Provinciaal Nieuws BUITENLAND. Duitschland. Italië. Turkije! genomen, deze post te verminderen tot f 1000, ten einde daarmede uit te spreken, dat de Kamer bereid is nieuwe voorstellen van de Regeering in zake die tentoonstelling af te wachten. Een voorstel van den heer Schaper om die f 25.000 te schrappen, werd met 42 tegen 28 stemmen verworpen. Geen retourkaarteu meer. Naar men verneemt, zullen bij de beide groole spoorwegmaatschappijen SS. en H. S. M. de retourkaarteu evenals in Dui'sch land worden afgeschaft. Een nieuw ontwerp- tarief met prijstabellen voor enkele reiskaarten voor het vervoer van reizigers en bagage ie in bewerking en zal binnenkort den Mi nister van Waterstaat ter goedkeuring worden aangeboden. Tweede Kamer. We komen nog even terug op de rede van den Minister van Koloniën en geven een brokje van den overzichtschrijver van //De Tijd/' Bij dit punt moet ik mij een kleine uit weiding veroorloven, om te doen zien uit hoe troebele bron soms de kritiek sommiger Kamerleden voortspruit en hoe onbegrijpe lijk lichtzinnig deze, anders toch ernstige mannen, het wapen der kritiek hanteeren. De heer Van Kol had een scherpen aanval gedaan op den controleur bij het Binnenl. Bestuur, den heer Lulofs. Dat was wel een monster van vexatie en wreedheid. Welnu, al die kritiek komt uit den koker van den redacteur van de „Sumatra-Bode," tevens toko-houder en geldschieter, die heftig op Lulofs verbolgen was, omdat diens maat regelen hem in zijn ongure bedrijven tegen werkten. Het was mr. Marchant, een per soonlijk vriend van den genoemden controleur, die gelegenheid gehad had, daar Lulofs met verlof in Den Haag is, inlichtingen te ver krijgen, inlichtingen, die in de officieele rapporten van den Minister bevestiging vondeu. Zoo weinig gehaat was genoemde Lulofs bij de bevolking, dat zij, toen sprake wa« van zijn overplaatsing, zelf te Buiten zorg om zijn handhaving vroeg. Mr. Marchant wees er den heer Van Kol op, hoezeer deze, die onder de uiteenzetting der feiten vol maakt stil was, het restje van zijn prestige dreigt weg te gooien, als hij doorgaat alles maar te gelooven, wat hem door urn of meer obscure individuen wordt medegedeeld. Zijn lichtgelovigheid wordt ergerlijk geëx ploiteerd. fik zal aan Van Kol schrijven is in Indië een gangbaar dreigement. Deze korte uilweiding over een detailzaak achtte ik noodzakelijk, om eens te doen zien, hoe men de klaagliederen van den afgevaardigde van Enschedé onder benefice van inventaris heeft te aanvaarden. Geen wonder dan ook, dat de verdediging van zijn ambtenaren den Miuister niet al te moeilijk valt. Hij voert die verdediging dan ook met élan uit, zooals ik zei. Dit kwam nog duidelijker uit in het derde ge deelte vau 's Minister's rede, dat aan Atjeh gewijd was. Wat het militair beleid van Gouverneur Van Daalen betreft, is er slechts reden tot lof, geenszins tot blaam. Van Heutsz behoefde niet naar Atjeh, om het voorkomen van gruwelen officieel te con- stateeren. Dat was aan allen genoegzaam bekend. Zij zijn helaas altijd en overal, zelfs in beschaafde landen, voorgekomen. De //geesel en gruwel van den oorlog* dru t altijd zwaar op de bevolking. Maar liet rapport van leger-commandant Rost van Tonningen is daar om te bewijzen, dat de wreedheden niet gewild zijn, dat ze niet iuhaerent zijn aan het stelsel. Het tegen deel is waar, de commandanten zijn er op uit uitvoerig had genera?-1 van Vlijmen dit trouwens reeds 's morgens bewezen aan de hand der commandementsorders van Van Heutsz en Van Daalen om den oorlog zéé humaan mogelijk te doen voeren, Eu ernstig worden dra schuldigen eventueel ge straft. Met van verontwaardiging trillende stem bracht de Minister den heeren Van Kol, Thomsom en De Stuers onder het oog, dat zij de eer van ons roemrijk leger naar beneden in het slijk halen, dat zij zijn moeilijke taak noodeloos verzwaren, door tegenover de mannen van eer en van een roemvolle carrière, Van Heutsz, Rost van Touningen, Van Daalen, geloof te slaan aan de lasters en leugens vaD een f Wekker.