BOEKHOUDER. Veikooping van Inboedel Vetkooping WEILANDEN. VERKOOP HUIS EN ERF. PinK. Pillen Advertentiën. A. Zyimans, Deurwaarder Gerris Notaris RIETRA Rusland. Reclame. Scheele hoofdpyn Kleine Advertentiën. BINNENLAND. Turkije. China. Marokko. Dankbetuiging. ingezonden Stukken. verkoopen verkoopen verkoopen Er wordt gevraagd voor direct op een kantoor dezer plaatse, een Meubilaire Goederen als Tafels, Stoelen, Nachtstellen en Wasch- tafels, Regulateurklok, 4 ijzeren Ledikanten, 2 Bedden met toe— behooren, Kachels, Lampen, Kar petten en Vloermatten, benevens Keukengerief. 1. Goed Weiland te Wijk, Hakkeveld B 74, 75, 76 en 77, groot 6.39.90 heet. 2. Best Weiland te Eethen, Lange.. Bruggert, aan den prov. grintweg, A 94 en 95, groot 4.90.70 heet. Het hecht en sterk gebouwd Woonhuis en Erf te Dussen, Polder aan Buitendijk, G 872, groot 1.80 are, eigendom der erven Fr. Lensveld. definitief ia, daar Mtoeggi bezig zou zijn de oude positie van Abdel Azis te heroveren welke beweringen alle worden besloten oiet een zie je wel, hoe nuttig het is de er kenning von Moulay Hafid uit te stellen, terwijl aldus de houding is der franache pers lezen we vandaag in de officieuae Nordd. Allg. Ztg. het volgende „Naar «ij vernemen heeft de keizerlijke regeering door haar vertegenwoordigers aan de regeeriugen der mogendheden, die de Acte van Algeciras onderteekenden laten mededeeleo, dat de Regeering met het oog op den nieuwen toestand in Marokko de mogendheden erop meent te moeten wijzen, dat een spoedige erkenning van Moulay Hafid in het belang der fiuale regeling van de Marokkaansche toestanden is." Dat is een hooge troef van Duitschland die in Frankrijk heel wat stof heeft opge worpen, want daar meende men de gedrags lijn te kunnen aangeven. In normale tijden worden Engeland Frankrijk, Duitschland en Spanje te Fez door consuls vertegenwoordigd. Toen Moelay Hafid's campigne evenwel begon, werden die consuls bij gemeenschappelijk besluit der mogendheden teruggeroepen. Maar nu heeft eensklaps, zonder dat men iets omtrent de voorbereidingen tot dien stap heeft gehoord, de Duiteche consul dr. Vassel, Tanger ver laten om zich weer naar Fez te begeven, naar den nieuwen sultan. liet resultaat van de gistereu gehouden zitting van den gemeenteraad van Friedriclis- hafen is, dat het luchtschippersstation ran graaf Zeppelin voor de stad behouden blijft. Voor den bouw van loodsen enz. zal de graaf een hall millioeo mark uittrekken. De stad zal een jaarlijksche subsidie van 80.000 mark betalen. Zeppelin deelde mede, dat hij voornemens is een naamlooze en- nootschap op te richten van de opbrengst der nationale gift, opdat de onderneming met zijn dood niet zou komen te vallen. Duitschland moet zijn voordcel trekken van den voorsprong, dien het op andere landen ter zake van de luchtscheepvaart heeft. Die overweging deed hem besluiten tenslotte het stuk grond in Friedrichshafen aan te koopan. Hij heeft de stad en haar omge ving lief, en kan nergens anders beter terrein vinden dan hier aan het Bodenmeer De nationale gift voor Z-ppelin groeit nog dag aan dag. Bij de algemeene Rente- cassa te Stuttgart, door den graaf aange wezen als centraalkantoor, zijn tot op nu toe 3.538.451 mark binnen gekomen. In de nabijheid van het station Altschewski van den Jekaterinoslaw-spoorweg werden twee bommen geworpen in de woning eener vrouw. De dochter der bewoonster werd gedood, zij zelf, haar 18-jarige zoon, haar man en haar vriendin met haar 9 maanden oud zijnd kind werden zwaar gekwetst. De gekwetsten werden naar het naastbijzijnd ziekenhuis overgebracht, doch