Tweede Blad. "bekendm akSg G Provinciaal Nieuws n. Duitsohland. .trJtei'f «e«ipr<i Engeland. Italië. Balkanstaten. Reclame. Oude Wonden BINNENLAND. Nummer 88. Donderdag 5 November 1908. oio aargang. LANDWEER- plat W! VERKIEZING. De Burgemeester vau Waalwijk maakt bekend: dat op Dinsdag den 10 November 1908, cene verkiezing zul plaats liebbon ter vervulling van een plaats in den gemeenteruad, dat opdien dag van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 4 uur, bij hem, Burgemeester, opgaven van can didaten kunnen worden ingeleverd. Deze opgaven moeten inhouden den naam, de voorletters en de woonplaats van den candidaat en onderteekend zijn door tenminste 11 kiezers bevoegd tot deelnemingtan de verkiezing, waar voor de inlevering geschiedt. De inlevering der opgaven geschiedt persoonlijk door een of meer personen, die haar hebben onderteekend. De candidaat kan daarbij tegen woordig zijn. De tot invulling bestemde formulieren voorde opgaven, hierboven bedoeld, zijn ter secretarie der gemeente kosteloos verkrijgbaar, van Dinsdag den 27 October 1908, tot en met Dinsdag, den 10 November 1908, (dag der verkiezing Waalwijk, den 26 October 1908. De Burgemeester van Waalwijk, Th. de Sukmont de Bas Smeeli. kunnen ONDERZOEK VERLOFGANGERS. Burgemeester en Wethouders den gemeente Waalwijk maken bekend, dat het onderzoek over de verlofgangers der landweer zal gehouden worden op Woensdag 11 November a.s. des voormiddags ten negen uur in het gemeentehuis aldaar. Aan het onderzoek moeten deelnemen alle verlofgangers, om het even tot welke lichting !zij behooren echter zijn daarvan vrijgesteld a. de verlofgangers die inden loop van het jaar krachtens art. 11 der Landweerwet onder de wapenen zijn geweest. b. Zij die behooren tot de categoriën van dienstplichtigen, bedoeld in het tweede lid van art. 15 der Wet en aangeduid bij art. 1 van het Kon. Besl. van 5 September 1904 (Stbl. No. 220.) Ds verlofgangers behooren bij het onderzoek te verschijnen in uniform gekleed, voorzien van kleediDgstukken, wapenen en ledergoed aan hen bij hun vertrek medegegeven, alsmede van hun zakboekje en van hun verlofpas. Gedurende den tijd dien het onderzoek duurt I en in het algemeen wanneer de verlofgangers in uniform gekleed zijn, worden zij geacht onder 1 do wapenen te zijn en is het crimineel wetboek en reglement van krijgstucht voor het krijgsvolk hier te lande op hen van toepassing. Waalwijk, 27 October 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Th. de Suemont de Bas Smeele. De Secretaris. F. W. van Liempt. De keizer zoekt een zondebok, rachtvolli j)e „Norddeutsche Allg. Ztng.* is mei een officieuse mededeeling gekomen, die hel figuur van den keizer niet fraaier maakt. Vod Bül jw heelt, heet het nu, het ontwerp voor het artikel in Daily Telegraph* van den keizer gekregen, en het, zonder het te lezen, ter afdoening doorgezonden aan den minister van Buitenlandsche Zaken Von Schön die het voor publicatie geschikt ichtte. Bülow zou, laat hij nu verklaren, Jad hij het stuk gelezen, de publikatie Jjt bijna hebben afgeraden hij neemt echter de vofle verantwoordelijkheid op zich, en heeft t randie zÜn ont8la8 gevraagd. De keizer heeft dit ♦Vilhelm II wil dus probeeren, zyn on- lisbaren kanselier te behouden, en Von lehön tot zondebok te maken. //De keizer heeft aan dit verzoek geen irj 8ev°lg gegeven*, vervolgt dan ook de fotn fficieBZ8 mededeeling, „maar het voorstel I 50.van den rijkskanselier goedgekeurd, om door bekendmaking van de toedracht aan de on- ppi rechtvaardige aanvallen op den keizer den grond te ontnemen.