* alle Duitsche bladen terug. De bladen van bijna alle partijen toonen zich volslagen ontevreden, zoowel met den Keizer als met den rijkskanselier. Keizer WlllicJin's onthullingen. De keizer jaagt op herten en vossen en maakt goeden «ierde rijkskanselier, die Woensdag in den Rijksdag geen woord meer te zeggen had, heeft zijn vergenoegd lachje teruggevonden en de rijksdag amuseert zich niet minderde stenografen mogen weer het geliefkoosde woord „heiterkeit" in hunne berichten schrijven. Dat alles op een oogenblik, waarop 't het Duitsche volk bitter ernstig te moede is, waarop de algemeene verontwaardiging over de beschamende feiten die Duitschlaud heeft moeten beleven, vog lang niet bedaard is, Integendeel 1 De verontwaardiging is hefti ger geworden en zij richt zich niet adeen tegen de goud-gegalonneerde hovelingen en de f staatslieden*, die den keizer niet de waarheid zeggen en niet ambt en persoon op het spel zetten, om in den onhoudbaren toestand verandering te brengen maar ook tegen den Rijksdag, die hare groote taak in deze dagen niet vervuld heeft. Zoo schrijft de „Kölu. Volksztg.* En deze bittere stemming vinden wij in bijna 'sPausen jubilé. Het plechtig „Te De urn* bijgelegenheid van 's Pausen jubilé, dat volgens program in de Vaticaansche basiliek op Zondag, 22 dezer gezongen zou worden, is tot Zondag den 29steu uitgesteld. De reeks van officieele audiënties aan de afgevaardigden van verschillende staatshoof den, die m<t de ontvangst van de Holland- sche delegatie begonnen is, duurt voort. Eergisteren werden de deputaties van China en Saksen ontvangen. Ook de stroom van pelgrims naar Rome blijft onverminderd aan houden. Aanstaanden Zondag zullen 500 Piemonteezen komen, door 4 bisschoppen vergezeld. Ook uit Bergamo, Milaan en audere steden zullen pelgrimsstoeten komen. Balkun-crisls x De onderhandelingen tusschen Turkije cn Bulgarije gaau altijd nog een slakken-gan getje. Nu eens heet het, dat de vooruit zichten op een totstand-komen vau een overeenkomst gnnstig ziju, dan weer dat alles op een afbreken der besprekingen wijst. Zeker schijut het intusschen wel, dit de eischen van Turkije en de aanbiedingen, de concessies van Bulgarije nog een heel eind van elkander verwijderd zijn en dat de kloof die ze scheidt, nog lang niet door de gevoerde onderhandelingen overbrugd is. Zoo wordt uit Sofia aan de „Politische Correspondenz geseind, dat Bulgarije aan Turkije een schadeloosstelling van 60 millioen aanbiedt in plaats van de gevraagde 258 millioen voor de overname van den ooste lijken spoorweg Dat verschilt nog al wat In diplomatieke kringen te Sofh wordt gelijk men verder meldt, vast in de nood zakelijkheid voorzie» om van kabinet te ver anderen voor het geval van moeilijkheden of mislukking der onderhandelingen. Moet dat soins dienen om de publieke openie reeds voor te bereiden op een échec der ouder handelingen WAALWIJK14 Nov. 1908. Verhooging Accijns Gedistilleerd Gisterenavond ten 6 uur had op de zaal Musis Sacrum eene bijeenkomst plaats van vergunninghouders van hier en omliggende gemeenten. Als spreker trad op de heer M. van Zanten van Dordrecht, bestuurslid van deti Ned. Bond van Likeurstokers. In het eerste gedeelte van zijn rede wees spreker er op, hoe voor vier jaar geleden door distillateurs en vergunning houders een strijd werd gevoerd tegen de drankwet, en hoe veel onverschilligen van toen broodeloos zijn geworden. Nu de wet meer dan 2 jaar in werking is, kan men, zoo zei spreker, aan de hand van de ondervinding nagaan, wat de uitwerking er van is. Panden van zeer veel vergunninghouders zijn minder in waarde geworden, weduwen\en weezen is hun brood ontnomen en ondanks dit alles, ondanks de wet is het drankgebruik niet minder geworden, is ook de dron kenschap niet minder