Kindermeisje Notaris KANT, Notaris RANT Notaris RANT Notaris KANT GemeenteraadsvsrgadGiingen, Burgerlijken Stand. Advertentiën. ïisobüba bimiu. KINDERMEISJE, Bericht van Inzat. Kleine Advertentiën. TiEOirOBltfi flB ÜE&fl Uit de hand te koop. bericht van Inzet. verkoopen bericht van Inzet. Van haar slechte maag genezen. Het beste, mooiste en bil- lijkste Drukwerk bekomt men bij de W aalwijksche Stoomdrukkerij Te koop 80 ellen Koemest, ook gedeelten gunstig te ver voeren per schip of per as. Brab*ntsche familie in Den Haag vraagt R. K. leeftijd 15-17 jaar. Loon 80 Gld, vrije waseh. Wegens verbouwing verschil lende Deur— en Raamkozijnen met deurramen en Hardsteen en Dolper, allen zoo goed als nieuw. Meubels, Huisraad, Winkelin ventaris, Gereedschappen enz. enz. flOOO Bij dc nieuwe tarieven wenscht de maatschappij hare buurtverkeerprijzen, zoowel voor de hoofd- als voor de locaalspoorwegen te berekenen volgens haar thans gedende enkele reis barême voor de hooidspoorwegen. Voor het vervolg wenscht ook de S.S. geen enkele reiskaarten meer in buurtverkeer uit te geven, terwijl zij hare retourkaarten in buurtverkeer op den zelfden grondslag als thans wil blijven berekenen. De abonnementstarieven der beide maatschappijen zullen eene ingrijpende wijziging ondergaau. Een voorstel strekt om in deze uni formiteit te breDgen in dien zin, dat de S S. de thans door H. IJ. S M. gevolgde wijze van berekening overneemt, m. a. w., dat voortaan bij beide mijen, als grondslzg daarvan zal worden aange nomen het barême, waarop de thans bestaande maandretourkaarten der H. IJ. S. M. zijn berekend (nml. 6, 4.5 en 3 cents per K M.) waardoor de prijs der trajectkaartèn van de S.S. welke thans voor trajecten tot 50 K M. op den grond slag van 5, 3.75 en 2.5 cents per K.M. zijn berekend, eenigszins zal worden verhoogd- Ook ten aanzien der scholierkaarten wenscht de H. IJ. S. haar bestaand stelsel te behouden en de S S. het hare te vervangen door het H. IJ. S.-tarief. Wat de werkmanskaarten betreft, stel len de maatschappijen voor elk haar eigen bestaande tarief te handhaven. Het ligt in de bedoeling der Maat schappijen en is almede het hoofddoel der voorgenomen algemeene tariefsher ziening, om de vele thans bestaande of telkenjare opnieuw ingevoerde speciale tarieven af te schaffen- Behouden zullen worden a. de gezelschapsbiljetten de prijs en de voorwaarden zullen echter afwijken van de thans geldende bij beide maat schappijen zullen slechts voor gezel schappen van ten minste 20 personen en alleen voor reizen heen en twrug die biljetten verkrijgbaar worden gesteld en wel met een reductie van 25 pCt. op tweemaal den gewonen enkele reisprijs b- het tarief voor het vervoer van school en weeskinderen, voor het ver volg echter gebaseerd op de alsdan geldende enkele-reisvracht. Het ligt in de bedoeling der beide Mijen. een uniform-tarief voor landver huizers in te voeren tegen 1.25 cent per K M, De elk jaar uitgegeven algemeene en bijzondere vacantiekaarten, het tarief voor 10-rittenboekjes, de speciale tarieven voor leden van gezelschappen, leerlingen van ambachtscholen, onderwijzers, vacan tiekaarten voor werklieden, goedkoope uitstapjes, wielrijderskaarten, speciale retourkaarten voor markttreinen enz. komen te vervallen. Wij hebben van Mej. S. van Pelt, geb. de Bee, wonende te IJselmonde, Oostdijk No. 83, den volgenden brief oDtvangen by Ik heb veel en langen tijd aan mijn maag geledeD, en om u een denkbeeld te geven van mijn lijden heb ik u maar te zeggen dat ik zoo ver was dat ik caij mijn voedsel moest ontzeggen om het niet te verteren te hebben. Daarbij en ondanks dat inijn eetlust zeer zwak was, ondervond ik telkens wanneer ik had gegeten, zelfs zeer weinig, brandingeu in de holten van mijn maag, een groote dorst en ook wal gingen en hoofdpijn. De slechte toestand van mijn maag maakte dat ik bloedarmoede kreeg en langzaamaan mijne krachten ver loor. Zoo kwam er een oogenblik dat ik volkomen uitgeput was cn ik had maar even te loopen om buiten adem te geraken. De Pink Pillen die ik heb gebruikt, na heel wat andere geneesmiddelen nutteloos te hebben beproefd, zijn uitstekend geweest. Zij hebben mij niet maar een tijdelijke, ver lichting bezorgd, maar een volkomen gene zing. Ik zeg volkomen, want niet alleen lijd ik nu niet meer aan dc maag en verteer mijn voedsel goed, maar ik heb ook op 54 jarigen leefiijd al mijne krachten weerge kregen.