den anderen dag drougen de moordenaars het ziekenhuis binnen en schoten de ongelukkigen voor de oogan van hun verplegers dood. Bij het station Nikolskaja aau den Chinee9chen Oosterspoorweg in Mandsjoerije heeft men moedwillig een goederentrein laten ontsporen. Tal van personen zijn ge dood of gekwetst. Onder de laatsten be vindt zich generaal Oserowski. Tusschen Elisabethpol en Alabaschly is een goederentrein ontspoord, doordien moedwillig de schroeven van de rails waren losgemaakt. De machinist en eenige con ducteurs werden gekwetst. recht te zien. Zijn plan is, om een pelgrimstocht van een jaar of twee uaar het heilige land der Muzelmannen te ondernemen en dan in Marokko terug te komen. In Fes, Maras- kesj of Mekines zul hij zich dan vestigen. Maar het is een berusting, met leedver maak gemengd El Mokri sprak nog over de grootc vraag, hoe de regeering aan geld zal bomen. Er is geld noodig voor de her vorming en dat geld moet uit de belastin gen komen. Maar de regeeriugloosheid in Marokko is te groot dan dat de inuiog van geld zonder moeielijklieden kan gaan De belastingen volgens den Koran alleen zijn onvoldoende. Men zal den terio weer moe en invoeren, dj belasting die de oor zaak van Abdel Azis impopulariteit is ge weest..... By hen die dikwyls scheele hoofd pyn hebben is iets aan de maag niet in orde. Deze verteert op onvolko men wyze het voedsel, en wat niet verteerd wordt blyft op de maag, bederft daar en brengt walgingen, zuur en oprispingen voort. Deze ophooping van vergiftige bestanddee- len in de maag maakt ook dat het bloed langzaamaan met giftstoffen wordt beladen, en deze giftstoffen veroorzaken scheele hoofdpyn, geheel op dezelfde wyze als wanneer men kooldampen inademt. De Pink Pillen versterken de maag, bezorgen een uitmuntende spysvertering en doen de scheele hoofdpyn verdwynen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofddepot- ouder voor Nederland, 7 Groote Markt Ic Rotterdam. Vopr 's Bosch en on streken bij de firma v. d. DRIES, Vischmarkt, Apot heek 's-Bosch firma LAMERS INDE MANS, en verder bij verschillende apothe kers en goede drogisten. Prijs f 1.75 de doos, f 9p*r 6 dooien. Nederlandsche regeering harerzijds er kent, dat die van Venezuela in hoofd zaak gelijk heeft in twee van de drie door haar geuite grieven, meent zij te mogen verwachten, dat de Venezolaan- sche regeering van haar kant zal toonen dat het haar met die betuiging van vriendschap ernst is, door het decreet van 14 Mei in te trekken. Immers, al valt het formeele recht van president Castro's regeering om zulk een decreet uit te vaardigen, niet te betwisten, die daad is toch zeker niet te rijmen met den wensch om vriendschappelijke be trekkingen te onderhouden. Intrekking van het decreet van 14 Mei is gevraagd vóór 1 November a.s., echter gansch niet bij wijze van ultimatum. De beide nota's onzer regeering zijn in zeer hoffelijken en verre van agres sieven toon gesteld, zoodat de kans op minnelijke schikking zoo wijd mogelijk open is gehouden. Van eenig wapengekletter heeft men zich strikt onthouden. De positie die onze Regeering in neemt, is in 't algemeen zóó te teekenen: dat zij een gewapend optreden slechts als een ver verwijderde mogelijkheid be schouwt, doch anderzijds het vaste voor nemen heeft om de kolonie Curacao niet aan haar lot over te laten. Het pantserdekschip Friesland,4 onder bevel van den oud-minister Cohen Stuart, is gistermiddag te half zes van Nieuwediep vertrokken ter aanvaarding van de reis naar West-Indië. Regeerlngseoinmtssaiis voor Atjeh Het lid van den Raad van Neder- landsch-Indië, de