voorgekomen. Wat de drankwet dan heeft uitgewerkt Verplaatsing van verkoop, clandistine verkoop, wat het drankmisbruik nog meer in de hand werkt. Als vele leden der Tweede Kamer destijds zoo goed op dc hoogte waren geweest als nu, dan, spre.ker heeft het toen voorspeld, hadden zeer zeker vele leden tegen de wet gestemd. Spreker zegt overtuigd te zijn dat vele leden der Kamer dit zullen onderschrijve i. Verder heeft de drankwet ook niet die moreele uitwerking gehad welke Minister Kuijper zich heeft voorgesteld. De wet is niets anders gebleken, dan een groote plaag voor vergunninghouders. In het verdere gedeelte van zijn rede, behandelt spreker de vraag, waarom moet weer verhooging van accijns op het gedistilleerd plaats hebben. Er is een te kort, een tijdelijk te kort. Nu wil de Minister uit deze verhooging een circa 8 millioen zien te halen. Is het te kort gedekt, dan stelt de minister zich voor om de suiker accijns wederom te verlagen- Spreker wijst er dan verder op, dat, als op alle posten van het bud get een te kort komt, het onbillijk is, dit van een klasse van burgers te halen maar dat alle burgers daar in moeten betalen. Voorts wijst hij er op dat ver laging van suiker-accijns niet in het directe voordeel is van den werkman maar van hen die het niet noodig hebben. Verder wijst spreker er op, dat zeep, eau-de-cologne en reukfabrieken groote hoeveelheden alcohol gebruiken en wordt deze weer verhoogd, het gevolg er van zal zijn, dat de fabrikanten niet meer tegen de buitenlanasche fabrikanten kunnen concureeren en de Nederlandsche industrie, nu aan velen werk gewend, zal een kwijnend bestaan gaan lijden. Vervolgens behandelt spreker de 3 volgende vragen 1. Kan het tekort op het budget niet door andere belastingen worden gedekt. 2. Is verhooging van den accijns wel in de lijn van onzen tegenwoordigen tijd en begrippen. 3. Is het moreel en zedelijk, eenige millioenen uit den borrel te halen. Op aangename wijze worden deze 3 vragen door spreker beantwoord- Bij de beantwoording van vraag 1 zegt spreker, dat het beter is de automo bielen te belasten, de luxe-artikelen, de wijnen eti vooral ook de kwakzalvers artikelen die voor duizenden en duizen den guldens ons land worden binnen gebracht. Bij beantwoording van vraag 2 zegt spreker dat men alles doet voor den werkman, doch dat hij het zelf betalen moet. Bij vraag 3 zegt spreker, dat Ne derland altijd wordt verweten op de kurk van de jeneverflesch te drijven. Verhoogd moet daarom niet meer worden, want dat is het reeds genoeg gedaan. In 1863 werd de accijns gebracht op f 22, in 1864 op f 35, in 1866 op f 50, in 1869 op f 53, in 1876 op f 56, iti 1884 op f 60, in 1893 op f 63 en nu op f 90. Wanneer deze wet door de kamer wordt bekrachtigd dan gaan er beslist aanstonds een groot aantal dis tillateurs over de kop. 't Is niet meer mogelijk dan te blijven doorwerken. Verder wijst spreker nog op het ge vaar dat door de verhooging zal komen. De borrel, welke nu voor 5 cent wordt gegeven zal beslist met 1 cent moeten worden verhoogd. En dan komt de con currentie, de oneerlijke gewetenlooze concurrentie. Wat zal er gebeuren? Een gewetenlooze zal een surrogaat in zijn jenever werpen waardoor aan jenever van 28% een goede smaak komt. Hij verkoopt hem dus voor 5 cent, maar 't is vergif, vergif wat op de hersens werkt. Daarom moet worden geprotesteerd tegen deze verhooging. Besloten wordt een commissie te be noemen, waarvoor worden aangewezen de heeren f. Teunen, Waspik, XV. Brok ken, Besoijen en Ant. Gerrls, Waalwijk. Deze heeren zullen alle vergunning houders uit het kiesdistrict Waalwijk op een adres laten teekenen en dat adres ter hand gaan stellen aan onzen afgevaar digde Mr. Loeff. F2en luid applaus was de dank, welke de vergunninghouders aan Spr. brachten. K. K. Kiesvereenlglnp. De vroegere door ons aangekondigde lezing voor de leden van de R. K. Kies- vereeniging, zal blijkens