Abonneert u op dit biad, (U VAN DÜHGËH, Pianos en Orgels BESOIJEN, Gemengd Nienws BEKENDMAKING. NIEUWS UiT KAATSHEUm Kerknieuws. Onderwijs. Handelsberichten. Reparateur en Stepamer Het tegenwoordige feuilleton loopt lang zamerhand ren einde, zoodat we in den loop der maand Juli met eene nieuwe beginnen getiteld PALJAS Heldentrouw aan den Huwelijksband, een zeldzaam prachtwerk, boeiend van 't begin tot het einde, een feuilleton boo mooi, als we sinds het bestaan van ons blad mis schien nog niet hebben kunnen geven, hoe wel we op dit gebied steeds ons beste beentje voorzetten. De feulleton is van grooteu omvang, zoo dat we ons voorstellen zoo dikwijls als 't mogelijk is, een dubbele te gevenmaar tevens raden we eenieder aan zich thans te abonneeren, daar men dit prachtwerk dan vanaf 't begin kan volgen en er niet spoedig eene nieuwe begint. De abt der Trappisten te Tilburg. De Tijd schrijft Hoe ptjulijk de zaak voor het katho liek gevoel ook wezer moge, toch achten wij het nuttig en noodzakelijk uitvoerig mede te deelen, wat uit alleszins betrouw bare bronnen omtrent de ergerlijke ge schiedenis te Tilburg te onzer kennis is gekomen. De heiligheid der Kerk zelve wordt door het onwaardig gedrag van enkelen harer kinderen, ook al worden dezen met hooge waardigheden bekleed, niet gedeerd. Evenmin kan het hoogste kerke lijk gezag eenige blaam treffen, als blijkt, dat, zoodra de ergerniswekkende feiten haar bekend worden, van de zijde van dat gezag alles gedaan werd, om het voorkomend kwaad te bestrijden en, zonder aanzien des persoons tegen de schuldigen op te treden. Ook meenen wij, dat de katholieke pers, indien werkelijk ergerlijke feiten, in het eigen kamp begaan, ruchtbaar worden, niet moet trachten, die feiten te verbergen of te loochenen, al zou het maar zijn, omdat zij op die wijze alle vertrouwen zou verspelen in de menigvuldig voorkomende gevallen, waar in het hare taak is, tegen lasterberichten van hare bestrijders op te komen. Wat waar is, mogen katholieke lezers vernemen uit hun eigen bladen, liever dan dat zij die waarheid, misschien met allerlei onware en vijandige voorstellingen vermengd uit de bladen der tegenpartij hebben op te sporen. Daarom laten wij hier volgen het ver haal der geheele zaak, zooals dit wordt aangetroffen, in het jongste nummer van het katholieke Handelsblad van Antwer pen, welk verhaal (op één onderdeel na) in volkomen overeenstemming is met de mededeelingen, door ons van hoogge achte en eerbiedwaardige zijden uit Tilburg en 's-Hertogenbosch ontvangen «Wij hebben verleden Zaterdag, voort gaande op eene mededeeling melding gemaakt van een proces tot schadever goeding, ingesteld door den zich nog steeds noemenden »pater Willibrordus, abt van het Trappistenklooster te Til burg», tegen het blad De Volkstribuun, en waarbij gezegde »abt« aan dit blad de som van 100,000 fr. vraagt, wegens een uit Het Volk, van Amsterdam, over genomen artikel. »Daar de feiten, ten laste van gezeg den >abt« gelegd, zeer erg schenen, zijn wij op inlichtingen uitgegaan en ziehier wat wij vernomen hebben. »Op het einde van 1907 beval de H. Congregatie van Bisschoppen en Regu lieren een onderzoek betrekkelijk den abt van Tilburg, pater Willibrordus, F. A. Verbrugge. «Monseigneur J. Pompen, vicaris-ge neraal van Z. D. H. den Bisschop van 's Hertogenbosch, werd door Zijne Hei ligheid den Paus als visitator apostolicus over gemelde abdij aangesteld en belast met het onderzoek der feiten, zoowel voor wat het klooster, alsook het bur gerlijk en commercieel leven van den abt betreft. «Ieder weet hoe nauwkeurig de ker kelijke rechtbanken zulke zaken nazien en zich van de volledigste inlichtingen omringen, alvorens zulk een gewichtig