, dat de tegenwoordige Minister van Waterstaat, de heer Bevers, en de secretaris-generaal hun gezag nog veel strenger handhaven dan bijv. Minister Kraus, onder wie de d.-g. ook al veel minder vrijheid had dan onder Min. De Marez Oyens. De en den d.-g. moet van allesbehalve vriendschappelijken aard wezen. Minder dan ooit moet men geneigd zijn van de afd. »Posterijen en Telegrafie» een geheel zelfstandige afdeeling te ma ken zooals indertijd de heer De Sa- vornin Lohman Min. Kraus in de Tweede Kamer verzocht zij blijft een onder- afdeeling van Waterstaat in elk opzicht, nog veel meer dan vroeger. Avdp. Nederland en Venezuela. De Maandag ontvangen Surinamer van 24 Juni bevat het volgende niet zeer waarschijnlijk bericht Mr. Ms. Gelderland heeft Zaterdag morgen onze haven verlaten, niet, zooals het plan was, om een kruistocht te houden, doch is op last van het Ministerie naar Venezuela vertrokken. President Castro heeft een Nederland- schen schoener in beslag genomen. Hr. Ms Gelderla7id heeft in opdracht het schip op te eischen. Bij weigering zal de oorlogsbodem aldaar moeten verblij ven om de haven te blokkeeren, of zoo noodig tot overgave met de sterke hand te dwingen. In het laatste geval zal Hr. Ms. Gel derland dus bij de aankomst van onzen nieuwen Gouverneur niet aanwezig zijn om de maritieme honneurs waar te nemen. Wegens sterfgeval voor direct gevraagd een in den ouderdom van 40-60 jaar. Zonder goede getuigschriften onnoodig zich aan te melden. M. BEERENS. Antonius-parochie Waalwijk. EEN gevraagd, in Gelderland, bekend met Dames- en Heerenwerk en genegen ook Reparatiewerk te veirichten. Flink loon, vastwerk en voor gehuwden vrije woning. Fr. brieven bureau vau dit blad motto Gelderland. Het van ouds bekende, soliede, vertrouwde magazijn van Gouden en Zilverwerken met ruime sor« teering in alle prijzen blijft ANTÜON TIELEN Waalwijk. te Waalwijk, zal ten verzoeke van den Heer H. J. LEV1E, vroeger te Sprang, thans te Besoijeu, te diens woonhuize aldaar, op Dinsdag 28 Juli 1908, 's voormiddags 10 uur, om con tant geld, publiek Kijkdag daags te voren van 25 uur. te Waalwijk, zal voor de DIACONIE der NED. HER VORMDE GEMEENTE van Besoijen, ten koffiehuize van D. van der Zaken te Be soijen op Woensdag 29 Juli 1908, 's namiddags 4 uur De Toemaat van een perceel Hooiland onder Besoijen, het 24ste stuk van de Oude straat, en De Haver staande op het per ceel onder Besoijen vroeger in huur bij J. W. de Graaff. te Waalwijk, zal Vrijdag 24 Juli a. s., voorm. 11 ure op het terrein naast de R. K. Kerk te Waalwijk, ten verzoeke van den WelEd. Heer J. A. LE BLANC a contant De Afbraak van het gesloopt heeren— en winkelhuis van nu wijlen de Heeren Gebrs. v. Giers— bergen, onder meer bestaande uit Deuren met Kozijnen, Ramen met blinden, glazen Deuren, zware en lichte Balken, 3 Toonbanken en Winkelopstand, benevens eeH groote partij Brandhout, enz. Bij biljetten nader omschreven. Bezichtiging een uur voor aan vang verkoop. te Waalwijk, zal ten verzoeke van de Familie DE WIT te Capelle en te Raamsdonk, op Vrydag 24 Juli 1908, des avonds te 7 ure, ter herberge van A. v. d. BORN te Waspik De Tiendvruchten in den 3o- venkerkschen polder te Waspik in 6 perceelen. te Waalwijk, maakt bekend dat het onroerend goed van de Familie Joosen te Waspik met de verhooging in bod staat aan slechts f400. Toeslag bij A. II. TABBERS te Waspik op Donderdag 23 Juli 1908, 's avonds te 6 ure. Dagelijks kan ten kantore van voornoemden Notaris worden gehoogd. Vóór den toeslag 's middags te 3 ure zal de INBOEDEL van de Familie JOOSEN publiek worden verkocht om contant geld in het te veilen perceel. te Druneu, bericht dat de teil verzoeke van den Heer ADR. LOEFF geveilde LANDERIJEN door inzet en verhooging staan als volgt Koop I, zijnde massa van koopen II tn UI, opf 7600.— Koop II, Bouwland ^Poortkamp# ondei Wijk, op f 3300 Koop III, Weiland ^Poortkamp" onder Wijk, opf 4300.- Koop IV, Bouwland in het Aalsveld onder Drongelen, opf 1175. De toewijzing zal plaats hebben op Za terdag 1 Augustus 1908, des voormid dags 9 uur in rhet Wapen van Amsterdam" te Heusdei'. VERPACHTINGEN te DUSSEN, 1. Dinsdag 28 Juli 1908, nam. 3 uur precies bij A. v. d. OORD te Almkerk Circa 9 heet. Haver op de Hoef in Gantelwijk achter Ant, van den Oord voor. oemd, in 9 perc. 4 dagen te voren uitgebakend. En 2. Woensdag 29 Juli 1908, n.m. 2 uur precies bij O. WALRAVEN op den Pnkpolder te de Werken. Circa 14 heet. Tarwe, Rogge, Haver en circa 85 heet. Toemaat op aen Prikpolper, Joachims veld en de Middelwaarden, in perc. IMJb OF Bekende 21/. Cent SIGAREN. Andere Sigaren, benevens Tabak en Russische Sigaretten, zijn van prima kwaliteit en tegen concurreerende prijzen verkrijgbaar bij STATIONSTRAAT. WAALWIJK. is bij het verlies van dierbare personen het aanschouwen hunner beeltenis. Een fraai, sprekend gelijkend in natuur-getrouwe olie- verfkleuren geschilderd portret is het beste aandenken. Keurig werk aan billijke prijzen evert de KUNSTINRICHTING Bekroond met de hoogste onderschei dingen voor Scboone Kunsten, Eere diploma's, Gouden en Zilveren Medailles. Uitv. geïll. prijscouranten Gratis. Geen portret mag behouden wor den, dat niet volkomen bevredigt. m it jcr Zie de Biljetten. Ippelsohen dijk. Rookt 13 I F) 'i

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 4