ONZE RECLAME PHONOGRAPH R. 0. A, v, d, Woude, Zwartsluis Postzegels Bloemwerken Een Zadel- en Matasmakeril en mm Reclame Bedden en Slanzblokken. Chr J.Klerkx.Beso jjen V erzamelt gebruikte Bureau BeÜehem Burgerlijken Stand. Advertentiën. J. van Kempen, Rijtuig- en Wagenmakerij. Ger. Uijthoven, A. Dekkers Doet uw voordeel. Kapokbsdstsllon, J Bikkers en Zonen, Sportpitten. Het ideaal HUISVERMAAK TR A. VAN WIJCK, Meubelen en Tapijten. Vuehterstraat H 'S—HERTOGENBOSCH. I Vaals (Limburg,) NIEUWS UïT KAATSHEUVEL Uitvoeringen Kerknieuws Ingezonden Stukken. L. van Blade) en Zonen, li andeis>ericht an Haarden en Fornuizen VEEREN !<ED Correspondentie, Hooge zijden Hoeden J. Sikkers Zonen, Telegrammen H. van der Woude Rz, 1 De smaakvolste worden ten allen tijde vervaar digd bij Tevens beveel ik mij beleefd aan voor het opmaken, ontsmet ten, zuiveren en tevens motvrij maken van alle soorten bedden en matrassen, aan zeer lagen prijs. zijn in de meest volledige sor teer ing voorhanden bij te CAPELLE. Dubbel Gutta-Perchalinnen Vraagt collecties op zicht!! Overtuigt U DRUNEN. EDISOSS Plionographrn en Rollen Specialiteit in WIEGEN en KINDERSTOELEN. HANDEL IN Noten-, Eiken-, Mahonie-, Pitch- Pin LEDIKANTEN en SLAAP KAMER-AMEUBLEMENTEN. Soliede waar. Concurrerende prijzen. Interc. Telefoon 176. Fabriek van kunstledematen, breukbanden, buikgordels, rechthoudera enz. van alle Landen zells de meest gewone, ten gunote der opleiding van minvermogende jongelieden tot priester missionaris. Als aan denken ontvangt men religieuse voorwerpen. Klopjacht. Bij de laatste hier gehon den klopjafcht heeft men slechts 8 hazen en 5 faizanten en 1 Snip kunnen buit ma ken. Een schraal oogst je voor een klopjacht Brand. In den morgen van den 1 Len dezer brak er ten ongeveer 2 uur brand uit in de woning van en bewoond door, B. In een ommezien lag alles in ascli. Aangezien er toch geen water te bekomen w»*, waren er geen spuiten noodig. Een paardje en 2 varkens schijnt de eenige have te zijn, w« ik<- men redden kon. Inspectie. Bij de gisteren hier gehouden inspectie voor verlofgangers hebben een paar artilleristen 2 dagen arrest opgeloopen, Die zullen dus een paar vacantiedagen te Ber gen op Zoom gaan doorbrengen waarschijn lijk. Kaatsheuvel, 13 November 1908. K. K. Volksbond. a.s. Zondag 15 Nov. snam. om 5 uur zal op de bovenzaal van Apollo" de eerste van de drie sectievergaderingen plaats hebben voor de leden van den R. K. Volksbond. Deze eerste vergadering is toega ikelijk voor de ledan van de wijk-commissarissen'" Jau Simons, P. Broeders en H. v. Rooi. De tweede vergadering wordt gehouden op 3 Jan. voor de leden der wijk-commissarissen C. v. Bijnen, A. Zwaaus, Jac de Brouwer en M. v. Hal. De 3e vergadering op den eerste Zondag in Fc.br. voor de leden van de wijk-commissarissen C Gubbens, Jan v. Araelsvoort, Chr. Beerens en G. Haverman». Op al de ze vergaderingen wordt hetzelfde piogramma uitgevoerd. Het Pausfeest wordt herdacht door eene lezing van den heer M. Elshout Pres. der Propagandaclub over het Pausdom en de Christelijke beschaving. Ver der bevat het programma voor de afdeeling tooneel een piar comische voordrachten, het blijspel Baas Pikdraad en het drama in 3 bedrijven Neo of de Mirtelaars van cata comben. Een recht gezellige avond staat den leden te wachten. Geen enkele zal dan ook ontbreken. Steenkolen. Op Zondag 15 Nov. zal de inschrijving plaats hebben voor den aankoop de 2e win terprovisie van steenkolen. Dc aanmelding tot deelname kan geschieden na de Hoogmis in een der locden bij de Eerw. Zusters. Alleen bij vooruitbetaling kan door de leden worden deelgenomen. Gouden Bruiloft. 