Voornaam Stokpaardjes-Lelienmelkzeep Verzamelt gebruikte Postzegels Hij wielen en Onder deelen, Gérard Goutière, SCHILDERWERK. i CONCOURSPRIJZEN. Advertentiën. Snijplanken. tita n Mokken Chr. J.Klerkx, Besoijen Bureau Betlehem Vaals (Limburg Komt, ziet en overtuigt U Machinale Brood- en Beschuitbakkerij Eerste kwaliteit Brood en Beschuit KUNSTATELIER VAN Wed. Th. van Delft Zonen, H.C00YMANS Azn.. vSt H7'sBosch. BUITENLAND. Frankrijk. Duitschland. Amerika. Turkije. China. BINNENLAND. Reclame. Ingezonden Stukken. Het oudst bekende, het meest gesorteerde en het goedkoopste adres voor alle soorten zooals FONGFRS, GRUNO, CONCORDIA en nog verschillende andere merken. Prima grondstoffen. Hoogst zindelijke bereiding der deegen. I Potten scheerzeep 50 cent. van alle Landen zelis de mees! gewone, ten gunste der opleiding van minvermogende jongelieden tot priester missionaris. Als aan denken ontvangt men religieuse voorwerpen. Alle bovengenoemde merken zijn voorradig. Aanbevelend, Bonósrijwielhersteller. Vrijhoeven—Capelle levert uitsluitend (Geheel machinaal.) B 118, WAALWIJK, f®* Het fotografisch atelier is geopend op Zon- en Feestdagen van 10-3 uur, op werkdagen van 10-4 uur. Luxe- en Huishoudelijke artikelen, Galanteriën, 1 Lederwaren, H. Beelden en Stolpen, Kunstbloemen en se Planten, Lepels, Vorken, Messen, Zeepen en Parfume- l'f riën, Japansche artikelen, Japansche Soija, prima kwa- liteit, zeer voordeelig, per flesch fl.10. MIIB1—I Betoogingen te Yigneux. Gisteren was door den Algemeeuen Ar- beidsbond en den Bond van Vakrereeni- gingen in het bouwbedrijf te Parijs.de al- gemeene staking afgekondigd als protest tegen het optreden der gendarmerie in de voorstad Draveil-Vigtieux. Zoo men weet, lijn het te Vigneux de grondwerkers ge weest, die zich deze week buitengewoon ru moerig gedragen hebben, zoodat tusschen- komst der politic noodzakelijk werd. De vakbeweging te Parijs wordt door den AI- gemeenen Arb.idsbond in revolutionnaire banen geleid Al sedert lang worden de patroons in de bouwbedrijven getyranniseerd door de leiders, die vau tijd tot tijd parti* eele stakingen afkondigen, alleen om hun macht te laten voelen en voorts openlijk de sabotage aanprijzen, het onbruikbaar maken van gereedschappen en grondstoffen. Om halfdrie kwamen de werkstakers bij een. Verscheidene sprekers traden op, meest om directe actie aan te bevelen. Daarop begaf zich een optocht, wairaan drie vlaggen vooraf gedragen werden, op weg. 3ij de brug der spoorliju uaar Melun trachtte een eskadron kurassiers zich voor den stoet te plaatsen Revolverschoten werden gehoord tot dusver gelooft men, dat ze met los kruit werden gelost. De betoogers klimmen op de berm van dtn spoorweg en wapenen zich met kiezelsteenen, die zij zich gereed maken tegen de troepen te slingeren. Men onderhandelt, maar het onderhoud leidt tot niets. Bereden kurassiers chargeeren met de sabel en drijven bij het licht der mam de betoogers uiteen. Kort daarna doet Vidal, bijzonder-commis- saris, aan het hoofd der gendarmen de barri caden afbreken, die door de betoogers zijn opgeworpen. Generaal Verraire verzekert den prefect van Sïine et Oise, dat de hu zaren-kurassiers bij het achtervolgen der betoogers een dertigtal geweerschoten losten. De generaal voegt daarbij, dat hij D.el ontbloote sabel zal doen chargeeren. De betoogers, gevolgd door troepen, be gaven zich naar de voetbrug over den spoor weg hij het station Villeneuve. Daar beklom men zij den spoordijk. De kurassiers die niet naar boven konden komen, werden door de beto' gers uitgejouwd, en met steeDen ge gooid. Generaal Vervaire die herhaaldelijk het mikpunt der stakers was, gaf zijn troepen bevel uit het zadel te stappen en den berm te beklimmen. Nu warden de sold-ten en betoogers handgemeen. Verschillende dezer Dalsten werden gewond en moesten naar Villeneuve vervoerd worden. De soldaten kregen ettelijke steenen tegen hun pantser- helmen. Daar de betoogers hun vijandelijke houding voortzetten, gaf