i i m iC 588STE STAATSLOTERIJ. F1RU l ÜIMIBM, TROOSTEN D «OMRTSMJOXTl MENGEL WERK Advertentiën. V uehterstraat H li, 'S—HERTOGENBOSCH. fH, A. VAN WIJCK) CHINA-MATTEN en KARPETJES, Kantoorlessenaar Reclame. laatste berichten. Meubelen, Tapijten, W as-, Zeil- en Leerdoekeu, Linoleum, 1 Het mes in door de politie in beslag genomen. De heer Kruiger is door den com missaris van politie in de 4e sectie dadelijk na het voorgevallene gehoord. De krui denier is zeer slecht van gezicht en kan geen goede beschrijving van den aan rander geven. De politie doet alle mogelijke moeite om den bakkersknecht te vatten. Reeds zijn vier bakkersknechts aan gehouden, die eenigszins overeenkwamen met de beschrijving van den moordenaar. Geen der vier is door den kruidenier herkend. Ook eenige arbeiders, die op het bewuste uur langs het perceel kwa men, zijn gehoord, doch zij konden geen aanwijzingen geven. Blijkens nadere berichten is het der politie gelukt de hand te leggen op den vermoedelijken dader van den moord aanslag. Het feit, dat de dader zich met een bakkerskar uit de voeten had gemaakt, wees de richting aan, waarin moest wor den gezocht. En zoo werd gearresteerd de 29-jarige bakkersknecht S., uit de Goudsbloem straat, die in de buurt brood bezorgt. Deze man is niet bij een bakker in dienst en bakt ook zelf geen brood. Hij heeft vaste klaaten, een z.g. wijkje, waar hij zijn elders ingekocht brood slijt. Mishandeling. Hedennacht is op den Bredaschen weg, ongeveer ter plaatse waar de vorige week mevr. W., uit Teteringen, werd aangerand, de land bouwer C. N., van Teteringschen Dijk, loopende naast zijn kar, die met andere groenteboeren die op hun kar lagen te slapen, de Tilburgsche markt bezocht, door twee personen aangegrepen, die hem, klaarblijkelijk om hem daarna te berooven, begonnen te mishandelen. Op zijn hulpgeschrei ontwaakten de anderen en snelden toe, waarop de onverlaten op de vlucht sloegen. N. is zoodanig mis handeld, dat hij het bed moet houden Een zijner beenen is gekneusd. Ook de regende verkwikkende, maar vaak meer dan verkwikkende regen is slachtoffer geworden van de statistiek. Deze heelt haar nauwkeurig gemeten en "verklaart nu, dat er aan wolkenwater jaarlijks 112.000.000.000 000.000 (goed geteld 15 nullen) Liter op de aarde neervalt. De meeste regen daalt neer op Zuid- Amerika, 1424 millimeter, dus als daar ?.Ues bleef staan, zou men er bijna ander- halven meter water hebben. In Europa valt maar 595 milimeter, en alleen Austra lië krijgt nog minder. Men zal toegeven, dat het in deze Augustus-maand een toepasselijk onder werp is van gesprek. Instorting. Te Chelsea, de voorstad van Boston, waar eenige maanden gele den een reusachtige brand gewoed heeft, stortte een huis in, dat men bezig was weder op te bouwen. Daarbij werden 12 arbeiders gedood en 16 verwond. Op z'n Amerikaansch. Te Hendaye, een dorp, niet ver van Parijs gelegen, heeft een schipper den vader, de moeder en de zuster van zijn meisje doodge schoten, omdat deze zich tegen zijn huwelijk verzetten. Menschen beneden dier. Een onder nemer van publieke vermakelijkheden wilde te Marseille een voorstelling or- ganiseeren, waarbij een stier zou vechten met 2 tijgers, maar de overheid der stad weigerde toestemming daarvoor. Daarop huurde de ondernemer particulier terrein af in de meening, dat hij nu met de overheid niet te maken had en de voorstelling ging inderdaad door, terwijl alle beschikbare plaatsen