*1 Indien gij aan de maag lijdt, indien gij een levensregel moet -volgen, indien gij met zorg uw voedsel moet kiezen, kunnen de Pink Pillen u het geluk weergeven te eten wat u was verboden. De Pink Pillen zullen uwe maag versterken en verkwikken, er alles aan geven wat zij noodig heeft voor een goede spijsvertering. De Pink Pillen geven bloed en versterken de zenuwen. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede,y bleek zucht, algemeene zwakte, rheumatiek, ze nuwpijnen, heupjicht, zenuwuitputting. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofddepot houder voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdam. Voor 's'Boach en on streken bij de firma v. d. DRIES, Vischmarkt, Apot heek VBosch Drogisterij EXCELSIOR", Koninginnelaan, Hekman J A. ZEEGERS, firma P. J. VAN GILS, Apotheek te Waalwijk en verder bij verschillende apothe kers en goededrogisten. Prijs f 1.75 de doos, f 9per 6 dooz*n. VLIJMEN. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Donderdag 1 April 1909 des namiddags ten 4Vj uur. Voorzitter de edelachtbare heer G. R. van de Ven. Precies 5 uur opent de Voorzitter de vergadering en heet de leden welkom. Aanwezig zijn de heeren van Oijen, Boom, Van Stokkum, H. Mommersteeg Van Wordragen, A. de Vaan, Zwaans en Van Helvoirtafwezig het lid van Heesbeen, terwijl door het bedanken van de heeren M, de Vaan en A. F. Mommersteeg twee vacatures zijn ont staan. De Voorzitter verzoekt de notulen voor te lezen van de twee laatste ver gaderingen deze worden onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE: 1 Ingekomen stukken. Er waren een tiental ingekomen stuk ken, allen goedkeuringen genomen be sluiten, welke door den Voorzitter wer den voorgelezen. O.m. was van Ged. Staten ingekomen een nota van aanmerking op de wijze van aflossing van de tijdelijke geldlee- ning groot f 2000 Door den raad was besloten, zoo de opbrengst van de lan derijen hooger zijn zou het bedrag af te lossen uit de gewone inkomsten, was de opbrengst der landerijen minder dan de leening af te lossen door een nieuwe leening en deze af te lossen over meer dere jaren. Ged. Staten kunnen de wijze van af lossen niet goedkeuren. Als de leening niet gedekt kan worden uit de gewone inkomsten, dan moet men zien dat te doen door eene plaatselijke belasting. De Voorzitter. Burg. en Weth. kun nen zich niet vereenigen met de mee ning van Ged. Staten en stellen voor Ged. Staten te berichten dat de tijd om eene plaatselijke belasting in het leven te roepen, nog niet is gekomen. Met de opheffing der 2e openbare school zijn we in betere conditie geko men, wat men iD 1911 het beste zal kunnen zien. Ik stel voor Burg. en Weth. op te dragen de opinie van Ged. Staten te weerleggen. De heer Zwaans. Hoe hoog zijn de landerijen geraamd. De Voorzitter. Op f 12000. Brengen de landerijen nu niet zooveel op dan komen wij weer voor een zelfde tekort te staan wat dan weer door een leening gedekt moet worden. Wordt goedgevonden B. en W. te machtigen de opinie van Ged. Staten te weerleggen. 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw gekozen raadsleden. De Voorzitter. Ik benoem heeren Zwaans, van Wordragen en Boom als leden van commissie tot onderzoek en schors zoolang de vergadering. Nadat de geloofsbrieven zijn onder zocht heropent de Voorzitter de ver gadering en deelt de heer Zwaans mede dat de geloofsbrieven in orde zijn be vonden. De Voorzitter. Dan stel ik voor de heeren van Buul en v. d. Ven als raads leden toe te laten, waartoe wordt be sloten. 