Abonneert u op dit biad. L, BLADEL en Reclame-platen CONSTANT TRIMBOS, J.ELEKAN, Gemengd Nieuws Advertentiën. XRIS Nic. van Dongen, Perkbloemplanten Biljartfabrikant. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Ingezonden stukken. ANTOON TIELEN, f 7300, 7100, 7050, G996, G860, 6810, 6752, 6040, 6575, G365. 1 Aanleg en Onderhoud vanTuincn Bloemwerken. Wij belasten ons veelvuldig en met steeds grooter succes met het ontwerpen en leveren van fijne en Cartons, Etiquetten, Prijscou ranten in Boek- en Steendruk. Verder fijne en gewone in Galvano, Zinco, hout enz. in alle genres. Levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem, met de nieuwste banden «EXCELSIOR», die door het afgeven van haar zuiver effect uitmunten boven alle andere. GEBRUIKTE BILJARTEN H. K. II. Prins°s Juliana. Wil ni«t vergeten de sympathieke woorden welken Uwen geachten Burgemeester zoo even tot U en Uwe vereeniging heeft gesproken en vergeet dan ook daarin mij niet. Een donderend applaus en een lang zal hij leve steeg van uit die duizenden, dicht opeengedrongen menigte. Hoewel intusschen de regen weer was beginnen te sijpelen, bleef het publiek toch rondom de kiosk geschaard. Men trotseerde de regen, want alles wat die jeugdigen musicus dat groote koor had weten in te pompen wilde men hooren. En toen de clou van het programma Looft den Heer", machtig fier en heer lijk werd gezongen, stond het volk onder den indruk, genietend van dit geweldig mooi nummer, niet lettende op den regen, die in stroomen neerviel. Na een kleine pauze werd het pro gramma afgewerkt. De nummers zoowel van het koor als van de harmonie ver wierven telkenmale een donderend ap plaus van het attente en dankbare publiek. De president nam voor dat men uiteen ging nog even het woord en sprak als volgt Dames en Heeren. Als president der Commissie voor de feest viering van de Juliana—feesten, gevoel ik n\ij thans, by het welslagen van dit feest, ge dwongen een woordje in 't midden te brengen. Op de le plaats breng ik dan dank aaD den Edelachtbare heer Burgemeester die steeds bereid is geweest ons hulp en steun te ver leenen en aan allo autoriteiten voor hunno medewerking die wij steeds hebben mogen ondervinden. Op de 2e plaats breng ik dank aan mijnheer Wagner, heer van Bosoijen, die ons door zijne milde giften in staat heeft gesteld dit feest te organiseereu. Verder breng ik dank aan het bestuur van Euphonia en aan de muzikanten die de liederen zoo prachtig hebben geaccompagneerd en ons zoo'n mooi concert hebben aange boden. Dank aan allen die hebben medegowarkt aan 't welslagen van dit feest. Leve Besoijen Schitterende fanfare's en een lang zullen zij leven, bewees hoezeer allen het met den spreker eens waren. En toen de sympathieke heer Groenen nog eenmaal het woord nam en de zangeressen en zangers een gezellig avondje toezegde scheen er aan het gejuich geen einde meer te komen. Alsnu trok de harmonie, omstuwd door 'n niet te schatten joelende menigte, door de gemeente. Bij de woningen van den heer Burgemeester, den heer A. Hurkmans en den heer L. Groenen werd even halt gehouden en een stukje ten beste gegeven. Het bleef verder den geheelen avond druk en gezellig in de gemeente zonder dat ook maar de minste wanklank werd gehoord. Dat is feestvieren Daarvoor brengen wij de commissie en den heer Hurkmans hulde. Ook de harmonie »Euphonia» heeft niet minder bijgedragen tot het welslagen van dit feest dat zeer zeker lang in aangename herinnering bij de gemeentenaren