Ed. van Tilburg CEZESTEIIS ZI.ILM.Mli. Koloniale waren en Comestibles „mis" Snijplanken. Advertentiën. Coöp, Stoomzuivelfabriek KACHELS. E. M. Jaarsma Oe Wed, Joh, Verhulst Zonen, Mc. van Dongen, oom Gepasteuiizeefde Roomboter. - F. 4 W. RATH, In wikkelpapier Chr.J.Klerkx.Besoyen. SM Reclame. J. Nienhuis, Eenig Agent Groote voorraad. Conflseur, Cuisinier, Eerste Langstraatsche Stoomz ui velf abriek Opruiming 350 Abonneert U op en adverteert in dit blad. tige bedrijvigheid. Ongeveer e.en uur zag men van alle kanten de deelnemers aan den optocht zich naar de aange wezen standplaats begeven. Honderden en nog eens honderden nieuwsgierigen woonden de opstelling van den stoet bij. Ongeveer twee uur was deze door de feestcommissie geregeld en werd het sein tot optrekken gegeven. Voorop een heraut te paard met de Nederlandsche vlag, daarna tal van prachtig versierde fiet sen, ruiters, praalwagens, gilden en gezel schappen met hunne vanen drie har- rr.oniën, twee liedertafels, landauer met den Burgemeester eu Raadsleden, rijtuig met de feestcommissie vele wagens eene allegorische voorstelling hebbende eene auto enz. enz. te veel om hier in bijzonderheden op te noemen alleen kan dit gezegd worden, dat de stoet bestond uit 37 verschillende gezelschappen enz. Om de beurt werden gedurende geheel den tocht door de ilarmoniën opge wekte marscheti gespeeld. Naar mate de optocht verder kwam, en de Nieuw- kuiksche grens bereikte werd de men- schenmassa die den stoet volgde steeds grooter, vandaar werd over den keiweg naar de Wolfshoek getrokken alwaar zich weder eene groote menigte aansloot, vooral in de buurt van het station zag 't zwart van de menschen, vele waren per trein en tram gekomen om dit feest bij te wonen. Bij den molen in den Elshout werd gekeerd en zoo langs de remise naar het einde van Drunen bij v. der Westen. Bij het huis van den Burgemeester werd door elk der harmoniëen een oogenblikje halt gehouden om eene serenade te brengen aan Mevrouw van Huiten en eenige Dames. Na een oogen blikje gerust te hebben werd over de kleine straat teruggetrokken naar de steeg tegenover de kerk, alwaar de oranje boom geplant zou worden. Zoo wel bij het heen als terug trekken werd een oogenblik door elk gezelschap enz. voor 't Raadhuis stil gehouden, alwaar zich op de bordes bevonden de leden der Jurie.. De heer Burgemeester, de Raadsleden, de feestcommissie en Jurie leden hadden zich rond den oranjeboom geplaatst, waar zich reeds eene ontzaggelijke menigte bevond. Hier nam de voorzitter der feestcommissie de heer Elshout het woord en sprak ongeveer als volgt. WelEdelAchtb. Heer. Vergun mij als voorzitter der feest commissie U plaatselijk vertegenwoor diger van H. M- onze geliefde Koningin eerbiedig de hartelijke gelukw. aan te bieden van de ingezetenen van Drunen met de groote gebeurtenis welke Vrijdag in ons land heeft plaats gehad, met de boorte eener princes. Juicht heel ons dierbaar Vaderland, barst het los in feestgezangen, heft het dankbare kreten aan weergalmend door de lucht nu het vurig verlangen onzer beminde Lands vrouwe en van haar Doorluchtigen Gemaal in vervulling is gegaan, nu aan den aloude oranjeboom de langverwachte en tusschen zooveel vrees en hoop in spanning tegemoet geziene loot ont sproten is, naar geen klein gedeelte neemt Drunen daaraan deel. Toonde elk vaderlander vooral op dien blijden dag één te zijn met ons dierbaar vorsten huis, ook van de inwoners van Drunen mag voorzeker gezegd worden, dat zij trouwe onderdanen zijn onzer geliefde Landsvorstin, dat zij met onkrenkbare trouw gehecht zijn aan het Huis van Oranje. Aanschouw de vlaggentooi, de mooi versierde rijwielen, de prachtig uitgedoschte ruiters en paarden, de mooie praalwagens, de