Derde Blad. Provinciaal Nieuws. 8 UREN LAND. Duitsehland. Amerika. Afrika. hlNNENLAN Nummer 8. Zondag 24 Januari 1909. 31e Jaargang. Griaf Hompesch, het oudste lid van den Duitsch n Rijksdag eu voorzitter van de Ce.ntrumsffactie, is in den ouderdom van 8.3 jaren aan de gevolgen van een beroerte overleden. Sedert 1874 vertegenwoordigde hij onafgebroken het district Düren-Julich. De groote generale staf van het Ameri- kaansche leger heeft een verslag uitgebracht over de noodzakelijkheid, om de haven van San Pedro bij Los Angeles ia Californië in staat van verdediging te brengen. De staf is van oordeel, dat een mogend heid in het Westen (Japan) de haven in haren tegenwoordigen toestand gemakkelijk bezetten en als steunpunt tegen de kust van de stille Zee en net Panama -kanaal kan gebruiken. De kosten van de, verdedigingswerken worden op 81/, millioen gulden geraamd. De staf onderstelt, dat, indien er een afdoend verweer ter zee ontbreekt, bovenbedoelde mogendheid binnen een maand tijds 100,000 man aan de kust van Californië kan landen en dit aantal na nog een maand op 300.000 man kan brengen. 19 de Westkust eenmaal in handen van den «ijand, dan zou het voor de Vereeuigde Staten onmogelijk zijn. haar terug te veroveren. Teügevolge van den aanhoudenden regen zijn verscheidene dammen van de waterre servoirs van mijnen doorgebroken. O.-, is de dam van de Knights Goudmijn aan den Rand bezwekeD. De mijn i« overstroomd Tieu blanken en honderdvijttig inboorlingen zijn verdronken. In de geheele kolonie koinen ove; stroomingen voor. l)e treindienst is in de war, verschillende telegraaflijnen zijn be cha- digdde spoorweggemeenschap met het noordwestelijk deel der kolonie ztl watr— schijnlijk niet binnen de 7 dagen hersteld kunnen zijn. Tot dusver zijn er geen onge lukken gebeurd in de buitendistricten van de Witwatersrandstreek. Ambtelijk wordt gemeld, dat er 7 blanken en meer d .0 100 inboorlingen bedolven zijn. Er bestait maar heel weinig hoop ben te kunuen redden. 1 1 1 LJ -IJL1 'JLILUU vredigende wijze voortgezet, dat men het spoediger dan verwacht werd over de hoofdzaken is kunnen eens worden zoodat zal kunnen worden overgegaan tot de voorbereiding van de definitieve vaststelling van het protocol waardoor de diplomatieke betrekkingen met Vene zuela officieel hersteld worden. Dr. Paul verklaarde dat de opvattingen van den minister omtrent den aard der te treffen regeling bleken overeen te stemmen met die der Venezolaansche regeering. In den loop der volgende week zal vermoedelijk het protocol g reed zijn. Uundiduat-notarissen Als bijvoegsel van het laatste nummer van het WeekbladvoorPrivaat- recht, Notarisambt is verschenen het rapport van de commissie uit het hoofdbestuur van de Broederschap van Candidaat-notarissen in Nederland en zijn koloniën, benoemd om te onder zoeken, welke middelen ter behartiging van de stoffelijke belangen van de leden dier Broederschap het eerst in aanmer king komen. Men wil eensgezind ten strijde optrek ken, onder het devies Met tien jaren benoemd. Dan een goed notariaat. Op 70-jarigen leeftijd met pensioen er uit. In deze richting wil men een le vendige actie beginnen. De heugelijke gebeurtenis. Wij ontvingen de navolgende mede- deeling van den particulieren secretaris van H. M. de Koningin. »Hare Majesteit de Koningin heeft mij gemachtigd bekend te maken, dat Hare Majesteit ten zeerste is getroffen door de blijken van liefde en verknochtheid, welke H. M. van alle zijden d s lands geworden, in verband met de te ver wachte heugelijke gebeurtenis en dat H. M. de aanbieding der geschenken van de verschillende daartoe gevormde comité's ten hoogste waardeert Dat H. M. het echter zoude betreuren, indien, onder de gegeven omstandighe den, waarin zulke