1.1. Woensdag vierden de echtelieden van Roesel den dag, waarop zij vóór 50 jaren in het huwelijk traden. Daar de jubelaris- sen het zelf verzocht hadden, hadden er geen feestelijkheden plaats. Alleen in familie kring vierde men dezen dag. Toch kregen de oudjes van alle kanten blijken van be langstelling. Ook onzen gelukwensch zij hierbij gevoegd Machinaal. De heer A. v. Saters, die tot dusver zijn zaak alleen mei handenarbeid gedreven heeft, is thans ook machinaal begonnen. We weuscheu genoemden heer het beste succes Gearresteerd, Enkele dagen geleden werden op ver schillende plaatsen 3an de Zindschel de ruiten stuk gegooid. De daders waren dood Thans echter zijn gearresteerd L en de N„ als verdacht van deze baldadigheid. We hopen, dal er aan die laffe aardigheden nu eeu einde is. Uitgekomen. Anderhalf jaar geleden werden o a. bij den heer Th. v. Dortmond een partijtje schoenen ontvreemd. Tot nu toe bleef de dader on bekend j trots de ijverigste onderzoekingen. Naar men nu verneemt, moeten B. v. R. en M. L., twee beruchte sujetten hier, el kaar dien diifstal verweten hebben en is de zaak iu politie-handen. Eerste winteruitvoering te geven door de liedertafel »Oefening en Vermaak* van Waalwijk en Besoijen in de zaal Musis SaCrum, op Zondag 15 Nov. 1908 des avonds 71/9 uur precies. Zie programma's Niet St. Antonius Parochie. op Zondag 15 dezer, maar op O. W, meldt, waarschijnlijk niet terug- keeren in de kolonie, zoodat een ander Apostolisch-vicaris zal moeten worden benoemd. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur. Verleden week liepen hier eeuige werkeloozen rond tengevolge van het plaatsen van nieuwe machines op eoue fabriek. Met hetgeen hier mede in verhand staat, en wat hierover is uit gegaan door de organisatie der arbeiders wil ik mij niet inlaten. Dat zij rechten willen laten gelden, waar zij meeueu dit noodzakelijk is, het is hun niet kwalijk te nemenhet zijn ook menschen, die ook moeten leven mits zij maar zorgen, dat zij dit op redelijke en gepaste wijze doen, zonder wildheid en onordelijkheid. In onzo streken waar de geestelijkheid mede aan da leiding der organisaties verbonden is bestaat daarvoor dan ook minder gevaar Wat mij echter getroffen heeft, is het landvermaak van verschillende bazen en nog meer van de vrouwen der bazen in het lot dier werkeloozen. Hier en daar zag men ze grunselen achter de ramen van hun winkel telkens als er werke loozen voorbijgingen, die van werkplaats tot werkplaats gingen om werk te vragen. «Je, Je.« hoorde ik de vrouw van een baa", zeggen, »'t is net goed ze moeten ook maar doen, wat de bazen willen Gelukkig zijn de werkeloozen verladen Maandag allen weer iu het werk gegaan en o wonder, allen bij patroons zondpr winkel Ik vraag het, is zoo iets niet walgelijk? Genoegen scheppen in den ongelukkigen toe stand van vaders van huisgezinnen die midden in den winter zonder zekerheid van eeu be staan zijn mannen die toch waarlijk niet» misdaan hadden en zoo zij iets misdaan hadden, dau was dit toch geschied niet nit eigen be weging, doch krachtens het