Tweede Blad. DE. 331 Provinciaal Nieuws. HET GEHEIM VODDENRAPER BUITENLAND, België. Engeland. Spanje. Italië. Rusland. Marokko. BIN N EN L AN FEUILLETON. Nummer 51. Donderdag 24 Juni 1909. 3'2e Jaargang. Zij die zich tegen het volgend kwartaal op dit blad abonneeren ontvangen de nog tot dien datum verschijnende nummers GRATIS. RAOUL DE NAVERY. De Echo vu In den Senaat heeft de lieer Coppieters meegedeeld, hoeveel echrpen van de nieuwe baven van Zeebrugge gebruik maken. Een enkele boot, de Duke of Clarence, varende naar Huil tweemaal per week, heett tot 10 October de haven aangedaan. En wilt ge weten schrijft de N. G. hoeveel boo ten dit jaar reeds de haven van Zeebrugge binnenliepen f Drie booten van de Deutsche Lavanle Linie en sinds 29 Mei wederom de Duke of Clarence. En die haven heeft 56 millioen irank gekovt, klaagt de N. G. Zondag heeft te Antwerpen de meeting plaats gehad tegen majoor Albrecht, die, Booals men zich zal herinneren, zoo ruw optrad naar aauleiding van een protest te gen zijn commaudeeren in het Frausch. De meeting was zoo druk bezocht, dat een tweede meeting in een ander lokaal iroest plaats hebben. Verschillende redenaars voer den het woord. Ten slotte werd de volgende motie aangenomen „De Antwerpsche bevolking, in openbare meeting vergaderd, iugericht door het Ver bond der Vlaamsche Maatschappijen, op 20 Juni, in de zaal Van Wtsenbeke gezien de stelselmatige verkrachting der taalwet op de burgerwacht in het korps der Jagers—Ver kenners gezien de incidenten hieruit voort gesproten op Zondag 16 Juni en waaruit ten overvloede gebleken is, dat de heer Albrecht, als hoofd van een gewapend korps een voortdurend gevaar oplevert voor de openbate rust en de veiligheid der burgers ."ffioord de verschilleude sprekers, die zich l Alieten in dien geest, eischt niet alleeo stipte toepassing der taalwet, maar te *güs de afstelling van majoor Albrecht als iivelhebber van het korps der burgerwacht." De vergadering herft ook een telegram aan den koning gezonden, waarin het ont slag van den msjoor wordt gevraagd. Zondagmiddag is te Liverpool een gevecht geleverd, dat schijnt uitgelokt te zijn door een troep gewapende Orangisten, die een katholieken kerkdijken ommegaug wilden verstoren. De politie had van het plan bij tijds de lucht gekregen. Er ware» daarom zeshonderd konstabels en ongeveer 20 bsre- deo agenten samengetrokken Op het oogenblik, dat de ommegang zou vertrekken, kwamen een aantal mannen, die met sabels, messen, kunppels en steenea gewapend waren, uit een zijstraat op de katholieken afschieten. De politie keerde den aanval, maar kreeg een hagel van stee- nen op haar hoofd. Aan het hoofd van de aanvallers stond een man, die een sabel zwaaide. De bereden politie deed verschil lende uitvallen, maar de verstrooide, menigte stroomde telkens weer samen. Een officier van de politie kreeg een jaap over een oor dat het er bij hing, en verscheidene agenten liepen van flesschen en steeuen kwetsuren op. Ook ettelijke Orangisten werden geha vend. Voor de menigte voor goed uiteenging, drong zij eenige katholieke huizen binnen •n sloeg er het huisraad kort en klein. LONDEN, 22 Juui. De maatschappij van het Suez-kanaal onderhandelt met Egypte over verlenging der concessietij wil haar kapitaal verhoogen om een tweede kanaal te doen graven, evenwijdig met het oude. DeMauretania heeft weer een Oceaan-record gemaakt. Zij heeft hare rei zigers uit New-York na 4 dagen 17 uren 21 minuten te Liverpool aan wal gezet karn vorige record-reis had 4 dagen 18 uren 11 minuten geduurd. Tusschen New-York en Londen duurde de reis 5 dagen 8 uren de snelste die ooit volbracht was. LA GRANJA, 22 Juui. De koningin van Spanje heeft een dochter gekregen. (Koning Alfons, de 23 jarige vader, is 31 Mei 1906 gehuwd met prinses Ena van Battenberg, die thans 21 jaar oud is. Zij schonk hem 10 Mei 1907 een zoon en 23 Juni 1908 een tweeden. Het thans