/□pTcTrootkaert Laatste berichten. Handelsberichten. H1EUWS UIT KAATSHEUVEL aalwijk naar Tilburg1, waarop onlangs met kracht door Waalwijks Belang en vroeger reeds door den A. N. YV. B. was aangedrongen. Heugelijke gebeurtenis. In aansluiting op ons vorig uitvoerig bericht omtrent de feestelijkheden, ver melden we nog dat in plaats van een fakkeloptocht, allerwaarschijnlijkst een schitterend vuurwerk zal worden gegeven. Waalwijk Vooruit C. S. A. Het slechte weer van Maandag morgen, was voor de Waalwijksche voetballers eea ontzettende teleurstelling en velen dachten reeds aan een verlóren voet baldag. Doch toen 11 uur, om de Bel gen Waalwijk binnenstoomden, was het reeds geheel opgeklaard en glunderden de »W. V.« gezichten van reine voet balvreugd. Enkele bestuursleden van »W. V heetten de Belgen welkom en gingen vervolgens met hen het terrein bezichMgen. Dit zag er in alle opzichte keurig uit en roemden de Belgen vooral de prachtige ligging van het terrein. Om half twee stelt de «Waalwijksche Harmonie* zich op de markt op en trekt, gevolgd door de C. S. A. en de »W.V.« plus een renzenmenigte naar het terrein. Hier zijn reeds vele toeschouwers langs het lijntje geschaard, en groeit dit getal nog steeds aan. Om 2 uur komen de Belgen, hartelijk toegejuicht en onder het spelen van »La Brabangonne* in het veld. Zij stellen zich op en worden door de firma Wed. Th. A- van Delft even gekiekt. Hierna ko men de Waalwijkers in het veld. Even photographeeren en de scheidsrechter blaast opstellen. De Antwerpenaren hebben den toss gewonnen en spelen met den sterken wind schuin in den rug. Het begin is voor de Belgen, die dadelijk flink komen opzetten. Waalwijks achterback,zuivert echter het terrein en zet zijn voorhoede aan het werk. Deze kunnen het echter ook niet tot den doelman brengen en de bal verhuist weef naar »W. V.« veste. Het spel gaat vrijwel tegen elkaar op. Na ongeveer een half uur spelen, irengen de Antwerpenaren vlug op en nemen met een goed schot de leiding. Verwoed vallen de geel-zwarten aan en alhoewel zij voor doel gevaarlijk wor den, blijft doelpunten uit, zoodat de rust ingaat met 1 —0 in het voordeel der blauw-witten. Na de hervatting wordt door beide zijden flink gewerkt. De YV. Vers span nen alle krachten in om gelijk te maken, doch stuiten telkens op het Belgische achterstel. Eindelijk na verschillende vergeefsche uitvallen, zet de rechts-buiten goed voor en met een kanjer maakt van de Werff gelijk. Nog enkele uitvallen en de scheids rechter fluit inrukken, zoodat deze wed strijd met een gelijk spel eindigde, wat de verhouding goed weergaf. Middelerwijl is het publiek steeds aan gegroeid en tellen we bij het begin van den 2en wedstrijd, 1000 man. Na een half uur pauze komen de beide le elftalen in het veld Ook even kieken en de scheidsrechter blaast opstellen. Bij «W.V.* zien we den oud-captain weer in de gelederen. Antwerpen wint den toss en verkiezen met den wind in den rug te spelen. W. V s center voor trapt af en on- middelijk zitten de geel-zwarten voor het Belgische doel de links binnen schiet, de keeper stopt, werkt echter niet weg en de center-voor geeft onder ont zettend enthousiasme van het publiek »W. V.« de leiding Dit. zoo spoedig behaalde succes, schijnt de Waalwijksche spelers te machtig te zijn, want hun spel verslapt merkbaar. Pliervan profiteeren de Antwerpenaren, door spoedig gelijk te maken. De Belgen behouden de over hand en behoudens enkele uitvallen der geel-zwarten is het spel meestal op W. V.s helft. Bij een doelworsteliog raakt W. V.s links-binnen den bal binnen de beruchte lijnen met de hand aan, waar voor aan C. S. A. een strafschop wordt toegekend. Deze goed genomen, geeft den Belgen de leiding- Nu zet »YV.V.« de tanden op elkaar en valt ontstuimig aan. Na enkele mi nuten krijgt de linksbinnen een pracht kans, die echter door hem erbarmelijk verknoeid wordt. De Belgen, zijn voor doel gelukkiger en voeren door een fout Van >W V's.