Boekhouden. Gemeenteraadsvefgadering, Burgerlijken Stand. Advertentiën. Snijplanken* btan Mokken Chr. J.Klerkx, Besoijen C. li J. van den Dionkenschap bestaat niet meer Handelsberichten Ingezonden Stukken. m in dubbel en enkel Handelsrekenen en voor Examen en Onderwijs Boekhouden, Handelsrecht. Opleiding practijk, nemen. Ten slotte vermelden wij nog dat ook Hr. Ms. Evertsen gereed ligt en dat, zooals wij reeds berichtten de Holland in den loop van deze maand gereed komt voor den dienst. BERLIJN. De Nederlandsche regeering heeft de bescherming der Nederlanders in Venezuela aan den Duitschen Zaak gelastigde opgedragen. Nu is 't mogelij dat deze voor de belangen der Neder landers eene actie op touw zet, maar eene politieke interventie van 't buiten land is niet te verwachten. TILBURG. De patroons in de metaal industrie hebben de voorstellen van den verzoeningsraad met groote meerderheid verworpen. Eene motie is aangenomen waarin zij zich bereid verklaren eene bijdrage te verleenen voor eene door de werklieden te sluiten ziekte-verzekering Vrouw G. vermistte 100 rijksdaal ders. Hare buurvrouw bleek de diefegge te zijn, en had ze in een heg achter haar huis verborgen. Een en ander is in beslag genomen Jiaamsdonk. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Maandag 3 Augustus 1908 des namiddags ten 5 uur. Voorzitter WelEd.achtb. heer Mr. G. Heere Te ongeveer 5.10 uur opent de Voorzitter de vergaderingaanwezig de heeren Kamp, C de Wit, Óorrenboom, Timmermans, de Bruijn, Zijlmans, de Bont, Heere, Simonie en van Laarhoven afwezig het lid van Dongen. De Voorzitter verzoekt den secretaris voor lezing te geven van de notulen der vorige vergadering. Na voorlezing worden deze on- veranderd goedgekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE 1. Schrijver van Z.Ex. den Minister van BinnenlandBche Zaken houdende bedenking tegen de redactie van art. 7 letter c van de verordening op heffing eener belasting op de openbare vermakelijkheden. De secretaris leest het schrijven van den minister voor. Hieruit blijkt, dat verzocht wordt de artikolen duidelijker te omschrijven. De Voorzitter. B. en W. stellen voor de verordening te wijzigen. De secretaris leest de gewijzigde verordeuing voor waarna de voorzitter zegt dat zoo aan het verlangen van den minister is voldaan. De heer Timmermans. Hebt u nn de zeker heid, dat zoo voldoende aan het verzoek van den minister is voldaan. De Voorzitter. Ja. Of ze zonden weer nieuwe aanmerkingen moeten maken. Hierna wordt de gewijzigde verordening vastgesteld. 2. Benoeming van een viertal personen om voorgedragen te worden aan den Commissaris der KoniDgin tot het doen van eene keuze van 2 zetters van 's Rijksdirecte belastingen. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren H. de Bruijn en S. D. Lankhnijzen. Gekozen worden do heeren le candidaat H. de Bruijn. 2e caDdidaat S. J. Zijlmans. le candidaat S. D. Lankhuijzen, 2e candidaat D. Lankhuijzen Gzn. 3. Aanbieding gemeenterekening dienst 1907. De Voorzitter. De rekening zullen wij ter visie op de secretarie neder leggen. De heer Timmermans. En afschrift geven aan ben die dit verlangen. Hierna schorst de Voorzitter de vergadering oai de punten 4 Vaststelling lo Suppletoir kohier van den boofdelijken omslag. 