Provinciaal Nieuws. BUITENLAND. Frankrijk. Turkijë. BINNENLAND.' den hoofdelijken omslag dienst 1909 in eene afzonderlijke vergadering te behan delen, wijl dit nu door de progressieve heffing zeer lang zal duren. De heer Mr. Heere. Ik kan dat voor stel van den heer Timmermans onder steunen. De heer Timmermans vraagt nog of de Voorzitter de vergaderingen, zoo mogelijk op Zaterdag wil houden. De heer Timmermans. Als de blijde verwachting is vervulling is gegaan, kan er dan niets officieels worden gedaan, b.v. de klokken te laten luiden. De Voorzitter. Zeker, dat zal ge schieden Hierna sluit de Voorzitter de verga dering. KAATSHEUVEL. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Dinsdag 13 April 1909, des voormiddags ten half tien uur. Voorzitter de Edelachtbare heer Van Besouw. Ongeveer 9.45 uur opent de Voor zitter de vergadering aanwezig de hee- ren Teulings, Van Dortmond, van Beur den, De Bresser, Elias, v. d. Heuvel, Rijken,. Lombarts, Van Kuijk, Dalleu, Verhagen, Hesselmans en Verster. De Voorzitter verzoekt den Secretaris voorlezing te geven van de notulen der vorige vergadering. Deze worden na voorlezing onveran derd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Schrijven van den commissaris der Koningin, houdende mededeeling, dat het noodig is, dat door den raad nog op de begrooting van dit jaar een post wordt gebracht voor het aanstellen van een tweeden veldwachter. De Voorzitter. Het is u allen bekend, dat, toen in 1906 alhier een brigade maréchaussee werd gestationneerd, ik het ontslag van veldwachter Van Meurs bij den Commissaris heb voorgedragen. Ik heb dat toen niet gedaan om een veldwachter aan den dijk te zetten of omdat wij toen maréchaussée kregen, maar op de eerste plaats omdat hij zijn dienst niet behoorlijk volbracht. Aan houdend kreeg ik groote klachten en zijn moreel gedrag was van dien aard dat het er niet mee door kon. Dikwijls heb ik hem gewaarschuwd, maar niets hielp en toen ik hem genoeg had ge waarschuwd, is hij ontslaan. Toen de maréchaussée zijn gekomen heb ik getracht om met een veldwachter te volstaan, om zoodoende de gemeente de kosten daarvan te besparen. Ik behoef hier echter niet te zeggen dat de politie hier heel wat heeft te doen. Van Rooij is intusschen echter gelukkig veranderd. Ik had hem ook gezegd, dat hij moest veranderen en het ontslag van Van Meurs schijnt voor hem een goed voorbeeld te zijn geweest, want ik wil er hier nog bijzeggen dat zijn ontslag aan een zijden draadje heeft ge hangen Volgens het schrijven van den heer Commissaris van 14 Jan. 1907 is het voor een gemeente als Kaatsheuvel nood zakelijk, dat er 2 veldwachters zijn. Ik heb het getracht om het met een veldwachter te doen maar thans is ge bleken, dat dat niet langer meer kan. Vooral niet omdat de Rooij nog al eens ziek is. Verleden winter heeft hij in geen 3 maanden dienst kunnen doen en nu al weer in geen paar maanden, ter wijl nachtdienst hem in 't geheel niet kan worden opgedragen daar zijn gestel het niet toelaat dat hij nachtdienst doet, 's Avonds na afloop van de fabrieken moet er ook meer toezicht zijn. Nu komt het meermalen voor dat de lan taarns worden uitgedraaid, ruiten ver nield en fatsoenlijke over de straat loo- pende menschen worden nageroepen en uitgejouwd. Nu hebben wij wel een brigade maréchaussee, doch deze komen 's avonds alleen sluiten. Die menschen behoeven geen gemeentedienst te ver richten. Bij het bezoek van den Commissaris heb ik hem dan ook gezegd dat Van Rooij 's winters meermalen ziek is en dat ik mij zoo niet langer verantwoordelijk wil 'stellen. De Commissaris heeft hierop nu de mededeeling gedaan dat het noodig is een tweeden veldwachter aan te stellen. Ambtshalve is hij gerechtigd daarvoor op de begrooting een post te brengen doch hij heeft dat niet gedaan. Het Dag. Bestuur stelt nu voor met ingang van 1 Juni een