Gaat dat zien te Waal wijk op de Markt. Louis van A delbersr, P. H. Rijwielen en OncLercLeelen. m mmmm, MartiiiKUjnT BakovensLandbouwgereedschappen Köhlers Naaimachines. Advertentiën. Snijplanken, Slanzblokken. Chr.J.Klerkx, Besoijen. KANARIEVOGELS. Vuchterstraat H 11. 'S-HERTOGENBOSCH. te Raamsdonksveer, Cementriolen, buizen, gcot- steenen, va^kensbakken, wei- beer- en regenwaterputten. worden aanbesteed: Komt, ziet en overtuigt U! DEUNEN, ELSHOUT, C. VAN KUI.TK, Bijna voor niets. Profiteert er van. Ziet de EtalagesZiet de Etalages Het verbouwen van een Winkelhuis met aan* 5 hooien, gelegen aan de Groote Straat, wijk A 140 r te Waalwijk. Het oudst bekende, het meest gesorteerde en bet ve goedkoopste adres voor alle soorten zooals FONGFRS, GRUNO, CONCORDIA en no? verschillende andere merken. Ti zou dit bedrag f 351.93 zijn geweest. Elke lantaarn heeft ongeveer 1020 M* verstookt, dat is dus 120 M8 boven het minimum dat verstookt moet worden. De Voorzitter. Voor de particulieren is het gebracht op 8 cent per Ms. De heer Both. Ik dank u, dat u de zaak zoo onderhanden hebt genomen. Het scheelt toch weer veel. Voor kennisgeving aangenomen. 2. Aangehouden stukken Kermis. De Voorzitter. Wenschen de heeren over dit onderwerp nog discussie te voeren. De heer Both. Ik had gaarne gehad dat de vergadering voltallig was. 't Geeft nu voor Klerx den chijn alsof hij er niet bij tegenwoordig wil zijn. De Voorzitter. Maakt u er dan een voorstel van om het aan te houden tot een voltallige vergadering. De heer Both. Ja. Het voorstel in omvraag gebracht wordt verworpen met 4 tegen 2 stemmen. Voor stemden de heeren Both en Groenentegen de heeren Brok, v. d. Heijden, Broeders en Verwiel. De Voorzitter, 't Spijt mij wel dat hij er niet bij tegenwoordig is, doch daar is niets aan te doen. De vergadering was eenmaal wettelijk vastgesteld. De heer Groenen.* Dat zijn van die onvoorziene omstandigheden. Hij kreeg gisteren een telegram dat hij naar Ant werpen moest komen De Voorzitter. Zooals de heeren weten is een vorig jaar besloten voor een proef de kermis eens met die van Waalwijk gelijk te doen laten vallen. Nu moet beslist worden of wij het zoo zullen houden of wel de kermis weer te te stellen zooals vroeger den laatsten Zondag van Augustus. Wenschen de heeren deze kwestie nog te bespreken. De heer Groenen. De quaestie is al zooveel besproken, dat het weinig nut meer zal hebben. Een ieder heeft er zijn opinie al meermalen over gezegd. De heer Broeders. Er is besloten eens een proef te nemen en als het goed afliep het dan zoo te behoudenmaar nu is het slecht afgeloopen, zeer slecht zelf. De heer Groenen. Wat bedoelt u met slecht afgeloopen. De heer Broeders. Dat er niets te doen is geweest. De heer Groenen. Dat is wel jammer, maar de groote vraag is, wat is slecht. De heer v. d. Heijden. Dat geloof ik ook. De heer Broeders. Wij zitten hier toch om de belangen van Besoijen voor te staan. De heer Groenen, Zeker, om de al- gemeene belangen voor te staan. De heer Broeders. Wij zitten hier toch niet om menschen in hun bestaan te benadeelen. Daar zitten wij toch niet voor. De heer v- d. Heijden. Wij benadeelen veel meer menschen in hun bestaan als wij de kermis stellen op den ouden tijd. 