* JSDEN. Alsof de keizer nu vrij uitgaat 1 Nu op de meest duidelijke wijze blijkt, at elk woord van 's keizers beweringen inderdaad is gesproken. Dat hij inderdaad een, wellicht het veld- ochtsplan voor den Boerenoorlog heeft ge— na:.kt De couranten zijn deels verontwaardigd, leels spottend Het „Berliner Tageblat* zegt: Het intervieuw van den keizer was ons 1® een moleusteen op het hoofd gevallen, laar de verontschuldiging die de „Nord- eutsche* openbaar maakt, heeft een aan gename vtoolijkheid verwekt. Men geeft :lkaar vergenoegd ue hand en een groot eedvermaak vereenigt alle harte en zielen. Hij heeft het niet eens gelezen 1 Niemand eeft het gelezen I* En waarlijk moet men noemen dat niemand deze onheilatukken left gelezen. Ontbrak het den ambtenaar ie ten slotte rapport uitbracht, misschien in kennis van het Engelsch Ook was misschien het feit, dat „het* tuk op vloeipapier geschreven stond, van root „gewicht* bij den loop der zakeü. In den „Figaro* zegt Lautier. „De geschiedenis, die men hier boven iseft gelezen zou door niemand geloofd [porden, ook indien een zeer ernstig en goed ngelicht journalist haar zou willen vertellen. De waarborg van de „Norddeutsche* is )og noodig om haar voor waarschijnlijk te en stee&ouden. Wat zullen wij nu toevoegen aan i wordedeze serie van bekentenissen vol nederigheid? Laten we ten slotte nog eeD der meer schap d«jm8tige stemmen echoën e wij De „Augsburger Abendztg." zegt, dat bijaldien er niet een meer bevredigende «ei- klaring van het gebeurde wordt gegeven, duidelijk blijkt, dat Duit-chland niet alleen het Rijksopp-rhoofd heeft het zij met allen eerbied gezegd dat zich dikwijls geen voldoende rekenschap geeft van de poitée zijner woorden, maar tevens dat de leiding der buitenlandsche politiek berust bij mannen, die duidelijk hebben bewezen hoe onbekwaam zij daarvoor zijn. „Zoo bestuurt- men nog geen kruidenierswinkel laat staan de zaken van een groot Rijk, dit aan wereldpolitiek wil doen.* De directeur van een groote ondernetnb g verklaarde volgens de „Tagliche Rundschau* „bij ons wringen allen de handen. De woorden des Keizers zullen voor ons „de ergste gevolgen hebbenDe positie van Duitschland iu het Oosten zal vreeselijk daaronder lijden.* „Eenvoudig versteld*. „Katastrofale gebeurteuis*. „Algemeene sprakeloosheid*. Ziedaar enkele der uitdrukkingen, die we in Duitsche bladen vind'-n. Het is een allerongelukkigste daad ge weest waaraan de keizer zich, men mag vrij zeggen schuldig heeft gemaakt. Eu ten slotte gelooft ook niemand dat de Rijkskanselier daarvan kennis had kun nen dragen. Het is „niet* aan te nemen dat Von Bülow, die zijn vorst kent, zulk een sink, hem ter beoordeeling voorgelegd niet zou lezeu. Vele bladen wijzen er ook op, dat de keizer door zijr. openbaring, dat hij de maker is geweest van een veldtochtplau tegen de Boeren, veel sympathie, ook in Hollaud, moet verspeeld hebben. En met zijn wijzen op het gele gevaar heeft hij vooral de Japanners tegen hem in het harnas gejaagd. Treuiig resultaat van zijn woorden Naar schatting bedraagt de opbrengst van de voorgestelde belastiugen uit gedis tilleerd 100,000,000, tabak 77,000,000 bier - 100,000,000, wijn 20,000,000, uala tenscbappen totaal 92.000,000, electriciieit en gas 50,000,000, advertentie? 33,000,000 mark totaal iu ronde cijfers 475,000,009 mark. De olympische spelen te Londen zijn ge ëindigd met een banket van 500 couverts Men rekent, dat deze olympiade 6 i 700,000 toeschouwers en ongeveer 2000 mededingers van 23 nationaliteiten heeft bijeengebracht. Tijdens de spelen hadden 200 diners, feesten en recepties plaats. Den lOen November a.s. zal in de St Pieter een plechtige dienst plaats hebben bij gelegeuheid van 's Pausen gouden pries terfeest. Den llen November zal de Staats secretaris des Pausen, kardinaal Merry del Val, een galadiner aanbieden aan