Verstijfd door Rheumatiek. <3-. BLOM. INMAAK! Week's Sterilisator EOMMERS RIJWIELEN INDISCHE LEGER Algemeene Friesche Levensverzekering* Maatschappij sssusT wmsmm amwmss. Gemengd Nieuws Burgerlijken Stand Advertentiën. I. C. MORTIER ZONEN, te Raamsdonksveer, Cementriolen, buizen, gcot- steenen, varkensbakken, wei- beer- en regenwaterputten. "MI A-B^TITsT ZKlZLICTIsr MARTIN KLXJH, Sluit uwe Levensverzekering bij de Yoordeeiigste Tarieven. £3 bsresmds Foaografaa ..Paths" Gas-, Water-, en Electr. leidingen, H andels bericht en Uitvoeringen. Inmaakpotten, Snyboonenmolens, Yskasten, Ysma- chientjes, Vliegenkasten, Waterfilters, Mangels, Huishoudelijke Artikelen. Motor-Rijwielen, Bakovens, Landhouwerktuigen. G. SMOLDERS te Waalwijk. J. H. VAN GESTEL te Kaatsheuvel. M. OERLEMANS te Kaatsheuvel. «8 i ""üÏTSPRAKEN KAMGRRECHT WAALWIJK WAALWIJK BAARDWIJK. RAAMSDONK. Zeventig jarige man, die 10 jaar leed, door Kloosterbalsem genezen, Groote Straat bij de Haven Waalwijk, Salon pour la coupe des cheveux et de la barbe. Service Antiseptique Wenscht U met de INMAAK goede resultaten neem dan de proef met onze, echte Week's Inmaakflesschen, en U zult verrassende uitkomsten hebben. met alle toebehooren uitsluitend bij ons verkrijgbaar. GORINCHEM, HOOGSTRAAT A. 7 8. levert tegen SCHERP OONCURREERENDE PRIJZEN koopen is een werk van vertrouwen. Koopt deze daarom, bij beslist beste en meeste vertrouwde adres. Vraagt prijscourant van Alle merken van Rijwielen en Onderdeelen verkrijgbaar. Reparatien spoedig en billijk. MINZAAM AANBEVELEND DRUNEN, Wolfshoek. ELSHOUT, Hoek. VAN 1844 GEVESTIGD TE LEEUWARDEN. Daar de Maatschappij zuiver onderling werkt, komt het geheele overschot ten bate van de verzekerden. Reeds wordt 40% HOVEN het verzekerd bedrag uitbetaald. Vraagt prospectus en inlichtingen bij de Agenten zingen zonder naald. Verkrijgbaar bij J, C. MARKS, "WAALWIJK. Telefoon no. 46. GROOTESTR. B 111. Koper—, Lood- en Zinkwerker, Mastike daken. Huishoudelijke Artikelen, Jachtbenoodigdheden Hoe, of op welke wijze deze meerdere schuld is ontstaan, hierover schijnt men nog in het onzekere te verkeeren. In ieder geval, dit is zeker, dat deze fraude aan de gemeente op ongeveer boven vermeld bedrag te staan komt. Algemeen is men ook zeer verlangend in deze zaak méér licht te zien opgaan. Van de zijde, waarvan men zulks verwacht had, blijkt het, dat men er geen werk van maakt. Voortdurend vraagt men zich afzou een justitieel onderzoek in deze niet noodzake lijk zijn, opdat worde uitgemaakt, wie de dader of daders dezer fraude zijn Spaansche bloedwraak. Uit Madrid komt het bericht van afschuwelijke tragedie van familiehaat, die zich heeft afgespeeld in het dorp Entrena. Daar heerschte tusschcn twee gezinnen sedert vijftig jaren een diep gewortelde twist. Drie geslachten lang was deze haat levendig gebleven en steeds wakkerden nieuwe vijandelijkheden de hartstochten aan. Onlangs overvielen de vijf zoons van een der beide huizen de 18 jarige doch ter van het anderezij vergrepen zich op schandelijke wijze aan het hulpelooze meisje en mishandelden haar zwaar, zoodat de ongelukkige eenige dagen later bezweek. De moeder van het slachtoffer van een blinden haat werd van ontzetting waanzinnig. Dezer dagen had voor de rechtbank der naburige stad Lagrono