N ONZE RECLAME PHONOGRAPH G. J. TAN DUNGENi Piano s en (tfrgels BESOIJEN, Gemengd Nieuws Advertentiën. Burgerlijken Stand. Kpuismeclaillons Th. Avan Wijck Di Suikef- en Chocoladewerken A. Schelle Zoon. Het ideaal HUIS VEEM AAK NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Telegrammen. Ingezonden stukLen. Kleine Advertentiën. E Handelsberichten. Portretlijsten Dit is het ware adres Engalsehe gevulde drops H. van der Woude Rz, t wit Reparateur en Stemmer fet vervangend voorzitter der commisrie tot keuring van springitieren in 't district Oosterhout, de heer A. v. d. Schans alhier. WASPIK. De voetbalclub ,Kleine Hulp met Kracht' speelde 1.1. Zondag een match tegen de Besoijensche voetbalclub op het terrein van eerstgenoemde vereeniging. Uitslag 43 in 't voordeel van Besoijen. Onze harmonie bracht 11. Zondag bij de drie herkozen raadsleden eene serenade. Ondanks het slechte weer trokken velen met de muzikanten mee, zoodat er eene gezellige drukte in de gemeente heerschte. De har monie ontving van de bedoelde raadsleden klinkende bewijzen, dat ze de e attentie ten zeerste waardeerden. schare belangstellenden opgekomen, welke het ruime kerkgebouw niet geheel kon bevatten. Zooals in de meeste naburige plaatsen staat ook hier de f8ocieteit* thans in het teeken der vervolging. Reeds meer dan eens zijn de leden verbaliseerd, daar zij volgens den ageerenden politieman in strijd waren met de wet. We zijn zeer benieuwd hoe de Sociëteit op den duur uit- dezen strijd zal te voorschijn komen. Het aspiranten-elftal van ^Waalwijk Vooruit' speelde 4 dezer een match tegen jNooit Gedacht' op 't Vaartje alhier. Vóór rust inbakte N. G. 2 punten, na rust vloog de bal nog eens door het doel van W. V. Daarna verhinderde de regen verder spel. De Waspiksche goal bleef ongerept. Kaatsheuvel, 6 Juli 1909. Benoemd. De heer P. Consemulder, alhier, is be noemd als onderwijzer in Nederl.-Icdië Ouze school verliest hierdoor een uitstekende werkkracht. Baldadigheid. Zondagnacht hebben enkele baldadigen in den tuin van M. een 5-tal fruiiboomea totaal vernield. Een dezer, een tamelijk zware, hadden ze afgezaagd, 't Is jammer, dat dergelijke laffe streken zoo zelden uit komen. Tot nu toe is weer geen spoor gevonden. Vertrek. Naar we vernemen zullen een 15-tal arbeiders van hier gaan werken in de eer lang te openen machinale schoenfabriek te Tilburg van den heer Blankers. Bedankt. De heer Consemulder heeft bedankt als regisseur der tooneelafdceling van ^Apollo'. 't Is jammer, daar genoemde heer tijd en moeite veil had voor den bloei dier ver eeniging. Werkeloosheid. Verschillende schoenmakera alhier hebben bij hunne patroons gedaan gekregen. Het aantal werkeloozen neemt hier dus toe. 't Is te hopen, dat ze spoedig elders werk vinden, anders't is treurig Matinée's. Zondagvoormiddag gaven onze beide harmoniën een uitstekend geslaagd matinée. Voor Apollo was het eene prachtige repe titie voor het concert, dat ze 's avonds te Tilburg moest geven in de Kon. harmonie. Beide stukken ^Scènes Pittoresques' en ^Rhapsodie Hougroise' werden uitstekend gespeeld. Het concert viel zeer in den smaak van het talrijk opgekomen Tilburgsch publiek. Kaatsheuvel heeft alzoo voor de zooveelste maal getoond keurkorpsen te bezitten. Zondagmiddag 12 uur gaf de Ko ninklijke Ilatmonie „Euphonia*, een matinée voor hare eere- en honoraire leden. Het bezoek was niet druk, een verschijnsel dat men in de zomermaanden steeds opmerkt. Het programma bevatte een 6-tal nummers. Deze allen bekenden, werden goed weerge geven. Van de Liedertafel hadden wij meer verwacht. Deze