5 Goedkeuring rekening van het Burgerlijk armbestuur dienst 1907, in geheim comité te behandelen. Na heropening vraagt de heer Timmermans of het land van het algemeen armbestuur dit jaar is verhuurd en of het meer of minder heeft opgebracht. De Voorzitter. Ik kan u hier niet aan atonds op antwoorden, ik weet dat zoo niet uit mijn hoofd. De heer De Bruijn. Ik geloof wel dat de landerijen meer hebben opgebracht. 6. Alsvoor bcgrooting van het Burgerlijk Armbestuur, Na voorlezing wordt deze begrooting vast gesteld. 7. Ontwerp besluit tot wijziging der ge meente begroeting dienst 1908. Besloten wordt eenige posten af en over te schrijven. 8. Ontwerp besluit om uitgaven ten laste te brengen van den post voor onvoorziene uitgaven 9. Adres van de naamlooze Vennootschap electriciteits maatschappij »Raamsdonk," om deel te willen nemen in hare Naamlooze Ven nootschap, door het verstrekken van een eerste hypotheek groot 35000 tegen een rentevoet van 4 pCt. Door den secretaiis wordt het schrijven worden allen verlicht door electriciteit, wat behalve dat het boter licht is ook goedkooper zal zijn. Dus op het gebied van straatver lichting zullen wij vee! vooruitgaan. Het is veel beter licht. Op het convocatiebiljet hebben wij gezien dat de Mij. f 35000 als eerste hypotheek vr.iagt. Van particuliere zijde heeft men f 40000 bijeengebracht, wat wel pleit, wat getuigt dat het besluit door velen met genoegen zal worden tegemoet gezien. Dat het geheel door particulieren werd bijeen gebracht zou ik niet gaarne zien. Ook de gemeente moet blijk van belangstelling geven. De firma Nicolay en Lebret hebben ons de verzekering gegeven dat de fabriek na jaren een waarde zal hebben vau f 50.000 Ik hoop dan ook, dat iedereen overtuigd znl zijn van de noodzakelijkheid en voor het ver zoek zal stemmen. De heer Zijlmans. U pleit daar voor het voordeel van zulk eene verlichting, maar hoe komt het dan dat het eerste jaar niet wordt afgelost en geen rente wordt uitgekeerd. Ziet u er dan zoc'n voordeel in. De heer Simonie. Pardon. Het is een crediet verleening. U weet toch ook wel dat geen enkele inrichting h6t eerste jaar voor— deelig kan werken. Binnen 4 jaar wordt het crediet teruggebracht en bijbetaald. De heer Zijlmaus. U hebt daar ook gezegd dat het veel beter en veel goedkooper licht zal zijn, dat zie ik nog niet in. De heer Simonis. Volgens berekening kost iedere lantaarn 12l/jgld, per jaar Bij electriech licht zal iedere lantaarn dit niet kosten terwijl zo veel, heel veel langer zullen baanden. De heer Zijlmans. Heb u dan gezien dat ze beter branden. Ik heb wel eens hooren beweren dat ze niet zooveel licht geven dan een gewone brouolie—lantnarn. Als ze dicht bij een staan dan misEchien we] maar dan komt het ook weer nadeelig uit voor de gemeente. Do Voorzitter. Ze garandeeren toch dat wij goed licht krijgen. De heer Zijlmaus. Wii begrijpm toch niet hoe sterk het licht zal zijn. De heer Simonis. De lampen zullen zoo sterk zijn als een goede gewone lainp. De beer Zijlmans. Ik zie er dat groote belang voor de gemeente niet in. De heer Simonis. Electriech licht verspreidt zich meer en petroleumlicht schiet meer naar omhoog. Vanzelf profiteert men dus meer van het licht. Voer de vooruitgang van onze emeente is het noodzakelijk. Bestaande fa- rieken zal men er door behouden on andere fabrieken zal men er door tot zich tiekken. Mijn gevoelen is, dat wij doze gelegenheid niet voorbij mogen laten gaan. De Voorzitter. De rente is gegarandeerd door het licht. De heer Zijlmans. 