* keeper den stand tot 3 1 op. »WV.« wordt hierdoor eenigszins ontmoedigd en had in deze periode de center-half niet zoo schitterend gespeeld, dan waren bij de rust de tegenpunten dubbel geweest, terwijl de Belgen nu voor rust nog één punt maakten, alzoo den stand op 4—1 brengt. Onder half-time worden de kansen druk besproken en wordt algemeen aan een groote nederlaag der onzen gelooft. De YVaalwijksche spelers zijn echter vast besloten de uiterste krachten in te spannen. En waarlijk houden zij woord, want onmiddelijk na de hervatting zit »W-V.* voor het Belgische doel en kan de keeper op het laatste moment nog redden. Telkens komen de geel-zwar ten terug en als eindelijk H. Verschure met een goed schot succes heeft, brengt dit het publiek aan het juichen. Van den aftrap, gaat het weer goed samenspelend op het Belgische doel af. De YVaalwijkers werken hard en hun spel is stukken beter dan voor de rust. Als er nog een kwartier te spelen is, gaat de geel-zwarte voorhoede er nog maals van door, de rechts-buiten zet goed voor en weer is het Verschure, die den stand op 4— 3 brengt. Een ontzet tend gejuich stijgt op, en luide aange moedigd, trekken de Waalwijkers na den aftrap op het Belgisch doel af. De blauw-witte backs zijn echter niet voor de poes en met verre trappen zuiveren zij hun terrein. YVe denken reeds dat de eindstand 4:3 zal zijn, als Verschure echter met een kanjer voor den vierden maal het net doet trillen en de partijen op gelijken voet brengt. Een gebrul stijgt uit de menigte op, hoeden en petten gaan de lucht in, alles jubelt Voor dit onverwachte succes. Na enkele ihinuten en ook deze wedstrijd behoort weer tot het verleden. Na afloop der wedstrijden vereenigde het bestuur der «YV.V.* zich met de Belgische spelers aan een diner in Hotel Verwiel en vroegen wij de meening der Belgen over ons spel. Zij waren hierover bijzonder goed te spreken en roemden vooral het spel van den center-half. Ook over het onpar tijdig optreden van het publiek waren zij vol lof. Stierenkeuring. Op de rijksstierenkeuring alhier wer den 17 stuks aangevoerd. Zeven daar van werden buiten mededinging gesteld. Van de een-jarige stieren behaalde de stier van J. van Boxtel te Elshout met 46V4 punt den len onderhoudspremie van f 120, *de stier van de Wed. YY'. de Waal te YVijk den 2en prrjs van f 100 met 45 punten, terwijl de 3e prijs voor den stier van de Wed. Van Veldhoven te Hedik- huizen met 44 punten werd ingehouden. 2-JARIGE STIEREN. le prijs de slier van D. Vos, te Dron- gelen f 120 met 503/4 punt. 2cn prijs de stier van de Wed. Huis man te Capelle-Heijstraat f 100 met 4S8/4 punt. 3en prijs de stier van Joh Ippel te Werkendam f90 met 4774 punt. 4en prijs de stier van J. Buijs te Herpt f 90 met 463/4 punt, terwijl nog êen extra-prijs van f 90 werd toegekend aan de stier van Jac- Rijken te Sptang. Tentoonstelling Tilburg. Naar wordt meegedeeld werd de ge- heele electrische licht- en kracht-instal latie, op de terreinen en in de gebouwen der tentoonstelling, opgedragen aan onze stadgenooten, de Electrotechnische fa briek YV. v- Boxtel en Zonen, vertegen woordiger der Electriciteits-Maatschappij Lehmeyer te Frankfurt am Main. Om eene korte beschouwing te geven hoe grootsch dit werk zal. zijn, zij het volgende medegedeeld. De verlichting der terreinen zal ge schieden door 85 stuks booglampen, van de nieuwste constructie terwijl iedere lamp een lichtsterkte heeft van 2000 kaarsen. Tevens zullen op de 15 M. hooge torens der restauratie en feestzaal worden geplaatst 2 stuks electrische zoeklichten, welke ieder een lichtsterkte hebben van 25000 kaarsen, en eene straallengte van 3,5 K.M. Daar deze zoeklichten naar alle richtingen verstel baar zijn, kunnen met deze plotseling prachtige lichteffecten worden gepro jecteerd. Deze zoeklichten zijn de groot ste welke totop heden zijn geconstruteerd, en kunnen wij nog mededeelen, dat de lenzen van deze zoeklichten eene doorsnede hebben van 600 M.