zal blijven voortleven. BAARDWIJK. Verkiezing van 2 leden voor den gemeenteraad. Bij enkele candi- daatstelling gekozen, de aftredende leden, de Heeren G. van Beijnen en H. G. Don kers. DRUNEN. Bij de verkiezing voor 3 leden van den gemeenteraad zijn alhier candidaat gesteld de heeren A. Brok aftredend lid. II. van der Geld. aftredend J. H. Jansen. H. van Son. aftredend lid. J. Vrijhoeven Pz. De stemming voor 3 meenteraad alhier zal Donderdag 8 Juli, de noodig op 15 Juli. De Harmonie der Jongens-congregatie zal op Woensdag 7 Juli de feeslelijkheden in Baardwijk van het 25 jarig jubilé van den ZeerEerw. Heer Pastoor, opluisteren. Na afloop van den optocht, die de Harmo nie natjurlijk ook mee maakt, zal door de Liedertafel van Baardwijk en de Harmonie een concert voor de pastorie gegeven worden. ELSHOUT. Voor de verkiezing van 3 leden van den gemeenteraad op Donderdag 8 Juli zijn candidaat gesteld de heeren M. van Baal, T. J. van Grevenbroek, J. J Gij zeis en C. v. d. Sanden. VLIJMEN. Op het 1.1. Zondag te Oir- schot gehouden concours van gilden wist M. Van Falier van de St. Catharina Schuts alhier in den wedstrijd van het vendel- zwaaien den len Eereprijs, eene verguld zilveren medaille, te veroveren. Wel een bewijs, dat onze vaandrager van St Catharina knap met zijn vlag weet te manoeuvreeren. Heden zijn candidaat gesteld voor den gemeenteraad de heeren M. H. Boom, P. W. van Buul, H. E. van de Ven allen aftredende leden en M. van Giersbergen. BESOIJEN. Als candidaat voor de ver kiezing van den gemeenteraad op Dinsdag 6 Juli a. e. zijn gesfeld, de heeren: J. Broeders, J. P. Groenen, H. C. v. d. Meijs, en J. C. Winkel. SPRANG. Herkozen tot raadsleden de heeren J. C. Maijers en P. M. de Jong. TILBURG. De gemeente Tilburg heeft zich notarieel verbonden tot be taling aan de provincie iu 1910 of 1911 de som van f 500,000 als bijdrage in de kosten van aanleg van het Wilhelminakanaal, lid. leden van den ge- plaats hebben op herstemming zoo VRIJHOEVEN CAPPEL. Onze dorpsge noot, de heer A. de Bruin ontving j. 1. Zaterdag Zijne benoeming tot Ambtenaar ter secretarie te 's Grevelduin-Capelle. Den benoemde onze welgemeende felicitatie. Bij enkelo candidaatstelling zijn de heden als gemeenteraadsleden herkozen de heeren A. P. de Bruin en H. H Oerlemans. Het muziekgezelschap „Sirena* bracht deze heeren een serenade. Bij de vele, sluiten ook wij volgaarne onze hartelijke felicitatie/s aan. CAPELLE. Bij enkele candidaatstelling zijn herbenoemd tot leden vau den gemeen teraad alhier de Heeren W. Wachter, S. Oerlemans en M. J. Rijken Mz. Dezer dagen had de Heer G. v. d. Heijden, alhier het ongeluk, terwijl hij uit een rijtuig stapte, zoodanig te va'len, dat hij zijn pols brak. Met genoegen vernemen we dat de heer Martieu de Jong, gisteren met gunstig gevolg aan de universiteit te Utrecht het propodeutisch examen geneeskunde aflegde. WASPIK. De voetbalclub //Kleine Hulp met Kracht* speelde 11. Zondag op haar terrein alhier eene match tegen //Juliana* van Baardwijk. Uitslag 71 in 't voordeel van K. II M. K. z/Nooit Gedacht* op 't Vaartje alhier speelde 27 dezer tegen //Vlugheid Wint* van Capelle op 't terrein van eerstgenoemde vereeniging. Uitslag 32, weer in 't yoordeel van Waspik. Gisteren deed het R. K Zangkoor alhier een uitstapje per boot naar Rotter dam, waar de leden den dag zeer gezellig doorbrachten en 's avonds per spoor naar Breda eu verder per tram tot Oosterhout terug eerden. Hier vonden ze rijtuigen gereed, die hen weder