Tweede Blad. Provinciaal Nieuws Gemengd Nieuws. Reclame. !*UWS UIT KAATSHEUVEL Rummer 80. Donderdag 8 October 1908. 31e Jaargang. WAALWIJK, 7 Oct. 1908. Woningbouw. Naar aanleiding der in ons vorig nummer gestelde vraag over Woning bouw, vernamen,wij het volgende: Het Plaatselijk Comité der K. S. A. wijdt zijne aandacht nog steeds aan het woningvraagstuk. Genoemd Comité ver meent evenwel goed te doen, eerst de op handen zijnde wijziging der woning wet af te wachten, alvorens tot de op richting eener bouwvereeniging over te gaan. Het [is genoegzaam bekend hoe de stichtingskosten van nieuwe woningen doo-i de scherpe bepalingen der wet worden verhoogd. Met het oog op de economische crisis die thans wordt doorgemaakt, valt het te betwijfelen of op het oogenblik in eene plaats als Waalwijk, de aandeelen eener bouwvereenigingzouden te plaatsen zijn. Men mag niet uit het oog verliezen dat het Rijk onder garantie der gemeente wel is waar geld voorschiet tegen eene behoorlijke rente, doch dat eerst een stamkapitaal aanwezig moet zijn, alvorens een voorschot kan worden verkregen. Bovendien staan op het oogenblik te Waalwijk verschillende woningen ledig, en zou, nu Waalwijks bevolking eer at dan toeneemt en de stichtingskosten van nieuwe woningen zooals gezegd groot zijn, gegronden twijfel rijzen of ook (zelfs eene zeer matige rente) van de voorgeschoten gelden zou kunnen worden gemaakt. Dat PI. Comité der K. S- A. in deze diligent blijft, is zeker.» Aangenaam is het ons deze inlichtingen van- officieele zijde te ontvangen. Wij durven echter betwijfelen of er in onze gemeente nette arbeiderswoningen aan fatsoenlijken prijs ledig staan. Wij ver- meenen dat die beslist te kort komen, en dat deze zoo ze er waren vele ar beidersgezinnen, die nu in omliggende plaatsen eene woning moeten zoeken, herwaarts zouden trekken. Wedstrijd. Zondagavond werd de groote natio nale wedstrijd in comische voordrachten van bekroonde humoristen in de con certzaal van den heer A. C. v.d. Werff geopend. Nadat de deelnemers bij monde van den heer van Eijkelenburg, lid der Re gelingscommissie, ten 6 uur waren vei welkomd en hun den eerewijn was aan geboden, opende de Voorzitter van de Jury, de heer Aug. v.d. Heijden, voor een stampvolle zaal ten 7 uur den wed strijd. Als juryleden traden op de heeren k Aug. v.d. Heijden en ]ac Sars van Waal wijk, J. Groenen, Besoijen, L. de Morée 's Bosch en C. v. d. Weijden, Ooster hout. Met een flinke feestmarsch van den heer A. Hurkmans werd het programma ge opend. Achtereenvolgens traden op 1. P. Martens Breda, met Een muzi i kaal mispunt. 2. Jac. Mol Oudenbosch, met Voor 't Vaderland. Dit nummer had verbazend veel suc ces. Mol wist de lachspieren van het publiek dan ook van 't begin tot het einde in beweging te brengen. 3. A. Knibbeler, Tilburg met de scène Bock-Bier. 4. M. Reijngoudt Ierseke, met Kees de Landlooper. 5 H. Michielsen Helmond, met de scène Zielsverhuizing. 6. A. van Ierland, Tilburg met de scène En daorom Jaoneke. Van Ierland, die voor de meesten geen onbekende is, droeg met zeer groot succes zijn van 't begin tot 't einke leuke comische scène voot. Van Ierland heeft begrepen dat men op een wedstrijd van comische voordrachten ook n.et comische scènes voor den dag moet komen. Iets waar veel komieken niet aan schijnen te denken. 7. M. van Eggelen Nieuwkuijk, On beschaafde Negers. 8. C. Knibbeler, Tilburg, De bedroefde Recruut. 9- B. Heinrich, Rotterdam met De ongelukkige schoolmeester. 