't Komt hier niet te pas om te zeggen waarom, dat weten wij allemaalen de- gegoeden hebben altijd kermis, die ver langen er niet zoozeer naar. Ik zeg dat 't beter is voor 't algemeen belaDg dat de kermissen gelijk vallen, dan zijn ze er met een paar weken af en anders komen er nog een paar bij. De Voorzitter. Met het arrangeeren van de kermis konden de fabrikanten misschien wel rekening houden. Ik voor mij ben er voor dat een gemeente een kermis moet hebben en als wij ze ïr.et die van Waalwijk gelijk houden zal dat spoedig niet het geval meer zijn. Wij hebben het dit jaar gezien. Er waren prachtige spellen, doch de menschen moesten hun tenten afbreken omdat er niets was te doen. 't Was treurig om te zien. De menschen van Waalwijk gingen bijna niet uit en de Besoijenschen vulden de caté's. De heer v. d. Heijden. Ik heb in Waalwijk daar weinig over hooren stuiten. De heer Groenen, 't Was in Waalwijk even stil als hier. 't slechte weer heeft m i. daartoe zeer veel toe bijgedragen. Daarom was het goed nogmaals eens voor een jaar te probeeren. De Voorzitter. Vroeger was het hier den eersten Zondag altijd zeer druk. Toen kwam er altijd zeer veel volk in de gemeente. Alles was daar goed mee. de café's de slagers en de bakkers, alles. En nu Nu heeft alles fiasco geleden. Er was niets te doen. Bovendien moet men errekening meehouden dat de kermis nog een f 50 gulden in de gemeentekas brengt. De heer Broeders. Als de machinale fabrieken dan lieten werken en met Waalwijksche kermis niet dan behielden wij die 2 Zondagen toch nog en de menschen konden dan 's avonds nog uitgaan. De heer Groenen. Dat gaat zoo ge makkelijk maar niet. De heer Broeders. En dan krijgen wij het buitenvolk nog. De heer Groenen. Het werkvolk is er mee gebaat als wij de kermfs gelijk stellen met die van Waalwijk. De heer W. Brok. Voor enkele men schen was het misschien goed. De heer Groenen. Toch zeker voor 200 a 300 man. De heer Brok. Laat ze dan werken als het hier kermis is. De heer v.d. Heijden. Als net kermis is en ze gaan 's avonds uit, werkt 's mor gens dan maar. De Voorzitter, 't Was toch prettiger als je een kermis had. De heer v. d. Heijden. Maar je zit hier met den toestand der fabrieken. De heer Groenen. 'tGaat niet opeen fabriek om den een te laten werken en den ander niet. Van Waalwijk komen ze hier werken en van hier werken ze in Waalwijk. De Voorzitter. Ik heb al zooveel men schen gesproken, maar ze willen alle maal weer kermis houden op den ouden tijd. De heer Brok. Die gewone menschen hebben toch ook allemaal op de lijst geteekend. De heer v. d. Heijden. Die op die lijst hebben gestaan. De heer Broeders. De voornamen kunnen alle dagen profiteeren, laat die menschen dan ook eens profiteeren. De heer v. d. Heijden. O, voor mijn part, was het 3 maal kermis, maar daar gaat het niet over. Waar is het alge meen belang mede gebaat. De heer Broeders. Geeft die menschen het genoegen. De Voorzitter. Van Waalwijk komen ze niet naar hier. Wel gaan ze van hier naar Waalwijk. De heer Groenen. Als het maar eens goed weer was geweest. De Voorzitter. Dan komen ze nog niet. Wel in Augustus, dan komen ze gaarne naar hier. Dan is daar niets te doen. De heer v, d. Heijden. Dan zullen wtj dan een muziekcorps laten komen Maar ik zou, zooals de heer Groenen voorstelt, nog eens een jaar probeeren. De heer Broeders. Wij benadeelen de vergunninghouders, die betalen toch belasting en vergunningsrecht. De heer Groenen. Dan benadeelen wij toch het grootste gedeelte niet. De heer Broeders. En de bakker en slachter, die zullen er toch ook niet mede zijn gebaat- Dc heer Groenen. Ik geloof dat dezen blij zullen zijn. Hier laat mijnheer