Dagmeisje, Notaris RANT P r Notaris RANT i Notaris Canters s "buitenland. Spekslaprsleerliag, Advertentiën. VerschRunds en Varkensvleescl M&riims HelToirt-Jui« J Rusland. Turkije. Ingezonden StukLen. Kleine Ad verten tiën. VISOH te venten. publiek verkoopen publiek verkoopen Pericht van Inzet. gevraagd bij ADR. APPELS. MARTINA ADRIAN! VAN DER SAN'DKN, Cornelia Adriana Vermeulen, GEVRAAGD tegen 1 Septeiy. bcr te Waalwijk, een net boven de 1G jaar. Dagelijks verkrijgbaar uit de IJSKAST. Beleefd aanbevelend, BAARDWIJK. ge- he 39 40 ho H€ Ier 25 eu DJ vijf pantserschepen van het type Koningin Regentes, zes pantserdekschepen (kruisers) type Holland, een pantserdekschip, Koningin Wilhel- rnina. Van deze 15 schepen zijn op dit oogen- blik in Oost-Indië de pantserschepen Koningin-Regentes, Hertog Hendrik en Tromp, benevens de pantserdekschepen Noord-Brabant en W'ilhelmina. In West- Indië is de kruiser Gelderland, terwijl in Noord-Europeesche wateren zijn de krui ser Fries/and en de pantserschepen Piet Hein en Heemskerck. Van de zes bniten dienst zijnde sche pen zijn gereed of althans binnen korten tijd gereed te maken voor indienststel- ling, de kruisers Utrecht en Holland en liet pantserschip Evertsen, terwijl in repa- v ratie zijn de pantserschepen De Ruyter eii Kortenaer en ook de Zeeland in repa ratie moet. Bij urgentie kunnen dus in korten tijd naar West-Indië vertrekken zes schepen nl. de pantserschepen Heems kerck, Piet Hein, Evertsen en de kruisers Holland, Friesland en Utrecht, terwijl binnen enkele maanden zoo noodig De Rwter (zij moet in September of October gereed zijn) en de Kortenaer kunnen volgen. Bovendien zal de Indische regeering zeer waarschijnlijk geen bezwaar hebben van het Nederlandsche eskader in Oost- Indië tijdelijk 2 of zelfs 3 schepen af te staan, zoodat alles bijeen genomen in geval van urgentie, met inbegrip van de Gelderland, in West-Indië reeds dadelijk eene scheepsmacht van zeven schepen kan woeden bijeengebracht, die binnen enkele maanden met nog 4 of 5 schepen kan worden versterkt. Er zouden dan dadelijk behalve de reeds in dienst zijnde drie schepen nog drie schepen moeten worden in dienst gesteld. Ook als de omstandigheden normaal blijven moeten in October a.s. twee schepen in dienst komen, n.l. de U'ti echt, bestemd om de Gelderland in West-Indië, en de De Ruijter Hertog, bestemd om de Hertog Hendrik in Oost- Indië af te lossen. Aangezien bij een eskader van eene sterkte zooals misschien in West-Indië noodig zou kunnen blijken, enkele klei nere schepen voor adviesdiensten en voor den huishoudelijken dienst niet ge mist kunnen worden, zou aankoop van eenige vlugge stoomers met beperkten inhoud, noodig zijn. Dergelijke vaartui gen zouden later o. a. voor het toezicht op de visscherij in de Noordzee zeer te pas komen. Wij blijven van harte hopen, besluit het blad, dat bij de oplossing onzer ge schillen met Venezuela elke militaire handeling onnoodig zal blijken, doch indien dit, onverhoopt en zeer tot ons leedwezen, toch noodig mocht worden, dan zal, naar wij vast verwachten, onze marine met een uitstekend uitgerust es kader van desgewenscht 11 of 12 sche pen, met eene kleine 4000 koppen be mand, onder bekwame en energieke aanvoering, de nationale eer en de nationale belangen dienen op de wijze, die de regeering en de natie zich daar van voorstellen. Reuter seint uit Caracas van 25 Juli De Duitsche gezant heeft de zorg voor de Nederlandsche belangen op zich ge nomen. Uit Willemstad van 27 Juli De kruiser «Gelderland* met den heer De Reus aan boord, is hedenochtend van Puerto Caballo hier aangekomen en ging in quarantaine. Te 10 uur des ochtends ontving de «Gelderland* bevel onmiddellijk naar Venezuela