CONSTANT TRIMBOS, Dames - Con fectie. Bloemwerken Verwaarloost nooit eene verkoudheid! Gemengd Nieuws. Advertentiën. A. A. Stam. „1 Nic. van Dongen, DE MAAND TH. A. VAN WIJCK, Biljartfabrikant. Prima Petroleum H.H. Landbouwers en Hoveniers, A. Schelle Zoon. G. van Huiten, Reclame. WIEUWS UIT KAATSHEUVEL Handelsberichten. ingezonden StukLeu. Dankbetuiging. Anna Kooien. Gertr. v. Huiten. twee Naaimeisjes L. van Bladel en Zonen, Tering, Longontsteking en Asthma kunnen de gevolgen zijn. - Wendt Abdijsiroop aan en alle gevaar zal vermeden worden. Q- karpetten. Opruiming van Behangsel papieren blijft doorgaan.. Karronstraat B 358, 's-BOSCH Levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem, met de nieuwste banden .EXCELSIOR», die door het afgeven van haar zuiver effect uitmunten boven alle andere. GEBRUIKTE BILJARTEN Hil crest Bradfort Engeland DOSSEN. Bij deze deelen wij het publiek van Waalwijk en Omstreken mede, dat wij ons gevestigd heb ben ten huize van WAALWIJK. Aan hetzelfde adies gevraagd. De smaakvolste worden ten allen tijde vervaar digd bij r r ïr De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, is alom verkrijgbaar en kost per flacon van 380 Gram f 1.van 550 Gram f2,van 1000 Gram f3,50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Let op den rooden hard mei handteekeuing L. I. AKKER, Rotterdam. vergezeld van den WelEdeleri Heer Verdijk, een bezoek aan deze gemeenre Ier inspectie der administratie van den Secretaris en Ontvanger dezer gemeente. Beider administratie werd volkomen in orde bevonden. Van de oppnbare en vele particuliere ge bouwen wapperde de nationa'e dri kleur. Dezer dagen is een koe van den landbouwer H. v. G. alhier aan miltvuur gestorven. Hrt cadaver is onder toezicht der gemeente politie verbrand en verdere maatregelen zijn genomen ter voorkoming van uitbreiding dezer besmettelijke veeziekte. Zondag 1.1. werd in de parochiekerk alhier de plechtigheid gevierd der Eerste H. Communie van 22 jongens en 28 meis jes. Dit aandoenlijk feest, waaraan veel luister was bijgezet, hreft zoowel op allen, die er getuigen van waren, als op de kin deren zelf een diepen indruk gemaakt. Morgeu 31 Maart zullen door den ZeerEerw. Heer Ds. Locher predikant alhier jongelingen eu 3 jongedochters als lid maten der Ned. Her. Kerk worden aange nomen. Heden is de herhalingsschool voor de joDgeus aibier geëindigd. De cursus begon met 20 leerlingen en eindigt met ten twaalf tal. Mogen de vruchten, welke deze leer lingen van dit onderwijs plukken steeds meer ouders aansporen om hunne kinderen aan het herhalingsonderwijs deel te laten nemen. De Heer A. Schenkels alhier is be noemd tot directeur der Stooin-Drijfriemen- fabriek alhier. Genoemden heer onze feli citaties. RAAMSi)ONK(Dorp). Op de Zaterdag door de landbouwvereeniging gehouden aan besteding we.rd aangenomen de levering van 17 H. L. erwten k f 7.45 door firma C. J. de Klein te Raamsdouk( Veer) en van 26 halen lijnmeel h f 9,84 door firma Schep Zoon te Rotterdam. Door de vergadering werd besloten den leverancier der laatste partij superphosphaat f 60 te korten wegens te late levering. Heden morgen arriveerde alhier met deu trein van 9.03 uur Zijne Excellentie de Commissaris der Koningin. Te 10 uur verleende Zrjnn Exc. audiëntie eu vertrok te ll1/, uur naar Waspik. Van vele woniugen wapperde de driekleur Om ook hier den dag der blijde vorstelijke gebeurtenis niet onopgemerkt te laten voorbijgaan, zal het koninklijke Gilde S'. Bavo een optocht organiseeren, wasrbij zich ieder kan aansluiten. RAAMSDONKS\EER. Met genopgen maken wij er melding van dat aan de firma W. J. Simonis de Kok alhier, in concur rentie met verschillende binnen- en buiten- laudsche firma'», de levering is opgedragen der