Gemengd Nieuws, Dit uil B VC Kerknieuws. Handelsberichten. Ingezonden StukLen. dit reeds aange?uld. Aan de orde was de verkiezing van een lid van 't hoofdbestuur, Aan de beurt van aftreden was de heer E. Vingerho-its. Deze was volgens 't reglement niet herkiesbr-ar en werd gekozen de heer A. P >ls. Kennis werd gegeven dat ingevo'gc het adres, gszouden aan ZEx. de Minister van Waterstaat, om verbetering in den treuriger) toestand met het drinkwater, waartoe m een vorige vergadering werd besloten, reeds v'appen zijn gedaan om tot verbetering in deze te geraken. Ingekomen was een schrijven van den heer A. B. van Gooi, hoofd der O. L school in Wijk B, dat hij verhinderd was de ver gadering bij te wonen en derhalve aan zijn belofte, om een lezing te houden over dv. landbouw, niet kun voldoen. Adressant wijst, er echter op dat Hj zich hiertoe in d<- volgende vergadering evenwel gaarne bereid verklaart. Op een adres van den lieer J. A van Dijk-Caessel wordt het gevoelen van 'i bestuur te kennen gegeven. Van de geleg n- heid tot spreken werd door den heer Aug van Beurden gebruik gemaakt. Deze drongen zeer terecht op aan de zakendoende perso nen in de gemeente in 'i algemeen zooveel mogelijk te stiuner. Door verschillende voorbedden wees spreker er op dat in deze nog veel kon verbeterd worden. Het app'aus dal de heer van Beurden 11a zijn rede ten deel viel, was welverdiend. .Hierna was aan de orde de betaling der gewone jaatlijksche contributie waarna de /crgad'ring werd gealo'cn. Op Vastenavond, Dinsdag 23 Jan. 1. s. zal de fanfare „Wilheliniiift* eeue uitvoering geven. Voor een rijk programma wordt zorg gedragen. Het beste succes weuschen wij ,r\\ilhel- raina" toe. HILVAREN3EEK. Tengevolge van het weigeren van het teekeuen van het arjeids— contract zijn sinds een veertiental dagen een viertal ongeorganiseerde zwikk rs, alhier werkzaam op de atoomschoenenfibriek van den heer Br., zonder werk, en slaat het te vreezen, dat zij hier in de gemeente geen werk meer zullen krijgen. Kaatsheuvel, 17 Eebruari 1909. Diefstal. Werden bij A. G. verschillende malen op V. op zijn rijwiel, 't Bracht heel wat herrie op de Plakken. Mej. Van Dam, thans te Geldrop, treedt op 1 Mrt. a. s. als onderwijzeres in dienst aan de R. K. Bijz. school voor meisjes alhier. een vreemde manier kippen ontvreemd, thans zijn er weer een paar gestolen. Gok v. d- 11 raakte or Zondag nacht enkele kwijt. Gesnapt. Eiken avoud brengt hier een melkmeisje melk rond bij hare klanteu. Nu had zij reeds geruimen tijd gemerkt, dat zij melk uit haai' wagentje eiste, als zij binnen was Zij ver dacht wol iemand, maar durfde het toch niet zeggen. Toen die raelkdiefstal echter nog bloei aanhouden, aeide zij haar vermoeden tegen onzen veldwachter De Rooy. Deze verschool zich Zaterdagavond achter een heg, toen het meisje vlak in de buurt binnen was. Zekere P. komt met een keteltje aauloopen, schept het vol eu wil zich verwijderen, waarop De Rooij uit zijn schuilhoek komt en hem op heeterdaad betrapt. Direct werd proces verbaal opgemaakt. De dader is in verzekerde bewa ring. Op bel. Toen v. d. A, in zijn ruituigje oter straat reed, sloeg zijn paard plotseling op hol. Niets kon het doen ophouden. Bij een draai sloeg de kar tegen eeu huis aan, waarop het beest stilstond. De schade aan het voertuig is nog al beduidend. Brand. Vrouw C. was bszig met eteu koken op eon