bezet waren. In het strijdperk, een groote arena, om sloten door stevig traliewerk, waar een reusachtige stier rondliep, werd een tijger binnengelaten maar stier nog tijger wilden vechten en ook toen de tweede tijger in het strijdperk kwam, slaagde men er niet - in de dieren tegen elkaar op te hitsen. Inmiddels verzcheen een com missaris van politie met 30 agenten ter plaatse en beval het publiek heen te gaan. De ondernemer protesteerde, maar de politie stoorde hier zich niet aan en toeschouwers die. het bevel van de politie niet spoedig opvolgden, werden door de agenten met geweld verwijderd. De ondernemer maakte zich zoo woedend dat hij den commissaris te lijf ging met het gevolg, dat hij werd ingerekend en zich nu voor den strafrechter te verant woorden zal hebben. Kanker. De Londensche genees kundigen wachten in groote spanning de uitslag af vam een proef, die dr. Robert Bell neemt met zijn nieuw ge neesmiddel tegen kanker op 10 patiënten welk« door andere artsen deels operatief zijn behandeld en weer ingestort. Daar onder bevindt zich een vrouw, die na geopereerd te zijn, opnieuw ziek werd en wie haar dokter nog slechts 4 weken levenstijd had toegekend. Bell verklaard dat hij deze vrouw zal genezen en dat zij reeds op den weg der beterschap is. Volgens zijn overtuiging wordt kanker niet, zooals men tot dusverre aannam, veroorzaakt door een bacil of microbe maar is kanker het gevolg van een ge daante-wisseling in het celleawetfsel. Een voornaam punt van Bell's genees wijze is het dieet. Hij dient voor zijn patiënten slechts ongekookte spijzen salade, rauwe vruchten, eieren melk en kaas. Dit moeten de hoofdvoedings middelen zijn, ofschoon andere voedings middelen niet zijn uitgesloten. Voorts schrijft hij voor zuiver drinkwater, reine lucht en zorgvuldige hygiënische be handeling. Het verdere deel van de genezing is de taak van den dokter, maar na de kuur zal Bell daarover aan zijn collega's mededeelingen doen. Het mierenzuur is een der voornaamste ge neesmiddelen, die hij tegen de kwaal aanwendt, omdat dit volgens hem, de giftige bestanddeelen in het bloed neutraliseert. hen roover. Volgens een bericht uit Yellowstonepoik heeft een enkele roover daar op een afgelegen gedeelte van het zoogenaamde nationale park achtereen volgens niet minder dan elf diligences aangehouden en 125 reizigers uitge plunderd- Hij heeft voor een bedrag van 10.000 dollars buitgemaakt. Als een wagen aankwam, dan kwam de bandiet van achter het struikgewas te voorschijn en dwong de reizigers met de revolver in de hand uit te stappen. Van verweer kon geen sprake zijn, daar bezoekers van het nationale park geen revolvers bij zich mogen hebben De rooyer plunderde mannen, vrouwen en kinderen uit en ontnam hun alles wat van eenige waarde was. Een der rei zigers werd zelfs door hem gedwongen den zak open te houden, waarin hij den buit "erzamelde. De bandiet liet de reizigers ongedeerd, behalve een die het waagde te lachen dezen sloeg hij met het geweer op den kop. De man sprak Duitsch en was iemand van een jaar of vijftig. Na afloop verdween hij in het bosch. De regeering heeft sol daten uitgezonden om hem te vangen. Een geheimzinnige misdaad. Te Seal Chart (Engeland) houdt een geheimzin nige misdaad, waarvan de echtgenoote van generaal Luard het slachtoffer werd, de gemoederen bezig. Het echtpaar dted Maandagmiddag een wandeling in het park, dat hun villa begrenst. Tegen drie uur verzocht de