streven der or ganisatie, waaraan zij zich verplichten. Ja alles doen, wat de bazen willen dat is de lenze Zoo heeft verleden Zaterdag wederom een patroon het loon, zonder boe of bah met de werklieden te sproken, met 2 cent verlaagd, zijn dat nu arbeidscontracten Is dat de menschen niet steeg maken? zoo te handelen mot, zijn arbeiders (Ze zijn zeker bang van 1 Febrnari dan treedt het. tvettig ar beidscontract in werking; dan zijn zij genoodzaakt met bun arbeider te spreken over het loon, arbeidsduur enz. enzMen praat tegen woerdig dat de werklieden socialist worden, doch zullen zij het zoo niet worden Ik zou dan ook de leerderbewerkors willen opmerk zaam maken, indien zij nog geen lid waren van de vakorganisatie, zij lid moesten worden. Want hoe meer leden zij telt, des te beter ziit ge in staat de onbillijkheid welke de ar beiders bij eene arbeidsovereenkomst mochten ontmoeten het hoofd te bieden en met gepaste middelen te weren. Want dat men toch eens ga inzien, dat er nog audere menschen zijn die moeten leven, en door zulke handelwijze de zorgen van degeuen, wiens levenzorgen toch al niet gering zijn, niet te bezwaren. Regel en orde is noodig ook in hot zaken doen met werklieden. Eu daarom verwacht ik veel goeds iu de toekomst van ieder ord dievende vakorganisatie A. S Kaatsheuvel. dan geef je hen maar «niet eervol" ontslag, zooals eerst. Ton slotte nog een paar opmerkingen Ieder lid van den gemeenteraad heeft het recht voor zijn meening uit te komen en voorstellen in te dienen, welke door den voorzitter in rond vraag moeten gebracht worden. I)an heeft de voorzitter niet het recht een vergadering bij oen ordelijk verloop tegen den wil dor leden te sluiten, enz. enz. U, mijnheer de Ri.lacteur nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik v. d. P. WAALWIJK. GEBOREN: Maria Wilhelmina Cornelia d. v. L. van den Hoven en W. van der Heijden. OVERLEDEN: Johannes de Werd echtg. van J. de Jong 74 j. Gerardus Antonius Valk 6 wokeD Adrianus Cornelia Maria de C'ortio 24 j. Wilhelmina van den Heuvel echlg. van W. v. d Wiel 51 jaren. llonricn Gera-da de Beer echt. van J. J. Claofen 60 jaren HUWELIJKEN: Jacobus Arnoldns Kemperman 24 jaren en Gerdina Slaats 21 jaren. Laurentins Johannes Slaats 27 jaien en Aleida Bijlhout 23 jaren. Albertus Nicolaas ven der Pennen 31 j. en Petronella Maria Schools 24 jaren. Petrus Kuysten 28 jaren eu Jacoba Vos 27 jaren. NIEUWKUIJK. Van 16—31 Octobc. GEBOREN Johannes M. z. van J. v. Loon er C. v. d. Grient. Jozijna J. M. d. van A. Loeff en M. van Steensil. Paulus z. van F. Brok en M. Verhoek*. Petrus z. van H. Pelders en J. van Veggel OVERLEDEN: Deliana Dekkers 83 j. 20 jaarKors 3 jaar Overhorst 5 jaar De laatste twee na aftrek van 8 maanden preventief. Nabij het Postkantoor, WAALWIJK. Hiermede neem ik de vrijheid UEd. attent te maken, dat ik vau af heden GE OPEND heb "Zondag 22 November zal de herhaalde uitvoering van de prachtige Pius- Cantate van Wiertz in onze kerk plaats hebben en wel onmiddelijk na het Lof dat ten half vijf uur zal beginnen. Sluiten met het Jubellied van J. Haagh te zingen door het volk. Na3r wij vernemen zal het op 13 Februari 1909 50 jaren geleden zijn. dat de Bisschop van Breda, Z. D. H. Mgr. Petrus Leijten, priester werd gewijd. - Mgr. v. d. Corput, vicaris-generaal van den Bisschop van Breda is Donder dag overleden. Onze West