veldwachter te benoemen op een een jaarwedde van f500. Verder stelde het Dag. Bestuur voor f25 bovendien te verleenen als de politie in het bezit is of komt van een politie-diploma. De Voorzitter wijst er op dat het noodzakelijk is dat een politieman zelf standig een procesverbaal kan maken en de door hem geconstateerde feiten goed daarin kan weergeven, daar zulks zeer veel er toe bijdraagt om naar recht te straffen. Het komt nu voor dat zij die een zwaren straf verdienen licht worden gestraft en zoo ook omgekeerd. De tijd is voorbij dat men van mee ning. was, zegt de Voorzitter dat veld wachter een goed baantje was voor een gepensioneerde die overdag sliep of niets deed en 's avonds alleen maar de café's behoeft te sluiten. Hierna wordt zonder hoofdelijke stem ming het voorstel van Burg. en Weth. aangenomen. 2. Aanbieding verslag toestand der gemeente over 1908. 3 Beredeneerd verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der volks huisvesting in de gemeente in het jaar 1908 is verricht (art. 52 Woningwet). Wordt gedurende 14 dagen op de Secretarie ter lezing nedergelegd. 4 Kennisgeving van het kerkbestuur houdende, mededeeling dat het op de gestelde voorwaarden ingaat. De Voorzitter. Van Ged. Staten moe ten wij nog goedkeuring verkrijgen of wij de schenking mogen aanvaarden. Indien niemand meer het woord ver langt, dan wilde ik in gesloten vergade ring nog even spreken over de aan te leggen Kerkpad. Voorstellen zijn er niet, doch alleen maar eenige bespreking. De heer Rijken. Onlangs was gespro ken om de najaarsmarkt te verzetten. Ik heb 't nu eens nagegaan en het komt mij voor dat de laatste Maandag of Dins dag van de Maand November de ge schikste tijd daarvoor is. De Voorzitter. Dinsdag zal dan de meest geschikte dag zijn, wijl Maandag, met het oog op de orde, mij minder wenschelijk voorkomt. Wordt besloten de najaarsmarkt te doen houden den laatsten Dinsdag in November. De heer van Dortmond. Ik heb in *De Echo van het Zuiden* een min of meer officieel bericht gelezen n.l. dat zoodra van den afloop der blijde ge beurtenis officieel is kennis gekregen, dit heugelijk feit den gemeentenaren door klokgelui en het uitsteken der vlag zal worden bekend gemaakt En dan staat er verder bij dat het jammer is dat hier niets ter feestviering wordt gedaan. Ik geloof natuurlijk dat dit bericht niet van de hand van den Voor zitter is. Doch zou hier nu niets gedaan kunnen worden. Overal, in bijna iedere gemeente, in Tilburg enWaalwijk worden feestelijkheden georganiseerd. Zou hier nu geen commissie uit den raad kunnen worden benoemd die eenige feestelijk heden organiseerde- De Voorzitter. Ik verklaar u dat het bericht niet van mij is. Wel heb ik laten publiceeren, dat ina het bekend zijn de klok zal worden geluid. De correspondent heeft er echter het overige bij aangeflanst. Ik moet echter zeggen dat ik het ten zeerste zou apprecieeren als ook hier deze dag tot een feestdag werd gemaakt, 't Lag niet op den weg van ons daarmede te beginnen. Op andere plaatsen heeft men daar Com- missie's voor. Zoo regelt de vereeniging Waalwijks Belang in Waalwijk de feesten. Na eenige bespreking wordt besloten eene commissie te benoemen, die de vereenigingen bijeen zal roepen en dan zal zien een feest te organiseeren. Als leden van de commissie worden be noemd de heeren van Dortmond, van Beurden, de Bresser en Rijken. Hierna wordt de vergadering gesloten. De geneesheer van den Paus en de Pink Pillen. De uitmuntende dokter Lapponi, de man van wetenschap, aan wie.n de gezondheid en het kostbare leven van bet Hoofd der Chris tenheid, van den Heiligen Vader, is toe- vertiouwd, hij die gedurende lange jaren zijne zorgen wijdde aan zijne Heiligheid Paus Leo XIII, wat tot uitwerking had voor dezen de grens van een gelukkigen cn helderen ouderdom tot op dm leeftijd van 93 jaren le verschuwen, was