dringende eischen worden gesteld aan de particuliere lief dadigheid, belangrijke bedragen voor deze geschenken werden besteed, waar toch voor H. M. de vriendelijke bedoe ling der gevers hoofdzaak is Dat het H. M. daarom veel genoegen zoude doen, indien het mogelijk ware een gedeelte der gelden, ingezameld voor dit doel, een bestemming te geven ten behoeve van liefdadige instellingen." Nederland en Venezuela. Men meldt uit 's Gravenhage Dr. Paul, de Venezolaansche gedele geerde, die Woensdag hier is aangeko men, verklaarde in een onderhoud in »Hotel des Indes,< dat hij zeer voldaan was over 't resultaat van zijn onderhande lingen in Frankrijk en dat hij vertrouwde, dat ook de geschilpunten, welke nog met ons land mochten bestaan, zeer spoedig uit den weg zullen worden ge ruimd. Nu het hoofdpunt in geschil door de opheffing van het bekende Mei-decreet verdwenen is, blijven er nog slechts meer of minder ondergeschikte punten te regelen. Hoofdzaak is hei stel van de diplomatieke betrekkingen tusschen Nederland en Venezuela en van ons gezantschap te Caracas- Dr. Paul sprak het vertrouwen uit, dat de Nederlandsche regeering bereid zal worden bevonden de buitgemaakte sche pen aan zijn land terug te geven. Het onderhoud dat dr. Paul, de Vene zolaansche afgezant, gisteren middag met d, n minister van buitenlandsche zaken, den heer de Marees van Swin- deren, aan diens departement had, duurde ongeveer ejyi uur. Naar m'.;ü verneemt, is na de eerste kennismaking het onderhoud op zoo be- WAALWIJK, 23 Jan. 1909. Arbeidscontract. Naar wij uit goede bron vernemen werden op het door de schoenfabrikanten alhier ontworpen arbeidscontract van de zijde der R.K. Vakvereeniging enkele bemerkingen gemaakt, o.a. bij art. I ot daaronder ook stukwerkers begrepen waren en dat bij eventueel tijdelijk te verrichten anderen arbeid men geen schade in het loon zou lijden, eveneens of bij art. 6 de bedoeling is dat stuk werkers ook van de gunstige bepalingen zullen genieten, en bij art. 10 dat werk lieden indien een dringende reden door den werkgever zou gegeven worden, hetzelfde recht hebben om alsdan direct ontslag te nemen, zooals de patroons hebben om bij een dringende reden door den werkman gegeven, direct te ontslaan. Hierop is door de patroons toestem mend geantwoord en dat dit ook hunne bedoeling was. Op de vraag om bij bevalling der vrouw Va dag vrij te hebben is geantwoord dat bij elk voor komend geval op aanvrage van den werkman naar omstandigheden kan ge handeld worden. Wij vernamen nog dat het bestuur der vakvereeniging zich thans met een en ander zeer goed kan vereenigen. Ook bestaat bij de leden der afdeeling Waalwijk, Baardwijk en Besoijen van den A. N. B. v. S. het plan onderling eene overeenkomst te sluiten, om geen werk lieden van elkander aan te nemen, die den opzeggingstermijn niet in aanmer king hebben genomen. Een hooge boete is op de overtreding gesteld, die komt ten bate van den Algemeenen Arme van Waalwijk, Baardwijk en Besoijen. Op verschillende fabrieken zijn de arbeidscontracten reeds geteekend. Benoeming. In plaats van den heer Ed. de Thouars, die naar Breskens vertrekt, is benoemd tot directeur der Hollandsche Buurt spoorwegen en tramlijn TilburgWaal wijk, de heer J. Nijzlng, aldaar. I ..leder—avond. De vroeger aangekondigde lieder avond, te geven door Mej. Bies, sopraan, Amsterdam, den heer Jos. Groenen, Besoijen en den heer H. van Oort, Utrecht, zal plaats hebben op Maandag 15 Februari a.s. Het zal onnoodig zijn te herhalen, dat hier geboden wordt een avond van groot muzikaal genot, zoodat wij een overvolle zaal van kunstliefhebbers ver wachten, ten eerste om van de heerlijke muziek te genieten en ten tweede als een bewijs van sympathie voor onzen bariton-zanger, die