vele gezelschap pen en gilden met hunne vanen en banieren, in een woord geheel de op tocht gehouden Haar en het vorstelijk Gezin ter eer 1 Zijn dit niet evenveel bewijzen van onze liefde, gehechtheid en trouw I» dit alles niet een teeken dat wij er prijs opstellen bij deze heugelijke gebeurtenis een bewijs te leveren van onze aan hankelijkheid en gehoorzaamheid aan onze geeerbiedigde Koningin ons ge liefd Princesje- aan geheel het vorsten huis. Sta mij daarom toe dankbaar 't welkom toe teroepen. Ontvang o Ko ningin thans Moeder de zwakke klanken waarmee Drunen u wil danken voor dit zoo rijk geschenk en Gij o Heer aan wiens hand de loop der tijden zich ver plant, geef kracht, sterkte en wasdom aan dit vorstenkind. Laat het opgroeien tot eer van ons vorstelijk stamhuis, laat het worden verheven, niet slechts door vorstenkroon of diadeem maar meer nog door glans der deugden waar de Koninklijke Moeder het voorbeeld geeft. Mijnheer de Burgemeester, hoofd dezer Gemeente en u heeren Raadsleden ver tegenwoordigers der burgers, dank ik uit naam van heel de bevolking van Drunen voor de planting van den oranje boom. Moge die boom ons steeds met blijdschap herinneren aan de vreugde volle gebeurtenis welke dezer dagen in ons land heeft plaats gehad. Moge het een teeken, een verband zijn dat Oranje nooit van Drunen en Drunen nooit van Oranje zal scheiden. En als bewijs van instemming daarmeê verzoek ik u allen een hoera uit te brengen op ons vor stelijk ouderpaar en 't ons reeds nu zoo dierbaar vorstenkind, dat wanneer 't een maal zal stijgen op onzen oranjetroon vele jaren moge regeeren in vrede en ons land brengen tot hooge bloei, tot groote welvaart. Lang zullen zij leven. Een donderend hoerageroep steeg uit de compacte menschenmassa op, terwijl de drie Harmonieën het »Lang zullen zij leven'' aanhieven. Daarop trok de Burge meester en de Raadsleden gevolgd door feestcommissie en heeren Jurieleden en al het volk rond den mooi versierden oranjeboom onder de tonen van het wien Neerlands bloed. Op de bordes van het Raadhuis nam de EdelAchtb. Heer van Huiten het woord en sprak als vertegenwoordiger der regeering dank voor de hulde aan het vorstenhuis ge bracht, dank aan den voorzitter der feest commissie voor de vaderlandslievende woorden zooeven aan den oranjeboom gesproken, dank aan de commissie voor de organisatie van dit schoone feest, dank aan de Harmonieën en gezelschap pen en aan allen die meegewerkt hebben om dit feest tot stand te brengen, die getoond hebben bij deze groote nationale geheurtenis niet te willen achterblijven maar geheel één te zijn, waar het betreft uiting te geven aan hare liefde aan vor stenhuis en vaderland. Verder wenschte Z.E.A. de feestvierende gemeente een genoeglijke avond en sloot met een Lang leve onze Koningin, Lang leve Prins Hendrik. Wederom steeg een uitbundig hoerageroep op, terwijl de Harmonieën opnieuw het Lang zullen zij leven aan hieven. Daarna werd door Z.E.A. de stoet ontbonden. Des avonds was er van af half zeven concert, te geven door de drie Harmonieën en de twee Liedertafels voor 't Raadhuis. De Jurieleden met de feestcommissie vergaderden toen op de Raadzaal om verslag uittebrengen om trent de personen die in aanmerking kwamen voor prijzen. De namen der prijswinners werden aangeplakt terwijl de uitreiking na afloop van het concert zou plaats hebben. Onder de grootste belangstelling van het publiek werden de verschillende muziek en zangnummers kranig afgewerkt. Het Gemeentebestuur, de feestcommissie en Jurieleden hadden in het Raadhuis plaats genomen alwaar menige toast werd uitgebracht op ons Princesje, onze Koningin enz. Op straat en in de herbergen duurde nog zeer laat de feestvreugde voort, maar geen enkele