de generaal bevel te char geeren. Ten slotte werden de manifestanten teruggedreven en togen zij naar Villeneuze af. Om vijt uur toen de betoogers barricaden gingen opwerpeu, vroeg de prefect dringend versterking. Twee manifestanten werden door geweerschoten getroffen een journalist werd ernstig gewond aan het hoofd. Men zegt dat een staker is gedood. De huzaren hopen de barricaden te kunusn wegruimen. Later wordt gemald Men telt 2 dooden. De generaal, de luit. kolonel, 2 kapiteins, 3 huzaren en 3 burgers zijn gewond een vijftiental wordt in apot heken verpleegd. De voorzitter van den Ministerraad heeft de volgende mededeeli g gepubliceerd Ten gevolge van de gebeurtenissen te Draveil beeft de voorzitter van den Minister raad bij urgentie dtn procureur-generaal van het Parijsche hof opgeroepen en hem verzocht zich naar Dra veil en Villeneuve te begeven en onmidddijk tot een onderzoek over te gaan. Hij zal worden vergezeld door den direc teur van den algemeenen veiligheidsdienst. Een instructie is geopend tegen de bewerkers vau den opstand tegen de openbare macht. „Opstand tegen de openbare macht." O Clemenoeiu, Briand, Viviani, hoe zoudt go de zaak tien jaren geleden hebben ge noemd Zoo gaat het als men de vruchten moet plukken van hetgeen men zelf heeft gezsaid. Gisteren was het tien jaar geleden, dat Bismarck stierf. Bij die gelegenheid liet de tegenwoordige rijkskanselier een krans nederleggen op de kist van den ijzeren kanselier in Friedrichsruh. De meeste bla den gedachten hem in waardeerende arti kelen, sommige verzuimen niet er op te wijzen, dat het Duitschland van tegenwoor dig toch heel wat beter af zou zijn, wanneer er nog een persoonlijkheid als Bismarck de teugels voerde. De tijden zijn dreigend, steeds meer wordt dï aartsvijand Engeland, met dien andereu vijand Frankrijk verbon den, door de mogendheden van Europa als vrienden en bondgenooten omringd. Wat zal het zijn, als straks Frans Jozef, de ware vriend des keizers het hoofd komt nenr te leggen en bet drievoudig verbond uiteenspatDan zal Duitschland geheel alleen staan. Er zijn er in Duitschland dan ook velen, die niet willen wachten, tot de „Einkrei- sung' van Duitschland zich geheel vol trokken heeft, maar die er nu maar op willen timmeren. Het leger is klaar, zeg gen zij. Laat wie wil inaar opkomen 1 Het ia een variatie van het bekende keizerlijk woord, dat zooveel beroering gemaakt heeft rrr.ige maanden geleden. Taft heeft de benoeming tot candidaat. voor het presidentschap aangenomen. Hij schetste zijn economische po itiek behe.zende voorstellen voor regl< tnenteerii g der spoor wegen en I ruts door de wet betreffende bestraffing der o eitreders en het stellen van redelijke beperkingen aan den binneu- staatschen handel. Hij laakte het voorstel der Democraten tol herziening van het tarief, aangezien die uaar zijn meening eer, ramp voor den handel zou kunnen worden. Abdul Hamid weet zich al heel goed in zijn rol van constitutioneel vorst te be wegen Bij een ovatie, opende de Sultan zelf het venster, vermaande de menigte tut kalmte en voegde er »an toe, dat hij sinds zijn troonsbestijging werkt voor dewelvamt en het heil van het vaderland. Hij eindigde aldus: „Uw toekomst is voortaan verzekerd, leeft als broeders en geniet van uwe vrij heid De menigte juichte den Sultan langdurig toe Wie had dat voor een paar weken ge- d oomd. Door een tyfoon, die op de kust v»n Hongkonh heeft gewoed, hebben naar schatting ran de politie een duizendtal menschen het leven verloren. Volgens be richten van Chineesche zijde is de kustboot Yinking, op weg naar Kanton, gezonken met 400 passagiers aan boord, van wie slechts 12 wrden gered. De rivierboot Sanon zonk en geldt als verloren. De tele grafische verbinding met Kanton is ver broken, maar het heet, dat daar eveneens veel schade is saugerichtvela bloemen- boo'eu zijn weggeslagen. De tyfoon was ernstiger dan de storm van 1906, maar door de voorboden is veel ernstiger onheil voorkomen. Toch