ons zoo talrijke malen zoo geheel belangeloos van zijne kunst doet genieten. De entréekaarten zijn vanaf Maandag tegen den prijs van fl,en f 0,75 in 't hotel Gerris ver krijgbaar. „Waalwijk Vooruit". Morgen speelt het le elftal van >W. V." een competitie wedstrijd, tegen de Til- burgsche Voetbalverecniging Willem II". Aan voorspellingen, durf ik mij niet wagen, doch dat de match uiterst span nend zal zijn, lijdt geen twijfel. De wedstrijd heeft op Waalwijksche terrein plaats en zal om 2 uur aanvangen. „Prins Hendrik". De dag van morgen belooft voor de Waalwijksche voetbal-enthousiasten, een ware voelbaldag te worden. Krijgt zoo als wij vernemen »W. V." om 2 uur bezoek van Willem II" uit Tilburg ook »P. H." zal dezen dag niet laten voorbij gaan zonder een match gespeeld te heb ben. Deze vereeniging krijgt nl. op haar terrein een bezoek van »Vucht Vooruit". Allo jongens! wisten wij 14 dagen geleden van deze vereeniging met 43 de overhand te behouden, laat ons mor gen eens werken om met wat méér doel punten uit het strijdperk te treden, en tegelijk onze supporters een mooien wed strijd te zien te geven, want willen wij de overhand behouden, dan zal er zeer hard gewerkt moeten worden, dat heb ben wij in Vucht ondervonden. En gij voetballiefhebbers getroost uw morgen een wandeling naar het voetbal veld van »P. H." en ge zult getuigen zijn van een spannenden wedstrijd. Aanvang half één uur. Oud 's-Uertogenboseb. Te 's-Hertogenbosch heeft zich eene commissie gevormd, die zich ten doel stelt, om, bij gelegenheid van het zilveren feest, dat jhr. Van der Does de Wille- bois, als burgemeester dezer gemeente in Juni a.s. hoopt te vieren, een Oud- 's Hertogenbosch" in 't leven te roepen. Deze commissie bestaat uit de heeren jhr. mr. Vnn Sasse van IJsselt, voorzitter, Theod. van Guliek, onder-voorzitter, Constant Tilman, penningmeester, C. J. J. Daniels, secretaris, P2. dc Jong-Van den Berg, mr. W. van de Mortel, jhr. mr. B. de Roy van Zuidewijn, jhr. E. van Rijckevorsel, H. van de Ven, jhr. H. Verheijen, K. Rouppe van den Voort, en de ontwerpers der plannen de heeren Dorus Hermsen, decoratieschilder. Jan Mosmans, oudheidkundige, en Aug. Suyl- ling, architect. Het is de bedoeling het »Oud-'s-Her- togenbosch" op te bouwen op de Parade plaats het oud-'s-Hertogenbosch met zijn schilderachtig stadhuis en mooie huizen en huisjes uit de 16e eeuw, huizen met luifels en luikjes en keur van opschriften en uithangteekens en karakteristieke na men, die de markt omzoomden, in wel ker midden, bij den historischen put, door een smeedijzeren adelaar bekroond, vroolijke menschenstemmen en geplas van opgetakeld water werd vernomen. Men wil geschiedkundige tafereelen ont rollen in de schilderachtige omlijsting van het tijdperk, waarin de kunsten zoo zeer hebben gebloeid waarin Albrecht Dürer Den Bosch bezochtwaarin Karei V en later Philips II plechtig werden gehuldigd waarin de Bossche Rederij kerskamer >Moyes Doirn" van 't Ant- werpsche Landjuweel huiswaarts toog met zilveren bekers en schalen beladen waarin de stad den hertog van Alva met zijn Spaansche grooten, op reis naar Nijmegen, binnen hare muren zag ver toeven waarin de jeugdige prins van Oranje herhaaldelijk Den Bosch bezocht, daar met de Zwanenbroeders maaltijdde of op >De Gaffel", neven het stadhuis, den feestdisch genootwaarin battement en mysteriespelen en omgangen hun grootste volmaking en pracht nabij kwamen en de toonkunst hoogtij vierde, bij de ver klanking van die muziek, die niet is weg te denken uit de omgeving harer zuster kunsten. Men hoopt en vertrouwt, dat de beur zen der in Den Bosch zoo sterk ver tegenwoordigde gegoede burgerij zullen geopend worden voor deze grootsche I maar evenzeer kostbare onderneming, die