vonnis te vellen. «Dezer dagen werd dus te Rome het vonnis tegen pater Willibrordus (F. A. Verbrugge,) abt te Tilburg uitgesproken en de Congregatie van Bisschoppen en Regulieren zette gemelden kloosterling af als abt van de abdij, met verbod de eereteekens dier waardigheid nog te dragen en aangezien hij zich niet aan dit Tonnis wilde onderwerpen, sprak dezelfde Roomsche congregatie de straf uit van suspens a divinis, hetgeen wil zeggen verbod van nog de H. Mis te celebree- ren en de H. H. Sacramenten toe te dienen. «Dit vonnis is aan F. A. Verbrugge den 25n Mei laatstleden beteekend ge worden, maar de getroffene hetft zich niet onderworpen. «Dit is dus verzet tegen de H. Kerk en tegen diegenen, die wettiglijk door de Roomsche Congregatie zijn aange steld. «Dit in antwoord op de vraag van De Volkstribuun en om te voorkomen, lat de geloovigen langer in twijfel v01 den gebracht en dat de vijandelijke pers de zaak uitspele tegen de Kerk, die reeds voor twee jaar het onderzoek tegen den wederspannige instelde. Het Handelsblad van Antwerpen bevat nog de volgende verklaring «Het artikel dat wij verleden Zaterdag onder dien titel deden verschijnen, heeft aan sommigen doen denken dat er een verband bestaat tusschen de feiten die in de artikels van Het Volk en van De Volkstribuun werden aangehaald en de afzetting van pater Willibrordus als abt of ten minste dat die afzetting het ge volg is van feiten die niet vreemd zouden zijn aan het privaat leven van pater Willebrordus. De waarheid is echter dat het privaat leven van gemelden pater geheel vreemd is aan de afzetting en dat deze alléén het gevolg is van «ongehoorzaamheid» het klooster van Tilburg staat aange- teekend als zijnde de persoonlijke eigen dom van den abt die, aangemaand die toestand te veranderen, geweigerd heeft omdat hij beweert dat zekere omstan digheden zulks op dit oogenblik beletten. BESOIJEN. Alhier is 1.1. Zondag de eerste repetitie gehouden der zangeres sen en zangers met de koperbegeleiding. Al was natuurlijk hier en daar nog een vlekje aan, kan men toch niet anders veronderstellen dan dat de uitvoering zeer goed zal zijn Zondag a.s. is de laatste ge nerale, tevens uitvoerende repetitie. Als dan zullen de verschillende koren met begeleiding uitgevoerd worden. Deze zal plaats vinden 5 uur in de Openb. School. Om eenigszins de groote uitgaven te dekken, zal men alsdan verplicht pro gramma tot entree tegen den prijs van 25 cents verkrijgbaar stellen. Nadere in lichtingen geven de Heeren Leo Groenen, president en N. v. d. Hammen, secretaris der Feestcommissie. VLIJMEN. 1.1. Zondagmiddag half vijf heeft de R. K. Mandentnakeravereeniging St. MacariuB in de school der Eerw. Zusters eene vergadering gehouden.. Op deze ver gadering is o.m, aan de orde geweest de verkiezing van een Bestuur. Met op 4 na algeuieene stemmen is L. v. Kurjk tot voor zitter 'gekozen, bleven verder de leden van het voorloopig bestuur gehandhaafd en is als nieuw bestuurslid gekozen L. van Zon. In onze gemeente is ook eene afdeeling van de Vereeniging *Het Nederlandsche Roode Krnis* tot stand gekomeD. Voorzitter van dezo afdeeling is de E. A. Heer G. R. van der Ven, leden van het Bestuur zijn verder de heeren N. van Ooyen en M. II. Boom, terwijl de heer M. de Vaan Wzn. als Secretaris-Penningmeester zal fungeeren. Naar wij vernemen heeft de harmonie ^Concordk* alhier besloten deel te nemen aan het door het Comité van ^Oud-'s Her- togenbosch* uitgeschreven Festival op 24 dezer. Daar evenwel de deelname slechts voor 6 gezelschappen is opengesteld is h't bij meerdere aanbieding mogelijk dat bij loting ons gezelschap niet tot de uitver korenen zal behooren. Wij hopen evenwel onze harmonie er heen