heer F. A. Liefrinck is tot regeeringscommissaris voor Atjeh benoemd. Het llof. Men schrijft uit Apeldoorn dd. Woens dag aan de N. Ct. H. M. de Koningin-Moeder is den laatsten tijd meer dan ooit ten paleize. Het Loo. Pas gisteren naar Soestdijk vertrokken, keert H. M. reeds morgenochtend te 9 uur 38 voor een kort bezoek aldaar terug. Dr. Roessingh, Harer Majesteits lijf arts, was Zondag en ook gisteren weer ten Paleize. Alhoewel H. M. de Koningin de groot ste voorzichtigheid in acht blijft nemen laat baar gezondheidstoestand niet te wenschen en ziet Zij er de laatste dagen zeer welvarend uit. W Intcrdlenstrcgeling. De a.s. winterdicnstregeling der Staats spoorwegen is door den Minister van Waterstaat goedgekeurd. De opening der Staten Generaal. Het Stsbl. no. 296 bevat een Kon. besluit van den 3den September, be treffende de opening der gewone ver gadering van de Staten-Generaal. Daarbij is het volgende bepaald de gewone zitting van de Staten-Ge neraal wordt op Dinsdag 15 September 1908, des namiddags te één uur, in eene vereenigde vergadering der beide Kamers geopend door eene Commissie van Hr, Ms. wege, waartoe worden be noemd de ministers, hoofden van miuis- tereiele departementen. (Stct.) mR de zeer noodzakelijke herstellingen aan den hoofdweg van Made naar Dnraaieleu waarmede tevens wordt voldaan aan het zeer gemotiveerde verlang-n van sommige raadsle den ook deze verbeteringen spoedig te doen geschieden. 't Welk Doende De vereeniging Gemeente Belang" enz. Met zekere tegenzin (zooals we dat gewoon zijn) nam de voorzitter het adres ter hand en las dit (iiooals we dat gewoon zijn) zoo gebrek kig mogelijk, al lczenda met veelbeteekende gebaren en woorden (zooalB we dat gewoon zijn) zijne afkeuring to kenen gevende. Waarom als voorzitter eener raadsvergadering zoo duidelijk blyk gegeven van zijne persoon lijke antipathie ten opziente van «Gemeente Belang" 1 Strijd dat behalve tegen de wellevendheid ook niet tegen de onpartijdigheid? Waarom mO' st het adres zoo gebrekkig en onverstaan baar worden gelezen? De Voorzitter heeft toch de gelegenheid gehad hetzelvs voorloopig in te zien Waarom dit ndre* Diet behandeld alvorens de discussies over de wegeakwestie werd ge opend? Immers, waar een punt ter sprake werd gebrachtwaarover de vorige vergadering do stemm u staakten kon het wel degelijk van invloed zijn over datz lfde onderwerp een adres ter tafel te zien uitgaande van eene vereeniging vud ruim 120 leden 1 Hiermede zou voorzeker rekening zijn gehouden en hoe geheel anders had het verloop der vergadering kunnen zijn Enfin, het geval ligt er toe en we zitten in de misère I Voorzeker een rede om tegelegenertijd handelend op te treden en door bemiddeling der stembus onze belangen to- te vertrouwen aan bon die dat op meer onpartijdigo, eerlijke wijze zulle» doeD, tot tevredenheid der kiezers en vooruitgang en bloei onzer gemeente Mij dauk voor do plaatsing «VERITAS" zeker voor zoo'n gering salaris niet zullen opdagen 'n Degelijk, werkzaam onderwijzer, die veel over heeft voor z'n school, blijft mij voor onze gemeente de rechte man op de rechte plaats en alle bijacten voor onze om 't dagelijksch brood zwoe gende bevolking zoo goed als waardeloos behalve misschien voor 't zoontje van een of ander ambtenaar. In zoo iemand te vinden zal men 't best slagen door de be'iekking voor zoovelen mogelijk open te stellen tegen 'n hoog salaris geen bijacten dus. En dan uit de ruime keuze 'n man van werkkracht en karakter gekozen. Blijkt m'n zienswijze de 1ste helft van September bewaarheid, dan hoop ik, dat in 't belang der jeugd