de bij zondere afgezanten der mogendheden aan den Paus. In dit jubeljaar is de opbrengst van den St. Pieterspenning verscheidene millioenen meer dan andere jaren. De Russische tx-minister van Finan ciën Witte is door Z.H, in particuliere audiëntie ontvangen. Rusland en Servië. Ter gelegenheid van het vertrek van den Servischen kroonpins nit Petersburg heeft de Russische pers de volgende mededeeling ontvangen Het bezoek van den kroonprins van Servië had, zooals men voorzien had, geen officieel karakter. De heer Paschitach (de Servische minister-president), blijft nog eenige dag?n in Petersburg. Gedureude zijn verblijf in de hoofdstad heeft de kroonprins er zich rekenschap van kunnen geven, dat de Russische regeeringskringeu in volledige sympathie zijn met Servië en bereid het huD zedelijken steun te verleenenmaar dai hangt at van de gedragslijn, die Servië volgen zal en daarvan, of het zich onthou den zal van eiken onvoorzichtigen ot over ijlden stap, die tot op zekere hoogte als een uitdaging kan worden opgenomen. Dit is den krooprins en den heer Paschitsch te Petersburg, en te Belgrado door den Rus- sischeu gezant duidelijk medegedeeld. De Serviërs verheugen zich ook in de volkomen sympathie van de Russische samenleving, die er zich mee beijvert hun aan te toonen, dat het noodig voor hen is voorzichtig te zijn en den vrede niet te verstoren. Het telegrafisch antwoord van den doerna-preri- dent aan den president van het Skoeptschina vertolkt op uitnemende wijze de publieke, opinie door te verklaren, dat alleen een vredelievende oplossing van de tegenwoor dige crissis op afdoende wijze de toekomst van het Slavendom kan verzekeren. En men wordt werkelijk kalmer. Hier is dus duidelijk uitgesproken, welke houding Rusland ten opzichte van Servië aanneemt het zal Servië zedelijken steun verleenen, maar het maant allereerst tot kalmte aan. Moge de waarschuwing niet in den wind geslagen worden 1 In een brief uit Konstantinopel "aan de Kölni?che Zeitang wordt aangegevcD hoe Turkije gaandeweg in Europa zijn leger op voet van oorlog brengt, terwijl Bulgarije deels uit eigen beweging, deel p dringen de raad der mogendheden ziju sU*nde leger tot slechts 40.000 man heeft vermin derd. Turkije, beschikt nu, volgens den bericht gever van de Keulena-.tr, in Europa over drie legerkorpsen van tezamen 187 bataljons van 1000 man, 106 eskadrons paarden volk en 174 batterijen geschut; verder 16 ba- taljeus redifs. Iu het geheel schat men bij benedering de tioepen in Europa nu op 215,000 man, In Azië heeft het nu 84 balaljons rcdif?. Bij ruiieiij en geschut gebrek aan paarden. De batterijen veldhou- witsers schijnen ze alle uit nieuwe snel vuurkanonnen van Krupp te bestaan. Het artikel geeft nog meer bizonderheden. De schrijver meent, dat Turkije nu wel sterk ge oeg is om zijn eisch tijdens een confe rentie de noodige klem bij te zetten. die door geen enkel middel genezen konden morden, worden door den Kloosterbalsem genezen. Prijs per pot 0.35, 0.75 en/ 1.20. Let op den rooden band met handteeke- aing L. I. Akker Een merkwuurdig geval tc Gorinehcm. Wij publiceeren het volgende geval om dat wij denken dat het voor vele personen te Waalwijk die aan dezelfde kwaal lijden van belang kan zijn. Mejuffrouw L. van Wijk, wonende Tuin straat 440 te Goiinchem, deelt ons mede Het is reeds ongeveer twaalf maanden, dat ik door eer» nierkwaal ben aangetast, waar door ik onophoudelijk verschrikkelijke pijnen beneden in den rug had. Het was verbazend lastig bij mijn werk, daar ik haast niet buk ken kon. Dag en nacht gevoelde ik mij afgemat en vermoeid, doch 's morgens bij het opstaan was het 't ergsie, daar ik van wege de pijn bijna niet slapen kon. De urine was steeds