petroleum- toestel. Plotseling slaat de vlam naar binnen eu een oogenblik later lekte de vlam aan den zolder. Gelukkig bad do vrouw tegenwoordigheid vau ge9st genoeg om een deken van hot bed te nemen en hiermede de vlam te dooveu. Ongelukken kwamen gelukkig niet voor, doch het is toch een leer om uiterst voorzichtig met dergelijke toestellen om te gaau. Liedertafel. By de Harmonie nApollo" is een LiedertafH als onderafdeeling opgericht. De Heer Bisse— ling Dir. der Harmonie, zal ook als Directeur dezer nieuwe vereeuiging optreden. Nog zijn slechts eeu 10 tal personen toegetreden, doch dit aantal zal wel door meerdere worden gevolgd Het beste succes zij dit nieuw gezel schap toegewenscht en wij twijfelen niet, of met een beetje goeden wil, zal dit zaakje naar weusch slagen. Boompjes gestolen. Bij zekeren H. L. werden dezer dagen een viertal pas geplaute boompjes afgf broken en meegenomen. Het schijnt dus niet enkel bal dadigneid te zijn geweest anders waren ?e niet meegenqmen. Hoogstwaarschijnlijk zijn ze reeds gebruikt aan een of andere geitenstal, of varkens of konijnhok. Jammer dat van deze laffe daders geen spoor ontdekt zal worden. Besmettelijke ziekte. De ongeveer 25 jarige dochter vau van Balkom aan het marktveld, is aangotost door de besmettelijke ziekte (typhus,) Op last tan dokter Ruding is de voorgeschreven waar schuwingsbrief aangebracht. Laten wij hopen dat het bij dit eene geval zal blijven. De laatste 3 maanden deed zich deze ziekte niet voor. Uitvoering Euphoniu. De uitvoering 11. Zondagavond door de Koninklijke Harmonie «Euphonia" gegeven, was nog al druk bezocht. Het program be vatte een 10 tal nummers. Het wss dus een flinke verzameling. De Harmonie had 7 num mers voor zich gekozen. De liedertafel twee. De Heer Bart de Ro >jj zong het prachtig Panis Angelicus'' hetgeen allen ten zeerste voldeed. De hesle uitvoering was flink en getuigde van degelijke studie. Alleen de fooneelclub schitterde door afwezigheid. LOONOPZAND. 't Was gisteren druk op de Plakken. Zekere J v. L. schoot onder het ijs en werd mat moeite gered. Meer nog vielen er door, zelfs de onbezoldigde rijksveldwachter van Een drama. Te Amsterdam heeft zich gisterennamiddag het volgende liefdes drama afgespeeld. In het café van den heer Mustert op den Dam zaten omstreeks 5 uur een meisje, met twee jongelieden. Er werd goed gedronken en 't slot van de his torie was, dat het meisje verklaarde 't meest van een der mannen, een dans meester, te houden. De jongeman, die den bons had gekregen, scheen zich daarvan niet veel aan te trekken en ging een stukje piano spelen. Eindelijk verlieten het meisje en de afgewezen minnaar samen het café. Dicht bij het commandantshuis haalde de jon geman plotseling een scheermes voor den dag en bracht het meisje een diepe snede toe in de rechterzijde van den hals- Daarna sneed hij zich zelf in de keel. Gillend vielen de beidé gewonden elkander neer. In het café van den heer Mustert binnen gedragen, legde deze heer een noodverband op de wonde het meisje. De dader werd door de politie ge grepen doch zakte, op weg naar het politiebureau, door bloedverlies in elkaar. Vanmorgen vroeg waren beide nog bewusteloos. Heden seint men nog uit Amsterdam De toestand van beide personen is nog van dien aard dat hen geen verhoor kan worden afgenomen. Drie meisjes verdronken. Gisteren heeft te Amerongen een droevig ongeluk