-M. en voor het doen branden hiervan 60 P K. aan electriciteit noodig is. In groote machine-galerei zullen, om alle machines der diverse exposanten in werking te kunnen laten zien, worden gemonteerd 40 stuks electromotoren, met een gëzamelijk vermogen van circa 250 P.K. Voor de gehcele krachtlevering zullen worden gemonteerd 2 stoomma chines in directe vei binding met 2 dyna mo's welke totaal 340 P.K. kunnen ont wikkelen. Buiten beschouwing hebben wij nu nog gelaten de decoratieve ver lichting der geheele gebouwen, welke door duizenden gekleurde gloeilampjes zal geschieden T. C. Diefstal Door M. v- O. alhier wrerd een konijn met 7 jongen vermist en deze deed daarvan aangifte bij den gemeente-veld wachter. Om verschillende gegevens stelde de veldwachter met den agent Didden eeu onderzoek in ten huize van P. L. waar, na eenig zoeken een konijn werd gevonden door den jongen v. O. als 't zijne aangewezen. Nog werd naai de jonge konijnen een onderzoek ge daan, tot de hond van L. voor den on deroven bleef staan snuffelen en de beestjes hier werden gevonden. De ma- réchaussée onderwijl in kennis gesteld, leidde verder 't onderzoek en werd L. als verdacht van konijnendiefstal met nachtelijke inbraak in vereeniging ge pleegd, geboeid naar de kazerne te Be- soijen overgebracht. Hier werd ook in verhoor genomen de knecht van L. ze kere F. uit YVaalwijk, die ten slotte be kende met zijn baas L. de konijnen bij v. O. gestolen te hebben. L. blijft bij de maréchaussée ontkennen, Zondag morgen is hij naar den Bosch over-1 gebracht en heeft naar men ons mede deelt voor den rechter van instructie verklaard te weten dat de konijnen van diefstal afkomstig waren. Dinsdag is hij wederom vrij gelaten. Naar aanleiding van de vele praatjes over het zware boeien van den verdachte, zelfs van mishandeling, deelt men ons van vertrouwbare zijde mede en wij stellen er prijs op dit hier openlijk te herhalen, dat van mis- of slechte be handeling absoluut geen sprake is, de man verklaarde heel tevreden te zijn over de behandeling der maréchaussée. Collecte Hcrstellingskolonies. De collecte gehouden door de jonge dames Klijberg en Van Baal tijdens den voetbalwedstrijd op Paasch-Maandag heeft f4.27s opgebracht. Politiezaken. Zondag kwam iemand zonder centen alhier in een café wat bitteren. Toen hij genoeg gedronken had, zei hij tegen de kasteleines Ik zal zoo maar heengaan, schrijf ze maar op. De waardin, nog al een vrij pootige vrouw zag daar niet veel heil in, omdat er van verleden jaar nog al eenige stonden te kraaien. Fluks werd de man van een kleedingstuk ontlast, en natuurlijk daarop had je de poppen aan 't dansen, zoodat de politie er bij te pas kwam met het gevolg dat de man zon der hoofddeksel naar zijn vrouw in de richting van Besoijen den afmarsch blies. Het kleedingstuk hangt nog altijd in 't café aan de spijker voor eenieder ter bezichtiging. Gisterenavond werd een bekende straattype, die in een wat al te beschon ken bui. den volke op straat stond toe te spreken, door onze agenten in de amigo gezet en zoo de buurt verschoond van een aardig opstootje De maréchaussée doet onderzoek inzake een ernstige mishandeling van een jongetje op Maandag 1.1. in de Putsteeg gepleegd. Tü. NV. Van Hal. f De Koningin. DEN HAAG. H. M. de Koningin deed ook hedenmiddag een korte wandeling in den tuin van het palei9. Papendrechtsche zaak. 