te zullen zien gaan en met den uitgeloofden prijs terugkeeren. Door sommige fruithandelaars alhier is reeds geld geboden voor de hoven 11 cent voor de zwarte bessen, 8 cent voor de frambozen en 4 voor de roode bessen. Ook weer geen schitterende prijzen om de boeren tot verkoopen te verlokken. A.s. Donderdag, de patroondag onzer parochie, zal de Werkliedenvereeniging St. Jozef eene vergadering houden mede om de vacature in het Bestuur, ontstaan door het bedanken van Adr. van Asseldouk aan te vullen. VRIJHOEVEN-CAPPEL. begrijpen, dat de bewoners van Boven* met dit bezoek zeer ingenomen waren. Dergelijke uitstapjes maken de harmonie zeer populair, zoodat we ons niet zouden verwonderen, als onze vroede vaderen haar eens verrasten met een subsidie, welke zij intusschen best kan gebruiken A.s. eandidateu voorden gemeenteraad zullen zeker hunne kansen aanzienlijk vcr- hoogen als ze eene dergelijke subsidie op hun program zetten. In Waspik-Baven zijn weder op een paar plaatsen de ruiten ingegooid. Het is zeer waarschijnlijk, dat men hier steeds met hetzelfde troepje baldadigen te doen heeft en de politie zou ons zeer verplichten, met hnn eens een gevoelige les te geven. RAAMSDONK. Vergadering van den Gemeenteraad van Raamsdonk op Zaterdag den 26 Juni 1909 des voormiddags om 10 uur. Aan de orde is 1. Ingekomen stukken 2. Ontwerp besluit tot wijziging der ge meente-begrooting 1909. 3. Schrijven van de Kamer van Koop handel en Fabrieken alhier houdeude verzoek om te Raamsdonkaveer een bureau te openen waar alle door het openbaar bestuur voor- gesclw ven aangiften kunnen geschieden 4. Ontwerp besluit, behelzende dc voor waarden waar onder Burgemeester en Wet houders met derden eene overeenkomst kunnen sluiten in zake afvoer van water; 5. Ontwerp Instructie voor den Gemeen tebode 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders iu zake verhuring van het voor malige Postkantoor, met ontwerp besluit. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verpachting der staanplaatsen bij gelegenheid der kermis op het veer; 8e. Benoeming stembureaux voor de eveutueele stemming van 4 leden van den Gemeenteraad. heuvel (België). De pelgrims vertrekken morgens met de tram naar Tilburg en sluiten zich bij de aldaar vertrekkende processie aan. Een onzer Eerw. Heeren Geestelijken vergezelt de pelgrims. Warneer het weer meewerkt zal door vele pelgrims deze reis worden meegemaakt. De alhier gehouden collectie voor den gewapende» dienst heeft de som van f 11.77 opgebracht, Bij de j.l. Maandag door Burgemeester en Wethouders gehouden aanbesteding van het vervangen der kcioestrating over een lengte van 250 van af de grens der Gemeente Waspik, werd ingeschreven als volgt. A. C. v. Loon te Raamsdonk voor f 295, R. v. Seeiers H f 285, F. G. de Klerk n f195, Het werk is aan den laagaten inschrijver gegund. 1909. Op den 30 Augustus a.s. is alhier opgeroepen ds heer J. C. v. Waals, in werkelijke» dienst bij het regiment grenadiers en jagers te 's Gra- venhage. Den 29en Juni a.s. zal in deze ge meente Candidaatstelling plaats hebben^ wegens de periodieke aftreding der heeren A. P. de BruiD, en H. H. Oerlemans. Aangeplakt een publikatie dat de ver gunning tot oprichting der Stoomzuivelfabriek *De Toekomst* teGapelle is verleend; dat de lijst der by de tuaschentijdsche in de maand Mei j 1. rehonden keuringen toegelaten en niet toegelaten Springstieren, voor belang hebbende ter aecretarie ter inzage ligt; idem de herzienings lijst der inkwartieriogs plichtigen. CAPELLE. Onaangenaame verrassingen. De ^aardigheden* om de fuiken vaneen of anderen visscher voor dezen te ledigen, schijnt hier nogal ingang te vindeu. Zoo vond A. R. alhier, toen hij dezer dagen zijn netten wilde ontlasten van hun buit, de fuiken reeds ledig en daarbij nog atuk ge sneden. Voorwaar, bedenkelijke aardigheden. WASPIK. 