zonken er nog een vijftig a zestigtal pinken en goederenbooten, alsmede beladen lichters en andere kleine voertuigen. Vele huizen sloegen tegen den grond en duizenden hoornen werden ontworteld. De storm bereikte zijn hoogtepunt kort na middernacht. West—Sumatra. Blijkens een officieel Indisch telegram heeft de bevolking van de laras Kapan (onderatdeeling oud-Agam, residentie Padangsche bovenlanden), waaronder 500 vrouwen, een door ambtenaren en door officieren bijgewoond onderwerpingsfeest gevierd De stemming was zeer goed. De bezetting van Kamang, gelegen in dezelfde onderafdeeling, is opgeheven. De heer Ch Boissevain, seinde heden aan het Hbl. uit Fort de Koek »Ik heb de Padangsche Bovenlanden doorreisd. Daar heerschen volkomen orde en veiligheid. »De onlusten waren uitsluitend het gevolg van plaatselijke dweepzucht. >Gisteren is een vergiffenis-feest ge vierd, waaraan de bevolking vol geest drift deelnam.* 11 an del tussohen Nederland en Amerika. Dat het handelsverkeer van Nederland met de Vereenigde Staten van Amerika een goed figuur maakt, blijkt uit de door het departement van handel en arbeid te Washington gepubliceerde staten. Daarin lezen we, dat het totaal van in- en uit voerhandel van elk der onderstaande landen met de Vereenigde Staten in het afgeloopen jaar als volgt bedroeg: 15 gulden per hoofd in Frankrijk18 id. in Duitschland 50 id. in Engeland 60 id. in Nederland. Het postwetje Naar de Res. meldt, zou het voorne men bestaan het postwetje 1 September of 1 October a.s. in te voeren. Motie. De vergadering der gecombineerde besturen van de vakafdeelingen van den Tilburgschen R. K. Gildenbond alsmede van de afdeeling Tilburg van het R. K. Spoor- en Tramwegpersoneel St. Rafael, gehouden 28 Juli. Gehoord de uiteenzetting van het conflict in de metaalindustrie alhier sprak hiermede hunne afkeuring er over uit, dat de Patroonsvereeniging 1. de arbeiders geen medezegging schap hebben toegestaan bij de samen stelling van het arbeidscontract. 2. dat zij geen rekening gehouden heeft met het door de georganiseerde R. K. arbeiders ontworpen concept contract. 3- dat op het driemaal gedaan schrif telijk verzoek van de besturen van het R. K. Metaalbewerkersgilde St. Eligius en R. K. Koperslagersgilde St. Dionysius zij telkens geweigerd hebben te onder handelen. 4. dat zij niet zijn ingegaan op een door den adviseur van voornoemde vak- vereenigingen sprekende mede uit naam zijner geestelijke overheid, alsmede op de door de Kamer van Arbeid in de Bouwbedrijven aangewende poging om de uitsluiting één werk uit te stellen en intusschen met de arbeiders te onder handelen. Protesteeren tegen deze houding van de patroons aangesloten bij de neutrale vereeniging van patroons in de metaal industrie, en doen een beroep op alle katholieke arbeiders en arbeidersvrienden van lil- burg en daarbuiten om de uitgesloten metaalbewerkers moreel en zooveel mo gelijk finantieel te steunen. Deze motie zal in de katholieke dag bladen worden gepubliceerd. Brie buitenkunsjcs. Door het vallen van de f 20,000 op No. 3605 werden twee houders van lijd- geestloten gelukkig gemaakt. Een te Barneveld en een ander te Wijhe. De f 5000 viel den te Leeuwarden woon achtigen houder van Tijdgeestpolis No. 6025 ten deel. Wij hopen, dat het mag blijken wel besteed te zijn. 't Is sterk. Als ge Fransch, Engelsch en Duitsch kent, gezwegen dan van de gewone ontwik keling die daarbij verondersteld wordt uw eigendom te zijn wat aardrijkskunde, wat rekenkunde, enz als ge dan nog op de hoogte zijt van de staatsinrichting van Nederland en dan bovendien vertrouwd zijt met de beginselen van het burgerlijk recht.... èn van handelsrecht, mits ge dan nog niet ouder dan 25 jaar zijt, dan, waarde lezer, verheug en ver blijd u 1 dan kunt ge lees 't in de Staats courant, dan kunt ge misschien staatsambtenaar worden op de verbazen de wedde van 400 gulden's jaars. Mis schien". Want dan moet ge eerst nog een vergelijkend examen afleggen (er mochten eens te veel liefhebbers zijn 1) na op gezegeld papier gerekuestreerd te hebben, burgerlijke standsacten te hebben overgelegd enz. Slaagt ge, dan wordt ge wellicht later wel eens benoemd, als er behoefte aan uw dienst is als 2e klerk bij de Rekenkamer. Wel te verstaan indien ge ook aan een geneeskundige keuring voldoet. Gezond, jong, ontwikkeld, voor zulke krachten betaalt het Koninkrijk der Nederlanden acht gulden per week. 