altijd een vurig bewonderaar der Pink Pillen, die hij prees en waarover hij eens het volgende oordeel neerschreef „Ik verklaar de Pink Pillen te hebben aangewend in gevallen van bloedarmoede ten gevolge van den groei. Na eenige weken behandeling beantwoordde het succes ten volle aan mijn verwachting. Ik zal dan ook niet nalaten het gebruik van dit ge neesmiddel uit te breiden tot de behandeling van andere ziekelijke vormen van bloedar moede en van bleekzucht, tot organische verzwakkingen, tot zenuwlijden en andere daarmee overeenkomende ziekten. Ter bevestiging waarvan ik teeken Giusseppe Lapponi, Geneesheer van Zijne Heiligheid Paus Pius X." Onderaan dezen brief stond //Gezien voor de deugdelijkheid van de handteekening van den heer Docter Giuseppe Lapponi, Geneesheer van Zijne Heiligheid Paus Pius X Rome op het Capitool, 27-3-04. Voor den burgemeester; Palomba." De Pink Pillen zijn een wetenschappelijk geneesmiddel van de grootste waarde. In den aan «-an g dienden zij ter behandeling van de zieken in de hospitaier., maar bij het waarnemen der bewonderenswaardige resultaten- en der snelle en ongehoopte ge- ueziugen, werd de uitvinder er vaa aange zocht ze onder het bereik van iedereen te brengen. Daarom kunt gij u nu dat ge neesmiddel aanschaffen in alle apotheken en in het depotte Brussel, Apotheek Derne- ville, 6ö, Waterloola&n, voor de prijs van Frs. 3.50 de doos; Frs. 17.50 de 6 doozeD, franco. De Pink Pillen bestrijden alle ziekten die de slapte van het bloed en de zwakte der zenuwen tot oorzaak hebben, te. weten bloedarmoede er, bleekzucht bij jonge meisjes, algeineene zwakte, zehuwnitputting, over matige verenoeienis, maagpijnen, onregel matigheden bij vrouweD, plaatselijke pijnen, neurasthenie. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofddepot- houder voor Nederland, 7 Groote Markt le Rotterdam. Voor 's Bosch en on streken bij de firma v. d. DRIES, Vischmarkt, Apot heek 's-Bosch Drogisterij nEXCELSIOR", Koninginnelaan, Herman J A. ZEEGERS, firma P. J. VAN GILS, Apotheek te Waalwijk eo verder bij verschillende apothe kers en goededrogisten. Prijs f 1.75 de doos, f 9per 6 doozen. Minister Barthou heeft eenige afgevaar digden ontvangen van de vereeniging van post-, telegraaf- en telefooubaambten. Dc n inistcr beloofde bij die geltg-nkeid de gestelde eischen zorgvuldig te onderzoeken. Op de vraag of de ambtenaren den onder staatssecretaris Simyan nog ateeds als hun superieur moeten beschouwen, zeide de mi nister, dat hij deze vraag onbeantwoord moest laten. De minister van oorlog heeft bevolen, de militaire telegrafisten in de bediening van de Hughes- en Bandot-toestellen te onder richten. Het heet, dat deze maatregel mot het oog op de militaire belangen wordt genomen doch zonder twijfel geschiedt het niet minder met het oog op een eventueele nieuwe sta king van de telegraafbeambten. Nnar verluidt hebben de bureau-ambtena ren van de Parijscbe post- on telegraafkan toren reeds in beginsel besloten op 1 Mei het werk te laten rosten. Blijkt dit waar te zijn, dan zal de regeering zeker niet nala ten maatregelen te nemen. Alles wijst er op, dat insn een tijd van nieuwe onrust tegemoet gaat. Tal van andere staatsambtenaren doen in den laatsten tijd van zich spreken en krijgen de drijvers hun zin, dan zullen allen zich aaneen zien te sluiten om de regeeriug eens te riugelooren. Prettig vooruitzicht voor de Eranschen. In Konstantinopel weer opstand. Heel juist weet rneu echter nog niet hoe de vork aan den steel zit. De troepen zijo opgestaan en de joug-Turken sluiten zich aan. Er werd op het volk geschoten door een heele compagnie soldaten eu verschillen de officieren zijn door .hen gevangen gezet. Hier volgen een paar der laatste tele grammen. KONSTANTINOPEL, 13 April. De \oor- zilter der Kamer heeft ontslag ge/raagd Er hebben groote troepenbewegingen plaats, doordat er troepen naar Stamboel gaan of die plaats verlaten. Eenige korpsen zijn zon der officieren en klaarblijkelijk in opstand. Andere worden wel door officieren geleid, maar hun houding is niet bekend. KONSTANTINOPEL. 