29 Juni a. s. zal alhier de verkiezing plaats hebben voor 3 leden van den gemeenteraad* Aan de beurt van af treding zijn de heeren P. Th. Gijsman, P. H. Zagt en B. Zijlmans. Zondag 1.1 apeelde r Vlugheid Wint* van Capelle de aangekondigde match 'egen de voetbalclub ^Kleine Hulp met Kracht* alhier. Uitslag 4- 3 in 't 't voordeel van Waspik. De harmonie alhier deed 1.1. Zondag eene muzikale wandeling naar „Boveu." Hare vroolijke marsohen brachten veel volk op de been, waarvan velen de muzikanten op hunne tocht vergezelden. Het is te Kaatsheuvel, 23 Juni Benoemd. Z. D. H. den Bisschop van Bosch heeft tot kerkmeester, alhier, benoemd de heer Jac. Pulles. Gefeliciteerd. Concert. Het concert, dat Euphonia met Petrus en Paulus te Besoijen zal geven, belooft heel wat. Hield Zondag- morgen de directeur uit Besoijen een repetitie alhier, 's a»onds repeteerde Euphonia te Besoijen. Ongeluk. Heden morgen reed een vrouw op een ïondenwagen gezeten over den Horst. De tram komt aanrijden, de hond gaat hevig te keer met het gevolg, dat de kar in aan raking kwam met den achtersten wagen. De vrouw werd deerlijkaau het bovenlijf ge blesseerd. Zij werd naar het R. K. Gasthuis getransporteerd. Prijskaarten. De kaartclub, gevestigd, bij den heer Alph Snoeren, hield gisteren haar teerdag. De ïospes zorgde voor een uitstekend maal. Namiddags had het prijskaarten plaats. Verschillende mooie prijzen vielen den spelers ten deel. Inapeetie. A.s. Vrijdag 25 Juni 'n morgeus om 9 uur zal alhier de inspectie der verlofgangers plaats hebben door den Militiecommissaris. Ook de verlofgangers van Viijhoeven Cap- pel en Sprang moeten hier verschijnen. Ook nu zal de uitstekende maatregel van herbergsluiting getroffen worden, en blijven wij dus verschooud van die walgelijke dronkemanstooneelen, waarvan wij voor enkele jareD, op dien dag steeds getuigen moesten zijn. Rumoerig. Verleden Zondagavond was het op ver schillende plaatsen alhier erg rumoerig. Wel hadden geen vechtpartijen plaats, doch aan het lawaai maken scheen geen einde te komen. Na elf uor zijn dm ook door onze Ma rechaussee een 8 of 10 tal processen gemaakt in de Molensteeg, Hil en Berkdijk wegens zingen en lawaai maken na sluitingsuur en wegens dronkenschap. Wanneer onze wak kere politie zoo voortgaat lullen wij zeker van deze nachlconcerten bevrijd blijven. Een woord van lof is hier niet misplaatst- Laffe Baldadigheid. Bij den landbouwer G. N. op de Recht vaart lijn Maandag een partijtje aardappel- etruiker, uit de grond getrokken. Op aanwij zing der schooljeugd is na een streng onderzosk door de Marechaussee de dader aangelion en en verbalisserd. Gelukkig zal dus deze laffe vlegelstreek niet ongestraft blijven. Bedevaart. Op Zondag 4 Juli a.s. vertrekt van hier de processie naar O. L. Vrouw van Scherpen. Een duivelscke moordaanslag. Geheel het Zwitsersche plaatsje Biel is in rep en roer gebracht door een moordaanshg zoo duivelsch, dat de inwoners den be drijver er van stellig vermorzeld zouden hebben, als zij. hem in handen hadden kunnen krijgen. Een achterop-geraakte bakkerspatroon die met zijn vrouw in scheiding lag en niet meer met haar samenwoonde, sloop eergisteren ongezien het huis binnen, vergiftigde den bakkersknecht met cyan- kali, schudde yan het doodclijke vergift in de melk voor zijn vrouw en de vier kinderen, cn vergiftigde daarop de melk voor de bakkerij, die 's nachts gebruikt zou worden voor het bakken van brood jes. Toen de knecht 's avond van zijn wijn dronk, smaakte deze hem zuur. De on gelukkige had nog juist de kracht, zijn meesteres toe te