\\W/ HEEHEN LANDBOUWERS 1 Landbouwgereedschappen Bierlaagh v,d. Heijden. Gepasteonzeerde Roomboter, f/. Ragetlie Timmerwerken van neven, Een Zadel- en Matrasmakerij en Stoffeerder). „Weeks Sterilisator" Wed. W G. Vaags. Tink Tillen WANMOLENS. A. P. C. ROOTHAERT Advertentiën. J. van Kempen, S. REMPT, Merkelbach's Inmaakpotten, Eemge Snpboonenmole s te huur. PENDEL Wasckmachine? MORTIER en ZONEN W. J. S1M0NIS DE KOK, Raamsdonksveer. BINNENLAND. Reclame. De kuur der Pink Pillen staat gelyk met een luchtkuur. Vakberiehfcen. Werktuigen rieken, spaden, gaffels batsen, karhagten. Dorschmaehines. Veevoederketels enz. w Eerste Langstraatsche Stoomz ui vel fabriek. DRUNEN FIJNE Stoomtimmerfabriek. K istli outzagerij A lies aan scherpst con curreerende prijzen. Uitgeloot Ontvangen Vliegenvangers 6 et. Urbanus pillen per doosje 25 ct. Hospitaaldoek, Alle onderdeelen en glazen steeds in ruime mate voorhanden. Beste Snijboonenmolens voorradig vanaf f 1.80. Mangels Huishoudelijke Artikelen Waterfilters enz. Nederland en Venezuela. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt in de Staat«-Ct. bekend, |dat, in Terband met het Toorloopig niet-aan- doen van de harens van Venezuela door de stoomschepen "an den Kon. West Indiachen Maildienst, de verzending van brieven en andere stukken en van voorwerpen der pa- ketpost, bestemd voor Venezuela, door het postkantoor te Amsterdam met genoemde schepen, lot nader b-iricht is gestaakt. Nopens het belang- der draadlooze telegrafie op de «Gelderland* en «Heems- 1 kerck* wordt van bevoegde zijde het volgende medegedeeld Het station voor draadlooze telegrafie op Hr. Ms. Gelderland* is geheel nieuw en was bestemd voor het in het najaar naar Oost-Indië vertrekkende pantser schip >De Ruijter*, doch spoedshalve wordt het thans aan de «Gelderland* verstrekt. Evenals het station aan boord van Hr. Ms. «Keemskerck* heeft ook het station bestemd voor de «Gelderland* een capaciteit' van 500 K M. Indien atmosferische invloeden geen bezwaren zullen opleveren, kan de draad looze telegrafie bij eventueele moeilijk heden in de West nog zeer belangrijke diensten bewijzen, in verband ook met de omstandigheid dat de Fransche kabel maatschappij, welke de telegrafische gemeenschap tusschen Venezuela en onze bezittingen in West-Indië onder houdt, ook telkens met de regeering van Venezuela overhoop ligt. Moeilijkheden tusschen Venezuela en deze kabelmaatschappij zijn, zoo ver zekerde men, geenszins buitengesloten. In dit geval kan onze marine van de draadlooze telegrafie onschatbare hulp verwachten. Hoewel door onze marine op het ge bied van draadlooze telegrafie in West- Indië nog geenerlei ondervinding is opgedaan, gelooft toch, dat atmosferisch invloeden geen beletsel zullen vormen Wij herinneren in dit verband er aan dat Trinidad een draadloos station bezit De Kamerzetel voor Selioterland. Onze Amsterdamsche corr. seint Wij vernemen dat de heer A. H. Ger hard, hoofd eener school te dezer stede zich bereid heeft verklaard een candida- tuur voor het district Schoterland te aanvaarden. Dit in verband met het feit dat de verschillende afdeelingen der S. D. A. P. in dat district hem ver moedelijk de candidatuur zullen aanbie den, kan de heer Gerhard als de sociaal democratische candidaat beschouwd wor den. Nlas. correspondent te Batavia feint ons Onze heden Er loopt een gerucht, dat er op Nias een ernstge rustverstoring heeft plaats gehad en dat oorlogsschepen daarheen gezonden zijn. De behandeling met -de Pink Pillen wordt byzonder