thuis brachten. Dit reisje, vol afwi?seling, zal den heeren ko risten om zijn prettig verloop nog lang in 't geheugen blijven. Heden, den dag voor de verkiezing van gemeenteraadsleden, werd geen enkelen nieuwen candidaat gesteld, zoodat de aftre dende leden, de heeren Gijsman, Zagt en Zijlmans herkozen zijn. RAAMSDONKSVEER. Goed afgeloopev,. Gisteren middag had alhier een ongeval plaats dat bijzonder goed is afgeloopen Ter wijl de tram komende uit Geertruideuberg het Poststraatje passeerde, kwam de GG jarige J. Nollen evengenoemd straatje uit en werd door de machine gegrepen, tegen den grond geslingerd en zoolang medegesleept totdat de machinist had gestopt Ernstig aan het hoofd en de beenen gewond werd hij opgenomen en naar het gasthuis vervoerd om onder geneeskundige behandeling te worden geste.d. De Machinist moet aan dit ongevai geen schuld hebben. Aanbesteding Gisterenmiddag had ten overstaan van architect den heer C. Oomen te Oos terhout bij den heer C. F. Kommers de. aanbesteding plaats vau den bouw san een lan Ibouwerswoning met stallen en schuur, voor rekening van den Heer A. Konings alhier. Ingeschreven werd als volgt f\ Reniers Geertruideuberg Naglé van Beek Ra^msdonksveer P. Spuybroek Geertruideuberg G. v. Dongen Raamsdonk(Dorp) J. Lt ij ten L Spuyoroek Raamsdonksveer D. Kleijn L. Lichtvoet Oosterhout C. Biemans Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. DUSSEN.- Toen Maandagmiddag de land bouwer D. K. bezig was met zijn inaaima- chine zijne weide te bloolen, sloeg eensklaps een der paarden, geplaagd door de vliegen met een der pooten over den boom der machine en geraakte in de strengen waar mee het andere paard was aangespannen verward en gingen zij met de machine op hol. Door de tegenwoordigheid van geest van den bestuurder kwamen de paarden spoedig tot stilstandmet eeuige stukken aan de machine liep dit ongeval, hetwelk ernstige gevolgen had kunnen hebben, betrekkelijk goed af. Gisteren werd door een Woudrichem- schen visscher in de Maasmond alhier een steur gevangen ter waarde van plm. f150. Daar men reeds enkele dagen met de galgvisscherij bezig was geweest en dtzen visscher nu met ziju zoon enkel met de drijfnetten aan 't visschen was, is dit wel een waar buiienkasje voor hem. Voor de a.s. verkiezing van 3 leden voor de gemeenteraad, waarvan de stemming zal plaats hebben op 10 Juli a.s. zijn als kandidaten gesteld de heeren J. Leemans P. Verschooren en H. Verhoeven aftr. leden en P. L de Wilt. Kaatsheuvel, 30 Juni 1909. Plotselinge dood. Verleden Zondagnam. ging de 70-jarige Wed. M. e«n bezoek brengen bij haar ge huwde dochter op den Hil. Onderweg viel zij plotseling neer en toen men haar bin nendroeg, bleek zij reeds te zijn overleden. De geneeskundige en geestelijke hulp kwa men te laat. Voorzeker voor de overge bleven familie een treurige gebeurtenis. Algemecnc Vergadering. Verleden Zondagnam. om 6 uur hield onzen R K. Volksbond hare algemeene ver gadering in den tuin van „Apollo*. Werd aanvankelijk gevreesd, dat tengevolge vau den regen deze vergadering niet zou door gaan, allengs klaarde de lucht op en bleef de regen weg. Na opening der vergadering door den Voorzitter J. v. d. Hoven, met den gebruikeüjken Christen groet, bracht de Secr. J. v. Amelsvoort een duidelijk verslag uit over de werkzaamheden gedurende de laatste 5 maanden, waaruit duidelijk bleek, dat het Bestuur zijn best doet om op alle gebied en in elk opzicht de belangen van de Volksbond te behartigen en zijn bloei