ons het bedrijvige >Schertoghen- bosch" van voorheen wil te zien geven, met zijn >smul"- of theerhuijsen'', tinne gieterijen, pijpenmakenjen, en itoeback- huijsen" met ^treffelijke Porto-Rico. Re galia en Stuijverstoeback" die er den bejaard waar wil laten spelen, de >pipe- ren" blazen en het tegenwoordige ge slacht wil doen leven in het verleden. Een jubilaris. Het zij ons vergund vanaf deze plaats een hartelijk woord van welgemeende felicitatie te brengen aan een der emi- nenste gemeente-ambtenaren onzer pro vincie, nl. den heer H. J. van Eggelen, gemeente-secretaris van Heusden, bij de herdenking van zijn 25-jarig ambtsjubi leum op heden. Het zal onnoodig ziin hier nogmaals te schetsen, de groote capaciteiten, de verbazende wetkkracht, de ambitie, waar mede de heer van Eggelen zijne veel vuldige betrekkingen vervulde, die zijn te over bekend, maar toch een enkel woord hieroverGemeente-secretaris, leeraar m. o. staatsinrichting, secretaris van den Nederl. Bond van Gemeente- Ambtenaren, lid der examen commissie voor assirant-gemeente-secretaris, secre taris van Gezondheidscommissie, polder besturen, kiesvereeniging, lid van t parochiaal Kerkbestuur enz., genoeg om te doen zien, dat de man, die heden feest viert, een stoer werker is. En hoe hij dit alles waarneemt mogen blijken uit't feit, dat de secretarie te Heusden bekend s'aat als een model, welk ook door den commissaiis zelve, ten voorbeeld werd gesteld, het moge nog blijken uit de mooie carrières, die zoo tal van zijne oud-leerlingen, die zich heden niet on betuigd zullen laten, maken. Zoo mag dan de geachte jubilaris met de meeste zelfvoldoening, ja> met recht- matigen trots op zijne 25-jarige eervolle loopbaan terugzien. Zeer velen heeft hij door zijne welwillende hulpvaardigheid aan zich weten te verplichten van liever lede is hij de vraagbaak geworden voor tal van ambtsbroeders en anderen, die zich bij 't opvolgen zijner degelijke adviezen steeds wel bevonden hebben. Deze allen, met tallooze anderen, die vroeger of later met hem in ambtelijke of vriendelijke aanraking kwamen en gelegenheid had den, hem niet slechts a's ambtenaar, maar oo*t als mensch te leeren kennen, - - zij allen vereenigen zich in den har- telijken wensch, dat de pas 45-jarigen jubilaris eenmaal het voorrecht moge beschoren zijn zich met de gouden ambtenaarskroon gesierd te zien dat hij aldus nog tal van jaren in gezond heid moge gespaard blijven voor zijn gezin, voor de gemeente en voor zijne talrijke vrienden in en buiten Noord- Brabant. BAARDWIJK. Al? vaststaande kan worden medegedeeld dat de halte van den spoorweg Zwaluwe-'s Uertogenboseb binnen kort zal worden opengesteld, dat bij Pijnen burg kaartjes voor die lijn kunnen woiden genomen en kilometerhoekji-s van een stempel worden ooizien ter afstempeling bij aankomst aj.n een hoofdstation aan te biedeu, dat een lokaal gratis als wachtkamer ter beschikking is van het reizeiid publiek. De Raad besloot tot het nemen der gas verlichting voor de straal verlichting en de publieke gebouwen waardoor ook fabrikanter en paiticuheren in de gelegeuheid komen zich van gas te voorzien, beide vour deze gemeente zaken van vooruitgang. Moge de industrie daarmede gelijken tred houden. DRUNEN. Van de 10 a 11 dienst plichtigen alhier die in 1909 moeten dienen zijn er niet minder dan 9 die aanvraag deden om geplaatst te worden bij de bereden corpsen. Voor de lichting 1910 hebben zich hier 32 personen aangemeld. Met de op Dinsdag a.s. verkiezing voor een lid der Provinciale Staten, zullen de herbergen in onze gemeente van af des morgens 8 uur tot namiddag 6 uur gesloten moeten blijven. Wij juichen dezen maatregel ten zeerste toe en brengen de autoriteiten die daartoe besloten eene welverdiende