»STE STAATSLOTERIJ Burgerlijken Stand. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Rechtzaken. c De Bergenopzootnsche Courant schrijft »De heer Groenen hoorden wij hier ook voor het eerst. Hij is een baryton die er zijn mag- en bij voortgezette stu die onder degelijke leiding en daar schijnt het hem niet aan te ontbreken zal hij het nog ver brengen. Zijn mooi sympathiek-geluid nam ieder voor hem in en veel succes had hij met zijn gekozeD nummers Van een Konings- vrouwe, Jonge liefde (Mann), jErster Gesang Wolfram's enz. van Wagner en Twee Kerelen van Benoit. Ook hij was door herhaald terugroe pen verplicht een nummer toe te geven, waarvoor hij eeu mooi voorgedragen .lied van Schumann koos. Het Dagbl. van Noordbr. zegt De heer Groenen beschikte over een prachtige, gevoelvolle en geschoolde stem, waarmede hij de aanwezigen meer malen in verrukking bracht.* Een mooi succes dus voor onzen baryton-zanger, die ons binnenkort met iets zeer bizonders komt verrassen. Op zijn initiatief zal in Januari alhier een kunstvolle liederen-avond worden gegeven en wel door mejuffrouw Bies, sopraan uit Amsterdam, den heer Adrianus Groe nen, baryton, beiden leerlingen van den bekenden musicus uit Utrecht, den heer van Oort, die zijne leerlingen zelf zal komen accompagneeren. We krijgen soli, duo's van den eersten rangdus een avond van hoog muzikaal genot, waarover we spoedig meer zullen me- dedeelen, staat ons dus opnieuw te wachten. Het muzikale leven in Waal wijk bloeit wel op 1 „Waalwijk Vooruit." Verleden Zondag speelde »W.V. I* de aangekondigde oefenmatch tegen het 2e elftal dierzelfde vereeniging. Het le XI stelt zich als volgt op A. v. Eijk. P. Honcoop, B. Zeckendorf. J. v. der Werff, A-en J. Nieuwenhuijzen, N.Nieuwenhuijzen, A. Weijnen N.v.Loon, V. v. Laarhoven, J. de Folter. De Ruijter, Knepflé, E. Zeckendorf, A. v. Dranen, D. v. Dranen, A. Meulkens, G. Wingels, J. Klijberg, P. Botermans, J. Spijkerman, P. Treffers. 2 e elftal. Het le trapt af en brengt dadelijk het doel der W.V reserve in gevaar, doch de backs verplaatsen het spel. Nu is het de beurt aan het 2e XI, dat de verdediging van W.V's. superieuren vol op werk geeft. Lang duurt dit echter niet, want het le neemt weer de over hand, doch door ontactisch spel der vooihoede, blijft doelpunten uit- Het 2e luide aangemoedigd, zet de tanden op elkaar, dringen gevaarlijk op, en nemen na 20 minuten spelens de leiding. Het le ziet in, dat zulk een wanverhouding niet mag blijven bestaan en beginnen dus hun taak ernstiger op te nemen, het mag echter niet baten, want de ver dediging der juniores weert zich kranig. Vooral de voorback zuivert zijn terrein met flinke forsche trappen, iets wat aan de backs van het le elftal altijd ont broken heeft. Of het le elftal door zulk manhaftig verdedigen van streek is ge bracht, of dat zij denken dat zij het toch wel zullen winnen, of doordat zij hun captain missen, ik weet het niet, maar het is een feit, dat het 2e elftal een beter sluitend spel te zien gaf, dan het le. Tot rust blijft de stand onveranderd. Na rust treedt het le wat actiever op en zijn zij voortdurend sterker, doch kunnen in den beginne door het harde werken der verdediging van het 2e elftal niet doelpunten. Na 20 minuten spelens valt hun een strafschop ten deel, die door A. Weijnen benut wordt, alzoo de partijen