Both daar maar over spreker. De heer Both. Als ik er mijne mee ning over moet zeggen, dan zou ik vragen is de tijd er al niet rijp voor om tot afschaffing over te gaan. Men ziet het dat de kermissen overal afsterven. Maar ik wil hier in deze mijne meening niet voorop zetten- Als u vraagt hebben wij er schade door, als de kei mis gelijk met die van Waalwijk valt, dan ant woord ik neen. Veel voordeel. Dan zijn wij er met een kwade week van af en anders hebben wij er wel vier. Ik bezoek dagelijks nogal veel huisgezinnen ook die waarvan er op fabrieken werken en die zeggen allen, doe 't maar zoo als van 't jaar. Natuurlijk ontmoet ik er ook wel die zeggen laat ons onze kermis maar weer op den ouden tijd stellen, doch de meesten zijn voor het gelijkstellen met die van Waalwijk. De heer Broeders. De kasteleins hebben er toch heel veel nadeel bij. De Voorzitter. Brok had een gezel schap uit Tilburg laten komen en er was geen publiek. De heer v. d. Heijden. In Waalwijk was dat ook zoo. Jos. v. d. Werff had ook een gezelschap laten komen en daar kwam ook geen publiek. De heer Groenen. Wij hebben nu aan Both zijn meening gevraagd en die zegt dat er toch geen nadeel in is gelegen. De heer Both. Dat is mijn persoon lijke meening, die legt geen gewicht in de schaal. De heer Groenen. Zoo zijn er toch verscheidenen. De heer Both. Mijn collega's de Leijer, van Dam, Both in de steeg, die zijn het allen met mij eens. De heer Groenen. En de slagers ook. De heer Both. Je moet maar eens om de dubbeltjes komen, dan ondervindt je wel wat het beste is. De Voorzitter. Het voor en na is nu genoegzaam besproken. Ik zal het voor stel van den heer Groenen om het nog eens voor een jaar te probeeren, in om vraag brengen of wel om de kermis weer op den gouden tijd te laten plaats hebben. Voor het voorstel om het nog eens een jaar te probeeren, stemden de heeren Both, Groenen en v. d. Heijden. Om de kermis op den ander tijd te laten plaats hebben, stemden de heeren Brok, Broe ders en Verwiel. Besloten wordt nu Maandag 14 Dec. des voormiddags 11 uur vergadering te houden en alsdan nogmaals deze quaestie aan de orde te stellen. 4. Verkiezing van een lid van het armbestuur. Aan de beurt van aftreding is de heer J. A. de Bakker. De Voorzitter. Als candidaten «zijn gesteld de heeren J. A. de Bakker en H, v. d. Meijs. Hierna gaat de raad over in' geheim comité ter behandeling van reclames Hoofd. Omslag, en Schrijven van Ged. Stated houdende een bezwaarschrift van H. J. bèfc^P tegen de beslissing van den gemeente raad omtrent zijn aanslag H. O. BAARDWIJK. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Donderdag 10 December 1908, des avonds ten 7 uur. Voorzitter de Edelachtbare heer J. A. J. van Heijst. Ongeveer 7.15 uur opent de Voor zitter de vergadering, aanwezig zijn de leden Schrijner, Schonis, Pulles, Klerkx, van Bijnen en van Heijstafwezig het lid H. Donkers. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE: 1. Wijziging begrooting 1908. Wordt goedgevonden eenige posten af- en over te schrijven. 2. Schrijven van Ged. Staten, houdende aanmerking begrooting 1908. De Voorzitter. Zooals de heeren weten is bij de vaststelling van de be grooting f 340 op de begrooting gebracht voor 2 krankzinnigen die zeer waar schijnlijk in 1909 ten laste van de ge meente naar Voorburg zullen moeten worden gezonden. Wij hebben f 1000 subsidie gevraagd aan de Regeering alseen tegemoetkoming in de kosten van het onderwjs. Nu denken Ged. Staten, dat zulks geen ge noegzame motiveering is. We hebben nu een nota gemaakt waarin wij Ged. Staten er op wijzen dat het wel bijna zeker is dat wij 2 krank- zinnigemter verpleging in een krankzin- nigen-gesticht zullen moeten opzenden. Ik stel voor de begrooting zoo maar weer in te zenden bij Ged. Stat;n. Aldus wordt besloten. 