generaal zijn vrouw, hem even zijn kolfclubs uit een naburig paviljoen te willen halen. Verbaasd over haar lang uitblijven, ging de generaal zijn echtgenoote zoe ken en vond haar op het terras van het paviljoen, badend in haar bloed. De levensgeesten waren reeds geweken. Twee revolverschoten die onmiddellijk na el kander gelost moesten zijn, veroorzaakten den dood. De ringen van het slacht offer worden verirust. Twee vingers zijn geheel afgesneden. Mevrouw Luard, die den leeftijd van 65 jaar bereikte was in geheel den omtrek bemind. Tot dus ver heeft men geen licbt in de geheim zinnige gebeurtenis kunnen brengen. De speelholen van AmsterdamZa terdagavond ongeveer 11 uur het Munt plein passeerende, zoo lezen wij in het Hbl. werd ons door een ruw uitzienden kerel uitsmijter natuurlijk- in speelgelegenheden onderstaand kaartje in de hand geduwd. (Adres)- JEU DE BARACQ Geopend van 26. 's Avonds na 8 uur. 4 om de Ster blauw 7 geel 7 Een ongemerkte observatie van den man deed ons zien, dat hij ieder als heer gekleed persoon gretig dit visite-kaart je* verstrekte en er een paar dozijn in enkele minuten weggaf Daarop wend den wij onze schreden naar het aange wezen adres, om ons nog eens te over tuigen, welk een kanker in onze stad ongestoord aan het voortwoekeren is- Het huis ligt in een stil buurtje, maar in het centrum der oude stad. 'n Mooie stand voor zoo'n affaire 1 En ze wordt ge dreven met een sans gêne, alsof het een dood onschuldige bakkerswinkel ware. De deuren wagenwijd open voor het publiek I Op een leuningloozen stoel, buiten voor den ingang, zit een oude portier. Dat is om de zaak cachet te geven, want de man laat iedereen door 'n Smal, houten trapje van enkele treden voert naar een flink hoog, lang werpig vierkant vertrek, waarvan de wan den blauw zijn behangen. Wandver siering verschillende reclameplaten voor champagne I In 't midden van het zaaltje, 'onder electrische booglicht, het biljart met de vlotbrug, mooi nikkel plateau, met een paar dozijn ronde kui len in de kleuren van verschillende na tionaliteiten geverfd. Uit dankbaarheid blijkbaar voor de na tionale slappe wetgeving ten opzichte van zulke openbare speelhuizen, zijn de heeren zoo beleefd geweest ook diie kuilen in de vaderlandsche kleuren te zetten. Men kan er nu tenminste op zijn eigen land gokken I Vandaar het vjeu nationaal*, dat tegen den gevel prijkt, in variatie met het »jeu de baracq* van de visitekaartjes. 't Is alles dezelfde zaak. Op de >na- tionaliteit* der kuilen wordt gezet. >Eh bien, messiers 1 Faites votre jeu, faites votre jeu I* schreeuwt de goudbehangen croupier. En zijn walglijke, met ringen bezwaarde vingertjes harken de opge worpen muntstukken naar de plaatsen op het groene plateau, waar de zetten worden aangegeven. »Faites votre jeu. Les mises sont faites. Rien ne va plus I Fini 1* Na dit laatste woord van meneer den croupier stoot croupier II den biljartbal op. Deze loopt het nikkelen plateau op Rolt de bal b v. in een Hollandsche kuil met het cijfer 2, dan krijgen zij, die op Hofland hebben gezet, tweemaal den in zet terug, enz. De rest is verloren. Loopt de bal in den middelsten kuil dester dan is alles voor de bank. Om de ster heen geven kuilen viermaal den inzet terug, [een blauwe en een gele 7 maal. Ziehier het lokaas, waarop velen aan vliegen, om wat men noemt een jas te vangen, hun zuur verdiend geldje in handen van parasieten te spelen. Twintig tegen middernacht