plaats gehad. Drie meisjes, op weg naar de Zon dagsschool waagden zich over het ijs, met het noodlottig gevolg dat alle drie om het leven kwamen. Een jongetje van circa 8 jaar wist zich te redden. De namen der meisjes zijn Aaltje Van Viegen en de gezusters Van Vendel. Een van haar was juist jarig. Het ge- heele dorp is onder den indruk. De burgemeester was op de plaats des on- heils aanwezig. De lijken van twee der kinderen werden spoedig opgehaaldhet andere gisteravond. Schandelijk. Een schandelijke wedden schap is Zondag in Hamm, zoo wordt uit Enschedé gemeld, aangegaan tus schen een zadelmaker en een reiziger, waarbij eerstgenoemde aannam 25 glaas- genever te drinken in denzelfden "lijd als de ander 25 glazen bier Toen er 20 glazen geledigd waren, zakte de zadelmaker ineen. In bewusteloozen toe stand werd hij naar het ziekenhuis over gebracht, waar hij spoedig overleed. De Berlijnsche Jack the Ripper brengt de hoofdstad al meer in opschudding en in plaats van er Zondagrust van te nemen, heeft hij dien dag eens extra zijn best gedaan. Maandagmorgen toch vermeldden de Berlijnsche bladen niet minder dan vijf dergelijke aanslagen steken naar het onderlijf der vrouwen, welke steken tengevolge van de dikke onderkleeding gelukkig niet diep zijn doorgedrongen. De aanvallei schijnt zich Zondag in het N.W., N. en N.O. van Berlijn te hebben opgehouden. De op winding in Berlijn is natuurlijk zeer groot en er is een enorme macht detectives en stille agenten op de been. Ze hebben bevel, hun opmerkzaamheid vooral op alleen gaande vrouwen en meisjes te vestigen Alle politiebeambten, die niet in dienst zijn, moeten zich zooveel moge lijk op straat bewegen. Om zich ook van de medewerking der burgerij te verzekeren en haar ijver in het opsporen van den gevaarlijken gek te prikkelen, heeft de overheid de belooning van 1000 mark, die na zijn eerste aanslagen op zijn aanhouding was gesteld, tot 3000 mark verhoogd, maar niettemin was het aantal stekerijen Zondagavond al tot 15 geklommen. Maandag werd het »werk« weer met frisschen moed voortgezet en in den rtiiddag te 3 uur werd voor de 16e maal een aanslag met een mes op een vrouw gepleegd, ditmaal te Rixdorf. De dader pakte een zekere juffrouw Loobs bij den hals en trachtte haar toen een steek toe te brengen in de dij. De vrouw werd echter niet gewond, doordat het mes afstuitte op een lederen tasch. In den loop van den middag werden weder twee aanslagen op vrouwen ge pleegd. In het Z. O. van Berlijn werd een vrouw door een onbekende gesto ken, het mes stuitte echter af op de baleinen van het corset. Tegen den avond kreeg een jong dienstmeisje in Lichtenrade door de kleederen heen een steek in de heup. Beide keeren wist de dader te ontkomen. Maandagavond bleek dat weder twee aanslagen waren gepleegd. Een meisje kreeg een steek door de kleederen, en ook aan een vrouw, die eerst met een boksbeugel werd overvallen, werd een steek door haar kleederen heen toege bracht. Ook deze vrouw bleef ongedeerd. Het groote aantal feiten doet veron derstellen, dat er meer messtekers aan dan gang zijn in hnt is zier goed mo gelijk dat de a nranding van den eersten Berlijn schen Jack The Ripper en de op schudding daardoor teweeggebracht aan stekelijk gewerkt hebben op anderen, in wier bovenkamer het ook niet pluis is. Moord te Apeldoorn. Omtrent den moord te Apeldoorn meldt het N. v. d. I). Hedennacht