controle- toestellen voor de nachtwachts alhier. DUSSEN. In de parochie-kerk van O. L. V. Geboorte werd j.l. Zondag het Eerste H. Communie feest gevierd. Niet minder dan 31 kinderen, 15 jongens en 16 meisjes, hadden het geluk voor de eerste maal tot de tafel des Heeren te na deren. Trok de prachtige versiering aan het inwendige der kerk aangehracht eenieders aandacht, de orde en regel waarmede alles geschiedde, was stichtend. Onder leiding van den Eerw. Heer Ka pelaan werden herhaaldelijk toepasselijke liederen gezongen. Duidelijk kwam het uit dat deze goed waren ingestudeerd. Des namiddags om half drie had een plechtige lofdienst plaats, waarmede de kerkelijke feestelijkheden werden besloten. Bij gelegenheid der blijde gebeurtenis in ons Vorstenhuis zal de fanfare „Wilhelmina* zich uiet onbetuigd laten. Zoodra ons het heuglijke bericht bereikt zulleu de leden van fltWilhelmina' worden opgeroepen en zal een muzikale wandeling door de ge meente worden gemaakt. Is het echter in de Goede week dan zal dit worden uitge steld tot na Passchen, Naar wij vernemen zijn door „Wilhelmina* reeds verschillende nieuwe nationale nummers ingestudeerd. Van verdere feestelijkheden hoorden wij echter niets. Kaatsheuvel, 30 Maart 1909. II. Communie. Dit kerkelijk feest bij uitnemendheid, werd 1.1. Zaterdagavond door plechtig klok gelui aangekondigd en Zondag gevierd be gunstigd door goed weer. Onder de H. Mis van 7 uur nnd<-rdt*n d« feestelingen tot de. H. Tafel Zielsverbeffrnd is telken jars dit indrukwekkend oogenbbk waarop die lange rij »an meisj?s en jongens voor de rente maal neerknielen aan de communiebank eu daar onder broodsgedaante hunne Heer en God ontvangen in rrine en welbereide, harten. Om 10 uur waren allcu wpo; pre sent iu de Hoogmis. Insgelijk in het Lof namiddags waaronder de vernieuwing der Doopbeloften en de toewijding aan de H. Maagd Maria plaa's had. In de parochie Kaatsheuvel werd deze vernieuwing der Doopbeloften in aller naam uitgesproken door het zoon'j* van C. Kroot, de toewij ding aan Maria door het dochtertje van W. Coruelisien. In de parochie Berkdijk door het zoontje van G. Holman en het dochtertje ran de wed. Meeren. Met een jubelend /Te Deum Laudamus' het „Tantum Ergj* en de zegen met het Allerheiligste werden deze verheven oefeningen gesloten. Door de geestelijke Herders werden schoone woorden van gelukwen«ch, van opwekking van waarschuwing, van vermaning en vau aansporing gesproken lot kinderen, ouders en parochianen. Voorjaarsmurkt. Deze markt trok een massa volk. Het marktveld was somtijds zoo vol met bezoe kers, dat men moeite moest doen om een doortocht te krijgen. Aangezien deze diukte was de verkoop van kramerijartikelen niet evenredig, dus meer kijkers dan koopers Ook de veestapel wns goed vertegenwoor digd. De handel was pclner flauw. De rijks- veearts de Jong uit Cipelle was aanwezig om de aan de lijn komende beesfcD te on derzoeken. Deze markt kenmerkte zich ook door vele dronkemanstooneelen. Een 3 of 4 tal sujetten werden in de amigo gestopt. Voorzeker de beste maatregelen. Kiezerslijsten. Deize ligger voor deze Gemeente ter in- zsge tot 21 April benevens de alphabetische lijst der namen en voornamen vau hen die, met betrekking tof een of meer verkiezingen van dez* lijst zijn opgpbracht of afgevoerd. Tot en met 15 April a.s. kunnen verande- ringeu worden aangevraagd. Het verzoek schrift kan op ongezegeld papier gesteld worden. Gearresteerd. Een paar bekende luidjes, alhier, zijn gearresteerd wegens diefstal van kleereu. haar met een dolk en daarna zich zelf. De novice werd stervende naar het hos pitaal vervoerd. De moordenaar is een zeer rijke aan nemer, Napoleon Harboni genaamd, die als soldaat onder Garibaldi diende en als een vurig patriot bekend