m Provinciaal Nieuws LANDBOUW. Rusland. BINNENLAND. 1 de waarborgsom zou moeien aanspreken. Ddarop kwam een vrieudelijk schrijven van over den Rijn, waarmede de andere partij van koop afzag, en de gestorte gelden aan het Eedgenootschap schonk. Daarin werd tevens de mededeeling gedaan, dat de firma van 't begin af alleen de bedoeling gehad had, de Zwitsersche voorraden vast te leggen, omdat zijzelve in opdracht h$d een nog grootere partij oudere geweren voor de Dnitsche regeering san den man te brengen. Die partij was grootcndeels naar Zuid-Amerika gegaan, en het zaakje dus iu orde. Zoo zitten de vroede vaderen in Bern r.u weer met de oude spullen opgescheept. De Cliolera breidt zich in St. Petersburg zeer uit. Ei zijn geen ziekenwagens, geneesmiddelen, be kwame verplegers, dokters en doodgravers genoeg. En gaat 't nog eenige dagen zoo roort, als 't de laatste dagen is geweest, dan zal er plaats voor de zieken te kort we .en; geen bedden, lakens, dekens en andere benoodigdheden zullen er genoeg zijn. Aldus vertelde feu Russisch geneesheer aan den „New-Yoik Herald.* Intusschen doet de overheid te Petersburg wat ze kan. Men heeft al grachten ge graven om de dooden te begraven. De gemeenteraad heeft, besloten, alle scho len gedurende anderhalve maand te sluiten on de zieken iu de hospitalen, die het ver voer naar een ander ziekenhui» kunnen ver dragen, naar die lokalen over te brengen. Daardoor komen 1600 bedden vrij. Iu het midden der stad worden huizen en strati n flink gedesinfecteerd, maar de toestanden in de buitenwijken spotten met iedere be schrijving. Ook op de Philippijnen woedt de ziekte hevig. van als dat mogelyk was De Lim. Koerier schrijft In de >Binnenlandsche Kroniek de ^Voorhoede" lezen wij In Zuid-Limburg wordeD we door een mijnramp opgeschrikt, waarbij helaas slachtoffers vallen. Als 't eenigszins mo gelijk was, zouden de tegenstanders van Staats-exploitatie daar de Regeering wel de schuld van geven. »Als 't eenigszins mogelijk was.* Maar de ramp deed zich voor op de mijn eener particuliere maatschappij en dus was het niet mogelijk. Ergo hebben de tegenstanders van Staats-exploitatie ongelijk Dat is klaar als mosterd, niet waar Wij voor ons zijn geen tegenstanders van Staats-exploitatie zonder meer. Ook niet van particuliere exploitatie. Wij zijn voor ^een gemengd stelsel in de groote nationaalbedrijven. Maar, als men de tegenstanders van Staats-exploitatie bestrijden wil, zouden de medewerkers van een ernstig-willend blad als de »Voorhoede*, het dan niet beter vinden met argumenten aan te komen, in plaats van met absoluut niets zeggende sneers liet geschil net Venezuela. Dezer dagen is, onder oplegging van geheimhouding, door den minister van buitenlandsche zaken schriftelijke mede deeling aan de Tweede Kamerleden ge daan van alle tot nu met Venezuela gewisselde, op het jongste geschil be trekking hebbende stukken. De »Frankf. Ztg.« bevat over die geheime mededeeling het volgende >De Nederlandsche regeering geeft toe, dat Castro reden had, zich ten op zichte van den Nederlandschen minister resident De Reus beleedigd te gevoelen. De wijze van uitzetting is evenwel in strijd met het volkenrecht, daar Vene zuela Nederland had moeten verzoeken, De Reus terug te roepen. Nederland bestrijdt de bewering, dat het niet- salueeren der Venezolaansche forten door het Nederlandsche schip Gelder land* beleedigend was. Nederland ver zoekt echter om verontschuldiging we gens de beleedigingen tegen den Vene- zolaanschen consul te Curagao, die echter zelf door zijn houding het volk tergde. Door niets echter zijn de maat regelen van Castro gerechtvaardigd, die den handel van Curagao benadeelen. Nederland verlangt intrekking van die maatregelen. Wanneer deze maatregelen niet vóór 1 November van dit jaar in getrokken zijn, beschouwt Nederland alle verdragen met Venezuela als opge heven, dus ook het protokol van 