zong slechts een klein nummer Beneden en Boven* van de Vliegh, doch wij hopen dat dit met kermis wel zal worden goed gemaakt. Omtrent 2 uur was deze uitvoering afgeloopen. Waar Amsterdam. Door het Bestuur onzer R.K. Vakveree- niging wordt voor hare leden de gelegenheid opengesteld, om met de a.s. kermis een voordeel'ge reis te maken naar Amsterdam. Hoofddoel is het bezoek der tentoonstelling van huisindustrie, welke aldaar gehouden wordt. Op Vrijdag 23 Juli, dus tweede kermisdag wordt de reis gemaakt. De reis kosten met een collectief reisbiljet 3e klas bedragen f2,25. De leden welke hieraan wtnschen deel te nemen moettn zioh vóór 15 Juli bij den Secr. aanmelden. Voorzeker een mooie ge legenheid. Kcvelaar. Op 1 en 2 Aug. a.s. wordt van hier uit de bedevaart gehoudeD naar Kevelaar. Omtrent elf uur moeten de pelgrims van hier zich bevinden aan het station te Waalwijk. Wareu het verleden jaar mu zikanten van ^Apollo', welke de reis mee maakten, dit jaar zullen een 8-tal muzikanten van yEuphonia' de reis meemaken, tot be geleiding der gezangen. LOONOPZAND, 4 Juli. Na des mor gens door den consulent, Ds. P. van Thoorn te Sprang in zijn dienstwerk te zijn beves tigd, verbond heden middag de alhier be roepen leeraar, Ds. P. Zandt van Kamper veen, zich aan zijne nieuwe gemeente met eene keurige entrée-rede. Beide malen, maar vooral des middags, was er eene groote De Trappisten te Tilburg. De zaak der Trappisten te Tilburg nadert al meer en meer hare oplossing. Beslist is nu gebleken, dat de kloosterlingen, die zich naar het oordeel van buitenstaanders incorrect en ongehoorzaam jegens hunne kerkelijke overheden toonden, in wer kelijkheid van al het met den abt voor gevallene zoowat onkundig waren geble ven Zoodra hun de juiste toedracht be kend werd, haastten zij zich om aan Rome's bevel gehoor te geven. De abt alleen volhardt in zijne ongehoorzaam heid. Hij heeft het tweede decreet van Rome aan de kloosterlingen verzwegen en de zaak geheel anders voorgesteld dan zij was. Nu echter hebben de 107 bewoners der abdij—naar men zegt ook de prior, sub prior en de procurator, die het ingezonden stuk in de bladen hebben geschreven, waarin zij zich met den abt solidair hebben verklaard ,op een tiental na, het klooster verlaten. Een gevolg daarvan is dat het brouwerij-bedrijf moet stil liggen. De brouwmeester vei klaarde dat er voor duizenden guldens schade zal worden geleden, als niet binnen enkele dagen in het gebrek aan werkkrachten wordt voorzien De abt heeft verscheidene broeders geld aangeboden om te blijven, doch zij weigerden beslist. Naar een der gevluchte paters Trap pisten vertelde, vernamen zij eerst Zon dag de ware toedracht der zaak en on middellijk besloten zij te vertrekken. Zaterdagavond waren er een tiental gevlucht. De meesten hadden den weg genomen over de kloostermuren som migen hadden daarbij hun kleeren zoo danig gescheurd, dat zij er afgetakeld uitzagen. Iemand van het D. v. N. te Breda heeft een der Trappistenpaters ontmoet. Hij vertelde het een en ander over het ge beurde waaraan wij nog het volgende ontleenen Het gebeurde in den laatsten tijd, dat er over de muren uitknipsels van kranten werden gevonden. De kloosterlingen hadden de order dergelijke dingen ongelezen bij den abt te deponeeren en zij deden dat dan ook trouw. De abt las ze, trok de schouders op en scheurde ze stuk. Maar allengs drongen er toch ai te veel geruchten in het klooster door- Nu en dan verdwenen er paters en broeders. De abt achtte het toen raadzaam aan de kloosterlingen mede te deelen, dat er allerlei lasterpraatjes omtrent