10. M. H. G. Rieff Nijmegen, met Nelleke Giegel. Nadat de stemming voor den Publieks prijs had plaats gehad, deed de jury uitspraak. De uitslag was als volgt: A. v. Ierland Tilburg len Prijs met algemeene stemmen. Jac. Mol, Oudenbosch 2en prijs met algemeene stemmen. M. van Eggelen, Nieuwkuijk 3en prijs met 3 stemmen (2'op B. Heinrich Rot terdam) (Moeilijk kon de voordracht van den hr. v. Eggelen, hoewel uitstekend ge geven o. i. onder comische scène's gerangschikt worden.) De uitslag van de publieksprijs was, zooals door den heer A. Verbunt met een welgekozen woord werd bekend gemaakt, uitgebracht148 stemmen. Hiervan verkregen A. v. Ierland Til burg 47 sternen. Jac. Mol, Oudenbosch 42 stemmen. M. van Eggelen, Nieuwkuijk 31 De Voorzitter van de jury wees in zijn slotwoord op het zeer zeker zeld zame geval dat de uitspraak van het publiek geheel overeenkomt met die van de jury en verder dat het peil der voordrachten niet zoo heel hoog stond. Na allen een hartelijk tot weerziens te hebben toegeroepen werd overgegaan tot uitreiking der prijzen. De prijswin- ners brachten aan ondernemer en jury een hartelijk woord van dank. Na een slotwoord door den voorzitter werd deze eerste voordrachten-wedstrijd gesloten. De concertzaal zag er zeer netjes uit en ook de regeling was zeer goed ge troffen. Een woord van lof mag der commissie bestaande uit de heeren Jos. van Ree, L. Aarts, G. van Loon-Sars en J. van Eijkelenburg dan ook niet worden ont houden. Alhoewel de meeste komieken goed zijn te noemen, waren de meesten evenwel niet gelukkig geweest in de keuze van hun scène. De komieken die Zondag 18 dezer optreden, hebben dit o. i. beter begrepen. Dan treden op 1. W. Engelbrecht, Dordrecht, scène Terug van het bal masqué. 2- M. den Hertog, Rotterdam, scene Teunis de kippendief. 3. Adrieën, Tilburg, scène Janus Tulp. 4. M. van Vugt, Vlijmen, scène Mee- renberg en Medemblik. 5. C- Heijne, 's-Bosch, scène Ik heet Arjaoneke. 6. Jac. Melkert, Tiel, scène Hanneske van Drumpt. 7. George Voget, Haarlem, scène Dat hebben wij. W. Kuijpers, Woensel, scène De Klepperman van Ratelburg. 9. A. den Hertog, Rotterdam, scène Mijns vaders les. 10. F. Nanninck, Tilburg, scène Jan Ongeluk. Zooals men ziet, een zeer prachtig program. Wij twijfelen niet of de zaal zal ook dan tot in alle hoeken gevuld worden, wat wij den ondernemer, den heer A. C. van de Werff van harte toe- wenschen. NajuarszUting tier Provinciale Staten. De opening dezer zitting, die, zooals gemeld, zal aanvangen op Dinsdag 27 October, is bepaald op 's voormiddags lOVs uur. In behandeling zullen o. m. komen Ontwerp-bijzondere reglementen voor de waterschappen »de Polder beneden het Drongelensche Veer" onder Dron gelen en »Koekkoek en Gecombineerde Buitenpulders" onder Zevenbergen. Ontwerp-besluit tot verlenging van den termijn voor de verbetering van de rivier de Raam tot 1 November 1910. Briefwisseling met den Minister van Landbouw met betrekking tot den vee stapel in deze provincie, waarin de Mi nister meedeelt, dat hij de beantwoording der vraag, of de voorgenomen landbouw telling, bedoeld bij zijn schrijven van Februari 11., reeds in 1909 zal plaats hebben, nog eenigen tijd wenscht aan te houden, in verband waarmee de Mi nister in overweging geeft, alsnog geen maatregelen te dien aanzien van wege de provincie te nemen. Ontwerp-besluit, houdende afwijzende beschikking op de aanvraag van den R. K. Onderwijzersbond in het Bisdom Breda om een jaarlijksche provinciale bijdrage in de kosten van cursussen voor de hoofdakte, te houden te Breda, Ro- zendaal en Bergen-op-Zoom of elders in de provincie en in 't bisdom. Sociaal Nieuws. Wederom een goede getuigenis voor de ordelievende Vakorganisatie. De staking bij de firma Hamers, Siga- renfabrikaute