1884, dat den wapenuitvoer uit Curagao ver biedt. Wanneer Nederland het verbod van den wapenuitvoer uit Curagao ophief, zouden hierdoor de Venezolaansche re- volutionnairen versterkt en de toestand van Castro in zijn land zeer gevaarlijk worden*. in de metaalindustrie, tengevolge van het niet onderteekenen van een arbeids contract, den arbeiders door de Til- burgsche afdeeling van den Smeden- patroonsbond voorgelegd De verzoeningsraad bestaande uit de leden-patroons der Kamer van Arbeid voor de Bouwbedrijven te Tilburg J. W. v. d. Schoot, voorzitter-patroon, P. J. de Kort, M. Kuijpers en Jos. Donders en de werklieden-leden W- H. H. Did- dens, voorzitter-werkman, P. Mommers, G. R. v. d. Waarden en A. Jansen, welke kozen tot hun voorzitter dén heer P. F. Bergmans, wethouder te Tilburg Na in een zestal vergaderingen beide contracten overwogen te hebben en ge hoord zoowel de besturen der arbeiders als der patroonsvereeniging en geza menlijke patroons en gezamenlijke werk lieden er echter niet in geslaagd zijnde op de door de arbeiders voorgestelde con cessies, de partijen tot elkander te brengen is van oordeel dat de patroons met de door de werk lieden gedane concessies hun contract minstens eenigszins hadden kunnen wij zigen en aanvullen. en spreekt als zijn gevoelen uit, dat de gedragslijn der patroons vóór en tijdens het conflict niet geheel is goed te keuren. Bij het vaststellen van dit eindrapport in de voltallige vergadering van den verzoeningsraad op 18 September 1908, kan de verzoeningsraad tot zijn genoe gen constateeren, dat het conflict in- tusschen op 29 Augustus 1908 in der minne is opgelost. Volgtn de handteekeningen. Candidntuur-Kuypcr. Men meldt, dat de antirevolutionaire centrale kiesvereeniging in het district Ommen bij acclamatie dr. A Kuyper candidaat heeft gesteld voor het lidmaat schap van de Tweede Kamer. Karnngasem. Men meldt uit den Haag Blijkens een uit Indië ontvangen regeeringstelegram is te Karangasem op Bali een kruitmagazijn, dat geledigd werd, ontploft en zijn daarbij 5 Euro- peesche militairen gedood, 8 inlandsche militaren gedood of vermist, 6 Euro- peeschen 7 inlandsche militairen gewond, allen beneden den rang van officier. u t Is maar een paar vingerhopd *.ol. Je' ziet, hoe goed het is, om de zaken goed te onderzoeken en riet elkander na te praten. Laat ik je nu nog even vertellen, dat la! van kunvtmestgebruikers reeds finds jaren geen stalmest of compost hebben °an- gewend en hun grond niet het minst aan humus is verarmd, 't Is al rer.iee jaren geleden, dat een 3-t?l heeren F. Huizinga te Middelstum, A. G. Mulder te8appem-er en J. v. Hoorn te Warfhuizen hun grooden roet het oog op 't humusgehaltc hebben laten onderzoeken, nadat zij de earste gedurende 9, «ie beide laatsten gedure d*. 15 jaai op naast elkan Ier gelegen grond óf enkel kuus'meat of alleen stalmest hadden gebruikt. En wat bleek aai 'i Proefstation Dat de zoovele jaren met kunstmest bemeste gronden evenveel humus hadden als de enkel met stalmest bemeste„Dat is treffend en overtuigend, maar vind je het zelf ook niet vreemd, dat die vergeleken gronden evenveel humus bevatten, hel stuk, dat stalmest had gekregen, moest toch rij kei zijn P* Zeker, dat is wat vreemd, maar /ou het niet mogelijk zijn, dat de humus van stalmest, die toch al aan 't rotten is, veel eerder vergaat dan de humus, die cr van de wortelresten in den grond ontstaat En dan onwaarschijnlijk vind ik het ook niet, dat de overgebleven wortelresten in den grond bij kunstmestgebruik grooter zijn dan bij de stalmestgebruik, omdat, over 't algeme n het plantenvoedsel in kunstmest oploshaarder, dus voor de planten beter verkrijgbaar is dan in de stalmest. Maar hoe het zij de feiten spreken, is het zoo niet?' „Natuurlijk wat is, dat is. Ik dank je voor je lesje, dat me wezenlijk een anderen kijk op de kwestie heeft gegeven Ik zie nog eens met belangstelling naar je mooie gewassen en je vetten, zwarten grond.