roepen, dat er iets met den wijn gebeurd was, en gaf daarop den geest. Onmiddelijk riep de vrouw, die mis schien reden had om wantrouwend te zijn, de politie, die de woning en de bakkerij afsloot, en al spoedig ook de vergiftigde melk ontdekte. De verdenking viel dadelijk op den bakkerspatroon, die gearresteerd werd, en de daad ook bekende. Het onmensch had zijn geheele gezin en de klandizie der bakkerij met het vergift willen ombrengen. Een steker gesnapt. Te Liverpool was in den laatsten tijd een steker aan den gang. Het waren meest vrouwen van losse zeden, die zijn slachtoffer werden. Vrijdagavond deed een man bij een jonge vrouw op haar kamer een poging om haar met een groot mes te treffen. Zij wist te ontsnappen en de man werd gevat. Men meent in hem den stexer te te pakken te hebben. Vermoord. In een voorstad van Lon den werd sedert Dinsdag een meisje van een jaar of zes vermist. Vrijdag bekende een man, die wegens landloo- perij in hechtenis was genomen, vrij willig dat hij 't kind had vermoord- Men vond in een rivier het kinderlijkje, met doorgesneden hals en nog vele messte ken. Zonderlinge brand. Bij Ieperen, zoo meldt een Vlaamsch blad, is een heel gehucht afgebrand door eene zonder linge oorzaak. Eene boerin had in eenen strooizak een rattennest ontdekt en zij wierp dien buiten een knecht stak hem in brand om de ratten te vernietigen- Maar de ratten, liever dan levend verbrand te worden, ontsnapten, pijltjes stroo met zich meevoerende, Ze vluchtten in een vo'edermagazijn, en enkele minuten later stond dit gebouw in vlam. Niettegen staande de pogingen der omwonenden, deelde het vuur zich nu weldra ook aan de hoeve mee, die volkomen in asch gelegd werd. Ook werden nog vernield drie woningen, recht tegenover de hoeve gelegen. De stoffelijke schade is zeer belangrijk. Ontzettend ongeluk. j menschen ver dronken. Op den Amstel, nabij de be graafplaats Zorgvlied, te Amsterdam, heeft Zondagmiddag een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad. Drie jongens die voor hun plezier waren gaan zeilen, verdronken. Ook deze treurige ramp is voorts voor velen weder een les, toch nimmer te gaan zeilen indien men niet vooraf zich de zwemkunst heeft eigen gemaakt. Vier jongelui hadden bij den schuiten verhuurder tegenover het café d'IJsbree- ker op de Weesperzijde, een kleinen tjotter gehuurd en ondernamen daarmede een zeiltochtje naar Ouderkerk. In «Halfweg 't Kalfje» werd op den heen weg aangelegd en uitgestapt. Tegen kwartier voor drieën, terwiji tusschen Omval en Hoogesluis de roeiwedstrijden van De Amstel werden gehouden, en een talrijke menigte op de Amsteloevers was samengestroomd, voer het viertal weder af, na vooraf den schoot te hebben vastgemaakt. Deze onvoorzichtigheid werd hun nood lottig. Midden in het vaarwater, juist waar de Amstel een wending maakt, werdt het schuitje door een felle wind vlaag getroffen, met het treurig gevolg, dat het oogenblikkelijk omsloeg. Even hoorden de wandelaars langs den Amsteldijk en de omwonende war- moeziers hulpgeschreitoen verdwenen de drenkelingen onder het zeil- en touw werk. Van de wal werd zoo spoedig mogelijk hulp verleend. Een persoon werd gered, de andere drie verdronken. Bedevaart. De plechtigheden ter eere van den grooten H. Antonius van Padua zijn Zondag 11. op grootsche wijze gesloten. De toevloed der pelgrims was, vooral 's middags zoo groot, als nooit tevoren. Uit alle deelen der provincie waren geloovigen samen gekomen om den grooten Volksheiligen tijdelijke en eeu wige genade af te smeekeu. Wij herhalen het nog eens, de feesten onder leiding van de eerw. heeren paters-capucijnen Godefridus en Eleufherus zijn door hun boeiende predicates volkomen geslaagd. Wij