op gelijken voet brengend. Nu heeft het le elftal den smaak beet en als na een kwartier het spel door de invallende duisternis moet gestaakt worden, is de stand reeds 31. Een pluimpje komt het 2e elftal voor haar kranig werken toe en hebben wij met vreugde geconstateerd, dat hierin zeer goede krachten schuilen, zoodat W.V. met zulk een reserve de toekomst niet duister behoeft in te zien. Ook verleden Dinsdag, was W.V. in actie en had het le elftal een stevige »Willem II* combinatie tot gast, zich noemende »de Turken.* Als om 21/* uur de scheidsrechter voor beginnen blaast, heeft zich een talrijk publiek om het lijntje geschaard en stelt zich »W.V.« op met één invaller, voor hun captain J. v. d. Hoek. »De Turken* winnen den toss en ver kiezen met den harden wind in den rug te spelen. Dadelijk pakken beide partijen flink aan en lijkt het, of het le elftal hun slecht spel van Zondag op de Turken wil wreken, want het werkt hard en doordacht. »De Turken* echter door den zeer sterken wind geholpen nemen enkele minuten het spel in handen en weten dit door een doelpunt uit te drukken. Tot rust wegen beide partijen tegen elkaar op en doelpunten de Tur ken nog uit een corner. Na de rust is »W.V.« direct de sterkere en blijven zij dit, tot het einde. Lang duurt het echter, dat de gelijkmaker komt, doch na 20 minuten zwoegen, brengt de rechts-bin- nen den stand 2 1. Aanhoudend blijft »W„V.« sterker, doch door het niet in conditie zijn der linkerwing blijft doel punten uit, totdat eindelijk de center voor 'den gelijkmaker in het net loopt. In den stand komt geen verandering meer en eindigt deze mooie wedstrijd met een gelijk spel. Wat zal ons de dag van morgen brengen Veel regen of een spannenden voetbalwedstrijd We hopen het laatste doch Als het weder met ons is, krijgt »W.V.« één in Waalwijk onbekende Ver. op be zoek nl. >Concordia (Roozendaal). Dat met deze club niet te spotten valt, be hoeft geen betoog, als men weet dat zij No. 1 zijn, van de eerste klasse A. Dus »W.Vers.« de tanden op elkaai en Waalwijksche voetbalenthousiasten komt morgen getuigen zijn van een prach- tigen strijd, die mede zal uitmaken, waar heen het »Xilveren Kruis* van den Bra- bantschen Voetbal—Bond dit jaar zal verhuizen Aanvang van den wedstrijd 2'/* uur. Morgen, bij gunstig weder speelt »P. H,« alhier een match tegen Excel sior II uit Tilburg. Gevonden voorwerpen. In 't Postkantoor alhier zijn gevonden een huissleutel, eene portemonaie en een paar kinderhandschoenen. Keuring. De zitting van den Militieraad zal voor deze gemeente plaats hebben op 4 Januari ten stadhuize te Tilburg. Aansluiting aan de gasfabriek. Naar wij vernemen hebben de verdere besprekingen door den raad der ge meente Baardwijk over de aanslui ting aan de gasfabriek alhier nog tot geen resultaat geleid (zie het raads- verslag 2e blad). Er zullen nog meer gegevens worden ingewonnen om dan iu een volgende vergadering deze zaak af te werken. Ken goed voorbeeld. Voor eenigen tijd meldden wij, dat de heer L. v. Adelberg op de markt alhier drie procent van zijne ontvangsten tijdens de St. Nicolaasweek, aan de Afdeeling Waalwijk en omstreken van het Centraal Genootschap voor Kindervacanties en Herstellingskoloniën zou afstaan. Inge volge die belofte werd vóór een paar dagen een flinke gift aan den Penning meester van bovengenoemde