* „En is die niet mooi los, terwijl hij van nature stug en scijf is Dat komt mede door het rijkelijk gebruik van kalk vergeet die ook vooral niet, als je. me wilt navolgen. Tegelegener tijd zal ik je wsl nader inlich ten, hoe je moet doen. Laten we nu naar binnen gaan, want de lncht wordt kil. C. B Metaalbewerkers. Eindrapport, bedoeld bij art. 26 der Wet op de Kamers van Arbeid, van den verzoeningsraad, ingesteld op ver zoek van de besturen van het gilde der Tilburgsche Smeden >St. Eligius* en dat der Koperslagers »St. D/onisius* te Tilburg inzake het conflict, uitgebroken In den Tuin. (Slot) „Ge zijt bevreesd, dat uw hof arm am humus, teelaarde, zal worden, indien ge geen stalmest meer gebruikt. Zoo zijn er meer. 't Is waar, uit de bewerktuigde (or ganische) stoffen, welke de stalmest bevat, afkomstig van het stroo en de onverteerde, voederdeelen, ontstaat humus, en de kunst mest geeft dezen niet, daar hij alleen mine rale stoffen, dienende tot voedsel der planten, aanbrengt. En daai allo humus in den bodem ten slotte vergaat tot koolzuur, is het wel begrijpelijk, dat sommige meenet), dat bij uitsluitend gehruik van kunstmest de humusvoorraad uitgeput moet raken immers, waar af gaat en niet bijkomt, daar blijft ten laatste niets over. Maar zij ver geten, evenals gij, één voornaam ding, dat stalmest n.l. niet de eenige humusbron is.* Komt er dan nog langs een anderen weg kaïuiet in den grond „Wel zeker, waarde vriend, denk maar eens even ns, dan raadt ge het wel Ge bedoelt misschien de "sloppels, die achterblijven „Juistde stoppels, d. w. z de wortels en stengeldeelen, en verder al wat van de bovenaardsche deelen op het land blijft en wordt ondergespit. En dat is vaak lang niet weinig, waarbij ge nog moet bedenken, dat door de krachtiger bemesting, dank zij den onuitputtelijken voorraad kunstmest, de bodem heel wat meer oplevert dan vroeger en er dus ook wat meer dan voorheen op het land achterblijft.* „Dat wil ik aan nemen, maar toch de stalmest doet, dunkt mij, in deze toch verreweg het meeste;wat worden er geen karrevrachten aangevoerd I* „Je hebt gelijk, maar hoeveel of liever hoe weinig humus komt er slechts van die groote massa „Weinig, zeg je, mij dunkt, nu overdrijf je,* „Ik zal de el bij het laken nemen, vriend, d. w. z. ik zal je het gaan voorrekenen, zoo goed als ik kan, dan zul je zien, dat ik niet te veel zeg Komaan dan stel een royale bemes ting400 Kilo per Are of 100-M'. Daar zit voor nog geen vijfde deel bewerktuigde stoffen in, waarvan de humus moet komen. Maar laten we het op 1/6 stellen, dat is dan 80 Kilo, en laten we aannemen, dat de helft hiervan teelaarde, woidt, dat is zeker ook niet te min gerekend, dan krij gen we derhalve 40 Kilo.' „Datistoch een aardige hoeveelheid, zou ik zeggen.' „Als het op een hoopje ligt, ja, maar laten we het eens verdeelen door o.;)zen tuingrond. Als we dezen een paar decimeter diep hebben omgespit dat is zeker niet te diep dan hebbi n we op een Are of 100 M' een grondmaasa van 100 m. 0.2 M» is 20 Ms of 200 H. L. of 20,000 Li fers. Veertig Kilo of 40.000 gram humus verdeeld over 20.000 L. grond, geeft op eiken Liter juist 2, zegge twee gramme tjes I* „Dat is niet veel 1 Zoo gering had ik het mij niet durven voorstellen.' WAALWIJK, 23 Sept. igo8. Teekensehool. Zondag werd op de teekensehool de tentoonstelling gehouden van de prijs- teekeningen van den cursus 1907/1908. De belangstelling was zeer groottal van inwoners, maar niet minder van vreemdelingen hebben met groote ambi tie, de teekeningen op elk gebied in oogenschouw genomen, welke opnieuw de getuigenis aflegden van den ijver en goede vorderingen der leerlingen en niet minder van de toewijding en werk kracht der leeraren onzer inrichting, die haar wedergaa in eene plaats van den zelfden omvang niet zal vinden. Pausfecst. Algemeene vlaggentooi, dit was 't