troebel en met een zanderig bezinksel en enkels opgezwollen. Ik had veel schemeringen voor de oogen en duize lingen en gevoelde me erg mismoedig, toen is op aanraden van een kennis Fosters Rug pijn Nieren Pillen begon te gebruiken. Dit geneesmiddel bracht een algeheele ommekeer hij mij teweeg. Een enkele doos daarvan gaf me een buitengewone verlichting. De pijn verdween en mijn geheele gestel was als 't ware opgefrischt Gaarne zal ik dit afdoende middel aanbevelen. Ik ondergeteekeude verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. De ziekte der nieren zijn te meer ernstig en elleudig, daar zij niet begrepen worden het is slechts aan weinig menschen bekend wat de nieren zijn, waar zij zich bevinden en wat hun werking is. Bijgevolg wanneer zich een teeken van nierziekte voordoet zoo als rugpijn, troebel water, gezwollen voeten en handen, blazen onder de oogen enz. wordt dit zeer dikwijls voor een andere kwaal ge houden wat intusschen de nierziekte tijd geeft zich te ontwikkelen in rheumatiek, wa terzucht, suikerziekte, eitwitverlies enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. van Wijck gehad heeft. Wij waarschu wen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie-Dumoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel h f 1,76 voor één off 10. voor zes doozen- Nederland en Venezuela. De Parijsche uitgaaf van de New York Herald verneemt uit .Willemstad Parti culiere brieven, die hier ontvangen zijn, melden, dat het Venezolaansche ant woord op de tweede Nederlandsche nota, vragende om de zending van een bui tengewoon gezant tot vriendschappelijke regeling van de hangende vraagstukken zeer beleefde bewoordingen gesteld Het antwoord is den 19den October van La Guayra afgezonden en zal Ne derland op 6 November bereiken. Voor het oogenblik valt op te merken, dat volgens dezelfde berichten uit Wil- emstad het bestuur van de kolonie zich met groote bedrijvigheid op mogelijke gebeurlijkheden voorbereidt- De zee officieren en regeeringsambtenaren ne men echter volkomen geheimhouding in acht. Naar Reuter nog uit Den Haag seint zal onze regeering geen beslissen- den stap doen vóór de officieele tekst van de nota van president Castro in antwoord op de tweede nota onzer re geering is ontvangen. Het bericht, dat reeds eene blokkade der Venezuelaansche havens bevolen is, wordt door de autoriteiten formeel te gengesproken, ofschoon een dergelijke maritieme demonstratie wel is voorbereid. Cernm. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram werd op 21 October j.l. eene patrouille in Ahiolo (Midden- Ceram) beschoten, waarbij gewond wer den 2 Europeesche militairen, waarvan sedert één is overleden en 2 inlandsche militairen, allen beneden den rang van officier, zoomede een dwangarbeider. De aanvallers werden teruggeslagen. Posterijen. Naar men verneemt, is het wetsont werp tot herziening van de tractementen van commiezen en directeuren bij pos terijen en telegrafie thans bij den Raad van State aanhangig. De Brusselsche tentoonstelling in 1910. Het comité uit belanghebbenden en belangstellenden in een deelneming van Nederland aan de tentoonstelling van Brussel in 1910 heeft thans aan de T weede Kamer een adres gezonden waarin het vertrouwen wordt uitgesproken dat dit college alsnog een gelegenheid zal weten te vinden om de Regeering in staat te stellen aan haar oorspronkelijk voornemen gevolg te geven. Opleiding officiersrang. Ingediend is een wetsontwerp tot wij ziging van de wet van 21 Juli 1890, tot regeling van het militair onderwijs bij de landmacht voor zoover daarbij de opleiding voor den officiersrang en de hoogere vorming van den officier zijn betrokken. Burger jongelieden mits phy'siek geschikt die