het proces van de vijf misdadige broeders plaats. Toen de vader van het meisje zijn ge tuigenverklaring had afgelegd, kreeg de door smart uitgeputte man een hersen- bero'rte. Hij stierf slechts eenige oogen- blikken later mjet de woorden Godlof, ik heb toch nog kunnen zeggen, wat ik op het hart heb nu heb ik rust!8 Na dit tooneel moest de behandeling worden verdaagd, want het publiek had anders zeker de beklaagden vaneen gereten. Spaansch. Het gaat dit seizoen bij de stierengevechten in Spanje bijzonder Spaansch toe; geen Zondag gaat vootbij of de arena's bieden een of ander bloedig schouwspel aan, waarbij een of meer toreadors, piccadors en hoe verder per sonen, die bij de stierengevechten een rol spelen, heeten, hun stout, moedig, maar wreed spel, met den dood moeten bekoopen. Zondag is alweer een bloedige dag geweest. Te Carabanchel bij Madrid werd een man gedood te Bilbao werd een man ernstig gewond te Santander twee, en te Sevilla ook een. Thans zoekt de regeering naar middelen, om aan die barbaarschheden een eind te maken. Het beste zou wezen de stieren gevechten te verbiedt 11 en naar gemeld wordt, zou de minister van Binnenland- sche Zaken daartoe besloten zijn. Tunnul ingestort. Dinsdagavond is de tunnel bij Bruggenwald aan de spoorlijn ToggenburgMeer van Constanz, inge stort over een lengte van 25 meter. Tien personen worden vermist. Tot nu toe is geen enkel lijk gevonden. Noodlottige brand. In het Zwitsersche dorp Wattwil is een door Italiaansche arbeiders bewoond huis afgebrand, waar bij 12 menschen omkwamen en 6 zwaar gewond werden. Het huis diende tot tijdelijk verblijf van arbeiders, werkzaam bij den aanleg van den Bodensee—Tog genburg spoorweg en weid door 65 menschen bewoond, die in hun slaap door het vuur verrast werden Automobiel-razernij. Een ernstig auto biel ongeluk heeft plaats gehad op een afstand van Rome. Een auto die blijk baar een dolle vaart had, overreed eerst op den weg naar Frascatie een vrouw met twee kinderen. Alle drie werden ernstig verwond- De chauffeurs reden door met dubbele snelheid en iets ver der werd een kind van zes jaar omver gereden en verpletterd. Tenslotte brak de rem en moest de auto stilhouden Reeds kwam de politie uit Frascati, die gewaarschuwd was, en arresteerde de beide chauffeurs, die in vergevorderden staat van dronkenschap verkeerden. Een mooie gemeente. In de Geldersche gemeente A is de burgemeester door een zijner veldwachters bekeurd wegens openbare dronkenschap. Bij die gelegen heid is de bekeurende veldwachter en den bekeurden burgemeester beleedigd, tegen wien nu een instructie is geopend. In diezelfde gemeente is een veldwachter geschorst, verdacht van oneerbare han delingen met een minderjarig meisje Een kerk beschotenTerwijl een processie in de kerk te La Vehas rondtrok losten vier terroristen, met geweren en revol vers, ongeveer vijftig schoten uit de vensters van een uaburig huis op de stampvolle kerk, met hït gevolg, dat vijf personen werden gedood, negen levensgevaarlijk gewond en zeventien licht gekwetst. De burgerwacht arresteerde de terro risten en kon slechts met moeite ver hinderen, dat de woedende menigte hen vaneen rijtte Trambotsing. Te Chesterton, in de Amerikaansche staat Indiana, zijn 2 trams in volle vaart tegen elkaar gereden. Bij