's BOSCH- Het gerechtshof veroor deelde heden Garsthagen wegens smaad schrift in de geruchtmakende Papendrecht- sche zaak tot 2 maanden gevangenisstraf. Oproer in Konstatinopel. KONSTATINOPEL. De Daily-Mail geeft als oorzaak van den opstand op het bevel dat de officieren gegeven had den aan de troepen om desnoods op- eigen geloofsgenooten te schieten. De minister van marine is gewond, die van justitie gedood en die van oorlog ge vangen genomen. De Sultan liet een verklaring in het parlement voorlezen over de vorming van een nieuw kabinet waarbij de rechten van het feriaat zou den worden erkend. Tot dusverre zijn er 17 dooden eD 30 gewonden. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste: f 1.40 de laagste 1 1,28 De pr. der eieren was 81/, cent per stuk. Kaatsheuvel, 13 April 1909. Kippendiefstul. Op een drietal plaatsen, bij J. van G. L vjn W. en C. de M. werden dezer dagen kippen ontvreemd. De bloedsporen zijn duidelijk waar te nemen, dus ia het bijna zeker dat zulks door honden gedaan is. En wanneer men bedenkt dat in den Pa&schtijd, alle uitgaanden met woonwagens en karren, uit alle deeleu van ons land en België alhier gearriveerd zijn en eeo massa honden meebrengen, welke snachts vooral in alle buurten en plaatsen rondsnuffelen, dan is 't niet te verwonderen, dat hier en daar een kippetje wordt weggeioofd. Weest dus, houders van kippen, vooral in dezen TILBQEG. Lovert met succes snelloopende volgens de nieuwste constructie Reparatiën en levering van Ballen, Laken, Queuën enz, poedig eu tot de minste prijzen. Vraagt teekenii gen en prijsopgaaf. Zondag is een zeer verdienstelijk en algemeen geacht man op noodlottige wijze om het leven gekomen De heer Th. YV. Van Hal, hoofdconducteur in dienst bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, oprichter en voorzitter van het Nederl. R. K. Secre tariaat van Spoor- en Tramwegpersoneel »St. Raphael", dien dag dienst doende op den trein naar Arnhem, heeft het ongeluk gehad uit den trein te vallen met het gevolg, dat hij aan de bekomen verwondingen is overleden. Hoe het ongeluk is geschied, weet men niet juist te zeggen. Een der conducteurs zag hem op de bills liggen en liep er heen met een dokter die in den trein was. De dokter meende, dat Van Hal slechts bewusteloos was, doch eenige minuten later gat hij den geest. Onze Arn- hemsche correspondent schreef ons Zondag omtrent dit ongeluk het vol gende xBij de spoorweghalte Velperpoort te Arnhem gebeurde heden een treurig ongeluk. De hoofdconducteur der S. S v. Hal uit 's-Bosch, een man van be- teekenis in een R. K. Bond van Spoor wegpersoneel, begaf zich toen de trein op het punt was stil te staan, op het achterbalkon van zijn wagen. Hier woei het sterk. Zijn pet woei af. Terwijl hij die greep, sloeg door den wind de deur van den wagen tegen hem aan en ten gevolge van den schok viel v- Hal van het balkon op het perron. Hij kwam zoo ongelukkig op het hoofd terecht dat hij bijna op slag dood was. Het hoofd vertoonde daarbij een erge wond. De politie-wachtpost zorgde terstond voor een brancard, waarmede het lijk naar het haltestation werd overgebracht. De stationchef liet het verder per extra- trein vervoeren naar het St.-Elizabeths Gasthuis.* Heden komt het lijk van den op onze lijn zoo bekenden hoofdconducteur in den Bosch aan. Br- Ct. Ongeval. De landbouwer de H. in de Station straat alhier had gisteren namiddag het ongeluk van het schoor te vallen, met het ongelukkig gevolg dat hij zijn dijbeen brak. Hedenmiddag is hij naar 't gast huis vervoerd. SPRANG. Naar wij vernemen, zal de 'Chr. Zangvereeniging /,De Harpe Zions" alhier, lijd en omstandighedeu medewerken de, zoo mogelijk in den nainidddag van den dag, waarop de heugelijke gebeurtenis zal plaats hebben, e«ue feestuitvoering geven. Hierop zouden uitsluitend Oranjeliederen gezongen worden, terwijl mede een feestrede „Ons Oranjehuis in den loop der eeuwen" uitgesproken zal worden Zou dit moeten geschieden op den zelfden dag, dat te Waalwijk de feestelijkheden plaats hebben, dau zal gezorgd worden dat de uitvoering tegen 7 uur geëindigd is, wijl om acht uur de avond-feestelijkheden in genoemde