en't algemeen belang bij 'n tweede herhaalde oproeping deze weg zal gevolgd worden. Dussen, Sept. '08. X. Een plaats open voor een netten Kost- heer in het centrum van Waalwijk. Zich te vervoegen aan 't bureau van dit blad onder No. 16. mm _L Het Jong-Turkache comité heeft het noodig geoordeeld de al te toomeloos ge worden pers eenige vingerwijzingen te geven. Den sultan moet de- noodige eerbied be wezen worden; over het verleden der mi nisters mag niet meer gesproken worden ongegronde persoonlijke aanvallen moeten achterwege blijven aanvallen op den een of anderen godsdienst moeten worden ver medengestreefd moet worden naar een verzoening van Grieken en Armeniërs artikelen die de mogendheden zonden kun nen kwetsen, moeten achterwege gelaten worden over de nog niet opgeloste kwesties omtrent Kreta, Bosnië, Egypte, Tuuis en Algiers moet niet worden gesproken. De Timc-9 van gisteren plaatst een tele gram vau 1 dezer uit Peking, waarin wordt bevestigd, dat op genoemden datum een keizerlijk edict is verschenen, waarin de hoofdlijnen worden aangegeven van een grondwet voor China. Ook .rordt in dat edict voorzieuing getroff-n voor een latere bijeenroeping van een parlement. Abdel Azis geeft het op. De berichtgever van den Matin te Med- joena heeft een onderhoud gehad met El Mokri, den minister van Fananciën van Abdel Azis. Deze deed hem de hoogst be langrijke niededecling, dat A bdel Azis had besloten, nu de havensteden, waarop hij zijne laatste hoop had gebouwd, h.-m af vallig waren geworden, den verderen strijd op te geven, daar hij dezen toch nutteloos achtte en dat hij berustte in zijn lot en den troon overliet aan Moulay Hafid. Zijn Mohammedaansch geloot gebiedt hem. gelijk men weet, in het aucces van zijn broeder een goddelijke aanwijzing voor diens Kaatsheuvel, 4 Sept '08. Mijnheer de Redacteur. Gelieve oiiderBtnaud schrijven een plaats te geven in Uw alhier veel gelezen blad. Bij voor baat dauk. Met verbazing heb ik in Uw blad vuu 1.1. Donderdag in het verslag van onzen G-.meenteraadsvergadering, de opmerking ge- lereD, die de Wethouder Teurlings, maakte ovur het door mij ingezonden bericht!) omtrent het jenever gfsven aan de schoenmakers, alB belooning voor verleende hulp, by de nieuwe grintweg op het Gijzenburg. Ik suap niet ïecht goed, bo® bij dat leugen en schandelijken laster kan noemen. De plaats laat het niet too om aHe bewijzen aan te halen voor de waarheid vau vermeld feit. Doch laat ik er enkele volgen. Harrie BerchmanB ging p;-r fiets ook eens kijken naar bedoeld werk, w..nt hij had goboord dat schoenmakers aan het werk waren Nauwelijks staat hij daar of zekere M- L. kr mt op hem af en begint ruzie met hem te maken. M. L. was dronken want hij had meegeholpen aau de weg en was terdege getrakteerd. De zoon kwam die Zaterdag bij zijn baas. Deze vroeg waarom komt vader niet met schoenen. Ja, baas maar vader is zat, bij heeft meegeholpen aan de grintweg. Schrijver d.'zer wandelde die dag op het marktveld. Daar komen 2 sujetten aanzwieren van de* kant van Gijz®nburg. Ik vroeg aan voorbijgangers, wat is er met !ie lui gnnude. Wel was het antwoord, die h.'bben meegeholpen aan de weg en zijn ge trakteerd. Rest mij nu nog te melden, bij wie, door wie en op last van wie, de jenever kwam, doch om reden ik dan te persoonlijk zou wor den laat ik dit achterwege. Mij dunkt dat ik met het oog op vermelde f iten.jwel verbaast mag zijn over de opmerking van IVurlings, dat bet belicht over het geven van jenever leugen en laster is. Of noemt hij deze aangehaalde feiten ook Nogmaals dankend \oov de verleende plaats