wanklank werd gehoord, noch gedurende den dag noch 's avonds niet tegenstaande het aantal vreemdelingen op 4000 geschat werd. Hulde aan de feestcommissie voor de regeling van dit feest, maar op de allereerste plaats aan den Gemeenteraad voor het verleenen der subsidie voor de uitteloven prijzen. Dat de heeren Jurieleden geen gemak kelijke taak hadden laat zich begrijpen. Een bijzonder woord van dank komt hun dan zeker wel toe voor de moeite die ze genomen hebben om den stoet op verschillende plaatsen gadeteslaan. De prijzen werden behaald door het mooist versierd rijwiel door le prijs. Stuy- 2e Bergmans. 3e van Bladel- Voor het mooist versierd paard en ruiter. le prijs. Andries van der Ven. 2e Bataille. 3e A. Pulles Voor de mooist versierde wagen le prijs. W. Sikkers en J. v. Delft. 2e M. Hombergen. 3e Het Vak of Ambacht. Gezelschappen le Kruisboog gevestigd bij den heer Melis. 2e Handboog Constantia bij den heer Elshout. 3e Kruisboog Prins Hendrik bij van der Westen. Gilden le prijs. St. Barbara- De prijzen werden door den Burge meester, de Raadsleden en de Jurieleden 's avonds op de Raadhuis uitgereikt. Om alles in bijzonderheden te vermelden is onmogelijk anders had ik wel een heele krant noodig. Om alles nu in eens samen te vatten kan ik zeggen dat dit feest in alle opzichten wel geslaagd is, dat elk een zijn beste krachten er aan gewijd heeft, dat moeiten noch kosten gespaard zijn en dat alle vol geestdrift in vreugde en genoegens deez dag hebben doorge bracht. Met trots kan Dmnen op dit alles neerzien. CAPELLE. Donderdag werd alhier het Oranje feest4 met groote opgewektheid gevierd. Nadat des smorgens de schoolkinderen onthaald waren op limonade en beschui ten met oranjemuisjes benevens krente- broodjes, begaven deze leerlingen zich in vroolijke marsch naar het feestterrein waar door de goede zorgen der feest commissie een caroussel hen wachtte. Alvorens zij daarin plaats mochten ne men opende de Heer W. G. Uijthoven, voorzitter der commissie, het feest. Spreker wees daarbij op den hechten band, tusschen Nederland en Oranje, noemde eenige geschiedkundige punten, als bewijs van dien band en uitte den wensch, dat niets de feestvreugde mocht verstoren. Daarna riep de Burgemeester allen een welkom toe en bedankte de commissie, dat zij de zware taak tot or ganisatie van dit feest op zich had willen nemen. Hierna werd den leerlingen der beide openbare scholen op de beurt gelegen heid gegeven van den caroussel gebruik te maken, waarna zij in optocht naar het station togen om de Kon. Mil. S'af- muziek van het 2e resp inf. te 's Bosch af te halen. Wachtende op de aankomst van de trein werden CDkele stukjes gezongen, Nadat de muziek op het feestterrein was aangekomen en de kinderen nog eens gedraaid hadden, begaven ze zich naar huis, want 's middags zou er een optocht worden gehouden. Deze optocht was kortaf prachtig en zeer ordelijk. Zeer mooi was de wagen, waai op voorgesteld de boomkweekerij »Capel!e« niet minder sierlijk de »schoenmakcrs- wagen4 en laat ons den prachtigen »maagdekenswagen niet vergeten heel leuk was- de >Pijpenclub,4 keurig *de Boerenwagen4 alsmede de »Schippers wagen4 en »de voetbalclub V. W.4 en komiek de »sukkelende club.4 Tusschen deze waren Eerewachten te paard, lan dauers met Bestuur en Commissarissen, de rijwielclub »Jnliana4 inet prachtig versierde fietsen, ook was de rederijkers kamer Vriendentrouw4 niet vergeten en tusschen deze allen in de stafmuziek. Des avonds was er tot 11 uur groot concert op het feestterrein. De feestvreugde werd, niettegenstaan de er een massa volk op de been was geen oogenblik verstoord. Heden middag Kermesse d'été en op laten van een luchtballon. Eere aan de feestcommissie, die in enkele dagen dit