Snijplanken „mis" Fraaie Teint Boekhouden. C, Th. J, van den Bergh, Koloniale waren en Comestibles Gemengd Nieuws. Burgerlijken Stand Advertentién. STANZBLOKKEN. Chr.J.Klerkx,Besoijen. Inwikkelpapier Nie. van Bongen, Stokpaafdjes-Lelienmelkzsep BRIEFKAARTEN Antooii Tielen. ANTOON TIELEN. HIEUW U3T KAATSHEUVEL E andelsberichten ter herinnering aan de heugelijke gebeurtenis, verkrijgbaar hij "OÏTSPRiKBII KANTONGERECHT WAALWIJK Linden en Amerikaansche, Onderwijs in dubbel en enkel Boekhouden, Handelsrekenen en Handelsrecht. Opleiding voor Examen en praefcijk, aan scherp concureerende prijjen. EN GROS. EN DÉTAIL. Visitekaartjes, Trouwkaarten. Trouwbrieven. Menu's in groote verscheidenheid van keuze, prijs en uitvoering. 13 Men ziet dus, dat Waalwijk Vooruit* nogf niet van plan is de voetbalschoenen aan den kasptok te hangen. Geïllustreerd Zondagsblad. Hoewel velen zich reeds abonneerden op het Geïllustreerd Zondagsblad, blijft het voor ons toch nog een onoplosbaar raadsel, dat niet honderden van onze abonné's meer zich dit prachtige week blad aanschaffen. Een illustratie, uit 12 pagina's per nummer bestaande, zeer actueel, vol pakkende platen, leuke kiekjes, allerlei merkwaardigheden, boei ende lectuur enz. enz., en dit alles voor 3 cents per week, een uitgave kortom die zijn weerga niet vindt. Vooral het nummer van heden zal eene groote attractie vormen voor de Langstraters. Een afzonderlijk bijblad geeft tal van kieken van de te Waalwijk, Besoijen Drunen en Capelle gevierde feesten. We geven onzen abonné's een goeden raad, geef U spoedig op en ge zult U zelf, uwe echtgenoote en kinderen, vele aangename, gezellige, ontspannende en tevens leerrijke uurtjes bezorgen. W. G. V. Woensdag 5 Mei j.l- had op de zaal Musis Sacrum van den Heer A. Gerris- Simons een onderlinge wedstrijd plaats van de Waalwijksche Gym. Vereeniging-. De vrij zware oefeningen werden over 't geheel goed afgewerkt- Behoudens enkele uitzonderingen waren de deelne mers wat 't aantal behaalde punten be treft, dicht bij elkaar gebleven De uitslag was als volgt le Prijs Het drietal A- v- d. Liet, J. Klerks en A. Speekenbrink. 2e Prijs Het drietal P. v- Delft, A. Madiol en J. Schambergen. Na afloop bleven de leden nog ge ruimen tijd gezellig bijeen onder 't genot van een heerlijk souper, waarvoor vol gens getuigenis der aanzittenden den Heer A. Gerris-Simons' alle lot toekomt. Nedcrlund in 't buitenland. De volgende week vertrekken uit Slie- drecht ongeveer 20 personen naar Span je (Golf van Biscaye), om daar voor de firma Kalis te worden werkzaam gesteld. Ook de heer J. Kalis zal zich voor geruimen tijd metterwoon in Spanje vestigen waar "de firma een groot havenwerk heeft aangenomen- Arbeidsmarkt i -. Maart. Waalwijk (K- v. A. v. h- Schoenma kersbedrijf). Gedurende de afgeloopen maand heerschte er geen slapte meer. Blijkens de berichten der verschillende vakvereenigingen werd, voornamelijk in verband met het seizoen, overal verle vendiging geconstateerd. Dientengevolge kwam in een enkele gemeente loonsver- hooging voor, terwijl uit de overige plaatsen algemeen werd gerapporteerd, dat moest worden overgewerkt. De vraag naar werkkrachten was over het alge meen grooter dan het aanbodslechts in een enkele plaats viel het tegenover gestelde te constateeren. Werkeloosheid kwam niet voor- BAARDWIJK. Door de Handboogschut, terij „Eendracht maakt Macht' is het vol- gende telegram verzonden bij gelegenheid der blijde gebeurtenis. Aan Hare Majesteit de Koningin. Majesteit Op den dag