geboren derde kind is een meisje. Red.) MESSINA, 21 Juni. Het door de aard beving geteisterde Messina telt thans 102.000 inwoners, liet aantal thans onder de puin— hoopen vandaan gekialde lijken bedraagt 30.000. ST. PETERSBLRG, 21 Juni. Sedert gisteren hebben zich 40 nieuwe cholerage vallen voorgedaan, waarvan er 19 doodelijk verliepen. Volgens een telegram uit Kischinew (Rusland) zijn de Jodenmoorden daar weer begonnen. Ernstig nieuws uit Marokko. Mellila is vol Spaanscha soldaten. Da toegang tot de stad zoowel als het verlaten van de gemeentegrens is aau alle Marokkanen verboden. In verband met zulke maatregelen werd I dezer dagen eene vergadering van notabelen gehouden. Twintig voomiine stammen in het Riff- gebied kwamen bijeen en besloten zich aan te sluiten voor een gemeenschappelijke actie tegen de Spanjaarden. Van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". Nederland en Venezuela. De N. Ct. deelt omtrent de omstandig heden, dis tot het plutseliug ontslag van dr. Paul als gezant bij verschilleude hoven van Europa leidden, mede, dat het ontslag ia zeer nauw verband staat met hetgeen in de laatst daaraan voorafgaande weken tusschen de Nederlai dsche en Veueznelaansche Rege ring is voorgevallen en dat het op 19 April jl. door den Minister Van Swinderen eu den heer De Paul geteekende protocol buiten werking geraakt en van nadere be-r sltssingen afhanke'ijk geworden is. Zooals men weet, z**gt het blad, bevatte het protocol een clausule volgens welke de diplomatieke betrekkingen tusschen de beide landen „van af den dag der ondetleekening van dit protocol" werden hersteld. Wel kwamen aan het slot van het stuk de woorden voor dat het onderhavige pro tocol *aan de bekrachtiging der bevoegde overheden onderworpen (zou) worden" maar daaraan viel volgens de stellige verklaring van dr. De Paul aan den Minister, geene andere beteekenis te hechten dan die eener bloote formaliteit, bestaaude in de naar Venezuela geldende opvatting l oodige, uit drukkelijke ratificatie 'door drn president zeiven. Met name van eene nadere ratificatie door het Congres (net JWetgevend Lichaam) zou geen sprake zijn j dit werd door den heer DePaul den minister zoo mondeliug als ■chriftelijk verzekerd. De Nederlandsche Regeering herstelde op die verzekeringen de diplomatieken betrek kingen ma^r tegen het einde van Mei kwam een schrijven van dr. Paul aan het departement, behelzende dat door de Vene- zuelaansche Regeering bezwaar werd gemaakt tegen de onveranderde goedkeuring van hetgeen in het protocol was bepaald betref fende de voor onze bezittingen soo belang rijke quaestie 30 pCt. additioneel# rechteD. Te dezen aanzien werd van onze Regeeriüg nu een nadere verklaring verlangd, van deze strekking, dat, indien de plausule wat de additioneele rechten betreft, aan Engeland tegen zekere tegenprestaties wer den verleend, ook Nederland, om daarvan te profiteereD, tegenconcessies (avantages équivalents) zou hebben te verleenen. Terstond maakte de Nederlandsche Re giering zoowel te Caracas als te Parijs bij dr. De Paul, rechtstreeks per brief endoor mondelinge bemiddeling vau onzen gezaut jhr. De Stoers, tegen een dergelijke opvat ting ernstig bezwaar. Het eind was, dat de Minister van Swin- deren een telegram naar Caracas zond, waarin hij kort en goed defiuitief bericht der rati ficatie verlangde en aandrong op spoed met het oog op de houding, welke dezerzijds tegenover dr. De Paul zou aan te nemen zijn. Uit Caracas werd antwoord ontvangen, dal de President van Venezuela geratificeerd had, maar dat dit nader zou worden onderworpen aan de goedkeuring vau het Congres. Hierop brak de minister van Buitenland- sche Zaken de betrekkingen inet dr. de Paul af, waarop de Venezolaansche Regeering mededeelde het officieele ontslag van dr. De Paul als gezant, met de bijvoeging dat hij als onderhandelaar de Nederlandsche en met de Fransche Regeering zijn volmacht had overschreden. Tevens werd gemeld, dat een nieuwe gevolmachtigde den 23n dezer maand uit Venuzuela naar Europa zou vertrekken. De stand van zaken is dus op het oo- genblik ongeveer dezelfde als vóórdat de onderhandelingen met dr. De Paul begonnen. Prinses Juliana. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld dat, dank zij de natuurlijke voeding, Prinses Juliana zeer voorspoedig opgroeit en gestadig in lichaamsgewicht vooruit- gaat. Ilundel met België. In de eerste vijl maanden van dit jaar zonden wij naar België 483.01 3.686 K.G. koopwaren tegen 460.629.076 K.G. in het zelfde tijdvak van 1908, zijnde een ver meerdering van ruim 22.3 mill. K. G. Deze koopwaren hadden een waarde van fr. 113.015.000 tegen fr. 105 637.00Ö In 1908. Daartegenover ontvingen wij uit België 847.639 723 K. G. Koopwaren, tegen 829.248.064 K.G. koopwaren in 1908 een vermeerdering dus van ruim 18.5 mill. K.G. Onze invoer in België in kilogr. bedraagt dus circa de helft van hetgeen wij in België ontvangen. Toch loopt de waarde der ingevoerde artikelen weinig uiteen met de waarde der goederen die wij uit België ontvangen België zond ons in de 5 eerste maanden van dit jaar voor een waarde van fr. 109.658.000. Zeer belangrijk was onze invoer van levend vee (14 mill, kilogr.), van boter1 (1.5 mill.), kaas (3.4 mill-, koffie f4.4 mill.) groenten (39 mill), granen (52 mill) ijzerwaren (19.8 mill.) en visch (15 mill- kilogr. Wij ontvl-gen van België veel steen kolen (146 milj. kilogr.) cokes (42 5 mill, kunstmeststoffen (47 millgranen (59 mill, meel (13 mill.), erts (181 mill.) en steenen (126 mill kilogr.) De geheele invoer in België bedroeg in de eerste vijf maanden van dit jaar 8-923.98 ton, tegen 8.490.325 ton in 1908, voor een waarde van fr. 1.392.264,000, tegen fr. 1.322,948,000 in 1908- De geheele uitvoer bedraagt 6 81 5.552 ton, tegen 6 510.091 ton in 1908-s Aan invoerrechten werd ontvangen fr. 24 631696 tegen fr. 24 624.277 in 1908, dus ruim 7.4 mill- francs meer dan in de eerste vijf maanden van het vorige jaar. Vliegen te Leur. Daareven ontving ik van den heer de Hondt te 's Gravenhage het volgende telegram »Aeroplan Wright wordt heden naar Leur verzonden. Graaf de Lambert komt ook mede.» De kans op vliegen op aanstaande Zondag 27 dezer is dus aanmerkelijk vergroot. Zooals reeds dikwijls is medegedeeld is het terrein de heide nabij deze Ge meente, het uur van opstijgen omstreeks vier uur, wind en weder dienende de heide is. zeer ruim en kan tienduizenden bevatten Entrée wordt niet geheven, maar ieder moet zich tevreden stellen met een zit of staanplaats in het droge heidekruid. Zoodra ik meer stellige berichten ont vangen heb, zal daarvan mededeeling ge schieden. S. C. J. Heerma van Vos. Leur 22 Juni igog. Waalwijk, 23 Juni 1909. Bedankt. De heer J. C. A. Fetter, cand. Ned. Herv. Kerk, alhier heeft bedankt voor het beroep te De Wilp (Groningen) Arbeidseontraet. V'A. s. Vripiag^cftent voor het kanton gerecht alk^eene zaak betreffende het arbeidscontract tegen den werkman Adr. v. Z. alhier, die op een Maandag plotse ling zijn dienst verbrak bij de firma T. v. T. alök»7 hoewel de arbeidscontract overeenkomt dat een opzeggingstermijn van 14 dagen zal worden in achtgenomen. Waalwijks Belaag. In de gisterenavond gehouden bestuurs vergadering werd besloten aan te sluiten bij den nationalen bond voor vreemde lingenverkeer in Nederland, verder om met alle macht nogmaals te ageeren voor het verkrijgen van een lateren trein uit den Bosch op de eerste plaats en ook uit de richting Zwaluwe. Alle ten dienste staande middelen zullen worden aangewend om de actie zoo krachtig mogelijk te doen zijn en zooveel moge lijk steun zal bij verschillende autoriteiten en corperaties worden gevraagd. Tevens zal een schrijven worden ge richt aan den directeur der Hollandsche Buurtspoorwegen, ter verkrijging van eene betere aansluiting op den Zuider- VAN