de botsing werden 10 passagiers gedood en 20 verwond. Onschuldig ter dood veroordeeld. Het Hbl. van Antwerpen meldt dat één der twee jongelingen, die destijds voor dub belen moord te Rijmenam veroordeeld werden, in de gevangenissen had gezegd, dat zijn makker onschuldig veroordeeld werd. Het betreft den moord op de twee oude renteniersters, de juffrouwen Jans- sens, van Rijm nam. Twee jongelingen van het dorp wer den veroordeeld Frans Vermeylen tot de doodstraf en Hendrik Ventose tot 20 jaar dwangarbeid. Zij werden plich- tig erkend aan de schrikkelijke misdaad. Vermeylen werd door Ventose aange duid als de moordenaar. Het openbaar ministerie bezwoer Ven tose de volle waarheid te zeggen, op 't oogenblik dat de jury op 't punt was in de zaal van beraadslaging. Het is nog beter, zeide de magistraat, moor denaar te zijn, dan een onschuldige tc laten veroordeelen. Een roerend tooneel had plaats. Ven tose stond recht en riep weenend Ik kan niet anders dan houden staan wat ik gezegd heb ik heb de domheid begaan te helpen stelen maar ik heb niet gedood, de moordenaar is Ver meylen Wanneer de voorzitter van 't assisen hof dan aan Vermeylen vroeg wat hij daarop te antwoorden had, schudde deze betichte het hoofd, alzoo te kennen gevend, dat hij niet gemoord had. In Februari werd Ventose in de ge vangenis van Leuven in 't cachot opge sloten hij beweerde, dat hij deze straf niet verdiend had en voegde erbij>Het moet toch wel hard zijn onschuldig ver oordeeld te worden 1 Reeds lang lijdt een onschuldige door mijn schuld 1 Ver meylen, door mij beticht, is de moor denaar van de juffrouwen Jar.ssens niet...8 Hij hernieuwde deze verklaring aan den procureur des konings van Leuven en aan den bestuurder van de gevangenis. Mr. Henri Thyrion, advokaat der balie van Leuven, houdt zich met den toestand van Vermeylen bezig en heeft nu de her ziening van het proces gevraagd. Het hof zal den 28 Juni a.s. uitspraak over deze vraag doen. Doch Ventose, die op de een of andere wijze moet ver nomen hebben dat men zich met de zaak bezig houdt, en waarschijnlijk vreest strenger gestraft te worden, omdat hij een onschuldige beticht heeft, zwijgt nu weer als een graf I op 24 Juni 1909. A. G. A. v. D- en A. v. W, allen te Kaats heuvel overtr. jachtwet ieder f 10 of 4 d. J. M. II. te alsvoor en H. M. te Waalwijk, overtr. alsvoor ieder f 5 ol 3 d. A. B. te Kaatsheuvel overtr. alsvoor f 10 of 3 d. -- De zelfde valschen naam opgeven f 10 ol 5 d. A. L. E.teahvoor overtr. alsvoor, eene voorwaaidelijke luchtschool- strnf van een maand, met bepaling van een jaar als proeftijd. op 25 Juni 1909. A v. .E te Nieuwkuik overtr. veld- politie, vrij L. C. d. F. te Baardwijk overtr. a'svoor f 0,50 of 1 d. Dezelfde overtr. jachtwet f 5 of 3 d. JS. te Capelle A. C. G. te 'e Gravenmoer J. M. S. te Kaatsheuvel, A. J. S. tc Eindhoven overtr. motor en rijw. regl. ieder f 1 ol 1 d. M. W. tc Udcnhout overtr. alsvoor f 3 of 2 d. M. M. de K. te Kaatsheuvel overlr. alg. veiligh. wet 1 3 of 2d. Ila. B. te Vlijmen overtr. veld- politie f 2 of 1 d. J. A. v. D. te Baardwijk overtr. prov. regl. f 1 of 1 d. G. S. te Nieuwkuijk, A. d. V. te Kaatsheuvel dronken schap ieder f 2 of 2 d. G. v. 1). te alsvoor dronkenschap f 5 of 3 d. C. P. te alsvoor. dronkenschap f 8 of 3d. J. v. R. te Kaats heuvel dronkcpschnp (herh,) 3 d. hecht. -- P. d. W. te alsvoor strooperij, t 0,50 of 1 d. J. L. te Oosterhout strooperij f 1 of 1 d. H. A. J. B. te Kaatsheuvel, overtr. pol. verord. f 2 of 2d. C. J. d. B, te Rotterdam overtr. alsvoor f 1 of 1 d. W. A. v. d. W. te Woensel A. J. S, te Eindhoven, J. H. to 's Bosch valschen naam opgeven ieder f 10 ol 5 d. J. H. te 's Bosch overtr. pol.