ongeveer half één werd de vrouw van den bakker A. G. S., woonachtig aan de Koningslijn, Nieuwen Enk, te Apeldoorn, gewekt door het steunen van haar man, die met huo driejarig eenig kind naast haar te bed lag- Het bleek, dat de man geheel be bloed was; het bloed stroomde hem bovendien uit neus en mond. Na zijne vrouw, die hem trachtte op te beuren, nog even te hebben aangezien, gaf de ongelukkige den geest Aanvankelijk dacht de vrouw, dat haar man door een bloedspuwing getroffen was, doch spoedig bleek haar, dat aan misdaad moest gedacht worden De man was verraderlijk in de borst en hartstreek gestoken. Sporen van inbraak of diefstal werden niet waargenomen. De vrouw, die vast sliep, heeft niets van het gruwelijk misdrijf in haar on- middelijke nabijheid bemerkt. Het kind, dat rustig in vaders armen sliep, was ook geheel met bloed bedekt. Nadat de politie gewaarschuwd was, heeft deze het lijk naar het doodenhuis van het nabijgelegen ziekenhuis doen overbrengen, in afwachting van de komst der justitie. Inmiddels werd de woning onder be waring van de politie gesteld en is een inwonende 22-jarige knecht naar het bureau van politie geleid, om gehoord te worden. Natuurlijk is men algemeen zeer onder den indruk van deze misdaad, die tot dusver een zoo uiterst geheimzinnig karakter draagt. De echtelieden leefden in goede harmonie en hadden in de volksbuurt, waar hun zaak gevestigd was, een flink bestaan. Nader wordt gemeld, dat de ver dachte bakkersknecht W. P. in het zie kenhuis door de justitie in verhoor is genomen en blijft 'ontkennen iets van de misdaad af te weten. Hij is met het lijk geconfronteerd, dat naar het ziekenhuis was overgebracht. P. bleef in het. ziekenhuis onder bewa king der politie. In de woning van den verslagene is de vrouw verhoord en een uitgebreid onderzoek ingesteld; de dekens zijn in beslag genomen. In verband met dit onderzoek, maar vooral ook na het nachtelijk onderzoek, waarbij een brood bakkersmes in beslag is genomen, zijn er ernstige vermoedens aan schuld ge rezen tegen den knecht W. P. Het broodmes paste geheel in de sneden in de wollen dekens en in de verwondingen door hart en lever van den verslagene W. P- is naar de gevangenis te Zutphen overgebracht Een pracht van 'n informatici Men schrijft uit VVylré De Roomsch-Katholieke Werklieden vereeniging »Sint Geradus-Majella4, te Een ontzettend voorval heeft zich gister avond omstreeks half negen te Eindhoven afgespeeld De afsluitboomen waren neer voor den personentrein, die te 8 uur spoortijd uit de richting Valkenswaard te Eindhoven binnenkomt. Voor de boomen bevond zich een bakkerswagen met paard, bestuurd door den heer Antoon van Hapert, bakker te Woensel; ook liens knecht bevond zich op den wagen. Het paard schrikte plotseling en vloog over de boomen, den wagen meeslec- pende, juist toen de trein naderde. De wachter, Toon Dingen, een ongeluk voorziende, sprong toe om het paard van de rails te houden, wat echter mis lukte. De trein greep paard en wagen, alles meesleepende en vernietigende de knecht sprong nog juist bijtijds van den wagen, doch de heer Van Hapert werd zoo zwaar gewond, dat hij na korten tijd overleed. Den overweg wachter Toon Dingen werden armen cn beenen afgereden. Hij was onmiddel lijk dood. Het paard werd vermorseld, terwijl de wagen vernield werd. Deze laatste en het paard werden een 200 meter mede