hem en het klooster weideu verspreid, maar dat zij niet moesten gelooven Ze werden rond gestrooid door de Fransche paters, welke een begeerig oog zouden gericht hebben op het klooster te Tilburg. Zoo bleef de zaak eenigen tijd hangen Er was een oud-Jczuiet in het klooster —wij vermoeden dat het Pater Van de Laar Is geweest -die de kloosterlingen tot kalmte aanmaande. Bij ons allen rees allengs twijfel, verhaalde onze zegsman deze pater echter was ons aller steun- Plots verdween ook hij, waarschijnlijk had hij zekerheid gekregen. Maar Zaterdag is hij terugekeerd met een aantal briefjes, gestempeld door het Bisdom van den Bosch, en waarin de kloosterlingen werden aangemaand ter stond het klooster te verlaten en zoo dit niet goedschiks ging dan desnoods met de hulp der politie. De briefjes werden den broeder-kok ter hand gesteld, die ze hier en daar ronddeelde, maar ten slotte het meeren- deel afdroeg aan onzen zegsman. Deze vroeg den abt te spreken, wien hij zulk een briefje toonde. Of het echt was, vroeg hij. Ja, antwoordde de abt. Onze zegsman heeft toen de briefjes op de bedden der religieuzen gelegd, die, naar men weet des nachts om twee uur opstaan en des middags om 2 uur een uur gaan slapen. Des middags hebben zij de brieven gevonden. En de een na den ander is toen ver dwenen. Sommigen zijn zoo in hun werk pak weggeloopen, anderen hebben eerst eenige kleederen gevraagd om te kunnen reizen. Onze zegsman heeft nog van den abt afscheid genomen, dien hij vond, ontdaan van de teekenen zijner waardig heid. In het Hgz. lezen wij, dat de abt zich alleen onderwierp aan het verbod om Mis te lezen, en hij beloofde dat een antwoord op de petitie, die door enkele priesters van de abdij was ingediend in Rome, spoedig alles weer in 't reine zou brengen. Het antwoord luidde echter telegrafisch »petitio non est accepta1 ('t verzoekschrift is niet aanvaard, waarop het tweede decreet volgde, dat werd achtergehouden Bij den portier aangekomen, stuitte de Tappist, van wien bovenstaand verhaal is, op tegenstand de portier had 't con signe om niemand uit te laten. Maar hij scheen voor overtuiging vatbaar, hij ging n.l. heen en liet den sleutel voor de oogen van genoemden Trappist liggen die daar mee de deur opende en de poort uitging. Buiten wachtte hem een druk doende menigte, die luid schreeuwde. Hij wist eerst niet wat het lawaai beteckcnde maar alras werden hem tientallen van handen toegestoken en werd hem van alle kanten geluk gewenscht. Een andere Trappist schrijft daarover, dat men om het hardst liep om hun rij tuigen te verschaffen. Zij werden bij den hoogeerw. deken allervriendelijkst ont vangen, waar zij ook den inwendigen mensch konden versterken met kost, wel wat te fijn voor een Trappist Ja, zelfs tot aan het station, tot in den trein, gaf men blijken van sympathie door hen van alles te willen voorzien, wat zij maar wil den Zij kregen geld om hun famillie te bezoeken (waarvoor zij één dag verlof hebben) om dan naar een andere abdij, volgens hunne keuze te vertrekken. De minderjarige studenten, meldt het Hgz. werden meestal door de ouders (vooral uit Limburg en Duitschland) ge haald of gerechtelijk opgeëischt. Zondag vertrokken de tien laatste. Naar men ons verder verzekerde, zou gisterenavond de abt van Catsberg te Tilburg komen en het decreet overbren gen, waardoor over de drie kloosters Tilburg, Zundert en Charneux de ban wordt uitgesproken. Daarmede is dus een einde gekomen aan de zooveel opspraak makende zaak. De abdij te Tilburg ligt nu geheel ver laten. Als de laatste paters en broeders zijn heengegaan, zal