't Is jammer dat mijnheer van Dongen niet present is. De heer TimmermanB. 't Is jammer dat hij niet tegenwoordig is. 'tWas prettiger geweost als hij hier had kunnen zijn, dan had hij hot contra er van kunnen zeggen- Ik twijfel ook eenigszins aan de lichtsterkte, maar, dat moet ik er aanstonds bijzeggen, ik kan niets mot overtuiging zeggen, want ik ben opdatgetied natuurlijk een leek. De heer Simonis- Mijnheer A. ten Bosch heelt hot ons toch vorzekeid, dat het voldoet en dat je er geen schaduwzijde bij hebt. De heer Timmei mans. ik wil niet beweren dat het slecht is. Ik zeg alleen maar dat ik er geen zekerheid van heb dat het goed is. De heer SimoniB Mocht het blijken dat er meer lantaarns moeten komen, door veran dering van weg of kuis, bij een draaiing of zoowat, dan zou ik er voor zijn om er meer te plaatsen. Alle menschen hebben recht op behoorlijke verlichting. Men moet voor den vooruitgang werken. De Voorzitter tot den heer Timmermans. U ▼oorgelezen, waaruit blijkt dat de maata verzocht om deel te willen nemen in hare V. door het verstrekken vau een eerste hypo theek groot f 35000 tegen een rentevoet van 4 pCt. Het eerste jaar echter zal geen rente worden uitgekeerd, daar ieder bedrijf het eerste jaar de minate bate afwerpt. Voorls sal ieder jaar worden uitgeloot. De gemeente krijgt echter ala garantie de straatverlichting De Voorzitter. Wenscht een der. heeren hierover het woord De heer Simonia. Dit adres zal wellicht aanleiding geven tot 8temming. Voor dat wij daartoe overgaan wenach ik eerst een enkel woordt hieromtrent in het midden te brengen. In een gemeente als onze waar industrie en handel steeds vooruit gaan ia het noodzakelijk febiedend, dat er beter licht komt. Wij rijgen nu electriciteit waar wij èn als licht èn drijfkracht zullen mede gebaat zijn en als zoodanig begroet ik het dan ook. Want er is een groot belang voor onze gemeente in ge legen, vooral nu, zooals ik heb gezegd, handel en industrie in bloei toenemen, nu is het dunkt mij, plicht te zorgen dat wij eene der gelijke inrichting in onze gemeente krijgen. Wij moeten zoo'n inrichting met vreugde begroetesnu we er ala 't ware zonder eenige finan cieele schade er een kragen. Ja wij worden er zelfa beter van want de lantaarna zegt daar, dat het jammer is dat mijnheer van DoDgen afwezig is, mud'1 n kon morgen weer moeilijk. De heer TimmermanB. Dat is zoo, maar dat neemt niet weg dat het jammer is. De Voorzitter, 't Zou ook jammer zijn geweest als u er morgen niet was geweest. De heer Simonis. Er is oen adres ingekomen van inwoners, dat is ook nogal van belang. Door den secretaris wordt hef adres v^or gelezen. Hieruit blijkt dat een groot aantal inwoners er bij den raad op aandringt het daarheen te lijden, dat spoedig electriech licht worde verkregen. De heer Timmermans vraagt of er geen adres iB ingekomen voor definitieve concessie aan vrage. De Voorzitter. Jawel, maar dat is onder de ingekomen stukken begrepen. De heer Timmermans. Was het niet rationeeler geweest eerst dat te behandelen en dan dit punt. De Voorzitter, 't Is geheel onafhankelijk van dit. De heer Timmermans. Stel dat wordt be sloten om hypotheek te verleenen en later wordt besloten geen corcsasie te verleenen. De heer Simonis. Ik geloof dat het laatste wat u daar zegt, wel zeo goed ala onmogelijk zal zijn. De heer Timmermans Men moet toch eerst de concessie voorwaarden kennen. Stel dat