'n Opperman-weekloon. Gezondejonge ontwikkelde lezers, gaat in den handel, de nijverheid, den land bouw, ge kunt er het twee-, vijf- en zelfs tienvoudige verdienen 1 Waulwijksche ziekten. Er is niets wat iemaud meer uit zijn hu meur brengt, NöfcJ» wat uw geduld meer op de proef stelt danjfcuking der huid. Aam beien makeu u bijna krankzinnig ze hou den u den geheelen nacht wakket. Prikke lende huiduitslag is even slecht, en even moeilijk te genezen. Dergelijke kwalen wor den met den dag erger. Dank zij verkla ringen gelijk de volgende beginnen de men schen in te zien dat z een geneesmiddel onder hun bereik hebben tegen deze ziekten. De Heer J. Schriek, wonende buiten de Veerpoort te Leerdam, meldt ons Langen lijd heb ik veel te lijden gehad van in- en uitwendige aambeien, die somtijds bloedden en veel pijn veroorzaakten Ik had reeds al het mogelijke daarvoor aangewend, doch zonder bast. De jeuking was onuitstaanbaar en ik kon slechts meer loopen. Toen ik van Foster's Zalf hoorde, dacht ik niet dat een oude man als ik van vier en zeventig jaar daar nog succes mee zou hebben, doch ik wer.schte het te probeefen en hoe zal ik u mijn dankbaarheid betuigen, want na een paar dagen was ik toch vau mijn hinderlijke cn pijnlijke kwaal genezen. Ik zal Uw Zalf dan ook met vertrouwen kunnen aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die de heer Schriek ge had heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk ver- kriicb&ar bij de firma Wed. Orie-Duraoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,7 5 voor één off 10.— voor zes doozen. ii pom (Builen verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Heer Redacteur. Beleefd verzoek ik UEd. namens de familieleden onderstaand schrijven in uw blad te willen opnemen. In uw blad de Echo v. h. Zuiden vinden wij een eervolle nagedachtenis gebracht aan onzen dierbaren Vader den Heer C. L. v. d. Ven. Ten zeerste appregiëeren wij de goede bedoelingen van den in zender, van dit schrijvendoch wij wa ren dezen dankbaarder geweest indien daarin de eer der familie onaangetast had mogen blijven, namelijk dat hij alleen rondzwalkende op de wereld liefderijk opgenomen en verpleegd werd in het Gasthuis der Z.Eerw. Zusters. Deze zinsnede berust op eenig misverstand. Door omstandigheden in de familie achtte deze het raadzamer en geschikter hom aan de hoede der Eerw. Zusters toe te vertrouwen doch nooit of nimmer is de steun der kinderen of overige fami lieleden aan hem onttrokken, dat kun nen de Eerw. Zusters steeds getuigen daarvoor was hij ons te dierbaar en verliezen wij in hem te veel. Wij zullen steeds trachten zijn naam in eere te houden en hebben den dierbaren afgestorvenen zooveel mogelijk de laatste eer aangedaan dien hem toekwam. Met deze den inzender evenwel na mens de familie van den overledene, onzen oprechten dank betuigende voor de hulde aan den dierbaren afgestorvene gebracht, verblijf ik hiermede. Hoogachtend Een zijnet kinderen. Geachte Redacteur Na inzage van het bovenstaande, komt het mij gewenscht voor hierover maar verder het stilzwijgen te bewaren. is een zucht, ;ein gezicht, blozend, jeug. dig u'ter ijk, witte, fluweel-zachte huid en verblindend schoone tint- Dit alles wordt alleen verkregen door de echte 50 ets. n. st. bij ANTOON TIELEN. van BERGMANN Co., Radebenl Voor verdere inlichtingen en toezending van Postegels wende men zich tot het aSTfielr jders Fotogr alien EN Beleefd aanbevelend, HET BESTE ADRES VOOR IlDi nw... 'g.3 Groole sorteering in: rr\

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 6