ONZE RECLAME PHONOGRAPH SOUPERS, Koude en Waime SCHOTELS, A. C. ran Tilburg, versche groenten en vruchten Bierlaag v.d. Heijden. HET GEHÖOH AAN DE DOVEN, Boekhouden. C, Th. J, van den Verzamelt gebruikte Postzegels Advertentiën. Het ideaal HUIS VERMAAK DejeunersDiners Gateaux, Nougats, Fantaisie-|js Dessert, Chocolaterie, Bonbonsartikelen en Comestibles. In den Winter Bureau Betlehem Vaals (Limburg.) Reclame. t IMK Sport. Handelsberu hten. B. van der Woude Rz, Patisserie Moderne Cuisine Franqaise Servies Tafellinnen en Zilver. QUITM ANN'S M F R C E LB CETS inmaakpoUen. Gratis uitdeeling plaats ERS ONNES ALE; met of zonder Steriliseerketel m. houder f 7,50 1 liters glazen in, deksel en c gummiring 45 cent, NIEUWSTE SLUITING 1908 J 2 CQ in dubbel en enkel Handelsrekenen en Onderwijs Boekhouden, Handelsrecht. Opleiding voor Examen en practijk, van alle Landen zelfs de meest gewone, ten gunste der opleiding van minvermogende jongelieden tot priester missionaris. Als aan denken ontvangt men religieuse voorwerpen. de tweede man Is aangekomen, de Ame rikaan J. J. Hayes die ook ineen zakt en weggedragen wordt. Dan volgt als derde de man uit Zuid-Afrika, Hefferon, die eerst de leiding had en derde is. De vlaggen van Italië en daaronder die van Amerika waaien reeds van den winnings- mast als de volgende renners binnenko komen altijd onder het gejuich der menigte. Degenen, die na de drie winners kwamen, waren in veel beter conditie dan met deze het geval was geweest. Wat mij betreft zie ik den afloop er van nooit meer op een sport- feest, want dat kan geen ware sport zijn." Men doet der sport geen erger afbreuk vooral ook in de publieke waardeering, dan door zulke uitspattingen- Ernstige mishandeling. Zondag hebben hakbijl en mes te Tilburg weer eens dienst gedaan. In den loop van den mid dag kregen de gebr. v. d. W. in de Oe verstraat ruzie met de gebroeders v- B. Toen te ongeveer 7 uur de gebr. v. B. zich naar den Broekhovenschen weg begaven tot bijwoning eener vergadering van duivenliefhebbers trokken ook de gebr. v. d. W. daarheen, voorzien van de noodige snij-en hakgereedschappen. Bij de eerste ontmoeting kwam het onmiddelijktot een treffen. Een dergebrs. v. d. W. gaf een der v. d. B's een slag met een bijl op den rug. De getroffende maakte echter zijn aan rander de bijl afhandig en bracht hem daarmede verschillende ernstige wonden aan hoofd en hals toe, zoodanig, dat Dr. Proot zijne overbrenging naar het Gast huis noodig oordeelde v. B. die wij vermelden dit nog terloops, 's middags bij zijn buurvrouw in de Nieuwstraat een aantal glasruiten had vernield is gear resteerd en na verhoor weder op vrije voeten gesteld. De getroffene gaat goed vooruit zoo dat zijn toestand niet zorgwekkend is. Gevecht. Uit New-York wordt aan de Times gemeld, in dato 23 Juli: Een hevig gevecht heeft plaats gehad te Jamaïque Plein, bij Boston, Woensdag avond. Drie gewapende kerels overwel digden een drankhuis, doodden een klant en kwetsten twee anderen. Een der aan vallers werd aangehouden, mear de twee andere verborgen zich in een park en kwamen Donderdag weer te voorschijn Zij barricadeerden zich en schoten er maar op los. Zij doodden aldus een man en kwetsten verscheidene anderen, waar onder drie agenten van politie en een vrouw, die een kind op den arm droeg. Eindelijk, na een gevecht dat den heelen nacht duurde, viel een der bandieten onder de kogels en de andere, erg ge kwetst, werd aangehouden, 't Zijn Itali anen. HaaienEen 18 jarig visschersmeisje werd bij Zara, aan de Adriatische Zee, bij het baden gegrepen door twee haaien waarvan één 't kind een been afbeet. Visschers brachten het kind aan wal, dat echter spoedig aan bloedverlies stierf. Vreeselijke dood. Te Harbonnières nabij Amiens, ontstond in een herberg twist