Afdeeling ter hand gesteld. Moge dit voorbeeld, zij het ook onder andere vormen, bij velen navolging vinden, opdat de af deeling in staat zij een telken jare klim mend contingent zwakke en lijdende kinderen voor een viertal weken naar een gezonde streek te zenden. Uitvoering. Het gemengd koor >Vooruitgang zij ons Doel* van Waalwijk en Besoijen zal op den eersten Kerstdag 25 December a.s zijne jaarlijksche Kerstuitvoering geven in de Nederl. Herv. Kerk alhier, met hoogst vereerende medewerking van den heer en mevrouw Hannivoort. BAARDWIJK, 9 Dcc. '08 In de gister gehouden Ve gadering der toegetreden leden tot 't Kruisverbond, 't wdk thans officieel is opgericht, werd uit de thans 69 leden sterke rereeniging een bestuur gekozen, be staande uit de de heereo Jos Van Heijst Gér. Ermers Wzn Lamb. Van Mier en J. v. d. Wiel. Geestelijk Adviseur der Ver. is de W.Eerw. Heer L. Meuwese, Kap. dezer parochie. Be'ioudeus enkele mogelijke wijzigingen en koninklijke en bisschoppelijke goedkeuring, zijn de statuten gereed. Behalve de jongu- lingsschap van boven 16 jaar, mogen ook als buitengewone leden toetreden gehuwden, en als adspirant leden jongens, vanaf 't tijdstip hunner lste H. Communie tot 16 jaar. De jongelingschap vormt eigenlijk de kern der Vereeniging, die, wij betwijfelen 't niet, eene schoone toekomst tegemoet gaat, tot heil van indi vidu, huisgezin en maatschappij. Der jonge Vereening onze beste wenschen. DRUNEN. Door Gedeputeerde Staten der provincie Noord Brabant *is bij hun besluit van den 3 December 1908 G no 245a de begrooting van inkomsten en uitgaven dezer gemeente voor het dienstjaar 1909 goedgekeurd in ontvangst eu uitgaaf op f22570.90. Dinsdag 8 December had alhier in de Kerk de jaarlijksche plechtige opdracht plaats van ledea der beide congregratiën waarin 21 jongens en 15 meisjes werden aangeno men. De Directeur der beide congregatiën, de ZeerEerw. Heer Deken hield een gloedvolle en treffende preek en spoorde de cougrega- ni8teu aan met meer ijver voor de belangen der congregatie uit te komen en niet te luisteren naar de laffe aantijgingen vsn som mige slappe christenen. Bij de gister alhier gehouden aanbesteding der schoenfabriek vHet Anker" met direc teurswoning werd ingeschreven als volgt f 3779. v 3774. n 3690. 3675. G en.Nic dc Bont Nieuwkuijk 3561. G. van Dommelen Baardwijk 3357. J. Blankers Nieuwkuijk H 3349' A. Veltman Druner. 3221. Volgens bestek is er 10 dagen beraad voor de gunning van liet werk. Zooals we mededeelden had zes we ken geleden de dienstbode van Mevr. L zich zoodanig verbrand dat zij ter behande ling naar het gasthuis te 'a Bosch moest worden vervoerd. Thans vernemen wij tot ons leedwezen dat de toestand van dien aard is dat eeu gedeelte vleesch van hare beenen op haren arm zal moeten worden gebracht wil de wonde goed genezen. Voorwaar zeer treurig. D.zer dagen zijn weer een paar pro cessen verbaal opgemaakt wegeus strooperij waarvan er een bij is die in korten tijd reeds vier verbalen daarvoor opliep. De stroopers zijn dus op hunne hoede. Bij de Woensdag ji. gehouden verpach ting der Achterste zacht bracht deze op in perceel f 393.terwijl voor de massa was ingeschreven voor f 322.50. De perceelen zijn nog niet gegund. VLIJMEN. 