terug te keeren ter bescher ming van de Nederlandsche belangen, die bedreigd worden geacht. De heer De Reus heeft telegrafisch bevel ontvangen om zich onmiddellijk naar Nederland te begeven. Bij het departement van Koloniën is in den a^ond van 27 dezer het volgende telegram van den gouverneur van Cu- ragao ontvangen «Gisterenavond (Zaterdag) is naar aanleiding van de verspreiding van den overdruk van een te Puerto Cabello gepubliceerd artikel, dat voor de be volking van Curagao beleedigend is, en geschreven werd door een te Willem stad verblijvenden Venezolaan, door de bevolking voor diens huis gemanifesteerd, en daarin binnengedrongen. De schrijver, zich verontschuldigende, wierp de schuld op den consul van Venezuela. Terwijl te Willemstad de rust na kor ten tijd met behulp der politie hersteld was, werd vijandig gemanifesteerd aan de woning van den consul Roberto Lopez. Zijnerzijds werden twee revol verschoten gelost. Het volk wierp met steenen. Na het persoonlijk optreden van den procureur-generaal was om streeks twaalf uur 's nachts de rust her steld. Hedenmorgen (Zondag) bij het zich in het publiek vertoonen van den heer Lopez, herhaalde zich de manifestatie. Hij moest beschermd worden door de politie en door eene militaire patrouille werd zijn huis bewaakt. Op het bericht, dat Lopez voornemens was te vertrekken, is de rust eenigszins hersteld. Lopez is onder geleide geembarkeerd op een juist naar Venezuela vertrekkend stoom schip. Thans, 26 Juli te 6 uur 's na middags, is alles rustig.* Het Haagsche correspondentie-bureau meldt Naar wij vernemen, heeft de Minister van Buitenlandsche Zaken den gisteren op Curagao aangekomen minister-resident te Caracas telegrafisch verzocht, zich onmiddellijk naar Nederland te begeven, ten einde zich te verantwoorden over zijn schrijven aan de vereeniging Hou en Trouw, hetwelk aanleiding is geweest tot de houding, die de president van Venezuela tegenover hem heeft gemeend te moeten aannemen. Men mag daaruit gereedelijk de ge volgtrekking maken, dat het in de be doeling der regeeriDg ligt, voorloopig eiken stap tegenover de Venezolaansche regeering op te schorten, totdat de per soonlijke inlichtingen van den heer De Reus de gegevens aangevuld hebben, waarnaar de regeering den toestand in West-Indië zal hebben te beoordeelen. Venezuela is bijna dertigmaal zoo groot als Nederland 980.000 vierk. K.M. tegen 33 000. Die grootheid geldt echter alleen de oppervlakte- Het is schaars bevolkt en telt nog niet de helft van het aantal inwoners, dat ons land heeft 2.600.000 tegen 5.530.000. Er ziin nogal veel vreemdelingen gevestigd, waaronder een 4000-tal Nederlandsche onderdanen. De gedwongen afwezigheid van onzen gezant heeft alzoo des te meer beteekenis. De bevolking is een mengelmoes van halfbloeden, kruisingen uit blank-, neger en indiaansch ras. De weermacht van Venezuela heeft niets om het lijfzijn staand legertje van 7600 man vrijwilligers beteekent niet veel, en zijne oorlogssterkte op papier wijst wel 'n 50.000 man aan, maar dit is zgn. «nationale militie", d. w. z. een soort schutterij van ongeoefende mulatten en zambo's die amper een geweer kunnen vasthouden. Zijn vloot bestaat uit éen torpedo-boot, éen torpedo-jager en éen kanonneerboot, met een half dozijn transportvaartuigen, die hoogstens goed genoeg zijn voor trek schuiten. Met éen van onze 16 pantser- of pantser-dekschepen kunnen wij de heele venezolaansche flottielje in den grond boren, en met twee of drie blokkeeren we desnoods de kust en schieten de havestad La Guayra plat. Dit alles weet Castro zoo goed als iemand en 't is dan ook dubbel brutaal van hem, een niet te minachten zee mogendheid als Nederland althans tegen over kleinere