plaats dan beginnen. Raadsvergadering te Sprang Vrijdag 16 April om 7l/2 uur. WASPIK. Gisteren had bij gelegenheid der opening van het voetbalterrein van „Nooit Gedacht" op 't Vaartje alhier de aangekondigde medaillewedstrijd plaats, op geluisterd door de Waspiksche harmonie. De uitslag w»s als volgt Tavenu Oosterhout tegen V.W. Capelle 60 D.Y\C. Dongen tegen Nooit Gedacht Waspik 2—8. Tavenu Oosterhout tegen Nooit Gedacht Waspik 40. Er was beslist goed spel te zien, zoodat het publiek, dat in groote gelalen was op gekomen zeer voldaan was. Trouwens het gaat hier als overal. De meeste menschen denken in 't begin dat het eigenlijk veel te kinderachtig is om naar een voetbalmatch te gaan zien. Eindelijk echter gaan ze er uit nieuwsgierigheid heen, worden al zeer spoedig belangr-tellenden, om ook al gauw hartstochtelijke bezoekers te worden. De harmonie bracht gisteren heei wat beweging in onze gemeente en veibrak door hare vroolijke marschen de eentonigheid vau ons dorpsleven. „Kleine Hulp met Kracht* speelde gistereu niet tegen „Herkules" doch had eene onderlinge oefening met enkele leden van de Besoijensche voetbalclub. Herkules komt nu a s. Zondag. DIJSSEN. De landbouwer Joh. B. kocht Zaterdag 2 kalveren en bracht deze in do weide. Den volgenden morgen vond hij het beste der twee in een sloot verdronken. VLIJMEN. Zaterdag 1.1. is de laatste hond gelegd aan het werk door het ge meentebestuur van Vlijmen in den nazomer van 1908 aangevangen ter verbetering van het grasland op den zoogeuaamden Meer- heuvel. Wie het land daar ter plaatse in vroeger jaren heeft gekend, zal, zoo hij thans een bezoek brengt aan het terrein, gretig toe stemmen, dat het, wat ligging betreft, aan zienlijk is verbeterd en daardoor tevens ook aanmerkelijk in waarde gestegen. Eene langs den gemeenteweg gelegen breede strook moerassige grond, in den volksmond onland geheeten, i3 thans opgehoogd en werkelijk land geworden. Een kolk van circa 2 a 8 meter diepte is gevuld, terwijl ook da vele kuilen cn gaten in het veld, de schrik en ergernis der maaiers zijn verdwenen. Voor ophooging en valling heeft gediend het zand van den Mcerheuvel, die over eeue groote breedte is afgegraven, terwijl natuur lijk steeds bij het werk er voor is gezorgd de vruchtbare grond boven te houden en deze zoo gelijkmatig mogelijk over het be werkte veld te verdeden. Het geheele veld ligt er nu mooi vlak en gaaf bij en daar het maaiveld op ongeveer 2,60 M. boven A. P. ligt zal het in de toekomst gemak kelijk van de bevloeiingen kunnen profitee ren. Zeker heoft de gemeente zich voor dit werk, dat dus 1.1. Ziterdag is klaar geko men en gedurende eenige maanden aan vele handen werk heeft verschaft, nogal een beduidend geldelijk offer moeten getroosten, m?.sr dit geld i3 goed besteed en zal flinke rente afwerpen. Hebben de Edelachtb. heer G. R. van der Ven en de heer M. II. Boom de eer, dat zij het initiatief tot dit werk hebben geno men en de belangrijkheid ervan in den Raad hebben bepleit, aan den heer H. v. d. Wiel gemeenteopzichter, onder wiens leiding cn toezicht het werk werd uitge voerd, mag den lof niet onthouden worden, dat hij een kranig stuk werk heeft geleverd De oorzitlrr van het Waterschap „de Bossche Sloot" maakt bekend, dat de door het Dagelijksch Bestuur van genoemd Wa terschap opgemaakte lijst van stemgerech tigde ingelanden van den 5en tot den 19en dezer voor ingelanden ter inzsge ligt ten kautore van den Secretaris van het Water schap den Heer J. F. A. Wagenaar, Y'ugh- terstraat G. no. 55 te 's Hertogenbosch. Heden viert de Eerw. Fraier Directeur der R. K. Bijzondere school aihier zijn 25- jarig ambtsfeest van onderwijzer. De buurt bewoners hebben door het uitsteken der vlaggen blijk willen geven vau hunne inge nomenheid niet dit feest en zeker zijn tien Jubilaris op dezen dag tal van gelukwen- schen zoo schriftelijk