1.1. Woensdag had op de kegelbaan der vereeniging n ilbelmiua" voor de leden h*t prijskeg'-len plaats, waar voor een elftal fraaie prijzen beschikbaar waren gesteld, die door de leden M. Boom, H. van Gaal, M. Luyben, J. van Stokkum,' J. van Engelen, L. Vrankeu, A. Cools, G. de Vaan, M. de Laat, A. Coppens en Smits werden gewonnen. De E.A. Heer Burgemeester, eerelid der vereeniging, reikte onder eene hatelijke toespraak den le prijs aan den winnaar uit, terwijl de W.Ed. Heer P. J. van Hout evenzoo met den 2en prijs handelde. Ook voor de leden kaartspelers waren eenigo pi ijzen uitgeloofd, die gewon nen werden door de leden A. van Gaal en S. de Vaan. 't Was een vroolijke gezellige avond, die de leden lang bijeen hield. Op deze bijeenkomst had ook de verkiezing van het bestuur plaats. De oude bestuursleden werden weer herkozen. 's-HERTOGENBOSCH. Door liet plaat selijk comité der K. S, A. alhier is een adres aan den Raad gericht, waarin wordt aangedrongen op verkorting van den duur van het Carnavalsfeest en voorshands het sluitingsuur voor den nacht van Dinsdag op Woensdag te bepalen op ha f één. In verband met dit adres werd Maandag avond door de vereeniging //Bosch Belang" eeue vergadering gehouden, waarop dit ad/es ter sprake werd gebracht. Na heel wat dis cussie werd met J12 stemmen tegen 19 stemmen besloten een tegen-adres aan den Raad in te dienen. Nadat deze uitslag be- keud was, namen de 19 1: den die tegen gestemd hadden, hun onlslag, omd.t zij zich niet konden vereenigen met het plan van //Bosch Belang". De Oeteldonksche club heeft in een drukke vergadering besloten ook een tegen-adres in te dienen, terwijl een groote volks bijeen komst zal worden belegd. Het prae-advies van B. en W. en den commissaris van politie aan den raad is, om afwijzend op 't verzoek der K S.A. te be schikken. Met belangstelling wordt thans het be sluit vati den gemeenteraad tegemoet gezien CAPELLE. 10 Dec Mejuffrouw Brink man, onderwijzeres aan de openbare school in de Nieuwsiraat en Mej. I). A. Verhoeven kweekelinge van de R. n. 1. te Waalwijk, slaagden heden beiden te Venlo voor de vrije en ordeoefeningen. RAAMSDONK(Dorp). De heer W. Olie slagers onder-officier by het wapen der bergartillerie in Ned.-Indië, zal in April 1909 met pensioen naar zijne geboorteplaats terugkeeren, Verleden Dinsdagmiddag werd er door de leden der congregatie ter herdenking van het 50-jarig moederschap van Mej. A. Zijl- mans in ouderlingen Kring in de zuster school alhier eene tooneeluit/oering gegeven, die naar wij vernemen zeer naar den wenscb geslaagd is. Door den Z Eerw. Heer Pastoor Erencken werden der jubelaresse eenige woorden van waardeering toegesproken. RAAMSDONKSVEER. Gister avond heeft nadat eene vergadering gehouden was in het Restaurant van den Heer C. E. Kommers alhier, zich eene commissie gevormd, ten doei hebbendp gelden bij een te zamelen om den afgetreden Burgemeester Mr. G. J. H. Hcere een Hulde-blyk aan te bieden Hedenmorgen is tijdeus den lievigeo wind schipper Knaapen alhier met zijn vaar tuig omgeslagen en verdronken. Hij laa' eene weduwe met 5 nog jeugdige kinderen achter. voor le qua), f 17 h. f 18.50, 2e qual. f 14 a 15.50, 3e qual. f 12 3 3 per 62 bos. DI SSEN De Heer A. J. Verhoeven, uit onze gemeente, Secretaris der gemeente W ateringen, is door deu Raad dier gemeente tevens benoemd tot Gemeente-Ontvanger. 