dertig spelers hingen en zaten rondom het biljart. Geanimeerd door handlangers van de croupiers, verspeelden ze gulden op gulden, rijksdaalder op rijksdaalder. En de opgespeelde bankbiljetten van f 10 waren niet zeldzaam. Daarentegen is zelfs één kwartje welkom. Zoo toch kan ook de kleine man, de kantoorklerk, de loopjongen, worden uitgeschud 1 In een goed half uur zagen we meer dan honderd gulden verliezen. Meneer de croupier, echt Amsterdamsch vlakte type, evenals zijn handlangers met lange gelige regenjassen, sprak niets dan Franseh, noemde een rijksdaalder met accent »un cópstükl» Om 5 uur, toen mevrouw De Jager thuisgekomen was, wilde zij niet, dat er in de salon licht zou worden aangesto ken, ofschoon het op dezen Januari- middag al zoo goed als donker was Alleen het vuur in den open haard wierp een rossig schijnsel door de overigens zoo goed als duistere kamer. Zij zette zich bij dien haard neer en slechts nu en dan viel het schijnsel uit den haard op haar gelaat, dat nog alle sporen van schoonheid droeg, al was zij ook reeds op rijperen leeftijd gekomen. Het prachtige zwaite haar was nog met geen enkelen zilverdraad doorweven, geen rimpeltje was er in haar fijn be sneden gelaat merkbaar, haar oogen hadden nog den vollen glans behouden. Zij was nog zeer goed in staat een man te bekoren, zelfs een man, die veel jon ger was dan zij, zooals mijnheer Van den Oever, een zeer gedistingeerd man, iemand, die gewend was in de hoogere kringen te verkeeren. Daar had hij mevrouw De Jager, de mooie weduwe, ontmoet en al dadelijk laten blijken, dat zij een meer dan ge wonen indruk op hem gemaakt had. Voortdurend zocht hij haar gezelschap en hij had haar veel verteld over zijne familie, over zijn positie en allerlei an dere dingen, die een man niet aan een vrouw vertelt, wanneer zij hem onver schillig is. Van den zomer, toen zij met haar dochter Sophie te Zeist gelogeerd was had mijnheer Van den Oever daar ook zijn intrek genomen en de omgang met mevrouw De Jager was aldoor vertrouwe lijker geworden. Nu had zij hem weer ontmoet bij de familie Van Megen, nadat hij van een reis voor zaken was teruggekeerd en hij had haar gevraagd, met een weinig ont roering in zijn stem, of zij van middag om 6 uur thuis zou zijn en hem zou kunnen ontvangen. Zacht had zij geantwoord, dat zij wel dacht op dat uur thuis te zullen zijn Zij begreep maar al te goed, wat het doel van zijn bezoek zou zijn, het eerste, dat hij haar in haar woning brengen zou nu zou het beslissende woord er uit komen, de veelomvattende vraag. En wat zou zij antwoorden Daar dacht zij ernstig over na. O I Als zij alleen met zichzelf reke ning had te houden, zou zij over die vraag spoedig tot een besluit komen. Zij had veel genegenheid voor mijnheer Van den Oever opgevat, noch zijn po sitie noch zijn familie kon een beletsel zijn, haar echtgenoot was al 8 jaren ge leden gestorveü, dus kon men haar niet verwijten, dat zij al te spoedig tot een nieuw huwelijk overging; wanneer het verschil in leeftijd voor hem geen be letsel was, kon het dat nog veel minder voor haar zijn, maar... Er was slechts één maar Sophie. Inderdaad, zij had reeds een huwbare dochter en met die moest zij ook reke ning houden zij zou zich bijna schamen, haar te bekennen, dat zij zich nogmaals verloven wilde. Zij was het nog niet met zichzeif eens toen de pendule op den schoorsteen mantel reeds 6 sloeg. Gelijktijdig werd er gebeld en kort daarop kwam