gesleept, de brooden uit de kar lagen her- en derwaarts over de lijn. Spoedig waren eenige geneesheeren ter plaatse, die slechts den dood konden konstateeren Het lijk van den wachter en dat van den heer Van Hapert wer den naar het gasthuis vervoerd. De trein stopte dadelijk na het ongeval. De heer Van Hapert was ongehuwd, de overwegwachter gehuwd. van een Carnaval te 's llertogenbosch. Zondag is in alle kerken van Bosch vau den kansel in de H.H. Missen een schrijven voorgelezen betreffende de Carnavalsdagen. Wij ontleenen er het volgende aan De Deken en de Pastoors der stad achten zich in geweten verplicht, met het oog op de aanstaande Vastenavond- dagen, den ouders en oversten te her inneren aan hun plichten en zware ver antwoordelijkheid omtrent hun kinderen en ondtrgeschikten, de geloovige drin gend te verzoeken zich gedurende die dagen van aanbidding van alle wanor delijkheden te onthouden meer in het bijzonder om Aschwoensdag, den eersten dag van de Groote Vasten, niet re ontheiligen door het breken van de Vasten en door onbetamelijke luidruchtig heden in sociëten, café's, op straat en elders, zoozeer in strijd in den geest der Kerk in die boetedagen. Daarop meende zij u erop te moeten wijzen, dat de zoogenaamde Vastenavond- dagen eindigen op Dinsdagnacht 0111 12 uur eD dat alsdan Aschwoensdag of de Vasten begint. De Vastenwet niet alleen wordt ge broken door na 12 uur vleesch of andere verboden spijzen te gebruiken, maar ook voor dengenen, die volkomen moeten vasten, door voor den middag andere van de(n) E. v. h. Z. neemt u een ar tikel o«.'er uit het Dagblad van Noord brabant, waarin een besluit door den R. K. Patroonsbond te Kaastheuvel ge nomen, gewraakt wordt. U teekent daarhij aan, dat men u van betrouwbare zijde heeft medegedeeld dat »dit besluit ge nomen is in onderling ovet leg tusschen het bestuur van den patroonsbond, R. K. Volksbond en Vakvereeniging, nadat men het was eens geworden over het te presenteeren contract.* Duid het ons niet ten kwade, wanneer wij u moeten opmerken, dat dit bezijden de waarheid is. Vooreerst de R. K. Volksbond heeft zich niet met arbeidscontracten inge laten deze taak is weggelegd voor de f^vereenigingen. Het verloop der onderhandelingen met het Bestuur der R. K. Vakvereeniging hebt U kunnen lezen in de(n) Leerbe- werker van 6 Februari 1.1. en daaruit zult u een oordeel over dat verloop kunnen vormen. Wat de inhoud van het besluit betreft, daarmede kan en mag zich geen enkele Katholieke organisatie vereenigen, zelfs al zou het contract door beide partijen zijn goedgekeurd. Wij hopen, dat u ons den blaam zult zuiveren, dat zulk besluit genomen is in onderling overleg roet het Bestuur der R.K. Vak vereeniging. Dat voor de onderlinge afspraak geheim, houding was opgelegd, is een omstandigheid die het besluit in geen beter daglicht stelt; integendeel verklaart het ook, dat het besluit niet in onderling overleg met den R. K. Volks bond en Vakvereeniging genomen. Ware dit het geval geweest, dan hadden wij onze leden nog des te sterker gewaar schuwd voor de noodlottigste gevolgen, welke dat besluit voor hen kan hebben. Het is juist, dat ongewettigd besluit dat de werklieden zoo onaangenaam gestemd heeft en de zaak der arbeids contracten, die aanvankelijk op zeer goeden voet stond in niet geringe mate heeft bedorven. Niets liever hadden wij gedaan, dan in onderling overleg met