feest zoo flink orga niseerde. RAAMSDONK(DORP). Dinsdag 11. vierden ook de inwoners uit deze gemeente feest ter eere van de jongste telg uit ons Oranjehuis Nadat de Gardes d'honneur met de harmonie uit Geertruidenberg waren gearriveerd, en elke afdeeling zijn plaats in den stoet had ingenomen, werd het feest door saluutschoten, van het Gilde St. Bavo geopend en trok men te plm. half twaalf voorwaarts doch de Lange Broekstraat en den Nieuwen weg tot 't Raadhuis, waarvoor de optocht zich in een halven cirkel plaatste. In breede tonen liet Apollo het Oud— Wilhelmus hooren, waarna de heer P. van Dongen Hzn. in korte, door krachtige woorden den Heer Burgemeester als vertegenwoordiger van H. M. de Koningin de hulde bracht van alle inwoners der gemeente. In wel gekozen woorden beantwoordde Z.E.A de rede van den heer van Dongen en sprak zijn vertrouwen uit in den goeden zin der gemeentenaren, om 't feest, op waardige w>jze te vieren. Als de woorden van beide sprekers begroet waren met Leve de prinses 1 Leve 't vorstelijk huis Leve de Burge meester4 en een driewerf Hiep, hiep hiep hoera uit duizenden monden, kwarr, de beurt aan de schooljeugd om in eenige liederen, begeleid door de Harmonie, zijn hulde en vreugde te uiten. Weder om weerschalden de plechtige tonen van 't Oud Wilhelmus, de optocht werd opnieuw georganiseerd en voort ging het door Molenstraat, Luijten Ambacht en over de Berge» naar het Uitgangs punt. waar men te half drie aankwam. Hier werd de stoet, die bovenal uit muntte door sierlijkheid orde en regel, ontbonden. Hulde aan allen, die er deel van uitmaakten, in 't bijzonder aan hen, die met veel moeite en kosten een wa gen in orde hebben gebracht. 's Namiddags hadden de volksspelen plaats, die allen bijzonder goed voldeden. Prijzen werden behaaldin mastklim- men Adrs. Olieslagers le pr.M Pols 2e pr.W. Zagers 3e prijs en J. Blom 4e prijs in sprietloopen As. Olit- slagers le pr.G. v. Dongen 2e pr.J. de Bruijn 3e pr en G. Kommers 4e pr. in gevecht op de sprietJacs. Pols le pr. en L. Pols 2e pr. in zakloopen I- de Bruijn le pr. Buijks 2e pr. L. Pols 3e pr.Jac Zagers 4e pr. en Roosenbrand 5e pr.iD hard- loopen me1 hindernissen J. de Bruijn le pr.L. Pols 2e pr. en U. Zagers 3e pr in turftrappen Jacs. Fijneman Is pr.J. de Bruijn 2e pr. en Ms. Pols 3e pr. Te 7 uur waren de volksspelen geëin digd en na een pauze van een uur had de opstelling van den lichtoptocht plaats, den verlichten prachtigen bruidswagen voorop en honderden kinderen met een lampion er achter, niets buitengewoons dus, maar to#ch aardig om te zien. Bij het raadhuis werd weer halt gehouden en speelde Apollo, omringd door de kinderen met hunne lampions de twee coupletten van het OudWilhelmus een aardig slot van den prettigen dag. Hadden de gardes d'honneur 's mor gens de Harmonie uit Geertruidenberg afgehaald, thans deed het gansche feest vierende publiek haar uitgeleide naar het station, dankbaar omdat zij zich zoo flink heeft gedragen. Apollo uit Geer truidenberg heeft de feestcommissie te gen een kleine vergoeding willen helpen het feest te doen slagen. Hare hulp werd door alle inwoners zeer op prijs gesteld en bij haar vertrek klonk het dan ook uit volle borst Leve de Bvgsche Harmonie 1 H :t Dorp heeft een zeer net en ge noeglijk feest achter den rug, een feest, op waardige wijze gevierd ter eere van het waardigste Huis van Nederland. Wederom uit Oudeiibrsch. Wij hebbeu alreeds vele getuigschriften gepubliceerd over hetzelfde onderwerp van daag verm-lden wij er wtderom een, en het is opmerkenswaard, dat drzc getuigenissen geluk en gezondheid in vele huisgezinnen te dezer stede gebracht nebben. Mejuffrouw A. de Wildt, Doelstraat te Oudeubosch, zeidr Alvorens ik met Foster's Rugpijn