stond. Het jonge meisje heet mej. Riccari. Napoleon Parboni wilde zich op haar wreken De 18-jarige dochter van Parboni had zich tot het katholicisme getrokken gevoeld en zich tot mej. Riccari gewend om haar te helpen. Haar vader wilde echter niet toelaten, dat zij gedoopt werd en men zegt, dat zij zich dit zóó aantrok, dat zij ziek werd en stierf. De misdaad en de zelfmoord van Par boni hebben te Rome een diepen indruk gemaakt. De bladen wijden lange artikelen aan deze tragedie. Óp het lijk Parboni wer den meer dan twintig wonden, die hij zich met een dolk, met een 12 centi meter lang lemet heeft toegebracht. Mej. Riccari is niet gedood, doch zwaar ge wond. Men heeft nog hoop haar in het leven te houden. op hunne hoofden, terwijl een grijns van geroegen zijn jeugdig, blozend gelaat ontsierde bij de gedachte die stomme schoenmakers nu eens een flinken hak te zetten. Jammer echter, dat de tijd van narren en clows reeds lang voorbij is. Als hij toen geleefd had, dan had hij het bepaald ver in dat gilde kunnen brengen. Thans echter maar laten we even ernstig praten jonge Vriend. Gij toont in uw stuk niets aan, gij be wijst niets, gij scheldt alleen (dit willen we echter uwe jonge jaren vergeven), gij zijt hatelijk, waardoor ge u zelf be spottelijk maakt en toont nog heel wei nig uwe wereld te kennen. U belooft ons nog een vervolg. Als dat ook zoo mooi is, als het eerste, houdt het dan liever in de pen. Als je schrijven wilt, wees zakelijk, niet hatelijk. Als de H H. Patroons geen betere pleitbezorgers voor hunne zaak hebben, staat het maar slapjes in dat kamp. Moordaanslag. In den nacht van Zon dag op Maandag werd te Heerlen door de politie op straat gevonden een man badende in zijn bloed, kermende van pijn. Het bleek een Oostenrijker te zijn, een mijnwerker. Geneeskundige en gees telijke hulp werd ontboden, en was wel dra aanwezig. De mijnwerker had veel bloed verloren, en had talrijke messteken in het lichaam gekregen. Per brancard werd de Oostenrijker Markowski naar het hospitaal overgebracht. In verband met deze zware mishandeling werd nog denzelfden nacht aangehouden en achter slot en grendel gezet een Russische mijnwerker. Sabotka geheeten. De toe stand van den Oostenrijker moet naar omstandigheden vrij wel zijn. Ontzettende moord. Te Godollo bij Boedapest heeft de meubelmaker Salkoes- ki, een dronkaard, zijn drie dochtertjes in koelen bloede vermoord. Zondag kwam hij dronken thuis en zond zijn zoon, een jongen van 12 jaar, de deur uit. Daarna riep hij zijn drie dochtertjes en gaf haar lekkernijen. Doch plotseling greep de ellendeling het jongste kind, dat twee jaar oud was, droeg het naar zijn kamer en doodde het met een zwaar stuk hout. Het zien van bloed maakte het monster nog razender. Hij greep zijn tweede dochter, die onder het bed vluchtte en sloeg haar zoo lang, tot het kind den geest gaf. Het derde kind, 10 jaar, trachtte zich tegen het monster te verdedigen, maar ook dit kind werd door den ontaarden vader gedood. Toen het monster deze gruweldaad had bedreven, verliet hij met zijn bebloe de kleeren het huis. Toen de moeder thuis terugkeerde en het ontzettende schouwspel zag, werd zij krankzinnig van schrik De ontaarde vader is aangehouden, maar hij betoonde niet de minsten spijt over zijn gruwel daad. Drama tn een kloosteiEen omstreeks 60 jarig man diende zich Zaterdag aan het klooster Santa Catharina te Rome aan en vroeg een 19-jarige novice te spreken. Nauwelijks was hij in de tegen woordigheid van haar of hij doorstak (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) HET FEEST. Geachte Redactie Met groote verbazing heb ik uwe be richten omtrent de a.s. feestviering ge lezen. Nog nooit geloof ik is 't er zoo treurig met bijdragen voor een nationaal