kunnen overleggen ee n der diploma's of getuigschriften in art. V van het aangeboden ontwerp (getuig schrift eindexamen H.B.S. 5-j. c.) worden tot de academie toegelaten voor het leger en het wapen hunner keuze, althans voorzoover het opengestelde aantal plaat? en zulks mogelijk maakt. De re geering toch is van meening dat het tot nog toe gebruikelijke dure toelatings examen geheel kan vervallen.) Nieuwe Waterweg. Gisteren zijn 62 schepen den Nieuwen Waterweg binnengekomen. Dit is het grootste aantal dat ooit in 24 uur den Waterweg binnenliep. De Maart- en Septemberplocg. In verband met de door den minister van oorlog gedane toezegging tot over- wegino van den wensch om ruiling toe te laten tusschen de lotelingen van het in Maart in te lijven gedeelte, bij de mondelinge behandeling in de Tweede Kamer van het thans aangenomen ont werp van wet tot nadere aanvulling en wijziging der Militie wet 1901, heeft de minister thans, naar het Hbld. verneemt, de Commissarissen der Koningin in de onderscheidene provinciën uitgenoodigd hunne meening te willen te kennen geven omtrent 1°. of de ruiling tusschen de lotelingen der Maart Cn die der Septemberploeg ook met het oog op mogelijk daarvan te duchten ongewenschte praktijken aan bevelenswaard voorkomt en 2°. of die ruiling practisch uitvoerbaar schijnt en welke regeling c. q. voor de uitvoering ware te stellen. WAAL WIJK, 4 New 1908. Gemecnteruad. Hedenavond ten 68/* uur openbare vergadering. Agenda reeds opgenomen in 't vorig nummer. Voor de a. s. verkiezing circuleert reeds een candidatenlijst voor den heer J. A. Houben, rijks-ontvanger. Schoenfabriek. Men deelt ons mede De schoenfabriek vroeger gedreven door heer L. de Vries is thans in handen overgegaan, van de heer Dalleu uit Kaats heuvel en Smeink uit Haarlem, die deze thans gaan exploiteeren. Een kapitaal van f 40.000 moet gestort zijn en de werkzaamheden zijn reeds in gang thans met 20 personen, terwijl nog een aantal werklieden zullen worden aange nomen. Als directeur is aangesteld, de heer A. Aarts van Kaatsheuvel en als tech nisch chef de heer L. de Vries. Leobond. Op de a. s. jaarvergadering van den Leobond zal, wegens periodieke aftre ding verkiezing van het bestuur plaats lebben. De aftredende leden zijn M. Beerens, Voorzitter. Ant. Brans, (Besoijen). C. van Kuijk J. Bzn., Secretaris. Joh. Bijlhout. Laatst genoemde wenscht niet meer in aanmerking te komen. De anderen zijn terstond herkiesbaar (art. 4 Hoofd stuk 1 van het Reglement). Candidaatlijsten kunnen worden inge diend met 15 gewone leden onderteekend vóór den 8 November a. s. „Waalwijk Vooruit". Dat de liefhebberij voor de voetbal sport er bij het Waalwijksche publiek nog niet uit is, bleek Zondag ten zeerste. Een zeer talrijk publiek woonde, ondanks het minder mooie weder, den spannen- den wedstrijd, >W. V.« »Sparta< bij. En al moesten ze dan hun favorieten met flinke cijfers zien verliezen, het staat vast, dat ze van zoo'n wandelingtje en hun dubbeltje entree geen spijt hebben. Met. 51 moesten de geel —zwarten het onderspit delven. Des ondanks echter den spelers een pluimpje, voor het enorme werken en het tot laatst toe volhouden. De uitslag, geeft dan ook geenszins de verhouding weer. In dezen wedstrijd bleek echter, dat elke verandering in het elftal geen verbetering is. Doch nu ter zake. Als scheidsrechter Wertenbroek, om 2 Va uur beginnen blaast, heeft zich een buitengewoon talrijk publiek langs het lijntje geschaard en stelt »W. V.« zich met één invaller op voor hun achter back Henri v. Delft. Sparta* was zoo ver ik weet compleet. J. van den Hoek, begint met den toss te winnen, zoodat de Bergsche midden voor den bal aan het rollen brengt. Dadelijk valt »W. V.