te Oisterwijk is geëindigd 1 De firma, die niet aangesloten was bij den R. K. Patroonsbond van Tabaks- en Sigarenfabrikanten, en vóór de staking van gee7i onderhandeling met de besturen der vakorganisatie wilde weten, heeft er hare tevredenheid over uitgedrukt, dat gedurende den geheelen tijd van staking, geen enkel onaangenaam incident was voorgevallen. Ten slotte verklaarde zij in de teekomst steeds gaarne met de Hoojdbesturen te zullen onderhandelen, indien de in te stellen fabriekscommissie een of ander voorval niet tot oplossing weet te brengen. BAARDWIJK. Ter gelegenheid van het jubileum van Z. H. Paus Pius X zal onder meer prachtige koornummers van het a.s. eerste winterconcert der Liedertafel Tot bleei der Toonkunst'' alh. worden opgevoerd. „Te Deum" eau Verhulst gearrangeerd met kinderstemmen door den ijverigen, bekwamen Directeur den heer L. v. Cromvoirt en waarbij een twintigtal vreemde krachten zullen worden geinviteerd. D*ar het nog vrrvch in 't geheugen ligt hoe prachtig de Mricautate door den heer van Cromvoitt werd bewerkt en wij ai meer in 'i genot waren verschillende schoone compoM'irs van hem te mogen bewonderen, zoo belooft het eerste winterconcert inter- 82iit te worden en zal er voor muzieklief hebbers te profiteeren zyn. Zondagmiddag zaten alh. iu zeer ge- zelligen familiekring eenigen bijeen, waaibij kraft, cn glaasjes natuurlijk niet ontbraken. Opeens alarm op de tafel, oorverdoovend rumoer, stoelen omver, opstoppers en buiten neg eenige vriendschappelijke uitroepen waarna rik naar z'n respectievelijke woning leiugkee.rde. Men hud pleizier gehad Goed afgeloopen. Zaterdag v.m. ont stond een begin van biand bij eene schuur van den landbouwer Fl. Pulleus Wzn. alhier, tengevolge van 'net spelen met lucifers door kleine kinderen. De landbouwer Jos. LoefF, die toevallig op zijn werf arbeid verrichtte, zag de vlam reeds uitslar.u Door zijn krachtdadig optreden, later bij- gistaan door meerdere buren, mochten zij er in slagen het vuur te overmeesteren. Slechts een oogenblik veitragiug dan was het te laat geweest en zouden bepaald drie schuren en een of meer huizen een prooi der vlammen zijn geworden, daar alle met hunnen inhoud uit de meest brandbare sloffen beffaau. Zondagmiddag had op de bovenzaal van o'en heer Pullens een propaganda-ver- gaderiDg plaats van den R. K. Leerbewer- kersbond. Nadat de voorzitter de vergadering met den christelijken groet had geopend en allen een hartelijk welkom had toegeroepen, trad als spreker op de heer A. C. Hoes uit Tilburg. Op zeer bevattelijke wijze sprak hij over het arbeidscont act en over werk lozenfondsen. Tot bestuursleden werden herkozen de hepren P. van Mterlo, M. Maas en Jan van Cromvoirt. BESOIJEN. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 8 Oct. des avonds ten 6 uur. Aan de orde Ingekomen en aangehouden stukken 2. Verhooging opcenten personeele belasting. 3. Vaststelling gemeente-begrooting voor '1909. 4. Vaststelling armen begrooting 1909. 5. Aanvrage subsidie algemeen arm bestuur. 6. Wijziging begrooting 1908. 7. Vaststelling supl. kohier H. O. 1908. 8. Reclames Hoofd; Omslag 1908. DRUNEN. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 8 October 1908, des m,middags ten 6 uur. YLIJMEV. 