als mondeling gebracht. In de gisteravond ten 7 uur gehouden vergadering van dei* gemeenteraad is benoemd tot wethouder den heer M. Boom. In een volgend nummer breedvoerig verslag. BESOIJEN Ook in onze gemeente zal de dag der heugelijke gebeurtenis niet on opgemerkt voorbijgaan. De feestelijkheid zal speciaal bestaan iu een kinderfeest waarvoor reeds een commissie is gekozen, die gisterenavond voor dit doel eene vergadering heeft gehouden. tijd op Uw hoede ea sluit zorgvuldig uw kippenhok dicht. Paasehdngen. Deze dagen van kerkdijken jubel en aardsche ontspanning na den grooten vasten zijn hier op beiderlei gebied waardig en kalm gevierd. Werden de plechtigheden op de 8 laatste dagen der Goede Week in.de kerken door vele geloovigon bijgewoond, ook de Paaschdagen, waren de prachtig versierde Godsgebouwen telkens gevuld met een groote vchure van volk. De Hoogmis werd in de Groote kerk opgedragen door Pastoor Völker en werd daarbij geassisteerd door twee van Kaatsheuvels geestelyke zonen de Gebr. v. d. Wee. In de par. Berkdijk werd na de Hoogmis een Hollandsch feest lied gezongen door het zangkoor hetgeen op de geloovigcn een plechtigen indruk mankte. Op de straten en ontspanningslo- calen heerschte een gezellige drukte, welke door geen wanklank of dronkemanatooneel werd verstoord, en droeg dus alles den stempei van dit jubel-en vredefeest. LOONOPZAND. Hedeu morgen ontving de Wcleerw. Heer Lammere de tijding zijner benoeming als kapelaan te Woensel, nieuwe parochie. Wij wenschen Z.Ew. geluk met diens promotie, doch zien hem met leede oogen heengaan, zoo gaarne werkte hij toch niet alleen voor het geestelijk maar ook voor het stoffelijk welzijn zijner parochianen hij was daarbij de vriend der armen, voor wie hij zoo veel deed, hij wilde alles voor allen zijn. Zijn driejarig verblijf in ons midden zal in dankbare herinnering blijven. Het moge Z.Ew. steeds wel gaan in zijne nieuwe standplaats, is de welgemeende wensch zijner vele vrienden en vereerders. Door het R. K. kerkbestuur is be- sloien de spits van den kerktoren te laten herstellen en een nieuw kruis er op te doen plaatsen. Een heel stuk werk -yy-"»1"' j, iy .m m j..iw» "bESOIJEN, 13 April. GORINCHEM, 12 April. Do aanvoer van granen was heden gering met gewonen ha*ndel. Kistai we S 880 a 9.10 roode dito 1 7,90 a 8,25 witte dito I 8a 8.50 inl. rogge 1 7,10 a 7,30 Bnitenl dito 7.15 a 7.40 gerst 4,90 a 5 20 haver 3,75 a 3,85 duivenboonen 17,70 a 780 blauwo erwten 0.a 0.alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 489 runderen 12 nuchtere kalveren, 20 vatte varkeDi 948 biggen. le qual. Kaltkoeien 1 200 4 250 Kallvaarzen Guiste vaarzen Melkkoeien l»/i jarige ossen Pinken Graskalveren Nuchtere kal». 4 1120 a 180 I 80 A 125 i 10Ó ii 150 f 100 A 150 I 50 a 100 I 40 A GO f12 A 18 Aangevoerd 20 vette vsukens van 23 a 23>/j ct per halt kilo, biggen van 19, a 15 per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen l'O a 0 en lammeren f0 A f Der «tuk Kippen f 0.60 ii f 0.80 per stak. Eiere» 11.A 1.10 per 26 stuks. Boter 60 A 65 ct. per '/i kilo. ROTTERDAM f3 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 30 paarden 0 veulens. 0 ezel, 1634 magere en 645 vette runderen 213 vette 992 nuchtere en graskalveren 108 schapen of lammeren, 808 vark 148 biggen. 0 bokken of geiten. Koeien 32 tot 36 ct., ossen 32 tot 36 ct., stieren 26 a 31 ct., kalveren 40 a 50 ct., per kilo Melkkoeien 150 260 kalfkoeien f 160 a 280 stieren t 130 a 230 pinken 60 a 90 graskalveren avaarzen f 90 140 alles mager vee biggen f7.a 16.paaiden f 60 a 110. Nuchtere kalkeren fok- 12.A 18slacht.- 6.— A 10. Biggen f 1.10 a 1.30 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 90/8 en 57/16 vn. en 250 stukken a Va Kilo. Prijs le qual 52 2e qnsl f 49, 3e qual. f 46 Per kilo 67Va a 72»/j ct.

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 3