twijfelen niet .ot een volgend jaar zal het bezoek aan de devotie-kerk van den H. Antonius nog grooter en alge- meener zijn. Eind-examens Gymnasia. NIJMEGEN, l9Juni. Van het Canisius- college namen 14 candidaten aan het eind-examen deel, die allen zijn geslaagd. Voor het diploma A: A. H. van Eekelen, OosterhoutL. Grasveld, Nij megen T. van Grootenhuis, Oosterhout K. Huffcr, Nijmegen J. Lips, Uccle bij BrusselT. van Rijckevorsel, Nijmegen F. Schoemaker, ZwolleJ. Schretlen, Nijmegen. Voor diploma B A. van Acker, Nij megen, T. Balink, Winstervvijk, A. van Berckel Nijmegen Th. Cappetti, Arnhem P. Delhougne, SittardH Ratt, Osch. ROLDUC, 19 Juni. Ten overstaan der Regeeringsgecommiteerden dr. C. Vinkesteijn, dr. F. J. L. Kramer en dr. P. van Geer slaagden alle candidaten voor diploma A. nl. in Boers en Broek te Sittard, G. Gorten te Beek, Mh. Derkse te Veghel, J. Jansen te Venlo, W. de Jong te Apeldoorn pn M. Nolet te Schiedam. Voor diploma B. slaagde A. Coppens te Venlo, L. Fick te Oosterhout, B. Russel te Eijgelshoven en F. Willemse te Zaandam. VAN OF Burgemeester en Wethouder van Waalwijk; overwegende, dat op Dinsdag 29 Juni 1909, de verkiezing zal plaats hebben van 4 leden voor den gemeenteraad wegen periodieke aftreding. Gelet op art. 9 der gemeentewet. Besluiten te bepalen dat de stemming voor de hiervoor be doelde verkiezing, zoo noodig, zal geschieden op Donderdag 8 Juli 1909, sn de herstemming, zoo noodig, op Dinsdag 20 Juli daaraan volgend. Waalwijk, 19 Juni 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Th. de SURMONT de BAS SMEELE. De Secretaris, F. W. VAN LIEMPT. BESOIJEN, 22 Juni. De piijs der boter was heden op de markt: Hoogste prijs f 1,10. Laagste prijs f 1,16. De prijs der eieren 4 cent. GORINCHEM, 21 Juni. De aaDvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Ristarwe 113.a 13.50 roode dito 12,50 a 12.75 witte dito 113.20 a 13.40. inl. rogge '.7,25 a 7,50 Buitenl dito 7.20 7 60 gerst 5,75 a 5 85 haver 4,25 A 4,50 luivenboonen f9,a 9 25 blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 93 runderen 4 nuchtere kalveren, 20 vette varkens g26 biggen. Ie qual. KalfkoeieD 1200 a 230 Kaltvaarzen 11C0 d 180 Guiste vaarzen f a Melkkoeien 1120 d 180 2'/i jarige ossem f a Pinken t 60 a 80 Graskalveren 20 a 25 Nuchtere kalv. f 10 i 16 Aangevoerd 20 vette varkens van 21 a 24 ct. per half kilo, biggen van (6, 4 13 per stuk. Aangevoerd 59 schapen en lammeren; scha pen f 12 a 16 en lammeren f6 4 18 per stak Kippen f 0.70 a f 0.80 per stuk. Eierea 11.05 A 1.10 per 26 stuks. Boter 60 A 70 ct. per 1/3 kilo. ROTTERDAM 22 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 53 paarden 0 veulens, 0 ezel, 1193 magere en 425 vette runderen 261 vette 302 nuchtere en graskalveren 2 schapen of lammeren, 0 vark 160 biggen. 4 bokken of geiten. Koeien 33 tot 37 ct., ossen 34 tot 37 ct., stieren 26 d 32 ct., kalveren 37'/t a 47Vs ct., per */a kilo. Melkkoeien 150 260 kalfkoeien f 160 a 270 stieren f 140 a 290 pinken 60 a 90 graskalveren avaarzen f 80 a 110 alles mager vee biggen f9.a 15.paarden 1 50 a 110. Nuchtere kal «eren fok- 14.— 20slacht.- 8.— 4 12. Biggen f 1.10 a 1.60 per week. üp de botermarkt werden aangevoerd 107/8 en 40/16 vn. en 218 stukken a '/s kilo. Prijs le qual 53, 2e qunl f 50, 3e qual. f47 Per kilo 67»/s 72'/. ct. ROTTERDAM 21 Juni. Tarwe f 14.75 a 16.- per 100 K.G. Kogge was van f tot f Gerst. Winter per 100 kilo f 0.10.— Zomer per 100 kilo f 0.a 10.en Chevalier per 100 kilo f0.— d f Haver per 100 k.f 9.25 a 9.75 Witte Boonen, van Bruine boonen van f Blauwe Erwten naar kook kwaliteit ierkocht van f tot en vertrouwdekook daarboven Koolzaad f d I

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 8