den Patroons bond een besluit Te treffen, dat aan de wederzijdsch goedgekeurde overeen komst, een toekenning van kracht ver leende, die binnen de bevoegdheids- grenzen van >vrije* vereenigingen valt. De ouderlingen overeedkomst der pa troons hield wel is waar na 1 Februari op te bestaan, maar het gevolg der over eenkomst strekt zich uit tot half Maart. U, geachte Redactie dankzeggend voor de plaatsruimte. Hel bestuur van de R K. Vakvereeniging tan Leerbewerkers. Dit Ab F'rai Brie l In ons volgend no. komen we hierop terug. nWKUrini'Hacta RED. LUi** gewone spijzen te nuttigen. Wij vertrouwen dat alle weidenkenden ons verzoek zullen billijken, nakomen en Wylré, "heeft haar eigen winkel in kolo- j bij andere zooveel mogelijk zullen steunen niale waren. Deze winkel draagt den naam van R. K. Arbeiderskonsum, Gerar- dus Majella, te Wijlré. Het geschiedde nu op zekeren dag, dat een grossier uit een Hollandsche handelsstad in verzoeking kwam, om in formaties te vragen omtrent de soliditeit van dezen konsum, die, zooals gezegd zijn naam ontleent aan den H. Gerardus Majella. Het ter hulp geroepene infor matiebureau haastte zich hem het vol gende antwoord te zenden >Deze persoon is eerst kort geleden in boven gemelde vereeniging gekomen. Hij schijnt door de leden als verkooper te zijn aangesteld, en zou naar wij ver nemen procenten van den verkoop heb ben. Verder is nog niets aangaande hem bekend, daar hij pas kort te Wijlré woont. Wij zullen nog verder informeeren. Het nadere bericht hieromtrent aan den grossier liet natuurlijk niet lang op zich wachten, en luidde letterlijk als volgt Aangevraagde, geboortig uit Ohé en Laak, heeft het laatst gewoond te Stevensweert, en zou evenals zijne ouders onbemiddeld zijn. Gerardus Majella is nog ongehuwd, staat niet als soliede bekend, en hem persoonlijk zou men in geen geval crediet kunnen verleenen.s Het geval is volkomen historisch, en ik wil er bijvoegen, dat geen enkele bewering uit beide berichten van het bureau aan den leverancier, in eenig verband kan gebracht worden met den konsumhouder, den heer P Duyx. In deze richting valt geen letter te verklaren. Zoo in degelijk als deze bedrogene Amsterdammer, zijn wel ooit meer leveran ciers door zekere informatiebureaux in gelicht geworden Maar zelden, geloof ik, zoo koddig, zoo potsierlijk. Vreeselijke ramp. Een telegram uit Mexico City meldt, dat gisteren drie honderd rnenschen levend verbrand zijn in het Teatro Flores te Acapules Het telegraafkantoor is eveneens ver nield, waardoor het bericht over de ramp werd vertraagd, Een vreeselijk ongeluk te Eindhoven. en dus Dinsdagavond uiterlijk, uiterlijk om 12 uur alle sociëteiten en koffiehuizen zullen verlaten, ook alle luiddruchtige wanordelijkheden op straat en elders zullen vermijden en rustig huiswaarts keeren om zoo op christelijke wijze den H. Vastentijd te beginnen en de gewijde asch te ontvangen.. Behalve dat voorlezing geschiedde van bovenvermeld schrijven, werd ook in de meeste kerken met klem tegen de ge wone losbandigheden van den carnavals- tijd gepredikt. Mgr. P. Ley ten. Zaterdag herdacht Mgr. P. Leyten, bisschop van Breda, den dag, waarop Z. D. H. voor vijftig jaren de H. Priester wijding ontving. Vele blijken van liefde en vereering vielen den beminden Kerk voogd ten deel. Door H. M. de Koningin werd Z. D. H. benoemd tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau. De