vorenstaande advertentie gehouden worden op Zondag 29 November a.s., des avonds ten halt zes, in 't hotel Verwiel te Waalwijk. Dat dit uur zoo vroeg genomen is, vindt zijn oorzaak daarin, dat rekening moet gehouden worden met de leden van an dere afdeelingen der centrale kiesver- eeniging, die deze lezing willen bijwonen, en dan nog gelegenheid zullen hebben met verschillende gelegenheden huis waarts te keeren. De bekende spreker de heer Oostdam van de Residentiebode, heeft tot onder werp gekozen »Lectuur«. Betere stof in onzen tegenwoordigen tijd, is moeielijk denkbaar een stof, zoo uitstekend aan dezen spreker ter verhandeling toever trouwd. Wij twijfelen dan ook niet of de leden zullen trouw opkomen, om den gevierden redenaar in deze belangrijke materie te hooren, want op dit terrein valt steeds te leeren en mag voorlich ting door een deskundige een ware be hoefte genoemd worden. Een treurige stoet. Gisteren morgen was onze gemeente wederom getuige van een aandoenlijke, doch tegelijkertijd ook verheffende plech tigheid. De jeugdige, alom bekende Adrien, Cornelis Maria de Cortie, in de wande ling kortweg »Adrien« genoemd, gesloopt door eene ziekte, waarvoor de wetenschap nog altijd te vergeefs naar het gene zende kruid* zoekt, werd in den leeftijd van slechts 21 jaren grafwaarts gedragen. Zelden werd een stoffelijk overschot hier onder zooveel blijken van belang stelling en innige deelneming naar zijn laatste rustplaats gebracht. En hoe kon dit anders Dienstvaar digheid, blijmoedigheid en adel van karakter hadden hem een talrijke schaar van vrienden en vereerders verwo ven, die allen nog eens helaas thans voor het laatst, wilden toonen, hoe dierbaar ook hun de te vroeg ontslapene was De lijkbaar, bedekt met een aantal prachtige kransen, van heinde en verre gezonden, werd gedragen door de leden der vereeniging >Ora et Labora* waar van de overledene eenmaal de volijve rige secretaris was. Vooral de kr.tns, waarmede deze Vereeniging haar sym pathieken medestander huldigde, was een schoon en kostbaar stuk. Daar de kist te weinig plaats bood om alle kransen te dragen, liepen een paar volgelingen van den stoet, met een bloemstuk naast de baar. Ook de Liedertafel Oefening en Ver maak*, waarbij de te vroeg weggerukte, geruimen tijd de onvermoeide en veel belovende pianist was, was door eene deputatie vertegenwoordigd. Verder zag men een aantal notabelen van in en buiten de gemeente, vrienden, kennissen enz. enz. Langzaam trok de treurige stoet kerk waarts en men kon het ook den toe schouwers aanzien, wat er in hun hart omging, toen het lijk van den eenigen zoon van een schier te zwaar beproefden vader, voorbij gedragen werd. En toen, na afloop der kerkelijke plechtigheid, het lijk in den killen schoot der aarde, daalde, heeft zeker menigeen in stilte hem toegeroepenVaarwel, trouwe vriend, eens hopen wij in eene betere wereld, waar geen scheiden meer zijn zal, elkander weder te zien.* Moge de thans op de wereld alleen staande vader, die den dichter mag na zeggen Mijn zoon, wat zijt gij vroeg naar 't graf gedragen 1 Gevallen is mijn kroon, ^Gebroken al te wreed »De staf der oude dagen*, in de algemeene deelneming bij de be grafenis van zijn eenig kind ondervon den, de kracht putten, om met gelaten heid den zwaren slag te dragen, gedachtig aan het woord, door hem zoo dikwijls op de graven van anderen medege zongen Leven, duurzaam leven »Kiemt op d'akker van den dood, »'t Nachtelijk kleed wordt opgeheven, Daar eerst blinkt het Morgenrood. Uitvoering. Zondagavond gaf de Tooneelclub der St. Paulusvereeniging alhier in de boven zaal bij den heer Jos. v. d. Werff voor de Waalwijksche dames eene uitvoering, die zeer druk bezocht werd en onder alle opzichten uitmuntend slaagde. Ook de uitvoering, den volgenden avond in dezelfde zaal voor den werk man gegeven, was weer zeer druk en ook hier waren allen zeer voldaan. Het drama „De