[ngelsch ijzer aaiden Buizen AANBESTEDIHG. GROOTWERKER, Eeiste Kederl. Onderl. Paaiden- en faizekeilng Mij, Siechts 4 dagen te Waalwijk. „De Fabrieksbaas", „VOQRUIIGANGZjJ ONS DOEL", Voiks-Uitvoering Al braak. De Wed, Joh. Verhulst lonen, Advertentiën. aanbesteden H. J. van Lamoen Voorloopig bericht. Donderdag 20 Md a.s. Notaris Middelkoop KAC HELS." E. M. Jaarsma Ingezonden Stukken. Kleine Advertentiën. ME ¥A» Qti UMM ABIE P. QUJRfJSS 100 stuks van 25 cM. 100 stuks van 20 cM. 50 stuks van 15 cM. Het bouwen van een iStoorazuivelfabriek aldaar Uit de hand te koop; J. J. de Bie. Gemengd Koor Ter eere van de geboorte PRINSES JULIANA publiek verkoopen: Eenig Agent Groote voorraad. 11111 ¥11 B88ÏJ» M1UB& «1 111 $1111118, Het Gemeentebestuur van Raams- donk vraagt prijsopgaaf van voor riolen, als volgt Opgaven worden ingewacht vóór 19 Mei e. k. 2 persoons Veerenbed met peluw. 6 Weener Stoelen. Eikenhouten Tafel met bladen en 2 kleine Tafels. Geverfd houten Kabinet. Spiegel zwart met vergulden lijst. Waschtafel. Nachttafeltje. Petroleumlamp. Keukenfornuis. Kolomkachel. ALB. KEMPERMAN te Waalwijk. Groote Nieuwe Schouwburgtent, StandplaatsMARKT. Opening Zaterdag 22 Mei Verder Zondag, Maandag en Dinsdag. zal bovengenoemd gezelschap op eene geven in de zaal van den Heer C. POT te Besoijen- AANVANG 8 UUR. ENTREE VRIJ- Steenen, pannen, riet, deuren, kozijnen, vensters, ramen, gebin ten. planken, ribben, leggers, ijzer, zink, lood en brandhout. Tafels, Stoelen, Mangel enz. voor Waalwijk en omstreken te HILVERSUM, fabrieksmerk «De Bijenkorf.» Haarden worden in alle stellen geleverd binnen enkele dagen. Vraagt Catalogus. De Voorzitter. Dit zullen ze overal wel doen. De heer van Halderen. Ik geloof dat ze daar toch niet erg op de hoogte zijn, want die 't mij vertelde, dacht dat ze voor 16 gulden goed drinkwater zouden krijgen. Wordt besloten dit punt aan te hou den tot een volgende vergadering. Hierna gaat de raad over in geheim comité ter behandeling van H. O. KAAMSÜONK. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Dinsdag 18 Mei des voormiddags ten 10 uur. Voorzitter de Edelachtbare heer Ridder de van der Schueren. Klokke 10 opent de Voorzitter de vergadering; aanwezig zijn de heeren van Laarhoven, De Wit, Dorreboom, De Bruijn, De Bont, Zijlmans, Simonis en Kam; afwezig waren de heeren Mr. Heere, Timmermans en Van Dongen De Voorzitter verzocht den Secretaris voorlezing te geven van de notulen der vorige vergadering. Na voorlezing worden deze onveran derd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Schrijven van den heer Timmer mans, dat hij verhinderd is deze verga dering bij te wonen. b. telegram van adjudant Scnimmel- pennink en een van Hare Majesteits particuliere Secretaris van Geen, houden de dankbetuiging voor de geboden ge- lukwenschen. c- Schrijven van Ged. Staten houden de goedkeuring, af- en overschrijving. d. Schrijven van den heer Smeijers, hoofd der school, houdende bezwaren tegen het uitbetalen der traktamenten. De Voorzitter. Ik stel voor dit schrij ven in handen te stellen van Burg. en Wethouders. Hiertoe wordt besloten. e. Schrijven van Ged. Staten, houden de mededeeling, dat zij zich niet geroe pen achten om het besluit van den raad in zake de toestemming weegbrug goed te keuien en ook dat het niet aan den publieken dienst behoeft te worden ont trokken. De Voorzitter. Hier is het wel gedaan. Wij zullen dit besluit intrekken en een nieuw besluit nemen geheel overeenko mend met de vorige voorwaarden, alleen de desbetreffende bepalingen vervallen nu. Aldus wordt besloten. 