Nivren Pillen bekend raakte, heb ik ruim zes jaren gesukkeld met een hevige en stekende pijn in mg en lenden. Ook had ik veel te lijden van zware hoofdpijn, gepaard gaande met duizelingen en soms waren deze duizelingen zoo herig, dat ik mij ergens aan moest vasthouden, wilde ik niet tegen den groud slaan. De aanhoudende pijnen verstoorden mijn rust en het gebeurde menigmaal, dat ik den slaap niet kon vat ten, waardoor ik 's morgens meer dsn vermoeid opstond. Dikwijls was miin werk mij dan ook teveel, want ik gevoelde mij doorloopend moe en afgemat, terwijl ooi mijn eetlust gaandeweg verminderde. De urine kwam met een pijnlijk gevoel en zij liet gewoonlijk veel bezinksel na. Ik h; d er veel last van, dat mijn handen en voeten dik opgeloopen waren, en hoewel ik hier voor hulp had ingeroepen, kon ik slechts weinig baat bekomen. Daar ik Uw pillen alom zoo voor rugpija hoorde roemen ,li«t ik hier een doosje van komen. Mijn verba zing was groot, toen ik raeds, na acht uagen deze pillen gebruikt te hebbeD, ver lichting van pijn kon bemerken. Vol hoop bleef ik met dit geneesmiddel doorgaan en na sleobtt twee doozen geledigd te hebben, was ik totaal genezen.* Meer dan een jaar nadien schrijfv Mej.de. Wildtfik verheug mij nog altijd in een goeden gezondheidstoestand. Uw middel is werkelijk wonderbaarlijk en ik hoop, dat velen mijn voorbeeld zullen volgen, want het zal hun eveneens van hun ellende ver- losseD.* (w g.) A. de Wildt.. Hoe i ieo de echte Fostei's Rugpijn Nie- en Pillen van de vele waardelooze namaak sels kan onder scheiden Op elke doos -tnat voluit de naam Foster,s Rugpijn Nieren Pillen. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de Firma Wed. Orie Dumouliu, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel h f 1.75 voor één of f 10 voor zes doozen. RAAMSDONK (Dorp) Levert 2 maal in de week bij af- nr.me van minstens 2 Kilo franco Waalwijk en omstreken. Verder alk- dagen bij iedere hoeveelheid franco Capelle, Waspik, Raamsdonk, Raams- donksveer en Geertruidenberg. Prijs heden 1.34 per kilo. Winkeliers rabat. Directeur. voor Waalwijk en omstreken van de ouds beT jnde kachelfabriek van de Firma te HILVERSUM, fabrieksmerk «De Bijenkorf.» Haarden worden in alle steilen geleverd binnen enkele dagen. Vraagt Catalogus. MECANICIENS, Waalwyk. STATIONSTRAAT. GROOTE STRAAT. HANDEL IN aan scherp concureerende prijj en. EN GROS. EN DÉTAIL. Geen feest gevioid zonder h]Q& men, zoo klinkt tegenwoordig de opinie v&nelke huisvrouw. Breng daarom een bezoek aan het Bloemenmagazijn van NIC. VAN DONGEN, waar steedi een uitgebreide keuze in de nieuwste mo dellen Bloemenmanden, Jardinieres in aar dewerk, massief koper, metaal enz. voorradig is. Tevens eene mooie partij bloeiende Planten, Kamerplanten en houderden meters Tafelgroen voorhanden, zoodat ik in de ge legenheid ben het meest moderne bloemwerk te leveren, en zoowel de kleinste als de grootste tafels netjes te decoreeren. Groote voorraad prachtige lage TULPEN voor op te planfen. Tot een bezoek eenieder beleefd uitnoo- digende. Aanbevelend, WAALWIJK. Bloemenmagazijn ffIRIS", DRNEN. FIJNE (Ouder Rijkscontrole). Prijs deze weêk f 1.30 per kilo Eenmaal per week franco nan huil in Drunen, Baardwijk, Waalwijk, Besoijen, SpraDg en Kaatsheuvel. DE NATUUF WOLLEN 0NDERGC EDEHtN 7* JANSEN 8c TILANUS FRIEZENVEEN Waalwijk. W-VW, voor Slagers, Bukkers, Sigarenhandelaars enz. f» vetvrij, sigaret en pakpapier, met firmanaam bedrukt wordt billijk eu netjes geleverd door de WaalwUksehe Stoomdrukkerij AUTOOtf T1ELBN. De druk kan in elke gewensehte kleur geschieden, en wordt modern uigevoerd, van af f 0.75 Amerikaansche 10°|0 lager. VAN ZIJN VERKRIJCBAAR BIJ

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 6