feest naar toegegaan hier, en nog nooit hebben we aan den vooravond gestaan van zulk een feest. Beseft men dan niet wat het voor ons volk, ons volks bestaan wil zeggen, de geboorte van een troonopvolger(volgster). Moeten wij dan bij zulk een gebeurtenis geen warme uiting geven aan onze hartelijkste blijd schap. Ieder dorp, hoe klein ook viert feest en zoo schitterend mogelijk cn hier toch moet blijkbaar door de weinige belangstelling, door de weinige bijdragen zoo weinig mogelijk gedaan worden, 't Is wel droevig. Steeds stond Waalwijk vooraan, wil 't ook hierin zijn plaats gaan afstaan. Willen particulieren niet vooruit, dan moet de gemeente het ont brekende maar aanvullen, opdat niet verschillende zaken van het toch reeds sobere programma moeten vervallen. Kunt U mij ook zeggen, hoe 't er op 't oogenblik voorstaat, mijnheer de re dacteur. Achtend, EEN WAALWIJKER. Ja, zeer sober op 't oogenblik, er is misschien een goede vijftig gulden als daarvan de muisjesbedeeling aan de me'sjes af is en er is dan nogiets voor volksspelenprijzen, dan zal 't mooi zijn- Nog komen de onvermijdelijke onkos ten, de fakkeloptocht, de concerten enz. Dus veel meer behoeven we niet te zeg gen. En bovenstaand luttel bedrag is met veel moeite door de bestuursleden van W. B. bij elkander gekregen, die natuurlijk niet veel lust hebben om nog meer voor dit doel te vragen, vooral als men dan nog van den een of andere wat ongepaste aardigheden moet hooren. O.i. moest het nationaal gevoel, de blijd schap met de a.s. heugelijke gebeurte nis voor zich zelf spreken en tot handelen aanzetten. Het is ons niet aangenaam bovenstaande in 't publiek te moeten zeggen, maar 't is toch beter, dan zwijgen. RED. I200 a 230 I 150 a 200 f 70 i 100 I180 200 f I 80 a 100 I 40 a 70 8 i 11 23 a 23 ct a 14 per BESOIJEN, 30 Maart. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg de hoogste: (1.41 de laagste: f 1,21 De pr. der eieren was van 8 cent per stuk en 3 a 11 cent. GORINCHEM, 29 Maart. Lc aanvoer van granen was heden gering met geworicD handel. Ristarvre 880 9.roode dito t 8,25 a 8 40 witte dito i 830 a 8.60 int. rogge 7,10 a 7,25 Buitenl dito 7a 7 50 gerst 4.90 «5 - - haver 3,70 a 3,80 uivenboonen 17,70 r 7 80 blauwe erwten 0.a 0.alles per hectoliter. On de veemarkt waren heden aangevoerd 287 runneren 8 nucktcre kalveren, 2 vette varkeDs 511 biggen. Ie qual. Kalt koeien Kalt vaarzen Guiste vaarzen Melkkoeien l1/, jarige ossen Pinken Gr?skalveren Nuchtere kal*. Aangevoerd 2 vette varkens van per half kilo, biggen van t stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen 1' 0 a 0 en lammeren f 0 a f ner stuk Kippen f 0.60 a f 0.80 per stuk. Ei ere» 1.00 a 1.05 per 2(5 stuks. Boter 55 A 60 ct. per '/j kilo. ROTTERDAM 29 Maart. Tarwe f 10.40 a 1140 per 100 '{°gge wae va» f 575 tot f 6.25 Gerst. Winter per 100 kilo 10.10.Zomer per 100 kilo f0a f0.en Chevalier per 100 kilo f0.a f Haver per 100 k.i 7 40 a 8.20 Witte Boonen, van Bruine boonen van 1150 I 13.— Blauwe Erwten naar koo& kwaliteit erkocht van f 10.50 tot 11.50 en vertronwdekook daarboven Koolzaad f k f ROTTERDAM 30 Maart. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 33 paarden 1 veulens. 0 ezel. 1146 magere en 475 vette runderen 199 vette 1328 nuchtere en graskalveren 6 schapen of lammeren, vark 238 biggen. 0 bokken of geiten. Koeien 31 tot 36 ct., ossen 31 tot 36 eb, stieren 26 a 31 ct., kalveren 42!/j a 52'/i ct., per l/t kilo Melkkoeien 150 h 270 kalfkoeien f 160 a 280 stieren f 130 a 250 pir keu 60 ii 90 graskalveren avaarzen f 90 a 130 alles mager vee biggen f7.— a 16.— paarden f 60 a ISO. Nuchtere kalveren fok- 12.A 18slacht.