- verord. f 1 of 1 d. C. v. 11 te Waalwijk dronkenschap (herh.) 3 weken hech tenis, C. v. II. te Drunen overtr. jachtwet f5 of 3 d. VV. J. te Waalwijk overtr. spoorw. regl. f 3 of 2 weken plaatsing in eene tuchtschool. WAALWIJK, 25 Juni 1909. Beesten aangevoerd 25 stuks. Varkens aangevoerd 60 stuks. Prijzen van f7'/j tot f 13'/s- Boter aangevoerd 500 KG. Boter prijzen f 1,17 tot f 1,24. Eieren prijzen van 3'/j tot4"a cent per stuk De oudsbekende Waalwijksche St. Jans markt handhaafde ook heden haren roem. Bij een druk bezoek van beesten en goeden aan voer van diverse marktartikelen was de handel in vele opzichten levendig. Inlandeche huiden hebben hun vorig stand punt woer ingenomen, bij hoogere prijzen was de omzet bij de jongste veilingen op de Europeesche hoofdplaatsen belangrijk. Het artikel paardenhuiden stijgende. Over 't algemeen is de huidenmarkt vast gestemd en voor behoeften is overal tamelijk veel gekocht. De Europeesche hoofdmarkten blijven nog steeds weinig voorzien van prima La Plata huiden maar de voorraad secondaire soorten is daarentegen in de centra toege nomen. Te Antwerpen werden tegen ferme prijzen van 16 tot 23 dezer verkocht 6774 gezouten 1743 droge, 600 diverse en 103 droog gezouten te zarnen 9220 huiden. Voorraad p m. 100.000 stuks. Met voldcening kunnen wij opnieuw ge wagen van flinken handel in zoolleder, prijzen gaan steeds, hoewel DOg slechts met kleine fracties, omhoog. Overleder in alle soorten gevraagd. De schoenfabrieken werken met volje capaciteit. Er heerscht veel meer drukte dan verloden jaar om dezen tijd. KAATSHEUVEL, 25 Juni. De prijs der boter was heden op de mijn hoogste prijs t 1.30, middelprijs t 1.25, laagste prijs 1,17. WASPIK 25 Juni. De prijs der boter is hier thans gesteld op f 1,25 per Kilo. DUSSEN, 25 Juni. Boterprijs per K.G. f 0.99 a 1.16 Middelprijs f 1.10. Aanvoer 211 K.G. Eieren 1 0,90 per 26 stuks. TILBURG, 25 Juni. Boter f 1.05 a f 1.15. Eieren 3'/a 4'/j cent per stuk. GEBOORTEN Antonetta Christiana d. v. J. II. de Peffer en A. M. v. Kuik Theodorus Antoains Johannes Aloijsns 1. v. P. G. Duquesnoy en M. van den Hoven Adrianus Gerardus Waltherus z. v. G. J. Wagcmakers en M. J. de Zeeuw. OVERLIJDEN Anna Maria van der Pennen één j. Chrislianus Johannes van Dongen 6 dagen Johanna Christina van Dongen 6 dagen Froncisca Rolberg echtgenoote van Th. F. van Bokhoven 73 j. HUWELIJKEN: Lambcrtus Cornelis Aarts 28 Jaren en Cornelia Maria van de Werff 24 jaren. Josephus Johannes Zeegers 26 jaren en Louisa Maria Catliarina Wanten 21 jaren. HUWELIJKSAANGIFTEN Petrus van der Aa 22 jaren en M. Kooijmaus 25 jaren. GEHUWD: Peter van Iersel weduwnaar van Anna van Balkom en van Johanna van Veldhoven 38 j. en Maria van Helvoirt weduwe van Hendrikus van Balkum 36 j. Adrianus Verheijden 29 j. en Adriana Maria Schilders 28 j. GEBOREN Goroelia Wilhelmina d. v. Godefridus Maas en Cornelia Dymphna