13 April. De toe stand is ernstig. De opstandelingen hebben zich niet meester gemaakt van dcu zetel der regeering, maar zij houden het parie ra nuts ge ouw bezet, waar zij echter de volksvertegenwoordigers binnen laten gaan. De te wapsu geloopen bevolking heeft zich bij de troepen van het garnizoen aangesloten, die voor bat grootste gedeelte den opstand gunstig gezind schijnen te zijn. De minister ran oorlog schijnt niet meer dan eenige bataljons of batterijen te zijuer beschikking te hebben. De Sjeik-ul-I-lam onderhandelt met de opstandelingen, die gedeeltelijke her vorming van het ministerie eischen. Tot nu toe wordt er geen melding gemaakt van bloedvergieten. Het is zeer twijfelachtig, dat de opstand het werk van enkele muiters is. Waarschijnlijk is de beweging aangestookt door de Liberale Unie en liet Islamscbe Comité. Dr. Paul. De Haagsche ^Torenwachter» van de Middelb. Ct. schrijft Waar wij weinig, ja, niets van hooren is van den Venezolaanschen vredesbode dr. Paul, uit te spreken »Pa-oel>. Deze heer is reeds bijna 14 dagen in den Haag, Daar het heet om met onze re geering het conflict met Venezuela thans definitief bij te leggen, maar van con ferenties en wat dies meer zij vernemen wij niet veelde dokter schijnt het in elk geval niet druk te hebben, 's Middags wandelt hij in het Haagsche Bosch en 's avonds is hij in de comedie te vinden. Ik kan het niet helpen, maar ik kan niet zeggen, dat hij op mij een aange- namen indruk maakt. Hoe fijn hij ook in de kleeren steekteen erg gedistin geerde mijnheer is hij niet. Gelukkig dat de pers thans minder werk van hem maakt, dan tijdens zijn vorig verblijf alhier, toen er een gratis reclame voor hem gemaakt werd, die eigenlijk zeer te onpas was. Misschien was dit wel toe te schrijven aan de nationale vreugde over den »val» van Castro. Dr. Paul was toen de ge zant van den netten» Gomez, waarbij, met uitzondering van één blad vergeten werd op te merken, dat hij vroeger de vertrouwde minister van den minder netten» Castro was geweest. Nu de kansen van Castro in Venezuela weder schijnen te stijgen, is het te be grijpen, dat onze regeering de onder handelingen slepende houdt. Wij zouden dan ook een figuur als modder slaan, indien wij een verdrag afsloten met het anti-Castro gouvernement, waar Castro van daag of morgen als een tweede Napoleon I te La Guairra kan landen, om zijn entrée triomfaal naar Caracas te ondernemen. Vandaar dat dr. Paul thans in het Bosch kuiert, inplaats van met zijn ssecretarissen» nota's op te stellen van de onderhandelingen met onzen Minister van buitenlandsche zaken, die ook hier weder getoond heeft een man van scherper inzicht te zijn dan de meesten van zijn landgenooten. Uit het Fort-de-France (Martinique) is den lOen het volgende Reuter- telegram verzonden Daar een commissie van drie genees- heeren verklaard heeft, dat Castro wel in staat is tot reizen, is de oud-president manu militari weggevoerd en per draag baar aan boord van de Versailles ge bracht. 's Avonds om negen uur is dit schip naar St. Nazaire vertrokken. Castro heelt tegen de uitwijzing ge protesteerd. Een telegram uit New-York is deze tijding den lln komen bevestigen. Omdat Castro niet afliet te protesteeren en te verzekeren, dat hij onmogelijk kon reizen heeft gouverneur Fourneau een tweede medisch onderzoek, nu door drie ge- neesheeren, gelast, die beslisten dat de reis geenszins gevaarlijk was voor Castro. Deze bleef weigeren te vertrekken. Toen werd bevolen, dat hij met geweld zou worden weggevoerd. De komst der gendarmen voor het hotel bracht een groote menigte van oproerige gezindheid op de been. Castro weigerde