de abt er alleen ziin overgebleven, en die eene nog alleen in opstand zijn. oord te Tilburg. Nader meldt men dd. gisteren Zondagmiddag tegen 4 uur heeft alhier wederom een moord plaats gehad. Om trent de toedracht vernemen wij het volgendeEen zekere C. Bruurs, een zeer ongunstig bekend staand individu, begaf zich omstreeks dien tijd naar een herberg aan de Berkelsche-baan, toebe- hoorende aan de familie Brouwer, be staande uit een moeder twee zoons en een dochter. De beschonken Bruurs vroeg om een borrel, wat hem geweigerd werd- Hierover in woede ontstoken, maakte hij ruzie, sloeg de ruiten stuk, waarbij hij eenige verwondigen opliep, en verliet de herberg, om zich te bege ven naar een in de nabijheid gelegen herbergje van een zekeren Kluitmans. Hier kwam hij bebloed aan. Na ook hier ruzie gemaakt te hebben, begaf hij zich op weg terug naar de eerste her berg. Hier is hij evenwel niet aangekomen. Intusschen was namelijk een der zoons van mej. Brouwer, die tijdens het ruzie maken afwezig was geweest, thuisgeko men. Toen vernam hij hetgeen was voorgevallen- Hij verliet onmiddelijk de herberg om de politie te verwittigen, doch schijnt aan dit voornemen geen gevolg te hebben gegeven. Op weg ontmoette hij namelijk Bruurs, toen deze zich terug wilde begeven naar de her berg. Vermoedelijk ontspon zich opnieuw een woordenwisseling tusscheii de beide mannen, die tot gevolg moet hebben gehad dat Brouwer een mes trok en Bruurs een steek in den bovenarm toe bracht. De slagader werd getroffen tn de man was op slag dood. Willem Brouwer wordt als gezegd verdacht den moord bedreven te hebben. Ilij is dan ook in arrest gesteld, evenals zijn broeder Petrus en diens zuster. Hedenmiddag om drie uur ver wachtte men de justitie van Breda. De vermoorde was 21 jaar oud en ongehuwd. Moord. Een kastelein te Ninove, nabij Brussel, was voor eenigen tijd naar Ame rika vertrokken. Dezer dagen zond hij een vrij groot bedrag aan zijn vrouw, die met 4 kinderen en een dienstbode in het Belgische dorp was achtergebleven Den volgenden morgen bemerkte men, dat bij haar was ingebroken. Men vond de dienstbode verworgd in haar bed, de vrouw en de kinderen waren verdwenen. Eerst later kwamen 3 kinderen terug. Zij waren voor de inbrekers gevlucht en hadden zich in een naburig bosch ver scholen Het geld is verdwenen en men vreest dat ook de vrouw en het jongste kind, door de boosdoeners zijn omge bracht, die dan de lijken buitenshuis verborgen moeten hebben. Electroctitie in de lucht. De luchtreizig- ster mrs. Dolly Meixwill, die te Loewl), in den Amerikaausch staat Massachusetts opsteeg, kwam in aanraking met een der electrische draden, die boven de stad gespannen zijn. De stroom ging haar door het lichaam en zij stortte dood uit de mand, terwijl haar ballon in het lucht ruim verdween. zijn 5 lijken gevonden en ook de overige 15 inenschen, die onder 5 a 600 tons aarde bedolven 'iggen, zijn als verloren te beschouwen. PETERSBURG, 6 Juli. Sedert gisteren zijn er 83 choleragevallen bijgekomen 29 personen zijn aan die ziekte overleden. Het geheele aantal zieken bedraagt 693. TEHERAN, 6 Juli. Laatstleden Zondag is een afdeeliug der kozakkenbrigade op marsch naar Ehahabad in het kamp door Fidais aangevallen. Na een gevecht van 7 uren namen de tegenstanders de vlucht. Van de Fidais werdeu er 12 gedood en 29 gewond; zij hebben zich te Karydah simen- getrokken. Een der Armeniërs vijandige beweging treedt onder de bevolking van Teheran aan den dag. Het postverkeer is geschorst. De Armeniaausche aartsbisschop heeft bescher ming aan de Russische legatie