die niet aan ons voldoen en de concessie niet wordt verleend, dan is de hypotheekverleen niet noodig, dan is de tijd daaraan beBteei. voor niets weggegooid. De Voorzitter. Wij kunnen er toch voor waarden aan verbinden. De heer Timmermans dringt er op aan eerst de concessieaanvrage te behandelen alvorens dit punt af te handelen. De heer Simonia begrijpt niet waar dat voor noodig is, waarop de heer Timmans nogmaals uiteenzet waarom hij zulks geweuscht acht. De heer Simonis zegt daarna bij zijn gevoelen te blijven en het bezwaar van den heer Timmermans niet in te zien. De heer Zijlmans. Ik begrijp het heel goed 't een staat met 't ander in verband. De Voorzitter. Ala wij dit punt eens vcor waardelijk behandelden. De heer Timmermans. Als wij de agenda volgen, dan loopen wij toch de risico, dat wij iets behandelen wat later blijkt niet noodig te zijn geweest. De Voorzitter. Dat is niet zoo erg. Ieder is vrij zijn gevoelen te zeggsn en zal dat wel doen ook. De heer Timmermans. Bij behandeling van zoo'n zaak kan het gebeuren dat u abuis hebt, en het kan ook gebeuren dat ik abuis heb. Volgen wij nu zooals ik voorstelen wat m.i ook veel ratioLeeler is, dan voorkomen wij, dat er harde woorden worden gezegd. Ik wil voorts gaarne gelooven dat eenieder voor zijn gevoolen uitkomt. Ds Voorzitter. Ik zal de raad dan laten be slissen of de zaken worden afgehandeld zooals op het convocatiebiljet staat aangegeven, of zooals u wenscht. De heer*Timmermans. 't Is niet omdat ik de wijze van werken van u wil afkeuren, umar zoonis ik zeg, ik vindt het zoo veel iationepier. Ik zeg ook niet dat er mijn stem vau zal afhangen en maak er ook geen voorstel van. De heer Simonis. De inhoud van de zaak blijft 't zelfde. De heer Timmermans. Hebt u er dan geen bezwaar in om zoo af te bandelen als ik voor stel. De heer Simonis. Ik heb er heelemaal geen bezwaar in, zooals u verlangt De uitslag der stemming zal er niet anders door worden. Na nog «enige discussie en nadat de beer Timmermans heeft verzocht om van zijn ver zoek melding te maken in de notulen wordt besloten de zaken te behandelen zooals op do agenda stant aangegeven. De heer Timmermans. Zijn door de maat schappij stappen gedaan om het geld in zij geheel bij particulieren te krijgen. De heer Simonis. U hebt gezien dat er ge- teekend is voor f40 000 Ik zou niet gaarn zien dat alles door particulieren bijeen werd gebracht. Wij moeten ook blijk geren vin belangstelling, en om welke reden ik zulks nog moer wenBchelyk acht heb ik ree.-s meermalen tegen u gezegd. l)e heor Timmermans. Ik heb die vrr.ng w< reeds meermalen gesteld doch heb er nog rooit een recltstroeks antwoord op gekregen. De Voorzitter. Bij Kommers is het u toch gezegd. De he«r Timmermans. Er is mij toen ge zegd dat het zoo goed was. Alsuu ontstaat een langdurige discussie waaraan verschillende leden tegelijk deelnemen De heer Timmermans dringt er bij dei Voorzitter op aan het adres van de maatschappij nog eens te laten voorlezen Spreker zegt dat de rente verdeeling niet is in 't belang van de gemeente. De Voorzitter zegt dat alles in de slot alinea is vastgelegd. De heer Timmermans zegt dat het niet waar is en vorzo* kt nogmauls voorlezing. Hij zegt dat het mogelijk is dat hij zich heeft vergist doch gelooft het niet. Hij vraagt daarom nog mauls het adres te willen laten voorlezen. Na eenige discussie leest deu secretaris het «dres