Staten is, zoo uit te dagen, als hij gedaan heeft. Het eenige, waar door dit te verklaren valt is zijn mogelijk trouwen, dat Nederland weer even laf zal zijn als een goede dertig jaar geleden. Ook toen zette de president (Guzman Blanco) den nederlandschen gezant (Rolandus) na het inbeslag nemen van curagaosche schepen het land uit. Ook toen ging er éen nederlandsch oorlogs schip (een frégat) naar Venezuela, maar Nederland stelde zich tevreden met de teruggave der aangehouden schepen, en Rolandus kwam niet terug. Eerst in 1894 werden de diplomatieke betrekkin gen tusschen beide landen hersteld. Castro schijnt nu hetzelfde spelletje opnieuw te willen probeeren, om zijn aanzien in de oogen zijner mulatten te doen stijgen. Het is te hopen, dat het ministerieHeemskerk van 1908 krach tiger zal optreden dan het ministerie Fock-Van Bossche, dat in 1870 hier aan het bewind was. den heerscher, en dn beweging, din zoo onverwacht haar hoofddoel bereikt heeft, is nog uitsluitend een patriottische. Niet alleen binuenlandsche politieke toestanden hebben de revolutie veroorzaakt, uiaar nog veel meer de verhouding van het rijk tot de buitenlandsche mogendheden. De Jong- Turken ontplooien de banier voor staatkun dige zelfstandigheid, zij zijn nationalisten en willen de overheerscbing van vreemden van de schouders werpen. Turkije is in den loop der jaren tot steeds kleiner terrein in Europa teruggedrongen en op dat ingepasl- de gebied is het nog onderworpen aan de controle van vreemde staten. Tegen deze voogdijschap richt zich in de eerste plaats de beweging dier duizenden, wier doel ook staatkundige zelfstandigheid is, nevens een aan de eischcn des tijds voldoende grondwet, deelname van bet volk aan de regeering, een constitutie in de beteekenis van het moderne Europa De volksbetoogingen te Gouflautinopel ter gelegenheid van en uit vreugde over de afkondigiug der grondwet houden aan. De stad iB bevlagd, optochten gaan rond onder gejuich en gejubel en Zondagavond was ei groote feestverlichting. Zondagmorgen «pande de geestdriftige menigte de paarden van het rijtuig des grootviziers en reed den groot vizier in triomf naar zijn bestemming, ter wijl ook het hoofd der politie gehuldigd werd. Duizenden w«citten in den middag de invrijheidstelling af van de politieke e- vangencn en juichten hen geestdriftig toe. Tijdens de betoogiugen brachten de groot vizier en de eerste secretaris van den sultan aan de menigte, van een venster van Yildiz- Kiosk, uit, den gelukwensch van den sultan over, met de verzekering, dat de grondwet geëerbiedigd zou worden. De eerste secreta ris, antwoordend op een telegram van hul debetuiging aan den sultan, dankte, de ver zekering gevend, dat de sultan de toepas sing der grondwet gela tte voor het welzijn van eijn onderdanen. Aan vele diplomaten is door den groot vizier de officLt-le verzekering gegeven, dat de grondwet volkomen ten u tvocr gebracht zal worden. Naar men verneemt, zal het parlement in November bijeenkomen. De „Temps* schrijft, dat het Macedoni sche hervormingsplan den terugslag der Turksche beweging z\[ ondervinden en dat de mogendheden verplicht zullen zijn, tot uitstel der hervormingen te besluiten. Ook de „Times* is die meening toegedaan; zij geeft toe, d*t Turkije recht hetfi, te eischeu, dat men het in Qtzen hachelijken toestand niet in zijn bewegingen belemmert. Door de opheffing der perscensuur is de oplage der bladen reusachtig gestegen. Het publiek vecht om kranten en bet-alt vier maal den prijs om er machtig te worden. Turbfje constitutioneel»' staat. Niet alleen voor Turkije, maar voor gansch Europa zal Vrijdag 24 Juli 1908 een his torische dag van groote beteekenis genoemd kunnen worden. Wat men