gevraagd. Er heerscht nog steeds een paniek. In de hoofdstad zijn de bazaars nog altijd gesloten. De minister van financiën Karowau ed Dauleh en de gewezen minister-president Musjer es Sultaneh hebben verklaard Otto- maansche onderdanen te zijn. SALONIKt, 6 Jali. De toestand is zeer gespannen, uit hoofde van de overprikkeling van het Grieksche element. Het boycot neemt grootere afmetingeu aan. Met koorts aclitige bedrijvigheid worden de militaire toebereidselen voortgezet. Men seint uit Amsterdam De moordenaar van Vaalen, bekend uit de beruchte Zeister moordzaak, is hedenmorgen als krankzinnig van Leeuw arden naar Medenblik overgebracht (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Gevraagd Jongens. B. een overleer Snijder en v. d UEIJOEN-v. Iersel. Waalwijk. M. d. R. Mag ik door middel van uw blad eens de aandacht vestigen op 't volgende, voor 't publiek van groot belang. Zooals 't al gemeen bekend is, is de hooibouw dit jaar zeer tegengevallen en is liet gras zeer schaars. Daardoor zijn de beesten verbazenc goedkoop. Het is toch wel al te erg dat met het oog op deze lage prijzen, de slagers het vleesch steeds aan denzelfden prijs blij ven houden. Hierop wenschte ik e»en te wij jen. Achtend, A. B. Ontzettende ramp. Omtrent het ongeluk te Newport, in Wales, waar zooals wij in ons vorig no. met een kort be richt meldden bij het maken van een dok een dam bezweek, zoodat verscheide ne arbeiders bedolven werden, wordt thans gemeld, dat het aantal slachtoffers is vastgesteld. In het dok werkten 66 man, toen de instorting plaats had, 34 werden beschermd door stellingen, zoodat zij ongedeerd naar boven konden komen. Zaterdagmorgen werden er 9 levend op gegraven doch ernstie verwond en men vreest, dat sommigen daarvan er het leven niet zullen afbrengen. Later haalde men nog 3 levenden uit het dok. Reeds Ziezoo, de groote voorjaarsdrukte is ge. passeerd, de trouwers zijn geïnslalleetd. Nq kan ik meer de aandacht van het pufcliek vestigen op artikelen van meer onderge schikten aard. Vooreerst mijn prachtige sorteering in diverse lijsten met blauw, rood, groen pluche. Eenige Sorteering alhier. PRIJZEN LAAG. Daar mijne inrichting tot levering van en omlijsting yan Platen zoowel de Fijne soorten. Eiken-, Mahonie-, Noten- en Fantaisie met verkrupte lijsten en gewoon verstek als de goedkoopste soort. Ik lever thans een nette portret- lijst voor Cabinetformaat met glas en passe-partout voor 40 cent. Inzetten en leveren van Spiegelglas. Meubel cn Tapijthandel. WAALWIJK. H. H. Winkeliers en Suikerverkoopers. Grooteu voorraad en sorteering in 1/s en 1 cents telgoed, prima brokken jujubes enz. 20 soorten Va en 1 cents d op. Lichts ijs wafels, zoethout, doosjes negerballen, room- ballen, chocolade-reepen, 1, 3, 5, 10 cent; gevulde schelpen 1 cent en tal van artikelen tot dit genre behoorend. Heden ontvangen per ons 12 cent. Nougatbrokken 12 cents per ons, fram- brozen schuimpjes, torentjes 12 cent per ons. ons magazijn en U zult over- voordeelig en aan uiterst con - prijzen bediend te worden. Bezoekt tuigd zijn, curreercnde Alle zijn van de fijnste fabrieken betrokken, waardoor we alle concurrentie het hoofd kunnen bieden. Aanbevelend DOSSEN. voor jong en oud. De Phonograph lost de moeielijk- heid hoe zich te amuseeren, geheel op. Dit duidelijk, klankrijk instrument is een bron van vermaak die nooit uitgeput raakt. Men de PHONOGRAPH kan ieder zijn lievelingsmuziek gezongen of gespeeld hoo- ren. Hij zingt even zacht (lieflijk) en dui delijk als de ontwikkelde zanger en geeft volmaakt de tonen weer der verschillends