3. Wijziging begrooting 1908. De Voorzitter. Aannemer van Oijen is niet genegen om de hangende quaestie met f 50 af te maken en blijft bij zijn eisch om *f 85.60 schadevergoeding. B. en W. stellen voor hem de gevraagde f 85.60 te verleenen en deze post op de begrooting te brengen, 't Kan wor den afgeschreven van de post opbrengst staangeld kermis. De heer Zwaans. 't Is zoo beter als procedeeren. De heer Boom. De ingediende reke ning, klopt die nu. De Voorzitter. Ja, maar 't is duidelijk dat veel posten gefantaseerde zijn. 4 Benoeming van 2 leden der com missie tot wering van schoolverzuim wegens periodieke aftreding van J. D. van der Linden en vertrek van J. Gerritse Worden benoemd de heeren J. D. van der Linden en P. van Hout. De Voorzitter. Ik kan de heeren mede- deelen dat er voor het schoolhuis een liefhebber is komen opdagen om het huis te huren voor een tijd van 3 jaren. Nu heb ik den heer Sturm hiervan in kennis gesteld en gevraagd of hij ook genegen was de woning voor 3 jaar te huren, dat hij dan als inwoner er de voorkeur voor had, waartoe de heer Sturm genegen was. Wordt goedgevonden. De heer van Stokkum. Mijnheer de Voorzitter, de inspectie-lijsten van den opzichter, liggen die voor de raadsleden ter visie. De Voorzitter. Ja, ten allen tijde. Hierna deelt de Voorzitter mede, dat tengevolge van den hoogen waterstand de werkzaamheden aan het kanaal nog niet zijn begonnen en er hierdoor nog veel werkloozen zijn Hij stelt daarom voor met de werkzaamheden tot ver betering van landerijen nog een dag of tien te laten doorgaan, 't Is voor de gemeente voordeelig eu wij verschaffen arbeid. De menschen werken nu voor t 1 per dag en zomers moet men f 1.50 geven. Na eenige discussie wordt besloten aan de verbetering van de landerijen nog wat te laten doorwerken. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangend, sluit de Voorzitter onder dankzegging voor de trouwe opkomst de vergadering DOSöEN. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Zaterdag 3 April des voormiddags ten 10 uur. Voorzitter de Edelachtbare heer van Honsewijk. Klokslag 10 uur opent de Voorzitter de vergaderingaanwezig de heeren Leemans, van Beurden, L v. d. Pluijm v- d. Koppel, Verhoeven, A. van Hon sewijk, Schoei,makers, Verschoor en van Honsewijkafwezig het lid van Dalen. De Voorzitter verzocht den Secretaris voorlezing te geven van de notulen der vorige vergadering. Deze worden na voorlezing en na eene kleine wijziging goedgekeurd en vastge steld. AAN DE ORDE. 1 Voordracht onderwijzers van bijstand voor wijk C. De Voorzitter. Lees die stukken maar eens voor. LJit de voorlezing van het schrijven van den heer Broeders, hoofd der school blijkt dat de door hem ingewonnen in- formatie's omtrent de beide sollicitanten de heeren v. Nunen en Zegel, gunstig zijn. De heer Broeders wijst er evenwel op dat de sollicitanten oud zijn respec tievelijk 40 en 45 jaar en eerst over 2 en 3 maanden in dienst kunnen kómen. Hij stelt derhalve voor niet tot benoe ming over te gaan. Uit het schrijven van den schoolop ziener blijkt dat deze tegen de benoe- ming geen bezwaren heeft doch geeft den raad evenwel in overweging met de benoeming te wachten totdat de exa mens, welke 30 April plaats hebben, zijn afgeloopen. Men heeft dan kans meer jeudige krachten te krijgen. De Secretaris. Van Broeders is nog een schrijven ingekomen. Uit de yoorlezing hiervan blijkt, dat de heer Broeders inlichtingen heeft in gewonnen omtrent de aan school C thans verbonden tijdelijk onderwijzer. De inlichtingen die hij heeft ingewonnen zijn, zoowel te Zwaluwe als te Bodegra ven zeer gunstig. De heer Broeders wijst er evenwel op, dat hij met 1 October