weinige weken geleden nauwelijks voor mogelijk gehouden had, is geschied Turkije heeft een grond wet en een parlement gekregen, of juister gezegd, teruggekregen. Als een der allerlaat ste staten voert Turkije de constitutie in. Rusland, Perzië en het kleine Montenegro zijn voorgegaan in de vervanging van de autocratie door zelfregeering det volkeren. En zooals andere landen, dankt Turkije ook de herboren grondwet aan een revolutie, zij het eeu revolutie, die nog in het begin was, doch die aan hevigheid en uitgebreid heid niets te wenecheu overliet. Hoe de Jong-Turksche beweging lang van te voren is voorbereid, toonen de resultaten het best. Een burgerlijke revolutie had men licht meester kunnen worden en haar onderdruk king ware in Turkije met zijn willoos-ge hoorzaam leger een niet te zware taak ge weest. Maar aan de spits van de beweging stond juist dal machtig leger. Door ziju daad kreeg de sultan in één slag het geheele vijandelijke kamp weer op zijn hand eD met den jubel voor de vrij heid, waarmede iu alle Tarksche steden de proclamatie van de grondwet werd begroet, mengde zich het gejuich voor den suil au. Leger eu volk voelen zich thans één met Om drie uur Maandagmiddag kwam het Fransche eskader ter reede van Reval aan. Van de „Standart* /oer de Russische mi nister van marine Didow naar het schip van den president om dezen te begroeten Daarna voer president Fallières met gevolg en minister Didow naar de „Standart" die de presidentsvlag heesch. Fallières inspec teerde de eerewacht van officieren en miu- deren der „Standart*, waarna het gevolg van den czaar aan hem werdvoorgesteld. De president voer nu onder saluutschoten naar zijn schip terug, aan boord waarvan de czaar spoedig daarop het bezoek van den presideut beantwoordde met hetzelfde cere monieel, waarna de czaar terugkeerde naar de „Standart." Over het bezoek van den president aan Rusland, schrijft de BossyaHet is een daad van hoffelijkheid van den opvolger van Loubet, die opnieuw de hechtheid van hel Fransch-Russisch verbond aantoont. Afgezien van de algemeene sympathie, die de presi dent in Rusland zal vinden, dat, in het verband met Frankrijk, den hoeksteen van zijn buitenlandsche politiek ziet, heeft het bezoek zonder twijfel een internationale waarde. De vredesliefde van beide mogend heden is voldoende beproefd, dat de ont moeting kan bijdragen tot geruststelling van het publiek. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) 's Hertogenbosch 24 Juli '08. Den He ere Redacteur van *De Echo van hel ZuidenWaalwijk Naar aanleiding van een geplaatst bericht in uw blad van Donderdag 23 Juli j.l. verzoek ik U mijnheer de Redacteur om de opname van het volgende in uw blad Volgens verschillende berichten had ik vernomen, dst de Waalwijksche kermis kalm en rustig, zonder vechtpartijen, baldadigheden enz. was afgeloopen, doch daar lees ik cu in do Echo van bet Zuiden van 23 Juli, dat Zondagnacht echter eenige Bosschenaren bal dadigheid hebben gepleegd door de woonwog&ns van do bioscoop en eene andere tent te bombardeeren, en dit zelfs tot tweemaal toe. Werkelijk daar stond ik van te kijken, hoo iemand zulk een bericht aan de Redactie beeft durven doen geworden. Laat ik eens vertellen, wat er gebeurd is en hoe de zaak in elkaar zit. Van waar het goed is, valt bet scheiden zwaar. Zoo was het ook met ons gesteld. We hadden ons best geamuseerd, we hadden plezier gehad en alvorens naar den Bosch te vertrekken wilden wij nog eerst een tochtje maken langs de kermis en door de Stationsstraat. Terwijl we echter de tent der »01ympische Spelen» voorbijrijden, worden wij lastig ge vallen door twee personen, die eenige malen met een stok naar ons in het rijtuig sloegen en een