der feestviering onzer Ge meente veroorlove Uwe Majesteit ons, op de meest eerbiedige wijze, Uwe Majesteit Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins-Ge maal en de Hooggeeerde Koningin-moeder geluk te wenschen met de heugelijk gebeur tenis door ons zoolang verbeid en die ons allen tot vreugde stemt. Het Handboogschutterij-gezelschap „Eendracht maakt Macht* te Baardwijk. Beschermheer J. A. J. van Heijst. Burgemeester. Waarop de vereeniging mocht ontvangen v. Heijst Beschermheer Handboog gezelschap „Eeudracht maakt Macht.* Hare Majesteit de Koningin laat u allen "oor gelukwenschen danken. Adjudant Von Mühlen. Naar wij uit zeer vertrouwbare bron vernemen zal de firma O. Donkers in den loop van 2 6. 3 weken, haar thans ue- staaude fabriek reeds zoo gunstig alom be kend door eerste klas werk, aanzienlijk uitbreiden. Door verbouwing en stoomkracht zal de fabriek aanmerkelijk worden vergroot. Wij wenschen den energieken ondernemer succes en hopen dat een en ander moge bijdragen tot bloei en welvaart in onze gemeente. ELSHOUT. In dato 12 Mei werd door h:.t Hoofd der school onderstaand schrijven outvangen 's Gravenhage 10 Mei 1909. Ingevolge de bevelen van Hare Majesteit de Koningin heb ik de eer, mede namens Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden het onderwijzend personeel en de leerlingen der openbare lagere school te Elshout. Hoogst derzelver dank over te brengeD voor de gelukwenscheD, Hare Majesteit aangeboden ter gelegenheid van de Geboorte van' Hare Koninklijke Hoogheid Princes Juliana. De Particuliere Secretaris van H. M. de Koningin. (Was geteekend) VAN GEEN. NIEUW KULTK. Den 24 Mei a.s. heeft te 's Hertogenbosch des v. m. te 9 uren de inlijving voor korte oefening plaats van de lotelingen der nationale militie dezer ge meente die voor korten diensttijd in aan merking komen. Bij besluit van zijne Excellentie den minister van Justitie is J. de Man alhier, benoemd tot onbezoldigd rijksveldwachter. In de vergadtring van ODzen gemeen teraad werd met algemeene «temmen besloten de bezoldiging van onzen nachtwacht te stel len voor de winternachten op f I, voor de zomernachten op f 0,75 per nacht. De uren van openstelling van het hulp- telegraafkantoor alhier zijn door den directeur generaal der posterijen cu telegrafie in het vervolg vastgesteld als volgt: van 8 1 uur van 2 31/s uur en van 6 7J/s uur (Amsterdamschen tijd). CAPELLE De handel in hooi was de laatste dageu weer tamelijk levendig. Besleed werd van f 16 tot f 18 per 500 K.G. Alhier is opgericht ten koffiehuize van L. F. van Dongen eene sociëteit genaamd „De Gezelligheid.* Het voorloopig bes!uur besiaat uit dc Heeren G. H. Quirijns, P. L. F. Treffers en W. M. Vermeulen. WASPIK. De heer K. van Capelle kocht alhier een koe. Daar het dier als zeer wild bekend stond, verkocht da eigenaar h t op voorwaarde, dat het hier op den stal in ontvangst genomen werd, daarentegen bood hij echter aan het bij hem te slachten. Men leidde het beeet echter langs het kanaal. Hier werd het zoo wild, dat men 't met geen vijf man kou houden en in den uitersten nood ertoe overging de achterpezen der koe door te snijden, waardoor net dier machteloos ward. Terstond werd het toen afgemaakt. As. Zondag zal er bij Mej. de Wed. Kamp op den Kerkpad alhier een groot schietconcours gehouden worden We twijfelen niet of de deelnemers zullen van heinde en ver op de mooie prijzen afkomen. RAAMSDONK(Dorp), Nadut de school jeugd gistermiddag goed onthaald was, ging het des avonds te halfnegen