't Schijnt 1.1, Zondag voor de fietsers uit onze gemeente een ware on* geluksdag te zijn geweest. In de Moni- mersteeg kwaraeu v H. en L. met elkaar zoodanig in botsing, dat hunne rijwielen voorloopig niet meer geschikt waren om bereden te worden. De een kon zijn kar retje mei sterk verbogen vork nog aan de hand huiswaarts leiden, maar de ander moest het wrak van zijne fiets naar buis dragen. Gelukkig brachten beide zandruiters het er zonder kwetsuren af. Nog een derde iu- woner onzer gemeente, v. O. kwnm al fietsende van eeue slechte reis thuis. In volle vaart zag hij zich plotseling den weg door een keffenden hond versperd, wist deze hindernis niet te nemen en tuimelde hals over kop van zijn stalen ros. Hier kwam de fiets zonder letsel uit den strijd, maar de berijder moest den volgende dag met, sterk gezwollen knie het bed houden. Toen Zoudagmiddag de vrouw van den landbouwer J. Verschuren hare huisgenooton voor het koffiedrinken had binnengeroepen, viel zij plotseling dood neder. Iu de maand November begint de heer H. v. d. Linden, landbouwonderwijzsr te. Vlijmen, te Drunen een cursus voor vol wassenen over uicst eu bemestiug. Rijkspostspaarbank. Aan hel postkantoor alhier en de daaronder ressor terende hulpkantoren werd gedurende de maand 8ept ingelegd f 6513.99 terugbe taald f 6645.4-3. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nommer 8007. 's HERTOGENBOSCH. De concerten van 's-Hertogenbosch Mannenkoor zijn voor het seizoen 1908—1909 vastgesteld als volgt: Zondag 25 October 1908, Woensdag 6 Januari, Zondag 14 Februari en Zoudag 18 April 1909, terwijl een zomeicoucert, nog nader zal worden aangekondigd. Als solisten bij voornoemde concerten hebben reeds hunne medewerking toegezegd mevrouw Reballio-Sieuwe, mejuffrouw Marie Russer, mevrouw Van den Houten-Sino, de heer Jan Rijssel'oerg en het Gemengd h Capella-Koor (onderafdeeling der Koninklij ke Zangvereeuiging Breda's Mannenkoor)te Breda. Met audere solisten is men nog iu on derhandeling. De afd. 's-Hertogenbosch van de R. K. kiezersvereeuigiug Noord-Brabant heeft candidaat gesteld voor dö Provinciale Staten (vacaluren-mr. A van Rijckevorsel) jhr. mr. F. J. J. M. van Rijokevorsel, weihoudcr dezer gemcento. EINDHOVEN, 8 October. In de heden avond gehouden raadszitting is medegedeeld het rappml vau de commissie uit den raad, de heeren mr. Passtoors, Aug. Raupp en E. de Haes, belast met het onderzoek naar beweerde knoeierijen m de gemeentebedrij ven, waaruit blijkt dat een nauwkeurig onderzoek over alle punten van aankLcht, de ongegrondheid hiervan heeft aangetoond eu dat de ambtenaar hier beticht, n.l. de directeur der gemeentegasfabriek, eerder lof verdient over zijn accuraat en juist beheer. Met al gemeene stemmen werd dit rapport door den raad goedgekeurd. VR1JH.-CAPPEL Om eenigzius tege moet te komen in de schade, bij 't stelen vau enkele konijnen bij W. S. alhier, is een collecte gehouden welke ongeveer f9,00 op heeft gebracht. Maandagavoud had alhier in het Ger. kerkgebouw plaats de eerste Winter vergadering vau den Bondskring 's Bosch en omstreken, een onderdeel van den Bond van Jon gel. ver. op Ger. grondslag, waartoe j ook de Vereeniging hier ter plaatse behoort. Als referaat werd gehouden het onderwerp „Het Gebed" door een afgevaardigde uit Tilburg, debat werd verleend doch niemand maakte hiervan grbruik. De belangstelling was grooter dan men verwacht had. In den nacht tusschen Zaterdag en Zondag zijn ten tweede male in het zelfde huis als verleden week, doch nu bij de Wed. A. V. B. wederom dieven geweest des morgens kwamen de e meuscheu tot de ontdekking dat 2 hanen gestolen waren 't Eigenaardige van deze diefstallen is wel ditDat èn bij dezen, èn de vorigen telkens daags te voren kooplui kwamen om 't hunne te koopeu doch geen accoord konden maken. Hoe dit ook zij, 't zijn verdachte gevallen. Een ieder zij dus gewaarschuwd 't zijne goed te verzorgen. CAPELLE, 5 Oct. De invloed van het prachtige zomerweer doet zich meer en meer