2 Adres van T. B Zijlmans om ver gunning voor het dempen van een ge deelte der sloot aan den Stadsweg. De Voorzitter leest de voorwaarden voer. Hieruit blijkt dat adressant de sloot over een lengte van 3Ys meter kan dempen op voorwaarde, dat hij een cementsteenen buis voor den doorvoer van het water zal laten leggen en dat het te dempen gedeelte niet dan voor overweg mag worden gebruikt. Bovendien zal jaarlijks f 0,50 voor recognitie moeten worden betaald. De heer Zijlmans. Waarom moet daar nog 50 cent voor worden betaald. Hij moet toch uitweg hebben En waarvoor dienen die buizen. De Voorzitter. Voor het afvoer van het water, 't Is een feit, dat de sloot loopende achter de woning van mijnheer de Wit en Zijlmans, zoo goed als geheel was dicht gemaakt en het polderbestuur toén geen kans meer heeft gezien voor goede afwatering te zorgen. Men heeft toen een geheel nieuwe treksloot moeten laten maken. De gemeente moet voorzorgen nemen. Zijn plan was eerst om de geheele sloot te dempen. De waterafvoer zou dan geheel gestremd zijn geweest Hij zou dan op zij van zijn wei een rioleering hebben laten maken voor afvoer. De heer Zijlmans- 't Is toch z'n eigen dom en dan mag hij het toch tot op de helft dichtmaken. Verschillende leden verklaren dat zulks niet gaat. De heer Zijlmans. Zou het niet vven- schelijker zijn, dat die sloot daar werd gedempt, want hij stinkt De Voorzitter zegt dat zulks niet mogelijk is met het oog op het water afvoer en wijst er den heer Zijlmans op dat die 50 cent geen huurgeld is maar recognitie geld, dat de erfpachter of gebruiker aan den grondeigenaar betaalt en waarmede hij diens recht van grond eigendom erkent. Wordt besloten aan den heer Zijlmans vergunning te verleenen om een gedeelte sloot te dempen. 3 Adres van A. Zijlmans Pzn. om vergunning alsvoor. De Voorzitter. Ik stel voor A. Zijl mans op denzelfden voet vergunning te verleenen. Aldus wordt aangenomen. 4 Beslissing omtrent den al of niet verkoop van de oude school en het voor malige postkantoor. De Voorzitter. De gebouwen zijn gis teren in veiling gebracht. Het postkan toor heeft f 5350 en de oude school f 4400 opgebracht, nu is 't de vraag, wat moet worden gedaan. De gebouwen gunnen of de gemeente ze zelf behouden. De heer Simonis. In 't eene ligt bijna de geheele waarde bij verhuring voor f200 en dan houden wij bovendien nog een school over voor de gemeente. Het postkantoor dat zou ik niet gunnen, dat is te goedkoop. De heer Zijlmans. Ik dacht dat het postkantoor op f 10.000 geschat was. En nu brengt het juist de helft op. De heer Simonis. De schooi was ge taxeerd op f 5000. De heer Zijlmans. Kunnen wij de school wel missen. De heer Simonis. Ik zou het post kantoor gedeeltelijk verhuren en het an dere gedeelte gebruiken voor stembureau lokaal voor te ijken enz. alle twee de gebouwen hebben wij niet noodig en nu het postkantoor te goedkoop is, zou ik alleen de school verkoopen. De Voorzitter. De teekenschool zal dan geruimd moeten worden, daar moe ten wij nog een plaats voor vinden. De heer Zijlmans. Als je die gebou wen gaat verkoopen, zal je op 't laatst zooveel geld uit moeten geven voor het huren van lokaliteiten, veel meer als de inteiest opbrengt van het kapitaal der verkoopsom. be heer Simonis. Voor het teeken- onderwijs is nog wel een lokaal te vinden. De heer Zijlmans. Binnen 2 a 3 jaar is het postkantoor beslist voor hooger prijs te verkoopen en als wij nu de oude school gaan verkoopen dan moet je lokaliteiten gaan huren. Ik zou de oude school maar houden, 't Kost toch niet zooveel van onderhoud. De heer Simonis. 