ruimte teeken ik. Een der Kaatsheuvelsche correspondenten. GEBOREN AREND MARINUS, Zoon van A. D. A. VAN DORT. A. C. VAN DORT-Paans. Velp, Geld. 3 Sept. 1908. Algemeene kennngeving. Brieven onder letter A. B. aan 't bureau dezer courant. Hartelijk dank san de Maatschappij //Almelo" en ha en sgent D. ZIJLMANS te Vrijhoeven- Cappel voor de spoedige uit betaling tengevolge vs.n een door 'iet Rijk van mii overgenomen tuberculeus rund. De Maatschappij ten zeerste aanbeveln.d, V-GRAVEMOER. Nederland en Venezuela. Reuter seint ons heden uit New York: ,.De New York Herald verneemt uit Port of Spain (Tr'nidad)De Engelsche gezant te Caracas is hier aangekomen. Volgens gerucht wenscht pre? ident Cas tro, wegens de bedenkelijke vermindering van de invoerrechten, de zout- en de lucifer-concessie en andere moeilijkheden met Engeland te regelen en Engelands goede diensten ter bijlegging van het geschil met Nederland aan te nemen." Naar aanleiding van het slot van bo venstaand telegram hebben wij ons tot het Departement van Buitenlandsche Zaken gewend, met het verzoek, ons, zoo mogelijk, nadere inlichtingen te wil len verschaffen. Ons werd echter mede gedeeld, dat aan het Departement van eene bemiddeling in het geschil tusschen ons land en Venezuela als in het tele gram aan de Herald bedoeld, tot op het ooeenblik volstrekt niets vernomen was. N. R. Ct. De Haagsche hoefijzer-correspon dent van het H b 1. had een onderhoud omtrent de Venezulaansche quaestie met iemand, die van het doen en laten van onze Regeering in deze quaestie goed op de hoogte is te achten. Inzake de houding van Venezuela je gens Curacao vernemen wij daaruit Het beruchte decreet van 14 Mei is zulk een slag voor den handel en vooi de gansche welvaart van Curacao - de dagbladberichten daaromtrent schijnen in 't geheel niet overdreven te zijn dat de kolonie een wissen ondergang snel tegemoet gaat als dat decreet niet ingetrokken wordt. Men heeft echter op 't Buitenhof wel hoop dat dat decreet nog zal worden ingetrokken. Immers, in de nota van den Venezolaanschen mi nister van buitenlandsche zaken wordt uitdrukkelijk gezegd, dat de Venezolaan- sche regeeiing met die van Nederland vriendschappelijke betrekkingen wenscht te blijven onderhouden. Welnu, daar de (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Made 2 Seit. '08. Nabetrachtingen. Dinsdagavond 1.1. werd door dm Gemeente raad alhier eene openbare vergadering gehon den. Tegen het bepaalde uur spoedde ik mij naar bet gemeentehuis tot bijwoning der ver gadering en wel voornamelijk uit niewsgierig- heid. levens belangstelling om eens te hooreu de discussies onzer vroede vaderen over het onderwerp de al of niet bestia'ing van ,.Üe Dreof". Dit was voor mij en naar ik veronderstel voor bijna alle aanwezig (want de belangstjlling was groot) het cardinale punt dat ter tafel zon worden gebracht. Reeds de vorige openbare ▼erg. wns dit onderwerp behandeld, door af wezigheid vau een der raadsleden kwam het toen tot staking der stemmen, al onze hoop was derhalve gevestigd op deze vergadering. We mochten toch verondi rstellen dat de meerderheid der raadsleden bet groote belang, ja zelfs de dringende noodzakelijkheid zonden inzien van bedoelde verbetering, dat toch de meerderheid gedachtig bun eed oonartijdig zoo een groot belang zou voorstaan Helaas Hoe bitter werden wij teleurgesteld 1 Door afwezig heid van een der leden kwam het wederom tot staking der stemmen, waarvan het gevolg is dat dit onderwerp van de baan is en wo voor loopig blijven zitten in de misère van modder en moeras. Hoewel de gewone regel is behandeling