zich aan te kleeden- Hij werd toen op een draag baar naar de stoomboot gebracht, wat een Engelsche mijl gaans was. Hij klaagde over elke beweging. Het liggen op de baar hinderde hem. Een telegram uit Fort-de-France van den 12n luidt: In een acte van Protest teekent Castro verzet aan tegen de uitwijzing manu militari van het fransche grondgebied, daar hij geen enkele misgrijp tegen de regeering der republiek heeft gepleegd. Hij protesteert tegen wat hij noemt een schending van domicilie, van het droit des gens Een Amerikaansch diplomaat verzekert, dat aan mevrouw Castro niet is ver oorloofd te Caracas aan wal te gaanzij is per stoomboot doorgereisd naar dc naaste haven van Columbia. De blijde verwachting. De >Tijd» schrijft: Door de regeering zijn maatregelen genomen, om de blijde tijding zoo spoedig doenlijk aan het volk bekend te maken en daar alle telegrammen hoe dringend ook, achterstaan bij regeerings-telegram- men, rekene men er op, dat dit ver moedelijk niet door de pers, maar door de burgerlijke of autoriteiten de tijding het eerst ontvangen en bekend gemaakt zal worden en dat van particuliere pri meurs in 't geheel geen sprake kan zijn. De kannonen en de torenvlaggen geven dus het sein. Wij meenen hierop te moeten wijzen omdat het nu al meermalen is voorge komen, dat sommigen het air aannemen van bijzonder snel ingelicht te zijn. Bovendien schijnen gereedliggende bulle tins een bijzonder verleidelijk materiaal, waarvoor men zich dus in de komende dagen zal dienen in acht te nemen. Naar men aan de >Tel.» uit goede bron uit 's Gravenhage meldt, is Zater dagavond half twaalf graaf Bülow, kamer heer van den Duitschen keizer, uit Berlijn ten paleize aangekomen, ver moedelijk belast met eene bijzondere zending in verband met de te verwachten blijde gebeurtenis. WAAL WIJK, 14 April 1909. Uitvoering Licdcrtafel. »Les absents ont tort*. Dit spreek woord, dat zooveel wil zeggen als >zij die wegblijven hebben ongelijk*, is vooral in betrekking tot bovenstaande uitvoering volkomen waar. Wij kunnen ons voorstellen, dat zij, die een of twee uur de koude winden getrotseerd heb ben, om de wedstrijden der W. V. en der Antwerpsche club bij le wonen, 's avonds aan den huiselijken haard liever den theeketel hoorden suizen dan zich te laten wiegen op de melodische geluidsgolven der Muzen dat de hemel of het er om gedaan werd, juist tegen den aanvang van het concert, zijn zegen in zoo'n overvloed neerstortte, dat velen, bang om van het goede te veel te krijgen, bleven schuilen onder het be schuttende huiselijk dakdat anderen, pas wedergekeerd van de reis, de rust na een paar zware dagen prefereerden boven een inspannend luisteren in de concertzaal dat nog anderen, doch ge noeg hierover, wij kunnen en willen hun het wegblijven niet euvel duiden, al hebben zij dan ook nog zooveel moeten missen. Wij voor ons, die nu reeds een tiental jaren de uitvoeringen op Musis geregeld bijwonen, verklaren ronduit, dat wij een tweetal solisten, als de heeren R. Delyano, tenor des Concerts artistiques de Bruxelles en Eloi Gorin, eerste bariton van »La Tournaisienne* te Tournai hier nog nimmer gehoord hebben. Dc heer Delyano beschikt over een haast phénomenaal geluid dat aan kracht en omvang een groote klank schoonheid paart cn dat voor de ver tolking b. v. van heldenrollen uit eene opera alle gewenschte eigenschappen in de volkomenste mate bezit, 't Kan zijn, dat sommige beminnaars van het lyrische genre ook eens graag gehoord hadden, hoe zacht deze bevoorrechte zanger ook zingen kon, wijl kracht te schooner is, naarmate zij zich meer met zachtheid paart, doch deze zullen goed doen te be denken, dat de nummers, die voor dit concert gekozen waren, meer de stoere kracht, den hartstocht, den onverzette- lijken wil, dan de gratie, de stille over peinzing, de droomerijen vaD een ver liefd brein moesten