hulde. DRUNEN D* gisteravond gehouden ver- radering vau den gemeenteraad, was hoofd- zskelijic bijeengeroepen ter benoeming van een stembureau. Benoemd werden daarvoor de heeren als leden Brok en v. d. Geld, als plaatsvervangers de heeren Van Dal en Willerosen, sis Se lid Van Speijk en als plaatsvervangend derde lid van Halderen. In een volgend nummer breedvoerig ver slag. NIEUWKUIJK. Bekend gemaakt dat bij de Rijksserum-inrichting te Rotterdam gratis entstof (cerum en tinctuur) tegen vlekziekte bij varkens door den veearts kan worden verkregen, en deze daarom niet meer voor de inenting van een varken mag rekenen dan 30 cents. Bij Koninklijk Besluit is deze ge meente ontheffing verleend van de be paling van art. 48 al. 4 der L. O. wet in zake het vervullen van een vacature aan de openbare school, en blijft ze derhalve in 1908 in het volle genot der rijksbijdrage. Voor het voorbereidend onderricht heeft zich binnen den bepaalden tijd hier geen enkele opgegeven. HAARSTEEG, i9 Jan. Maandag 11. hield hei kruisboog*chuttersgezel<chap „On derlinge Yriendsehap, gevestigd bij den heer P v. d. Loo, zijn teerdag. In gvpaste vroolijkheid werd de dag doorgebracht met biljart en kaartspel. Op den namiddag vergastten de leden zich aan een keurig maal wiarvoor Mej. v. d. Loo alle lof toekomt. Et-nige voordrachten brachten 's avonds een aangename afwisseling. Toen 't uor vaD scheiden sloeg keerdeu allen zeer voldaan huiswaarts. Ook het handboogschuttersgezelschap „Uladius Civilis* teerde dien dag. De leden vereeaigden zich des namiddag aan een keurig maal in het vereenigingslokaal bij den lieer H. Vngts. Hier was de avond zeer gezellig. De tooneelvereeniging, uit de leden gevormd, 1 hield hare uitvoerende repetitie, alleen voor dames toegankelijk. Den volgenden avond had de bereids aangekondigde uitvoering plaats van „De Misdadigers van Doornstad en hun rechters* oorspronkelijk anti-alcoho lisch drama met zang in 5 bedrijven en .Het Geheimzinnige teeken" blijspel in 2 bedrijven. Iedere rol afzonderlijk te bespreken zou te ver voeren. Dit kunnen we zeggen: 't Geheel getuigde van ernstige studie en ieder afzonderlijk vertolkte zijn rol verdienste lijk. Doch een bijzonder woord van lof mag niet onthouden worden aan Pater Moderatus en de beide lieve kinderen in het drama. Moge Claudius Civilis ons nog vaak op zoo'n uitvoering vergasten. VLIJMEN, 22 Jan. Dinsdagavond hebben de veehouders, aangesloten bij de op te richten boterfabriek weder eene vergadering gehouden in het café van den heer M. van Wordragen en een vast bestuur gekozen, dat bestaat uit den E. A. Heer G. R- van der Ven, Voorzitteren de heer M, Boom Vice-Voorzitter; G. Schra/en en M. vau Giersbergen, Commissarissen en J. van Laarhoven Secr.-Peuuingmeester. Reeds is van ra*ei dan 200 koeien is de malk toege zegd. De plaats, waar de fabriek wal ver rijzen is nog niet vastgesteld, maar er is naar het schijut, nogal keus voor g «chikt bonwtarrein. Naar wij vernemen is de heer J. Suijs alh.er benoemd lot Sub- Ontvanger der Rijks-Bel stingen voor deze gemeente. SPRANG. Gelukkig, dat de gevaren van een oorlog tegen Venezuela ziju afge wend, wai\t telen zouden zich, waren vrij willigers opgeroepen, hebben aangemeld om het leven te wagen voor 'i bedreigde vader land. Al le'eu de Trompen en de Ruijters, niet m.jer, Nederland heeft nog zijp helden, wat men 't beste kan ondervinden als men 's avonds door sommige Noord-Brabanische dorpen komt. Dat ondervonden Zondag 1.1. ook een paar fietsers, die Eethen passecrendeu, vr.naf het eif van den heer Brauderhorst meteen hagelbui grint begroet werden. Toen afge stapt werd was van de daders niets te vin den. Van achter de wouing van den heer Treffers vlogen weer een paar steeneu over de straat, gelukkig