tusschen eenige bezoekers, die uitliep op een vechtpartij, waarbij de 20-jarige Albéric Ledoux en zijn zuster Pauline, oud 18 jaar, door den 24-jari- gen Achille Soyer met een mes gesto ken werden. Het meisje is ernstig ver wond. Albéric, ofschoon ook verwond, ontvluchtte den geweldenaar door over het hek van het naburige kasteel te klimmen, maar daarbij moet hij gevallen en in de ijzeren punten terechtgekomen zijn, want den volgenden morgen vond men het lijk van den ongelukkige aan het hek hangen en de punten waren diep in het lichaam gedrongen. Soyer is gearresteerd. De dorpbewoners wilden hem lynchen en de gendarmes, die hem beschermden, werden met steenen ge worpen. Auto-ongelukken. Vrijdagavond, om streeks 10 uren, had bij de boerenhof stede van den heer Langoor in het Lindenlouf Kunrade een verschrikkelijk ongeluk plaats. Een automobiel, waarin zeven passa giers en een chauffeur zaten, kwam in den avond uit Heerlen in zoo'n dolle vaart aangerend, dat de menschen zei den »als die lui geen ongeluk krijgen, dan weet ik 't niet 1" Eenige minuten daarna hoorde men reeds het geschreeuw en gejammer der dames in den stillen zomeravond. Aan de hofstede van den heer Langoor even buiten Kunrade, heeft de chauffeur De Vicque uit Maastricht naar 't schijnt een verkeerde richting genomen waar schijnlijk door de duisternis misleid is hij links van den grooten weg uitgewe ken en kwam toen met de autoineene nieuwe egmachine, die in 't veld stond, terecht, met 't ongelukkig gevolg dat de reizigers met chauffeur links en rechts door elkaar vlogen. Een meisje van 8 jaar werd half dood bij Langoor binnengedragen en stierf eenige oogenblikken daarna. Dokter Beckers, die onmiddellijk ontboden was, constateerde dat 't arme schepseltje 't nekbeen gebroken had en dat de on derste kaak uit elkaar was geslagen. De chauffeur, die in de verbrijzelde egge was terecht gekomen, heeft den arm achter de hand totaal vermorzeld het sleutelbeen aan stukken en eën zeer gevaarlijke wonde boven 't oog, dat hij waarschijnlijk zal verliezen. De heer Lefaire, van Luik, die, zooals hij zeide, voor plezier uit Valkenburg naar Heerlen was meegereden, en de dames zelfs niet kende, kwam met een gebroken arm en twee gekwetste ribben vrij. De overige inzittende dames en een kindermeid bekwamen eenige ont vellingen en losse tanden- De mama van het gedoode meisje en hare zuster waren als zinneloos. De moeder trok zich de haren uit 't hoofd Zij was totaal versuft. De ongelukkigen werden, nadat zij verbonden waren, in twee rijtuigen naar Valkenburg gebracht, om zoo gauw mo gelijk verder verzorgd te worden. Aan wien de schuld geweten moet worden is nog niet bekend. Uit Valkenburg meldt men, dat de door het ongeluk getioffen dame met haar kind in het hotel »Ubaghs-Vossen" aldaar logeerde en een kort uitstapje naar Heerlen wilde maken. De doodslag te Geertruidenberg. De eerste kermisavond heeft Zondag grootc verslagenheid gebracht te Geertruiden berg. De avond zette bijzonder mooi in, prachtig weer, zeer druk bezoek, ook van vreemdelingen en geen wanklank werd gehoord. Trouwens dat is steeds t streven van de bevolking van Geer truidenberg zelf. De menschen daar zijn rustig en kalm, ze houden er van ple zier en ontspanning, doch alles moet in vrede en vriendschap gaan. Van de processen verbaal die er jaarlijks worden opgemaakt betreffen er geen 5% be woners van Geertruidenberg't zijn vreemdelingen, de menschen uit den omtrek die er bij feestelijke gelegen heden rumoer maken en tot handtaste lijkheden overgaan. Dat was ook Zondagavond 't geval. We hebben ons uiterste best gedaan zooveel mogelijk bijzonderheden te ver nemen over de toedracht dezer treurige zaak. Wijl echter gisteren geen onder zoek door de justitie werd ingesteld, noch zal .worden omdat