van ingekomen stukken direct na het lezen der notulen kwam vervolgenB ,,als mosterd na den maaltijd" het volgende adres in behandeling. Geeft eerbiedig te kennen de vereeniging „Gemeente—Belang" gevestigd; te Made en Drimmelen, dat zij uw geacht college met aan drang verzoekt goedgunstig te beschikken op het door eenigo ingezetenen ingediend adres huudemle verzoek bestrating van „De Dreef Bedoelde hestrating mag worden geacht van algemeen belang en noodzakelijk tet verfraaiing en vooruitgang der gemeente levens zyn ondergeteokendeu zoo vrij uw geacht college ernstig in overweging te geven dergelijke wer ken publiek te doen aanbesteden, zijndj dit voor de gemeente in de meeste gevallen do onpartijdipste en voordeeligste manier van werken. Bij eventueel besluit om tot bovenbe doelde bestrating over te gaan zouden in dit geval én leverantie én werkzaamheden publiek kunnen worden aanbesteed, omrede v°or werkverschaffing der vaste gemeente-werkliedeu voorloopig geen zorg behoeft te worden ge dragen, daar deze zich bezig kunnen houden Geachte Redacteur. Gaarne zag ik 't onderstaande in uw veel gelezen blad geplaatst- Bij voorbaat m'n dank. 'n Kleine twee jaren is 't in onze ge meente 'n gesukkel van belang om 't onderwijzerspersoneel voltallig te krijgen, (enorm die advertentiekosten 1) zeer ten nadeele onzer jeugd, omdat van geregeld goed onderwijs ontvangen geen sprake is. Onze vroede vaderen schijnen nog maar niet te beseffen, dat 'n zeer loyale regeling omtrent salaris, ziekte, militie plichten in Dussen vooral noodzakelijk is om goede onderwijskrachten te trek ken. Want dat alleen kan sollicitanten trekken; al het andere, als ligging der gemeente, werkkring, omgeving, omgang enz. houdt terug. Vele gemeenten geven reeds f 50,Dussen moet dus minstens fioo boven 't minimum geven. Voor (hulp) onderwijzers hebben de feiten dit reeds bewezen en de toekomst zal het nog duidelijker maken. En voor hoofden gaat het dezelfden kant uit. Slechts vier, zegge vier solli citanten boden zich aan bij de vacature voor hootd, voldoende dus voor 'n voor dracht. Blijkbaar (zie herhaalde oproeping) kon men daaruit geen keus maken. Nu lag 't voor de hand, opnieuw op te roe pen met hooger salaris en dezelfde ei- schen (Fransch) ot gelijk salaris en min der eischen (zonder Fransch, als tot nog toe.) Wat men deed? Men loofde uit f 100 dus f 50 meer boven 't minimum 'n zeer gewone belooning voor acte Fr. en ging in op 't pas ontvangen verzoek der commissie te Breda en had er voor dat reeds te gering salaris nog graag acte land- of tuinbouw bij. Zal nu 't gewenschte resultaatn ruime keus van gegadigdenverkregen worden 'k Betwijtel 't zeer. Integendeel- Ligt 't niet voor de hand, dat die vier waaruit men blijkbaar geen voordraent kon maken, voor 't hoofd gestooten zijn en bezitters van acte land- of tuinbouw met acte Fransch die er zoo weinig zijn, te Waalwijk, zal Maandag 14 September e. k., v.m. 10 ure, ten veizoeke en ten huize van H. DE BOER, Horlogemaker te Waalwijk, Havenrind, nabij het Tramstation h contant Bij biljetten nader omschreven. Bezichtiging 2 uren voor den verkoop. te Dussen, zal te Heusden bij SPIEREN BURGH, Wapen van Amsterdam, op Zaterdagen 19 September en 3 October 1908, voorm 11 uur precies, publiek Aanvaarding lasten en betaling 1 Januari 1909. Breed bij biljetten. te Dussen, zal aldaar in Z. H. Polder bij P. A". V. d PLUIJM op Zaterdagen 19 Septem ber en 3 October 1908, telken, n.m. 6 ure precies, publiek Aanvaarding dadelijk. Betaling koopsom 3 Nov. 1908.

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 6