weer zonder iemand te raken, maar deze dappere waagde het nog gooiende de fietsers te volgeu tot afgestapt werd en hij zoo spoedig mogelijk het hazen pad koos. To:n weer was opgestegen vloog nog geen 20 Meter verder een steen, ge gooid van uit de laan van den heer Boll, tegen den voorvork vau eeD der fietsers. Daar het onmogelijk is, dat dezelide per sonen dat deden moet er een afspraak zijn gew est en de laffe daders moeten te voren gr reed gezeten hebben. Wel zal het niet gemunt zijn geweest op onze berichtgevers daar die slechts heel toevallig daar passeer den, maar op deze manier zouden ze er toch het. slachtoffer van worden. Dat zoo iets voor de daders soms ook minder aan gename gevolgen kan hebben, wanneer soms wat gauw gebruik gemaakt werd van vuur wapens schijnt door hen niet te zijn bedacht. N. f. H. VRIJH.—CAPPEL. Alg. Ledenverg. van het Fanlare-korps „Sirena* op Dinsdag 26 Jan. a.s. des avonds 7 uur, in O. L. school te Vrijh.Cappel. Te behandelen 1. Mededeeliug Bestuur. 2. Verkiezing Besluursledtn in de plaats der Heeren G. J. Heijmans en H. P. Stam. 3. Vaststelling begrooting 1909. 4. Benoeming comm. van 3 leden voor het nazien der rekening 1908. 5. Rondvraag. Alh. heeft zich een geval voorgedaan van de zoo gevreesde besmettelijke ziekten Diphteriius. Hoewel deze ziekte meestal voorkomt bij kinderen, is thans het geval bij een volwassene. Deze week is aan het station Kaatsh.- Capelle met het rangeeren een wagon kolen ontspoord. Door verzuim het wissel tijdig om te gooien had dit ongeval plaats. CAPELLE. Te Capelle (Nieuwevaart) is opgericht een ijsc'.ub onder den naam van „de Eendennest*. Het bestuur bestaat uit de heeren B. Timmermans en B. xMout- haan. Het doel der vereeniging is, te zorgen, dat op den z g. Eendennest bij ijs een goede baan in orde is. Alhier i9 opgericht een z.g. „Pijpen- club* gevestigd bij den heer A. Stam in de Heijstraat. WASPIK. Bij bekkeslag is alhier bekend gemaakt, dat allen, die eene vordering heb ben op de gemeente Waspik, hunne reke ningen voortaan moeten inleveren voor den 5en van elke maand. Bij gelegenheid van den binnenbrand in het café der 1 leeren Gebrs. van der HHjden werden 3 biljartballen ontvreemd. In zijn eigen belang zij den dader aange raden, deze direct terug te bezorg n, in welk geval geen gerechtelijke vervolging zal plaats hebben. RAAMSDONK(Dorp). Op Woensdag 27 en Donderdag 28 Jan. hoopt „het Kon. Gilde St. Bavo* ten huize van de Wed. Boons eene uitvoering te geven, waarvan het programma de bezoekers veel belooft. Op de Dinsdag voor den heer P. de Jong ten huize van Mej. Eioris gehouden verhuring werden verpacht le perceel door P. C. Boons h f 80. 2e As. Broekmans f 60. 3e n „F. Boons Az. it f 68. 4e n u N. v Dongen it f106. RAAMSDONKSVEER. Een bakker op het Sandoel alhier, klaagde bij de politie, dat aanhoudend de» avonds chocolade, bij hem ontvreemd werd, sums tot een bedrag van eenige gulden». De veldwachter Speet- jens stelde zich verdekt op en snapte al spoedig een veertienjarig meisje, dat eerst de d< ur opengooide en toen chocolade weg nam verder kwiim hij er achter, dat drie knapen medeplichtig waren aan de verschil lende diefstallen. Tegen alle vier is proces verbaal opgemaakt. Den 30 Jan. b.s. des D.tn. ten 2 ure zal in de oude O. L. school alhier gelegen heid bestaan tot kostelooze inenting en herinenting. DUSSEN. In de hedenmorgen ten half 10 uur gehouden vergadering van den ge meenteraad is tot li l van het Alg. Armbe stuur benoemd de heer Ansems. Aan do beurt van aftreding was de heer Th. v. d. Pluijm. Besloten werd het salaris van de hootden der scholen Wijk A. en C. met i 50 te verhoogen. In een volgend nummer geven wij van

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 9