meldt, dat Z. D. H. Mgr. Meeuwissen, apostolisch-vicaris, die het niet vinden kan met het klimaat van Suriname, weldra met verlof naar Euro pa zal vertrekken- Mgr. verscheen reeds voor de geneeskundige commissie, die hem ziek bevond. Z. D. H. zal, naar Mijnheer de Redacteur Zeer aangenaam ware het mij, zoo u eene kleine plaatsruimte in uw veelgelezen blad mij wildet afataau. Bij voorbaat betuig ik u voor die welwillendheid mijnen dank. Dinsdag 1.1. was het raadsvergadering te Dusseu. Door het vroege uur verhiuderd, moest ik wachten op het verslag iu de «Echo", reden, waarom ik eerst thaus in staat bon, de handelingen van ons Gemeentebestuur iu het algemeen, die van onzen burgeivader in het bijzonder te bekritiseeren. Dat die kritiek op bouwend zal zijn, daarvoor kehoeft ge niette vraezaii, daar maken ze het wel naar. Dat als eerste punt op do agenda voorkwam reclames U. een punt, dat iu besloten ver gadering moet behandeld wor en, dat getuigt niet voor de groote welwillendheid vau den voorzitter tegenover de pers en verdere be langstellenden. Zulks moót men echter juist in Dussen verwachten. Een kwartiertje open bare vergadering, dau ongeveer anderhalf uur geheime zitting, eu daarna weder openbaar 't Is om te lachen Tegen 4 uur dan komt juut 2, regeling der onderwijzers jaarweddeu iu behandeling. O Dussen aren wat zij t ge te benijden Welk een juweel van een burgemeester. Het is duidelijk gebleken in die vergadering. Gedeputeerden wenschteu een aanval te doen op uw beurs en nw burgervader heeft dien aanval vooreerst afgeslagen De jaarwedden worden niet verhoogd, omdat de geioeentenaron anders te veel be lasting moeten betalen O 1 grootmoedige ziel modelijden had hij met uw lieve duiten. Thans is, aan de orde punt 3 dar agenda benoeming van onderwijzers voor het herha— lingsnnd' rwijs, terwijl genoemd onderwijs reeds bijna veertien dagen aan den gang was. Het vierde puut, der agenda was veriadon jaar om streets dezeu tijd reeds een afgezaagd deuntje, schoolbonw in wijk C Over deze «zwendelarij" (het woord is van een onzer raadsleden, gebezigd in openbare vergadering) zou men een boekdeel kunnen schrijven, en dan nog niet uitgepraat zijn Maar aan alles komt een eiude, en zoo staan we dau thans voor het feit, dat de voorzitter met zijn devies «liever breken dan huigen" ziju zin heeft doorgedreven Dat die zegepraal echter aan de gemeente een f 5000 kost, daar wordt minder opgelet. Waar echter is nu die zuinigheid van daar straks Zij is geheel verdwenen. De rest der agenda leverde weinig belang wekkends op, zoodat we daar het zwijgen maar toe zullen doen. Nog iets echter moet mij vau het hart. De voorzitter durft in openbare zitting te ver tellen, dat er 6 sollicitanten waren voor wijk C (vacature Zem.) Volgens mijn bescheiden meening waren er 4 voor B en C samen. En al die menschen zijn door het hoofd der school gewogen en te licht bevonden. Lieve hemel, wat een onzin in zoo'u klein bestek Maar, naar de burgemeester, verder verze kerde, dat alles zal veranderen, En dnariD beeft hij gelijk. Wat moet dat nu worden 1 Zes leerkrachten zoo mnnr af te keuren, en dan nog zulke uitstekende (sic menschen Wat verbeeldt zich zoo'n hoofd wel? Zelf een keuringsdienst instellen, dat is het beste, en mocht het dan al eens een keer misloopen, nu 12 November 1908. L A. d. R. te Dussen, J. v. L. te Waalwijk, H. A. M. v. (I. L. te Vlijmen, J. Z en J. F. P. te Kaatsheuvel en A. v. d. H. te Haarsteeg, overtr. motor en tijw. regl. ieder fl1 d; J. Th. H. te Waalwijk overt», alsv. f0.501 d.; Ch. V. te Utrecht, overtr. pol. verord. fl1 d.; G. J. S. to Waalwijk overtr. alsv, f22 d.A. G.G, te Sprang overtr. pol. verord. 