de meid zeggen, dat mijn heer Van den Oever er was. Moet ik licht aansteken vroeg zij. Neen. Laat mijnheer hier komen. De bezoeker trad binnen door een voorvertrek, waar licht brandde en hij bleef, eenigszins verwonderd door de duisternis van den salon, aan den ingang staan. Kom binnen, waarde heer, riep mevrouw De Jager lachend uit, en wees maar niet bang voor voetangels of klem men. Ga zitten Sluit de deur, Mina. Van den Oever nam plaats op een fauteuil tegenover haar. Als altijd was zijn houding zeer correct. Ik houd veel van de duisternis, wanneer ik op een bekende plaats ben, ging zij voort. Men kan dan zooveel rustiger nadenken. En nu, hebt ge mij belangrijke dingen te zeggen Misschien wel. Ik zal dapper zijn, mijn waarde heer. Door het licht van den haard kan ik eenigszins uw gelaat zien en ik merk daaraan niets onheilspellends op. Het spijt mij wel, dat ik u niet zien kan, maar sedert ik het geluk had met u kennis te maken, staan uw trekken mij altijd voor de oogen. O 1 o 1 dat is een veelbelovende in leiding Het klinkt al eenigszins als een liefdesverklaring Ja, mevrouw. Gij hebt zulk een scherpen blik, dat gij zeker reeds lang het geheim van mijn hart zult hebben geraden en gij zijt zoo goed, dat gij mij den stap, dien ik bij u doen wil, wel zult willen vergemakkelijken. Ik waag het dan u te zeggen, mevrouw, dat me juffrouw Sophie een onuitwischbaren indruk op mij heeft gemaakt en... Eensklaps stortte het vuur van den haard in en de vlammen knetterden hoop op. Van den Oever deed zijn aanzoek in zeer correcte vormen en een schitterende woordenkeus, maar mevrouw De Jager ving er slechts eenige onsamenhangende woorden van op Ik zou zoo gelukkig zijn... ik durf mij vleien, dat juffrouw Sophie mi niet ongenegen is... onze leeftijd verschilt niet zoo heel veel... mijn materieele omstan digheden. Zoo was zij dan plotseling ontwaakt uit een droom en thans zag zij den toe stand duidelijk in Van den Oever was 10 jaren jonger dan zij, hoe had zij zoo dwaas kunnen zijn te denken, dat zijn hulde haar gold f Toch mooi geweest en het ontwaken kwam zoo plotseling, maar reeds had zij haar ontroering onderdrukt. Zij belde. Is juffrouw Sophie thuis vroeg zij aan de meid. Ja, mevrouw, de juffrouw is op haar kamer. Verzoek haar hier te komen en steek het licht aan. Het ruischen van een japon deed zich hooren, daar werden de lichten van de gaskroon aangestoken en, in den vollen glans van haar 20 jaren stond daar Sophie De Jager. Haar moeder was een weinig bleek, maar niettemin klonk haar stem vast en kalm, toen zij haar mededeelde, dat mijnheer Van den Oever aanzoek had gedaan om haar hand. SLECHTE MAAG. Genezing van een landbouwer. De heer Jan van Beek te Prinsenhage, bij Breda, landbouwer, beklaagde zich sedert lang over zijn slc-chte maag en zijn slechte spijsvertering. Zijne werkzaamheden op het land dwongen hem tot een regelinatigen en gestadigen arbeid, en sedert csuigen lijd gevoelde hij zich overmatig vermoeid en was hij genoodzaakt herhaalde maleu zijn drin gend werk op te geven. Deze groote ver moeienis kwam vooit uit den toestand van zwakte waarin zijn maag verkeerde, die, ten gevolge van h ar slechte, werking ten slotte niet meer kon voldoen aan de behoeften zijner voeding en het herstel zijner kr. chten. De beer Van Beek is 63 jaar oud en op dien leeftijd is een toestand van voortdu rende vermoeienis en van gebrek iudeioe- ding lastig en zelfs gevaarlijk. Hij