in optocht, de lampions in de hand en een deel der Bergsche Harmonie voorop, door de gemeente. Jong en oud deelden in de onschuldige pret en te half tien werd de stoet ontbonden bij de opeubare school, het punt van uitgang, 't Was voorzeker een vroolijk napret je van ons welgeslaagd Oranjefeest. Voor de vaceerende betrekking van onderwijzer aan de O. L. School heeft zich slechts 1 sollicitant aangemeld. Tot onderwijzeres aan de Bijz. Mei» jeaschool alhier is benoemd Mej. Dekker te Amsterdam, thans in gelijke betrekking werkzaam te Lieshout. HED1KHUIJZEN. Woensdag 1.1. was voor de schoolkinderen onzer gemeente een ware vreugdedag. Getooid met Oianjesjerpeu en kokarden, en wuiveude met vlaggetjes, trok de spes- patriae vau uit de openbare school in optocht door het dorp. Vroolijk klonken de Oranje- liederen, welks dooi de kleinen werden gi- zongen en brachten oud en jong in eene prettige stemming. In de school teruggekeerd, weiden allen onthaald op chocolade, broodjes met muisjes en krentebroodwaarna onder het zingen van toepasselijke liedjes de jobele.nde kleinen recht voldaan huiswaarts keerden. BESOIJEN, Aan de destijds in de Echo geplaatste oproeping tot zangeressen en zangers voor enkele uit te voeren koren ter gelegenheid der blijde gebeurtenis, heeft een flink getal gehoor gegeven. Zonder echter de zaak vooruit te loopen mag men gezien den goeden gang der repetities toch veronderstellen het eeu prachtig concert zal geven. Reeds vroeger is in de Echo verzocht het plaatsen van eeu waarschuwings bord, voor de tram bovenaan den Zomerdijk als ook een wegwijzer voor aan de straat. Tot heden is noch aan het een noch aan het atider eanig gevolg gpgeven. Ook was het prijzenswiar lig ceuige actie te voeren tot het verkrijgen van een fietspad van hier naar Tilburg. In aanmerking nemend dat sommige plaatsen zooveel kosten maken om den vreemdeling te trekken was het toch eene kleine moeite ter bevoegder plaatse aan te dringen op deze verbetering, te meer daar door deze gemeente een rechtstreeksche verkeersweg loopt van het zuiden naar Gorkum en verder. én de voordrachten het publiek zeer tot genoegen zijn geweest. De kegel vereeniging „Alle Negen* heeft gisteren op hare kegelbaan bij den heer H. Daelmans het koningschap der club verzegeld. Met 138 kegels in 20 ballen wist het lid J. Fabrie zich den koningstitel te verwerven. Den len Pinksterdag hoopt deze club met 3 vijftallen aan het concourp te Dongen deel te nemen. Wij hopen, dat zij riet zonder lauweren er van terug zullen keeren. VLIJMEN. De feestelijke viering van de geboorte der prinses heeft zich m onze gemeente op Maandag 1.1. in hoofdzaak bepaald tot eeii9 tractatie dtr schoolkinderen die in de verschillende scholen op chocolade met beschuit werden onthaald en daarbij nog de eene of andere versnapering ont vingen. Dat een en ander bij de kleinen in de smaak viel behoeft geen bewijs. Naast deze feestviering voor de jeugd was door de harmonie „Concordia* er voor gezorgd, dat er ook voor de grooten wat te genieten viel. „Concordia* gaf bij den lieer H. Dael- mans een tweetal concerteD, welke beide druk bezocht werden. Daar wij niet in de gelegenheid wareu deze uitvoeringen bij te wonen, kunnen wij niet in details treden en volstaan wij dus met de mededeeling dat volgens ontvangen inlichtigen cu de muziek Kaatsheuvel, 15 Mei 1909. Precessie Brielle' De jaarlyksche processie van Kaatsheuvel en omstreken naar de graven der H. H. Martelaren van Gorcum te Brielle zal dit jaar plaats hebben