'l Heeft toch in de bedoeling gelegen om de oude school te verkoopen en met 't postkantoor te kijken wat het zou opbrengen. De heer Zijlmans. Ik geloof dat het idee van de leden is geweest om te zien wat beide gebouwen zouden opbrengen. De heer de Wit. Ik kan geheel met den heer Zijlmans mee gaan. De heer Simonis. Wij zijn toch van 't doel uitgegaan om als de oude school genoeg opbracht deze dan te verkoopen. Ik stel voor het postkantoor te be houden en de school te verkoopen. Het voorstel in omvraag gebracht wordt verworpen met 6 tegen I stem. Tegen stemden de heeren Kamp, Zijl mans, de Bont, de Bruijn, Dorreboom en de Witvoor stemde de heer Si monis terwijl het lid van Laarhoven buiten stemming bleef. Besloten is dus beide gebouwen niet te gunnen- be Voorzitter. Naar aanleiding van deze beslissing moet een besluit geno men worden wat met de gebouwen zal worden gedaan. Ik stel voor dit aan de commissie van fabricatie over te laten. De heer Simonis. Ik wil er nog even op wijzen dat naar het dak van de oude school moet worden omgezien, daar moet een kolossale reparatie aan het dak worden gedaan anders gebeuren er ongelukken. Wij blijven nu een renteloos kapitaal behouden. 5 Ontwerp besluit om uitgaven ten laste te brengen van den post voor on voorziene uitgaven. Wordt besloten eenige posten af- en over te schrijven. 6 Benoeming onderwijzer O. L. school op het Dorp. Op de voordracht zijn geplaatst de heeren J. N. van Dongen te Helmond F. Za- man te Clinge. De heer van Laarhoven. Wanneer kan van Dongen in dienst komen. De Voorzitter. Begin Juni Benoemd wordt hierna met algemeene stemmen. J N. van Dongen te Helmond. 7 Benoeming leden stembureau voor de eventueele stemming voor een lid der Tweede Kamer der Staten Generaal. Benoemd wordep. Voor het DorpDe Burgemeester De Wit, Timmermans, Zijlmans en de Bont. Voor het Veervan Laarhoven, de Bruijn, Dorreboom en Simonis. 8. Nota van bijwerken van Th. Rovers inzake demping van een gedeelte van de haven te Raamsdonksveer. De Voorzitter. De nota is f 100. Er is een specifieke opgave van hetgeen is verricht. De heer Simonis. Ik begrijp niet dat die man hier zoo laat mee komt. De tijd van oplevering heeft toch allang plaats gehad. Is het den opzichter bekend wel ke werken er zijn verricht en dat die zijn gedaan. De Voorzitter. Hij is persoonlijk bij mij geweest en heeft mij gezegd waar het voor was. De heer Simonis. Wat is dan de re den dat hij zoo laat daarmee komt. De Voorzitter. In Februari is de re kening door hem ingediend. Daar ik echter van niets wist, het werk is gebeurd onder mijn voorganger heb ik eerst eens gekeken en Mijnheer van Aalst eerst eens gesproken. Deze verklaart de reke ning voor deugdelijk. De heer Zijlmans. Ik zou dit maar aan het Dag. Bestuur overladen, want wij weten er niets van, wij kunnen niet zeggen 't is wel waar of 't is niet waar. De Voorzitter Mijnheer van Aalst beweert dat de rekening deugdelijk is. Hij geeft alles specifiek op. De heer Simonis. Goed. Maar waarom dan zoo laat gekomen. Ik moet zeggen dat de zaak mij vreemd voor komt. Hierna wordt het proces-verbaal van aanbesteding nagezien en wordt bevon den dat de tijd van oplevering nog niet zoolang is verstreken waarna wordt be sloten de nota uit te betalen. Alsnu sluit de Voorzitter de verga dering en gaat de raad over in geheim comité ter behangeling van 9 Voorstel van Burgemeester en Wethouders om C. Jacobs, gemeentebode niet eervol te ontslaan. 