nstrumenten. met Bloemhoorn kost slechts f 3 50. De toon van deze machine is vol en zeer mooi. Met een Phonograph kan men zijn eigen programma opmaken. Rijke keuze in Religieuse of andere zang- en muziek stukken, ernstige of komische voordachten, per nummer 60 cent. Niemand veizuime te bestellen. -)o(- Groote sorteering GRAMOPHONES, zeer mooie, van f 15, f 17, f21 en hooger. Platen in diverse soorten. Bij bestelling op te geven wat soor stukkeu verlangd worden. EDMS Plionographcn cn Rollen. Prijscouranten verkrijgbaar. Kerkstraat 137-140, Zwartsluis. Interc. Telefoon No. 4. Sut V wor ontl een de dez ken van inch zoo star aan zóó i: D moe j das, 1 boni Het zaar vaal den dan mna gew iet R VAN' V H •hij Witte Boonen, van Bruine boonen van f Blanwe Erwten naar kook kwaliteit .erkocht van f tot en vertrouwdekook daarboven Koolzaad f A f CAPELLE. GEBOREN Adriana, d. van Adriaan Marina s vi\n Peer en Adriana Rozeubrand Michiel Willem, z. van Jan Verhagen en Bastiana Oversteeg Elisabeth Adrian», d. van Nicolaas Nieuwenhuijzen en Aanlje Ariëtta Goethart. OVERLEDEN: Elisabeth Snijders, 1 jaar - Marinas van Drongelen, 25 jaar. Maria Michaël, 63 jaar, echtgenoote van Pieter Spielings. HUWELIJKS-AANGIFTE: Dirk van Zanten, 25 j. te Meerkerk en Cornelia Adriana van Pelt, 21 j. te Capelle. GEHUWD: Adriaan Jacob Verhoeven, 46 j. en Clara Maria Ruijs, 37 j. beiden te Capelle -— Johan Molengraaf, 24 j. en Johanna Gerdina de Jong, 26 j. beiden tc Capelle Jacob Aarie Westbroek, 22j. en Johan na Kluijtenaar, 18 j. beide te Capelle. BESOIJEN, 6 Juli. De pi ijs der boter was heden op de markt: Hoogste prijs f 1,36. Laagste pijrs f 1,20. De prijs der eieren 4 en 41/, cent. GORINCHEM, 5 Juli. Ce aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Ristarwe 112.50 a 12.80 roode dito 111,40 a 11,60 witte dito 112.75 a 13.—. inl. rogge '7,75 a 7,85 Buitenl dito 7.40 7.75 gerst 5,75 a 5,90 haver 3,85 a 3,95 iluivenboonen f8,75 a 9 blauwe erwten 0.ii 9,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 94 runneren 6 nuchtere kalveren, 20 vette varkens 541 biggea. tc qual. Kalfkoeien t 200 230 Kalfvaarzen 1120 a 190 Guiste vaarzen f Melkkoeien 1140 A 190 2'/i jarige ossen f Pinken I 60 a 80 Graskalveren Nuchtere kal*-. f 10 15 Aangevoerd 20 vette vaikens van 20 a 21 ct. per half kilo, biggen van 16, a 13 per stuk. Aangevoerd 0 schapen en lammeren; scha pen f a en lammeren f 0 k f 0 per stuk Kippen f 0.70 a f 0.90 per stuk. Eiere* '0.90 i 1.per 26 stuks. Boter 65 A 70 ct. per kilo. ROTTERDAM 6 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 47 paarden 1 veulens, 0 ezel, 1139 magere en 480 vette runderen 280 vette 281 nuchtere en f raskalveren 0 schapen of lammeren, 2 vark 37 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien 32 tot 36 ct., ossen 32 tot 36 ct., stieren 28 a 33 ct., kalveren 35 a 47 ct., per kilo. Melkkoeien 155 A 265 kalfkoeien f 160 a 280 stieren i 130 a 255 pinken 50 a 120 graskalveren avaarzen f 80 a 140 alles mager vee biggen f8.50 a 15.50 paarden f 50 a 200. Nuchtere kalveren fok- 13.— A 18— slachf.- 8.— A 13. Biggen f 1.15 a 1.55 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 100/8 en 35/16 vn. en 224 stukken a kilo. Prijs le qual 52, 2e qusl f50, 3e qual. f47 Per kilo 67'/, a 72'/, ct. ROTTERDAM 5 Juli. Tarwe f 13.75 a 15.— per 100 K.G. Rogge was van f tot f Gerst. Winter per 100 kilo f 0.10.Zomer per 100 kilo f 0.a £0.en Chevalier per 100 kilo f0.— A f— Haver per 100 k.l 9.75 a 10.25 I gins zich H >n 1 teek als i naai gerc I nier E wee

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 6