te bevorderen. Na een dankwoord aan deu Secr. voor zyu degelijk verslag, gaf de Voorz. hel woord aan onzen nieuwen Geest. Adviseur, Kapelaan v. Acht, die gemeend had deze perste vcrgadeiing als Adviseur zelf het woord te moeten richten tot de Volksbonders. In duidelijke en be vattelijke taal schetste hij hst nut en de noodzakelijkheid van een Volksbond en hoeveel nuttige instellingen alhier reeds door haar toedoen waren tot slaud gekomen. Spreker toonde ook duidelijk aan, hoe ver keerd de opmerking is, door sommige ge daan, als zou een Volksbond overbodig zijn op een plaats waar een bloeiende Vakver eniging bestaat. Niels was minder waar dan dat. Een luid applaus bswees de iustemming der toehoorders met liet gesprokene en kregen de leden de overtuiging, dat Kapelaan v. Acht een waardigen opvolger is van onzen vorigen Adviseur en stichter, onzen waar digen Kapelaan van Hecswijk, die ook raet den voorzitter der Vak ver. aan de Be stuurstafel hadden plaats genomen. Door deze beide aanwezigen werd het woord nog gevoerd om tot aansluiting aan te sporen tot steun voor elkander, op verlangen van Paus en Bisschop. Do voorzitter sloot na een dankwoord deze vergadering met den Christen groet. Ongeluk. Zooals men weet, werd de vrouw die de vorige week onder de tram raakte, in het R K. Gasthuis alhier opgenomen. Behalve de wouden aan het bovenlijf is thans ook gebleken, dat een voet zal moeten worden afgezet. Cnndidaatstclling. Voor de verkiezing van den gemeenteraad zijn candidaat gesteld de aftredende leden en de beeren Cornelissen, aannemer en C. Roestenberg, president der Vakvereeniging. VEEN. Men schrijft dd, 26 Juni; De grasverpachtingen alhier zijn achter den rug. Gisteren werd de laatste verpach ting gehouden van den uiterwaard //de Nesch* g; legen onder Poederooien. De opbrengst was circa f 700 meer dan 't vorige jaar en naar beweerd wordt, is 1/8 gedeelte minder gras gegroeid. De eerste vliegtocht in Nederland. On danks wind, regen en onweer is graaf Lambert Zondagavond om half negen onder daverende toejuichingen opgeste gen. De opstijging had plaats op de hei achter Leur, 2 uur loopens van Breda. Reeds om één uur in de namiddag waren velen aanwezighet aantal be langstellenden om vier uur was ongeveer 35000. Het terrein was afgezet door mare chaussees. Het toestel, ondergebracht in een ruime loods, maakte een zeer eenvoudigen indruk. Van hout en allu minium en geolied zeildoek is het ge vaarte, men zou bijna zeggen, primitief gebouwd. Het hoofddeel zijn de zweef- armen, te zamen vormend het onderste vlak en waarop zich de benzinemotor bevindt, die de twee alluminiumschroeven in beweging brengt. Voorop zijn beidé' zitplaatsen, voor bestuurder en eventueel metgezelachter de drie handles voor het manoeuvreeren. Is de machine in rust dan bevindt zich horizontaal daar voor het apparaat tot regeling van stijging en daling en achterroer. Het is een Wright-machine, waarvan de schroe ven 1700 slagen in de minuut doen, en de motor 30 paardenkracht heeft. Fransche werklieden, in hoofdzaak onder leiding van de ingenieurs Lefèvre en Clemenceau (zoon van den minister-pre sident van Frankrijk) hebben het geheel gemonteerd in Leur gebracht en hadden nu ook zorg voor alles. De ingenieurs zijn graaf Lambert's vriendeu Om 4 uur kwam graaf Lambert, een leerling van Wright, op het terrein. Nadat alles goed geïnspecteerd was begon het wachteu op gunstigen wind. Om halfzes werd de machine buiten gebracht. Toen de menigte het zag brak een luid hoera los. Alles was nu klaar, all. s werd nog eens ter dege nagezien, uit de verte klonken hocra's toen eens klaps de wind, die geheel de den dag zuidelijk was geweest, noordelijk werd. Het publiek was verminderd. Om 8.20 was het windstil. Daar klonk het sein, viel het blok, ratelde motor, draaiden de alluminiumschroeven en in razende vaart ging de machine het luchtruim in. 