1 ii lili.i' (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur. Met heel veel instemming las ik in uw courant van Zaterdag, 16 Mei j. 1 het herhaald verzoek aan de daartoe bevoegde autoriteiten te.Besoijen om een waarschuwingsbord te plaatsen voor de tram boven aan de Zomerdijk. Het heeft mij en zeker velen met mij, altijd ver wonderd dat daar nog geene ongeluk ken gebeurd zijn. Het dient toch toege stemd te worden dat een fietsrijder of automobilist, die hier niet bekend is, daar groot gevaar loopt onder de tram te ge raken of hiermee in onzachte aanraking- te komen. Tegelijk met dit gebrek wensch ik nog op iets anders te wijzen. Het betreft de meer dan Egyptische duister nis die er des avonds in onze gemeente heerscht. Door de onmiddelijke nabijheid van Waalwijk deelt Besoijen in allerlei gemakken, die in andere dorpen niet bestaan. Het heeft waterleiding, telefoon, ook gaslicht. Het kan dus behoorlijke verlichting aanbrengen, maar het doet het niet. Het laat ons iederen avond in het donker over straat gaan, terwijl men bijkans zijn huisdeur niet vinden kan. Zoo het niet aansteken van de gas lantaarns gedurende dit jaargetijde uit zuinigheid geschiedt dan is dit eene misplaatste zuinigheid te noemen, zeer ten ongerieve van de burgerij die, aan gezien de belastingen aldoor hooger worden, voorzeker anders mocht verwach ten. U dankend voor de verleende plaats ruimte. Hoogachtend, EEN BESOIJENAAR. Geachte Redactie Verzoeke s. v. pl. een bescheiden plaatsje voor 't onderstaande Bij voor baat mijn dank. In tal van plaatselijke weekbladen vooral, vindt men tegenwoordig artikeltjes betrekkelijk Drankbestrijding, waarom zou ik dus om den spotlach van som migen, die drankbestrijders »onduldzame fanatieken,* dwazen, en weet ik al, wat meer, noemen, laf de pen ter zijde leg gen, als ik meende, een weinigje te kunnen medewerken aan een edel doel r Neen 1 Daarom ben ik zoo vrij, den lezers, vooral den leden van een drank- bestrijdersbond, en zeer zeker ook den leden van ons Kruisverbond, even op 't volgende te wijzen. Meermalen hoort men zelfs van drank bestrijders, den zucht't is toch lastig, bij een feestje of anderszins, maar, ik ben nu eenmaal bij de Paulus, of 't Kruisverbond (of hoe de Vereeniging ook heete,) ik kan er al slecht buiten, ik heb eenen goeden klant aan deD Pastoor of adviseur, of de bestuursleden, of, ik zit in 't gedrang, en alleen er tusschen uitblijven, dat gaat niet. Mannen, die zoo spreekt, of minstens zoo denkt, draalt geen oogenblik, doch besluit, ófwel drankbestrijder uit over tuiging, ófwel, zoo spoedig mogelijk U laten schrappen, geen halve leden die doen eene vereeniging meer kwaad dan goed. Ga, keer tot uwen borrel, als ge geen degelijk drankbestrijder wilt zijn, want als ge zóó drank weerman zijt, dan zult ge t och wel in 't geniep naar 't jeneverglaasje grijpen. Geen drinkers, met den mantel der matigheid aan Neen, die kunnen we missen. Ik zeg dit niet, alsof hier in Baardwijk zulke leden zou den zijn, neen, verre van daar, doch ik zeg dit om reden er wel eens menschen aangetroffen worden, die zeggen, o, je zegt maar tegen een der Bestuursleden, bijvoorbeeld den Secretaris (als vreem deling kent hij je toch zoo niet 1) datje Kruisverbonder wilt worden, en, klaar ben je. Je krijgt je insigne, je catechis mus van Drankbestrijding, statuten thuis, je betaalt 1 dubbeltje, en je bent op-en top-drankbestrijder 1 Hola, watNeen, we hebben hier wel degelijk na te gaan, of de aanvrager een flink Kruisverbonder staat te worden. Natuurlijk, we kunnen met geen mikroscoop z'n hart doorzien, doch dat is ook niet noodig. Doch laat ik je even zeggen, dat wel degelijk na gegaan wordt, of de >candidaat< er aannemelijk »uitziet«. Doch wijl dit geene zoo heel makkelijke taak is voor 't Be stuur, doet ook wat van uwen kant, gij die clrankweermannen