gevoelen. Gisteren vernamen wij van een inwoner dezer gemeente, dat hij enkele rijpe aardbeien en frambozen had en heden zien wij witte lelien weer prachtig bloeieu. De heer B. J. Werther, geboren alhier, Theol. student te Dtrecht, slaagde lieden voor het voorber. kerkel. examen. - Zaterdagavond geraakte het zoontje van R. D. terwijl het aau het spelen was op den dijk, onder een rolwagen. Hoewel het ongeval zich ernstig liet aanzien bekwam het kind slechts enkele kneuzingen aan armen en beenen. Dr. Kohier verleende geneeakun dige hulp. Met genoegen constateeren we, dat ook in onze gemeeute waarschuwingsborden ge plaatst zijn, met: „Rechts houden." Zeer zeker een goed idee van den A. N. W. B. WASPIK 6 Oct. Gisteravond brak er door een schoorsteenbrand brand uit in een complex van woonhuizen, behoorende aan den Zeereerwaarden heer Deken Wijnen alhier. De brand woedde van 6 tot 8 uur voort, doch kon door de spuit niet gebluscht worden. Het 4-tal woonhuizen b andde tot den grond af. De inboedel van 8 der 4 huurders is verzekerd, alsmede het gebouw zrlve. De heer P. Musters Pzn. reed gister a-ond ter hoogte van kassier Kamp in volle v .art op een hoop steeuen waardoor hij van dc- fiets tuimelde en zich aan been en arm ernstig bereerdc. Het rijwiel is in den vork g( broken. Geneeskundige hulpmoest worden ingeroepen. DUSSEN. Maandag 12 October a.s. treedt de heer A. B. van Gooi, nieuw be- in,imd hoofd der openbare lagere school wijk B alhier iu dienst. Alsdan zal dus weer voor allen klassen gedurende geheele dagen onderwijs gegeven kunnen worden. Een voerman uit Loon-op-Zand ge raakte hedenmiddag met een kar met takken bossen te water. De man moest wegens versperring van de weg (Kalversteeg) terug- kieren. Bij het omdraaien liep de kar terug en kwam alzoo. in het water terecht. Eerst nadat de geheele kar was afgeladen slaagde ui- I) er in deze op het droge te brengen. pegeven eerste. Winterconcert van Euphouia zou de Liedertafel haar ten gehoore breugei, doch op verzoek van verschillende zanglief hebbers en dc volle goedkeuring van dit voorstel door onzen ZeerEerw. Heer Pastoor, bracht de L;ederlaffcl haw eerst ten gehoore jl. Zondag na hei Lof iu de kerk, hetgeen voorwaar een prachtig idee genoemd moet worden. Da plaats laat het hier niet toe om in bijzonderheden le treden over de beide uitvoeringen in de kerk en 's avonds in de z :.l aan „Euphonia*. Genoeg zij gezegd dat zij op heide plaatsen oj> de massa toe hoor Iers, een aangenamen en machtigen indruk maakte. Een bijzonder woord van lof verdienen echter de Baritonsolist Bart de Rooij en J. v. d. Besselaar Tenor, die. op waardige wijze de bedoeling van den componist vertolkten: 's avonds zong de Liederlatei ook nog „Tu es Petrus" van Elewijk, waarin onze Bariton nogmaals van zijne talenten blijk gaf. Blilitair onderricht. Verleden Zaterdagnam. is alhier in de O. L School te Berkdijk met het voorbereidend militair onderricht een begin gemaakt. De oefeningen worden gehouden op Maandag en Zaterdagnm. Door een tweetal onderoff. uit Geertruide.nberg worden de leasen gegeven. Zeven en twintig jongelingen nemen er aan deel. Een racrkwnnrdig geval te Gorinehem. Wij publiceeren het volgende geval om dat wij denken dat het voor vele personen te Waalwijk die aan dezelfde kwaal lijden van belang kan zijn. Mejuffrouw L. van Wijk, wonende Tuin straat 440 le Gorinehem, deelt ons mede Het is reeds ongeveer twaalf maanden, dat ik door een nierkwaal ben aangetast, waar door ik onophoudelijk verschrikkelijke pijnen benedeu in den rug had. Het was verbazend lastig bij mijn werk, daar ik haast niet buk ken kon. Dag en