lampion er van vernielden. Wy lachten er mede en reden door. Toen wij van den overweg terugkwamen en dezelfde plaats voorbijreden, ondervonden wij weer hetzelfde stokslagen eu projectielen Wij waren het nu moede en enkelen onzer stegen uit, om de daders eens aan het verstand te brengen, dat wij er niet mede gediend warén Naderbijge komen bleken het kermisreizigers te zijn, die zich nu verborgen hielden achter hunne tent en tusschen hunne wagons. Een onzer ging vooruit en ontving daarby een slag met oen stok, waardoor hij eene verwonding aan het hoofd opliep. JJe andereu kwamen hem te hulp, grepen eenige der kerels vast en maakten hen onschadelijk. Een ander, die met eene zeis kwam aangesneld, beletten wij hiermede iets te verrichten, totdat de komst der marecbaussée aan dit tooueel een einde maakte Zoo is het geschied en niet anders. En nu wordt ons verweten, dat wij tot tweemaal toe baldadigheid pleegden. Toen wij de eerste maal de bewuste tent passeerden, heeft geen onzer het rijtnig verlaten, hetgeen desnoods getuigd zou kunnen worden door twee politiemannen, die wij voorbijreden en waarvan de oen, naar ik in het donker zag, eenen langen witten baard draagt. Dit was de eerste keer dat wij voorbijreden en dns onmo gelijk baldadigheid gepleegd knnnen hebben. Bij ouz -n terugtocht zijn wij meergenoemde tent ongeveer 50 Meter (zoover hadden de kerels ons weer nageloopen) voorbijgereden, alvorens wij uitstapten, ht tgeen getuigd kan worden door de maréclmassée'e, de geburen en de toegestroomde menigte, die allen ons rijtuig een heel eind verder hebben zien staan En verder lees ik nognEerst wilden de Bosschenaren aangifte doen bij de politie, maar ook hier kwamen ze aan geen goed kantoor Belachelijk. De inzender vau het bericht weet zeker niet dat de brigadier der maréchaussée ons vroeg of wij hiervan proces verbaal weuBchten opgemaakt te hebbeu. Wat blijkt nu het geval te zyu? Niet dat wij baldadigheid pleegden, doch dat men baldadig was tegen ons. Niet, dat de lieden dar Bioscope ons op een pak slaag onthaald hebben, want deze stonden ons ter zijde tegen do andereu. Niet dat de politie ods niet ter wille was, maar ons integendeel geheel naar ons genoegen behandelde. Wat is nu de oorzaak van zulk eeu bericht Ik wil hopen dat het »nietbeterweten« is, althans ik durf in Waalwijk geen vreemde lingenhaat te constateeren. U mijnbeer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte verblijf ik Hoogachtend, EEN DIER BOSSCHENAREN. Het bedoelde bericht gewerd ons van o.i. betrouwbare zyde. Nochtans willen wij den inzender gaarne gelegenheid geven 't gebeurde mede te deeleu, zooals 't zich Baar zijne mee ning toedroeg. Wij zouden over deze kwestie absoluut niets meer gezegd hebben, doch de slotzin noopt tr ons toe. Neen. aan vreemdelingenhaat mag hier beslist aiet gedacht worden. Waalwijk gaat er gioot op een der meest gastvrije plaatsen te zijn uit deze streek en slaat als dusdanig ook ten uweut bekend. Het is er prat op evenals d^u Bosch, dat de vreemde lingen er zoo gaarne heen komen bij iedere feestelijkheid, en zij worden er, we mogen liet gerust zeggen, gaarne en goed ontvangen. Men kan er gerust komen, 't Gaat er vroolijk en vreedzaam naar toe. Van baldadigheden, lastig vallen, vechtpartijen of i. d. hoort men nooit. Wil men een staaltje? Gedurende de geheele kermis is slechts een proces-verbaal gemaakt. Daarom had de inzender die zin gerust in de pen mogen houden, dat klinkt alleen voor Waalwijk wat bitier. Want zou een mogelijk(??) foutief(??) bericht een bewijs kunnen zijn van vreemdelingen haat. Te vergezocht en ook de inzender zal overtuigd zijn van 't tegendeel. RED. Tot onze iuuige droefheid over leed heden onze jongste lieveling COR, in den aanvalligen leeftijd van 13 maanden. FRANS VAN DONGEN. THÉRÈ8E VAN DONGEN— Zijlmans. Amsterdam, 28 Juli. Anna-Vondelstraat 1. f f Hfcdeu overleed tot onze diepe f droefheid, na eeu langdurig en geduldig lijden, voorzien vau de II.