wilt worden Wilt ge lid worden uit overtuiging, meldt u dan aan, doch zijn er bij u persoonlijke bij bedoelingen in het spel zoo kom de goede zaak niet bederven, blijft dan weg, we willen degelijke strijdkrachten. En zoo ge, eenmaal toegetreden zijnde, u moeilijk kunt onthouden van den sterken drank, kiest dan den wijsten weg (na dat ge tenminste tot 't uiterste beproefd hebt) en retireer. Eveneens, zoo ge geen belang zoudt stellen in wat er op 't ge bied van dranbestrijding te perse komt, zoo ge noode ter vergadering drentelt, o, neemt dan uw ontslag, want nogmaals we willen flinke leden, geen halve. Ten slotte: wilt ook gij. die buiten de drankweer staat, bij anderen geen tegenwerking uitoefenen, zooals ik dezer dagen hooide, toen een der Bestuursle den een bezoek aflegde bij iemand, die zich als nieuw lid had opgegeven. Daar werkte de moeder de zaak zoo sterk tegen, als maar in hare macht was, ter wijl nochtans, de zoon zoo gaarne Kruis verbonder zou geworden zijn. 't Is ver schrikkelijk, hoe blind sommige moeders zijn. Doch 't is te hopen, dat ze eens ziende worden, vóór de vreeselijke ge volgen van drankmisbruik haar de schel len van de oogen doen vallen. Huismoe ders, werkt krachtig medeUw steun hebben wij noodig. Strijdt mee 1 't Is hoog tijd. En dan zal ons Kruisverbond blijven bloeien Nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, UEd dw. dn. GER. ERMERS WZN. Secretaris v. h. Kruisverbond. Baardwijk i8/j 'og. Een of twee nwAte KOSTHEEREN gevraagd bij A. Th D. SCHOMAKER alhier. GEVRAAGD voor Waalwijk een be kwaam 0 verleder-snijder. Schriftelijke aanbiedingen onder letter Z. Bure&u dezer courant. "ONDERTROUWD KN Waalwijk, Gemert, Huwelijksvoltrekking 25 Mei. GEEN RECEPTIE. 3 Mei 1909. ONDERTROUWD: Mtd. Docts, Arts. EX Raamsdonksveer, 7 Mei 1909. Dordrecht, Huwelijksvoltrekking 26 Mei. Voor de ve.le blijken vmi belangstelling, ontvangen bij de Ie H. Communie van ons Zoontje GERARD, betuigen wij onzen hartelijken dank. C. J. VAN LOON. H. VAN LOON-Herculijns. Waalwijk, 19 Mei 1909. Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van ons jongste Zoontje en Broertje CORNELUS, in den ouderdom van bijna drie jaar. C. Ch. DE GREEFF. G. J. DE GREEFF— Verwiel en Kinderen RAAMSDONK, 11 Mei 1909. Het Gemeentebestuur voornoemd. Op Zaterdag 22 Mei, des namiddags ten 4 ure, ten herberge van CORNELIS VERHAGEN te Capelle, nabij Station Kaatsheuvel-Capelle, zal het BESTUUR der Coöperatieve Vereeniging voor dï Stoomzui- velfabriek „de Toekomst" te Capelle, Bestek en teekening zijn te bekomen a f 1bij H. C. MEULKENS, architect te Waalwijk. Aanwijzing etn nur voor de besteding Inlichtingen verstrekt voornoemde architect. Alles in goeden staat. Waar zegt de Uitgever. TAILLEUR TE GORINCHEM vraagt voor tarstoud een prima op atelier tegen vast salaris. gevestigd te 's-GRAVENHAGE. Aan bovenstaande Mij.betuigikhiermt.de mijn hartelijken dauk daar zij miju gestorven koe, die Hechts zeer korten tijd bij ba.-.r veizekvra was, op haar gewone rovale manier heeft vergoed. Deze Mij. kan ik bij belang hebbende ten zeerste aanbevelen, Agent de Heer Kaatsheuvel, 18 Mei 1909. Bestuur FIRMA BAKKER. OPVOERING: (Zie verder Programma's.) VAN te Capelle, zal op Maandag 24\ Mei 1909, 's mor geus 10 uur, ter plaatse om contant geld, De AFBRAAK van het woonhuis van den Heer G. J. HEIJMANS te Vrijhoeven- Cappel, in hoofdzaak bestaande uit Tevens worden verkocht eenige Huis houdelijke zaken als: van de ouds beh ;nde kachelfabriek van de. Firma MECANICIENS, Waalwijk. STATIONSTRAAT. GROOTE STRAAT-

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 2