11 Dec, '08. De voormalige wind- graanmolen van den Heer H. Nefkens heeft een allenzins gunstige verbeteringóndergaan. In een ten dim einde aangebouwd gedeelte is een zuiggasmotor geplaatst van 16 P K. welke geheel en al aan den gestelde eischen voldoet. Niet alleen voor de ondernemer zal deze rerbetering van groot belang zijn doch ook ten tijde van windstilte voor velen van groot gemak. Zooals hierboven reeds gezegd, voldoet de motor aan de gestelde ei-chen en weifct uit stekend in 4 minuten word 1 mud koren tot meel gemalen zoodat gerust kan worden gezegd dat de graanmolen des heeren Net- kens thans geheel naar de eischen des tijds is ingericht, Aan het onderzoek naar de geoefend heid van personen die dingen naar het be wijs hetzij voor militaire bekwaamheid hetzij voor lichamelijke geoefendheid dan wel naar beide zil door 4 personen uit deze gemeente worden deelgenomen. Het onderzoek dat tusschen 5 en 16 Janu ari plaats heeft wordt voor de lotelingen dezer gemeente gehouden te Geertruiden- berg. Tot Secretaris Penningmeester van het Waterschap ,,De Vier Bannen" is gekozen de lieer Joh van House wijk alhier. De Zitting van den Militieraad zal voer deze gemeente gehouden worden te 's-Hertogenbosch ten stadhuize op 22 De cember a. s. kleur der onschald als symbool der reine bloem die hclass te vroeg van haren stengel werd gerukt. Een plechtige lijkdienst werd opgedragen waarin de kleine congregatiele den ouder leiding der Eerw. Zusters een treffend afscheidslied aan hun afgestorven vriendinnetje wijdden, terwijl het Kerkkoor op verdienstelijke wijze de Requiem vau Rathgeber uitvoerde. Den bedroefden ouders onze innige deelneming. God sterke hen. A;<n liet gebouw van het Provinciaal Bestuur te 's-Bosch is deze week aanbesteed Het uitvoeren van vernieuwingen en her stellingen aan de werken van den Baard- wijksclien Overlaat enz. alsmede eenige werkzaamheden aan het afwateringskanaal 's-Bosch-Drongelen. Minste inschrijver was de heer F. 11. v. d. Pluijm alhier voor f 1864. DONGEN. 9 December Gisteren avond hield de heer J. O. Sloteuiakcr, inspecteur der belastingen en accijnzen te Amsterdam, de aangekoudigde lezing voor de leden der R. K. Kiesvereeniging alhier. Nadat de heer C. L. Bressers, voorzitter der vereeniging, in een korte toespraak spre ker welkom had geheeten, nam deze het woord over de stelling De Nederiansche handelspolitiek behoort niet te zijn een kwes tie van theoretische stelsels maar vau prak tijk. In een uitvoerige leerzame rede zette spre ker uiteen, dat niet alle protectie uit den booze is en wij toch al, ofschoon een matig in-oerrccht heffen. De ruime subsidies door het Rijk aan sommige inrichtingeu en ondernemingen verleend, kan men gerust bescherming noe men, zij het dan ook niet in deu gewonen vorm. Verder werden de voordeelen van eeu hoogere protectie voor de verschillende in- dustriën in onze streek uiteengezet. Van de gelegenheid tot debat werd ge bruik gemaakt door den heer C. Schelleken* die betoogde dat het overleer als bijna ge heel buitenlands fabrikaat in het belang der schoenfabrikanten hier te lande onbelast be hoorde te blijven. In een korte repliek constateerde spreker met genoegen dat de heer S. het iu hoofd vak met hem eens was en handhaafde o- vorigens zijn ges elde conclussie's. Hierna dankte onze geachte voorzitter, speker voor zijn herhaaldelijk toegejuichte lezing en riep hem tot weerziens