antwoord op den wensch onzer geeste lijkheid. De verdere feestelijkheden in onze gemeente hebben zich tot dusverre be paald tot kerkelijke en deze zijn uit nemend geslaagd. Eene plechtige Hoogmis met assistentie werd ten 10 uur opgedragen, waaronder het Zangkoor eene Mis van Mitterer uitvoerde, en na afloop een nieuw Te Deum van Loser, waarin de heeren Ver- schure en Jos. Wilraont de soli vervul den, terwijl als slot door allen het Piuslied werd gezongen. Na den middag werd een plechtig Lof gehouden dat een groot aantal ge loovigen trokken waaronder de ZeerEerw. heer Pastoor op de hem eigen krachtige wijze eene gloedvolle predicalie hield en waaionder werd uitgevoerd, de Pius- Cantate van Verhulst en waarin de tenor-soli door den heer Jac. Sars en de bariton-soli door den heer Jos. Wilmont werden gezongen. Deze cantate voldeed uitstekend, en zou, zoo de heiligheid der plaats 't niet verbood, een luid applaus hebben uit gelokt. Het R. K. Zangkoor heeft veel succes van zijne vele repetities en moeite gehad. Het gouden jubileum van Zijne Heilig heid is in onze parochiekerk waardig gevierd. Manoeuvres. De manoeuvres in onze streken zijn in vollen gang en naar wij vernemen zou vandaag de beslissende slag geleverd worden. De inkwartiering brengt zeer veel be- weging in onze en aangrenzende ge meenten. 't Was een mooi schouwspel toen Maandag tegen 12 uur de veld uit den Bosch met de trompetters voorop on7e gemeente binnenrukte, kort daarop gevolgd door de infanterie met stafmu- ziek voorop. De drukte nam toe toen de troepen ontbonden werden en ieder met zijn bil jet zijn kwartier opzocht, hier vragende daar zoekende om zijn kostvrouw te bespeurendaar weer een man van de veld met stroobelanders, alles onge woon voor onze Waalwijkers. Nu we mogen 't er maar direct bijvoegen naar vte met genoegen vernamen, zijn officie ren en minderen uitstekend tevreden over hunne kwartieren, ontvangst, behan deling, kost en ligging alles is volmaakt naar wensch. Reeds gisterenmiddag van 4 5 uur gat het stafmuziekcorps onder de talentvolle leiding van den directeur, den heer Bern. Rehl een aardig concert, eu Waalwijks Belang met de Waalwijk- sche Harmonie had als blijk van welkom, aan h.h. officieren en manschappen een concert aangeboden van de Waalwijk- sche Harmonie. Dit concert ving ten 8 uur aan, en lokte een zeer groot aantal belangstel lenden, zoowel uit deze als omliggende gemeenten, we zagen zelden zoovelen op en rondom de markt bijeen. Het concert durven gerust bestem pelen als een der beste door onze kra nige harmonie gegeven. De commandant van 't 2e regt., ko lonel Machink, vergezeld van den bur gemeester kwam persoonlijk den presi dent der harmonie, den heer Klijberg- Pernot, zijn compliment maken over 't uitgevoerde, en tevens zijn dank voor de aangeboden hulde- Tevens deelde Zijn- HoogEdelgestr. mede gelezen te hebben, dat Waalwijk groot kon gaan op een een mannenkoor, dat in het buitenland zoo pas een tweeden prijs had behaald. Het zou zijn HoogEdelgestr. aangenaam zijn deze liedertafel Dinsdagavond eens te mogen hooren. Begrijpelijkerwijze werd aan dit eervol verzoek gaarne voldaan, en in overleg met den directeur van de stafmuziek een mooi pogramma voor Dinsdag avond ontworpen. Er bleef Maandagavond eene gezellige drukte beerschen, 't was er echt prettig overal. Deelen we nu nog eerst iets mede over de oefeningen van Dinsdag. Bij de Dinsdag gehouden manoeuvres had het voornaamste treffen plaats bij de Almkerksche sluis. De verdedigende partij had zich langs de rivier en op de sluis opgesteld. Na een langdurig ge vecht trokken patrouilles en wachtpos ten zich meer en meer hier samen. Aan weerszijden van den weg knalde onaf gebroken het snelvuur. Een bocht en een paar huizen belette het uitzicht over den weg. Plotseling werd om den hoek een kanon voor gebracht en in minder dan geen tijd viel het eerste schot. Dat had