deze zaak den audi teur militair aangaat, kunnen wij slechts mededeelen wat we hier en daar hoorden en er door verschillende menschen over de zaak werd verteld. De toedracht van het treurig feit zou dan als volgt zijn geschied. Omstreeks half negen Zondagavond waren verschillende personen in het café van v. d. H. niet ver van 't station aan 't dansen op orgelmuziek. Onder de aanwezigen bevond zich de verslagene P. Noteboom uit Hooge-Zwaluwe, be nevens verschillende infanter-ie-miliciens. Nu wordt er verteld dat Noteboom van te voren reeds een kleine woordenwis seling elders, we meenen aan de Ha venkant heeft gehad. Blijkbaar stond hij dus met de miliciens een beetje op gespannen voet. Tijdens 't dansen in de herberg v. d. H. moet Noteboom per ongeluk een der miliciens op den voet hebben ge trapt. Onmiddellijk vielen daarover woorden. »Kom, kom«, moet Noteboom gezegd hebben, >maak je daar nu niet kwaad over, 't is immers maar bij ongeluk ge schied. De miliciens schenen echter ruzie te hebben willen maken. Het eene woord bracht 't andere bij en de mili cien W. S. uit Made afkomstig en in Geertruidenberg in garnizoen, moet de eerste zijn geweest die tot handtaste lijkheden overging, 't Moet vrijwel vast staan dat hij N. 't eerst een trap heeft gegeven. Alles ging verbazend vlug in zijn werk. Ruziemakend moet men de deur uit zijn gegaan en nog geen vijf minu ten nadat N. een ander op de teenen getrapt had, heeft hij waarschijnlijk met een bajonet een steek in de borst ont vangen, tengevolge waarvan hoogst waarschijnlijk een der groote longslag aders is doorstoken. Hevig bloedend heeft Noteboom zich nog een drie hon derd meter ver voortgesleept tot aan het station. Daar moet hij zijn gaan zitten of neergevallen zijn onder den uitroep, O, o, ik bloed dood. Deze woorden bleken maar al te waar. Binnen korte oogenblikken was N. een lijk. Overgebracht naar 't militaire hospitaal kon slechts de dood worden gecon stateerd. 't Wondje in de borst was oppervlakkig beschouwd zeer klein, nauwelijks 1 Va cM. lang. De diepte er van valt natuurlijk moeilijk te schatten. Als een loopend vuurtje ging kort na 't treurig feit, de mare van 'n moord door Geertruidenberg en dit oefende een verbazenden invloed op de kermis- drukte uit. De verslagenheid, welke zich van een ieder meester maakte, maakte gauw een einde aan de kermispret. Onmiddellijk waren maréchaussées en politie bezi^ met 't instellen van een onderzoek, 't Eerst werd als vermoede lijke dader gearresteerd de milicien W. S. uit Made. Een bijzonder verzwarende omstandigheid was dat in de zakdoek van S. groote versche bloedvlekken werden bevonden. Toen S. echter reeds in 't cachot zat en een militaire genees heer van den bebloeden zakdoek ver nam achtte deze 't noodig om eerst te onderzoeken of 't bloed niet van ver wondingen van S. zelf afkomstig kon zijn. S. werd in 't cachot onderzocht en 't bleek dat zich nog geronnen bloed in zijn neus bevond. Het stond dus vast dat S. kort ge leden uit den neus had gebloed en al- zoo kon worden verklaard waar de bloed vlekken in den zakdoek vandaan kwa men. Eene andere gewichtige bijzonder heid is dat de bajonet van S. nog in 't vet stond, een bewijs dus dat hij dat wapen niet heeft gebruikt. Een ander milicien zekere van B. uit Oirschot afkomstig werd 's nachts nog uit zijn bed gehaald en aan een streng verhoor onderworpen Op hem schijnen zware vermoedens te rusten. »Men» zegt dat hij bezig is geweest met 't afschuren van een bajonet en tevens moeten een of twee personen in meer of minder sterke mate hem als den dader aan wijzen. Hoe dit zij, zoowel W. S. als van B. zijn voorloopig in arrest gesteld. Wat de derde arrestant betreft, zekere M. is alleen in verhoor genomen. Met spanning werd heel den dag de komst der justitie