toe. De talrijke aanwezigen giugen zeer voldaan huiswaarts. D. v. N. BERGEN OP ZOOM, 11 December. De gemeenteraad besloot een erediet van f49 000 toe te staan aan de Veieeniging St. Joseph tot verbetering der volkshuisvesting, voor het bouwen van 29 werkmauswouin^en. Aan hel technisch-bureau ten Bosch, te Hage. dat ook de electrische installatie te A. van IIuiten Baardwijk J. van Ilulten idem M. Hombergen Drunen H. Verhoeven Drunen J. de Bont Nieuwkuijk J. Johael Druneu 3658, 3650. MADE. In de gisteren gehouden ver gadering van den gemeenteraad, waarvan wij iu een volgend nummer een uitgebreid ver slag geven, is besloten niet over te gaan tot de oprichting van een teekenschool, doch de, jongelui de lessen te laten volgen aan de teekenschool te Geertruideuberg en hen daarvoor eene tegemoetkoming te geven. Verder is nog, naar aanleiding van een schrijven van den heer van Msrlc te's Hnge, besloten niet meer dan f 1800 te geven aan een op te richten stoomtram. Op een schrijven van een varkensverze- kering, verzoekende om eene subsidie van f 300, is afwijzend beschikt. BENEDEN-LANGSTRAAT. De handel in biezen is gedurende de laatste dagen vrij levendig met vaste prijzen. Men besteedt Raamsdonk voorbereidde en ten uitvoer bracht is opgedragen, plannen te maken voor eene electrische installatie voor dtze gemeente. ffDe Zoom", heet hierover tal van arti- celen geschreven, naar aanleiding van de tentoonstelling en installatie te Raamsdonk. SPRANG. Naar wij vernemen, zal de Chr. ZiBgvcreeniging #De Harpe Zious" getrouw aan hare gewoonte, ook ditmaal met eerste i Kerstdag eene uitvoering geven in haar Kerkgebouw. RAAMSDONK. Iu de hedenmorgen ge houden vergadering van den gemeenteraad is op voordracht van Burgemeester en Wet houders overgegaan tot vaststelling van straatnamen. Verder werd nog besloten om de kade langs de Melk haven te verhoogeu, waardoor over stroomingen, als op 23 November, 1.1. nog heeft plaats gehad, voortaan niet meer kunnen plaats hebben. In een volgend nummer geven wij een uitvoerig verslag van deze ve gaderiug. BESOIJEN, 12 December. Hedenmorgen 10 uur had alhier de plechtige begrafenis plaats van het dertienjarig dochtertje van den Heer L. Verwiel- van Loon. Een groot getal belangstellenden volgde de baar, welke door de meisjes der kleine congregatie ge dragen werd terwijl de overige leden met eenige bruidjes den stoet openden. Wij mer- kien verschillende kranzen op, alle in de Kaatsheuvel, 12 December 1908. Brand. Woensdagavond omtrent half negen ont stond een begin van brand bij M. Verhagen schoenfabrikant groote straat, door het om vallen van een petroleumlamp. Het ongeluk gebeurde op zolder, zoodat het dak aan stonds vlam vatte. Door ijlings toegeschoten hulp, (de brandweer was ook aanwezig) werd hel huL voor geheele vernietiging bewaard. Ware dit het geval geweest, dan waien be paald nog meerdere woningen afgebrand daar het huis links en rechts dicht helend is. Dit ongeval bracht heel het dorp in rep en roer. Militieraad. Het onderzoek voor de Militieraad van de jongelingen welke dienstplichtig zijn, en zich daarvoor hebben aangemeld zal voor deze Gemeente plaats hebben te Tilburg op 4 Januari a.s. dc-s voonn. om 10 uur. Be langhebbenden zorgen dus op die tijd aldaar aanwe/.ig te zijn. Nieuwe kerk. Hardnekkig blijft het gerucht de ronde doen