bad reeds meerdere geneesmiddelen zonder succes beproefd en geheel en al teleur rsteld vroeg hij zich af hoe hij wel zijn volhardenden Do heer Jan van Beek en zijn vrouw, slechten gezondheidstoestand zou kunnen vera: deren. De Pink Pillen hebben hem daartoe het middel geleverd. De heer Jan Van Beek heeft de Pink Pillen gebruikt en ecnigen tijd daarna nam hij waar dat zijn spijsvertering rerds verbeterd washij had vet 1 meer wil van zijn voedsel, dat ve°l ge- makkelijker werd opgenomen dan te voren. Zoodra de Pink Pillen hare weldoende weiking op de maag van den heer Jan van Beek deden gevorle.i, is deze zelf er veel heter gaan uitzien, zijne krachten zijn te ruggekomen en hij heelt zijn werk zonder vermoeienis kunnen doen. Na een betrek kelijk korte behandeling is hij geheel en al genezen. Wij kannen niet te zeer de be handeling met de Pink Pillen aanbevelen aan alle personen die door maagkwalen ge plaagd worden. De Pink Pillen werken niet al» een spijsterteremi gistmiddel, zij komen niet den arbeid van de maag verrichten, wat een kunstmatige vertering der spijzen zou zijn. De Pink Pillen hebban een al- gemeene uitwerking, waarvan bet geheele organisme voordeel trekt, dat veranderd en herstel 1 wordt. De maag wordt hersteld ei opgewekt evengoed als de andere organen, en daarvan zijn nieuwe krachfeu het gevolg. De afscheiding van maagsappen die dc spijs vertering btgunstigeu w irdt werkzaam en *1 de maagkwalen, krampen, walgingen, bra kingen verdwijnen snel. De Pink Pillen hebben, zooals wij hierboven zeiden, een algeineene uitwerking op het organisme, en het beste bewijs daarvan is het gevoel van welbehagen dat alle zieken ondervinden zoodra zij met het gebruik der Pink Pillen zijn aangevangen. De Pink Pillen zijn on overtroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, onregelmatigheden, plaat selijke pijnen, zenuwverzwakking, gevolgen van te veel werken. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofddepot- houder voor Nederland, 7 Groote Markt le Rotterd-m. Voor 's Bosch en ou streken bij de firma v. d. DRIES, Vischmarkt, Apot heek 's-Bosch firma LAMERS INDE MANS, en verder bij verschillende apothe kers eD goede drogisten. Prijs f 1.75 de doos, t 9p»r 6 doozen. Raadsvergadering te Waalwijk, op Dinsdag 1 Sept. a.s. des nam. 68/* uur. Aan de orde 1. Benoeming van een wethouder wegens periodieke aftreding. 2. Ingekomen stukken, (ter visie.) 4. Verlenging van de overeenkomst, vormende den veekring Waalwijk*. Interc. Telefoon 176. Fabriek van kunstledematen, breukbanden, buikgordels, rechthouders enz. Dagelijksch hierover te ppreken. 's Zondags van 10 tot 12 uur. Heeff weder ontvangen eene groote partij IN DIVERSE PATRONEN. Prachtige dessins. Mooie kwaliteiten. Lage prijzen. Wederveikoopers fl.nk rabat. Tevens TE KOOP aangeboden EEN GEBRUIKTE met onderkasten. ia bij het verlies vau dierbare peisoneu he1 aanschouwen hunner beelteuis. Een fraai sprekend gelijkend in nat uur-getrouwe olie verfkleuren geschilderd portret is het besti aandenken. Keurig werk aan billijke prijïff levert de KUNSTINRICHTING Bekroond met de hoogste onderschei dingen voor Scboone Kunsten, Eere diploma's, Gouden en Zilveren Medailles. Uitv. geïll. prijscouranten Gratis. Geen portret mag behouden wol den, dat niet volkomen bevredig 3e Klasse. Trekking van 27 Augustus. Getrokken prijzen. Prijs vüd f 400 No. 8341 I 200 16096

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 12