tegemoet gezien. Zooals we boven reeds meldden komt die niet en zal het onderzoek naar den dader door den auditeur militair worden ingesteld, omdat het vast staat dat de vermoedelijke dader een militair is. Gisterenmorgen is de militair auditeur te Geertruidenberg -aangekomen en het lijk van het hospitaal naar de openbare school overgebracht, waar de schou wing plaats had. De milicien W. S. is op vrije voeten gesteld v. B. blijft in arrest. Door zekeren Staal is v. B- terwijl de troepen in Zondags tenue aangetreden stonden, als de vermoedelijke dader aangewezen. D. v. N. Op onze akkers zetten wy een vogelver schrikker om te verhinderen dat de vogels bet zaaigraan komen opeten. VJ-V OUR W. (.'■X^A In ons huis behoren wy altyd een doos Pink Pillen te hebben als vogelverschrikker tegen de ziekten. Wy moeten die pillen nemen zoodra wy ons niet zoo sterk, niet zoo welvarend gevoelen als wy zyn moesten. De Pink Pillen genezen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagkwalen, schcclc hoofdpyn, zenuwpynen, rheumatiek, neurasthenie. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofddepot- ouder voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdam. Voor 's Bosch en oir streken bij de firma v. d. DRIES, Visehmarkt, Apot- ïeek VBosch firma LAMERS INDE MANS, en verder bij verschillende apothe kers en goede drogisten. Prijs f 1.75 de doos, f 9p*r 6 doozen. Automobilisme. De Protos" heeft Zondag den fameusen tocht van New-York naar Parijs volbracht. Om 6 uur des avonds kwam hij de Fransche hoofdstad binnen en om half zeven arriveerde hij voor het gebouw van bet dagblad Le Matin, van welk blad de tour is uitgegaan. Luitenant Koeppen werd door een menigte toegejuicht. De Amerikaansche Thomaswagen is gistervoormiddag te Berlijn aange komen. Hij is dus slechts drie dagen achter de >Protos" en heeft, met zeven dagen in Amerika vóór, met vier dagen den eersten prijs gewonnen. Ie klasse. Trekking van 27 Juli. GETROKKEN PRIJZEN. (Naar de voorloopige lljet.) Prijs van 1 1. 00: 19104 f 1000: 5354 10591 f 40012362 f 200:11464 t 100: 1316 2200 2288 le klasse. Trekking van 28 Juli. GETROKKEN PRIJZEN. Prijs van f 2000 No. 8243 f 1500 14066 f 1000 3465 7191 400 2341 f 200 12914 18071 f 100 4111 5571 6604 11865 15920 BESOIJEN, 28 Juli. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste: f 1.58 de laagste f 1,40 De pr. der eieren was 81/s d 4 cent. QGR1NGHEM, 27 Juli. Le aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel, ltistarwe 1 9.a 9.20 roode dito 1 8,75 a 9, wille dito 1 8,85 a 9.10 (nl. rogge '7,25 7,40 Buitenl dito 7.35 h 7.50 gerst 5,90 a 6haver 3,85 a 4,uivenboonen {7,60 a 775 blauwe erwten 0.a 9,alles per hectoliter. On de veemarkt waren heden aangevoerd 376 runiieren 20 nuchtere kalveren, 27 vette varkens 434 biggea. le qual. Kaltkoeien 1180 a 290 Kalfva&rzen f140 a 210 Guiste vaarzen 1100 i 140 Melkkoeien 1170 4 210 l'/j jarige 06scb f a Pinken f 60 a 100 Graekalveren f 35 a 50 Nuchtere kal*-. 8 1 16 Aangevoerd 27 vette vmkens van 21 a 22 ct per half kilo, biggen van 6,10.per stuk. Aangevoerd 0 schapen cn 0 lammeren; scha pen f 0 a 0 eu lammeren f 0 a ner stuk Kippen f 0.60 a f 0.80 per etuk. Eieren 11.i 1.05 per 26 stuks. Boter 70 72'/» ct. per kilo. ROTTERDAM, 27 Juli. Tarwe f 10. a per 100 K.G Kogge was van f0.tot 0. Gerst. Winter per 100 kilo f 0.10.Zomer per 100 kilo f 0.a f0.en Chevalier per 100 kilof 0.a l 0. Haver per 100 k.