Zaligverklaring van Jeanno d Are. Half April zal zooals wij reeds be richtten, de Zaligverklaring van de grootste heldin van Frankrijk plaats hebben. Een grootsch plechtig feest, dat een huldiging zal zijn van de groote verdiensten der Maagd van Orleans, wordt op touw gezet. Vanuit Frankrijk zullen vele bisschoppen, talrijke priesters en een zeer groote schare in pelsgrims- tocht naar Rome optrekken om daar door hunne aanwezigheid hunne heldin, te huldigen en den luister van hare Zaligverklaring te verhoogen. Reeds hebben zich 60 bisschoppen en 25000 pelgrims laten inschrijven om aan dien nationalen pelgrimstocht deel te nemen en '60 treinen zullen de katholieke zonen van Frankrijk naar de heilige stad voeren. j 11 mn mim i (Builen verantwoordelijkheid der Redact! O Kaatsheuvel 16 Februari. Geachte Redactie. In het nummer van 11 Februari 1.1. kavef blauw» 1190 a 28 1 150 a 21 f120 i 1 1180 A 220 f i I f a - a - 12 i 18 19 a 23 c 6, a 12 pel scha per stal BESOIJEN, 16 Febr. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag Ie Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste: f 1.43 de laagste(1,31 De pr. der eieren S1^ tot cen' GOR1NCHEM, 15 Febr De aanvoer van granen was heden gering me gewonen handel. Ris tarwe 850 a 8.60 roode dito f 8,10 a 8,2 witte dito f 8.20 a 8.40 inl. rogge i 6,90 a 7, Buitenl dito 6 80 a 7.10 gerst 4,80 a 4 90 3,75 a 3,85 uivenboonen f7,60 a 7-70 erwten 0.— a 9— alles per hectoliter üp de veemarkt waren heden aangevoerd 22. runderen 11 nuchtere kalveren, 27 vette varken 130 biggen. Ie qual. kalfkoeien Kalfvaarien Guistft vaarzen Melkkoeien l1./» jarig® ^ssen Pinken Graskalveren Nuchtere kal". Aangevoerd 27 vette vaikeus van per halt kilo, biggen van 1 stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lamineren; pen f 0 a 0 cn lam maren f0 A f Kippen t 0.75 a f 0.90 per stuk. Eiere» -0.70 a 0.80 per 26 stuks. Boter 65 A 75 ct. per kilo. ROTTERDAM 16 Febr. Op de veemarkt waren heden aangevoerd paarden 2 veulens, 0 ezel, 1326 magere en 491 vette runderen 225 vette 661 nuchtere cn —j graskalveren 3 schapen of lammeren, varl 55 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien 30 tot 34 ct., ossen 30 tot 34 ct., sti eren 24 a 29 ct., kalveren 42l/a a 52Vs ct-, P®* *,'j} Melkkoeien 150 A 270 kalfkoeien f 150 a 28(1 stieren f 140 a 240 pinken a - gras kalveren a— vaarzen f 80 a 120 alles mager ve». biggen f7.- a 15.- paarden f 60 ft 110. Nuchtere kalveren fok- 12.— A 18— slac.bb 7.A 13. Biggen f 1.40 a 1.50 per week. Op de-botermarkt werden aangevoerd 45/8 en 33/16 vn. en 218 stukken a */s Wo. £r,J9 Jj qual 63 2e qual f60, 3e qual. f56 Per /t kilo 75 a 80 ct. ROTTERDAM 15 Febr. Tarwe f9.50 a 11 25 per 100 Roj/pn was van f 5 50 tot f 6.— Gerst. Winter per 100 kilo f8.75 i6.25 Zomer per 100 kilo f8.50 a f9.— en Chevalier per 100 kilof 9 50 A f 10. Harer aer 100 k.l 6.75 a 7.70 Witte Boonen, van 12.lo.uU Bruine boonen van 10— f D-75 Blauwe Erwten naar kook kwaliteit erkocM von f 10. tot 10.40 en vertrouwdekook daarboven Koolzaad f A 1 21 War gevoer halte van zu onderv goede ze ger wordei stelsels moetei der m< Van 73 - M - B Zoo oenen - reide z I gij het eene tc 1 lie eei antwoc Terv leden I rich, e men w zijn. 1 dan g het in achien rijden op dt geoorli nu te wat gi g« znllen brood gewooi wiens

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 6