uitwerkinghet meest echter op het nieuwsgierig publiek, dat nu öp behoorlijken afstand bleef. De ruiten der bijzijnde huizen vielen rinkelend tegen den grond, een ontzaggelijke stofwolk- belemmerde het gezicht. De vijand sloeg op de vlucht, maar werd op de hielen vervolgd, tot hij plotseling weer als verdwenen was: Hiermede eindigde het werk voor dien dag. De repetitie, die het stafmuziek in den morgenstond tusschen J O1/s tot 12 uur hield werd evenals de uitvoering tusschen 4 en 5 uur in den namiddag, door een groote schare muziekliefhebbers bijgewoond. Het glanspunt echter vorm de het concert dat 's avonds om 8 uur aanving. Nadat het Bossche keurcorps op de meesterlijkste wijze een viertal fraaie nummers had uitgevoerd, besteeg de liedertafel de kiosk, om onder leiding van haren directeur, den heer Sars, een drietal koren uit te voeren, waarmede de vereeniging te Amsterdam en Ant werpen bekroond was. Dank zij het bij uitstek stille weder en de voorbeeldige kalmte der honderden neen duizenden toeschouwers en luisteraars ging van den zang weinig of niets verloren en kon alles, tot zelfs de fijne nuanceering, nog op vrij grooten afstand gehoord worden. Een luid applaus bewees tel kens, hoe zeer het gebodene in den smaak viel. Hierna maakte de staf weer een twee tal nummers en besteeg Oefening en Vermaak nogmaals het podium, om thans met begeleiding van kopersintru- menten het bekende Hollands Glorie uit te voeren. Deze frissche, van leven en bezieling tintelende Compositie maakte op allen een dieperen indruk; de weinige voorbereiding, die vooraf had kunnen gaan,, iu aanmerking genomen, was de uitvoering excellent en bewees zij een keer te meer, wat met geoefende zangers en muzikanten, onder degelijke leiding, in een minimum van tijd nog bereikt kan worden. Onmiddellijk nadat de laatste tonen weggestorven waren en het geest driftige publiek tot kalmte was gekomen, besteeg de kolonel, de hoogEdelgestr. heer Manchink, vergezeld van Waal wijks Burgemeester de kiosk. In een warme toespraak dankte hij de Liedertafel voor het geschonken muzikaal genot, en drukte tevens zijne hooge te vredenheid uit, dat hier burger en mili tair zoo eendrachtig 'samenwerkten om ieder van zijn kant het allerbeste wat in hun vermogen lag te presteeren. Z.Ed. drukte verder de hoop uit, dat de goede verstandhouding, de samenwerking de wederzijdsche waardeering in de toe komst nog zou blijven toenemen, tot verheffing der kunst, tot heil van Konin gin en Vaderland- Fanfares en »Lang zullen ze leven» bewezen hoezeer het gesprokene indruk op de excutanten de luisterende menigte gemaakt had. Langzamerhand togen de menschen nu huiswaarts. In de café's om de markt bleef het echter nog ge- ge- ruimen tijd zeer druk, en werd de zelligheid door niets verstoord.^ DRUNEN. Het gouden Priesterfeest van Z. II. den Paus werd door Drunens Katholieken op waardige wijze gevierd. Reeds vroeg in den morgen wapperden van alle huizen de vlaggen met pauselijken wimpel als getuigenis van liefde hoogachting e eerbied voor den beminden Opperpriester. In de Kerk prijkte boven het prachtig ver. sierde hoofdaltaar het levensgroote portret van Z. H., eene keurig uitgevoerde crayon, tcekeuing van den heer Jehoel, die opnieuw getoond heeft een kunsteuaar te zijn waarop Drunen trotsch mag gaan. Na de plechtige Hoogmis klonk het jubellied van Pater Haagh, begeleid door de Harmonie der Congregatie, in krachtige galmen door het ruiine kerkgebouw. Onder het Lof werd in eene korte feest rede hulde gebracht aan den grijzen Jubi laris, en de geloovige opgewekt tot liefde eerbied en dinkbaarheid voor den Stede houder Gods. Daarna werd door de zangers en zangeressen der beide congregatiën de Pius-C-ntafca van van 't Kruis verdienstelijk uitgevoerd en besloten door het geestdriftige „Halleluja, dat hij level* Ongetwijfeld zullen door deze plechtige feestviering, de geloorigcn worden aange