16--4 d. H. A. v. Z. (e Sprang overtr. alsv, f 2—1 d.; M. W. te Vrijh.—Cappel, J v. d. H. te Capelle en C. V. te Besoijen overtr. aDv. ieder f 1 1 d.; L. v. B. te Kaatsheuvel en M. v, d S. te Herpt, overtr. reld-pol. vrij; A. J. S. te Drunen overtr. alsv. 15—3 d Th. v. E. te Kaatsheuvel overtr. alsv. fl1 d.; J. O. S. te Capelle en F. v. d. I te Drunen overtr. alsv. 13—2 d.J. B. te alsv. overtr. alsv. f5-3d.; A. P. te Vlijmen overtr. motor en rijw. regl. f2- 2 d. G. v. M. te Vlij men overtr. pror. regl. f 11 d.; M. v. H. te Besoijen overtr. en boete alsv.; Dezelfde oveitr. dierenmishandeling fl—1 d.; A. d. N. te Kaats heuvel straatschenderij f53 d.; A. T. S. te Besoijen burengerucht f 3—2 d A. v d. L. te Vlijmen overtr. jachtwet f5-4 d.; J. v. E. te Nieuwkuijk overtr. ijkwet f 11 d. A. v. T. te Baardwijk dronkenschap f 2-2 d. C. B. te Nieuwkuijk alsv. f 5—3 d.; G. C. te Vlijmen strooperij f 4—3 d.; A. v. G. te Ba-trdwijk ba- tergoiucht f 53 d.; J. v. T. te Sprang overtr. prov. regl. f 0 50—1 d. E. v. R. te Kaatsheu vel strooperij f 1—1 d. A v. Z. te Drunen overtr. veld-pol f 2—2 d. J. C. K. te Baard wijk overtr. prov. regl., teruggave aan zijne moeder; C. JK. te Besoijen strooperij i 11 week plaatsing tuchtschool P. H. K te Druuen overtr. prov. regl. 10.501 week tuchtschool J. H. te Tilburg overtr. jachtwet, na gedaan ver zet vonnis bekrachtigd. Beleefd aanbevelend, ZADELMAKER Groote Straat. Waalwijk. Voorheen Zidelmaker bij Aut. van Delft. Hi» rme.de neem ik de vrijheid UEd. attent te maken dat ik van af lieden GEOPEND heb eene Hopende een ieders gunst en recomman datie, waardig te worden. Reparatie spoedig en billijk. Beleefd aanbevelend, WAALWIJK, Groote Straat A 24 Meer dau 14000 geleverd, wclkedoor hun geheele voorkomen, als ar ikelen van beter fubrieage worden er- krr.d dao de ordinaire soorten, waarbij het streven naar goedkoopte hoofdzaak is. Onze nieuwe soorten voor 1908 leveren wij ver beneden de tegenwoordige verkoops- waurde, franco vrijzicht, tot naasibijgelegen station. Een degelijk en soiied 2 persoons Peluw en 2 kussens, 1 Wollen, 1 Watten 1 Molton Deken, Bed en Peluworertrek met mooie sluiting en 2 Matrassen voor deu geringen prijs van f 32. Veel beter kwaliteit f 39. Iets extra f 49. (2 pers.) met dezelfde toebehooren f 26. f 32.— en t 36.— f 2 de vierk. meter, prima kwaliteit. Windkussens, f5, f6, 6,75 en f 7.50. Sloopen met overslag 6 stuks f 3 en prima f 3 30 Beddclakens 2 persoons prima Grasliu- nen f 1.45 per stuk. WAALWIJK13 November 1908. Beesten weinig aanvoer, veel handel. Kotien f190 270. Vaarzen f 150 f220. Varkens aangevoerd 50 stuks. Prijzen vau f 5 tot 8. Bo'er aangevoerd 730 KG. Boter prijzen f 1,00 tot f 1,17. Eieren prijzen van 7 tot 7l/i cent per st»k. Een gunstig verloop vermochten de Inlandsche huiden veilingen successieve lijk van 9 en 10 dezer te Amsterdam en te Rotterdam te hebben. Het groot ste gedeelte vond koopers tegen la l'/g ct. per half Kilo boven den vorigen publieken verkoop. Op de Europeesche hoofdmarkten zijn alle huiden