Pauselijke Zouaaf" valt dus wel in den smaak. Komieken Wedstrijd. Eene goede gedachte was het van den heer A. C. van de Werff, om de eerste en tweede prijswinners die 22 November 0111 den eerepalm zullen wedijveren te engageeren om op Maandag 23 dezer, des avonds ten 8 uur in zijne zaal op te treden in eene uitvoering, die tegen een verminderd taiief toegankelijk zal zijn en die dus meer onder 't bereik van een ieder valt. Het programma beval dezelfde- num mers als den avond te voren, zoodat een ieder aan een laag entreé het beste der besten zal krijgen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de programma's. „Waalwijk Vooruit". Ter oeiening voor den op 22 Novem- te spelen competitie wedstrijd >W V* »Willem II*. zal morgen het le elftal van »W V* een vriendschappelijken wedstrijd spelen tegen de Tilburgsche Voetbal Ver. «Quickness*. Deze match zal op »W Vs« terrein plaats hebben, aanvangende 2Vs uur. Het 2e elftal gaat buiten Waalwijk zijn voetbal-capaciteiten toonen en wel te Vugt, tegen de aldaar gevestigde Vereeniging »Vugt Vooruit* Beide elftallen zullen dus morgen bij gunstig weder in actie zijn mocht het weder echter spelen beletten, zal dit bekend worden gemaakt door het niet uitsteken der clubvlag. Peinture liogaerts. Met het naderen der a.s. feesten van St. Nicolaas en Kerstmis vestigen wij gaarne de aandacht op het werk der firma Bogaerts, kunstschilders te Boxtel. Zoowel de Crayonportretten, Antiglas» het nieuwste op het gebied van zwarte portretten, alsmede de artistieke gewoon uitgevoerde Crayonportretten, op doek zoowel als op echt ivoor uitgevoerd, zijn naar onze meening ten zeerste geeigend als geschenk voor deze gelegenheden. Wat het werk deze wereld bekende firma betreft, daarover behoeven we niet uit te weiden. Tal van malen op expósitie's enz. is hierover door des kundigen met den meesten lof uitspraak gedaan. ilengsten-premiën. Behoudens goedkeuring der Hooge- Regeering zullen door de Provinciale Regelingscommissie voor de paarden fokkerij in Noordbrabant worden uitge loofd voor het jaar 1909 4 bijdragen ieder van f 1000. voor vier na de jongste najaarskeuring in te voeren dekhengsten van tenminste 3 jaar waarvan twee voor het warmbloed en twee voor het koudbloedras. BAARDWIJK. Sedert 14 September, he den voor twee maanden, kwam in deze ge meente geen sterfgeval voor. De Heer Huizinga Rijkslandbouwleer- aar hield gisteren in het locaal van W. van Helvoirt eene lezing over de samenstelling van den grond, de waarde der verschillende meststoffen en de toepassing daarvan ceue goed gevulde zaal met toehoorders luisterde met belangstelling naar de nuttige wenken en verklaringen door ZEJ. gegeven. DRUNEN. Met genoegen vernemen wij dat de EdelAchtbre Heer Burgemeester zich de benoeming van Voorzitter van het be stuur der R. K. Kiesvereeniging afdeeling Drunen heeft laten welgevallen. Tot onder voorzitter is gekozen de Heer H. van der Geld. Woensdag ten zes ure des namiddags is de landbouwcursus geopend. Er namen niet 27 doch 32 leerlingen aan deel. Ze word geopend door de Rijkslaudbouwleeraar Huizinga uit Breda. Ook de Burgemeester woonde deze opening van den cursus bij. Naar men verneemt zal de cursus bestaan uit tien lessen en handelen over bemesting- leer, Aanstaanden Maandag zal door het gilde St. Crispinus en Orispinianus hun teerdag gevierd worden. Wij wenscbeu de leden een paar pleizierige dagen daar zooals men weet ook Dinsdagavond het feest onder dans en een lekker glaasje wordt voortgezet. Voor lielhebbers van dansen zijn deze avondeu weer een mooie gelegenheid om hiervan te profiteeren. Wij twijfelen niet of de bezoekers zullen pleizier hebben, en de kastelein Pulles zal wel voor een lekker glaasje zorgen. NIEUWKUIJR. Aan den landweerver lofganger J. v. Baardwijk 'is bij Kon. Besl. voorloopig vrijstelling verleend van de ver plichting voor opkomst in werkelijken dienst behoudens