DEN NAAR BRT FrANBCH VAN 108. Hoe langer hoe minder. Is haar leven in gevaar Voor zoover ik weet niet. Ik had gedacht, hernam de vrek lang zaam. dat gij voornemens waart dat meisje te huwen 1 Mederic legde zijne pen neer. Wilt gij mijne geheimste gedachten ken nen, mijnheer? vroeg hij. Ja, antwoordde de vrek, naderbij schui vende, hetgeen niemand weet. hetgeen gij alleen gevoelt. Spreek onbeschroomd, ik stel belang in u, gij zijt het eenige-wezen op de geheele wereld, voor wien ik vriendschap gevoel en misschien zou mijn raad u van nut kunnen wezen. Uw raad Ook gij zoudt mij misschien aanraden, dat ik meer uitspanning moet nemen, doch er is eene stem in mijdie luider spreekt dan alle andere stemmen, die mij aanmoedigen om van het leven te genieten. Gij kent mij, mijnheer Longussinds vijftien jaar zijt gij getuige van mijne manier van leven, deze kan in één woord uitgedrukt worden werken Werken van den morgen tot den avond, van den avond tot den morgen. Maar mij beoor deelende naar de regelmatigheid van mijn ge drag, hebt gij niet kunnen vermoeden dat ik in het diepste mijns harten het geheim mijner jeugd verborg Hoewel begraven onder de asch van een vervroegden ouderdom, ia mijn hart nochtans niet onvatbaar gebleven voor liefde. Steeds heb ik tegen dat gevoel gestreden, het met geweld onderdrukt ik behoef slechts één woord te spreken en Columba wordt mijne echtgenoote, maar dat *00*1 zal niet over mijn® lippen komen. Er zijn wel oogenblikken geweest, waarin de moed mij ontzonk om Dog langer zulk eene levenswijze te leiden, maar deze moedeloosheid was slechts voorbijgaande want ik zeide tot mij zeiven, dat ik nog op verre na geen geld genoeg vergaard had, en m«t vernieuwden ijver hervatte ik den arbeid. Ik zou Columba gaarne huwen, maar er is een ding, dat ik boven Columba Ga voort, ga \oort, sprak Lungus met belangstelling. Gaarne zou ik alles rondom mij verza meld hebben wat het oog bekoort, den geest verheft en het hart verwarmt. Ik zou gaarne vreemde landen gezien, verre reizen gedaan hebben maar door eenen samenloop van omstandigheden heb ik op zestienjarigen leeftijd een besluit genomen, dat aan al die plannen een einde maakte. Van aard was ik niet schraapzuchtig, van dien stond af, ben ik het door mijne wilskracht geworden. Gij mijnheer Longus, hebt u altijd, van jongs af onweer staanbaar tot het behandelen van geldzaken aangetrokken gevoeld, gelijk gij mij zelf ge zegd hebt, terwijl ik daarentegen mij nooit daarmee heb bezig gehouden vóór den dag, waarop ik mij zeiven de verplichting oplegde zooveel geld mogelijk te verdienen. Ik ben Diet spaarzaam uit beginsel, mijn wil heeft mij tot eenen gierigaard gemaakt. Sinds den dog waarop ik de waarde van het goud heb leeren kennen, heb ik het willen bezitten. Ik heb allts verduurd, alles geleden, steeds gesterkt door de hoop gij zult veel geld vergaren Ik berekende nauwkeurig den prijs van een vel schrijfwerk, ik kromp mijne dagelijksche uitgaven in oin maar meer geld bijeen te soharen en te midden mijner ont beringen en van mijn gebrek, was ik gelukkig wanneer ik bedacht, hoe mijn vermogen vermeerderde door eiken stuiver, dien ik op mijn onderhond uitspaarde. Geld opeenhoopen, tusschen mijne vingeren dat metaal zien glinsteren, dat is mijn doel, stoomtram tc Tilburg, opdat eene betere correspondentie met Dongen worde verkregen. Het plan bestaat om Zondag 4 Juli een volksconcert te geven. Keehtszaken. Donderdag der vorige week diende voor de arrondissements-rechtbank in den Bosch de zaak tegen W. v. H. 19 jaar machinist te Waddingsveen, beklaagd ter zake, dat op 28 Sept. 1908 in den avond, bij de werkzaamheden aan het kanaal 's Bosch— Drongelen door zijn schuld den polderwerker Antoon Don kersloot de beide beenen werden afge reden en die zooals onze lezer weten, alhier in het Gasthuis werd opgenomen. Door beklaagde werd op een zijlijn met zijn machine gereden, terwijl hij volgens zijn instructie alleen de hoofdlijn mocht volgen. 