aanbevolen aan hen die niet naar de zeekust of naar bet land kunnen gaan, om daar door een luchtkuur herstelling te zoeken. De luchtkuur verlevendigt en zuivert het bloed. De Pink Pillen St. Casslanus. Deze onlangs opgerichte vereeniging tot drankbestrijding bij het onderwijs en de opvoeding heeft tot de H-H. Voor zitters der afdeelingen van den R. K. O. B. in het Bisdom 's-Hertogenbosch het verzoek gericht in een der eerstvolgende afdeelingsvergaderingen door een lid van St. Cassianus doel en inrichting der ver eeniging uiteen te mogen laten zetten. Binnenkort verschijnt ook een oproep aan allen, die werkzaam zijn bij Lager-, Middelbaar- en Hooger-Onderwijs. De bestuursfunctiën zijn in de eerste bestuursvergadering aldus verdeeld Voorzitter Prof. L. v. Aken, (Heeswijk), Onder-Voorz. A. Baron h. d. S. (Hint ham), Penningmeester W. v. Woerkom onderw. ('s-Bosch), Secr. L. A. Hermans onderw. (Uden.) Het Atjch-rapport l Verschenen ia het verslag betreffende het onderzoek naar het militair beleid in Atjeh en onderhoorigbeden. Daaraan ontleenen wij de mededeelingen dat uit het verhandelde omtrent handelingen van patrouilles en represaille# blijken dat noch bij optreden van patrouilles tegen de benden, noch op politioneel gebied de re gels van het oorlogspacificalieiecht werden overschreden dat door generaal Van Daa- len zelfs mildere voorschriften zijn toegepast ten aanzien van gavangeneD, daarentegen strenge voorschriften nopens het requireeren van gidsen uit de be»olking en het uithooreu van gevangeuen en opgelichte kampongbe- wouers. Verkeerde daden of wreedheden mogen niet op den bevelhebber worden verhaald, daargelaten, datWekker" voorvallen buiten de bestuursdaden van generaal Van Daalen liggen, die getoond heeft alle noodelooze ge weldpleging met strenge middelen te keer ts willen gaan. De tucht bij de patrouilles is over het algemeen goed, maar bij kleine pa trouilles kome meer verkeerde handelingen voor dan bij de grootere. Door terugkeer tot de grootere patrouilles zouden de krachten verspild en de uitkomsten veriniuderd worden waardoor de rust op Atjeh bedenkelijk zou worden verstoord. Kamerzetel-Den Helder. Naar de Tel. verneemt, heeft de Liberale Kiesvereniging te Den Helder den afge vaardigde van dat district, mr. Z. van den Bergh, de vraag gesteld of hij zich opnieuw beschibbaar zal stellen. Mr. Z. van den Bergh heeft daarop geantwoord, dat hij het lidmaatschap van de Tweede Kamer en de functie van wethouder van Amsterdam ook nu nog onvereeuigbaar acht en tevens, dat hij tegen September zijn beslissing bekend zal maken. doen dit ook. De luchtkuur geeft de verloren krachten weer. De Pink Pillen doen dit ook. De luchtkuur herstelt de eetlust, verkwikt de zenu wen. De Pink Pillen doen dit ook. Zoo gy dus geen luchtkuur kunt doen, doe dan een kuur met de Pink Pillen. De uitslag zal dezelfde zyn. Verkrijgbaar bij Snabilië, Hoofddepot- houder voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdam. Voor 's Bosch en on streken bij de firma v. d. DRIES, Vischmarkt, Apot heek VBosch firma LAMERS INDE MANS, en verder bij verschillende apothe kers en goede drogisten. Prijs f 1.75 de doos, f 9per 6 dooien. Goed nieuws voor gevoelige voeten. Over het algemeen genomen is het alles be halve pleizierig een paar nieuwe schoenen «aan te loopen", ze passend te maken voor den voet. Want de schoenmakers hebben maar al teveel de verkeerde gewoonte den klant te verplichten zelfs de schoenen naar den voet te zetten. Hoe gemakkelijk drarentegen zit de