dat wij hier eeu nieuwe kerk krijgen. De plaats is reeds aangewezen tusschen de nieuwe pastorie eu den tuin van de sloom- chroomleerlooieiij van F. Dalleu. De oude kerk wordt dan ingericht voor vergaderlokaal van R, K. Volksbond, Vakvereeniging, Pau- lusbond en nog vele andere instellingen. Laten wij intusschen hopen dat deze g«- rnchlen verwezenlijkt worden. Het was een ware uitkomst. Ongeluk. Eergisteren Donderdag overkwam de land bouwer Job. v. G. alhier eeu ernstig ongeluk. Op het land bezig zijnde met ploegen, zou hij aan dit werktuig iets verbetereu, toeu plotseling het paard schrok en vooruit liep. Het ploegijzer sneed hem langs zijn rechter been en verwondde hem dermate, dat ge neeskundige hulp moe9t worden ingeroepeD, welke de wond dichtnaaide eu een verband legde. Aangezien de omstaudighedeu liep dit ongeval voor hem vrij goed af. AJgemeene Vergadering. In de Dinsdag gehouden Hoofdbestuur vergadering van den R. K. Lederbewerkers- bond is besloten om de Alg. Vergadering te houden op 6 Jan. a. s. te Oisterwijk. Prijzen. Bij het gehouden biljart-concours bij den heer A. Smit ziju de prijzen a. voor de meeste puuten, b. voor de meeste 5-stooteu, alles in 10 stooten, beiden ten deel gevallen aan den heer M. Musters, alhier. Verandering. De heer M. v. Beurden heeft zijne zaak weer verrijkt met een paar prachtige ma chines. Een goed teeken Maanden en maaiden toch heeft nier in 't algemten een groote slapte geheerscht. Gelukkig komt er thans een groote verandering. Onze arbeiden begonnen bijna moedeloos te worden. Moge deze meerdeie drukte nog lang aanhouden Loonstundaard. Schreven we enkele weken geleden, dat het iu het plan lag van de schoenfabrikanten, die machinaal doch met voetbeweging wer ken, een algeioaiueii loonstandaard in te voeren thans is men druk bezig met de verwezenlijking van dit voornemen. Op Jan. zou men gaarne deze nieuwe regeling, die ongelwifeld ook iu hel belang onzer arbeiders zal zijn, hebben ingevoerd. 1 WAALWIJK. OVERLIJDEN Johanna var. Iersel 67 jaren. DUSSEN. GEBOORTEN Jenneke Agatha van Vauren, Wilhelmus Cornelia van der Pluijm, Corntlis van Delft, Jaooba Adriana van Heeswijk Waltherus Rijken. HUWELIJKEN Gerardua van der Pluijm 22 jaar en Antonia Geertruida van Dortmor.d 22 jaar. OVERLIJDENS Johannes Heijmana 69 jaar, Johannes Ansems 79 jaar, Joanna Mar— garitha van het Roer 83 jaar en Theodoras van Dortmond 42 jaar. 2e Klasse, Trekking van 9 December. Getrokkeu prijzen, Prijs van f 1000 No, 6471 8874 ,2 400 6736 200 537 5396 8798 100 11981 14388 14667 18013 Dc moord te Bergen op Zoom. De rechtbank te Breda veroordeelde gister J. van A. wegens den bekenden moord op den wachtmeester Ruitenbeek tot 3 jaar gevangenis straf. De eiich was 4 jaar. W. A. A., 19 j., schoenmaker te Kaatsheuvel appèl van een vonnis der rechtbank Bosch, waarbij hij wegens mishandeling werd veroordeeld tot5 maanden gev.dit vonnis is vernietigd ten opzichte der straf, beklaagde veroordeeld 3 maanden gev., overigens bevestigd. treil 25 E Toe het avoi in c hoei hem het kwa nog maa viel de sleul doei echt Hij nu c den onts het tege toen moe scho bewj door weid Bass vervi »Ch; over] zwaa geva is en arres bezig het i Hoe niet de zi M< 2e k Woe kwan man, gedo moor het opma berei Weid een i zeker Hij w tegeli

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 10