soorten zeer vast gestemd met min of meer prijsverhooging. Te Antwerpen bedroegen de verkoopen van 4 tot 11 dezer 27225 en de voor raad bedraagt plm. 99000 huiden. Na vaststelling van bovengenoemde cijfers verkocht men nog op 11 dezer 1943 meestal gezouten Mataderos. Voor Saladeros oss huiden, winterslachtirig bestaat tegen opgaande prijzen kooplust. De leermarkt begint er beter uit te zien. Er komt meer vraag voor alle soorten en de prijzen, zij het dan ook langzaam, gaan gestadig omhoog. Eikenschors momenteel zonder handel. Vreemde looimiddelen daarentegen meer geanimeerd. KAATSHEUVEL, 13 Nuv. De prijs der boter was heden op de mijn hoogste prijs f 1.23, middetprijs t 1.15, laagste prijs 1,07. DUSSEN, 13 Nov. Bolerprijs per K.G. van f 1.29 6 f 1.48. Middetprijs f 1.26. Aanvoer 129 K.G. Eieren fl.8U per 26 stuks. TILBURG, 6 Nov. Boter f 1.05 a f 1.22. Bieren 7 a 8 cent per Btuk. r-r v mm ,,n u, «hm win Wegens een ongeval aan een onzer machines moeten we voor dit nummer met twee bladen volstaan. Diensvolgens moeten een groot aantal advertentiën voor dit nummer liggen blijven. RED. LANGSTRAATSCHE HEERENHOEDEN PETTENH \NDKL DRUNEN. ONTVANGEN De allernieuwste modellen a Ti innin Aan nieuwste model vanaf f 3. h .is te ontbieden met sorteeringen. Aanbevelend, Zeistor Moordzaak. De uitspraak Zeister moordzaak is als volgt: Van Ee. levenslang; VanVaalen roor jong en oud. De Phonograph lost de moeielijk- heid hoe zich te amuaeeren, geheel op. Dit duidelijk, klankrijk instrument is een bron van vermaak die nooit uitgeput raakt. Men de PHONOGRAPH kan ieder zijn lievelingsmuziek gezongen of gespeeld hoo- ren. Hij zingt even zacht (lieflijk) en dui delijk ais de ontwikkelde zanger en geeft volmaakt de tonen weer der verschillende instrumenten. met Bloemhoorn kost slechts f 3 5°- De toon van deze machine is vol en zeer mooi. Met een Phonograph kan men zijn eigen programma opmaken. Rijke kenze in Religiense of andere zang- en muziek stukken, ernstige of komische voordrachten, per nummer 60 cent. Niemand veizuime te bestellen. )o(— Groote sorteering GRMOPHONES,. zeer mooie, v*n f 15, f 17, f21 en hooge Platen in diverse soorten. Bij bestelling op te geven wat soor stukken verlangd worden. Prijscouranten verkrijgbaar. IJzeren en Houten Ledikanten, Closets BidetsMatrassenTouw- en Ruststoelen, Meubelenljuiermandsartikelen enz. Kerkstraat 137-140. Interc Telefoon No. 4. Overijselsche Bedden fabriek. Vraagt GeUll. Prijscourant.. WAALWIJK. Als een artikel in den Meubelhandel op gang maakt, dan zijn het de Ledikanten. Meer en meer verdringen zij de onfrissche bedsteeën of alcoven. Werden voor het voordeel meer ijzeren Ledikanten gebruikt, thans hebben wij zeer goedkoope HOU TEN LEDIKANTEN in den handel gebracht. Bij mij verkrijgbaar Zoo ook prachtige GESCHILDERDE LEDIKANTEN. Wij leveren een soiied 2-Persoons Ledi kant, dof en glimmend Noten, geachilderd voor- en achterkant, in Paneel gewerkt, voor deu prijs van f8 50. Vestigt ook de, aandacht tegen den Win ter op zijn KACHELZEILEN, en goed koope OPRUIMING van stukken Zeil en LINOLEUM voor kachelzeiltjes. Kerkstraat 137-140, Zwartsluis. Interc. Telefoon No. 4. Dagelijksch hierover te spreken. '8 Zondags van 10 tot 12 uur. Voor verdere inlichtingen eu toezending van Postegels wende men zich tot het

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 7