schoen niet, die is «afgedragen", die is afgesleten". Dank een schrander idee van een Fransch uitvinder zal die anomalie wel- icht verdwijnen. Hij heeft een middel uitgevonden, dat met weinig kosten eiken schoenmaker een volmaakten leest zal verschaffen, en wel zoo dat het hem gemakkelijk zal vallen nieuwe schoenen te geven, die even goed als de oude de minste buigin gen, plooien, verhevenheden van den voet omsluiten. Die leesten worden eenvoudig ver kregen door gips te gieten in de ge bruikte schoenen. Het aldus verkregen model wordt in hout nagemaakt door middel van eene daartoe geëigende machine, die de specialiteiten en het vervaardigen van gerëedschappen heel karakteristiek machine-in-singer naa- pingswerktuig, hebben genoemd. Naar het schijnt heeft iemand een product uitgevonden om leer soepel en ondoordringbaar te maken. Elke leersoort van elke kleur zou aan de bereiding kunnen woiden onderworpen. Zijn we ingelicht dan zou die uitvinding binnen- cort alle andere voor bovenstaande doel einden gebruikte middelen vernietigen. De uitwerkselen moeten wondervol zijn De uitvinder heeft tot heden elk aanbod om zijn geheim te verkoopen afgewezen Zoodra wij er meer van hooren, zullen we hierop terugkomen. Hooge hakken. Voor het jaar 1908» is de hoogte der hakken zoo bericht men uit Noord-Amerika wat vermin derd. Voor het fijne soitée-schoeisel der dames blijft de hoogte 5 cm., maar voor den schoen van doorloopend gebruik wordt de voorkeur gegeven en is de loogte teruggebracht op 3 cm. Tien Gezondheidsvoorschriften ons toe gekomen uit Zweden, alwaar ze opge plakt hangen. Wij laten ze hier letter lijk volgen 1. Versche lucht, dag en nacht, Is noodzakelijk voor de gezondheid. ITet is ook het beste middel ter voorkoming van longziekten. 2. Beweging en leven. Doet alle dagen oefeningen in de open lucht wandelt of werkt, of doet het beide. Dat is de tegenstelling van een zittend leven. 3. Matig en eenvoudig eten en drin ken. Wie water, melk en fruit boven alcohol verkiest, bevordert zijne gezond heid en verhoogt zijne werkkracht, en ook zijn geluk. 4. De huid op verstandige manier verzorgen. Zich tegeo de koude ver harden door dagelijksche wasschingen met koud water, zoo onderhoudt men de gezondheid en voorkomt men ver koudheden. 5. De kleedeien. Deze moeten niet al te warm zijn. 6. De woning. Zij moet naar den zonnekant gekeerd zijn, niet vochtig en gemakkelijk te verlichten. 7. Netheid in alles. Voedsel, linnen, kleederen en huis, alles moet net zijn. Dit is de zekerste zorg tegen cholera, typhus en andere besmettelijke ziekten. Zuiverheid van zeden is een netheid in figuurlijken zin, die boven alle andere gaat, en ziel en lichaam gezond houdt- Regelmatige en flinke arbeid. Dit is het best middel om alle zieken van lichaam en geest te voorkomen 't is de troost in het geluk en het heil van het leven. 9. 't Vermaak, 't Is niet in luidruch tige feesten dat de menschen rust en uit spanning vindt na den arbeid. De nacht is de slapenstijdde ontspanningsuren en de feestdagen moeten de menschen aan zijn gezin en aan geestelijke vol doening besteden. 