ingeval van oorlog oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden. Het hoofd der openbare lagere school alhier de heer W. C. Windhorst is benoemd tot onderwijzer belast met het geven van herhalingsonder wijs. VLIJMEN, a. s. Maandag en Dinsdag viert de 81. Cathariiiaschuts haar jaarlijksch teerfee8t. Voor het eerst zijn zij dit j «ar in het Café van den heer M. de Laat thu s, die zeker niet zal verzuimen door eene goede keuken zijne gastee aan zich te verplichten. Voor het Raadhuis dezer gemeente is voor proefneming een nieuwe lantaarn ge plaatst met eene flinke larape Beige er in. Ook op een drietal drukke punten onzer gemeente zullen dergelijke lantaarns geplaats worden. Blijkt de verlichting er mede gpbuRt dan zullen eerlang de oude laniaa ns in de kom der gemeente door deze nieuwe ver v:ngen worden. IIEUSDEN. A. s. Zondagavond 15 Nov. des avonds om half zes hoopt de Weleerw. Heer Ds. Laatsman te Heusden in het Kerk gebouw Putteretraat aldaar eene volksvoor dracht te houden over„Een geboren Heus- denaar in zijn leven in werken geschetst* welk onderwerp zeker een belangstellend en nieuwsgierig gehoor zal vinden. BESOIJEN. De Heer A. Groenen alhier trad Zondagavond le Antwerpen bij het banket der „Redders van Antwerpen" als solist op en oogstte aldaar een buitengewoon succes. Onder de toehoorders bevonden zich ook de Gouverneur der Provincie en de plaatsvervangende Burgemeester der stad, die den lieer G. persoonlijk komplimenteerden. Da Matin" en het „Handelsblad" loofden zeer het optreden van den bariton. Naar wij vernemen is de Heer Groenen thans weder gëinviteerd mede te werken als solist op het concert van Bergen op Zoom's Mannenkoor op 8 December e. k. VlUJH.-CAPPEL De herijk van maten en gewichten voor deze gemeente zal plaats hebben te Sprang op 31 Maart van 10-12 vra. en 1-4 um. en 1 April van 91/s— 12 vm. 1909. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Woensdag 18 November 1908 des namiddaga-te 7l/s uur- CAPELLE, De cursus 1908—'09 van de herhalingsklasse aan de school in de Nieuw- slr.tat is Maaudag j.l. begonnen met 18 leerlingen. WASPIK. Naar wij vernemen is de laagste inschrijver van het te verbouwen Posl- en Telegraafgcbouw, Wed. F. Roovers, alhier, voor de som van f 10800. Als President der „Heeren-Societeit", gevestigl bij den heer J. Teunen, alhier, is benoemd de heer T. H. Haageu, terwijl als secretaris-penningmeester en commissaris respectievelijk zijn benoemd de heeren XV.. de Rooit Jz. en H. de Roon. Eere-voor zitter is de Edelachtb heer P. V. Dekkers, terwijl als beschermheer is benoemd de heer W. de Roon Sr. Genoemde he ren hebben allen hunne respectieve functiën aanvaard. Genoemde vereeniging telt thans reeds 20 leden en houdt hare bijeenkomsten in bovengenoemd lokaal op eiken Zaterdag- en Maandagavond RAAMSDONKSVEER. Deze week werd van de werf der Heeren D. P. van Suijle- kom en Zoon met goed gevolg te water gelaten de stalen sleepkaan „Emma Eliza" groot 1500 ton, voor rekening van den heer W. van Meegen te Millingen en de kiel gelegd voor een sleepkaan, groot 400 ton, voor rekening van deu heer J. de Graaf alhier. BENEDEN-LANGSTRAAT. In den hooi handel bestaat thaus tamelijk vertier, althans wat de goede soorten betrett. Aan houdend worden er scheepslading los hooi of stroo verzouden naar de Hollandschesteden. Het stroo ruimt zelfs zeer druk op, zoodat men weldra eene hoogere markt wacht. In de inferieure soorten pershooi gf»at evenwel niets om. Er wordt thans besteed voor eerste soort hooi f 13.50 f14, tweede soort f10 f 12 en geel stroo f9 per 500 K.G. franco aan boord of aan de pers. MADE Ongeval. Dezer dagen werd het dochtertje van J. v. d. Made getroffen door esn boom dien men bezig was te rooien. Het kind bekwam eene wonde die aanvan kelijk het ergste deed vreezen. Thans schijnt het gevaar evenwel geweken.

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 6