op Maandag 14 Juni a s. De processie zal vergezeld worden door een 8 tal muzikanten der Harmonie Apollo* tot begeleiding der verschillende gezangen. De afvaart heeft weer plaats aan het Dron- gelsche veer. Moge een zonnige dag deze druk bezochte bedevaart naar wensch doen slagen. Brand. In den nacht van Dinsdag op Woensdag omtrent half 12 brandde op de Vaartkant, het huis af van C. Snoeren en bewoond door den schoeumaker Peer de Nij«. Daar wegens het nachtelijk uur, bijua niemand op de plaats d»s onheils aanwezig was en geen bluschmatriaal bij de band, lag de woning in korten tijd in asch. Omtrent de oorzaak van den brand vernamen wij niets. Deze is tot heden onbekend. Zoo wij ver namen is den inboedel verzekerd op f 700. Volksweerbaarheid. A.s. Maandag zullen in deze Gemeente de schietoefeningen beginnen voor degenen welke zich hiertoe voor 1 Mei hebben opge geven ten Rkadhuize en voor welke oefenin gen door het Rijk de noodige materialen worden beschikbaar gesteld. Aanvankelijk wordt nog met margapatronen geschoteD. Deze schietoefeningen worden gehouden in de par. Berkdijk, bij de O. L. School en worden geleid door een onderofficier uit Geertiuideuberg. Vastgesteld. Door het Bestuur der Koninklijke Har monie Euphonia is thans bepaald en vast gesteld, dat voortaan eiken eersren Zondag van de maand eene uitvoering zal worden gegeven voor de Eere- on honoraire leden hetzij 's middags of 's avonds a! naar gelang het jaargetij. Dit wordt telkens aangezegd. Deze maatregel is genomen naar aanleiding van geuite klschten o er der groote af wijkingen en willekeurige veranderingen welke den laatsten tijd van deze gewooDte werden gedaan. Alzoo kunnen de werkende en honoraire leden voortaan er ast en zeker rekening mee houden, bij het bepalen vau uitstapjes of fietslochtjes maar elders en het bestuur is alsoo ook nuer verzekerd steeds alle leden bijeen te hebben. Een goede maatregel dus. Concours. De uitslag van het kaart concours onder de leden der kaartclub, gevestigd bij don heer A. Wijdemans, is: le pr. J. Smulders, 2e pr. H. v. Dun 3e pr. v. <1. Ven 4e pr, Kemineren. Voetbal. Op Donderdag a.s. sal de voetbalclub „W. V. C.* spelen tegen Juliana alhier. LOONOPZAND. Het kruis, dat op de te hernieuwen torenspits zal komen, is gereed. Het is uet de hand gesmeed door den heer J. van Leest. Mr. Smid alhier, cn ecu kijkje waard. Het weegt 600 K.G. een stevig brokje Daarbij is ook het ornament klaar, dat het bijtorentje boven de trap zal sieren, het is van denzelfdeu maker en getuigt van kunstsmaak. Zondag wapperde de vlag uit de woning van de kinderen Wijtvliet-Biemans „Salm Salin* schoot koning. De heer Jos de Ruijter was de overwinnaar in den harden kamp en wel met 271 punten in honderd «choten op klein plantsoen. Z.M. werd onder veel geestdrift ingehul digd, waarna de vereeniging nog lang in prettig samenzijn bijeen bleef Automobiel-ongeluk. Bij Esneux, ten zuide van Luik, is Donderdagavond een auto te gen den muur te pletter gevlogen. Vier menschen werden doodelijk, twee licht ge wond. Twintig menschen verdronken. Op de Ohio- rivier nabij Pittsburg is een pont omgeslagen waarmee 30 werklieden van de Pre&sed Steel Car Compagny, die van de fabriek huis waarts keerden, de rivier overstaken. Slechts 10 konden gered worden. Dynamiet-ontploffing. Bij een dynamiet ontploffing ia een steengroeve nabij Albany (st*at New-York) zijn 25 arbeiders omge- komen. Van vreugde gestorgen. S. uit Markvlo, die in de gevangenis te Araelo bericht kreeg dat hem