10. De eerste voorwaarde van gezond heid is een leven te leven, dat door den arbeid vruchtbaar gemaakt, en door de goede werken en gezonde genoegens veredeld wordt. Het verlangen van een goed familielid te wezen, een goede werker in zijn omgeving, een goed burger van zijn land, geeft aan het leven een onschatbare waarde. De ChristeH Bouwwerker" u A* EN beslist hot voor- p -ö koopt ge deeligst aan onderstaand adres. Beleeld aanbevelend, WAALWIJK naast de R. K. Kerk. Ji.mii t» ij GROOTE STRAAT. - WAALWIJK. Beslist bet meest gesorteerde magazijn van Goud, Zilver, Horloges, Pendules, Regulateurs en Wekkers. Alvorens 1q deze artikelen uw inkoopen te doen, bezoekt dan eerst bovenstaand n agaziju, Concurreerende prijzen. Oud Goud en Zilver wordt tegen de hoogste waarde ingekocht. Prijs deze week f 1.30 per kilo Binnen de kom der gemeenten Deunen, Baardwijk eu Waalwijk Donderdag franco an huis. WAALWIJK. Levert thans alle soorten onder strenge keur. TILBURG. Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste constructie Reparatiën en levering van Ballen, Laken, Queuën enz, spoedig en tot de minste prijzen. Vraagt teekeningen en prijsopgaaf Burgemeesters en Wethouders van Waal wijk maken bekend, dat, in hunne in het oppubaar te houden vergadering op Vrij dag den 14en dezer, voormiddag 11 uur, zullen worden - Eene obligatie groot t 500 der geldleening van 1898, eene dito der leening van 1900 en twee dito van de leening van 1904- WAALWIJK, 8 Augustus 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemrl, Th. de SURMONT de BAS SMEELE. De Secretaris, F. W VAN LIEMPT. Hiermede neem ik de vrijheid UEd. attent te maken, dat ik van af heden GE OPEND heb Tevens beveel ik mij beleefd aan voor het opmaken, ontsmet ten, zuiveren en tevens motvrij maken van alle soorten bedden en matrassen, aan zeer lagen prijs. Beleefd aanbevelend, ZADELMAKER. Groote Straat. Waalwijk. Voorheen Zadelmaker bij Ant. van Delft. RUIME SORTEERING Breukbanden, Windkussens, Neusspuiten, Lavementspuiten, Verbandwatten, Migrainestiften, Likdoorn pleisters, Hechtpleisters Ideaal, enz. Concurreerende prijzen. extra rose, voor wiegen en bedden f 1,75. Onverslijtbaar. Aanbevelend, VKIJHOEVEN-CAPPEL. vo^r het versch bewaren van Groenten en Vruchten verdient boven elke Methode de voorkeur. Handleiding eu volledige receptenboeken steeds ter inzage. De Week's glazen merk „FRISCHHALTUNG" worden gegaran deerd voor springen. Ook voorradig met glazen deksel, Kroemeichs Inmaakpotten, enz. Beleefd aanbevelend, WAALWIJK. Vraag voor het persen van bessen, etc. de Vruchenpers TLJTI FRUTI. Wie uwer kent niet of heeft niet ge hoord van onze PROMETHEUS en vooral de NEEMT DE PROEF Werkt als de beste maehine op dit gebied, verbazend gemakkelijk. Reinigt uit stekend. Beschadigt het goed niet. Onze Wringrrachine verricht hierbij uitstekende diensten. HOOGSTRAAT A 7 en 8. GORINCHEM. worden steeds De S. D. K. rijwielen meer bekend en gevraagd. In voorraad is steeds eene groote sorteer ing HOLLANDSCHE, ENGELSCHE en willen wij, dat wij o;nu kracht niet zoeken in hrt poussreren van goedkoop" rijwielen doch in het ver koopen van uitsluitend solide rijwielen aan de laagste prijzen. (Wij kunnen b.v. reeds aan d u prijs van f 45.leveren eene geheel modern uitge ruste machine als voorzien van freewheel, stuur uo t twee uitwendige rollen rem men, nikkelen "eigen met bies. ket'ingkast, prima Eng. handen enz., doch kunnen deze mensch enk rakers geenszins aanbevelen, en houden ze daarom ook niet voorradig.) Binnen enkele dagen ont vangen wij eene flinke zen ding Engelsche Rijwie len die wij met prima, prima Engelsche banden en ge heel compleet kunnen afge ven aan den prijs van f 65.- Wij leggen daarbij de be wijzen over dat deze En gelsche machines werkelijk in Engeland gemaakt zijn. DUITSCHE RIJWIELEN. O CL, w -O Et' P p ET cö cö t- bO T3 -O CD P CP5 P Er op wijzen

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 6