't Was een sensationeel moment. Een ieder stond verbaasd. De opstij ging was prachtig, het zweven zeer mooi. Toen was het luchtschip eensklaps weg. Een ieder holde naar de plaats waar men de machine meende te vinden. Op ongeveer 1000 meter van de plaats der opstijging was graaf Lambert neergedaald. Er was water bij de magneet gekomen waardoor kortsluiting was ontstaan. De daling was zonder eenige fout geschied. ,t Is een verheugend feit dat thans ook in Nederland een vliegmachine is opgeste gen, en Leur genoot er, dank de mildheid van den heer Heerma van Voss, de primeur van. Toestanden te Appeltern. Zaterdag is voor den rechter commissaris versche nen de heer J. W. L. T., burgemeester der gemeente Appeltern, wegens belee- diging van den gemeenteveldwachter VaD der S die hem wegens dronken schap bekeurd had. Ook in de zaak van den veldwachter V. d. M. aldaar geschorst wegens het vermoedelijk plegen van onzedelijke handelingen, is de instructie geopend. Over de toestanden in die gemeente werd voor eenige weken gemeld, dat na Nieuwjaar 15 diefstallen met braak werden gepleegd bij acht personen, onder wie gemeente-secretaris, wethouder en veld wachter ruiten stuk werden gegooid koren van den loswal in de Maas werd geworpen 's nachs onrijp koren werd afgemaaid een hooimijt in brand werd gestoken gaten in roeibooten werden geboord, om deze te laten zinken visch- nctten tot een gezamenlijken waarde van f 2000 werden vernield een woning met drek werd besmeerd- Het gelukte de politie eenige personen wegens mishandeling voor den rechter te Tiel te brengen, waar zij werden veroordeeld. In hooger beroep las de procureur-generaal aan het Hof te Arnhem een brief van den burgemeester voor waarin deze de schuld van het gebeurde op de politie wierp. Voor eenige jaren werd de heer T. veroordeeld tot eene geldboete wegens weigering, om als getuige in een strafzaak op te treden. Zigeuners als Kinderroovers. Te Karlowitz, de residentie van deu Servischen patriarch, heeft de politie een Zigeuuersbende aange houden, die 3 geroofde kinde/en bij zich had. De Zigeuners waren juist bezig een 4e meisje, het dochtertje van den architect Voruda, dat buiten de stad nabij een spoor- dam wandelde, te stelen, toen zij gesnapt werden. Drie Zigeuners grepen het 10-jarig meisje aan, op welks hulpgeschreeuw een baanwachter kwam toeloopen. Deze, geholpen door eenige spoorwegarbeider, bevrijdde het kind, waarna men de kerels overleverde aan de politie, die een inval deed in het Zi geunerkamp en nu ook de 3 andere meis jes bevrijdde. Doodslag te Tilburg. Gisteravond kregen de ruim 60 jarige G. en de Belg Fr. D. in de woning van laatstgenoemde in de Iloogtestraat, te Tilburg, twist. Buiteu werd de twist voortgezet, waarbij, naar het voor- loopig getuigenis luidt, D. zijn tegenstander zoodanig mishandeld heeft, dat deze op den grond bleef liggen In dien toestand werd hij gevouden door een in de buurt wonend persoon, die den ouden man achter zijn woning sleepte, waar hedenmorgen zijn lijk werd gevonden. D., die een gevaarlijk persoon is, bevindt zich in arrest. Men meldde gisteren