nacht gevoelde ik mij afgemat en vermoeid, doch 's morgen» bij het opstaan was het 't ergste, daar ik vau- wege de pijn bijna niet slapen kon. De urine was steeds troebel en met een zanderig bezinksel en enkels opgezwollen. Ik had veel schemeringen voor de oogen en duize lingen en gevoelde me erg mismoedig, toen op aanraden van eer kennis FOSTERS RUGPIJN NIEREN PILLEN begon te gebruiken. Dit geneesmiddel bracht een algeheelc ommekeer bij mij teweeg. Een enkele doos daarvan gaf ine een buitenge wone verlichting. De pijn verdween en mijn geheele gestel was als 't ware opge- frischt. Gaarne zal ik dit afdoende middel aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. De ziekten der nieren zjn te meer ernstig en ellendig, daar zij niet begrepen wordou het is slechts aan weinig menschen bekend wat de nieren zijn, waar zij zioh bevinden en wat ban werking is. Bijgevolg wanneer zich een teeken van nierziekte voordoet zooals rugpijn, troebel water, gezwollen voeten en handen, blazen onder de oogen enz. wordt dit zeer dikwijls voor een andere kwaal gehouden .vat intusschen de nier ziekte tijd geeft zich te ontwikkelen in rhcumatiek, waterzucht, suikerziekte, eiwit- verlies ene. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer van Wijck gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de hand- teekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firiua Wed. Orie-Dumouliu, Markt, Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één of f 10.— voor zes doozea. Vo rmau eu paard bekwamen geen letsel zou:lat de man langs een andereu weg zijn rcia weer kou vervolgeu. Kaatsheuvel, 7 Oct. 1908. Liedertalcl. Onze Liedertafel onderafdeeling van onze „Euphonia." heeft j.l. Zondag getoond, dat zij bij alle gelegenheden haar best doet om door hare medewerking 'n feest te doen slagen. Was zij met met den verjaardag van H. M. de Koningin aanstonds beieid om op het toen '9 avonds gegeven volksconcert een paar nummers, namelijk Domine Salvuui fac Reginam uostram, en Hollands Glorie tm beste te geven; ook thans nu het hoofd der H. Roomsche ktrk zijn gouden Priester feest ging vieren, nam zij aanstonds maat regelen om op ter geschikten tijd te kunnen menjuichen. De Pauscantate van Wierts weid voor een paar maanden aangeschaft en onder leiding van den ijverigen Directeur den hr. I v. Boxtel iugestudeerd. Op het 1.1. Zondag Hevige brand. Zaterdag avond onge veer half elf brak eensklaps een feilen brand uit in de fabriek van wollen stof fen der firma F. A. Swagemakers en Zonen te Tilburg. In zeer korten tijd stond het gebouw ingericht voor spinnerij, scheerderij, machinekamer, ma gazijnen en kantoren in lichte laaie. In weinig tijds was eene ontzaglijke menigte volks naar het Heuvelplein ge komen om getuige te zijn van het onheil dat in het* donker luchtruim en tenge volge der windstilte een fantastischen aanblik gaf. Politie en brandweer kwamen aansnel len met hun brandslangenwagentjes. Verschillende slangen werden fluks aan gekoppeld aan de waterleidingkranen en het blusschingswerk nam een aanvang terwijl de politie flink de orde hand haafde. De heele straat en het fabrieks terrein werd vrij gehouden, alles kon ongehinderd zijn gang gaan. Spoedig zagen wij den EdelAchtb. heer Raupp, burgemeester van Tilburg op het terrein alsook eenige andere stads autoriteiten. Burgemeester Raupp nam dadelijk de leiding van het blus- singswerk op zich en na een loffelijk volhardenden arbeid van meer dan een uur was men het vuur zoover meester dat het gevaar voor aangrenzende fa brieksgebouwen geweken was.

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 5