{ 7.25 a 7.60 Witte Boonen, van 0.00. Bruine booaen van 0.f 00 Hlaawe Erwten naar kook kwaliteit crkocht van f0.tot 00.en vertrouwdekook d arboven Koolzaad f k 1 ROTTERDAM 28 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 5 paarden 1 venlens, 0 ezel, 892 magere en 468 vette runderen 236 vette 127 nuchtere cn 176 graskalveren 0 schapen of lammeren, 0 vark 67 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien 33 tot 36 ct., ossen 33 tot 36 ct., stieren 26 a 28 ct., kalveren 40 a 47'/s ct., per kilo Mclkkoeiena 120 5 260 kalfkoeien f 150 a f250 stieren 10 a 225 pir.keuii giaskalveren 22 a40. vaarzen f 100 a 120 alles mager vee biggen f5.a 12.paaiden f 60 a 120. Nuchtere kal-eren fok- 15.k 24.slacht- t 8.- 13. Op de botermarkt werden aangevoerd 11 /8en 42/16 vn. en 278 stukken a l/s kilo. Prijs la qual 55, 2c. qui f 52, kilo 67a 72V, ct. 3e qual. f48 Per '/s voor jong en oud. De Phonograph lost de moeielijk- heid hoe zich te amuaeeren, geheel op Dit duidelijk, klankrijk instrument is een bron van vermaak die nooit, uitgeput raakt. M n de PHONOGRAPH kan ieder zijn lievelingsmuziek gezongen of gespeeld hoo- ren. Hij zingt even zacht (lieflijk) en dui delijk als de ontwikkelde zanger en geeft volmaakt de toneu weer der verschillende instrumenten. met Blocmhoorn kost slechts f 3-5®* De toon van deze machine is vol en zeer mooi. Met een Phonograph kan men zijn eigen programma opmaken. Rijke keuze in Religie,use of andere zang- cu muziek stukken, ernstige of komische voordrachten, per nummer 60 cent. Bij bestelling op te geven wat soor stukken verlangd worden. Niemand veizuime te bestellen. Groote sorteering GRAMOPHONES, zeer mooie, van f 15, f 17, f21 en hooger. Platen in diverse soorten. EDISOÜS Phonographen cn Rollen. Prijscouranten verkrijgbaar. Kerkstraat 137-140, Zwartsluis. Interc. Telefoon No. 4. DIVERSE Aanbevelend, CONFI8EUR, CUISINIER. kan iedereen hebben door in te maken in OF Voorhanden van */a s/4 1 D/s 2 en 3 liter. Beleefd aanbevelend, Naast de R.K. Kerk WAALWIJK. 3 3 3 -3 05 05 3 p—t -3 O cö ÖD 3 r-i tH 3 <15 «3 co 05 in Sulze de en loopende Ooren. De werking van den onzichtbaren „Gehoor—hoorn Ontelbare Genezingen. De uitvinding van den Gehoor Hooru' het oor geheel onzichtbaar, tegen doof heid, suizingen en kloppingen van het oor' vlies, heeft in Frankrijk en alle andert landen de grootste outroering teweeggebracht en is op meesterlijke wijze beschreven in het Tijdschrift„La Médicine des Sens*, zoodat de nieuwe uitgave daarvan, eenieder dient te bezitten. Onder de meest be langrijke artikelen welke in dit tijdschrift zijn opgenomen» trek- Ken vooral de aan dacht De wijsgeerige •ludies'over het Ge- hoor en zijne Orgv nenDe oorsproDg en verspreiding van den onzichtbaren „Gehoor-Hoorn"de manier om dezelve te gebruiken, zijne geneeskrachtige werking bij geneigdheid tot doof worden. Hoe men doof wordtde onderlinge noodzakelijke betrekkingen tusschen de keel, de neus eu de oorende veelvuldige oorzaken van doofheid enz. Eene wetenschappelijke studie over de anatomische-physiologie van het oor, bevat tende de zuivere werking van het gehoor orgaan, enz. Hoe ontstaan de suizingen, duizelingen en loopende ooren enz. In 66n wuord, oude:! den titel „Tribune des Guérisons" leest- men een lange reeks van aantrekkelijke op-: merkingen, wonderlijke verhalen omtrenf de meest interessante geneesmethodes en de zekerste geneeswijzen voor doofheid, suizin gen en loopende ooren. Ten einde de wel daden van den onzichtbaren Gehoor-Hoorn en van de behaudeling in het „Institnt de la Surdité" alom te verspreiden heeft er eene dagelijksche van het tijdschrift „La Médicine dei Sens." De lezers die hetzelve nog niet ontvangen hebben, worden verzocht terstond te s.'hrijven aau deu „Directeur de Plnstitut v'.ela Suiditó, 19, rue de la Pépinière, PaF^s" la Mój dicine des Sens zal hun terstond franco en zonder eenige kosten worden toegezonden. T' dagelijks van 10 tot 12 uur. en u l Leeraar M. O. Groote straat No. 351, WAALWIJK. Voor verdere inlichtingen en toezending van Postegeis wende men zich tot het

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 6