uit Tilburg He denmiddag had het justitieel onderzoek plaats inzake de mishandeling mei doode lijken afloop. De feiten hebben zich toege dragen als reeds gemeld werd. De. sectie werd verricht door de docloren Butner en Schrijver. Daarbij bleek, d&t de verslagene zoodanig geschopt was, dat inwendige ver bloeding ontstond, die den dood tengevolge had. De dader, die zijn misdaad bekend heeft, is hedenavond naar Breda overgebracht. beuren, hoe eer hoe beter. Met dank voor de plaatsing. Een Schoenfabrikant. --11/1111"i Geen feest gevierd zonder bloe- men, zoo klinkt tegenwoordig de opinie vanelke huisvrouw. Breög daarom een bezoek aan het Bloemenmagazijn vau NIC. VAN DONGEN, waar steeds een uitgebreide keuze in de nieuwste mo dellen Bloemenmanden, Jardinieres in aar dewerk, massief koper, metaal enz. voorradig is. Tevens eene mooie partij bloeiende Planten, Kamerplanten en honderden meters Tafelgroeu voorhanden, zoodat ik in de ge legenheid ben het meest moderne bloemwerk te leveren, en zoowel de kleinste als de grootste tafels netjes te decoreeren. Groote voorraad prachtige lage TULPEN voor op te planten. Tot een bezoek eenieder beleefd uitnoo- digende. Aanbevelend, WAALWIJK. Bloemenmagazijn „IRIS". O- (Builen verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur. Ik lees in de Leerbewerker onder het hoofd Centraal bureau voor de Statis tiek Gedwongen Winkelnering, Waal wijk en Besoijen »Er bestaat hier voor de schoenmakers gezellen zoowel directe als indirecte dwang. Ik wensch op te merken dat deze mede- deeling beslist onjuist is daar bij geen enkelen machinale schoenfabriek in Waal- wijk winkelnering bestaat, en dit slechts bij enkele kleine handwerkers voorkomt. Dat deze opgave, zooals er bijstaat, van betrouwbare en goed ingelichte zijde aan de Kamer van Arbeid werd ver strekt, is mij dan een raadsel. Het zal mij aangenaam zijn, dat deze regelen in uw geacht blad worden op genomen. als protest tegen eene zoo tegen de waarheid indruischcnde opgave, die voor degenen die niet beter zouden weten een slechten dunk van de schoen fabrikanten alhier moet te weeg bren gen. Het komt mij voor dat de Kamer van Arbeid wel degelijk verplicht is om haar opgave te herroepen en de toestand over winkelnering mede te deelen zooals die werkelijk isen dat dit moet ge- Bloemisten, nabij het Postkantoor WAAL WIJK. hebben voor het a. s. seizoen in prima waar voorhanden PETUNIA (rankende) PETUNIA (Dwerg) - ZONALE (Geraniums) PELTATUMS (Hanggranium») SALVIAS. LOBELIAS. HELIOTROOP. VERBENA, REUZENBLOEMIGE KNOLBEGONIAS STRUIK OF KLEINBLOEMIGE BE GONIAS CALSEOLARIAS. FUCHSIAS, eöz. enz. Gaarne worden door ons monsters eu schetsen geleverd. Steeds persoonlijk te ontbieden. Aanbevelend, Waalwijkscbe Stoomdrukkerij. Karrenstraat B 358, 's-BOSCE consta n trTmbjs <- Ook steeds voorhanden Tegen zeer billijken prijs. Verder verkrijgbaar alle biljart benoodigd- heden, alslaken, Queuen, ivoren- en imitatisballen, pommeranzen, ouwels, etc. Reparatiën geschieden spoedig, net en billijk. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Maaslandstraat O 49, 's-BJSCH, Adviezen in alle zake van rechts kundigen aard. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuldvor deringen, aanbieden van onderhand- sche accoorden, maken van Contracten euz. enz. Vlugge en prompte afwerking. Billijke conditiën N.B. Bij niet inkomen der scbuldvorg deringen, worden geen kosten in rekenin- gebracht.

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 6