nogmaals voor. Het blijkt nu dat de heer Timmermans gelijk heeft gehad. Op voorfltel vau den heer Simonis wordt btsloten een gedeelte van de door de Maat schappij gestelde voorwaarden, te laten ver vallen. De heer Zijlmaus vraagt waarom de parti cnlieren zoo weinig hebben gegeven. De heer Simonia. De gemeente kan dat veel beter doen dun particulieren dit doen. De heer Zijlmans De gemeente moest geen hypotheek verleenen. Nu kan de maatschap] ij pressse uitoefenen bv. om meer lantaarns te plratsen enz. De heer Simonie. Daar waar voor een waan'e van f75000 kan men gerust f35000 hypotheek verleenen. De heer Zijlmaus. Als de particulieren het niet durven of willen geven, dan moet de ge meente dat ook niet doen. Dh heer Timmermans. Als hot nu voor een bedrag van 10000 of 15000 gulden wvs geweest, maar nu, 't is zoo'n hoog bedrag. De heer Simonis- Er ia toch hoegenaamd geen waaghalzerij bij. De heer TimmermanB zegt om. nog van iemand, met geldzaken nogal op de hoogte, gehoord te hebben, dat het wel mogelijk zou zijn, dat de maatschappij dat bedrag zou kunnen krijgen tegen een zelfde route. De heer Simonis. 't Is toch een feit dat een gemeente altijd goedkooper aan geld kan komen dan een maatschappij of wat ook. De Voorzitter. Ik weet wel welke persoon u dat gezegd heeft, maar als jn ze dan vraagt hoc, waar enz. dau blijven ze achter af. De heer Timmermans zou er nog willen zïcd bijgevoegd dat indien dn gemeente geen eld voor 4 pCt. krijgt, de maatschappij het dan ook niet krijgt. Waar de gemeente het geld voor krijgt dat moeten zij ook geven. De Voorzitter zegt ook dit te hebben willen voorsiellen, daar zulks zeer billijk is en waar de maatschappij ook geen bezwaar in zal hebben. Hierna wordt het voorstel om deel te nemen de naamlooze vennootschap, door het ver strekken van een eerste hypotheek groot f 35000 in omvraag gebracht en aarigonomen met 8 tegen 2 stemmen. Voor stemden de heeren Simonis, Timmermans, van Laarhoven, Heere, de Wit, Dorrenboom, de Bruijn en de Bont; tegeri de heeren Zijlmans en Kamp. De heer Simonis wil hierna de vergadering verlaten doch op verzoek van eenige leden blijft hij Hierna komt in behandeling de concessie aanvrage. De Voorzitter deelt mee dat de voorwaarden, nog niet fijn ingekomen. De heer Timmermans vraagt of de maatschap pij voor 30 of voor 50 jaar van kracht is waarop de Voorzitter antwoordt voor 50 jaar. De heer van Dongen komt ter vergadering. De heer Timmermans vraag of er ingrijpende veranderingen inde plannen hebben plaats gehad. De Voorzitter e.i de heer van Dongen zeggen dat geen ingrijpende veranderingen hebben plaats gehad. Alleen zijn de salarissen van het personeel eenigszins verhoogd. Op do vraag wanneer de installatie geheel gereed zal lijn zegt de heer Simonis, dat ver wacht wordt van 1 November, doch uiterlijk 15 November. Na nog eenige discussie wordt besloten, de behandeling van de consessie voorwaarden op te dragen aan de commissie van licht en wegen. 