16 getuigen waren in deze zaak gedagvaard waaronder ook Dr. Sweens arts alhier. Het O M. eischte tegen beklaagde een gevangenisstraf van tivee maanden. Brutaliteit. De brutaliteit der dieven in onze ge meente wordt er steeds grooter op. Men schijnt zich heel gerust te gevoelen. In den nacht van Zondag op Maandag zijn bij den heer Hartog-Goudsmit een aan tal kippen gestolen en in den afgeloopen nacht heeft men aan verschillende tuinen een bezoek gebracht en daar alle aard beien aigedaan. Een ernstig onderzoek, maar vooral een scherp toezicht zij aanbevolen 1 Collecte. Met toestemming van den EdelAcht- baren Heer Burgemeester van Waalwijk zal dezer dagen eene collecte ge houden ten behoeve der ruim 100 We duwen en Weezen, oude en gebrekkige visschers te Pernis. Ten gevolge der vele zeerampen, die deze plaats, ook nog in de laatste tijden hebben getroffen en mede door de zeer geringe verdiensten der Visschers kan het Bestuur van het Visschersfonds al daar op lange na niet voldoen aan de schreiende behoeften der hulpbehoevende Weduwen, Weezen, enz. De commissie bestaat uit de autori teiten dier gemeente. De collecte wordt slechts éénmaal gehouden. Herstemming. De uitslag der herstemming die ons hedenavond zal worden geseind in eenige telegrammen, zullen wij zoo t uur niet te laat is per bulletin laten verspreiden. Mocht dit niet gevoegelijk meer gaan, dan zullen wij deze vanavond nog in de café's rondom de markt doen bekend maken en kan men aan ons bureau den uitslag komen vernemen tot half elf toe de volledige uitslag wordt dan zoo de telegrammen voor half elf inkomen morgenochtend bekend worden gemaakt. Provinciale Staten van Noord-Brabant. Het ontwerp-begrootlng voor het jaar 1910 ~eeft in ontvangst en uitgaaf de som van f 859,219,29,5 met een post voor onvoorziene uitgaven groot f29,687,89. De opbrengst van het weg geld is geraamd op f 190,000. Onder de ontvangsten komen voor: 24 opcenten op de begrooting op on gebouwde, 22 opcenten op die der ge bouwde eigendommen en 19 opcenten op die voor het personeel. Die opcenten bedragen over het jaar 1909 resp. 26, 24 en 21. De rekening over het dienstjaar 1907 geeft aan ontvangsten f 632,306,21 en aan uitgaven f 619,294,07. mijn geluk, mijne belooning geweest. Ik zing niet, ik speel niet, ik leef alleen. Op hetzelfde portaal als ik woont een braaf meisje, dat mij tot echtgenoot zou nemen en ik kan en wil dit niet worden. Zoo sprekende sprong Mederic op. In zijne oogen flikkerde een somber vuur, doch weldra vulden zij zich met brandende tranen eene bittere droefheid overstelpte zijne ziel bij de herdenking aan al het lijden dat hij doorstaan had en hem nog te wachten stond. Longus had hem stilzwijgend aanhoord, Toen de jonkman ophield mat spreken, reikte hij hem zijne ontvleeschde hand Gij zijt sterker dan ik, sprak hij, want gij weerstaat aan een gevoel uws harten, dat ik nooit gekend heb. Moed gehouden, moed gehouden, ik herhaal het u, wat ik bij mijn eerste bezoek tot u gezegd hebGij zult millioennair worden Met deze woorden verliet Longus den jonkman. In zijne woning teruggekeerd, stak de grijsaard een klein lampje aan, nam een vel gezegeld papier en begon te schrijven. Toen hij gedaan had, schoof hij het vel in eenen grooten omslag, verzegelde die met zwarte lak, en schreef er op Dit is mijn testament. Onder dezen volzin, plaatste hij het adres van den notaris Clairvaux. Sinds dit bezoek bij Mederic, verzwakte Longus snel. Hij was niet ziek. Geen enkel orgaan on derging eene merkbare verandering maar het leven week uit zijn perkamentachtig lichaam. Toen de woekeraar op zekeren morgen zien lang of er zijnen gewonen tijd nog niet beneden had laten zien, ging de portierster naar boven. Zij vond hem half bewusteloos in zijn bed liggen hij was te zwak geweest om op te staan. Hij verbood uitdrukkelijk eenen doktor