zijn straf was kwijtgescholden, is van vreugde platseling overleden. Een woest messengevecht heeft tussohen spoorwegwerkers plaats gehad te Soudica in de Spaansche provincie Biscaye. De arbeiders die van elders waren gekomen woonden in keeten. Twee hunner kregen twist en ge raakten handgemeen, Weldra mengden de vrienden van beide partijen zich in de twist en een algemeen gevecht ontstond, waarbij 3 hunner werden gedood en 4 ernstig ge wond. De gendarmes scheidden de vechten den. Zijn dochters doodgeschoten. De wijnbouwer Herges te Bernktsteel aan de Moezel heeft zijn beido dochters, 21 en 18 jaar cud, op haar bed, terwijl zij sliepen, doodgeschoten. Hij stelde zich daarna vrij willig ter beschik king van de justitie, maar weigert beslist eenig motief voor zijn vrceselijke daad te noemen. Rijk zonder het te wetenWeinig perso nen, schrijft de Parijscbe Gaulois, kennen het juiste aantal der nog onopgeëischte lo ten der verschillende trekkingen van aan deden met premieloten, die gedurende de laatste jaren hebben plaats gehad. Dit aan tal bedraagt 2609, hoe ongeloofelijk het ook klinke. Onder die niet opgevraagde lo ten komen voor 2 loten van 500.000 fraucs 25 v»d 100.000. De rest bestaat uit loten van 100 tot 50.000 francs en het totaal bedraagt het ronde sommetje van 3,000.000 francs. A. V. te Capelle en A. J. H. te Kaatsheuvel, overt, alg. veiligh. wet. ieder f3 of 2 d.; J. A. K. te Waalwijk J. W. S. te Kaatsheuvel en M. R. K. te 's Bosch, overtr. prov. regl. ieder f 1 of 1 dag; B T.S. L. tc Kaatsheuvel F. v. d. W. te Vlijmen en P. d. H. te Kaatsheuvel, droDkenshap ieder f2 of 2 d.; A. M. en H. H. v. E. te Vlijmen dronkenschap, ieder f 10 of 3 d.; J. v. R. te Kaatsheuvel, dronkenschap, herh. 3 d. hechtenis M. L. L. te alsvoor, dronkenschap, f 15 of 3 d. J. P. zonder vaste woonplaats dronkenschap, 12 of 2 d.; H. L. en G. M. te Baardwijk, strooperij ieder f 2 of 2 d.J. M. J. d. K. te 'e Bosch overt, motor en rijw. regl. f2 of 1 d.; A. W. C. te Waalwijk; Ch. J. te Udenhont en H. v. B. te Vlijmen, overtr. alsvoor ieder f 1 of 1 d. F. v. d. W. te Vlijmen, in dronkenschap de orde var storen, f2 of 2 d. M. K. te alsvoor, overtr. alsvoor f 10 of 5 d. L. L. de V. J. C. D. te Waulwijk; B. v. d. B. zonder vaste woonplaats, overtr. pol. verord. ieder f 1 of 1 d.A. C. v. R. te Baardwijk overtr. arbeidswet f2 of 2 d.; P. v. d. L.A- v. d. L.en P. v. H. te Vlijmen, overtr. jachtwet, ieder f 12 of 4 d.; C. H. v. d. W. te Vlijmen en F. v. V. te 's Bosch, burenger. ieder f5 of 3 d. J. G. G. te Vlijmen; M. v. V. en A. J. S. te Waalwijk, burengerucht ieder f2 of 2 d.J. M.H. H. E.A. H. en W. C. allen te Vlijmen, overtr. pol. verord. ieder f 10 of 2 d. Dezelfden, overtr. en boeten alsvoor; Dezelfden overt, en boete alsvoor; A. M.en W. C. te Vlijmen overtr. en boete alsvoorL. v. C. te alsvoor overtr. alsvoor f3 of 1 d.A. H. te Loonopzand, overtr. jachtwet, na verzet vonnis bekrachtigd. WAALWIJK. GEBOORTEN. Bcrnardina Johanna Jacoba d. v. A. L. v. Hilst en M. C. A. van den Dungen Elisabeth Maria d. v. H. Kolsteren en F. Lagarde. Goverdina Henrica Maria d. v. Tli. L. de Graaf eD E. M. Sleenboff. OVERLIJDEN. Anlonius van Breugel echtgenoot van C. Coppens 75 jaren. WAALWIJK, 14 Mei 1909. Beesten aangevoerd 45 stuks. Kalf koeien f140 f200. Kalfvaarzen f 110 f 180. Lammeren f4. f 9. Varkens aangevoerd 130 stuks. Prijzen van f7. tot f 13 50 Boter aangevoerd 450 KG. Boter prijzen f 1,22 tot f 1,34. Eieren prijzen van 3 tot 4 cent per stuk De Inlandsche huidenmarkt blijft