* nijdig aan en houdt zij enkele minuten het spel op Sparta's helft. Nu komt »Sparta< echter opzetten, de achterback mist, de keeper trapt tegen een der toeschietende spelers aan en den Berg leidt 1 0. Naar veler meening was het een fout van den keeper den bal te trappen, maar had hij dezen in de hand moeten vatten om vervolgens weg te werpen. Door dit tegenpuntje geenszins ontmoedigd, vallen de onzen onstuimig aan en beleeft het roodwitte doel ge vaarlijke momenten. Alle aanvallen loopen echter op niets uit en heeft >W. V.* waarlijk pech, als enkele schoten rake lings langs of over vliegen. Na 20 minu ten spelens, krijgt A. Nieuwenhuijsen in het strafschopsgebied staande den terug- springenden bal tegen zijn hand. De scheidsrechter beslist penalty en een minuut later is het 20. Dit vinden de geelzwarten nu toch genoeg, onstuimig vallen zij aan. Jos. de Folter rent langs de lijn en met een mooi schot, brengt hij den stand op 2- 1. Nu ontwikkelt zich van beiden zijden een vinnig spel en zijn beide partijen volkomen tegen elkaar opgewassen. Geertruidenberg zoowel als Waalwijk geven mooi voetbal te zien, doch kunnen geen van beiden voor rust het net nog vinden, zoodat half-time met den stand 21 ingaat. Gedurende de rust worden de kan sen druk besproken en gelooft men al gemeen aan geen slachtparij. Direct na de hervatting wordt het publiek danig teleurgesteld, want het spel is nog geen 10 minuten oud, of de stand is reeds 4—1. Beide keeren waren het verre tamme schoten, die den keeper verschalkten. Nu is het echter met »Sparta* gedaan en zijn de geel—zwarten niet meer te houden. Alles drijft, centert, schiet, doch telkens is het een Bergsch been of de goalpaal, die doelpunten belet. In deze periode, had Waalwijk beslist enkele puntjes verdiend. Fortuna is echter niet met de onzen, maar des te meer met de roodwitten, want als deze even doorbreken, is het weer een ver schot dat de score ver hoogt. Nog 10 minuten zijn te spelen. »W. V.* zet er alles op, doch doelpunt ten gelukt hun niet meer, zoodat einde komt met 5—1 nederlaag. Volgens aller meening, had de stand 21 de verhou ding weer gegeven. In het veld was >W. V.« spel dikwijls beter, als dat van >Sparta«, doch voor goal, was het spel van den Berg meer >af«, wat hun de overwinning bezorgde. Moed I houden, jongens 1 Laat deze tegenspoed ons niet ontmoedigen, maar een rede te meer zijn, om nog flink te oefenen, want hier door alleen, zijn betere resultaten te verkrijgen. Ook het Waalwijksch publiek, heeft getoond belang te stellen in uw werken en met dezen machtigen factor tot steun, behoeven we de toekomst niet duister in te zien. DRUNEN. Door den heer Houben, Rijks ontvanger te Waalwijk, zal eene lezing ge houden worden voor de R. K. Kiesvereeniging te ürunen, in het locaal der jongelings- congretatie, des n.m. ten 61/, ure, over het arbeidscontract. Een zeer actueel onderwerp, vooral voor deze streek. Wij hopen dat men ruimschoots van die gelegenheid zal gebruik maken om den gevierden spreker te gaan hooren, daar men weldra met de wet die op 1 Februari a.s. in werking treedt te maken krijgt. De uitslag der loting is als volgt 32 Aerts Petrus Cornelis. 1 Bataille Johannes 1.92 M. 25 Boxtel van Lambertns. 9 Broermijn Andries (Broederd.) 34 Brok Alouisius. 12 Delft van Cornelis. Dommelen van Pieter (Gebreken.) 17 Dranen van Cornelia. 12 Fressen Franciscus, 29 Gouw de Everardus. 33 Goaw de Gerardus. LI Heeswijk van Cornelis Martinus. 18 Heijmans Johannes. 15 Klerkx Wilhelmus 1.48 M. 20 Leijtens Aotonius. 4 Lommers Theodorus Johannes. 28 Rekers Thomas. 13 Robben Johannes. 22 Sanden van der Gerardus Josp. 24 Snijders Antonius Wilhelmus.

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 5