- 59 Biggen f 1.10 a 1.30 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 80/8 en 54/16 vn. en 254 stukken a 1/j kilo. Prijs le qual 54 2e qual f 50, Se qual. f 46 Per 1/t kilo 70 a 75 ct. Mijnheer de Redacteur. Die P. is toch een rare kwant. Met bewonderenswaardige rapheid voert hij enkele toeren hersengymnastiek uit, zóó mooi. dat een gewoon mensch er ge woonweg niets van begrijpt. Maar daar zit 'em juist het fijne, de essence van die goocheltoeren in. P. toch zoo hoog boven het alledaagsche verheven, dat hij met minachting neerziet op onze arbei ders, die toch zoo verbazend stom zijn, moest zijn mooi Polichinel-stijl niet te kijken zetten voor die stakkers, die ummels. Hij weet toch vooruit, dat hij zich niet kan uitdrukken om door hen begrepen te worden. En dat is maar goed ook- Ik echter ik ben zoo verwaand geweest te meenen, dat ik raden kon, waar hij heen wilde heb mij bepaald heerlijk geamuseerd, toen ik P's. epistel las. Ik zag hem bescher mend zweven over onze patroons, de grilligste sprongen en buitelingen maken Voor de menigvuldige bewijzen van belangstelling, ondervonden bij de Eerste H. Communie van ons zoontje JAN, betuigen wij bij deze onzen welgemeen- den en oprechten dank. THEOD. PULLES. A. PULLESvan Es. Waalwijk, 31 Maart 1909. Hartelijk dank aan de Maatschappij «Almelo» en haren Agent D.ZIJLM,ANS te Vrijhoeven-Cappel voor de prompte uitbetating van zijn gestorven koe. De Maatschappij ten zeerste aanbe velend. Zandschel, Kaatsheuvel. Geen feest geterd zoneter bloe- meD, zoo klinkt tegenwoordig de opinie vanelke huisvrouw. Breng daarom eet» bezoek aan het Bloemenmagazijn van NIC. VAN DONGEN, waar steeds een uitgebreide keuze in de nieuwste mo dellen Bloemenmanden, Jardinières iu aar dewerk, massief koper, metaal enz. voorradig is. Tevens eene mooie partij bloeiende Planten, Kamerplanten en honderden meters Talelgroen voorhanden, zoodat ik in de ge legenheid beu het meest moderne bloemwerk te leveren, en zoowel de kleinste, als de grootste tafels netjes te decoreeren. Groote voorraad prachtige lage TULPEN voor op te planten. Tot een bezoek eenieder beleefd uitnoo- digende. Aanbeveleud, WAALWIJK. Bloemenmagazijn „IRIS". Maart, met zyne koude dageu, dikwijls g'illig weer en onstuimige buien, De maand Maart met zijne H. Communie- en Aannemingsteesten, brengt ons naar het voorjaar, met zijne daaraan verbonden nood- zakelijke schoonmaak, De Schoonmaak, waarop door veel Huis moeders het koopen van MATTEN, KAR- Ph/IIEN, ZEILEN, etc. wordt uitgesteld. Het is daarom dat de DE FIRMA de aandacht er op vestigt dat reeds gearriveerd zijn de nieuwe gebloemde KARPETTEN. TAPIS-BELGE BRABANTIA. Moderne patronen, zuiver Hilversums en Deventer fabrikaat. Ook de bekende effen en gestreepte Prachtige Engelsche KARPETTEN in voorraad als Tapistry, Velvet etc. Rijke sorteering KLEEDJES en MAT TEN, LINOLEUMS, ZEILEN, TAPIJTEN daarover later. Ook steeds voorhanden Tegen zeer billijken prijs. Verder verkrijgbaar aüe biljartbenoodigd- heden, alslaken, Queuen, ivoren- en imitatieballeu, pomuuranzen, ouwels, etc. Reparatien geschieden spoedig, net en ïillfife. Vraag de munt ait in licht en krachtvermogeu boven alle merken, tevens voordeeliger voor uit venters door grooters meting, uitmeting per 150 kilo ongeveer 200 liters. Neemt proef met de ENGELSCHE PETRO LEUM, vergelijkt met andere merken. Vraag prijsnuteering ook bij jaar contract Gebruikt voor Bemesting voordeeliger en vetter als Kainiet eigen ondervinding, probatum bij Bieten, hofvruch ten ens. Noteering 3,20 100 kilogram 30,00 1000 Franco Huis. Voordeelige aanbod Lucifers. Without lucifers per 1/, kist, 10 50 pakjes Lu cifers 17,50, rood hout geelkop per kist, 10 50 pakjes Lucifers per 9,00. Franco naast Station of Fabriek. Aanbevelend Aanbevelend, Nabij het Postkantoor, WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 6