vertolken. In de Grand air de l'opéra l'Africaine* van Meijerbeer, als in »Les Bücherons* van Garnier, kregen wij zooveel te genieten, dat het opgetogen publiek na afloop van elk nummer in een schier donderend applaus losbarstte. In gelijken zin kun nen wij schrijven van den heer Gorin, die met zijne krachtige, homogene, uit gebreide stem reeds in zijn eersten solo, een aria uit »La coupe du roi de Thulé* van Dias, de gunst van het publiek ge wonnen had. En welk een succes be haalde hij niet met zijn »Grenade* Is het wonder, dat toen deze reuzen stemmen in de bekende groote duo's uit »Lucie de Lammermoor* en »Guil- laume Teil* elkander afwisselden, tegen elkaar opwerkten, de tenor de hooge »do*, de bariton de »sol« zoo zonder merkbare inspanning gaven, de geest drift van de talrijke toehoorders schier geen grenzen meer kende en het applaus niet bedaarde eer nog een bisnummer door deze zangers, voor wie vermoeid heid een onbekend woord schijnt te zijn, gegeven was En welke nummers waren 'die z. g. toegeverkes 1 »Aubade au Soleil», »Le Semailles», het duet van Massenet >Les temps et l'amour* enz. enz., wat wil men nog meer Nu zou men zoo onwillekeurig zeggen, dat, waar zulke solisten optreden, het koor zelve niet veel aandacht zal trek ken en toch zou niets minder waar zijn dan zulk eene veronderstelling. »Haralds Bruid*, een groot, zwaar, zeer moeilijk, doch prachtig koor van Roeske, werd uitmuntend vertolkt. Ook het »Beati Mortui» een statig, schoon klinkend koor van Mendelsohn voldeed uitste kend, terwijl de vereeniging in »Die drei Zigeuner* van Zettler, een allerliefste en dankbare compositie, toonde welke zorgen aan fijne nuanceering besteed worden. Jammer, dat een der tenoren, in Ossian telkens of wat domineerde of nakwam, doch zoo is er altijd iets, dat ons aan onze onvolkomenheden herin nert. Het deed ons genoegen boven genoemde solisten hunne bijzonder te vredenheid op zoo'n gulle wijze te hooren getuigen zij hadden niet kunnen of durven vermoeden, dat een plaats van even vijfduizend zielen, zoo'n groot, goed geschoold mannenkoor, met zooveel klankvolle stemmen kon bezitten. Tevens brachten zij ook den hoogsten lof aan de bekwaamheid en de toewijding van den directeur, den heer J. Sars, die, naar hunne meening hier de rechte man op de rechte plaats was- Ook de heer C. van Helvoirt, die haast a l'improyiste, de solisten moest begeleiden en dus een uiterst zware taak te vervullen had, mocht de meest vleiende getuigenis van hen ontvangen. De heer A. C. van der Heijden, die vóór den aanvang van het concert eenige wijzigingen, die het programma zou ondergaan, had medegedeeld alsme de hoe wij het aan de heeren R. Delhaye en C. H. Vekemans te danken hadden dat deze solisten hier optraden, hield op het einde een Fransche redevoering, waarin hij den artisten dank en hulde bracht en over de verhouding tusschen Nederland en België uitweidde. Dat deze toespraak luide toegejuicht werd, spreekt haast als van zelf. Hiermede was dit unieke concert af- geloopen en togen de meesten huiswaarts doch velen bleven met de solisten, die ook in den omgang benijdenswaardige menschen bleken te zijn, nog lang ge zellig vereenigd, terwijl zoo door hen als door de zangers van de Liedertafel nog menig nummer ten beste gegeven werd. Wij hebben deze niet meer ge hoord, doch kunnen ons voorstellen, waar allen zoo met en naast elkaar optreden, het scheiden uiterst moeilijk geweest moet zijn. Aan het slot van het verslag, dat we gemeend hebben, ditmaal wat breed voeriger te moeten maken, roepen wij den Belgischen zangers, die hier een overge- telijken indruk hebben achtergelaten, een hartelijk en spoedig »Tot weerziens toe4. Fietspad. Naar wij uit goede b/on vernemen, hebben Gedeputeerde Staten besloten tot het aanleggen van een rijwielpad van

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 2