ïL Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Zuster in den ouderdoio vau 36 jaar. JAN v. d. SAN DEN. WILHELM1NA v. d. SANDEN. THEOD. v. d. SANDEN. Waalwijk, 22 Juli 1908. Voor de vele hartelijke bewijzen van deel neming ondervonden bij het overlijden onzer geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mkvrouw betuigen wij hiermede onzen hartelijken dank. Uit aller uaarn, G. VERMEULEN Wzn. Capelle(N.-B.), 28 Juli 1908. Aanbiedingen aan 't bureau vanditblujw In alle belangrijke plaatsen van Noord. Brabant eerlijke, zindelijke en drankvrij. lieden gevraagd om dagelijks met Goede vetdienst?. Brieven met volledig inlichtingen onder lett. T.P.D NIJGH VAN DITMAR, Rotterdam. zal 19C Au 6 i ,de den koe na te Waalwijk, zal bij inzet op Dondeidag 13 August! 1908, ten koffiehuize van J DE KOB te. Baardwijk, bij toeslag op Donderdai 5 27 Augustus 1908, ten koffiehuize v; C. PULLENS in „Hel Vo?je" aldaar, te kens om 7 uur des avonds, A. Voor de Familie van wijlen den Hee C. Marks. ONDER BAARDWIJK. KOOP 1. Eeu dubbel huis aan de Dorpe S'raat, met Erf eu Tuin, Sectie E noi 996 en 997 en oostelijk deel van no 994, groot te zamen ongeveer 4 aren KOOP 2. Een Huis en Erf, westwaarl naast koop 1, Sectie E no. 995 westelijk deel van no. 994, groot zamen ongeveer 2.80 aren. KOOP 3- Een Huis met twee wom'irgen ran den Dijk, Sectie E no. 893 en noordwestelijk deel van no. 994, groot te zamen ongeveer 2.70 aren. Bij den toeslag komen koopen 2 en 3 in massa. KOOP 4. Een Huis met Erl aan de Dorpsstraat, Sectie E, Zuid-oostelijk deel van no. 512, groot ongeveer 8.50 aren. KOOP 5. Een Bouwterrein, westwaarts naast koop 4, Sectie E, Zuid-westelijk deel van no. 512, groot ongeveer 2.50 aren. KOOP 6. Eeu Huinjc met Erf aan deil vr' Dijk, noordwaarts achter koopen 4 hu 5, Sectie E no. 513 eu noordelijk deTp kc van uo. 512, groot te zaraeD ongeveer 2.50 aren. Bij den toeslag komm kooptn 4, 5 en 6 in massa. KOOP 7. Een Huis met Erf en Bouw land, Sectie E 110. 418 en 419, gro: te zumen 6.70 aren. B. Voor de Kiudereu J. Verhulst. ONDER BAARDWIJK. Een Huis met Erf eu Bouwland, Sectii E no. 1037, groot 1.20 aren, staande et gelegen aau den Dijk. te pl. VI 1 te Waalwijk, zal voor de Erven van wijlen de echtelieden den he JACs. PLOEGMAKERS en Mej. JOH?. Ma. HAMERS, beiden te Kaatsheuvel overleden, bij inzet op Dinsdag 11 Au gustus 1908, ten koffiehuize van J. B. VAN AMELSVOORT, tegenover de oud? R.K. Kerk te Kaatsheuvel, bij toeslag op Dinsdag 25 Augustus 1908, ten kof fiehuize van C. J. VAN DEN ASSEM al daar, telkeus ten of na 7 uur des avoi-di Onder Kaatsheuvel, gemeente Loonopzand: KOOP l. Eeu Huis met Erf en Tuin aau de Dorpsstraat, Sectie B nos. 218i en 2185, groot 0.02.70 H.A. KOOP 2. Huizen en Erven, aau ib Sprangschen pad, Sectie B nos. 354i en 8547, groot 0,11,00 H.A. Onder Waalxoijk KOOP 3. Hooiland in den BuitenpolHfi Sectie A no. 604, groot 0,40,90 H i pli te ko na Bi aa te Drunen, bericht dat de len verzoeke van den Het ADR. LOEFF geveilde LANDERIJEN door inzet en verhooging staan als volgt: Koop I, zijnde massa van koopen II n III, opf 7600 - Koop II, Bouwlaud „Poortkamp* ondfc Wijk, opf 3300.-1 Koop III, Weiland „Poortkamp* ondf Wijk, opf 4800.- Koop IV, Bouwland in het Aalsveld onde Drongelen, opf 1175.— De toewijzing zal plaats hebben op Z& erdag 1 Augustus 1908, de» voormic dags 9 uur in „het Wapen van Amsterdam te Heusden, U: II M P.

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 2