in dienst moet en niet behoort tot den R. K. Godsdienst. In Zwaluwe en in de Bodegraven is hij ock als tijdelijk onderwijzer werkzaam geweest. De heer v. d. Koppel. Hier is ook een tekort, is 't niet. De Voorzitter. Ja, na afloop van de examens zullen er hier wel komen. Maar nu hebben wij sollicitanten en nu is 't weer wachten. Dan moet er weer gein- formeerd worden en naar den schoolop ziener geschreven. De heer v. d Koppel. Als de exa mens zijn afgeloopen, komen wij dan zoo maar klaar. De heer Schoenmakers. Dan nogal gemakkelijk, alle geslaagden zoeken dan naar een betrekking. De heer Verschoor. De informaties luiden toch gunstig. De heer L. v. d. Pluijm. Mijnheer de Voorzitter, ik stel voor om in te gaan op het schrijven van den schoolopziener. De beer Verschoor. Dan De Voorzitter. Ho, niet allemaal te gelijk. De heer van der Pluijm. Jonge krach ten zijn toch veel beter. Het kan soms gebeuren dat je leelijk met die oude zit te kijken. De heer v. d. Koppel Ik kan niet begrijpen dat jullie een hekel hebt aan bejaarde menschen De heer v. d. Pluijm En... De Voorzitter. Stil, stil, een voor een hoor. De heer v. d. Koppel Die jonge man nen willen vooruit, waar ze gelijk in hebben, en dan gaan ze les halen en hoe dichter ze dan bij een flinke ge meente zitten hoe liever. Daar werken ze altijd op. De Voorzitter. Nou, heb je nog wat te zeggen v. d. Pluijm. De heer v d. Pluijm, Ik stel voor te handelen in den geest zooals de school opziener schrijft en verdagen daarom de zaak. En dan ook zoo vlug mogelijk oproepingen plaatsen. De heer v. d. Koppel. Ik kan niet begrijpen wat er tegen is om nu eeo benoeming te doen, als we na de exa mens nog eens vast zitten, wat dan. De Voorzitter. Ja, 't heeft nu toch al f 150 gekost. De'heer Verschoor, 't Komt mij voor dat het goed kan zijn indien wij de jaar wedde nog wat verhoogden. In een vo rige vergadering zei van Honsewijk wel dat de jaarwedde reeds f 50 boven 't minimun, is, doch kijk je nu eens tel kens vastzitten, 't Onderwijs lijdt er zco verschrikkelijk door. Vooral in de pol der kan 't zoo niet blijven. De Voorzitter. Dus jij zou nog meer willen geven en nu de gelegenheid laten voorbijgaan. Denkt er aan dat het geld van de gemeente is tn niet van het Rijk. De heer Verschoor. Ze willen allemaal niet naar de Polder. De Voorzitter. Ze zijn daar in betere conditie dan hier. De heer Verschoor. De Bond van On derwijzers heeft toen betere salarisrege- ling gevraagd, dat is toen geweigerd en ik vrees dat dat muisje nu wel een staartje zal krijgen. De heer v. d. Koppel. Dus jij zou er de gemeente maar aan wagen. De Voorzitter. Zeker de onderwijzers alles geven en een ander niets, als je met f50 verhoogd kost dat f250. 't Is wat mooi'sals je den een verhoogd moet je den ander ook verhoogen. De heer Verschoor, als ze telkens opi ukken, dan is 't ook wat en dat kost ook geld. De heer v Beurden. Er is daar straks gezegd dat jongelui trekvogels zijn, maar uit het schrijven blijkt dat ook de oude trekvogels zijn, dat men daar ook geen vastigheid aan heeft. Nas was ook geen jong ondeiwijzer meer. en wat hebben wij daar aan gehad. Ik zou nu, vooral ook omdat ze toch niet dan na een paar maanden in dienst kunnen treden, maar wachten op den afloop van de ex amens. De Voorz'tter. Nu hebben wij sollici tanten en goede. Later moet men weer informeeren en dat duurt me weer een tijd, daar gaat weer een maand mee overheen. De heer van Beurden. Dan moet er op gewezen worden, dat er een beetje spoed achter gezet moet worden. De Voorzitter brengt hierna in om vraag om thans uit de voordracht een benoeming te doen. In omvraag gebracht staken de stem men, zoodat thans geen benoeming zal worden gedaan. De heer v- d. Pluijm. Er zijn nu maar 2 sollicitanten en ik meen dat de voor dracht uit 3 personen moet bestaan. Ik heb nog een verzoek, mijnheer de Voorzitter, en dat is dat zoo spoedig mogelijk een Oproeping zal worden ge daan. De Voorziter. Dat behoef je niet te verzoeken, dat is allang gebeurd. 