onver zettelijk in opgaaude richting verkeeren. Alle soorten os- koe- en stierhuiden pinken vette en nuchtere velleD, zijn en worden nog steeds opgedreven, alleen pnardehuiden blijven achter en hoewel de prijzen iets hooger zijn dan in vorige maanden zijn ze thans nog zeer goedkoop in vergelijking met eerstgenoe:rde en veel billijker dan een paar jaar geleden. Men gelooft, dat paardehuiden een artikel is waarop de aandacht in 't bij zonder zoowel van de looierij nis van den huidenhandel mag gevestigd worden. Voor Amerikaansche en Duitsche rekening schijnen weer verschillende kooporders te Amsterdam en Rotterdam aan de markt te komen voor O. I. en soortgelijke runder en buffelhuiden. De Noordbrabantsche looiers, noodgedwon gen, treden ook wat meer als koopers op tegen de bestaande hooge prijzen, maar toch slechts voor onmiddelijke behoeften. Buitengewone levendigheid kenmerkt de zoogenaamde W. 1, huidenmarkt, de ver koop, n in La Plata voor Amerikaansche en Europeesche rekening waren enorm. Tegen opgaande prijzen worden in de laatste 14 da te Havre, Hamburg en andere stapelplaatsen verschillende soorten opgekocht terwijl Ant werpen van 5 tot 12 Mei weer een verkoop contingent te zien gaf van 26,152 huiden, waaronder slechts 1250 stuks op levering. De voorraad bedroeg 76.800 stuks, slzoo maar ruim de helft vaö het normaal cijfer. Dat de leermarkt ouder al deze omstandig heden vooruit gaal is dus zeer natuurlijk doch te verwonderen is het dat de prijzen zoo erg langzaam stijgen waardoor de ver houding lusschen huiden en led r nog onnatuurlijk groot blijft. De prijsverhooging op leder zal minstens nog 10 d 15°/e moeten stijgen om tot een behoorlijk niveau te geraken. KAATSHEUVEL, 7 Mei. De prijs der boter was heden op de mijn hoogste prijs f 1.49, middelprijs t l.JG, laagste prijs 1,32. WASPIK 7 Mei. De prijs der boter is hier thans gesteld op i 1,28 per Kilo. DUSSEN, 7 Mei. Boterprijs per K.G. f 095 a 1.17. Middelprijs f 1.10. Aanvoer 311 K.G. Eieren t 0,70 per 26 stuks. TILBURG, 7 Mei. Boter f 1.30 a f 1.50. Eieren 3 a 4 cent per stuk. GROOTE SORTEERING MOOIE EN voor Slagers, Bakkers, Sigarenhandelaars enz. In vetvrij, sigaret en pakpapier, met firmanaam bedrukt wordt billijk en netjes geleverd door dc Waalwijksche Stoomdrukkerij ANTOON T1ELBN. Dc- druk kan in elke gewenschtc kleur geschieden, en wordt modern uigevoerd o.o'-yr^>oy<^5' Geen -feest gevierd zouaer bloe men, zoo klinkt tegenwoordig de opinie vanelke huisvrouw. Breng dasroui een bezoek aan het Bloemenmagazijn vau NIC. VAN DONGEN, waar steeds een uitgebreide keuze in de nieuwste mo dellen Bloemenmanden, Jardinieres in aar dewerk, massief koper, metaal enz. voorradig is. Tevens eene mooie partij bloeiende Planten, Kamerplanten en honderden meters Tafelgroen voorhanden, zoodat ik in de ge legenheid ben het meest moderne bloemwerk te leveren, en zoowel de kleinste als de grootste tafels netjes te decoreeren. Groote voorraad prachtige lage TULPEN voor op te planten. Tot een bezoek eenieder beleefd uitnoo- digeude. Aanbevelend, WAALWIJK. Bloemenmagazijn „IRIS". een zacht, rein gelaat,, bloeiend, jeugdig uiterlijk, blanke, fluweelzachte huid, ls de we.necb van alle dames. I)at alles krijgt men door de eenig echte vnn BKKGAIANN A Co., Radcbcul 50 ets. p. st. bij ANTOON T1ELEN, Leeraar M. O. Groote straat No. 351, WAALWIJK. HANDEL IN Monsterboeken gaarne ter inzage. Aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij,

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 10