10 Ingekomen stukken. a. Schrijven van Ged. Staten, houdendu goed keuring wijziging in voorraad hebben vtD patronen in de marechaussee-kazerne. b. Idem kapitaal belegging op het grootboek. c. Idem besluit kohier hoofdelijken omslag. d. Ingekomen adres van den heer A. van Lank huijzen. wonende op het smidseind, Raamsdonks- veer, houdende verzoek aldaar een mestput te mogen bergen. De Voorzitter. Dit behoort tot de canapetentie van Burg. en Weth. Ingekomen is nog een brief van Ged. Staten waarin wordt bericht, dat dit college in het uit te geven jaarverslag eeoe juiste roededeeling wil doen van de te houden markten in de verschil lende gemeenten der provincie Opgave wordt van hel gemeentebestuur verzocht van de mark ten die in de loop vnn 't jaar worden gehouden. Besloten wordt Ged. staten een en ander te berichten. Nog zijn ingekomen 2 adressen over de honden belasting. Niemand hierna meer het woord verlangend en niets meer aan de orde zijnde sluit de Voor zitter deze vergadering. WAALWIJK, 7 Augustus 1908. Beesten weinig aanvoer. Veel handel. Verkens aangevoerd 90 st. Varkens prijzen van f 5.00 tot 1100 Boter per kilogr. 1.20 tot 1.32. Aanvoer 608 KG. Kieren prijzen van 3 tot 4 cent per stuk. De huidenmarkt kenmerkt zich sedert de jongste 14 dagen door eene buiten gewone gunstige stemming. Om te beginnen met Inlandsche huiden en vellen waatvan men eene nieuwe hausse beweging waarneemt bij de toch reeds hoog opvoerende prijzen. Wezen wij er in onze vorige berichten op, dat alleen nog pinkvellen, paarden- en stierhuiden achterbleven, thans zijn ook deze artikelen aan de beurt en men verwacht op de Europeesche markten verdere prijsverhooging in alle soorten In niet mindere mate deelen La Plata en de meeste Zuid-Amerikaansche huiden in de opgaande richting maar immers ook Oost-Indische runder- en buffelhuiden te Amsterdam en Rotterdam zijn geste gen en vonden boven makelaars taxatie, voor goede soorten, afnemers. De Londensche markt, die eenigen tijd terug, erg lusteloos was, is in volle actie, de jongste veilingen liepen boven verwachting op, hoewel men zich reeds op verhooging had voorbereid. Naar 't oordeel van goed ingelichte zijde bestaat er veel behoefte in de Europeesche looierijen en zou ook Ame rika nog voortdurend overal als kooper optreden. Nu de economische gezichtseinder al daar in waarheid begint op te klaren, schijnt eens voor goed te blijken, dat het deficit groot is in grondstoffen, maar nog enorm veel meer in gefabriceerde artikelen. Vandaar, dat dan ook de lederfabri kanten met vertrouwen de toekomst te gemoet zien. Op de Duitsche stapelplaatsen is men niet minder vast gestemd, er hadden zoowel als in Havre belangrijke omzetten plaats. De laatste berichten uit Antwerpen spreken van groote activiteit met op gaande prijzen, zoowel voor goede als secundaire waar, zelfs droge huiden, die in den laatsten tijd zoo w einig teekenen van leven hebben gegeven, zijn stijgende; Italië en andere Zuidelijke Europeesche landen treden voor droge Zuid-Ameri kaansche huiden o. a. als kooper op. De totale verkoop van gezouten en droge huiden bedroeg de vorige 8 dagen te Antwerpen 35,508 stuks. Voorraad op 5 Augustus j.l.129,000 stuks. Het kan niet anders of onder deze omstandigheden moeten de leerprijzen stijgen. Hoewel dit echter nog niet in evenredigheid met de grondstoffen ge schiedt, mag men toch van eene veel betere stemming gewagen. Pukenschors gevraagd met opgaande prijzen. Vreemde looimiddelen zeer vast vooral Garouille, Valonea, Mimosa en Mirabolanen. DUSSEN, 4 Aug. Boterprijs per K. G. u f 1.49, 1,79. Middelprijs f 1.74. Aanvoer 83 K.G. Eieren f 1,00 de 26 stuks. KAATSHEUVEL, 6 Augustus. De prijs der boter was lieden op de mijn hoogste prijs f 1.48, middelprijs t 1.45, laagste priis 1,38. WAALWIJK. Vau 1 tot 8 Augustus. GEBORENAdrianus