Maria van Sandvoort Gerardus Leonardus 1. ven Arnoldus Brok en Johanna Martina Krol. OVERLEDEN: Adriaua Maria Loeff weduwe van Josephus Antonius Johannes van Heijst 85 j. Francis Viveon echtgenoot van Cornelia van de Graaf 73 j. Jan van Herwijnen weduwnaar van Cornelis Dek kers 67 j. Adrianus Corneiss van Mierlo 6 m. Elisabeth ven Delft echtgenoote ven Hendrik Schilders 62 j. Hendrik van Eijk echtgenoot van Francijna van Helvoiit 50 j. Adrianus Pullens 22 m. Van 13 tot en met 25 Juni. GEBOREN Hondrikus L. z. van Johannes van Ham en Johanna van Wanrooy Willem z. vaD Adrianna Honcoop en Dirkje Nieu- wenhnizen Antonius C. z. van Antonius W. Krols en Wilhelmina M. de Joeg Maria M. d. van Cornelis Lensdaal en Maria M. Timmermans Frauciscus P. z. van Petrus D. Blommaerts en Elisabeth P. Rijken Willem J. r van Willem Rutters en Pietje Konings. HUW.-AANGIFTE Adrianus Verhagen 25 j. en Adriana Cornelia Kieboom 22 jbeiden alhier. OVERLEDEN: Adriaan Molewijk echtgenoot van Anna J. Kuijpers oud 69 j. Adriana Oomens, wed. van Petrus Joorc oud 79 j, Geertrui Vissers wed. van Johannes AkkermanB 83 j. Anna M. NeÜ9 echt genoote van Huibert Rollenbcrg 74 j. Henriette van Trigt oud 13 jaren. WAALWIJK. Openlucht-uitvoering te geven door de Gymnastiekvereniging |»De Frank» op Zondag 27 Juni 1909, in den tuin van den heer A. Gerris-Simons, opge luisterd door de «Nieuwe Harmonie8 van Drunen. Aanvang 5% uur. (Zie programma's). iWWWki■'flWIt'lIM1 JlWMl 1—I—UJItl 1^11 De heer H. v. d. Bosch, Jan var der Heijdcstraat 59 te Arasterdam verklaart, dat hij meer dan 10 jaar gemarteld werd door Rheumatiek „Alle ledematen waren krom gebogen en ik schreeuwde het uit van de pijn. Dagen lang kou ik soms niet loopen. Door het gebruik vandenKloosterbalsem, dien ik kocht bij den drogist Potma, Frans Halsstraat, ben ik volkomen verlost van deze folterende pijnen. Het beste bewijs dat de Kloosterbalsem de Rheumatiek totanl doet verdwijnen is wel, dat mijne genezing reeds van drie jaren geleden deteert en ik sinds dien tijd hoegenaamd geen last meer heb gehad*. Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, is hot geneesmiddel tegen Rheumatiek, rheu matische aandoeningen en alle ziekten der huid. Ook oude en nieuwe wonden, brandwonden en blaren, benevens alle soorten van Aambeien worden onvoorwaardelijk door dezen balsem genezen. Prijs per pot van 20 gram 35 ctvan 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1,20 en van 250 gram f 2,50. Iloe grooter pot, hoe voordeeliger dus Let op Alleen de echte Kloosterbal- sem geneest, deze is kenbaar aan een rooden band om den pot waarop de hand- teekening L 1. AKKER, Rotterdam voor komt, alle andere is' namaak. De namaak geneest nooit Verkrijgbaar bij Droegiten, Apothekers, en de bekende Depothouders. Ex-assistent of the Red Cross Toiletclub Holloway. tous les genres d'articles de toilet. INLICHTINGEN voor DIENSTNEMING dagelijks mondeling en schriftelijk (ook in boekjes) KOSTELOOS bij den Agent Kreevels, Til burg Korvelsche weg 583. Bekend adres voor Specialiteit in Lampen voor hangend licht, Balons en Gaskronen. Agentschap van de Fongers Rijwielen, Simplex, Burgers en andere merken. BANDEN en RIJWIELONDERDEELEN, enz. enz. Aanbevelend als boven.

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 10