't Is treurig, werkelijk Maar de tegenstemmers moeten het maar verantwoorden, want de gemeente zal moeten betalen. 2 Ingekomen stukken. Schrijven van Ged. Staten houdende meaedeeling, dat zij geen termen heb ben gevonden om op het verzoek van den heer Timmermans te Drimmelen, om verlaging van H O in te gaan. Hierna sluit de Voorzitter de verga dering en gaat de raad over in geheim Comité ter behandeling van 3 Reclames Hoofd Omslag. «■•NiAJiMa--»!»*(WW DR0.NUELEN. over de maand Maart. GEBOREN Dirk z.v. F. M. de Wind en D. r. d. S ear,hoven. OVERLEDEN Willem Adri.an z.v. A de Haan en A. in 't Veld. Dirk z.v. de M. de Wind en D. v. d. SfeenhoveD. Mannus Adrianus z.v. M. J. Wealplfcte en W. M. Treffers. |T- 2e ttlasre. Trekking vsn 5 April. Getrokkep prijzen Prije vaD f 5000 No. 20296 2000 6966 1500 4205 1000 2781 15391 17039 200 5244 100 5708 18575 2e Klasse. Trakking van 6 April. Getrokken prijzen. Prijs van f 1500 No. 18691 1000 16914 tOO 17624 200 6483 100 1529 5432 12041 17718 19476 20881 Te bevragen bij W, COLIJN, Doeveren ONDERTROUWD: EN Waalwijk, 5 19og< Venlo, Huwelijksvoltrekking 27 April. GEEN RECEPTIE. Voor de "ele bewijaen vsn deelneming ■ntv&ngei> bj het overlijden v»n ouzen ge liefden Zoon en Broeder, drianus Beriiardu», betuigen wij onzen hartelijke» dank. As. OEKLEMAN3 en Famine. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangpii bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- eu Grootvader den Heer THOMAS RIJKEN, betuigen wij onzen hartelijken dank. M. RIJKEN. M. J. RIJKEN-Huijsmans eu Kinderen. L. A. RIJKEN. J. W. RIJKEN-Rijken en Kinderen. JAC. RIJKEN. C. J. RIJKEN-Rijken en Kind. 's-Grevelduin-Capelle, 23 Maart 1909. Brieven L. VAN WOEN8EL, School straat 19 Den Haag. Te bevragen bij ANTOON TREFFERS, Mr. Metselaar, WAALWIJK. te Waalwijk, maakt bekend, dat de Vaste Goedeien ie C-ip lie in de. Heistraat, van A. STERREN BURG aldaar, ziju ingezet «ls volgt KüOP 1. Het Huis, Erf en Boomgaard op f1615- En KOOP 2. Het Bouwland achter koop 1, op 1 385v Toeslag Donderdag 8 April 1909, 's avonds 7 uur, ten koffiehuize van A. VAN DER HAAROT te Capelle, als wanneer ook de beide koopen in massa zullen worden atgesh-gen. Dagelijks kan ten kantore van voornoem den Notaris verhoogd worden. te Waalwijk, zal ten verzoeke en ten woonbuize van den Heer AN TON IE STERRENBURG te Ca pelle. (H< istraa*) op Donderdag 15 April 1909, namiddag» hall drie, om contant geld, publiek Te bezichtigen op den morgen van den verkoopdag van 912 uur. te Waalwijk, maakt bek:nd dat de vaste goederen te Baardwijk, van de familie C. A. VAN DKUNEN aldaar, zijn ingezet als volgt i KOOP 1. Huis en Tuin (Uoogeind) f 1350. KOOP 2. Huis en Tuin (Lsageiud) f950 Toeslag VRIJDAG 16 APRIL 1909, 's avonds 7 uur, ten koffiehuize van L. VAN CROMV'OIRT te Baardwijk. Dagelijks kan ten kantore van genoem den Notaris verhoogd worden. te Waalwijk, maakt bikeud, dat de Vaste Goederen van Mnjuffroaw d« Weduwe en Kinderen G. P. VAN 1ERSEL-Jacobs te Waalwijk, zijn ingezet als vo.gt ONDER WAALWIJK. Koop 1. Huizen enz. in de Station straat, verhuurd voor f 8.70 per week, op siech«8 1 4000. - ONDER BESOIJEN. Koop 2. Huis, verhuurd aan A. Verrijt voor f 2.25 per week, op slechts f 600. Koop 3. Huis, waarin 3 woningen, var- haurd voor f8.80 per week, op alechta Bij den toeslag komen koopen 2 en 8 ook in massa. ONDER LOONOPZAND. Koop 4. Perceeltje Weiland in ,vDe Meer", groot 0.26.60 H.A., lot einde sai zoen 1910, ver'uurd aai Marius van Bal- kom voor f 12 jaars, op slechts 1160- Toeslag Dinsdag 20 April 1909, avonds ten 7 ure, in het Hotel GERR1S- Sikons te Waalwijk. Daget^k* kan ten kantore van voornoem den Noiaris verhoogd worden.

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 2