te gaan balen, beweerde slechts eene ver koudheid gevat te hebben, en liet haar eenen zweetdrank gereed makon, welke echter den gewenschten uitslag niet had. Des namiddags zond Losgas vrouw bag uette naar Mederic, met de boodschap of by eens bij hem wilde komen. üe jonkman voldeed oumiddellijk aan het verzoek van den gierigaard. Ik ben zwak, zeer zwak, zegde Longus tot hem, maur ik ben in het geheel niet ziek. Ik moest vandaag geld storteD, en als ik dit niet doe, verlies ik veertien dagen rente, als gij mij een dienst wildet bewijzen... Gij kunt over mij beschikken, mijnheer, antwoordde Msderic. De vrek gaf don jonkman den sleutel van zijne geldkas, en wees er hem eenige papieren in aan, die hij aan den notaris ülairvaux moest overhandigen onder deze was ook de met zwarten lak verzegelden omslag Hoe I riep de notaris bij het nazien der papieren uit, is LoDgus zoo ziek, dat hij zyn testament gemaakt heeft 1 Hij verzwakt toch zeer spoedig Eene kolossale nalatenschap, hernam de notaris, en geen enkele rechtstreeksche erfgenaam. Longus zal stellig alles aan de verschillende gestichten van Parijs vermaken. Gij zijt zeer met hem bevriend, niet waar, geliik gij mij eergisteren gezegd hebt Of het juist vriendschap is, die ik voor hem gevoel, kan ik niet met juistheid zeggen hij boezemt mij in alle geval medelijden in. Zeg hem uit mijnen naam, dat overeen komstig zijn verlangen zal gehandeld worden. En uw huwelijk Is uitgesteld tot dat de schuldeischers mijns vaders voldaan zullen zijn. Goed I zegde de notaris, zeer goed 1 Mederic keerde naar Longus terug, om hem den uitslag van zijne zending mede te deelen. Ik dank u, sprak de vrek, ik stel ver trouwen in u. Voortaan zal ik u met mijne zaken belasten. Ik moet u nog iets toever trouwen. Hier, onder mijn bed, staat een kistje, waarin ik goud en bankpapier bewaar. Daar het mij niet meer mogelijk is winst gevende specolatiën te doen, zou ik dat geld wel aan den notaris kunnen zenden, maar ik coniet slechts van mijne fortuin door een gedeelte daarvan dikwijls te zien en te be tasten, A,t ««nier crenot, dat ik my verstaat ge... Als men eens wist, Mederic... er zijn menschen, die voor zoo weinig eene misdaad begaan. Gij moogt het zelfs niet aan Columba vertellen, ging hij voort, dewijl hy wist, wat er tUBSchen hem en Columba twee dagen te voren had plaats gegrenen. Zelfs niet aan Columba, ik beloof het u plechtig. myn0 laatste levensvreugde to danken hebben 1 Met behulp van Mederic, verliet de vrek zijn bed, nam een klein sleuteltje, dat aan een koord rond den hals hing, en gaf het aan den jonkman. Trek nu dat kistje onder mijn bed uit, zegde hij, en draai het slot open, druk dan op het zevende koperen knopje links van het slot, en het zal openspringen neem er nu de akten en bankbiljetten uit, laat het geld rammelen, opdat ik er den klank van hoore spreid het uit op den grond, opdat ik het sie 6n er overheen loope... Mederic gehoorzaamde aan den grijsaard. Deze ging op den grond zitten en spoelde met het goud, naarmate Mederic het voor hem °PTerwiU Mederic aan het ziekelijk verlangen van den ouden man voldeed, gevoelde hy innige deernis met hem. Welk een hemelsbreed onderscheid bestond er tusschen de gierigheid van die beide mannen Beiden even vrek, verschilden zy door be weegreden en doelwat bij den eenen deugd was was by den anderen misdaad. Bekommerd met de verlatenheid van Longus, bleef Mederic den geheelen avond en nacht by dien egoïst waken en hem verplegen met een» zelfopoffering, welke hij het recht niet had van iemand te verwachten. Den volgenden dag liet niemand van zyne hunrders naar zijnen toestand vernemen allen hadden een afkeer van den mwdoogealoozen vrek alleen Columba kwam beneden om hare diensten aau te bieden. en dit is het eenig genot zeivo Kan. Gij ziet welk een ve in u stel maar maak er geen misbruik van, (Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 7