Joliannns z. van Corneli» A. »an de Ven eD Maria W. van Kempen. Anna Elis» d. vud Wilhelmus Rama kers wonende te Eijsden en Maria Kekko. OVERLEDEN: Isobal Visichers echtgenoot ran M. A. de Hua 75 jaar. Jacobus Mul- saerts 27 jaar. SPRANG. Over de maand Juli. OVERLEDEN Grietje Marcus echtgenoste van Antonie van Oversteeg, 63 jaar. Leven- loo» kind van Johannes van Baardwijken Maria Kruijf. Agnila van Stokkum, echlgenoote van Elibertus de Roon,51 jaar. RAAMSDONK. Van 1 tot 7 Augustus 1908. GEBORENAdrianus Hubertus z. van R. van Seters en H. Evers Johannes Petrus z. ven R. vau Seters en H. Evers Wilhel— mina Anna d. van O, Spuijbioek en G. M. van Baardwijk. Antonia Huberdina d. van J. H. Bouwens en C. A. van Dongen. HUW.—AANG. Godefridus Chrietiaan van Kuijk, oud 24 jaar en Catharina Antonia Marce— lissen oud 20 jaar beideo aihier woonachtig. OVERLEDEN: Petronella Adriana Fijoeman' oud 3 jaar. RAAMSDONK. Van 25 tot 31 Juli. GEBOREN: Adrianus, Arnoldus, Johannes a. van J. van Biezen en Maria Luiken. Johannes Jacobus z. van L. vaD der Waal» en J. H. Klein. Johanna Cornelia d. van G. Schippeis en W. Snijders. Jo hanna, Aotonift, d. van C. Fijneman en W. H. Keijzers. Wilhelmus Johannes, i. van H. P. Bouwens en M. E. van Strien. HUWELIJKS-AANGIFTE: Petrus J. G van ÜODgen, oud 22 j. en Johanna, W. de Wit, oud 23 j. beiden alhter. HUWELIJKEN: Israël Koeler, oud 29 jaren alhier en Wilhelmina M. Tak, oud 29 jaren te Oosterbout. OVERLEDEN: Levenloos Broeders Johanne A. M. de Jongh oud een maand. DUSSEN. GEBOORTENCornelis, zoon van Anion' van Krimpen en Melia Goverdina Vos. I)irk, zoon van Adrianna van de Werkeu en Aaaltje Peirenella v*n Ooijen, Jo hanna Pietartje dochter van Dirk Cornelis Koekkoek en Jacoba Aügenieta van Vngt. OVERLIJDEN: Levenloos kind van Adriaan Bias en Adriana Antonia de Rooij. HUWELIJKEN Cornelis Rijken, 27 jaar en llendrika van der Pluijm, 22 jaar. HEDIKHUIZEN, Over de maand Juli 1908. GEBOREN: Jacoba M. d. van Hendrikus van Geffen en Allegonda M. Titters. Anna d. van Hendrikns van Bladel en Maria Scheij. OVERLEDEN: Anthony van der Aa, weduwnaar van Johanna KL. Langens, 86 jaar. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) EINDHOVEN, 6 Aug. 1908. Den Heer JACOBUS SABS, Directeur van Oefening en Vermaak, Waalwijk Tot mijn spijt gevoel ik mij genoodzaakt om U ter wille der eerlijke optreding in den wed strijd te Aotwerpen, met de volgende zaken op dc hoogte te «tellen U kunt daarvan dan naar verkiezing gebruik maken. Het zanggezelschap ,Het Rozeknopjo' heeft tot heden steeds oneerlijke concurrentie aangedaan aan elke zusterverceniging, die met haar in de verschillende wedstrijden in het strijdpeik trad. Eerstens moet ik U dan doen wcteD, dat ar zeventien zangers bij zijn gehaald van vmchil lende zangverenigingen uit den omtrek van Eindhoven, tot zelfs van Geldrop, een dorp dat ongeveer anderhalf uur van de stad is verwijderd en dus volstrekt geen lid der vereeniging zijn. Tweedeos hebben nu de laatste week nog ver schillende ledeD, waarvan mij tot heden vier geval.en bekend zljD, een brief der directie ont vangen, waarin hun gemeld wordt, dat tij wel mede de reis naar Antwerpen mogen makm, doch het verboden wordt mede te zingen, er, dus de opgegeven namen in de #Officieele Gids* volstrekt niet stemmen. Zoo zie ik bijvoorbeeld in de BOfficieele Gids* opgegeven bij de eerste tenoren P. van Oert, die