spoord en opgewekt meer en meer gehoor te geven aan de roepstem van Zijne Heilig heid wiens leuze is: Hernieuw u zelf in Christus! en die daatom bij decreet van 15 December 1905 zoo dringend heeft aange spoord tot de veelvuldige H. Communie. Daardoor, zegt de Congregatie van 't Con cilie daardoor wordt de vereeniging met Christus vermeerderd, hat geestelijk leven overvloediger gevoed, de ziel met deugden rijkelijk versierd, de liefde meer volmaakt. Daardoor, en daartoe alleen, zullen wij ge raken tot de gewenschte oplossing der sociale quaestie, zullen wij komen tot de redding. En Z H. Paus Pius X voegt daaraan toe: de verhoopte redding is noodzakelijk te wachten van eene ruime uitstorting der liefde waaraan het geloof ten grondslag ligt. We bedoelen van de Christelijke liafde die de Wet in het kort is van heel het Evangelie, en die, bereid zich zt.lve altoos voor de belangen van anderen op le offeren, voor den inensch het zekerst tegen gif is tegen 's wereld» hoovaardij en de on geregelde eigenliefde van welke deugd de apostel Paulus de werking en de goddelijke wezenstrekken uitdrukte met de woorden De liefde is geduldig, is goederlieren zij zoekt het hare niet; zij verdraagt alles; zij verduurt alles. Te gelijk met het gouden Priesterfeest van Z. tl. vierde de Congregatie der Meisjes liet gouden feest van drie harer leden. In ecre schoone toespraak werden den Jubilarissen prachtige gescheuken aangeboden alt een blijvende herinnering aan dezen on- vergetelijken dag, en door het zingen van toepasselijke liedereu en het uitroeren van hHinoristische voordrachten in recht feeste lijke stemming het verdere van den avond doorgebracht. RAAM8DONK (dorp), 22 Sept. Zondag middag werd door een 2OOtal kinderen in de R. K. kerk na het Lof ter eere van het 50-jarig Priesterichap van Pans Pius X eenige toepasselijke liederen gezongen, die de belangstellende toehoorders zeer goed voldeden. DUS9EN. Naar wij vernemen zijn voor de betrekking van hoofd der openbare lagere school iu wijk B 6 sollicitanten. Voor de j betrekkingen van ouderwijzer aan de open- bare lagere scholen wijk B en C 4> manne- lijke en 1 vrouwelijke sollicitante. WASPIK, 22 Sept. B. en W. makm bekend, dat op 19 Oct. a. s. gehouden wordt een markt voor hoornvee en varkens. Koste- looze standplaatsen en voor elke koe, stici, os, vaars of kalf krijgt men een lot na»r een geldpremie van f 2,50. Er zijn totaal 8 premiën. TILBURG. Vrijdagavond hield Tilburg- Vooruit eene algemeene vergadering, omtreit eene eventueel iu 1909 te houden tentoon stelling- van Tilb. Nijverheid. De beer W. Speugler, bestuurslid van T. V., wien het opmaken van plan en begrooting indertijd is opgedragen, geeft hitrop de volgende iulichtingen Voor het terrein dat geschikt geacht wordt, doch dat wat ligging betreft voor- loopig nog niet nader aangeduid kan worden is uitgetrokken f 2000. De begrooting om vat verder omheining f 2000 gebouwen f34000; decora'ie f 1000; assurantie f 450; aanleg terrein f 1000 bedrijfsassurantie f200 aanleg electrisch licht 1000 water f 500 salarissen f3000; bureaukosten f 700 exposanten f 500; reclame f300 festiviteiten f3500 benevene nog eenige andere kleine uitgaven, te zamen tot een bedrag van f 57365, Als ontvangsten staan hier tegenover f19000 voor verpachting staanplaatsen; «fbraak schuttiug f 18000; entréesf f 10.000; enz, eveneens tot een bedrag van f 57365. Het plan is de tentoonstelling 3 weken te doen duren. Na eene discussie over zaken, die vooralsnog onbesproken hadden kunnen blijven, wordt overgegaan t(t stemming. Gekozen weiden de heeren L. Bruyelle, B. Dijksterhuis, W. Spengler, Jos. v. d. Schoot, J. Meyer, 11. v. Dooren, A. v. Puyenbroek, E. Elias, A. Weijers en H. v. d. Muyseubergh. GOORLE. Heden is de uitsluiting inge gaan. Bij de firma Puijenbtoek zijn 20 en bij 50 waa wou lust. 's A

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 2