3- Onderzoek rekening van het oude mannenhuis. Terwijl de Voorzitter, welke regent is zich verwijdert, wordt de rekening door de heeren Schonis en Pulles onderzocht en in orde bevonden. 4. Ingekomen stukken. a. Schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring rekening 1907. Voor kennisgeving aangenomen. 5. Schrijven van de Hanze verzoekende om voor het geveu van onderwijs inde boekhouding en lager onderwijs, gebruik te mogen maken van de openbare lagere school. De Voorzitter. Volgens het schrijven zullen de lessen worden gegeven van 1 Sept. tot 1 Mei eiken Donderdag van 79 uur des avonds. Het Waterschap houdt de vergaderin gen hier op het raadhuis, waarvoor wij f40 per jaar krijgen. Nu is het maar de kwestie, wat zullen wij rekenen voor hen. Wij moeten vuur en licht geven. Burg. en Weth. kunnen met geen voorstel komen, aangezien het adres vandaag eerst is ingekomen. De heer Pulles. Ik zou het bedrag niet te hoog stellen, het is toch in het algemeen belang. De Voorzitter. Neen dat niet, maar wij kunnen het toch zoo maar niet afstaan. De heer van Bijnen. Ik dacht dat ze het voor niemendal zouden krijgen. De Voorzitter. Dat gaat niet. Ik stel voor f25 te vragen. Daaronder is dan alles begrepen vuur en licht. Dat is toch niet te veel. Na nog eenige discussie wordt dit voorstel met algemeene stemmen aange nomen. De Voorzitter. Verder vragen Burg. en Weth. nog machtiging om eenige boomen en hout te laten verkoopen. Het hout staat aan den Meerdijk en de boomen achter het brandspuithuisje. Wij zullen alles door een notaris laten ver koopen. Wordt machtiging verleend. Hierna gaat de raad over in eene vergadering met gesloten deuren ter be handeling van een schrijven van het gemeentebestuur van Waalwijk in zake aansluiting aan de gasfabriek aldaar. Op vollen zang zijnde, beslist zuivere SEIFERT-VOGELS tegen matigen prijs TE KOOP bij Leeuwenhoek. WAALWIJK. Vanaf heden alle DAMES- en HINDERHOEDEN tegen veel verminderde prijzen. Een prachtige sorteering BONTEN voor de helft van den prijs Verder alle voorradige Winter-artikelen. Nog een partij Jassen, Jekkeis, Kinderjasjes, Jongens- en Meisjes- Capes en Mans Capes. GOEDKOOPST MODEMAGAZIJN MARKT 158. Interc. Telefoon 17 6. Fabriek van kunstledematen, breukbanden, buikgordels, rechthouders enz. Oagelijksch hierover te spreken. 's Zondag» 7an 10 tot 13 unr' j levert tegen SCHERP CONCCJRREERENDE PRIJZKN DINSDAG 15 DECEMBER 19c8, des voormiddags ten 10V« uu^ zal in het café van den Heer A. GERRIS-SIMONS De aanwijzing ml plaats hebben Maandag 14 Dec. des morgens ten 10 uur? Bciflfc en teekening zijn van af Woensdag 9 Dec. k f0 75 per steWr bekomen bij I. VAN LEEUWEN—Frijda tóf Waalwijk, alsmede bij den Heer F- WILMSEN, Vuchterstraat Gi 47 's-Bosch, bij wien tevens nadere inlichtingen verkrijgbaar zijn. g^ Alle bovengenoemde merken zijn voorradig. Aa bevelend, Bond srij wielhersteller. Vrijhoeven-Capelle VE VE VE WOLFSHOEK. HOEK. SPECIALITEIT IN AGENTSCHAP con alk Renzei Reizen Aanbesteding, HaiUWielrpers! Motor- en Rijwielhandel

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 6