niet mede singt en waarvoor in de plaats k< rut eeD zeksren van Meuten bij de tweede tenoren C. Denkeis. P. Magmin, Jac. Peters, M. Rooyakkers A. Verhoeven, die niet mede zingen, doch waar voor andere zijn inde plaats gesteld en natuurlijk onder dezelfde beraming moeten doorgaan, het is mij dan tot heden nog maar gelukt slechts van een in de plaats tredende den naam te weten te komen, welken is Adriaan Y*n Akkerveeke, die ook dus niet in de Gids voorkomt. Eerste basseo Loola, Adr. Swinkel», J. P. van Tuyl, ook dese mogen niet mede zingen en waarvoor andere zijn in de plaats gesteld waorvan mij eeD bekend is, nl. een zekeren JanseD, welke niet iu de Gids voorkomt. Tweede ba»»en J. van Hest, waarvoor in de plaats treedt Th. Rijkers, komt niet'in de Gidi voor. Dit zijn slechts enkele gevallen die mij bekend zijn, echter komen er nog natuurlijk verschillende andere bij. Daar zulks zaken niet bij vriendschappelijke wedstrijden mogen wordeD gebezigd, voel ik mij verplicht u zulks mede te deelen. J Op den wijdstrijd zal dit gemakkelijk te be wijzen zijn, daar ook eene zustervereeniging uit do gemeente Gestel bij Eindhoven aan de wedstrijd in de derde afdeeling deelneemt. Het behoehfc slechts eenigo dier leden te vragen om bij het aflezen dsr namen bij de inkomst tegenwoordig te zijn deze zullen u wel attent msken op die persouen welke alleen op de officiële gids voorkomen, wijl dete hun alle be kend zijn. Vertrouwende u hiermede een vriendschaps dienst le bewijzen, te meer d. ar mij zulk eene handelwijze tegen mijne eerlijke denkwijze ii druist. Hoogachtend N. N. P. S. Wanneer U van dit schrijven gebruik maakt, wat, ik natuurlijk na afloop der wedstrijd te weten kom, zH ik U dadelijk mijn adres pgeven als schrijver dezes. Leeraar M. O. Groote straat No. 351, WAALWIJK, Een monster van bet merk waardige Coza poeder wordt gratis toegezonden. Kan ingegeven worden in Koffie, TheeMelk, Likeur, Absint, Bier, Water ot in het voedselzonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. Het COZA POEDER bezit Je wonderbare eigenschap om te genzin tot het drinken *an sterken drank (bier, wijn, -»b- sint enz.) bij den dronkaard op te wekken. Het COZA POEDER werkt zoo ongemerkt en zeker dat de echtgenoote, de zuster dochter vBn den verslaafde het hem ;oe kan dienen, zonder zijn medeweten en zondei dat het noodig is, dat de patiëut ooit behoef1 te weten waaraan hij zijne redding tedanken heeft. Het COZA POEDER heeft het huiselijk gduk van duizenden gezinnen herste'd, duizenden per sonen van fchaamte en oneer gered, en deze personen to levenslustige en nattige leden der maatschappij herschapen het heeft menig Jong persoon op den rechten weg teruggebracht ©d gelukkig gemaakt en net leven van talloozen met menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poe der verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetui gingen en een monster. Het poeder wordt ge waarborgd volkomen onschadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alle apotheken. Onze depóthouders reiken het attestenboek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geven geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt U rechtstreeks naar Louden. COZA 62, Chancery Lane, INSTITUTE Londen 424 (Engeland.) Wacht U voor namaak. Het Coza Poeder is het eenig afdoend middel egen dronkenschap.

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 10